vreemden, om ze naar die.... plezierige plaatsen te lokken. Is dat klaar en duidelijk genoeg Het ware doel dezer wet, en 't is door de katholieke drukpers duizenden malen herhaald, is de seminarist van zijne roe ping te verwijderen, hem tot slechtheid en onzedetjléieid te brengen en aldus de aanwerving van de geestelijkheid zoo niet onmogelijk dan toch grootelijks te dwarsboomenEn als dat niet gelukt, zegt de Mot d'Ordre zullen de logiën in hunne berekeningen teleurgesteld zijn. Onze Belgische liberalen, waren zij volkomen meester, zouden hunne Fran- sche broeders naapen en hier ook de geestelijke roepingen dwarsboomen. Doch wij hopen dat alle die onbewim pelde bekentenissen van zekere liberale bladen eindelijk toch aan de kortzichtig- sten de oogen eens zal doen openen. Liberalen en socialisten. De liberale associatie en de socialisten van St-Gillis- bij-Brussel beraadslagen samen over het opmaken eener lijst van kandidaten voor de gemeentekiezing. De socialistische Bond van Brussel hield deze week eene vergadering om te beslissen of de socialisten, in 't voor uitzicht der gemeentekiezingen, geen bondgenootschap zullen sluiten met de liberalen der hoofdstad. Deze twee feiten zijn, dunkt ons, wel sprekend genoeg, om degenen die niet ziende blind zijn te overtuigen van de gemeenschap welke beslaat tusschen li beralen en socialisten. Hebben deze laatslen al ooit beraad slaagd over eene aansluiting bij de ka tholieken Hebben de katholieken al ooit eenen socialist op hunnen kandidatenlijst gebracht, als zoogezegden werkwans- kandidaat Met wien gij verkeert wordt gij geeerd zegt het spreekwoord, dat hier ten volle op de geuzerij toepasselijk is. Het fruit. De zwarte vlekken die zich, zooals gemeld is, op de appeien en peren en op de bladeren der boomen uitnemend veel vertoonen, hebben ook het inwendige van dit fruit aangetast Men kan stellig verzekeren dat dit niets goeds voorspett voor de bewaring dezer boomvruchten, waarvan velen reeds van nu af een gedeelte hunner sappigheid verlóren hebben. Hetzelfde noodlottig verschijnsel is te beslatigen op de notelaars, wier loof er zwartachtig uitzietde vruchten vallen op sommige plaatsen reeds van de hoo rnen, zonder dat ze kunnen benuttigd worden. Verschenen en te verkrijgen ten bureele van Hen Denderbode. Stanley 1'Africa in, sa jeu- nesse, ses quatre grandes expéditions dans le continent noir, par Alexis M.-G. geillustreerd, prijs gebrocheerd fr. 1,30. Les CongolaiH, leurs mceurs et usages, histoire, géographie et ethno- praphie de l'Etat indépendant du Congo, par Alexis M.-G. geillustreerd, prijzen gebrocheerd, fr. 0,90 rijk gekartonneerd, fr. 1,15. Het Meiroosje, oefeningen voor de meimaand, gebrocheerd, fr. 0,30 Eerherstellende Communie, ge brocheerd fr.0,50; in linnenband fr. 0,75 Gebeden H. Gerlrudis, in linnen band. fr. 1,80 Gebeden voor overledenen, id. fr. 1,50 H. Antonius, in linnenband, fr. 0,90 Gemeentekiezingen. De aanstaande gemeentekiezingen moeten, volgens de wet, plaatsgrijpen op den derden zondag der maand October, dus op den 19. Naar wij vernemen zullen alle onze aftredende katholieke raadsleden de ver nieuwing van hun mandaat aanveerden. De aftredende leden zijn MM. Van Wambeke Victor, Burgemeester, Ver- brugghen Karei, Gheeraerdts Leo, Baron Bethune vader, Schepenen, Burny Lode- wijk, De Cock-Hofman Judocus, Moyer- soeu Frans, Vanderhaegen Karei, Van Mol Leonard. Bovendien zal er een nieuw.lid te kiezen zijn in vervanging van wijlen den achtba ren schepene E. De Wolf-Coevoet. Wij zullen dus op 19 October aanst. tien raadsheeren te kiezen hebben. Allerhande nieuws. Bond der Katholieke Bekwaamheidskie- xersm De Katholieke Jonge Wacht van Boom, viert op zondag 14 September aanstaande de inhuldiging van een prach tig vaandel. Wij sporen deleden van den Bond ten zeerste aan deze plechtigheid met hunne tegenwoordigheid op te luis teren.Onze Boomsche vrienden woonden de inhuldiging van ons vaandel bij tenge- talle van ruim 200,wij mogen dan ook niet ten achteren blijven. Het muziekkorps zal de reis medemaken. Inschrijvingslijsten worden ten huize aangeboden, doch men kon ook inschrijven bij de sekretarissen der sektiën of bij den algemeenen sekre- taris, nieuwstraat, 82 de prijs voorheen en weer is Ir. 1.35,vertrek om 11 u. 6 m. terugkeer om 7 u. 48 m. Zondag 28 September 1890 uitstap naar Mijlbeek en Zondag 5 october ver tooning op Stadsschouwburg door de toneealfdeeling en met de medewerking der schermatdeeling des Bonds. Namens het middenbestuur. De Algemeene sekretaris. De heer Modest De Melte, komt met de burgerlijke eeremedaille van le klas vereerd te worden voor meer dan 25 ja ren dienst als bestierder van ons Konink lijk Stadsmuziek. Proficiat. Algemeen stemrecht. De Réformc zegt dat M. Janson, behalve de herzie ning van art. 47 der Grondwet, levens ook het «kunnen schrijven en lezen als basi3 van stemrecht» voor de provinciale en gemeentekiezingen zal voorstellen. Maandag morgend speelde er eeni- ge meisjes op de Gemeenteplaats te Mo lenbeek. Een dronkaard kwam voorbij die do tienjarige J... bij de hairen greep en over den grond sleurde. Het meisje huilde van pijn, maar toen zij zich los wist te maken, greep zij razend van woede een mes van een beenhouwers- kraam en bracht den dronkaard eenen steek toe in den rechterarm. Men heeft het kind niet aangehoude, beschouwen- wende dat het in geval van wettige zelf verdediging had gehandeld. De Congo eene strafkolonie. Het blijkt uit de verslagen der Belgische of ficiers die verscheidene jaren in Congo doorbrachten dat het land geenzins zoo ongezond is als zekere menschen het zich inbeelden, Sommigestreken, en van de vruchtbaarste, leveren niet het minste gevaar op voor wien een geregeld gedrag heeft en zich van sterke dranken kan onthouden. M. Lejeune, minister van justicie, aan wien men reeds de voorwaardelijke ver oordeeling en vrijstelling verschuldigd is, heeft deze verslagen naar de bestuur lijke kommissie der gevangenissen gezon den ten einde het vraagpunt te onderzoe ken of het niet behooren zou in 't Zwar te land eene (dieven) kolonie tot stand \e brengen. Engeland en Frankrijk zijn met derge lijke inrichtingen wonderwel gelukt en het ware misschien een middel om, zonder veel kosten, den Congo Belgisch te maken, tot groot voordeel van onzen handel en nijverheid. De veroordeelden voor diefte, landloo- perij, gevecht enz. zouden naar Afrika over gevoerd worden, de getrouwde met vrouw (of man) en kinderen, indien het deze laatste behaagt, en voor wat de jon gelingen en jonge meisjes betreft,zij zou den er in den echt treden en landbou wershuisgezinnen tot stand brengen. Ziedaar het ontwerp Er blijft nu te weten of de kommissie der gevangenis sen het zal bijtreden. Stoutmoedige diefstalZiehier na" dere inlichtingen over den stoutmoedi- gen diefstal van een gelkoffer, te Elsene gepleegd. Het huis van M. Curluy, rentenier is gelegen Waverschensteenweg. 225. De beneden is ingericht voor bureelen; de eerste verdieping is verhuurd en de tweede verdieping wordt door de fami lie Corluy bewoond. Rond drie ure 's morgens, in den nacht van vrijdag tot zaterdag, drongen de dieven in den hof, langs den kant van den Calvarenberg. Zij braken in de serre en kwamen in de vertrekken gelijkvloers. Zij openden de meubels, maar het tafel gerief dat daar lag, was niet in zilver, zoodat de kerels het wegwierpen. In een kabinet aan de straat vonden de kwaaddoeners het geldkoffer. Vruch teloos trachten zij het te openen en, er niet ingelukkende, vervoerden zij het ondanks het zware gewicht tot aan het venster, openden dit en wierpen het kof fer op de straat. Men hoort van hier het gerucht in den stillen nacht! Noch M. Corluy, noch de bewoners der eerste verdieping werden wakker, doch in de straat dachten de menschen dat het donderde. Zooals hel reeds gemeld werd,laadden die stoutmoedige kwaaddoeners het geldkoffer op een stootwagen en trok ken er nu meê van door in de richting der Vijverstraat, De haas uit de herberg Mont Saint Gui- bert had echter heel het spel nagezien, maar was zoo bestaan door deze onge hoorde stoutmoedigheid, dat hij geen woord spreken kon en eerst een zijner huisbewoners ging wekken, toen de die ven reeds ver weg waren. Deze twee mannen gingen nu de po litie verwittigen en gezamentlijk zette men de dieven achterna. Deze konden met hunnen zwaren last natuurlijk maar stil rijden. In de Verloren Hoekstraat zagen de twee mannen, die het karken voerden, in de verte hunne vervolgers opdagen. Zij zegden niet een of twee, maar lieten wagen en koffer in den brand en poet sten de plaat, alsof zij den duivel achter hen hadden zitten. Men heeft hun spoor geheel verloren. Het koffer bevatte voor een bedrag van 30,000 fr. aan weerden en papiereD. Melle De bliksem heeft vrijdag namiddag alhier, bij de Heusdenbrug, eenen werkman, die op 't veld arbeidde, dood geslagen. Twee wiedsters, die zich nabij hem bevonden, onstonden het met den schrik. Het lijk van het slachtoffer, oud 50 jaar en gehuwd, was geheeld verkoold. De bliksem heeft ook schade veroor zaakt aan de stallingen van het kasteel van den heer Delecourt, te Heusden, in het gesticht van den heer De Neuter, te Meirelbeke, enz. Gent, 1 sep. Zondag morgend bemerkte de baanwachter Felix Poppe, van de statie van het Rabot, dat een ke rel bezig was de wisselnaalden (excen- triques) te verzetten. Naderbij gegaan zijnde zag hij, dat er twee wisselnaalden open gedaan waren en dat de tegen- gewichten evenwijdig met het spoor gelegd waren, zoodat elk machien of rij tuig, dat daar op liet spoor kwam,moest ontriggelen. Bij de nadering van den baan wachter, was de kerel op de vlucht ge gaan,doch men heeft hem in de Prinsen straat kunnen bijdekraag vatten.Ondanks zijn loochenen, heeft men proces-ver baal legen hem opgemaakt. Maandag avond, tusschen 5 en 6 ure, kwamen van de vrijdagmarkt in de Langemunt omtrent 25 soldaten. De ser geant, die ze aanvoerde, ziende dat een der soldaten niet snel genoeg naar zijnen zin ging, schopte den jongen op zijne voeten. Pas hadden eenige burgers dat gezien, of zij sprongen naar den sergeant en gaven hem wat kletsen. De sergeant vluchtte in liet midden zijner mannen; de burgers haal len hem er uit en joegen hem op de vlucht. De soldaten zijn dan voortgegaan, terwijl twee hunner, dood- moê, met een rijtuig naar het hospitaal werden gevoerd. Drama te Gembloers Te Gem- bloer heeft een liefdesdrama plaats ge had. Twee jongelieden hij is twintig en zij zestien jaar hadden kennis ge kregen, maar daar Romeo nog naar de universiteit gaat, waren zijne ouders en ook die van Julia, er tegen. Doordrongen van de grondbeginselen der morale independente, stelde de jong man voor naar andere streken te vluch ten, om daar het geluk te zoeken. Het meisje ueigerde, maar gaf den voorkeur aan den dood. Zij zelf kocht een revolver. Daarop gingen beiden wandelen naar het bosch van Sauvenière. Daar schoot hij haar een kogel in de richting van hel hart, terwijl hij er zich eenen in den mond wilde jagen, maar het schot ging niet af. Op dit oogenblik kwamen de ouders van het meisje, verontrust over dezer afwezigheid, toegesneld. Gelukkig is ha re wonde niet doodelijk. Mijnheer Romeo is door de gendarme rie aangehouden. Bouchaute— Donderdag, is er al hier een groot ongeluk gebeurd. De jon ge knecht van een landbouwer was gras gaan halen naar eene laagte; daartoe had hij paard en driewiekar ingespannen. Op zijn al te lang wegblijven, ging de baas eens zien waar de jongen vertoefde. Hoe verschrikte de man toen hij zag wat er voorgevallen was. De jongeling lag ver pletterd onder de omgekandelde drie- wielkar, terwijl het paard daarnevens rustig graasdein de laagte. Men vermoedt dat de jongeling de onvoorzichtigheid zal gehad hebben, ge lijk het hier maar al te dikwijls ge schiedt, van recht te staan op de kar. Bij het afrijden van eenen steilen kant zal er een hevig schok veroorzaakt zijn, ten gevolge van welken de voerman zal gevallen en het voertuig op hem zal ge stort zijn. Drie mannen hebben moeite gehad de driewielkar wederom recht te krijgen en het lijk te bevrijden. Men denkt dal de verongelukte jongeling on geveer anderhalf uur in dien droeven toestand onder de kar heeft gelegen. Eekloo De tramwerken gaan hier bijzonder rap vooruit. Welhaast zullen zij van het grondgebied Eekloo naar het begrensd grondgebied Kaprijk en St-Lau- reins overgebracht zijn. Maandag heeft te Eekloo eene zoo zeldzame als indrukwekkende plechtig heid plaats gehad. Het Indiaanseh meisje, verleden jaar op zijne reizen in Zuid-Amerika opge nomen en megebracht door onzen stads genoot, den heer ingenieur Willem Wil- lems, werd gedoopt. De plechtigheid werd gedaan door den Z. E. H. pastoor-deken Foubert, bijge staan door de eerw heeren onderpas toors Blaton en Sanspeur. De peter was de heer Willem Willems zelf, en de me ter was zijne moeder, mad. Adolfine Kai ser brüber de Steilenburg, echtgenoote van den heer Julien Willems. De nieuwe gedoopte werd Maria-Wilhelmina-Aldol- phina-Juliana genaamd. Op de registers van onze bevolking is zij ingeschreven onder de aangenomen namen van Mara)'Guinoua-Caio, herin nerende aan Maracaïbs, de stad waar zij aangetroffen werd, en aan Guincua, den Indiaansehen stam van het onafhanke lijke Goajira noord west de Zuid-Ame- rikaansche republiek Venezuela, waar aan zij toebehoorde. De belangwekkende Maria-Wilhelml- na-Adolphina-Juliana Guincua Caïbo is, naar men veronderstelt in 1879 of 1880 geboren. —Drie gekscheerders reisden deze week in den ijzerenweg van Tongeren naar Thienen. Een hunner viel in slaap; een ander ontnam hem zaehtje en stak het in zijnen eigen zak. Onderwege wordt de slaper wakker en men hoort reeds den treinwachter nade ren die de reiskaartjes vraagt. De slaper zoekt in al zijne zakken; geen kaartje te vinden. «Wat nu gedaan, zegt hij tot zijne medereizigers, gij hebt tot beiden gezien dat ik een reiskaartje heb genomen?» Zeker, zeker, maar dat zal niet ge noeg zijn; als gij het niet kunt toouen, dan zult gij opnieuw moeten betalen. Wat gedaan? Ik heb geen cent meer. Ik weet raad; kruip onder de zit bank tot dat de wachter voorbij is. Gauw, gauw. In allerhaast kroop de slaper onder de bank en de wachter verscheen. Heeren, de reiskaarten... Mijnhee- ren gij geeft mij drie kaarten en ik zie slechts twee reizigers, waar is de derde. Hij licht onder de bank, antwoord den zij met onverschilligheid, alsof dit eene heel natuurlijke zaak was. onder de bank! riep de wachter, wat gaal hij daar doen? Oh! hij reist nooit anders, dat is eene oude gewoonte. Daarbij ging de wachter verder en de reiziger vol z.weet en stof kwam onder de bank uitgekropen. Nog een slachtoffer der pelrool. Een jongeling van Peruwelz, L ge naamd, kwam verleden week dronken te huis, viel op eenen stoel in slaap en wierp gedurende zijnen slaap de petrool- lamp om, die vöör hem brandend op de tafel stond. Er had eene ontploffing plaats en L... werd aanstonds door het vuur omringd. Op zijne kreten, sprong de vader toe, die er in gelukte de vlammen uit te dooven. De jongeling had echter reeds zware wonden bekomen. Waar schijnlijk zal eene zijner handen moeten afgezet worden. De werkstakingen in den Borinage zijn geëindigd. Alle de werklieden zijn naar het werk terug gekeerd. In de kom van het Centrum is op 't ein de der verledene week eene werkstaking der mijnwerkers ontstaan. Het werk is geslaakt geworden in de mijnen van Tra- zegnies, Bascoup enz. Het getal der werk stakers beloopt tot ongeveer een dui zendtal. De werklieden eischen eene vermeerdering van loon van 15 tot 20 ten honderd hetgene zij beweeren, hun ver ledene jaar is beloofd geweest. Alles blijft zeer rustig tot hiertoe. Een der gevolge van de winterach tige oogstmaand, die voorbij is, is het vroegtijdig vertrek der zwaluwen. Men schrijft uit Visé, dat deze sinds eenige dagen in ontelbare menigten op de telegraafdraden verzamelen,die onder hun gewicht buigen en dreigen te breken Op een gegeven oogenblik verheffen zij zich in de ruimte en slooten scherpe kreten uit vervolgens verdwijnen zij in de wolken. Het is het bepaalde vertrek. Sinds eenige jaren reeds vervroegen de zwaluwen het tijdstip van hun ver trek gewoonlijk vertrokken zij slechts met den herfst. Thans verlaten zij ons van Oogst. De reis rond de wereld in 55 dagen. Eene postkaart, uit Engeland vertrok ken, heeft onlangs de reis rond de we reld gedaan in 68 dagen. Zij was te Guildhall aan den post besteld met be stemming r.aar Londen langs de Veree- nigde Staten Zij is naar Londen via Brindisi terugzonden. Deze eerste uitslag is sinds dien over troffen geworden. Eene tweede kaart werd den 13 juni verzonden te Singapore, via Brindisi. Zij kwam aan den verzender terug vi& Hong- Kong en San Francisco, den 5 oogst, dus 53 dagen na haar vertrek uit Londen. Deze proefneming heeft slechts 3 1/2 denieren of 35 centiemen gekost. FRANKRIJK Een vervalscher. Een groot bankier uit de rue Vivienne te Parijs, M. X., zag met verwondering zaterdag in zijne bu reelen een wissel van 6000fr, aanbieden, vanwege een italiaausch bankiershuis, waarmede hij in langen tijd geene zaken meer deed. Overtuigd dat deze moest valsch zijn, weigerde hij hem te betalen en verwittigde den policiecommissaris der wijk, M. Rolly de Balnégre. Deze begaf zich aanstonds bij den deurwaarder, die den wissel had aange boden en vernam daar, dat de amhte. naar hiermeê was gelast door een jong man van omtrent 30 jaren, die hem 's namiddags zou komen terughalen. De commissaris plaatste een paar agenten in 't huis van den deurwaarder, met last den jongeling op te volgen wanneer hij den wissel kwam terughalen, om te zien of hij geene medeplichtigen had. Ten 4 ure kwam bij inderdaad bij den deurwaarder, zeggende Patrizio Vittorio te heeten hij nam den wissel terug en betaalde alle onkosten. De agenten volg den hem tot in zijue woning,reu Mazagran. Daar hielden zij hem aan. M. de Balnégre deed eene huiszoeking legde de hand op eene volledige inrich ting tot het maken van valscho wissels. Daarenboven sloeg hij een heelen hoop wissels aan. die geheel gereed gemaakt waren om ter betaling te worden aange boden, en voorzien van de noodige rug- teekeningen der italiaansche huizen, in betrekking met de fransche bankiers. Patrizio deed volledige bekentenissen. Oud boekhouder van een photopraffie huis te Rome, werd hij daar reeds ver oordeeld tot 3 jaar dwangarbeid voor schriftvervalsching, na geheel Italië en Zwitserland door valsche wissels gezon den te hebben. In de maand januari laatst had hij reeds een verkenningstocht naar Parijs gedaan om te zien of hij Frank rijk nu niet zou kunnen exploiteeren In den rracht van zaterdag heeft de aangehoudene in de gevangeiis gepoogd zich te zelfmoorden- door zich met zijue kousenbanden op te hangen. De bewa kers hoorden echter het gerucht en kon den hem bij tijds verlossen. De steden Robaais en Tourkonje zijn door hunne uitbreiding zoo zeer elkander genaderd, dat slecht maar eenige onbebouwde gronden meer tus schen beiden liggen. Robaais en Toerkonje leven in goede verstandhouding, en binnen kort zullen de twee steden er slechts ééne uitmaken. Eene groote rechte straat zal eerst daags deze twee groote centers verbin den, wier uitbreiding op zeer korten tijd wonderbaar is toegenomen. Robaais en Toerkonje, die over eenige jaren, de eerste 20,000 en de tweede 40,000 inwoners telde, hebben er thans; de eene 100,000 en de andere 60,000. De nieuwe straat, die de plaats zal innemen der nationale baan n. 14, zal prachtig zijn zij zal uitgeven op het cen ter van elk der twee steden en zal ras bevolkt zijn, daar het verkeer, dat thans langs smalle wegen geschiedt; zich ge heel en al langs daar zal richten. liet is de heer Sasselange, die het initiatief heeft genomen om de twee ste den le verbinden. DUITSCIILAND. Volgens eene statistiek van het politie- buieel van Munich, zijn er thans in Beieren 855 mannen en 319vrouwen. die van de onwettige uitoefening der genees kunde en hekserij leven. Laag Beieren is de streekl die er de meeste bezit en Palatinat, deze die er de minste bezit. Elf honderd kwakzalvers en heksen meesters in een land van vijf millioen inwoners, dal bovendien drie hooge- scholen en verscheidene duizenden scho len bezit, dat is waarlijk wat straf ENGELAND. Zuster Rose Gertrude. Zuster Rose Gertrude, de bekende engelsche kloos terlinge. die vrijwillig als verpleegster der melaatschen naarHonoluluis gegaan, schrijft aan de Palle Malle Gazette Dr Lufz, de bekende specialist voor huidziekten, die gedurende tien jaar de ziekte der melaatscheid in Brazilië bestu deerde, heeft reeds eenige groote gene zingen bewerkstelligd onder de zieken, die hij te Kahili verzorgde. De menschen weten niet, hoe zij hem hunnen dank voor die genezing zullen betuigen. Reeds zijn veel verzoekschriften bij de regee ring ingediend, om de benoeming van Dr Lutz tot president van de gezondheids commissie op Howaï te verkrijgen. Ook wil men, dat hem het toezicht zal wor den gegeven over de verpleging van alle melaatschen en over het nazicht van de verdachten. 'l Is zonderling dat de menschen, die anders liefst niet door buitenlandsche geneesheeren willen behandeld worden, dr Lutz zooverbazend aanhangen. Deze geneesheer is een groot kenner van bacteriën, en 't is te hopen dat zijne geneeswijze weldra in de plaats zal ko men van die, welke door allerlei zich noemende geneesheeren en kwakzalvers wordt gevolgd. Een kind dood van honger. De echtgenooten Houseman, wonende te Hanley, verslonden elkander zeer goed om te drinken, ongelukkig waren zij het ook met elkander eens om hun kindje, dat nog maar 9 maanden oud was vol komen te verwaarloozen. De man won een schoon dagloon. De vrouw House man, heeft aan de lieden, die met haar hetzelfde huis bewonen, het noodige geld gevraagd om haar kind te begraven. Er werdt bestatigd dat het kind niet dood was. doch hel arme schaap bezweek weldra, daar zijne ouders het zonder voedsel lieten, De geneesheer van den burgerlijken stand verklaarde dat het kind gestorven was van honger. De ontaarde ouders zijn aangehouden. OOSTENRIJK* Ongelukkige vader. De hoofdinge nieur van eene welbekende Wiener firma is over eenige dagen gestorven van ver driet. De ongelukkige vader had eene doch ter,een beeldschoon meisje van 18 jaren, welke over omtrent eene maand plotse ling een aanval van zinneloosheid kreeg en met eene bijl hare rechte hand afkapte Het meisje sjierf den volgenden nacht door bloedverlies. De vader had zooveel verdriet over dat schrikkelijk verlies, dat hij niet meer kon slapen. Hij stierf verleden donderdag zonder pijn en zonder een woord te spre ken. SPANJE. De kleine koning. 't Schijnt hoog tijd te worden, zegt een Spaansche blad, dat de koning van Spanje, wiens opvoe ding tot nog toe aan vrouwelijke handen was toevertrouwd en die daardoor nog al verwend wordt, thans onder wat strenger tucht komt. De vierjarige jongeheer, bad een tijd lang de gewoonte om bij alle mogelijke gelegenheden te lachen en onlangs werd hij er opmerkzaam op ge maakt, dat men in de kerk niet hard mocht praten. Toen de kleine vorst nu eens met zijne moeder, de koningin regentes, in het sermoen van eenen geestelijke was, die vrij luid sprak, riep hij eensklaps in een oogenblik van stilte: Zeg eens mijnheer, men mag in de kerk niet zoo hard praten l Een andermaal deed een kamerheer Zijne Majesteit heel eerbiedig opmerken, dat het voor een koning niet betaamde met de vingers te eten, en Alfonsje vroeg dood bedaard langs zijnen neus weg a En als de koning het nu toch doet Zeer pijnlijk was het voor de koningin, toen onlangs bij een rijtoer, twee zeven tigjarige dames van hooge adel vergeefs moeite deden om met hare heesche stem men leve de koning te roepen en Alfonso Xlll.die razend veel plezier in het geval had,lachend riep Zie eens,mama wat leelijke gezichten 1

De Denderbode | 1890 | | pagina 2