HetGouden kalf. Allerhande nieuws. verslag aan zijne landgenoten den raad, le Antwerpen geeue andere agenten of bemiddelaars aan ie stellen dan Engel- sche onderdanen, en sprak met minach ting over de Belgische handelshuizen. De scheepsmakelaren van Antwerpen hebben eene protestatie opgemaakt en naar den heer minister van buitenland- sche zaken gezonden, om hem te vragen, dat hij over de doenwijze van den Engel- sciien konsul eene klacht zou indienen bij het Engelsch gouvernement. In den gemeenteraad van Antwerpen werd woensdag over deze zaak insgelijks gesproken en hei gedrag van den engel- schen konsul gelaakt. Léon Pettier. Het wordt in de pers veel besproken dat er spraak is, Léon Pellzer, veroordeeld voor moord op den advokaat Bernays, ter gelegenheid van de Nationale Feesten, in vrijheid te stellen. De meeste liberale bladen zijn er voor. De Chronique is echter niet van dit gedacht. Nog onlangs bevatte dit blad een artikel waarin het zegde Dat het gerecht eenen ter dood ver oordeelde late leven is in zekeren zin aan te nemen, omdat het wel mag straffen, maar niet noodig heeft zich te wreken. Maar dat men eenen dood ver klaarde want dat is hij werkelijk terug in de samenleving zendt, wiens veiligheid hei gerecht moeten bewaken, Een ter dood veroordeelde rnoet in degelijken zin dood blijven, al laat men hem dan ook het stoffelijk leven behou den. i> Beheer van hel hooger en middelbaar onderwijs. Bij ministerieel besluit van 30 juni 1890 wordt M, Claeys (Guslaaf), doctor in de rechten, leeraar in openbaar recht en staathuishoudkunde hij de lagere normaalschool en hij de middel bare normale afdeeling le Gent, met het geven belast, in de faculteit van rechten dezer stad, van den vrijen leergang, in vlaamsche taal, van strafvordering, door ministerieel besluit van 8 april 1890 in gesteld. Moniteur. Voor eenige weken werd in hetOosten- rijksch Huis van Afgevaardigden de be- grooting van Landbouw behandeld.waar bij verscheidene sprekers op de betrek kingen, welke tusschen hetgroote sociale vraagstuk en den geldelijke» toestand des rijks beslaan, de aandacht vestigden. De minister van Landbouw, graaf Falkenhayn, sprak in denzelfden geest en legde in zijn betoog onder andere de volgende merkwardige verklaring af Opdat het kapitael niet ontaarde in een gouden kalf, moet de godsdienst worden ontzien en mag niet worden voorgesteld als een hersenschim en iets wat verouderd is en in 't algemeen moet hei geloof in God door allen geëerbiedigd worden. Wanneer gij aldus handelt,wan- neer gij het ontzag voor de.Tien Geboden handhaaft, zal hel gemakkelijk vallen de Maatschappij en ten Staat te beschermen tegen hen, die het zevende gebod over treden. Daarentegen zal, wanneer de godsdienst eenmaal is verdwenen, alle gezag worden vernietigd en met den besten wil der wereld zullen zij, die het bestuur in handen hebben, machteloos zijn tegen de dieven. Deze kloeke taal is zeer zeker een ka tholieken minister van een katholiek land ten volle waardig. WETTKLIJLE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit zijn de volgende hulpgelden verleend 3,000 fr. aan de kerkfabriek van 81- Joze't, te Aalst, voor de voltooiing der kerk 333 fr. aan de kerkfabriek van Dender- windeke, voor de vergrooting der sakris- 730 fr. aan de kerkfabriek van God veerdegem, voor werken aan de kerk en aan de pastorij •1,400 fr. aan de kerkfabriek van Neigem, voor de herstelling der kerk 835 fr. 50 c. arm de kerkfabriek van Woubrechtegem. voor herstellingswer ken aan de kerk. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Te Wondelgem is cuadjulor benoemd, de IJ. A. De Vos, vroeger surveillant der dagscholieren in het Bisschoppelijk College le Audenaarde. Trek broeder, de versierselen van meester uiten draag gelijk wij liet geringe schootsvel van gezel d'Agens trok zijne handschoenen uit cn deed zijn wit schootsvel af, cn nam de gele handschoenen til liet gccle schootsvel die men cem aanbood. 't is inderdaad minder onderhevig aan vuil wor den, antwoordde hij, bewonderende hoe dc koning alles voorzien had. Hoe laai is het broeder, groot-inspecteur y vraagde Frederik vervolgens, een grooten slag slaande. De groot-inspccleur antwoordde Ilct is het uur van het berouw dc zon is opgegaan. Daar dc dc zon is opgestaan, hervattedegroot- koinmandcur, mijne broeders, is het kapiltel ge sloten. Hij sloeg drie slagen dc beide opzichters her haalden Het kapittel is gesloten. Al de pruissisclie ridders, dc orde in acht nemen de, zucl.tlcud driemaal met sombere slem Pbalcs I Ên dewijl het negen ure 's avonds was, ging het gehecle gezelschap socperen, na het buis cn dc on. dersdheidingstceken der aartsvaders te hebben at- gelegd. Beken, sprak d'Argens zacht lot Volburc naast Zijn onderpastoor benoemd te Ursel, de H. Meulenyzer, coadjuter te Lede bij Aalst te Denderhautem, de E. H. Philippart, als coadjutor te Paricke ver vangen door den E. H. Deportmeont, coadjutor te Denderhautem. W Ter oorzake onzer Kermisfeesten zal De Denderbode, Donderdag aanstaande niet verschijnen. Botermarkt. Heden zaterdag werden 1044 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 8373 kilogr. Snelleverkoop. Festival van morgen zondag. De lijdingen welke van overal zijn toegekomen doen voorzien dat er morgen ter gelegenheid van het Festival eene ontzaggelijke menigte vreemdelingen naar onze stad zal slroomeu. Indien het weder gunstig is, zal onze stad nog nooit door zulk een overgroot getal bezoekers zijn vereerd geworden. Gelijk wij het overigens, Don derdag lest zegden, mogen wij, Aalste- naren, niet onverschillig blijven aan dien ons beloonden blijk van genegenheid en liefde. Onze plicht, ja, onze opperste plicht is hei onze vreemde gasten zooveel mogelijk te vereeren en liett onze weder liefde openbaarlijk te betooneri. Heesehen wij dus allen de nationale vla$? aan onze huizen zonderonder scheid van politieke denk wijze Maandag aanst. Kermis der Vischmarkt. Allerlei volkspelen om 3 ure en daarna om 5 ure stipt blin delings papeten. Des avonds Verlichting, Muziekfeest en Danspartij. Elk zegge het voorts. Kermis Dijnsdag.Veld- feest in den Casino. Een inkomgeld van 10 centiemen ten voor- deeie van 't Bureel van Weldadigheid, zal geheven worden. De Tentoonstelling van sclioone kunsten welke, gedu rende onze aanstaande Kermisfeesten tol aanmoediging der kunstenaars en kunstliefhebbers, zal gehouden worden; belooft hoogst merkweerdig te wezen. Naar men ons verzekert, zullen verschei dene werken van onze Aalstersche kuns tenaars en kunsilibfhebhersde algemeene verwordering verwekken. De Tentoon stelling zal dus een bezoek waard zijn. De opening zal plaats hebben morgen zondag om 10 ure voormiddag. De toegangsprijs is bepaald, gedurende de zes eerste dagen,op 50 centiemen en de twee laatste dagen. Zondag 13 en Maandag 14 Juli, op 20 centiemen. De opbrengst is bestemd voor het Bureel van Weldadigheid en bijgevolg, zal men door een bezoek niet alleen de heeren Teuloonstellers vereeren maar tevens een goed werd verrichten. Foore Aalst. Een der grootste aantrekkelijkheden onzer Foore is voorzeker de tent van Madame Lullv de vermaarde watergeest, welke overal den besten bijval genoot. Al wie haar eens bezocht heeft, wil dit bezoek vernieuwen en spoort zelfs vrienden en kennissen aan om het ook te doen. Wie iets wonders wil zien, breng een bezoek aan Madame Fully. Gevonden. Een geld beugel inhoudende eene som van onge veer 230 franks is de/.er dagen in de omstreken van Aalst gevonden ge worden; de persoon die Item verloren heelt wordt verzocht zich aan te bieden ten Bureele van politie der stad Aalst, alwaar hem de noodige inlichtingen zullen gegeven worden. Eene woedende koe. Dinsdag, ten 6 ure 's avonds, werd gansch de Laken- sche kasseide te Brussel, in opschudding gebracht. Eene koe, door pachter Slag mulders van Londerzeel verkocht, werd geleverd, en toen men aan de Masui- straat kwam, verschrikte zij door 't aan komen van eenen tram. Zij ontsnapte aan hare geleiders, welke zij ten gronde wierp, ijlde woedend den steenweg op, en liep vrouw Davids omver, die daar met haar kind van 18 maanden op den arm stond. Beiden werden nog al erg gekwetst. De politieagent De Clerck, van Molen heek, in burgerkleedij, die daar bij toeval aankwam, zag het woedend dier in volle vaart komen afgeloopen Hij deed zijnen regenscherm open. doch met eenen stoot van hare horens rolde hij met dezen wicn hij liep, toen ze nam- het paleis teruggingen, bekent dat dit nu nog belachelijker is dan de rest, en dat kinderen zich zouden schamen om zoo iels te doen. Dat doet er wat toe, hernam dc andere, de pruissisclie ridderr zullen er de borst niet minder hoog oin dragen. Maar wij leenen ons voor d«c laffe dwaashe den en van den anderen kant bestrijden wij dc godsdienstplechtigheden, welke zoo verbeven cn indrukwekkend zijn. O 1 ik zie u al aaukomen, bloodaard riep Voltaire uit, stilstaande gij zult ons verlaten, ik had het voorzien gij zult u bekecrcn.. Maar dat zal wellicht het slcchste niet wezen wat ik van mijn leven zal doen, hervatte d'Argens koeltjes. En Maupcrtius, die droomer, zal zijn rokje ook wclomkeeren. Als zoo weinig hoofden sterk genoeg zijn om ons tot het einde te volgen, moeten wij een anderen steun vinden. Met hare dwaashe. den, zal de vrijmetselarij ons ten minste onder steunen. O hernam d'Argens verwonderd na een oogenblik stilte gij zljt Satan. Under zeker opzicht, hervatte Voltaire 'achcndc geef ik u gelijk. EINDE. voddenstok ten gronde. Van de twee paarden die in eenen tram moesten gaan gespannen worden, heeft het hollend dier er een merkelijk gekwetst, en de 65jarige ouderling Peckx, die daar met een fruitkiaamtje stond, werd, met fruit en al, ten gronde ge worpen gansch zijne uitstalling was vernield. M. Delange, koopman in vee, welke daar op den steenweg woont, wilde het onstuimig dier tegenhouden, doch werd zwaar gewond en in erbar- raelijken staat te zijnent gedragen waar hij door dokier Bodoux verpleegd werd. Eindelijk gelukten de politieagenten er in het dier in eenen hoek af te zonderen. Zij wierpen het zakken rond den kop om het te beletten te zien. en zoo werd het naar de stallen van het Withuis ge bracht. De wachter van een kerkhof in de nabijheid van Brussel, bemerkte sedert eenige dagen een arm, tienjarig jonkske, dat nu en dan tusschen de graven wan delde en aan een versch gedolveu grafke bleef bidden dat van zijn overleden zusterke. Ziende hoe de andere graven versierd waren, wilde de kleine ook dat van zijn zusterke schooner maken. Met dat inzicht nam hij een engelenbeeldje van een ander graf weg en plaatste het op'tversche huevehje.De wachterzag dit ett zond hom uit meelijden met eene strenge, doch welwillende vermaning naar huis. Verdwijning van een jong meisje. Wij hebben over eenige dagen gemeld dat een jong lojarig meisje uil Brussel met eenen bejaarden persoon gevlucht was. Die man is een oud veroordeelde, wel ken zij dikwijls ging bezoeken in gezel schap van eene vriendin. Eert brief, uil Londen aangekomen, doch niet van hare ha ;d geschreven, meldt thans dat het meisje daar gaat trouwen met eenen lord, die het bedrijf van advokaat uitoefent Die brief is blijkbaar gezonden met het doel de politie en de ouders op een dwaalspoor te brengen. Het schijnt dat de persoon, waarmeê het meisje gevlucht is alsook de gezellin, die haar bij hem vergezelde, veroordeeld zijn geweest voor handel in blanke sla vinnen. Listige dief. Madame L.., wonen de in de Graystraat, te Etterbeek, klom woensdag avond naar haren zolder om het gedroogd linnengoed te gaan afhalen, toen zij bij het openen der deur eenen dief ontwaarde, die zich in eenen hoek verscholen had en een overgroot pak linnengoed bij hem had liggen, dat hij van de koorden had weggenomen. Mad. L... was derwijze ontroerd, dat zij geen enkel woord kon spreken of zelfs geeneu kreet slaken. De dief nam den schrik der arme vrouw waar om op te staan en in allerijl weg te vluchten. Toen de vrouw bekomen was van hare ontsteltenis, was hij reeds verre van daar. Zijn signalement is aan de politie ter hand gesteld, die een onderzoek begon nen heeft. Geheimzinnig drama.Een geachte handelaar uit Brabant bood zich donder dag, rond 1 ure 's namiddags aan, ten bureele van den heerX... te W.., om eenen wissel van een nog al groot bedrag te gaan ontvangen. Op den oogenblik dat de handelaar binnentrad waren de heer X... en zijn bediende, een genaamde heerW.., hevig aan 't twisten over eenen brief die hem pas gezonden was. De patroon verweet aan zijnen bedien de zijne zorgeloosheid en zijne wanorde, enz. Nauwelijks had de handelaar liet be drag van zijnen wissel ontvangen of de twist tusschen de lieer X... en zijnen bediende nam iu hevigheid toe. De handelaar nam zijn geld, stak het in zijnen zak en haastte zich om weg te komen, daar hij naar Brussel moest ver trekken en er hem slechts maar eenige minuien meer overbleven. Hij was in den hof wanneer hij al met eens verscheidene ontploffingen hoorde. llij verontrustte er zich niet over en liep naar tien trein, die zich reeds in beweging stelde. Een minuut later bleef de trein stilstaan op de baan.Depolitiekommissariszwaaide koortsachtig met zijnen sjerp. Hij kwam om den handelaar aan te houden. Deze volgde gewillig en onder den weg verhaalde hem de kommissaris dat men hem verdacht als zijnde de dader der misdaad die bij den heer X... gepleegd was. De heer X... had aanstonds na het haastig vei trek van den handelaar, ver trek dat door de buren zeer weitf opge merkt, een revolverschot in dc keel ont vangen zijnen bediende lag zieltogend nevens hem ten gronde, deze had drie kogels in het hoofd. De handelaar had geene mceite om zijn alibi te bewijzen. De feiten bewijzen, dat in den loop van den twist, de be diende eeneu revolver zal genomen heb ben waarmede hij op zijnen meester ge schoten heeft en zich vervolgens gezelf- moord. De handelaar werd aanstonds vrijge laten. De bediende stierf, naar het schijnt, een uur later, men heeft eenige hoop om den patroon te redden. De begraving van den heer De Raedt, in leven lid der bestendige depu tatie der provincie Oost-Vlaanderen, plotseling overleden te Geul, dinsdag morgend. in het gouvernementsbolel, ter openingzittiug van den provincieraad, heeft vrijdag om 3 ure namiddag, plaats gehad. Mislukt feest. Een zonderling in cident heeft zondag laastleden te St- Amandsberg plaats gehad. De liberale schoolpenning van St- Amandsberg had twee turnmaatschap- pijen van Gent de Gentsche Turnvereni ging en Geluk in't werk uitgenoodigd om een feest in te richten in 't lokaal van den kring, Mertonsslraat. Het programma, nttgegeven door hel feestcomiteit van den liberalen School penning,bevatte geeneaanduiding nopens de muziekmaatschappij, die hare mede werking aan het turnfeest zou verleenen. Men oordeelde dan ook over de ver wondering van de turners toen de har mottie van Vooruit, het lokaal Concordia binnentrok, begeleid door Anseele, Van Beteren ett Foucart, met het doel het turnfeest op te luisteren. Kort daarna waren verkoopers volop bezig Vooruit en Het algemeen Stemrecht aan den man te brengen. In tegenwoordigheid van het artikel van het algemeen reglement van den Belgischen Turnbond, dat aan alle aan geslotene maatschappijen stellig verbiedt, feesten te geven met een politiek doel, besloten de turners eenparig zich terug te trekken en van het feest af te zien. Zij willen tevens aai: die terugtrekking het karakter geven eerier prolestatie tegen de handelwijze van het inrichtings- comiteit, dat aan de lurnmaatschappijeii eene vereenzelving met de socialistische partij scheen te willen opdringen. Het turnfeest werd dan vervangen door een koncert gegeven door de har monie van Vooruit. Vaderland. Verleden week lazen wij van eene koornaar van 2m45 lang. Uit den oogst van de kinderen Acke, te Evergem-Door- seele, heeft men er twee gevonden, de eene van 2m75 en de andere van 2m8i lang. Een teeken van den prachtige» oogst die te velde slaat. Een zonderling voorval. De zeug van Ch. R... had 18 viggens geworpen, waaronder er 6 waren, die gansch den vorm hadden (muil, pooten, lijf, tanden, en staart) van honden zij hadden noch tans een vel en vleesch als de andere viggens. Vele personen zijn naar die won dere diertjes, die nog eenige dagen ge leefd hebben, gaan zien. Een jammerlijk ongeluk heeft het gehucht Eygeloo, te Temsche, in op schudding gebracht. De genaamde Vital Maes, landbouwersknecht, was bezig, op eenen tamelijk hoogen boom, de drooge lakken af te kappen, toen hij eensklaps eene verkeerde beweging deed, het even wicht verloor en op den kant van den gracht nevens den weg viel. De ongelukkige werd in wanhopigen toestand opgenomen en naar zijne wo ning gebracht. Hij is slechts 28 jaar oud eu vader van vijf kinderen. Zijne vrouw die in gezegende» toestand verkeert, is ziek van ontroering, De Renaisien van Ronse meldt dat een geneesheer dier stad sedert eenige dagen verdenen is, na zijn zoontje om helsd en zijn zakhorlogie door die van zijne onlangs overledene vrouw vervan gen le hebben. Een brief van zijne hand doch ongeteekend, is uit Parijs bij de familie aangekomen.Hierin wordt gemeld dat een nieuwe zware slag hem getroffen heeft, doch zonder melding te maken waarin deze bestaal. Een bloedverwant is naar Parijs vertrokken. August Van de Velde had den 29 Juni laatst, op de paardenmarkt van Tor hout, eert paard gekocht van 875 fr., en was er des avonds mede te huis geko men 's anderendaags 's morgends vond men bel paard dood liggen. Volgens be- statiging van den veearts, is het paard bezweken aan eene verzwering in den buik. Gevaarlijke snoeperij. Een kind van zes jaren is teGrosage, nabij Atb, over leden in omstandigheden, welke verdie nen vermeld te worden. Vele huisvrouwen bereiden hunne li keuren met steenfruit. Dezer dagen wierp eene vrouw de kernen op straat, welke een geheel jaar lang op genever hadden gezeten. Een knaapje, met name Aug, Dufour, ging daar voorbij tiaar de school, raapte de kernen op, kraakte ze en vond ze naar zijnen smaak. Hel kind at er nog al veel op weldra wankelde het en de ge- buren leidden hel terug bij zijne ouders. De kleine werd te bed gelegd en men dacht dat het zou overgaan, doch men bedroog zich. Na eenige uren werd de knaap zieker en ondanks de zorgen, welke hem door eenen haastig bijgeroe pen geneesheer werden toegediend, is het kind na verschrikkelijke pijnen overle den. Maandag middag, hoorde men in de Gazometerstraat, te Morlanwelz, wanho pige kreten stijgen uit het kantoor van den heer L..., notaris. Er was een hevig gevecht ontstaan tusschen vereenigde erfgenamen, om onier hen eene som van 840 frank te verdoelen De bloed verwanten vau alle graden waren ten ge- talle van 10. Op zeker oogenblik, was er eene woordenwisseling ontstaan, betrekkelijk de kosten der begraving van den overle dene. Van grove woorden ging men wel haast tot daden over, en een der erfge namen had op het hoofd eenen zoo ge weldigen slag met eeneu stoofhaak ont vangen, dat de ongelukkige dén schedel verbrijzeld was. Alsdan ontstond er een verschrikkelijk gevecht. Een der vechters werd in de bil gebeten, een andere in de braai. Het bloed stroomde er. Het bureel vau den notaris werd letterlijk verwoest, stoelen, deuren en meubels werden om vergeworpen, de gazbekken afgerukt, de muren beschadigd, enz. Toen de politie opdaagde gelukte men erin, een einde aan de gewelddaden te stellen, en de vechters uiteen te schei den. De kazerne vtn het voetvolk te Charleroi is het Looneel geweest van een treurig voorval. Een soldaat van het eerste regiment jagers was gestraft. Willende vluchten klom hij over eenen muur en wilde van hoven op de straat springen. Ongelukkig ham hij zijnen sprong slecht, en op den grond neêrko- mende werden zijne twee heenen gebro ken. Men denkt dat de beide, liehaams- deele.n 2ullen moeten worden afgezet. In de koolmijn La Boule le Bergen is een ophaalbak in de diepte gevallen. Twee werklieden, die er zich in bevon den, werden op den slag gedood, Over katten. Dat katten in schran derheid en leerzaamheid den hond bijna evenaren, kan blijken uit de volgende staaltjes Vele jaren geleden zag men op de ker mis van St-Germairi. te Parijs, een or kest, dat ieders verwondering opwekte. Het bestond namelijk uit katten, in een en 't zelfde gewaad gestokeu en in zit bankjes geplaatst, met een muziekblad voor zich. In het midden stond een aap die de maat sloeg, en op dit teeken, be gonnen de katten zoo ontzettend te te schreeuwen en te miauwen, dat dit met het geluid van eenige violen, de be spottelijkste harmonie uitmaakte die men kon verzinnen. Men heeft waargenomen, dat katten op de klink van de deur sprongen om ze te openen, of dat zij zelfs eenen poot in eenen sleutel staken en dezen omdraai den. ten einde toegang te krijgen tot de kas, waarin de melk stond. Merkwaardig is het vooral, dat deze dieren de opvoe ding, die hun is medegedeeld, wel eens aan anderen overdoen. Een kater was er op gedresseerd, dat hij nooit iets van de tafel mocht wegnemen. Er kwam een nieuwe, speelachtige hond in huis, die op stoelen en tafels sprong en het een en ander wegkaapte. De kater bad het enkele malen aangezien, maar sprong toen, zoodra de hond op eeneu stoel kwam, op tafel, en trachtte hem telkens met eenige flinke klappen, zijne kwade gewoonte af te leeren. Datkatten niet uitsluitend in den hoog- sten nood tot voedsel gebruikt werden en worden, blijkt uit een verhaal van Gesnerus. eenen schrijver der 18e eeuw. Hij verhaalt toch, dat in zijnen tijd in Zwitserland menschen gevonden wer den, die wilde katten aten, na ze kop en staart te hebben afgesneden, en ze hiel den voor eene lekkernij. Hij voegt er hij, dat in Narbonne de inwoners de katten tot voedsel gebruikten, na liet gedoodde dier een of twee dagen in de open lucht te hebben laten hangen, opdat ze mal- scher worden en den sterken reuk ver liezen zouden. Ook worden tegenwoordig nog veel meer katten geëten, dan men wel vermoedt. Wanneer men nagaat hoe- vele honderde hazen iri onze groote ste den dagelijks worden gebruikt, dan kan het niet wel anders, of bekwame koks moeten vooreen surrogaat zorg dragen, en het ligt voor de hand, dat, waar ha zen en konijnen ontoereikend zijn, de katten in de eerste plaats geroepen hunne plaals te vervangen. In Berlijn dragen de kallen ook den bijnaam van Dakha zen. Bekend is het, dat sedert onheugelijke jaren de kat it) China geldt voor eene geliefkoosde spijs. Zij wordt daar echter vooraf vetgemest. FRANKRIJK Terugkeer van Boulanger. De Salut van Saint Malo verhaalt de vol gende vermakelijke historie, die is over gekomen aan generaal Boulanger T Was in de verledene week. Een der sloombooten, welke dienst doen tus schen Frankrijk en Jersey, was op het punt de haven van Sainl-Hélier te veria- laten. Generaal Boulanger vergezelde eenen vriend en kwam, zonder veel te worden opgemerkt, tot op de insche- pirtgskaai. Ten einde het gesprek voort te zetten, 't welk al zijne aandacht scheen in beslag te i emen, kwam de generaal aan boord van de stoomboot, zonder door de be manning te worden oogemerkt, en ver gezelde zijnen vriend tot in het salon, waar hij een glas scherry deed opdienen. Vertrok de boot nu vroeger dan naar gewoonte Liep het uurwerk van den géneraal achter, of hield hel belang der samenspraak, hem bij zijnen vriend te rug. Dat meldt do historie niet, In alle geval, de generaal sprong ineens recht. De hoot was vertrokken en vaarde in de richting van de fraitsche kusten. De ge neraal ging spoedig naar boven, en beval den kapitein hem terug op de kaai te brengen. Deze, eerst niet wetende wat er gebeurde, aarzelde. Maar opoedig gat hij bevel achteruit te stevenen, daar hij er niet van hield zich onaangename zaak op een hals te halen. Eenige minuten later stapte de gene raal weer op Jersey aan land. Men lacht te Jersey nog om het avontuur, DUITSCHLAND, Bloedig gevecht. Een bloedig gevecht heeft dezer dagen in den trein tusschen Mainroth en Mainleus plaats gehad. Twee gevangenen, die reeds vele jaren in de gevangenis te PJassenburg hadden een rechtsgeding te Darmstadt moeten bijwonen, en bevonden zich onder bewa king van twee gendarmen op de terug reis. Men had den gevangenen slechts eene band geboeid, en met de andere zij een mes en waarschijnlijk ook een stuk blik weten machtig te worden. Daarmeê vielen zij de niets kwaads ver moedende gendarmen in den trein aan, en brachten hun een aantal sneden over aangezicht en hals toe, voor deze hunne sabels konden grijpen. De eenen gevangene werd toen door eett sabelhouw den schedel gekloven, terwijl de. andere eveneens zwaar werd gewond. Daar het rijtuig niet van een noodrem was voorzien, konden de gen darmen geene hulp inroepen, voor de trein Kalmbaclt had bereikt. Na verbon den te zijn, werden ne beide misdadigers in de ziekenzaal der gevangenis op den Plassenburg opgenomen, ENGELAND. Kostbare peerden. Verleden zaterdag zijn te Hampion-Court de jonge peerden verkocht uit de stallen der koningin. Er zijn twintig dieren verkocht voor de sum van 14.285 guinjes, 't zij 714 guintjes 4/2 per hoofd. Het paard, dat den hoogsten prijs bereikte was dat, aangekocht door lord Beresford, voor den baron Hirsch. Hij hpeft hel 3,500 guinjes betaald of 144,375 fr. Nooit is in Engeland een paard van een jaar oud aan een zoo hoogen prijs verkocht. SPANJE. De cholera. Ondanks de ieverigste naspoiingett verkeert men nog steeds in het onzekere over de wijze, waarop de ziekte werd overgebracht. De veronder stelling van eon naar Puebla de Rugat gezonden deskundige, dat de cholora is voortgekomen uit kiemen, welke zich sedert de epidemie van 1885 inden grond onder de marktplaats bevonden en door het openbreken der straat weer te voor schijn zijn gekomen, wordt voor niet onwaarschijnlijk gehouden. Ten minste werden de eerste ziektegevallen te Rugat onder de bewoners van het nieuw be strate marktplein opgemerkt. Dr Jules Rochard schrijft in de Temps dat zijns inziens, de cholora niet naar Puebja de Rugat is overgebracht, maar dat zij vermoedelijk daar vanzelf is ont staan, na eenige jaren werkeloos te zijn gebleven. In dergelijke gevallen is opge merkt, dat de ziekte niet zoo hevig is als de eerste maal. Gezondheids cordons en quarantaine houdt Dr Rochard voor nut teloos. De beste voorzorgen, zegt hij, zijn reinheid en zorg voor de gezondheid, en hij betreurt dat hiervoor in Frankrijk weinig wordt gedaan. Te Parijs zijn de toestellen weder voor den dag gehaald (voornamelijk iieetwa- terstoven), waarmeê in 1884 de ziekte bestreden werd, en er zijn groote hoe veelheden korpersulfaat eu zinkchloride voor handen. De prefect heeft de hulp ingeroepen en verkregen van verschei dene geneeskundigen. Deze zullen de verblijfplaatsen bezoeken van alle nit Spanje komende personen en gedurende de eerste 5 dogen hun gezondheidstoe stand gaêslaan. Hotelhouders moeten volgens een dezer dagen afgekondigd be sluit, opgaaf doen van eiken gast uit Spanje. Tol dusverre is volgens verkla- aiwg van den prefect geen verdacht geval voorgekomen, en vooralsnog behoeft men niet te vreezet), dat de ziekte zal optre den. Uit Gandia worden vijf nieuwe geval len gemeld. In de provincie zijn 18 ge vallen voorgekomen, waarvan 9 met doodelijken afloop. Ook te Regoa heeft zich een geval voorgedaan. De prefekt van Madrid heeft den statieoverste met 500 fr. boet gestraften den inspecteur van den geneeskundigen dienst 14 dagen zijn traktement ingehouden, omdat zij twee waggons met Iruit en groenten uit Valencia hebben laten lossen niettegen staande de strenge verbodsbepalingen. Het bericht dat de cholora te Biarritz zou uitgebroken zijn, is valsch. Holloway's Zalf. Bij kwade beenen, zweren, scheurbuik en kliergezwellen werkt dezo zalf zeer zacht, maar zeer zeker, en met eene belooverende snelheid Zij moet goed op d6 aangedane lichaamsdeelcn gewreven wor den nadat deze met lauw water gebet zijn. De zuiverende en heelende kracht van deze won derlijke Zalf is nooit door iemand, die er de proef van genomen heeft, betwist geworden. Zij bevat niet een bestanddeel, dat schadelijk is, en er is ook nooit een geval opgegeven waarbij zij het minste kwaad berokkend heeft terwijl er duidelijke berichten van tallooze ge nezingen, die zij in alle landen bewerkt heeft zijn ingekomen, zelfs nadat allo andere mid delen te vergeefs waren beproefd geworden. Zij is even zacht in haro werking als krachtig cn heilzaam in hare rosullaten. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk G HUWELIJKEN. M De Grauw, werkm. met M. Van den Broeck, tw. Fr. Do Moor, landb. met P. Waterinckx, z. her OVERLIJDENS. J. Van de Mccrssche, m. Verlonghen, tw. 66 j. Mijlb. J. Do Preter, dagl. 69 j. Naza- rethstr. C Baddc, wede Zylmans, z. ber. 91 j. Vaart. M. Kotcis, vr. Van der Veurst, z ber. 23 j. Mijlb. 7 kinderen onder de 7 jaren. Ter gelegenheid der Kermisfeesten zal het bureel van den Burgerlijken Stand open zijn, van 9 uren 's morgends tot 's middags, den maandag 7, dijnsdag 8, woensdag 9 en Don derdag 40 dezer maand Juli, ten einde dc ver klaringen van geboorten cn overiijdens te ont vangen.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2