OOSTERZEELE Paardenloopstrijden van Zondag 5 Angusli, om 3 1/2 ure stipt. De Maatschappij der PAARDENLOOP- STRIJDEN VAN OOSTERZELE viert dit jaar, op eene bezon der prachtige wijs, haar tienjarig bestaan. Zij heelt de eer 't publiek uit te noodigen tot hel bijwonen der LOOP STRIJDEN welke zullen plaats hebbeu Zondag aanstaande3 Augusli,om 31/2 ure, zeer stipt. Er zullen dit jaar loopstrijden zijn van allen aard in effen galop, over hagen en hinderpalen, in bereden en ingespannen draf, enz. Viei* duizend franken eerste prijzen zijn er te verloopen. Het programma brengt de verdeeling der loopstrijden meê alsook de na men der ingeschrevene paarden, welke meest allen, volgens de verzekering hierover gegeven, aan den strijd zul len deelnemen. Een Buffet, van alle dranken en spij zen voorzien, is binnen het plein opge recht. Muziekstukken zullen de loop strijden afwisselen. !>e Statie van Seheldewindeke is maar 2 kilometers van Oosterzeele verwijderd. Een volledige dienst van rijtuigen is ingericht tusschen de statie en het koers- plein. De gewonen reizigerstrein, uit Gent vertrekkende om 2-20, geeft al den tijd om bij het beginnen der loopstrijden hel plein te bereiken hij is te Gent in ver band met de treinen der spoorweglijnen Brussel, Aalst, Brugge, Kortrijk, Ant werpen en Mechelen langs Denderrnonde. Maar tot het terugkeeren was een be- zondere trein noodig om, in de Statie van Gent, gemakkelijke correspondencie aan de reizigers van bovengemelde spoor weglijnen te verleenen. Deze bezondere trein is toegestaan en vertrekt uit Seheldewindeke om 6-40 Eindelijk, om aau de herhaalde eischen te voldoen der nieuwsgierigen van de streken Ninove, Geerardsbergen, Aalst, Denderleeuw, Burst, Henele, Ronse, Nederbrakel, Audenaarde, enz., die voor tijds deze loopstrijden niet konden bij wonen zonder zich eenen ganschen dag tijdverlies te getroosten, hebben wij ook eenen bezonderen trein bekostigd, ver trekkende uit Geerardsbergen om 11 o, dus na hel noenmaal en alle noodige be - zigheden. Deze bezondere trein is dus in verband tc Geerardsbergen met den gewonen trein die uil Ninove vertrekt om 12-39. Te Soltegem komt hij aan na de treins aldaar aankomende om 1-30 van Denderleeuw, om 12-49 van Aalst, om 12-52 van Ronse, om 12-7 en 1-31 van Kortrijk langs Audenaarde. Na de loopstrijden zijn de gewone treins, uit Seheldewindeke vertrekkende naar Soltegem en Geerardsbergen, in deze plaatsen in verband met de gewone avondtreins. RECHTERLIJKE KRONIJK. Kieswoelingen te Gent. Woensdag morgend is M. Henri Schellinck door de korektioneele rechtbank van Gent veroor deeld 1* tot 15 dagen gevangenis voor braak van vensters en ruiten in het Café TeniersVlaanderenstraat, en 2° tot 20 dagen voorslagen toegebracht aan M. Van de Vyvere, in het Café de Bornhcm, bij M. Demaret, op de Koornmarkt. Hij is daarenboven veroordeeld tot het betalen der kosten en der geleden schaê. De vraag van den geslagene, M. Van de Vyvere, die zich aanstelde als burger lijke' partij, en schadeloosstelling vroeg, werd afgewezen. Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers van Aalst. 4- SEKT1E, AAIST-SCHAARBEKE. Vogelschieling met de Bol, op Zondag 5 Augusti, om 3 ure namiddag, ter her berg Het Sas van Aulst, bij Domieu De Buysscher, Oonegem. Verschenen en te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode. Stanley l'Airieaïn, sa jeu nesse, ses quatre grandes expéditions dans le continent noir, par Alexis M.-G. geïllustreerdprijs gebrocheerd fr. 1,30. Les Congolais, leurs mceurs et usages, histoire, géographie etethno praphio de l'Etat indépendant du Congo, par Alexis M.-G. geïllustreerd, prijzen gebrocheerd, fr. 0,90 rijk gekartonneerd, fr. 1,15. Het Meiroosje, oefeningen voor de meimaand, gebrocheerd, fr. 0,30 Eerherstellende Communie, ge brocheerd fr.0,50; in liunenband fr. 0,75 Gebeden Gertrudis, in linnen band. fr. 1,50 Gebeden voor overledenen, id. fr. 1,50 II. Antonius, in linnenband, fr. 0,90 Om 3 ure. namiddag P. Van de Velde - De schade door den brand van Fayt (Heröersem) tegen Fr. Stamlaert (Hael- veroorzaakt, beloopt tot 15,000 fr, Men |erlj zal zich gemakkelijk kunnen inbeelden Om 4 ure namiddag H. Van Geert (Erembodegem) tegen Fr. De Vos (Erem- bodegem). Allerhande nieuws. Botermarkt. Heden zaterdag werden 801 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te 7404 kilogr. Programma van 't Con eert't welk zal gegeven worden, ter Groote Merkt, op Zondag 3 Augusli 1890, om 11 i/2 ure voormiddag door d- leerlingen der Pupillenschool, onder di leiding van M. VANDERL1NDEN. 1. La Sambrc, marche patriotique Fayt. 2. La Nocc de villige, aiivcrlurfi De Hulk. J 3. Les Débutanls, rédowa. Vandbrlinden. welk schouwspel deze brand moet opge- leverd hebben, wanneer men zal weten dat de gebouwen, die in asch gelegd zijn, uit tien plaatsen bestonden op het gelijk- vloers en uit twee op het verdiep. 1 De menigvuldige gevallen van brand 5 verontrusten de bevolking dezer streek men denkt nochtans dat ze aan geene i kwaadwilligheid moeten toegeschreven worden. samen ongeveer I Een verschrikkelijk ongeluk heelt maandag namiddag in de statie van An- denne plaats gehad. Een koopwarentrein - had in de statie een ketel aangebracht van 30,000 kilos. Dit stuk was bestemd voor de fubriek des tieeren Godin, labri- kant te Andenne. Rond 3 ure namiddag, kwam de heer Alfred Garot met werklieden aan om liet i zware stuk te ontladen. Men begon dit zoo moeielijke als gevaarvolle werk met de meeste zorgvuldigheid. De vrachlwa- Gevaert. 4. Une Feuille au vent, valse g. Jacques, Van Artevctde Een schrikkelijk ongeluk is donder dag morgend in de statie te Baasrode voorgevallen. Een barreelwachter was Een berichtdrager, genaamd Verdicht, wilde tusschen eenen stilstaanden en eenen voortgestcoten wagon dooiloopen. De wagons waren echter reeds te dicht bijeen en de ongelukkige knaap werd tusschen de buffels gevat. Het slachtoffer slaakte eenen hartverscheurenden kreet en viel neer. Hij had schrikkelijke wonden bekomen, waaraan hij eenige oogenblik- ken nadien overleden is. Een schrikkelijk ongeluk is maandag middag in de statie van Thourout ge beurd, Bij de aankomst van den trein uit Yper ten 1 urn 25, wilde zekere Winne, bediende sedert ongeveer 24 jaar Vanderunden. j gen stond nevens den wagen, svaaiin de keiel geplaatst was. De overgroote ijzermassa ging weldra het voertuig op rollen De heer Garot bevond vnnrervanpii ten unn eet warmer was zich °P dil 00?enblik °P den wagon er in orde moesten gescnui woraen. t _n def) wagon rolde De ongelukkige werd in dezen val medegesleept en werd tus schen den ketel en zijnen wagen gevat, Men sprong hem oogenblikkelijk ter hulp en terwijl men bezig was met hem uit dezen vreeselijken toestand te redden, liep men om eenen geneesheer.Deze stel de vast dat de beide schouders des hee- ren Garot gebroken waren en dat hij verscheidene inwendige ikwetsuren had. Zijn staat is zeer erg, om niet le zeggen wanhopend. Het slachtoffer is pas 27 jaar oud, Hij is ongehuwd en wordt in de stad Andenne algemeen geacht. Schrikkelijke brand te Hoei. Een „,.JÜjcollegie vernield. Het schoonste Sint- op den'ijzerenweg van West-Vlaanderen, Quirinus eollegie dat over een jaar oi tien over de baan loopen om zich naar zijnen afbrandde en herbouwd werd, is op dit dienst te hegeven. In T loopen is hij on oogenblik andermaal de prooi der vlam- der de machien van gezegden trein ge- men geworden. vallen de ongelukkige wierd het rech- j van geheel het groote gebouw staat ter been afgeredenen zijn hoofd verbrij- „jets meer recht. zeld- Donderdag, ten 4 ure 's morgends, zag De dood was oogenblikkelijk. Winne i een voorbijganger het gevaar en korts was een voorbeeldige werkman, gehuwd j nadien was het geheele gebouw eenen en vader van acht kinders. Hij had zich S vuuroven. herhaalde malen door daden van moed en Gebrek aan water belette hetblussehen. zelfsopoffering onderscheiden. i Wel pompt men in de nabijheid eenige Dinsdag is er te Rousselaere een beweenlijk ongeluk voorgevallen. Twee aaneengekoppelde wagens van M. Bie- huick-Bonte, olieslager, reden door de stad een jongentje van 13 jaar oud was belast bet toezicht te nemen over den achtersten wagen een ijdel vat is van dezen wagen gestuikt met het ongeluk kig gevolg dat het zorgende en waakzame kind het been verbrijzeld wierd. Naar het hospitaal gedregen, heeft men hem daar het been afgezet tot aan den knie. Toen de werklieden van de fabriek het atheneum met de°normaalschool ver- putten leeg, doch 't helpt niet. De redding der aanwezige leerlingen en professors is met bewonderensweer- dige orde en snelheid gegaan. Geen enkel raensehenleven is er te betreuren. Wij wachten verdere inlichtingen af. De onderwijsgestichten van Hoei heb- ben weinig geluk. Over 10 jaar brandde, zooals wij reeds j zegden dit collegie voor de eerste maal af en nu twee jaren geleden werd Boulez te Vijve-St-Elooi dezer dagen gin gen werken op eenen graanzolder der fabriek, vond de eerste, dieopden zolder kwam. de genaamde V.... de kara- bien-FJobert staan, welke den heer Oscar Boulez, neef, daar gebruikte om ratten le schieten. Hij riep tot zijne makkers, die nog beneden aait 't gesprek waren De eerste, die zijnen kop uitsteekt, schiet ik erop. De jongen wist niet, zegt hij, dat het geweer geladen was met kogeltjes. Zoodra Karei Deieeuw den trap opging, legde V... aan, schoot en trof Deleeuw in 't hoold. Het kogeltje heeft boven de kaak, juist onder tiet slag van 't lioofd, een weing schuins bet hoofd van Deleeuw j doorboord, eu zit er omtrent o centimo- j ters diep in. De doktoor Van Acker, van Waregem, j heeft het niet gewaagd 't kogeltje uit te t halen, uit hoofde der gevaarlijke plaats,} dicht bij den slagader. Dan beeft men den geneesheer Bouqué KaatsspelHoutmarkt Zondag 5 Augusti. Om 10 112 ure voormiddag J. De Sae- deleer tegen Th. Waterinckx. Om 2 ure namiddag C. Van Den Spie gel tegeu Nic. Van Miegem. nield. De misdaad bij de vrouwen. Wij hebben ongelukkiglijk reeds bij meer dan eene gelegenheid, lot ons spijt moeien bestatigen, dat het getal misdaden bij den man in angstige en tot nadenken aanzet tende verhoudingen toeneemt. Troostvol is het te mogen bestatigen dat bij de vrouwen integendeel tiet getal misdaden verminderd. Iets wat ontegen sprekelijk tot eere strekt van de schoone helft van liet menschdom. Ziehier de statistiek Op 100 beschuldigden waren er van 1826 tot 1830, 81 mannen en 49 vrouwen van 1876 tol 1880, 84 mannen en 16 vrou wen tot 1881, 85 mannen en 15 vrouwen, in 1882 en 1883, 86 mannen en 14 vrouwen en in 1885, 87 mannen en 15 vrouwen. HOLLAND. Twee kinderen dood. Uit Bredevoort j in Nederland, 24 Juli De dag van heden te Gent, geraadpleegd, die ook den kogel zai voor de ingezetenen van Bredevoort er heelt moeten laten in steken. Thans vvei ee„ onvergetelijke dag blijven. Zijne zit Deleeuw met gezwollen hoofd en on- i Hoogweerdigheid de aartsbisschop vau «a.frl ilL-o niin 7.iin InpalnnH hnp7Pint T'.1.1 1.tan aan IIIIP ntli'P- verdraaglijke pijn. Zijn toestand boezemt onrust in. De Union liorfcieol© van Tongeren houdt den 14, 15 en 16 sep tember, ter gelegenheid van de kermis, eene Tentoonstelling van groenten, fruit, bloemen en versJheidene producten van bof bouwkundige nijverheid en kunsten. Het programa buvat eene reeks van wedstrijden voorbehouden aan de lief hebbers vreemd aan de stad. De prijzen toegekend aan deze wed strijden bestaan in vermeil, zilveren en vergeld bronzen medaliën, met pre- mien van 10 tot 50 franken. Het programma-Reglemenliste krijgen bij den beer Jos. JOR1SSEN, geheim schrijver der Union van Tongeren. De gendarmdrie van Manage heeft eene goede vangst gedaan. Sinds lang wordt gansch de streek van het Center uitgebuit door eene bende deugnieten er gaat geen dag om of er wordt ergens gestolen. Het openbear gerucht duideals over sten der bende twee slechte kerels aan, de genaamde Vander Meulen, van Bois- d'Haine, en Burriervan Fayt. Op een mandaat om hen aan te houden afgeleverd door den onderzoeksrechter van het parket van Charleroi, hebben de gendarmen van Manage de twee kerels gevangen genomen. Goed gekoord en gebonden, zijn Vander Meulen en Burrier naar Charleroi g. leid. Hopen wij dat de dieften thans zullen eindigen. Utrecht kwam heden ten een uur onge veer alhier aan, om aan 300 kinderen uit Aalten, Bredevoort, Winterswijk en Vra- gender het H. Sacrament des vormsels toe te dienen. Jammer dat deze feestdag zoo treurig eindigen moest Ter eere van zijne Hoogweerdigheid werden eenige Kanon schoten afgevuurd. Op verzoek van den beer Van Eyek, had onze burgemeester daartoe permissie verleend, onder beding dat een ervaren schutter toezicht moest houden. Nadat verscheidene schoten gelost wa ren met lichte lading, zou\een laatste schot gedaan worden, en daartoe werd het nog overblijvend gedeelte buskruit gebruikt. Of deze hoeveelheid te groot was, of dat het kanon door de vorige schoten gebarsten was, altijd is het ze ker dal bij hei afvuren van dat laatste schot, het kanon uiteen sprong, en een stuk op twintig meters ongeveer in den grond sloeg, doch in zijne vaart twee kinderen van rond de 10 jaar trof. Het eene kind, een zoontje van A. K..., werd het hoofd geheel afgeslegen, terwijl een zoontje van J.H.zoo zwaargekwetst werd, dat de dood er bijna onmiddelijk op volg de. De kanonnier bekwam ook eenige kwetsuren. De kracht waarmede het kanon uiteen- sprong, was zoo geweldig,.dat een zwaar stuk ijzer ongeveer 150 meters verre, over de daken der huizen heen vloog. De burgemeester en de secretaris, be nevens de doktors Van Leuven en Ha- gens waren bijnaonmiddelijkop de plaats des onheils. De doktors konden echter niet anders dan op twee kinderlijken sta ren. De ouders der kinderen waren als zin neloos van smert. Een schat. Bij het gedeeltelijk af breken en hernieuwen van eenige ge bouwen eener hofstede te Ossenisse, toehoorende aan M. D. Seidlitz, te Hultz, vond men in een der muren gemetseld drie aarden potjes, die bij de opening bleken te bevatten omtrent 1600 gulden in rijksdaalders en geldstukken, dragen de verschillende jaartallen van 1831 1848 de schat is tusschen den vinder en den eigenaar verdeeld. FRANKRIJK De brand van Fort-de-France. Het Hei dagblad La Paix geeft zonderlinge bijzonderheden over den brand te Fort- de-France. Men zegt rechtuit, dat. inge volge politieke twisten, een man, die een hoog ambt bekleedt, d« stad heelt doen in brand steken uit wraak, zeker van de goedkeuring van het grootste gedeelte der zwarte bevolking te bekomen, die ook bij de ramp meer te winnen dac te verliezen had. Iets wat niet te betwijfelen valt is, dat de brand ontstond toen de gouverneur afwezig was, terwijl hij eenige uren op St- Pierre was gaan doorbrengen. Wat nog erger is, men bevestigt nege rinnen gezien te hebben, die met fakkels in de hand het vuur overal verspreidden. Eindelijk, het schijnt dal een officier, op aanvraag van invloedrijke leden der kolo- lie. naar Frankrijk is terug geroepen, om dat hij de menigte beeft doen cliargee- ren, welke wilde beletten den brand te biussclien. De brand, meldt men verder, is voor de zwarte bevolking eene politieke wraak geweest en eene nieuwe betoo ging van hunne vijandelijkheid jegens de (ranschen welke daar verblijven. Zij heb ben zich ook eene nieuwe bron van in- komston willen stichten de brand van Port-Louis werd in dezelfde omstandig heden aangestoken. De dag en het uur van dien brand was zelts voorop aan den gouverneur dier stad aangekondigd, door naamloozc brieven. Een liefhebber heeft, dezer dagen, van eenen hovenier van Méran (Frankrijk), eenen aardappel van buitengewone groote gekocht. Deze knol is gegroeid in den vorm van een hert en weegt 630 gram men. 't Ware genoeg om, met het noodi ge vleesch erbij, eens smakelijk te noen malen, wel te verslaan als die reuzen- 1 aardappel goed is in evenredigheid van I zijne grootte. De misdaad van la Villette.Waar schijnlijk zullen de inlichtingen, welke de politie dinsdag heeft ingewonnen, spoedig tot eene aanhouding aanleiding geven. Men schijnt thans zeker te zijn dat het wel de kleine Alice Neut is ge weest, die met een onbekend persoon in het Wijnhuis, van de echlgenooten Coif- fard, rue des Couronnes, 101, gezien werd. M. Coiffard meent te kunnen verzeke ren, dat het niet de eerste maal is ge weest dat de kleine Alice met denzelfden persoon bij hem binnen kwam. Over omtrent eene maand zat zij met hem aan dezelfde tafel. Eenige klienten waren aan 't eten en de kleine bezag de spijzen met oen verlangend oog. Hebt gij honger vroeg haar gezel. Ja, zegde de kleine stil. De man vroeg alsdan eieren, die hij samen met de kleine opat. Eene andere verklaring, die overeen komt met het verhaal van M. Coiffard is, dat het kind sedert eene maand 's avonds later thuis kwam en nooit honger had. Men maakt daaruit op dat zij lekkernijen at, dal zij van den man ontving. Daarenboven, indien de inan, die op 21 juli met een klein meisje bij M. Coif fard is geweest een braaf man is, een oom ot een bloedverwant van het kind, dan is het hoogst verwonderlijk dat hij, na al hetgeen in do dagbladen geschre ven is, niet te voorschijn komt en zegt Verschooning, maar ik ben geen moor- denaar en ziehier het kind, dal bij mij was. Eenige dagen voor de misdaad meent men denzelfden kerel met hetzelfde meis je gezien te hebben, in de rue de la Vi- lette, bij Père Henri. Het was rond 10 ure 's avonds de man en het kind ver trokken in de richting van La Viletle. M. Athalin heeft later vier personen ondervraagd M Coiffard, een slachters- gast, de meid van M. Coiffard en een klient van het huis. Alle vier hadden bevestigd het meisje met den bovengemelden man bij M. Coif fard gezien te hebben. Toen zij afzonder lijk ondervraagd werpen, gaven allen eene verschillende beschrijving van de kleeren van het kind. Als laatste proef werden zij naar iiet doodenhuis gebracht, waar men het lijk met de kleeren, waar- meê men 't meisje uit het water had ge haald, bekleed had. Alsdan bleven zij niet meer zoo bevestigend in hunne ver klaringen. Volgens een later bericht is M. Athalin woensdag namiddag naar de wijk gegaan, waar het meisje gewoond heeft, om hare grootmoeder te ondervragen. Inge volge dit onderhoud is een man aange houden op 't oogenblik der afzending van het bericht, werd hij door den rech ter ondervraagd. -? met den moordenaar moet geëten hebben, I daar, volgens, de verklaring der groot- moeder, bet kind niet geëten had toen het van huis vertrok om brood te halen. De man, die woensdag ondervraag- werd, heelt niets gemeens met de mis daad 't is een dronkaard, die zal ver volgd worden voor schandaal in de straat. Onder de getuigenissen, welke de on derzoeksrechter woensdag heeft ont vangen, zijn die van Mad. Mathieu, die in het huis woont der moeder, van de beste vriendin van 't vermoorde meisje, en van Mad. Klemp'ut, wonende in de Passage Eupatona. De eerste verklaart dat zij eiken dag een man op de bank heeft zien zitten, onder het venster van Mad. Viguier, op 't uur dat de kleine Alice haar kame raadje Pauline Viguier kwam halen. De kerel, van wien zij eene nauwkeurige beschrijving geeft, bezag altijd de twee kinderen. Mad. Klemput verzekert de kleine Alice hel kwart voor 8 ure in de passage ge zien te hebben. Deze dame, die het kind kende, is zeer zeker van haar gezegde. Daarop zijnde magistraten aanstonds bij de familie Neut gegaan en hebben de ouders elk in 't bijzonder ondervraagd. Het bezoek duurde 2 uren. DUITSCIILAND. Afschuwelijke misdaad. Eene schrikkelijke misdaad, gelijk er gelukkig- lijk weinig door de dagbladen aangehaald worden, is dezer dagen te Coburg ont dekt.Sinds drie weken was een molenaar uit het dorp Schwarzenburg, bij Coburj verdwenen zonder eenig spoor achter te laten. Den 28 dezer heeft meu zijn lijk ontdekt, bedolven onder een mesthoop. De ontdekking is op eene zonderlinge manier gebeurd de oudste zoon van den molenaa'rwas sedert eene week uil Amerika teruggekeerd en kon zich de aanhoudende ongeduldigheid van den wachthond niet uitleggen, die gedurig aan zijne ketting wrong om naar den mest hoop te loopen. Maandag, liet hij het dier los, dat ver wilderd naar den vuiihoop sprong en waar het eenige minuten later, het li chaam van den verdwenen man van onder haalde. Het hoofd van liet lijk was met 5 eene bijl gekloven. Woensdag heeft de lijkschouwing plaats gehad van de kleine Alice Neut. De ge- neeshcereii hebben in de maag spijzen gevonden, 'tgeen bewijst dat bet kind Eene halve uur later was het parket ter plaats, en in dc ondervraging die de jong ste zoon onderging, wikkelde hij zich zoodanig in, dal de onderzoeksrechter hem kortweg toeriep Gij zijl de moorde naar. De zoon verloor alsdan zijne koelbloe- heid en deed bekentenissen hij had het bezoek ontvangen van zijne verloofde en was aan tafel met zijnen vader aan twisten geraakt. Door gramschap overmeesterd had hij zijnen vader eene messteek toege gebracht en vervolgens, geholpen door zijne toekomende bruid, hem met eene houtbijl het hoold gekloven. Dit schelm stuk voltrokken zijnde, hadden de twee onmenscben het lijk naar den mesthoop getrokken, en onder de vuilnis begraven Lange iels. Zes en dertig Jaren ge leden, diende bij bet te Lübben, ii Duitschland, in garnizoen liggend batal jon jagers, een sergeant, die Voigt heette. De man stuurde aan zijn vader te New- York eenen brief, die, gelijk thans nog zeer duidelijk te bemerken is, den 18 fe bruari 1854 aan het postkantoor te Lüb ben is afgestempeld. Bovendien draagt het enveloppe den stempel New*York en en ook van het duitsche consulaat, aldaar De persoon, voor wien de brief bestemd was, werd niet gevonden. Op welke wijze de brief nu, 't zij aan 't postkantoor of aan het consulaat te New-York is verlo ren geraakt, is niet opgelost. Maar zoo veel is zeker, dat de brief veertien dagen geleden te Lübben terugkwam. Men stuurde het document naar Frank fort, daar werd het geopend naar Lübben teruggestuurd en, aangezien de afzender aan het postkantoor onbekend was, aan bet bataljon gezonden. Vanwege dat batailjon dat in 't kort een herinneringsfeest viert, werden in lichtingen ingewonnen of zich onder de voormalige jagers, die er aan zullen deel nemen, ook de sergeant Voigt bevond, Dit bleek werkelijk het geval te zijn en de genoemde lieer, die eene betrek king in Kösen bekleedt, kreeg na zes-en dertig jaren, zijnen brief ongeschonden terug. Drama in eene visscherssloop.Karl Bischopf, een man van 66 jaren, die nog zeer kloek was, oefende te Pritter, bij Swineraunde, het beroep uit vanvisscher. Als echte zeewolf had hij verleden week den nacht in zee op zijne sloep doorgc bracht, ten einde 's morgends vroeg bij de band te zijn. Andere visschers, die zich in de vroeg te ter vischvangst begaven, zagen den ouden man beweegloos nabij den mast uitgestrekt liggen. Zij gingen zien, ver moedende dat er een ongeluk gebeurd was. Eu inderdaad,. Karl Bischopf gaf geen teeken van leven meergeheel zijn aangezicht was vol bloed en men be merkte spoedig dal hij door verscheidene schoten getroffen was. De schoonzoon van den gekwetste, Albert Keittel, ging eenen geneesheer halen. Door de goede zorgen kwam Bischopf tothetbewustzijn en hij beschul digde vlakaf zijnen schoonzoon Albert Keittel, hem gedurende zijnen slaap I hebben willen vermoorden. Bij die krachtdadige verklaringen van den grijsaard, werd Keittel aanstond aan gehouden. Keittel loochent echter krachtdadig. Bischopf leeft nog, maar de genees- heeren geene hoop hem te redden. Hij kan echter goed antwoorden op de vragen hem door de magistraten gesteld. Mevrouw begreep het Het gebeurde Den Haag. Een man belde aan en vroeg of mevrouw tapijten had uit te kloppen hij had dil werk over de twin tig jaar ook bij de hand gehad. Wat kost het uitkloppen van dat tapijt de huiskamer vroeg mevrouw. Twee gulden. Dat is ontzaglijk duurGisteren kwam hier een man, die aanbood het vooreenen gulden te doen. Juist, mevrouw. Maar op welke ma nier zou hij liet doen Hij had eenen stok in zijn hand. Ja, Onze binnenplaats is te klein, weet je. Juist, Dat is een brusselsch tapijt, Is erg versleten. Er zijn "[veel gaten in. Hij zou er eene groote vertooning van maken, als hij het hier uit en in droeg. Eenmaal op het erf, zou hij uwen naam zeggen aan ieder die vroeg van wien dat tapijt was. Is dat de manier om zulk een werk te doen Hoe doel gij het dan Ik draag het tapijt de achterdeur uit- Ik krui het naar mijn huis. Ik klop het uit op een erf dat docr een hooge heg omringd is. Eu als ik het terug breng, etjes opgerold en met een linnen kleed erover, antwoord ik, als iemand mij er naar vraagt, dat liet een fiuweelen tapijt voor u. 224 in deze straat is. Vraagt nie mand mij iets, dan bel ik bij uwe buren aan weerszijden, en vraag of zij een nieuw Smijrna's tapijt besteld hebben. Dan zien zij mij hier ingaan. Begrijpt gij nu, me vrouw Mevrouw begreep, en hij mocht het tapijt uitkloppen. ENGELAND. Schandaal in de hooge wereld. Lord Dunlo, zoon van den graal van Claucarty, had verleden jaar kennis ge maakt met eene zangeres, miss Belle Bilton en was met haar getrouwd. Toen papa dat goed nieuws vernam stuurde hij zijnen lekkeren zoon naar Indië, en deed lady Dunlo, die nog altijd voortzong in cafés chanlants door detec- liven bewaken. Zoo kwam men tot de overtuiging dat de toekomstige gravin wat al te vertrou welijk omging met M. Wertheimer, zoon van eenen groot-handelaar uit Oxford- street, in wiens huis zij woonde en in wiens galerij zij uitreed- Lady Dunlo kende die mijnheer reeds voor haar hu welijk. Een proces van echtscheiding werd ingespannen. De 21 jarige lord Dunlo, bijgestaan door sir Charles Russell, maakte voor het gerecht eene allerdroevigste figuur en na vijf dagen zetelens, heelt de echt scheiding woensdag lord Dunlo van zij nen eisch ontheven en gezegd dat, als hij zeker wil zijn van den handel en wandel van my lady, hij maar thuis moet blijven en niet de plaat poetsen naar Bombay. Wat het huwelijk aangaat, eens ge trouwd, blijft getrouwd, en miss Belle Bilton zal eens gravin van Clancarty wor den. 't ls de oude graaf die groen ziet. Maar wal te zeggen over die engelsche aristocratie en over eene wetgeving, die toelaat dat een 20jarige bon vivant kan trouwen met eene lichtekooi, zonder dat iemand het weet en zonder dat iets zulk een huwelijk kan ontbinden ITALIË. Instorting. Een treurig ongeluk heeft te Sezze, gemeente Veletri, in de Hura- berto Nieolo Danteslraat plaats gehad Een groot huis van twee verdiepingen is er namelijk ingestort, terwijl tien perso nen ouder de puinhoopen bedolven wer den, waarvan er 7 zijn overleden. De metselaar Ignazio Aindi, die het huis bewoonde, had reeds verscheidene malen de aandacht van het gemeeteben- stuur op den slechten toestand van het huis ingeroepen, maar zijne raadgevingen werden steeds in den wind geslagen. Zondag morgend bemerkte hij, dat er op nieuw scheuren in de muren waren ge komen, waarom hij zich haastte om met geheel zijne familie het huis te verlaten de geheele verantwoordelijkheid komt dus op het gemeentebestuur neêr. Het Valikaan en Beieren. Havas seint het volgende uit Rome, dat wij onder voorbehoud meêdeelen Er zijn moeilijkheden ontstaan tus schen het Vatikaan en de beiersche re- geering. De Paus heelt geweigerd, de door den prins regent gedane benoeming van Dr. Schönfeld tot bisschop van Bam berg te bekrachtigen, omdat die benoe ming geschiedt is zonder voorafgaand overleg met den tl. Stoel. Iu het Vatikaan wordt beweerd dat Mgr Schönfeld, gewezen rector der Münche- ner hoogeschool in nauwe betrekking tot Döllinger heeft gestaan.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2