Hoe wonder Men zou zeggen een kastanjeboom met breede bladeren, die tien ot twintig meters hoogte kan bereiken Elke boom levert slechts een veertigtal kilogrammen noten op, hetgeen duidelijk maakt waar om men de zeldzame en kostbare vrucht met zooveel eerbied behandeld. Waaraan moeten wij de wonderbare eigenschappen van den Alrikaanschen kastanjeboom toeschrijven De eene zeg gen aan het rood van de kola, dat een der bestanddeelen van het vleesch der vrucht uitmaakt, de anderen aan de cafeïne, die reeds het werkend bestanddeel van den koflie uitmaakt. De beroemde leeraar Germain See is van dit laatste gevoelen. Wat er ook van zij, de platte koek o het beschuit dat toelaat dat men zonder vermoenis eene hoogte bestijge van 2,800 meters, zooals de Canigou, is zeker met te misprijzen, en reeds begint men m Frankrijk, in de hoogere militaire krin gen, er zich ernstig mede bezig te nou- den. Men denke dus eens na in plaats van te velde te trekken met volle wagens le vensmiddelen, die maar al le dikwijls on derschept worden of te laat komen, n^e men enkel in zijnen knapzak twee of drie korsten mede van het beroemde kracht- aanbrengend beschuit, waar men van tija lot tijd een stuk afbijt. Welke vooruitgang. En om een min ernstig geval te spreken, welk gemak voor de jagers, die le velde zijn of in het gebergte het wild najagen 1 Geene lierl- kloppingen, geene aamborstigheid, geene vermoeienis meer, de menschen zullen zoo vlug zijn als de hazen, zoo stevig a s de rotsen, die zij voorlaan zonder moeite zullen beklimmen. Gelukkige kolanoot,welkom welkom XXV< Verjaardag van de regeering LEOPOLD II. De eerste dag der feesten is de histo rische stoet uitgereden, maar meer dan eens werd hij door eene regenvlaag overvallen. Wat het uiterlijk aanzien van den stoet betreft, dit was prachtig, de kostumen rijk maar de historische waarheid is niet al te zeer in 't oog ge houden. of liever ongenadig den hals ge broken. Maar er waren weinig wagens en deze waren niet zeer groot, wat aan liet ge heel een mager aanzien gaf... kortom,een stoet naar het beeld en gelijkenis van M. Buis. Op een der cartels las men:Five leRoi el les gueux (Leest Leve de Koning,wan neer hij met de geuzen samengaat maar wanneer hij de Koning aller Belgen wil ziju, noemen de geuzen hem Roi de car ton). Da plechtigheid van den Kleinen Zavel was bespottelijk. M. Buis heeft bij de standbeelden van Marnix en andere per- sonnagiëu der XVIe eeuw gelegenheids- redevoeringen uitgesproken, welke door niemand verstaan werden. Decorum was er niet. De koning, de koningin en princes Cle mentina hebben incognito den stoei ge zien van eene plaats, waar zij zich in ge sloten rijtuig hadden laten naarloe bren- geu. Hunne nieuwsgierigheid voldaan zijmie zijn zij langs eene achterdeur hei paleis binnengereden. Het was met dankzeggingen dat bet betaamde van de reeks feestelijkheden te openen waarmede de gelukkige gebeur tenis moesl herdacht en gevierd worden de belgischeofficieele wereld heeft builen eenigeHachelijke uitzonderingen, zich bij de geestelijkheid gevoegd om God te bedanken voor de weldaden waarmede Hij ons vaderland overladen heelt. Het Te Deum. Te rekenen van 1 4/2 ure begonnen de officieele genoodigden de Sie Gudulakerk binnen te knmen. De grenadiers vervul den den eeredienst binnen de kerk. Men zag opvolgentlijk aankomen ge n era al Stoefs, met den staf der burger wacht Z Em. de kardinaal-aartsbisschop van Mechelen, de bisschoppen van Brugge Luik Namen en Gent, de ambassadeurs en konsuls, de leden van hel hof van kassatie en van hel beroepshof van Brus sel, graaf d'Oultremoul, volksvertegen woordiger, bevelhebber der burgerwacht te peerd, den raad der mijnen, de reken kamer, den Senaat, voltallig, in uniform, de strijders van 1830 met de kartels der negen provinciën, den pauselijken nunci- us al de ministers, de leden van de rech terzij der Kamer, M. Vergote, gouverneur van Braband, en andere overheidsperso nen. De bisschoppen gingen den koning te gemoet, den kardinaal en den deken Mgr Jacobs aan het hoofd. Ten 2 ure, deden de koningen de ko ningin hunne intrede. De graaf en de gravin van Vlaanderen en prins Houde- wijn volgden met de dames van het ko ninklijk gevolg. Mgr Goossens heeft den koning eene toespraak gehouden in zeer vaderlands lievende bewoordingen, en waarin hij liet werk van den Congo verheerlijkte als een groot beschavingswerk. üe Koning bedankte in eenige woorden de bisschoppen over hunne gekende va- derlandslielde, en zegde dat hij voorna: melijk gelukkig was over het deel dat zij aan het werk van den Congo nemen, waar- j over zij de zegeningen des hemels inroe- pen. Aan deu bisschop van Brugge zegde de koning minzaam Monseigneur, ik hen I thans uw parochiaan», en de koningin I voegde erbij Ik ben het nog niet,doch 1 ik zal het weldra zijn. Verder zegde de koning nog dat hij gelukkig was de stichter te zijn van een grooten Staat, die, hoopte hij, op weerdi- ge wijze zijne plaats zal innemen onder de christene Staten. De koninklijke familie nam plaats op den troon, opgericht rechts van de koor, de bisschoppen op den troon links, en Mgr Goossens hief liet Te Deum aan. be ilechtigheid was waarlijk prachtig en ndrukwekkend. Het vaderlands feest. Een lieflijk zonneweder heeft het vaderlandsch feest dat aan het paleis des Konings plaats had, begunstigd. Voor den uitgang van 's Koningspaleis staat een troon opgetimmerd, omringd van tribunen. Ten 3 uren 10 minuten hoorde men de trommel en trompetten die de terugkomst des konings aankon digden. Op de plaais deed de artillerie der burgerwacht,aangevoerd door majoor Godefroid; den eeredienst. Rechts ston den de vaandels des legers, links deze der burgerwacht, elk in een vierkant ge schaard. Opvolgentlijk kwamen toe de hooglee raars van Leuven, Mgr. Cartuyvels aan het hoofd, de pauselijke nuncius, deken der gezanten, de gezanten van Japome, hel Rekeningshol, de gezanten en de ge volmachtigden der verschillende mogend heden, de konsuls, de ministers, het verbrekingshof, de beroepshoven, de strijders van 1830, de rechtbanken van eersten aanleg, de provincie en gemeen- teraadsheeren, de Kamer, liet Senaat, de deken van Sint Goedele, de kardinaal- aarslhisscliop van Mechelen,de bisschop pen van Brugge, Gent, Luik en Namen. Ten 4 ure komt de koning uit het paleis, vergezeld van de koningin, den gr.iaf en de gravin van Vlaanderen en prins Boudewijn. Zij klimmen den trap der estrade op en groeten liet dipoma- tisch korps. De Senaat biedtzich de eerste aan op de estrade, en de voorzitter M. dc Mérode gaf lezing van het adres aan den koning. Dan volgde dë Kamertgansch de rechter zij, de onafhaukelijken en eenige zeld zame leden der linkerzij, zooals MM. Carbonelle, Waroqué, Anspach, Sabatier, d'Andrimont,Hardy, De Reine, Saincte- lette, Buis en Bergé beklommen de estrade. Het gros der linkerzij met hare erkende aanleiders, zooals MM. Frère, Bara en Janson, bleven beneden de estrade op hunne plaatsen zitten. De handelwijze der linkerzij bracht eene groote opschud ding teweeg, en werd fel besproken. M. De Lantsheere gal lezing van liet adres der Kamer, Dan volgde het hof van kassatie, waarvan de voorzitter, M. Heynderick. de woordvoeder was. Buiten de drie aanspraken werden er geene andere gehouden. De koning ant woordde op elk met eenige woorden van dank. Eene kantate Union et Patric en drie vlaamsche volksliederen werden vervol gens uitgevoerd. Een solo van M. Blau- waert was vooral prachtig en oefende eenen grooten indruk uit. De uitvoerders werden warm toegejuicht, en lang weer klonk het geestdriftig geroep Leve de Koning Na de uitvoering dier zangen had de optocht plaats van de afgeveerdigden der openbare besturen en genootschappen, die giften geschonken hebben aan de voorzieningskas voor de slachtoffers van werkongevallen; men bemerkte er onder ander de deputaties van het belgisch leger met vaandels der regimenten. Omtrent kwart voor 6 ure was de op tocht geëindigd en keerde de koninklijke Familie in het paleis terug, terwijl ook de menigte langzamerhand uiteenging. zooverre als de fabrikanten die zelf scheppen willen. Rieënteelt. Met de bieënlee) staat het in Drenthe (Holland) zeer treurig. De groote biehouders halen hunne bieen tegenwoordig terug van den Groninger klei, maar de bieën komen er lichter van daan, dan ze er heen gebracht werden. .Met de zwermen is het geenszins meêge- loopen, en door hel aanhoudend slechte weer zijn bovendien vele korven in den laatsten tijd dun van volk geworden. Tot overmaat van ramp komt men er nu nog bij, dat er gevoederd moet worden, en er is geen voederhoning meer. De winter voorraad is nagenoeg bij alleu verbruikt. Vele bieën sterven nu nog door gebrek aan voedsel. Het is daarom le hopen dat het weder spoedig verbetert, anders krijgt de bieënteelt dezen zomer een geduchten slag. De Dender galm deelt meê dat een Gent- schen kiesdraver door het Assisenhof van Oost Vlaanderen wegens kiesomkooperij tot twee boelen van 500 franks en 10 jaren berooving van alle kiesrecht komt veroordeeld te worden. Maar wat De Dendergalm niet weet, ol liever schijnt niet te weten, is zijne eige ne veroordeeling door de Rechtbank van Dendermonde, tot 500 frank schadeloos stelling, afkondiging van 't vonnis en de rest met de lijfsdwang er bij, overtuigd van de eer en faam geroofd te hebben van den heer F. L. Van den Rogaerde, Bestierder onzer Stedelijke Muziekschool. Hoe wonder niet waar, geëerde lezers, die handelwijze van Slim-slim, de zede- meester, die zich voor een toonbeeld van j deftigheid, eerlijkheid, kiesehheid en be kwaamheid uitgeeft 1 Verandering der kiesbulletijns. Het volgende wetsontwerp werd ter Volkskamer neêrgelegd Art. 1. De onderrichtingen die ge paard gaan met dc modellen 2 en 3, ge voegd bij de wet van 16 mei 1878, wor- j den volledigd met de volgende bepaling Het vak, geplaatst aan 't hoofd der lijst, zal eene oppervlakte hebben van ten minste het dubbel dergene van de vak ken die achter de namen der candidaten staan. Art. 2. A, De tweede paragraal van art. 133 der samengevoegde kieswetten wordt gewijzigd als volgt Indien zij, zich samen aanbiedende, eene zelfs onvolledige lijst uitmaken, dan zal de verklaring zulks vermelden. B. De eerste paragraaf van artikel 140 derzelfde wetten wordt gewijzigd als volgt Landbouw. Meel-uitvoer van AmerikaDe offi cieele cijfers omtrent den graan-uitvoer van de Vereenigde Staten tóoner. aan dat de hoeveelheid meel, welke uit de 4 grootste havens tegenwoordig wordt uit gevoerd, die van de tarwe met 125 ten honderd overtreft. De toenemde uitvoer van meel is een gevolg van deeconomi sche toestanden, daar het vervoer in de zen vorm aanmerkelijk minder aan vracht kosten het gemalen graan voor de ver zending van alle onzuivere bestanddeelen kan worden ontdaan. De certificaten van oorsprong, welke aan de molens zelve worden afgegeven, waarborgen boven dien den kooper van het meel de over komst in zuiveren staat, terwijl de vrechtbrief eene waarborg is voor de volledige en tijdige aflevering ter plaatse van bestemming. Zoo is in Amerika tegenwoordig de meelmolenaar, al drijft hij ook zijn be roep door vernuftige machinenën, mees ter van den toestand op de graanmarkt zijn product vindt den weg naar elke grooterc of kleinere plaats in Groot Brit tanje en zal dat blijven doen, zoolang de bekende merken der fabrieken, beschermd door de wel, de goede hoedanigheid aan liet publiek waarborgen. In vroegere jaren ging hel den uitvoer ders van amerikaansch ossen-en var- kensvleesch evenzoo, doch in deze arti kelen is de markt door het aanvoeren van slechte kwaliteiten wantrouwig gewor den van vele groote stapelplaatsen wor den die thans geweerd en wordt de ame- rikaansche bussen-inpakker tegenwoor dig door vreemdelingen verdrongen. Ook van de tarwe zijn de prijzeu echter door overvoorbrengst sterk gedaald, en mede dinging beslaat dan ook nog slechts in De namen der candidaten voor de Kamers, die samen optreden, worden in alphabetische orde voor elke Kamer in eene zelfde kolom gebracht. C. Art. 441 derzellde wetten wordt gewijzigd als volgt De namen der candidaten voor de provinciale raden die samen optreden, worden in alphabetische orde in eene zelfde kolom gebracht. j> De eerste kolom wordt voorhehou- den aan de lijst, den naam bevatten de, welke de eerste in alphabetische orde is,' en zoo voorts voor de andere lijs ten. Wanneer er meer dan één lid te kie zen is. dan worden de afzonderlijk voor gedragen canditaten volgens alphabeti sche orde in eene afzonderlijke kolom achter de andere kolommen gebracht. De candidaten, die samen optreden, hebben liet recht te vragen dat er boven hunne lijst een onderscheidingsteeken worde geplaatst. De bulletijns worden naar keus van het hootdbureel met zwarten inkt gedrukt of geautografieerd. Alles overeenkomstig model n. 3. D. De eerste paragraaf van artikel 150 derzelfde wetten wordt gewijzigd als volgt Indien de kiezer zijn stem wil geven aan al de candidaten eener zelfde lijst, dan maakt hij bij middel van den stempel welke te zijner heschikking is gesteld, het wit stipje zwart dat in 't midden van het vak boven de lijst dier candidaten is geplaatst. E. De eerste paragraaf van art. 165 derzelfde wetten wordt gewijzigd als volgt Alle de bulletijns worden onder ge sloten omslag geplaatst en gegroepeerd als volgt 1° Witte of ongeldige briefjes 2° Briefjes, die geldige stemmen geven aan eene der lijsten of aan candi- didaten dier zelfde lijst 3° Voor dezelfde lijst en desnoods voor de volgende lijsten, hetzelfde 4° Briefjes, welke stemmen geven hetzij aan kandidaten van verschillende lijsten, hetzij aan afzonderlijk voorgedra gen kandidaten. (Get.) de SMET de NAEYER en SIMONS. Een lief huwelijk is het huisgezin D., uit de Gerauiumsteeg ie Brussel. De man heeft zondag zijne liefde voor zijne wederhelft getoond, door haar in cencn aanval van dronkemansrazernij, doorliet venster op straat te werpen. Gelukkig is zij er met eenige kneuzingen van af ge komen. Een officier van het leger, heeft zich dezer dagen op vreeselijke wijze gczelf- moord.Na uit zijne zakken zijne horlogie, brieven- en geldlescli te hebben gelegd, klom hij op het dak en sprong op straat. Hij kwam te recht voor de voeten van eenen Engelschman, die natuurlijk met weinig schrikte, toen deze levende massa daar voor hem neèrveel. Een jong meisje uit Elsene, in dienst in de Presidentstraat, werd een dezer nachten eensklaps zinneloos. Hall "ekleed kwam zij naar beneden, verworg de den huishond, twee tortelduiven en verbrijzelde het keukengereedschap. Toen hare meesteres, door het gerucht gewekt beneden kwam, wilde de arme zinne looze ook haar dootlen. Het heeft veel moeite gekost liet meisje onschadelijk le maken en naar een zinnelooshuis te brengen. -Een brutale huisdiefstal heeft dijnsdag in vollen dag ten huize van M. Groenen, St-Janstraat, u. 40, le Antwerpen plaats gehad. In den namiddag hoorde de vrouw des huizes gerucht boven. Zij klom den trap op en ontmoette een persoon, die van de slaapkamer kwam, welke zij noglhans ge sloten had. Op hare vraag wat hij daar kwam doen, antwoordde hij, zich van adres vergist le hebben. Toen echter de vrouw opmerkte dat de deur der slaapkamer geopend was, gaf hij haar eenen slomp op de borst en vluchtte in allerijl de straat op. Mad. Groenen vervolgde hem, roepen de Houdt den diefen in de Nationale- straat werd hij aangehouden door een kleinen duivenlooper en andere personen die hem in handen van de politie leverde. Hem onderzoekende vond men in zijn bezit eene menigte dievengereedschap, onder anderen een sleutel, waarop hij wel veertig verschillige baarden kan vast hechten, bij middel van eene vijs, in den tob van den steel aangebracht. Hij beweert Otto Blatlkofski te heeten en nog maar twee dagen in de stad te zijn, doch geburen verklaren, hem reeds sedert 44 dagen te hebben zien rondslen teren. De dief liad uit de waschtafel 45 fr- gestolen en de kleerkas leeggeladen. Men meldt uit Oostende aan den Indépendance, dal de duilsche consul eene vraag om inlichtingen heeft gehad van wege de commandant van het duit- sche keizerlijke jacht, over den inkoom I der haven, de diepte van het vaarwater, enz. Men maakt hieruit op, dal er spraak is van een mogelijk bezoek des keizers in Oostende, bij zijnen terugkeer uil Enge land. komen met eene koei, die zij in de onr streken hadden gekocht, en die als ge denkenis bij de weduwe Weber op stal brachten, op het oogenblik dat zij naar hun garnizoen te Bergen moesten terug- keeren. Die edelmoedige daad onzer soldaten is aandoenlijk in hare eenvoudigheid. Vereent ging tegen kwakzalverij. Dat kwakzalverij en bijgeloof dikwijls hand aan hand gaan, hebben onze recht banken meer dan eens aangetoond. Hoe erg die kwaal in Holland ingeworteld is, blijkt uit hetgeen te Dordrecht plaats heeft. Eenige leden van de Vereeniging tegen de kwakzalverij zijn bijeengekomen, om verder gevolg te geven aan het voornemen dat reeds een beging van uitvoering gehad heeft om daar ter stede zich tot eene krachtige afdeeling te vormen van die vereeniging. Eenige geneeslieeren en apothekers, ook uit de omliggende dorpen en enkele belangstellenden waren opgekomen. Al. A. J. A. De Bossou zette in eene toe spraak het doel der oproeping en het nut der vereeniging uiteen. De reden, dat juist nu eene afdeeling moest gevormd worden, verklaarde M. De Bossou hieruit, dat weldra de alge- meene vergadering der Vereeniging te Rotterdam zal gtdioudeu worden, waarbij men dan als gevormde aldeeling zal kun nen optreden. Veel bewijzen van genegenheid zijn reeds uit de gemeente ontvangen, en op staanden voet in de vergadering, traden nog eenige leden lot de afdeeling toe. Allerhande nieuws. De koningin lieefl den wensch uit gedrukt de opbrengst der inschrijving ónder de belgische vrouwen, te zien storten in de kas der slachtoffers van den arbeid, Te Rorisse, in eene stoomzagerij, is een werkman op zoo ongelukkige wijze in aanraking gekomen met een der werk tuigen, dat hem den schedel tot aan het voorhoofd werd van liet hoofd gezaagd. De man zal waarschijnlijk zijne schrik kelijke wond niet overleven. Een knaapje van 42 tot 43 jaar oud, A. Van Zulle, van Thielt, trok donderdag vreedzaam en welgemoed huiswaarts. Hij kwam van den wedstrijd voor lagere scholen aldaar. Onderweg werd hij over vallen door het onweêr, en nog enkel 2 of 3 minuten van de ouderlijke woning, werd hij door den bliksem getroffen en op den slag gedood. Het kind had eene wonde aan het achterhoofd en eene wat lager op den rug. Het lijk werd slechts rond 7 ure gevonden door eenen land bouwer die zijne koeien langs dien weg hoedde bet had de houding van iemand die slaapt. Het slachtoffer is de zoon van eenen braven landman. Over driejaren ontrukte de loting hem een zijner oudste zonen, die bij hel leger stierf. Zonderlinge dood. Te Trazegnies is een werkman op de zonderlingste wijze verongelukt. Een mijnwerker, woonachtig le Mor- lanwelz, werkte in den put n. 5. Hij had voor taak de onderaardsche gewelven van de uitgegraven aders te versterken. Met een houweel wilde hij eenen hoek loskappen toen zijn werktuigaanliet«dak» raakte.De man,omhoog ziende,kreeg een steentje van de groote eener kriek in den geopende» mond. Het kwam in zijne keel te rechte en terwijl hij zich omkeerde om bet terug uit te spuwen, rolde hij vau eene helling. Beneden wende en keerde hij zich nog een weinig om van liet doodende steen tje verlost te geraken, eenige werkge zellen snelden toe maar het was te laat. Eer er doelmatige hulp was ingericht, had de ongelukkige opgehouden te leven. Hij was getrouwd en vader van zes kindereu. Edelmoedige soldaten.— Wij lezen in de Echo du Luxembourg Eene arme we duwe met een talrijk kroost, te feniich, bij Aarlen wonende, had hare eenige koei verloren. Eene inschrijving werd geopend onder de personen van liet derde bataillon van het tweede jagers le voet, toevallig in die plaats gekantonneerd. De opbrengt dier inschrijving, waaraan bereidwillig al de soldaten deel namen, gevoegd bij de opbrengst van een concert door eene koormaatscliappij gegeven, liet toe het geleden verlies te herstellen. Donderdag zag men eenige soldaten van 't tweede jagers,gelukkig eene goede daad te kunnen verrichten, naar Termen FRANKRIJK Razend gestorven. Te Lccquignol, in het bosch van Mormal, hebben woensdag de lijkplecluigheden plaats gehad van eene dame, die over eene maand door een razenden hond gebeten was. Mad. Dubois vertrok aanstonds naar Parijs, om de zorgen van M. Pasteur te ontvangen, die haar gedurende drie we ken behandelde. Na de noodige inentingen teruggekeerd zijnde, is zij op 14 juli, na de vreeselijk- ste pijnen, razend gestorven. ITALIË. De Paus op ilaliaansch grondgebied. De kwestie van liet al of niet betreden van Ilaliaansch grondgebied door den Paus zal wellicht tot eene nieuwe bot sing tusscben hel Vatikaan en hei Quiri naal aanleiding geven. Om namelijk eene herhaling te voorko men van het gebeurde, wil de Paus den bewusten weg, die tusscheu zijne ge bouwde eigendommen loopt, met een hek doen afsluiten en door eene Zwitser- sche wacht doen bewaken, en daardoor ten duidelijkste zijn recht van eigendom op dien grond aantoone». De maconnieke bladen echter, die reerne hun valsch verhaaltje slaande louden en tevens met veel genoegen zien zouden, dat de Paus uit het eene ge deelte van zijne bezittingen niet meer op het andere zou kunnen komen (waardoor hem feitelijk nog een stuk van zijn grond gebied zou worden ontnomen), sporen de regeering aan, zich te verzetten tegen deze afsluiting van het bewuste terrein. De regeering toont zich echter daartoe niet geneigd, wel ee" dal Italië geen recht heeft op den grond. Waar blijft nu de fabel der liberale bladen OOSTENRIJK. Stormen. Een vreeselijke storm, die zaterdag boven het distrikt Linz ge woed beeft, en de hagelvlagen, waar mee hij vergezeld ging, hebben aan de oogsten veel schaê toegebracht. In eene vallei waren de velden, wegen en huizen overstroomd kinderen en vee konden met moeite gered worden. De bliksem stak eene groep huizen in brand, en alleen de zware regen bevrijd de het dorp van geheele vernieling, in vijf dorpen in de omstreken van Linz, werden de daken van de huizen gerukt, en verscheidene fabrieken hebben het werk moeten staken. Eene dienstmeid die van de markt kwam met vee, werd onder twee boomen begraven, die van weerszijden den weg neêrvielen. Te Kralowitz,in Bohemen, is de oogst grootendeels door -reep» en hagel ver- nield.Vele holle wegen #n voetpaden zijn overstroomd. Zondag zijn. vijf kinderen, die in dat water gingen baden verdronken. Een klein meisje viel in den Donau, wiens wateren erg gezwollen zijn, en werd door den stroom meêgesleept.Haar vader sprong haar achterna en alhoewel hij een goed zwemmer was, kon hij den stroom niet weerstaan en beiden kwa men om. De moeder, die thans weduwe is met vijf kinderen, was getuige van die ramp. VEREENIGDE-STATEN Hoe men fortuin maakt. Den 27 fe bruari 4885, ging zekere Benjamin Lewis, te New-York bekend als Black Friday bankroet en thans is hij eigenaar van eene mijn, waarvan de waarde op 420 millioen fr. wordt geschat. Toen Lewis failliet werd verklaard, dacht men dat hij arm was daar hij echter vele vrienden had, werd hem 60,000 dolars ter hand gesteld,waarmede hij opnieuw zaken zou kunnen beginnen. Na ontvangst van het geld, trok Lewis naar Tin Cup (Colorado), waar hij alles weer verloor. Nog slechts over enkele dollars had hij te beschikken, toen hij de nieuwe mijn ontdekte, en daardoor ver scheidene malen miliionair werd.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2