Dendergalm veroordeeld Allerhande nieuws. slechten uitval, de Joden alleen al 't voor deel genieten. Heden willen wij op een ander middel ken wijzen, door de Joden in 't werk ge steld om, zonder te werken, millloenen te vergaren. Geslepener zijn zij niet dan de Christenen, maar gewetenloozer. Men vreest heden veel het werkvolk, omdat het zich vereenigt om door werkstaking of bedreiging grooten loon voor weinig werk te krijgen. En toch zijn de Joden veel gevaarlijker, zij die in eens millioe- nen inzamelen, die zij 't volk ontnemen en alzoo verarmen. Opdat men zoude goed begrijpen, waarin dit middelke bestaat, willen wij eens vertellen, hoe het tegenwoordig in Oostenrijk gaat. In dit rijk, het gezegende land der Jo den, is het inkomrecht op 10 gulden voor gezuiverde en 1 en hall voor onge zuiverde petrool gesteld. Dit weet natuur lijk de rijke Rothschild.. Tot zijne ontel bare goederen behoort ook het petrool- gesticht van Fiume. Dit gesticht zuivert bijna niets, en toch bre< gt het zooveel op, dat het benevens de groote sommen die jaarlijks als reservefonds ter zij ge legd worden, nog 24 per honderd aan de aandeelhouders kan opleveren. Maar van den anderen kant verliest de regeering 8 millioee guldens inkomrecht, daar eene groote hoeveelheid petrool in komt, die tot op 95 p. h. gezuiverd is, maar die men met een weinig teer de kleur van ongezuiverde gegeven heeft, zoodat er maar een klein inkomrecht moet betaald worden. De regeering, of beter het volk verliest dit geld, en het gaat naar de beurs der rijke Joden. Om dit te kunnen volhouden, behoeft men maar een rijken geldjood te zijn, gelijk Rothschild, die de regeering grooten eer bied weet in te boezemen. Maar dat is nog niet genoeg voor dien rijken jood hij wil zijne zaak uitbreiden, en heeft daarom de petroolbronnen van Gallicië doen koopen. Nu heeft Roth schild den alleenhandel van petrool in Oostenrijk. De andere maatschappijen moeten zich naar zijn verlangen schikken, zijne voor stellen en zijne prijzen overnemen, of hij zou dezelve ruineeren door zijne prijzen zoo leeg te zetten dat zij niet meer zou den kunnen verkoopen. Zijne fortuin veroorlooft zulks hij zal het welhaast inhalen, als de anderen uitgeschud, en de petroolbronnen in zijne handen zijn, met .de prijzen eensklaps te doen stij gen. Men zal misschien denken dat de vreemde petrool dan wederom in 't land zal kunnen komen, en aan dit spel een einde maken. Maar daarvoor zijn er weeral middelen, namelijk het Syndi- kaat Zoo noemt men een verdrag, dat verscheidene handelaars met elkander maken om den prijs hunner waren te verhoogen. Tot hun geluk is er nog meer dan een Rothschild in de wereld, en zoo een is er nog in Frankrijk. Dit heerschap staat zoo vast of nog vaster als zijn neef van Weenen. Tusscben vrienden bewijst men malkaar zulke diensten, vooral wanneer zij zoo gemakkelijk te verrich ten zijn en groot profijt opbrengen. De Weener Rothschild is er in gelukt den alleenhandel van petrool in Oosten rijk te bemachtigen. Op zijne beurt, strekt deze van Parijs zijne handen uit naar de bronnen van Caucacië. Blijft nog de Amerikaansche petrool. Reeds is men in onderhandeling met de machtige Standaard Oil Company, en misschien is op dit oogenblik reeds de overeenkomst gemaakt. Dat zijn schooue, voordeelige zaken. Maar zijn zij rechtveerdig Bah, dat steekt voor hen zoo nauw niet. De petrool wordt wel duur, schrikke lijk duur, maar de heeren Rothschild worden rijk, verbazend rijk. En 't geen wij komen aan te halen voor den petrool, geldt ook voor andere waren, b. v., voor het koper, gelijk het vorig jaar reeds gebeurd is voor koffie, voor ijzer, katoen, enz. Die syndikaten zijn bijgevolg veel ge vaarlijker als werkstakingen en stichten veel grooter onheil. Met die middelen jaagt men 'l volk zijn geld uit de beurs en verarmt men hei. In menige streken van Rusland, Duitschland en Oostenrijk, is 't volk zoodanig uitgezogen, dat het niet alleen geen geld, maar zelfs geen land meer bezit. Alles behoort aan de joden. Het volk is gansoh uitgehongerd, en de honger is een scherp zweerd het is dus geen wonder dat men in die stre ken soms tot buitensporigheden over gaat. Wij zoeken niet dat te rechtveer- digen, verre van daar, maar de grootste plichtigen zijn de Joden, en de mede plichtigen zijn de zoogezegde liberale regeeringen, die den besnedene en on besnedene geldmannen volle vrijheid laten hunne schurkenstreken in 't groot uit te voeren terwijl men den armen dompelaar, die een brood steelt, om den honger zijner zieke vrouw en zijner schamele kinders te stillen, voor jaren achter de grendels draait. Wanneer zal die jodenuitbuiting eens ophouden Hier, meer nog dan elders, komt het spreekwoord te pas Kleine dieven ziet men knoopen, Groote dieven laat men foopen. STERFGEVAL. Men kondigt het overlijden aan van M. Moncheur, gewezen minister van openbare werken en die van 1848 tot 1880 het arrondissement Namen in de Kamer vertegenwoordigd bad. M. Moncheur, miek deel van het kabi net de Theux dat in december 1871 het ministerie d'Anethan verving. Op zijne beurt wierd M. Moncheur op 23 Oktober 1873, in zijne hooge plaats door M. Beernaert vervangen. M. Karei Delmotte, vlaamsch letter kundige, is vrijdag laatst te Gent over leden in den ouderdom van 60 jaar. VOLKSKAMER. In zitting van dinsdag heeft M. De Sadeleer het voorstel gedaan de bespre king der nieuwe wet over de onder- standswoon en het gemeenzaam fonds aan het hoofd van het dagorde te plaatsen voor den zittijd die in November zal plaatsgrijpen. Hij heeft doen opmerken dat een zeer groot getal gemeentebestu ren de herziening der wet van 1876 vurig wenschen. Na eenen korten redetwist is het voor stel aangenomen. In dezelfde zitting heeft onze Volks vertegenwoordiger een grondige rede voering uitgesproken overdevervalsching der boter bij middel van margarine en de maatregelen doen kennen die door het Staatsbestuur moeten genomen worden in het belang onzer landbouwers. Wij zullen op dit belangrijk punt terug komen in ons nummer van zondag en dan te zelfder tijd de verklaringen van den heer Minister van landbouw doen kennen. In zijn nummer van 9 Maart dezes jaars deelde De Dendergalm eene samen spraak meê in de welke de heer F.-L. Vanden Bogaerde, de verdienstrijke bestierder onzer Muziekschool en orkest meester onzer Koninklijke Harmonie, beschuldigd wordt van ten nadeele der Bestierende Commissie onzer Muziek school twee franks te hebben op zijne mouw geslagen, in andere woorden, gestolen te hebben. M. Vanden Bogaerde heeft aan Den Dendergalm hierover rekening gevraagd voor de Rechtbank van Dendermonde. Zaterdag 11. heeft de Rechtbank in deze zaak haar vonnis uitgesproken waarbij het artikel van 't orgaan der liberale associatie, lasterlijk wordt verklaard en van aard om M. Vanden Bogaerde in zijne eer en faam te schaden. De Rechtbank veroordeelt de uitgever van Den Dendergalm, tot 1° 500 franks schadeloosstelling inbaar bij lijfsdwang 2° Drij afkondigingen van 't vonnis in Den Dendergalm 3° Tot alle de onkosten. Bij het ter pers leggen vernemen wij dat de heer Leo De Clippelc, zoon van M. Wilfried De Clippele, het diploma van kandidaat-notaris komt te behalen. Onze Kermisfeest van zon dag 11. is door tamelijk goed weder begunstigd geweest. De Ringsteking en de Veldfeest in den Casino, lokaal der Koninklijke Harmonie lokten veel volk uit de naburige gemeenten naar onze stad. De tuin der Koninklijke Harmonie was luisterrijk verlichten dit spreekt ter eere van de inrichters. Het inkomgeld van 10 centimen per hoofd, ten profijte van 't Armbureel,heeft de som van fr. 305.10 opgebracht dus 89 frank meer dan ver- ledene jaar. Wanneer men er dus de leden der Maatschappij en hunne fami- liën bijrekent, dan mag men het getal deelnemers aan de Veldfeest op ongeveer 4000 schatten. Tentoonstelling van Schoone Kunsten het inkom geld ten voordeele van 't Bureel van Weldadigheid heeft de som van 310 franks opgebracht. Sind de aankondiging van den stoet der reuzen en der volkslegenden, heelt de. vervaardiging van groote mannen eene aanzienlijke verhouding genomen. Zoo heeft men den heer Dillens verzocht zich te willen gelasten met het vervaar digen van een nieuwenreusachtigen man, ditmaal voor de gemeente St-Gilles. De uitmuntende kunstenaar heeft met vreug de deze bestelling aanvaard. Hij zal waarschijnlijk een Gillis maken van reusachtige afmeting. Aanstaande jaar zal hot voor het komi- teit van Brussel de beurt zijn van Druon Antigoon, een ware reus, die recht zal gedragen worden, het hoofd en eene der handen van den romp gescheiden, deze zal den groep volledigen van Salvinus Brabo en zijne echtgenoote. Om in de verhouding te blijven, zal hetlichaam van Antigoon een twintigtal meiers moeten bereiken. Salvius Brabo en zijne echtgenoote zijn bijna volledigd op dit oogenblik. Zij zul len 25 voelen hoeg zijn, dit is ongeveer 8 met, De grootste reuzen, die thans be staan, meten slechts 20 voeten. De oogeu van Brabo zullen beweegbaar zijn bij middel van een werktuig, in het hoofd gesloten ook zal het hoofd rechts en links kunnen draaien. De edele krijger steekt met eene hand zijn zwaard terug in den schede, in de andere hand houdt hij het wapenschild van Braband. Met de groote hand, die hij op zijne borst draagt, de hand van zijnen overwonnen vijand, die hij afgekapt heeft, zal hij een wezenlijk vreeselijk uitzicht hebben. Zijne vrouw integendeel, met eenen welwillenden glimlach op de lippen, zal als het zinnebeeld der zachtheid zijn. Zij zal eenen spinrok in de hand houden, zinnebeeld der getrouwheid aan den huiselijken aard. Terwijl het hair van haren wilden echtgenoot zal gevormd zijn van dikke zwarte lokken die langs alle kanten van onder zijnen helm zullen uitkomen, zal mad. Brabo den bourrelet der Romein- sche vrouwen dragen, met twee dikke hangende strengen hare hairen zullen gemaakt zijn van verwarde gouddraden. Ten slotte eene bijzonderheid, die dienen kan om zich een gedacht te vormen der groote van twee personen er zijn 148 meters stof noodig geweest om den mantel te maken der reuzin. Zekere P. Gooris, is te Brussel hei slachtoffer geworden van een zonderling ongeluk.Op de ballustrade van den kruid tuin zittende, verloor hij het evenwicht en viel in den hof. Daags nadien stierf hij aan de bekomen wonden. Men weet dat de Walen binnen eenige dagen een congres gaan houden om zich te verzetten tegen de overdrij vingen der Vlamingen. Nu hebben eenige Vlamingen van Brussel eenen brief naar het comiteit gezonden met verzoek hen op dit congres toe te laten, ten einda de congreshouders in te lich ten, opdat deze zouden weten dat de Vla mingen geene overdrevenheden vragen. Die toelating is hun natuurlijk gewei gerd. Een lanteernaansteker die vrijdag nacht te Brussel zijnen toer gedaan had, licht in eene herberg ziende, ging binnen om er eentje te pakken. De deur openende stond hij tegenover twee ke rels, die bezig waren de schuif van den toog open le breken. Er ontstond een gevecht waar de herbergier, die door het gerucht was wakker geworden, tus- schen kwam, doch een der dieven was reeds met het gestolen geld op de vlucht. De andere kon ook vluchten, maar met achterlating van de slippen zijner frak. Een kermis in de war. Hebt ge wel ooit gehoord dat men in eene stad niet weet wanneer het kermis is Weinu, zoo iets gebeurd op dit oogen blik te Brussel. De brusselsche kermis valt gewoonlijk den zondag na den 13 juli en het brus- selsch volk. dit naar de letter nemende, zegt Den 13 is een zondag en den zondag daarna is het den 29, dus houden wij kermis den 20. Maar de officieelebureelen en sommige dagbladen hebben gezegd Wanneer den 13 op eenen zondag valt, is het dien dag kermis en zij hebben inderdaad dien dag de pijp aan Marten gegeven. Ome hollandsche broeders. Onder dezen titel deelt de Gazette van Brussel meê dat een der meest gekende Brusse laars, dus een Belg, in een hollandsch stadje kwam en er geen eten kon beko men.... omdat hij Belg was. De hotelhou der wilde niet opscheppen voor Belgen Het blad waarborgt de echtheid van het verhaal en is met recht veronlweer- digd. Wij zullen eene andere historie ver tellen. Zij gebeurde ook in een hollandsch stadje en insgelijks in een hotel. Daar kwam een gezelschap van honderd dertig Walen (dus ook Belgen) eten,tegen eenen op voorhand overeengekomen prijs. Toen het eten op was trokken de Walen er van door, zonder eenen cent le betalen en de hotelhouder zal verplicht zijn, de zaak in handen van het gerecht te geven. Zie, deze historie is ook waar Nu zal de hotelhouder, waarvan de Gazette spreekt, misschien de zaak ge kend hebben waarvan wij spreken en de man zal den Brusselaar voor eenen Waal aanzien hebben. In dat geval is zijne weigering nog al Aangaande de moord in de Roode Lijvekensslraai te Gent, melden de dag bladen het volgende Hubert Van Paemel heeft bekentenis- gedaan en verklaard, dat hij zijne vrouw doodgeslagen heeft met eenen hamer, omdat zij dronken op den grond lag en niet wilde opstaan. Men heeft inde wo ning, waar dit verschrikkelijk drama is gebeurd, dien hamer teruggevonden. Het zoontje van Van Paemel, dat nog maar 6 jaar oud is, is bij de familie be steed, Toen Van Paemel zijne tweede vrouw trouwde, verleden jaar in mei, brachten zij omtrent 1900 lr. spaarpen ningen bijeen, zegt men. Nu is alles op en zijner schulden. Brugge, 14 juli. Ter gelegenheid der verjaring van den Guldensporenslag, heefi eene groote betooging plaats gehad. Veertig maatschappijen en verscheidene muziekkorpsen vormden eenen stoet, waarbij zich het muziek van de lanciers en dat van het 4e linie hadden aangeslo ten. Op het voetstuk der standbeelden van Breidel en De Coninck werden kro nen en bloemen ueêrgelegd. Mooed te Arendonck. Men leest in den Kempenaar De raadkamer bij de rechtbank van Turnhout, heeft gisteren, vrijdag, een besluit uitgebracht, waar door Theodoor Jacobs, jachtwachter te Arendonck, voor het assisenhof van Antwerpen verzonden wordt, onder be schuldiging van moord op Godefridus Anthonis gepleegd. Het onderzoek der zaak is deze week afgelpopen en verleden dinsdag begaf het parket zich eene laatste maal naar de Zeshonderd Hectaren, waar twee zonen van den vermoorde en een der broeders van den belichte nog werden gehoord. Wij hebben donderdag het bezoek ont vangen van den vader des betichten, die ons een schrijven meêdeelde, waarin hij protesteerde tegen de wijze waarop het onderzoek daar gebeurde. Wanneer dat schrijven hier niet wordt opgenomen, dan is het omdat wij het gerecht in zijne moeielijke taak, in zijn onderzoek niet willen hinderen of belem meren. Doch, zoo zegden wij aan den vader van Jacobs, geef ons afdoende middelen om de onschuld van uwen zoon te bewij zen en wij zullen niet aarzelen aan het parket te zeggen, dat hier een gerechte lijke dwaling bestaat. Wij hopen dat er waarlijk licht kome in deze geheimzinnige zaak en vinden hel daarom niet overbodig dat er nog steeds worde onderzocht of het smokkelaars vertelseltje van Jacobs volstrekt onmo gelijk is. 't Zou waarlijk spijtig en bedroevend wezen dat een onschuldige moest worden gestraft maar ook, wij vertrouwen dat de ware .plichlige niet ontsnappen zal aan zijne welverdiende straf Diefstallen in de Kempen. De Kempenaar deelt eene gansche reeks bru tale diefstallen meê. In den nacht van woeusdag op don derdag zijn er bij middel van braak en beklimming, langs een der vensters, die ven gedrongen in de kerk van den H. Antonius te Oosthoven. De dieven hebben in de kerk de waskeersen ontstoken, stoelen omver geworpen en in de sakristij alles doorsnuffeld zij hebben echter, dank aan de voorzorgen van den eerw. heer pastor, die onlangs een coffre fort in zijne sakristij plaatste, waarin al de voorwerpen van weerde zijn opgeslo ten, niets van hunne gading gevonden en slechts drie sleutels meêgenomen. In den nacht van zaterdag op zondag is er ook ingebroken in de kapel van de H Anna, te Lille, gelegen op ongeveer 7 minuten van het dorp, nabij den steen weg van Wechelderzande. De kronen der beelden van de H. Anna en van de Moe der Gods, beiden in zilver en ter weerde van ongeveer 50 fr. evenals de inhoud van een offerblok ziju meêgenomen. Denzelfden nacht is er nog eene po ging tol diefstal gepleegd aan de kerk van Wechelderzande. De dieven hebben daar op een gral een kruis uitgerukt dat zij tegen den muur plaatsten en zoo een der vensters bereikt, waarin zij eene glasruit verbrijzelden. Men denkt echter dat de dieven op eene of andere wijze verjaagd werden, terwijl zij in de kerk wilden bin nendringen. De poging tot diefstal werd zondag morgend ontdekt door den kos ter onderwijzer, M. De Winter, die dade lijk den brigadier veldwachter verwittig de. Deze heeft twee voetsporen onldekt, welke uit hoofde van den regen echter niet goed meer zichtbaar waren. Al deze diefstallen doen veronderstel len dat de booswichten, die twee jaar geleden zooveel heiligscbenderijen pleeg den in de Kempen, in onze streek zijn teruggekeerd. Wij kunnen de kerkbesturen dan ook niet genoeg aanbevelen aide maatregelen welke hun door de bestuurlijke overheden werden voorgeschreven en waardoor een einde aan die misdrijven was gesteld, opnieuw na te komen. Verleden woensdag had de vrouw van den boschwachter B. Vereist, nabij de kapel van den Kruisweg, in de Hooge- heide te Arendonck, zich naar bet veld begeven en hare woning alleen gelaten Toen zij eenigen tijd daarna weder keerde, vond zij de deur open en eeneri onbekende met een kapmes gewapend voor de kas staan.Zoodra de kerel vrouw Vereist ontwaarde, wierp hij zijn kapmes ten gronde, sprong de deur uit, en was op een oogwenk ln de bosschen verdwe nen. Na zijne ontvluchting bemerkte de vrouw, dat de dief met het wapen hare kas had opengebroken en met eene som van ongeveer 50 fr. was opgesteken. Een smartelijk ongeluk heeft onder de inwoners van Sart-Dames-Avelines groote ontroering doen onstaan. Twee huisgezinnen, samengesteld uit acht personen, zijn door azijn vergiftigd.Voor het bereiden van het eetmaal had men zich van azijn bediend, die, schijnt het, schadelijke zelfstandigheden inhield. De vergiftigde personen zijn zeer ernstig ziek. De vergiftiging is door geneesheeren vastgesteld zij hebben onmiddelijk hunne verslagen aan het gerecht doen geworden, Stalen azijn, die men veron derstelt vergift te bevatten, zijn bij leve raars van het arrondissemeut Charleroi aangeslagen. Luik, 14 juli. Een zonderling in cident heeft het ontslag van den onder voorzitter des provineieraads voor gevolg gehad. Er moest beraadslaagd worden over de vernieuwing der meubelen van de zittingzaal en nu kwam de kwestie op hel tapijt, te weten aan wien de meube len toehoorden. De gouverneur beweerde dat de meubelen deel maken van het gou vernementshotel en dus aan hem toehoo- ren en de ondervoorzitter van den raad houdt staande, dat de gouverneur in dit punt niets te zien heeft. Eene stem ming verwierp de zienswijze van den ondervoorzitter en deze gaf zijn ontslag op staanden voet. FRANKRIJK Vreeselijk ongeluk te Pont-Audemer. Een verschrikkelijk ongeluk heeft vrijdag de stad Pont-Audemer in verslagenheid gebracht, De heer Deuve, landbouwer, wonende op den weg van Saint-Mards, was rond 6 ure 's avonds met zijn negen jarig zoontje per rijtuig vertrokken, om op eene weide gelegen op twee kilome ters van Pont-Audemer, hooi te gaan halen. Deze weide is in den omtrek der Risle gelegeu. Alvorens iu de weide te gaan stapte de heer Deuve af het rijtuig, waarin hij zijn zoontje liet. Het paard verschrikte op dien oogenblik en begon te deinzen. y- De heer Deuve sprong aan den kop van het dier, doch kon het niei weerhouden ter oorzake der steile helling van den oever. Op eenen oogpink, waren paard, rijtuig en kind in de rivier geslingerd. De ongelukkige vader, die niet zwemmen kon, aarzelde niet eenen oogeublik en sprong in de Risle om zijn kind te red den. Hij werd het tweede slachtoffer de twee ongelukkigen verdwenen weldra in de diepte. Niettegenstaande de vlijtige opzoekin gen, heeft men geen der beide slachtof fers uit het water kunnen trekken. Mad. Deuve was in de stad bezig met melk rond te dragen en hel is op straat dat zij het ongeluk vernomen heeft. Men had niet de minste voorzorgen genomen om haar te verwittigen. De ongelukkige vrouw is als eene zinnelooze naar het tooneel der ramp gevloden. De paraplu van Mevr. Carnot. Onder de talrijke ragen tot onderstand welke dagelijks aan den president der republiek worden gezonden, zijn de eene gesteund op vroegere diensten aan den Staat bewezen, de andere doen eenen oproep tot het goed hart van den heer Carnot, om de aanzoekers in hunne groote ellende ter hulp te komen. Doch er zijn lieden wier verbeelding vruchtbaarder is. Een Franschman vindt dat hij een gansch bijzonder recht heeft op de edelmoedigheid van den president en de sekretaris die. in het Elyseum, gelast is met het nazien der verzoek schriften van dit slach was niet weinig verwonderd in eer. dezer, als staat van diensten van den verzoeker, de volgende melding aan te treffen Gedurende een onweer, le Nolay (Cöte-d'Or) heeft de ondergeteekende zijnen paraplu geleend aan mevrouw Carnot. En dat verzoekschrift was voor aan beveling onderteekend door eenen hoog- geplaatseu persoon van de Cóte-d'Or, gewezen minister van buitenlandsche zaken VEREENIGDE-STATEN Zware storm. Over de stad St-Paul iu Minnesota, heeft een zware storm ge- hecrscht. Vooral in de voorsteden heeft hij groote verwoestingen aangericht evenals op de boorden der meeren.Hotels zijn ingestort en verscheidene toeristen zijn gedood. Op de meeren hebben ook verschei dene rampen plaats gehad. Een sleep boot is op het meer Pepin vergaan. Men vreest dat 200 personen, waaronder de bijzonderste inwoners van Redwing,om gekomen zijn. (LATER.) New-York, 44juli. Nieuwe inlichtingen over den cycloon in Minnesota melden, dat 67 passagiers van vermelde stoomboot gered werden. Tot hiertoe heeft men 66 lijken gevon den en men hoopt dat het aantal slacht offers niet veel hooger zal zijn. De boorden van het meer, waar de in- inwoners van St-Paul hunne villa's heb ben, zijn geheel verwoest. Er is daar een persoon gedood en vele gewond. STAD ANTWERPEN. Leening van 183,440,000 frank van 1887. 19e Trekking. 10 Juli 4890. 27 seriën, zij 675 obligatiën aflosbaar te rekenen van 4 Juli 1894. De prijzen zijn gewonnen door de vol gende nummers Serie 42214, N. 25, aflosbaar met fr. 450,000 Serie 63427, N. 8, 2,500 Serie 28805, N 13, 1,000 Serie 38581, N. 6, - S. 72544 N 8. met 500 Nummers aflosbaar met 450 frank. Serie N° Serie N° Serie N* Serie N° 151)0 19 43275 46 35384 6 53499 10 5141 44 49719 25 35989 20 53499 43 42438 18 20245 18 4224 1 19 57874 49 12438 19 28795 4 42211 20 64336 42 43275 5 35384 2 42244 23 64703 4 De uitgelote serien zijn de volgende. Zij bevatten elk 25 nummers (van 4 tot 25) en al deze nummers ziju betaalbaar met 440 frank, ten ware zij prijs gewon nen hadden, hetwelk men kan onder zoeken met de lijst hierboven na te zien. 4500 20215 34016 46062 57871 64703 5441 24465 35384 46172 6Ï213 64786 42438 28795 35989 50371 63127 68806 13275 28805 38581 53499 64336 72540 49719 30488 42241 De intrest houdt op te loopen zoohaast de obligatie betaalbaar wordt. Er wordt zelfs niets betaald voor den verloopen tijd die min dan een jaar uitmaakt. De ontbrekende coupons, die niet versche nen zijn, worden afgetrokken van het kapitaal. De loten uitgekomen met 150 frank en meer moeten geviseerd worden ten bu- reele der gemeenteschuld v r de uitbe taling.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2