Een en ander. Kiezing te Gent. Revalenta Arabica. De baron de Hirsch. Ter gelegenheid der afkondiging van les coulisses du Bou- langisme in de parijsche bladen, is er nog al veel spraak geweest van den baron de Hirsch; die ook eenige duizende franks voor de boulangistische beweging gege ven heeft. Men heeft zelfs gezegd dat hij uit Frankrijk zou gezet worden. M. de Hirsch is inderdaad een Duit- scher. Hij is te Munehen geboren in 4831. Zijn vader, bankier van het Beiersch hof, werd in 1869 door den koning van Beieren, Lodewijk II tot baron verhe ven. De tegenwoordige baron de Hirsch is aan 't hoofd eener fortuin van 300 mil- lioen. Hoe heeft hij die vergaderd Hij was bankier te Brussel, in den tijd dat Langrand-Duraonceau, die in België eene groote maatschappij had gesticht, zich bezig houdende met geld- en nijver heidszaken, bezweek onder de saamge- voegde aanvallen der joodsche geldman nen en der vrijmetselarij. Onder de talrijke zaken, waaruit het aktief der bank Langrand bestond, be vonden zich de Ottomansche ijzerenwe gen en de spoorbaan Kaschau-Oderberg Baron de Hirsch nam de koncessie over voor eenen appel en een ei, zooals men zegt. En 't is daaruit dat bijna uit sluitend zijne kolossale fortuin voort komt. Hadden joden en vrijmetselaars Lan grand met rust gelaten, zijne aktionnaris- sen zouden nu de voordeelen genieten, welke aan baron de Hirsch alleen zijn te beurt gevallen. Alzoo was Langrand volgens de geuzenpers een karottentrekker, en is de joodsche baron de Hisch {volgens die zelfde pers een groot man gewor den. Gedroogde aardbeziën. Een aardbe- ziekweeker in Engeland beeft in den voorlaatsten zomer de proef genomen om zijne aarbeziën aan de stelen, aan een naar 't zuiden gelegen venster op te han gen en ze zoo te laten drogen. Deze proef moet niet alleen uitstekend gelukt zijD, maar heelt zelfs de verwachting'ver overtroffen. In Maart, toen de gedroogde aardbeziën te voorschijn werden gehaald, hadden deze wel haar sap, doch niets van haar aroma verloren, en vervloeiden op de tong als suiker. Zulke gedroogde aardbeziën zijn maagversterkend en heb ben eene aangenamen smaak, zoodat het de moeite wel waard is deze proefnemin gen voort te zetten. Zaak Ketels Dagelijks komen er nieuwe ophelderingen aan den dag, die bewijzen dat die rechtsgeleerde, die brave man, zooals men hem noemde, een doortrapte scheinheilige was. Ketels leefde in schijn zeer eenvoudig, op 't palcis van justicie stelde hij zich tevreden met een broodtje met hesp of kaas en met eene flesch bier, doch toen hij uitging, dronk hij wijn van 7 frank de flesch. Zonderlinge bijzonderheid: zijn wijn koopman die hem sinds achtien jaren regelmatig leverde, had hij vergeten te betalen. Ook was dezes rekening nogal gepeperd. Hij was altijd deftig gekleed, doch dat was niet te verwonderen. Sinds twintig jaren had hij denzelfde kleermaker, die goed werkte, want hij kende zijnen ka- lant buiten en binnen; wat hij echter niet kende, was de kleur van zijn geld, want sinds jaren had de man geen duit ont vangen. Van den anderen kant heeft Ketels bij iedereen geld geleend; men noemt onder andere, een zijner familieleden, die hem sinds verscheidene jaren" twintig dui zend fr geleend had, doch nooit iets te rug gezien heeft. Doch het laatste woord is nog niet ge zegd. Alle dagen komen nieuwe feiten aan het licht, die bewijzen welk schande lijk misbruik Ketels van zijn goed vertrou wen maakte. Men spreekt namelijk van eene nalatenschap waarin hij nog al eene rol zou gespeeld hebben. En de liberale drukpers zwijgt er over dieverijen door dien liberaal gepleegd. Ware het een katholiekj? Kongrea van Luik. - Besluitselen. Tweede af deeling. Het kongres drukt den wensch uit: Vrouwen- en kinderarbebd. Besluitselen aangenomen betreffende de kinderen: 1® Het is wenschelijk dat men in 't al gemeen, zoo spoedig mogelijk ertoe kome, den ouderdom te bepalen voor de toelating der kinderen in de nijver heidsgestichten, gelijkvorming de beslis singen van het Kongres van Weenen, op den ouderdom van 14 jaren behalve voor de zuidelijke landen, waar deze ouderdom op 42 jaren zou gesteld worden. 2e Het is wenschelijk dat, tot den ou derdom van 18 jaren, het wezelijk werk de 10 uren daags niet overtreffen, en dat dit werk door voldoende rustijden on derbroken zij. 3e Het is wenschelijk dat tot den ouderdom van 18 jaren, de jonge werk lieden nocht des nachts noch des zon dags werken. 4. Het is zeker dat, in de meeste lan den. de wettelijke bescherming aan de kinderen en jonge werklieden verleend, onvoldoende is. Voor den arbeid der vrouwen. 4. Het is wenschelijk dat de vrouwen, noch des nachts, noch des zondags wer ken in de nijverheidsgestichten. 2. Dat het wezelijk werk der vrouwen de 10 uren niet overtreffe en onderbro ken zij door voldoende rustijden. 0. Dat de vrouwen die bavallen zijn tot den arbeid niet toegelaten worden, tenzij na een verloop van zes weken! minimum. 4. Dat de bijzondere gevaarlijke nijver heden, zoowel onder het opzicht der ze den, als onder dat der gezondheid, over al aan de jonge werklieden én aan de vrouwen verboden worden. 5. In de meeste landen is de bescher ming thans aan de vrouw verleend, nog min voldoende dan die welke men aan het kind verleent. Over de wederlandsche overeenkomst: 1. Om tot eene voldoende wettelijke bescherming te komen,schijnt de weder landsche verstandhouding, onder den vorm eener overeenkomst of ten minste eener op geregelde tijdstippen samenko mende konferencie, onmisbaar. 2. Deze wederlandsche verstandhou ding moet, van eenen anderen kant, be schouwd worden als dringend, om het maatschappelijk gevaar te verwijderen 3. Mei of zonder de wederlandsche verstandhouding der gouvernementen moet de wederlandsche werking der katholieken uitgeoefend worden, zoowel in de wederlandsche kongressen als door de bijzondere pogingen, in de verschil- lige landen aangewend, om tol eene voldoende bescherming van vrouwen en kinderen te geraken. Nachtwerk. Het nachtwerk, regelmatig ingericht, zonder noodzakelijkheid, alleen om aan de machien meer te doen opbrengen, moet als een misbruik beschouwd wor den, zelfs dan wanneer het uitsluitend door mannen wordt verricht. Duur van den werkdag. Overwegende dat, indien het den Staat niet behoort rechtstreeks de voorwaar den der vrije bedrijvigheid van den menscli te regelen, het hem toekomt de misbruiken te beteugelen welke inbreuk maken hetzij op de openbare gezond heid, hetzij op hel familieleven, verklaard het Kongres dat de vaststelling, bij wederlandsche overeenkomst van eenen bepaalden duur van den werkdag in de fabriek, duur welke niet mag over schreden worden, wenschelijk is, De duur zou verschillen volgens land en de nijverheid. Pauselijke scheidsgerecht. Het is te wenschen: 1. Dat [al de kat holieken zich beieveren om, door alle mogelijke middelen, de volstrekte nood zakelijkheid te doen uitschijnen van het pauselijk scheidsgerecht, over de weder landsche regeling van den arbeid; 2. Dat de H. Stoel in al zijne vorstelij ke rechten hersteld worde. Werkstakingen. l. Ofschoon hel te wenschen zij dat de werkstakingen, welke altijd te betreuren zijn. van het begin af tegengehouden wor den, valt het niettemin niet in de be voegdheid der openbare machten deze door het geweld te bedwingen, zoolang zij de openbare orde niet storen,noch de rechten van anderen schenden. 2. Om de groote kwalen te voorkomen, welke altijd de werstakingen vergezellen, moet de openbare macht, in de maat harer bevoegheid, waken opdat het kon- trakt van den arbeid wezenlijk een vrij kontrakt zij en dat de bazen, tegenover hunne werklieden, de plichten van recht en billijkheid vervullen. 3. Aangezien de oorzaak der werksta kingen niet alleen tot het stoffelijk maar ook tot het zedelijk gebied behoort, moet de openbare macht aan de Kerk, behalve eene volkomene vrijheid, eene doelmatige bescherming verzekeren voor al de wer ken bij middel van welke zij de zedelijke heropbeuring der menschelijke samenle ving bevoderl, op zulke wijze dat de werklieden en bazen met den kristen geest bezield zijn. Vakyereenigingen. Aangezien de beschermende wetge ving over de rust op zon- en feestdagen over den vrouwen- cn kinderarbeid, over het nachtwerk, over de bepaling van den duur des werkdags, niet voldoende is om te voldoen aan al de rechtmatige eischen der werkende klas Aangezien in eene welingerichte sa menleving de werker de noodige hulp middelen moet vinden voor zijn levens onderhoud en dat van zijn huisgezin Aangezien de wetgeving, die den werkman beschermt, voor doel heeft eene vreedzame herinrichting der samen leving mogelijk te maken. Aangezien de oplossing der kwestie van het loon de ernstigste moeilijkhe den oplevert in de tegenwoordige levens voorwaarden, moeilijkheden welke niet in denzelfden graad voorhanden zijn in eene samenleving op de vakvereeniging gesteund. Erkent het Kongres de noodzakelijk heid, zonder vertoeven, de vakveree niging in de samenleving uit te breiden en gelast zijn bestendig komiteit een program in dezen zin aan het aanstaande Kongres te onderwerpen. De Kiezing van den nijverheidsraad is, zooals men verwachte, te Gent slecht af- geloopen. Er waren 13,000 kiezers ingeschreven; slechts 9000 hebben gestemd. De socialisten hebben eene meeder- heid van 4100 stemmen. De linnennijverheid gaf 081 stemmen aan de socialisten tegen 199, gegeven aan hunne tegenpartij; de katoennij verheid gaf 786 stemmen aan de socialis ten en 142 aan de anti-socialisten. De wevers 1126 aan de socialisten, en 480 aan hunne tegenpartij; de metaalnij verheid 1090 aan de socialisten en 312 aan de antis; de bouwstielen 1334 aan de socialisten en 489 de tegenpartij; de ver schillende nijverheden 900 aan de socia listen, en slechts 273 aan de antis. In de drukkerij- en manulactuurgroe- pen werden de socialisten gekozen, zon der worsteling, met 160 stemmen. De verschillende socialisten-lokalen staken de roode vlag uit; Vooruit was verlicht. In de straten liepen de werkliê met roode vlaggen, roode zakdoeken on der het zingen der.... Marseillaise en het geuzenlied. STERFGEVAL. Men meldt uit Maldegem, dat de ta lentvolle Vlaamsche romanschrijfster, mevrouw Courtmans, aldaar maandag morgend, om 9 ure, overleden is, na de HH. Sakramenten ontvangen te hebben PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De eerw. heer L. A. M. De Bruyn, S. T. D. professor van wijsbegeerte in het klein seminarie te St-Nikolaas, is prin cipaal benoemd van het bisschoppelijk collegie van Ronse de eerw. heer M. De Baets, S. T. D., thans verblijvende in het Belgisch collegie te Rome, ver vangt hem. De eerw. heer F. A. Van Laudeghem, pastoor van Douck, is pastoor benoemd van Nieuwerkerken. Katholieke Vereeniging-Aalst. De algeraeene vergadering van het Hoofdbureel en der Afgevaardigden ten einde de definitieve Kandidaten aan te duiden voor de kiezing van 49 October, zal plaats hebben op Zaterdag October aanst., om 7 ure 's avonds, in den Kring De Vriend schap Korte Zoutstraat, -t Is bij misgreep dat wij deze verga dering in ons nummer van zondag 11. hebben aangekondigd als te zullen plaats grijpen den zondag 28 september. Bij misslag is ook door ons, als Afge- veerdigde voor de vierde sektie de naam opgegeven van M. Rud.Eeman, advokaat. 't Is M. Hector Arytwelke is aangewe zen geworden. Aalst.— Gemeentekiezin- gen. Nog altijd blijft De. Dendergalm de stilzwijgendheid bewaren over de kwestie te weten of zijne liberale mees ters bij de aanst. gemeentekiezing zullen in 't strijdperk treden ofwel zich koesjes in hunne pijpen houden. Het blijft dus tot hiertoe een raadsel of wij onze liberalen ten strijde zullen mo gen verwachten. Velen met ons drukken vuriglijk den wensch uit, dat wij ons met onze liberale tegenstrevers en vijanden nog eens zouden mogen meten, doch wij vreezen dal wij hierin niet zullen voldaan worden. Immers onze liberalen zijn zoo danig doordrogen van hunne volkomene machteloosheid dat zij in moedeloosheid zijn vervallen.En die moedeloosheid gaat zooverre dat gansch het Komiteit, eenige weken geleden, zijn ontslag gaf, omdat er aan zijne oproepingen geen gehoor meer wordt verleend. De liberale benden van weleer gelijken thans aan een uiteengeslagene legertje zonder opperhoofden, zonder regeltucht. De eenigste hoop die onze liberalen op 't oogenblik nog koesteren, 't is dat eene scheuring onder de Katholieken hen zou kunnen toelaten langs 't achterpoortje in 't Stadhuis te dringen. Dit ondervindt men klaar en duidelijk wanneer men Dendergalmzondag 11. zijne politieke vrienden hoort aanwakkeren van ver- eenigd te blijven en zich altijd tot den - strijd voor te bereiden en gereed te houden. Er mag noch gerust, noch geslapen worden, roept Dendergalm, want zeker is 't dat de dag nadert waarop er aan kozijntjes-winkel en vriendjes-bevoor- deeliging een einde zal gesteld worden. Opgepast dus en immer een oog in 't zeil Kan men nu onbewimpelder verklaren dat eene scheuring onder de katholieken alleen den strijd mogelijk kan makenj? Indien de liberalen hier naar wachten, zullen zij voorzeker in 'l jaar één als de uilen weer eens zouden kunnen pre diken, nog zitten te koekeloeren. Immers, Katholieken, kunnen wel ver deeld zijn over deze of gene kwestie, maar wanneer het den strijd geldt tegen den gemeene vijand,tegen den vijand on zer Godsdienstige Rechten en Vlaamsche Vrijheden, enz,.enz, dan zijn zij vereenigd tot der dood. Onder de ware en oprechte Katholieken ontmoet men dan geene verraders Nog een woord. Wij vernemen bij het ter pers leggen dat er bij zekere liberale heeren krachtdadig wordt aange drongen om hen eene kandidatuur te doen aanveerden. Men zou slechts met eene onvolledige lijst optreden. Mocht men erin gelukken! ziedaar onze vurigste wensch.... Maar eilaas, die vrees- van onzen azijntobbe Allerhande nieuws. Aalst. De doortocht over de Zeebergsche brug zal uit hoofde van vernieuwingen herstellings werken, onderbroken zijn voor rijtuigen en voetgangers te rekenen van morgen donderdag 25 september tot vrijdag 10 October aanst. Zondag avond gedurende het Festi val gegeven door de Zangmaatschappij Weldoen zonder omzien, in de Nieuw- straat.omtrent de afspanning Het Klein Gent is eene jeugdige zakkenrolster aan 't werk geweest. Verscheidene vrouws personen werden van hare geldbeugels beroofd Een meisje van ongeveer 40 jaar werd op heeterdaad betrapt. Spoorwegramp teDenderwoiule. Maan dag avond omtrent 10 ure zijn twee koopwarentreinen, de eene komende van Eecloo en de andere uit Aalst opeen ge botst. De stoker van een der locomotie ven, zekere De Backer van Hofstade werd verpletterd en is eene uur later gestorven, zonder dat men hem had kun nen verlossen van onder een zwaar stuk der locomotiel dat hem het onderdeel des lichaams verpletterde. De ongeluk kige De Backer ontving in dien toestand de H. H. Sacramenten der Stervenden. Men zegt ons dat hij op de aandoenlijkste wijze om verlossing smeekte.Men verhaalt ons verder dat de machinist Meganck, zoon van Louis, bijgenaamd Gardon, woonachtig te Aalst, het gevaar zag aan komen en zijn stoker verwittigde van te springen. Zij sprongen de eene rechts de andere links, doch de verongelukte De Backer kon zich niet bij tijde uit de voeten maken. De overige bediende» bekwamen slechts lichte kwetsuren. Verscheidene wagons geladen met koopwaren zijn verbrijzeld geworden. Deze ramp werd, naar 't schijnt, veroor zaakt door de nalatigheid van eenen naaldwachter. Men beweert dat hij zijnen post had verlaten. De naaldwachter is dadelijk door de gendarmen aangehou den geworden. Mespelaere (bij Dendermonde). —In den nacht van den 19 tot den 20 dezer, zijn er dieven in onze kerk gedrongen het is de tweede maal {sedert een half jaar. Het schijnt dat de dieven gestoord zijn geworden; in alle geval zij hebben slechts den inhoud van twee offerblokken en der offerschaal kunnen bemeesteren. De twee offerblokken en de deur Vontkapel zijn zeer beschadigd. Forten. Verleden week werd uit gestrooid dat men nu ook forten te Hoei ging bouwen. Gelukkiglijk wordt het nieuws reeds ge- genstraft. Wat dil gerucht heeft doen ontstaan, is dat men aan het oude fort eenige rijen voorzien heeft, zoodat het nu nog kan gebruikt worden. Voor zoolang het duurt, wel te ver slaan maar dal de kiezers maar goed op hunne teenen staan, of we zullen er nog wel van weten te spreken. Op jacht. Het schijnt dat er geene jacht meer kan geopend worden, zonder dat de hoogere magistratuur, namelijk die van het beroepshof van Brussel er haren bloedigen lol aan betaalt. Verleden jaar was het M. Bergmann, die door het ongeval Allard gedood werd, thans is het M. Paul Janssens, die on vrijwillig een slachtoffer heeft gemaakt. M. Janssens, te Lumay, bij Geldenae- ken, in vakantie, is een hartstochtelijk jager. Wanneer hij zijne eigendommen doorwandelt heeft hij steeds zijn geweer bij zich en zijn blik dwaalt onophoudelijk rond. Dinsdag der verledene week was hij met eenige vrienden op jacht, onder an dere met de notaris Chariot, en de bur gemeester van Geldenaken. Rond 3 ure dwaalde M. Janssens al leen rond, terwijl zijne vrienden een an deren kant van bet terrein betraden. Hij zag zijnen zoon tot hem komen, een jongen van 13 jaren en vroeg hem Waar is Eugenie Eugenie is in het boscb gebleven, De kinderen van M. Janssens kwamen hem inderdaad te gemoet, om te weten hoe de jacht afgeloopen was. De zoon bleef nu bij zijnen vader om het overige der jacht bij te wonen. Eensklaps hoorde deze het gerucht van eene opvliegende vlucht patrijzen achter zich. M. Janssens keerde zich om, legde aan, schoot en een snijdende kreet werd gehoord. Eugenie, de vijftienjarige dochter van den jager,,was in de nabij heid van de patrijzen op welke M. Jans sens school en het arme meisje ontving de volle lading in het gelaat. De vader snelde haar ter hulp, droeg haar naar huis, stelpte het bloed en on- middelijk werden de geneesheeren ge roepen en voor zoo veel de Independance tot nu toe verneemt zou haar toestand, zonder heel geruststellend te zijn, toch geen onmiddelijk gevaar opleveren. De brusselsche burgerwachten heb ben, gelijk de troepen, manoeuvres in 't vuur gehad in 't Park van Siut-Joost- ten-Noode. Verscheidene hunner, die in de voorste rangen stonden, vroegen om meer naar achter verplaatst te worden. Zij konden het knallen der schoten niet verdragen. - In de Fortuinstraat te Brussel heeft een huwelijksdrama'plaats gehad, dat de heele buurt in opschudding bracht. Zeke re Baut, die meer dronk dan werkte, is zijne vrouw, van welke hij bij lijf en goed gescheiden is, komen opzoeken om haar twaalf of viertien bijlslagen toe te dienen. Daarna deed de beul stil zijne schoenen weer aan (hij was om geen gerucht te maken op zijne kousen binnen gekomen) en ging henen, het slachtoffer in eenen breoden bloedplas latende liggen; zoo vonden do kinderen haar,toen deze uit de school kwamen. De politie werd verwit, tigd en een onderzoek werd aanstonds ingesteld. De moordenaar werd, volgens men ons meldt, aangehouden. De vrou\i is niet dood. Politie te paard. In zijne ziMini van vrijdag laatst heeft de gemeenteraai van Antwerpen het inrichten gestemd van eene politieafdeeling te paard. Voorloo- pig zal deze afdeeling maar uit 12 manner, bestaan twee officieren en 10 man. Deze polilie zou in menige gevallen di gendarmen kunnen vervangen sommi gen schijueu veel goeds van deze inrich ting te verwachten. In alle geval is dat geen bewijs ten voordeele der veiligheid in Antwerpen. De noordelijke wijzerplaat van den Halletoren te Brugge is woensdag afge nomen om hersteld te worden. Meo heeft ze nevens de ingangpoort gelegd Deze plaat is reeds meermalen hersteld' dit kan men gemakkelijk zien, zij is thans in zeer slechten staat en zal waarschijn lijk geheel en al moeten vernieuwd wor den. Dit stuk, zegt La Patrie, dat van koper is, weegt 2200 kil. Men heeft met eenen metalen kabel van eene hoog te van 72 meiers naar beneden gelater de wijzerplaat heeft 5 meters diameter! Te St-Michiels hakte donderdag een jongeling aardappelen uit den grond met eenen drietand, in gezelschap var een meisje; op eens gaf de jongeling zoo ongelukkig een verkeerden houw, dat de slag op het hoofd der ongelukkige terecht kwam, met liet noodlottig gevolg dat hel meisje op den slag dood bleef. Iets, dat niet alleen zeldzaam maar zelf wonder mag heeten, is te zien bij Jan Balcaen, herbergier, wijk Landuit, te Eeke. Hel is een koornaar rogge op welke stam niet min dan zeventien aren staan. Balcaen vond hem staan in zijne aardappels; er stonden dan twintig aren op den stam, doch de landbouwer meen de dai een kluchtspeler de koornaar ge maakt had en trok er 3 aren af. Dan zag hij dat die wonderlijke aar inderdaad gegroeid was. Voorzeker heeft nog nie mand van zulke zeldzaamheid gehoord of dergelijk gezien. Het kapitaal der verschillende natiën Engeland staat, onder opzicht van fortuin, aan 't hoof der natiën van de geheele wereld, met eon kapitaal van 220 milliard frank. Frankrijk komt in 2" rang met een ka pitaal van 183 milliard 500 millioen. De Vereenigde Staten staan op den 3° rang met een kapitaal vt?n 170 milliard frank. Duitschland volgt op de Vereenigde Staten met 110 milliard. Rusland bekleedt den 5e rang met 75 milliard. Daarop volgen de landen van 2e rang, waarvan de vereenigde kapitalen 57 mil liard 500 millioen hedragen. Het totaal van al die kapitalen verte genwoordigt de kolossale som van 806 milliard, Elk afgezonderd kapitaal vertegen woordigt de totale inkomsten van elk land. Dus heeft Engeland, per inwoner, een inkomen ven 835 fr., de Vereenigde Staten 825 fr., Frankrijk 625 fr. Duitsch- lend 423 fr. en Rusland 250 fr. De jaarlijksche samenvoeging der openbare fondsen is tegenwoordig 4 millioen 125 milliard frank in de Ver eenigde Staten 1 milliard 875 millioen in Frankrijk 1 milliard 625 millioen in Engeland en 1 milliard in Duitschland. Uit die samenvoeging blijkt dat de Ver eenigde Stalen spoedig aan 't hoofd zul len staan. Hoeveel woorden kan men zoo al op eene postkaart schrijven Om dit vraagstuk op te lossen, heeft er een prijskamp in do Vereenigde Staten van Amerika plaats gehad, en 't is een ambtenaar aan den ijzerenweg te Rich mond die den prijs behaalde. Hij is er toe gekomen op eene postkaart 36 dui zend 784 woorden te schrijven.., bij middel van snelscbrift en verkortingen. Verschenen en te verkrijgen en bureele van Den Denderbode. Stanley PAfrïcain, sa jeu- nesse, ses quatre grandes expéditions dans le continent noir, par Alexis M.-G, geïllustreerd, prijs gebrocheerd fr. f,30. Les Congolais, leurs mceurs et usages, histoire, géographie et ethno- praphie de l'Etat indépendant du Congo, par Alexis M.-G. geïllustreerd, prijzen gebrocheerd, fr. 0,90 rijk gekartonneerd, fr. 4,45. Het Meiroosjeoefeningen voor de meimaand, gebrocheerd, fr. 0,30 Eerherstellende Communie, ge brocheerd fr.0,50; in linnenband fr. 0,75 Gebeden II. Geitrudis, in linnen band. fr. 4,50 Gebeden voor overledenen, id. fr. 1,50 H. Antonius, in linnenband, fr. 0,90 GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontsteltc- nisscn, der borst, keel, adem, stem, loozen, Waas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd eD bloed, als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bü het opstaaui of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin

De Denderbode | 1890 | | pagina 2