Herstemming te Thuin. Nochtans, naarmate het onderzoek vor derde, was de onderzoeksrechter meer en meer overtuigd van de valschheid der beschuldigingen, tegen den priester inge bracht de bewijzen van zijne onschuld bleken eindelijk zoo klaar, dat hij Dinsdag in vrijheid werd gesteld, met een bevel van nieUvervolging De Capitan-Fracassa zegt daarover Het verlaten der gevangenis door den priester Ottaviani en het onthaal hem door zijne medeburgers gedaan. waren zeer hartroerend. De priester weende en al de omstanders weenden insgelijks, alzoo eene prachtige hulde brengende aan de zegepralende on- schuld. De Capitan Fracassadie de eerste was om de beschuldiging op te nemen en de aanhouding aan te kondigen, ver klaart zich gelukkig zijne gelukwen- schen te kunnen voegen bij deze der pa rochianen van San-Sebastiano, aan den gelasterden priester. Zou het liberaal blad niet beter ge daan hebben niet zoo lichtzinnig eene zoo zware beschuldiging op te nemen. Men merke wel op dat de geschiedenis nog voortdurend rondsleurt in de libe rale drukpers. Landbouw. Eene verwaarloosde nijverheid. Eene nijverheid, over het algemeen verwaar loosd, en welke nochtans eene belang rijke bron van inkomsten zou kunnen worden voor den landbouwer, indien zij verstandig geëploiteerd werd, is de aan kweek en mesting van het zwijn. Van al de dieren der hofstede is het inderdaad datgene, welke tegenwoordig het minst kost en het meest opbrengt. Al wat dient om het te voeden en aan te vetten, gerst, rogge, aardappelen, beeten en wortelen van allen aard, kost niet veelen niettegenstaande dat, verkoopt men de zwijnen goed en worden zij ter markt veel gevraagd. Het is niet zonder reden het vleeseh van het groot vee is niet in het bereik der kleine beurzen, en dewerkraan koopt spek en gezouten varkenvleesch, dat hem ongetwijfeld geene fijne, maar toch voed zame en min dure spijs verschaft daa renboven eet hij zondags geerne versch varkensvleesch, en bemiddelde lieden dit zelfs niet versmadende, wordt er wekelijks op den buiten en in de stad zeer veel verbruikt. Daaruit moet men besluiten, dat er alle belang voor den landbouwer zou in in liggen, zijne aandacht en zijne zorgen op het zwijnenras te vestigen. Welnu, het eerste wat te doen is voor hem, die in deze zaak profijt wil doen, is goede rassen te kiezen en de rassen zijn zooveel te beter, naarmate zij beter geschikt gemaakt worden tot het doel, dat men beoogt. Hier is het doel natuurlijk, aan de verbruikers de koopwaar te leveren wel ke zij vragen, en ze hun ie verschaffen in zoo korten tijd mogelijk, ten einde spoedig de voorschotten, welke men doen moet, terug te bekomen, 't Is de verbruiker, dien de voortbrenger raad plegen moet, en hij moet, om goede waar voort te brengen, altijd het oog naar de markt gericht houden. Als wij nu de steden en den buiten ondervragen om hunnen voorkeur te kennen, zullen de eersten ons antwoor den dat zij dieren van hoogstens 70 tot 80 kil. noodig hebben, wel gevleescht en met zoo weinig beenderen mogelijk terwijl den buiten vooral zwijnen met spek zal begeeren, zooveel mogelijk het ge wicht kunnen geven, maar die anderzijds, in betrekkelijk weinig tijds, tot het maxi mum van het gewicht komen, dat door de steden begeerd wordt 'tis te zeggen, rassen, die de vroege rijpheid vereenigen met de geschiktheid om, als het noodig is, eene aanzienlijke ontwikkeling te nemen. Onze groote rassen van het land ver- keeren in die voorwaarden niet. Gemaakt om gedurende een gansch jaar bosschen en velden te doorloupen, om in de graslanden te leven en maar heel laat vet ie worden, zouden zij in eenige maanden den omvang en het ge wicht -niet kunnen bereiken welk door de bevolkingen der steden gevergd wordt; zij verhoogen, verlengen, ontwikkelen een aanzienlijk geraamte, dat de vleescli- houwers en verbruikers afschrikt, en liet spek en 'l vleeseh doen zich langer dan een jaar wachten en kosten zeer veel. Heel anders zijn de engelsche rassen. Kleine beenen, kort lijf, kort geraamte, maar dik, ineengedrongen, breed van rug, billen, schouders en lenden, zeer gulzig en lui van aard. altijd gereed om te eten en te slapen, verwezenlijken zij het ideaal in zaken van vroege rijpheid en geven in weinige maanden, en tegen weinig kosten, eene vette vleeschmassa, goed in alle voorwaarden, en die voor de steden zeer geschikt is. Eenige dier kleine rassen, werden in ons land ingevoerd en geven de meest bevredigende uitslagen. Ongelukkiglijk is de oude slenter moeilijk om uitroeien, en vele landbouwers, aan wien weeg schaal en gewicht nog vreemd zijn, en die, bij gebrek aan eene goed gehouden comptabiliteit, geene rekening houden van de voortbrengsikosten, verkiezen boven hen nog de lange beenen enooren, de groote snuiten, de smalle lichamen, de platte billen en schouders, en lange zijden der oude inlandsohe rassen. Onder de engelsche rassen werd in ons land het ras Tamworth, onlangs door de landbouwmaatschappij inge voerd, en verdient vooral vermeld te worden, omdat hei aan eene groote vroege rijpheid, die bel buitengewoon goed maakt voor de bereiding van het gezouten verkensvleesch, de geschiktheid paart om in betrekkelijk korten tijd, eene tamelijke aanzienlijke ontwikkeling te nemen. De zwijnen van Tamworth zijn, gelijk men weet, klaarbruin. Die dieren, wel verzorgd, kunnen op den ouderdom van 10 maanden, van 140 tot 150 kil. wegen, al wal de meest eischenden, zooals men ziet, redelijkerwijze kunnen vragen. Het Landbouwblad.) Gister dijnsdag 19 dezer heeft te Thuin, de herstemming voor een lid der Kamer van Volksvertegenwoordigers plaats ge had, en ziehier den uitslag Geldige stemmen 1345. Nietige stembrieven 19. M. Derbaix bekwam 931 stemmen. M. Prins de Caraman 414 De liberalen werkten en stemden voor Prins de Caraman. Opening en sluiting der jacht van 1990-91. Art. 1. De opening «Ier jacht is vastge steld, in 1890 op de hierna aangeduide tijdstippen. Op den 50n augusti, in de proviniën Antwerpen, Braband. West en Oost- Vlaanderen, Limburg, alsook in de ge deelten der provinciën Henegouwen, Luik enNamen, gelegen langs den linker oever van de Samber en de Maas. er inbegrepen het grondgebien der steden Charleroi, Luik, Hoei en Namen. Op den 6 september, in de provincie Luxemburg en de andere deelen der pro vinciën Henegauw, Luik en Namen, ge legen tusschen de Samber en de Maas en langs den rechter oever der Maas. De jacht, bij middel van hazewinden, is nochtans maar toegelaten te rekenen van den 20 september en de jacht op de fazanten en op het groot wild (herten, damherten, reebokken) te rekenen van 1 october. Art. 2. Wanneer bij sneeuw het wild op het spoor kan gevolgd worden, wordt de jacht in open veld opgeschorst; alsook op het waterwild, langs de zeekust, in de moerassen en op de stroomen en ri vieren. Art. 3. De patrijzenjacht is gesloten na den 30 november; alle soort van jacht is verboden na den 31 december 1890. Art. 4. Bij afwijking van voorgaand ar tikel, is de klopjacht op groot wild, alsook de konijnenjacht in de bosschen, bij middel van beurzen en fretten, al toos toegelaten; de jacht op waterwild langs den oever der zee, in moerassen, alsook op de stroomen en rivieren, blijft in alle provinciën open tot op den 15 april 1891. Art. 5 De jacht met meuten en zonder vuurwapens is toegelaten: Tot den 13 april, in de provinciën Braband, West en Oost-vlaanderen, Henegouw en Na men, uitgenomen het kanton Gedinne, en tot den 30 april, in de kantons Arendonk, Brecht. Moll, Turnhout en Santhoven, in de provincie Antwerpen, en in de lira- burgsche kantons: Beeringen, Bilsen, Bree, Hasselt, Mechelen en Peer, in het gedeelte der provincie Luik gelegen op den rechteroever der Maas, in de provin cie Luxemburg en in het kanton Gedinne. Art. 6 De gouverneurs der provinciën zijn gelast met de uitvoering van het tegenwoordig besluit, dat in de Mémori- aux administralifs zal opgenomen wor den. Congres der volkswerken te Luik. Uit alle landen zullen er mannen van naam en gezag komen deelnemen aan de werkzaamheden van het Congres der Volkswerken van Luik. Er de volledige lijst van geven ware onmogelijk, maar ziehier eenige namen uit Frankrijk MM. de graat de Mun, markies de la Tour du Pin, G. de Pascal, priester, Louis Mil- cent, Thellier de Poncheville, Le Cour de Grandmaison. Urbain Guérin uit Duitschland Prins de Loewentein, Graaf Felix de Loë, baron van Schorlemer, dr Julius Bachem, de Grand Ry, dr Trim- borri en, last not least de beroemde geleerden in volkswerken, P. Iehrakuhl en Hitze, priester uit Oostenrijk graven Blome en Kuefstein uit Zwitseland het nationaal raadslid Deeurtins uit Italië graaf St Medolago-Albani uit dc Vereenigde Stalen professor Schrceder, van de hoogeschool van Washington uit Spanje M. Rodriguez de Cepeda uit Holland MM. Westerwordt, Borrel, Nispen tot Sevenaer S. de la Court en meer andere die wij moeten onverlet laten. Indien men bij deze lijst de namen voegt der prelaten die wij laast opgesomd hebben, zal men moeten bekennen dat er nog nooit in Belgie zulke uitgelezene we- derlandsche vergadering zal gehouden geweest zijn. Het Congres von Luik zal een klinkend bewijs zijn der zorgen die de katholieken van alle landen aan de volkezaak wijden. Prijsdeeling. Aangenome Katholieke St Josephsschool. 'k en houd niet veel van prijsdeelin- gen, maar op deze en zou ik nog niet willen mankeren als ik het eenigzins kan gevonden krijgen Zoo sprak ons gis teren een bevoegd man, bij het verlaten van de Schouwburgzaal, waar wij 't samen de prijsdeeling aan de leerlingen van vernoemde school hadden bijgewoond. En inderdaad dat is nu toch altijd 't puiksken uit, sedert zooveel jaren dal wij het genoegen hebben er de oefenin gen van bij le wonen. In houding en gebaren, in uitspraak, maat en zang, met een woord, in gansch hun voorkomen, onderscheiden zich de kinderen dier school,even als,in gelukki gen keus en fijnen smaak, de Juffer Be stuurster en hare vlijtige medewerkers uitmunten. Wij kunnen hier gansch 't Programma niet ontleden, maar wij brengen eene algemeene hulde aan den behendige» en keurigen uitvoer der verschillige deelen. Wat ons buitengewoon heeft getroffen 't is de welgekozene zedeschets Hel fa briekmeisje welke menig moederhert heeft doen poppelen. De groote kwaal onzer dagen, en (wij moeten liet on gelukkiglijk bekennen,) onze stedelijke familieramp onder de werkende klas, het uitloopen der jonge dochter, het ach terhouden voor dwazen praal en verder felijk vermaak, het vroegtijdig verlaten van patroonschappen, zondagschool en zedelijke vergaderingen, liet nacht uit zitten met al zijne noodlottige gevolgen... dit alles is hier levendig en treffend afge schetst. Vaders en Moeders! Hoe moeten sommigen onder u. misschien in 't geval zijnde, diep getroffen geweest zijn; ande ren, die hunne schuldlooze kinderen daar onder hunne oogen hadden, en wien 't hert van hoop en moed op dezen dag mocht kloppen, zullen met recht hebben gezworen van op hunne hoede te zijn om dergelijken onheilen van hunnen vreedzamen heerd verwijderd te houden. Sedert drij jaren komt het zelfde be vallig kindje, in uitgelezene taal, eene korte dankbetuiging voordragen die waarlijk lot 't hertedringt. Wij stemmen het hier eene buitengewone eervolle melding. Eere en dank aan de ievervolle Juffer Bestuurster Eere en dank aan de dap pere meesteressen die onze Katholieke St Jozefschool zoo hoog weten te doen waarderen. Leve ons katholiek Onder wijs! X. Z. Allerhande nieuws. Aalst-Mijlbeek. Gister na middag is zekere Odilon Van Nuffel, werkman, oud 17 jaren, door den agent van politie Van der Meersch aangehou den, beschuldigd van in de Groenstraat een meisje te hebben aangerand en haar eene som van twee frank te hebben ont nomen en die bestemd was om winkel waren aan te koopen. Meer andere be- zonderheden worden verhaald,doch zwij gen zal hier 't best zijn.'t Parket van Dendermonde is hier dezen namiddag af gestapt, om een onderzoek over deze zaak en ook nog over eene andere waar van tot iiiertoe niets is uitgelekt, in te stellen. Onweder van maandag nacht. Het onweder van maandag nacht heeft in zekere streken onzes lands de grootste schade aan huizen, veldvruchten en hoo rnen veroorzaakt. Te Geerardsbergen en Ninsve zijn dui zend© vensterglazen uitgehageld en in de omstreken zijn ook al de veldvruchten en boomen verschrikkelijk beschadigd ge worden. De tabakplanterijen zijn totaal ver woest de bladeren zijn om zoo te zeg gen als in stukken en brokken gekapt. De oogst die nog te velde staal heeft veel geleden. De beeten zijn insgelijks groo- telijk beschadigd. 't Is pijnelijk om zien wanneer men zich in de velden begeeft. Vele landbou wers zullen,om zoo te zeggen,bijna geruï neerd zijn. Te Brussel viel eenen verschrikkelijken stortregen en verscheidene huizen en boomen werden door den bliksem getrof fen. Te Doornyk vielen er hagelsteenen van zulk eene buitengewone grootte, dat geen onderling zich herinnerde er ooit zulke vervaarlijke gezien te hebben. De hagel steenen waren zoo groot als henneneiers en drongen tot 4 a 5 centimeters diep in de lichte gronden. Met duizenden gla zen in vensters en dakken zijn verbrij zeld. In zekere gestichten is er voor meer dan 3000 fr. schade. De veldvruchten in de omstreken dezer stad zijn om zoo te zeggen totaal verloren. De schade te Doornijk alleen wordt op verscheidene honderd duizenden franks geschat. Bij den heer Carbonelle, burgemeester, zijn do. glazen dakken van zijnen win tertuin gansch uitgehageld de schade wordt hier op 10 a 12 duizend frank ge schat. De kelders van talrijke huizen staan vol water. De lahakplanteu teNechin enz. zijn als in stukken gekapt. Te Warchin, Havin- nes, Rumillies, enz., zijn de veldvruch ten bijna totaal vernietigd. De generaal Vander Smissen heeft op zijnen dienststaat, welke naar het ministerie van oorlog gezonden is, de volgende aanteekening gedaan a Zoolang God mij in wil en krachten zal bewaren, verklaar ik ter beschikking te blijven van het gouvernement, om weer dienst te nemen in lijd var: oor- log op uitdrukkelijke voorwaarde dat mij een kommandement wordt toever- trouwd van troepen op de eerste lijn ontplooid, al ware het maar eene bri- gade of zelfs een regiment. Gelijk men ziet, die man is soldaat tot in het merg zijner beenderen. Smokkelen. Men schrijft uit Ro- zendaal De tabaksmokkelarij is te Es- schen weêr in vollen gang. Duizenden ponden tabak worden langs hier heime lijk per rijtuigen in België gevoerd. De smokkelaars onzien niets en stellen zelfs hun leveu in gevaar. Twee peerden werden reeds door de belgische douanen 1 doodgeschoten, waarbij de smokkelaars gevat werden. Gisteren is weêr een kar labak opgebracht. De douanen houden op de wegen met geladen geweer de wacht. De smokkelaars zijn zoo stout, dat zij zelfs op klaarlichten dag het douanenkan- toor te Esscben in draf voorbij rijden. Een stoutmoedige diefstal is ge pleegd op hetbuitengoedvan M. Anspach, gouverneur der Nationale Bank, te Elsene alwaar onbekende kerels zijn binnenge drongen, alles hebben onderzocht en voorwerpen meêgenomen, voor eene tot hiertoe nog niet vastgestelde weerde. Arme jonge vrouw De genamde Rosalie Schenk, vrouw Timmermans, 18 jaren oud, wonende in de Pieters Pots traat, te Antwerpen, goot zaterdag petrol in de stoof. Hare kleeren vatten vuur en in een oogenblik stond de arme vrouw volop in brand. Haar man rukte hare kleeren van bet lijf en de vrouw vuehtte thans in baar ondergoed naar beneden, waar men haar eene deken over het lijf wierp. De vrouw had echter zulke zware brandworden bekomen, dat men voor haar leven vreest. Zij wordt in het Ste- Elisabetbsgasthuis verzorgd. De man is ontroostbaar. Uit hoofde der groote legermacht die zich op zondag den 7 september te Rousselaere zal bevinden, voor de leger- oefeningen, zal er op de Groote Markt eene krijgsmis gelezen worden. Pourbaix, de droevige held der ge beurtenis in 't Walenland, die tot 2 jaar gevangenis was veroordeeld is, volgens de Etoile zegt, na 11 maanden zittens in vrijheid gesteld, genietende van de wet op de voorwaardelijke invrijheidstelling. Moordadig tooneel. Een moord dadig tooneel beeft zaterdag namiddag de bevolking der voorstad van Charleroi in opschudding gebracht. Een koolmijnwerker. Leopold Regnier, 56 jaar oud, heeft getracht vrouw Stas- sin Schimdt te dooden, die een koffie huis houdt op de place du Nord. Leopold Regnier, dia van zijne vrouw gescheiden leeft en op eene kamer woont, ging alle dagen zijn eten koopen bij de echtgenoote Stassin. Op deze wijze had hij een zestigtal franken schuld gemaakt. Sinds eenigen tijd vroeg madame Stas sin te vergeefs naar haar geld, doch Regnier speelde den doove en trachtte maar immer uitstel te bekomen. Vrijdag avond had hij hierover met mad. Stassin eene hevige woordenwis seling, en daar hij dronken was, zette men hem aan de deur. Zaterdag, rond 3 ure, kwam Reignier wederom in hel koffiehuis. Hij leunde op de schenkbank en vroeg een glas bier. Mad. Stassin maakte zich bereid om in den kelder om eene flesch te gaan al met eens trok Regnier eenen revolver uit zijnen zak en loste een schot op haar trof in den rechten boèzem. De echtgenoot, die in de gelagzaal tegenwoordig was, sprong op den moor denaar en sloeg hem ten gronde. Deze loste alsdan een nieuw schot, doch de kogel trof niemand en drong in den muur. Middelerwijl was mad. Stossin naar buiten gesprongen en riep om hulp. Regnier, die zich had kunnen loswor- stelen, sprong haar achterna en loste een derde schot in de richting van vrouw Stassin, die gelukkig niet getroffen werd. Op dit oogenblik sprong de heer Melotte, politieadjunkt binnen. Regnier richtte zijnen revolver op hem, doch de heer Melotie greep hem vast en ontwa pende hem, alvorens hij den tijd had le kunnen schieten. De moordenaar werd onmiddelijk naar het politiebureel en van daar naar het gerechtshof geleid. Zooals wij hooger zegden werd mad. Stassin getroffen aan den rechten boe zem. Het slachtoffer werd onmiddelijk verzorgd door den geneesheer Denis. De wonde is niet gevaarlijk. Rijtuigongeval aan de Koningin over gekomen. Naden bloemenstrijd reed H. M. de Koningin door de du Marteau- dreef naar het kasteel van M. Hayemal, te Spa waar zij rond 5 ure koffie gaat drinken. Terwijl zij in haar rijtuig de prachtige rozentuilen rangschikte, welke de heer Leon Le Maire de Warzée haar had beschonken, had zij den toom los op heure paardjes laten liggen. Deze, men weet niet hoe, verschrikten, ge raakten op hol, en gingen den dissel tegen eenen boom der dreef verbrijzelen. Men was verplicht uit te spannen en de Koningin stapte in het volgende rijtuig dat door baron Goffinet werd gevoerd, DUITSCHLAND. Ongeluk. In de katolieke dorpschool van Spellen, Muihein a/R. is over eenige dagen een schikkelijk ongeluk gebeurd. Rond half elf had er eensklaps eene ont ploffing ptaats, en in een oogwenk was heel de school met rook gevuld, Aller liep verschikt en in wanorde naar huiten. De onderwijzer, die twee soldaten aan een venster had zien slaan, dacht dat een van hen een ongelukkig schot had gelost maar het kwam spoedig anders uit. Een twaalfjarige scholier,die niet verre van de schietplaats Frïedrichsfeld woont, had eene huls metontplofbare stof gevuld, in zijnen zak zitten. Men weet niet door welke oorzaak, 't zij door wrijving of an ders, geraakte deze in brand en ontplof te. Toen de rook een weinig was opgeklaard vond men den knaap ten gronde liggen in vreeselijken toestand. Geheel zijn lichaam was opengescheurd en zijne han den geheel vermorzeld. Daar hij nog leefde haalde men spoedig den pastoor, die hem de laatste Heilige Sacrameten toediende, waarna hij spoedig stierf. De twee knapen, die rechts en links van hem zaten, en de andere, die voor hem zat, zijn erg gewond maar toch hoopt men hun leven te redden. Buitendien zijn nog verscheidene andere, kinderen gekwetst Zoo bevig was de ontploffing dat stukken been van den ongelukkigen knaap in de muren en het hout gedrongen waren, tot zelfs in de zoldering. Alles was met bloed enslukken vleeseh besmeurd. Hoe de knaap aan de springstof kwam en wat het was, dat zal mischien het onderzoek bewijzen. ENGELAND. De onlusten in 't leger. Uit Londen wordt gemeld dat de regeering voorne mens is strenge maatregels te nemen tegen de socialisten, die de jonge sol daten tot oproer en weerspannigheid aanzetten. Men heeft thans het bewijs dat de jonge lieden, nauwelijks ingelijfd, door de internationale socialistische agenten worden gevolgd en opgestookt, ten einde eene groote beweging tegen de regle menten in het leger te doen ontstaan. Vooral tegen de krijgsbewegingen wor den zij opgehitst, en nochtans zijn deze niets in vergelijking met hetgeen de duitsche soldaten te doen hebben. Er bestaat eene soort van socialistisch oppercomiteil, dat voor doel heeft al de klachten der soldaten te aanhoorenen ze tot weerspannigheid aan te zetten. Deze feilen hebben reeds de wanorders van Chatam. de ontevredenheid van Al- dershot en Woolwich, veroorzaakt en een begin van algemeenen opstand in 't engelsch leger. De regeering heeft een onderzoek in gesteld en zoodra het geëindigd is zullen er aanhoudingsmandaten tegen de opsto- kers uitgeveerdigd worden. De aardappeloogst is in Ierland ge heel mislukt. Indien niet spoedig hulp wordt verleend, staat een gelieele of gedeeltelijke hongersnood in den aan staanden winter aldaar te wachlen. SPANJE. Vreeselijk ongeluk. Een vreeselijk ongeluk door den petrool veroorzaakt, is over eenige dagen te Las Villas, een dorp der provincie Oviedo, voorgevallen. De onderwijzer dier plaats was bezig petrool uit eene groote blikken kruik in eene kleinere over te gieten, toen de vloeistof opeens, door het te dichtbij houden van de lamp ontplofte. Al de 'personen, die in de nabijheid waren, de onderwijzer, zijne vrouw met hare lwee kinders, en eene nicht, welke ook een kind in hare armen hield,(waren in een oogwenk door de vlammen om ringd. Het tooneel was vreeselijk en de on gelukkige slachtoffers wentelden zich in de vreeselijke pijnen op den grond, De vrouw van den onderwijzer stierf kort daarna, reeds half verkoóld. Hare nicht gelukte er in de koer ;te bereiken, waar zij ook weldra den geest gaf. De onder wijzer kon ontsnappen en in den water put springen. Hij is echter zoo erg ver brand dat men ernstig voor zijn leven vreest. Wat de ongelukkige kinderen be treft, men heeft weinig hoop zc te red den, Ijwant zij zijn verschrikkelijk vèr- brand. Een gebuur, die op de smartgreten was komen toegeloopen, en de slacht offers wilde halpen. werd erg aan han den en aangezicht verbrand. Van de gelieele familie blijft niemand ongedeerd dan de oude moeder van den onderwijzer, eene vrouw van 74 jaar, die op reis was toen het ongeluk plaots had en op 't oogenblik nog niet weet welk droevig tooneel haar wacht bij hare terugkomst. RUSLAND. Een zonderling feit is op de ijzeren- weglijn van Kovroff naar Moskou voor gevallen. In eenen wagen van eerste klas, reis de een millioenair. de heer Vassily Moukanoff, Nevens hem zat eene schoone vrouw, welke scheen te slapen een weinig verder bevond zich een Russisch gendarm. De heer Moukanoff voelt eene hand, die in zijnen zak tast, eenen zak, waarin zijne brieventesch zat met 15.000 frank waarden. Hij vat deze hand vast, hel was de hand der vrouw. De millioennair riep om hulp, de gen darm springt aanstonds recht om de diefegge aan te houden;maardeze springt uit den trein zonder de brieventesch los te laten en vlucht weg langs een nabij liggend woud De trein stoomde met ge middelde snelheid vooruit. De gendarm springt ook uit den treinen loopt de dief egge achterna, houdt haar eenige ston den later aan en maakt zich meester van de brieventesch. De heer Moukanoff, die weinig verze kerd was over het lot zijner brieventesch sprong ook uit den trein en begon den gendarm en de diefegge achterna le loopen. Eindelijk kwameu ze alle drie, na eenige uren gegaan te zijn, aan de dichst- bijgelegene statie. De jonge vrouw werd in de handen van het gerecht geleverd. Zij verklaart Agratina Kaschina te heeten en tot verbazing van allen, doet zij eene klacht tegen den gendarm en te gen den millioennair, en besuehuldigt beiden haar in 't bosch mishandeld ie hebben en onnoembare aanslagen te hebben willen plegen.

De Denderbode | 1890 | | pagina 2