Een en ander. Uitslag der ballolccring van Zondag II. Allerhande nieuws. kregene begrippen van landbouw verge ten hebben, zoo hij deze niet kan herha len en uitbreiden in de avondscholen. Het is wel waar dat het Staatsbestuur in sommige gemeenten eenen cursus van landbouw voor adullen heelt ingericht, doch dit is onvoldoende; in elke gemeente zou er een adultenonderwijs moeien be staan, dat zou dienen om te beletten dat de vrucht der lagere school verloren ga, om voort te zetten, en de kennissen al daar verkregen, toe te passen. Daar zal er voornamelijk landbouw onderwezen wor den; en daar, durf ik zeggen; zal dit on derwijs belang aanbieden en vruchtbaar zijn. De afstand, van hetoogenblik waar op de kinderen in de lagere dagscholen hunne landbouwkennissen hebben ver kregen, tot den tijd waarop ze deze ken nissen in practijk moeten stellen is te groot, en moet verkort worden. Het eenige middel daartoe is de inrichting van adullenscholen. Dit zij gezegd, beste lezer, om u aan te toonen dat de aangewende pogingen van bet Staatsbestuur ijdel zullen blijven, zoolang er geene andere maatregelen worden genomen, en de scholen niet wor den heringericht. KA. V. O. V. S. Zieke kamerleden. De heer Thonis- sen heelt onlangs het bezoek van zijnen opvolger, de heer minister De Volder, ontvangen. De heer Thonissen verkeert voortdu rend in bedenkelijken toestand. Reeds verscheidene maanden heeft hij zijne woning niet meer verlaten, en is hel hem onmogelijk geweest eenig werk te ver richten. Z. M. de koning verneemt dik wijls naar zijnen toestand. Men spreekt van twéé of drie kamer leden die, leri gevolge van ziekelijkheid, deopeningder Kamers niet zullen bijwo nen. 880 ongeldige briefkens. Zondag 19 October, namen te Brussel 8,850 kiezers deel aan de stemming. Op dit getal stem men werden 880 ongeldige briefkens in de bus gestoken. Uit eene vergelijking van het aantal katholieke en anti-socia listische stemmen op de lijst voor het zesjarig mandaat met dat voor die van drie jaren, volgt met zekerheid dat deze partij niet meer dan een vijftigtal ongel dige briefkens uitbracht. Zoodat de ver standige liberale kiezers der hoofdstad ruim 880 brieljes ongeldig maakten. Ja maar, zullen de liberalen zeggen, de oorzaak hiervan ligt aan helpanacheèren. Wij betwisten dit geen oogenblik. Wat wij bewijzen willen is juist dat een groot aantal verlichte Brusselsche liberalen niet kunnen panacheeren zonder hun stembriefken te bederven Te Aalst, eene klerikale krocht, zooals de liberale bladen zoo sierlijk zeggen, moesten de kiezers ook panacheeren. Zij bevonden zich voor drie katholieken en eene liberale lijst. Welnu, te Aalst werden op 2.285 stem mers slechts 41 ongeldige bulletijns, de witte briefkens meegerekend, in de stembus gevonden De zedeles is dat de kiezers in eeu verstompt klerikaal nest (stijl Chronique) als Aalst, beter kunnen panacheeren dan in het liberale en verlichte Brussel. Het Land. Het park van St-GilUs. Men schrijd uit Brussel aan den Bien public De artikels van den Palriote over de geheimzinnige zaak van het Park van St-Gillis maken hier eenen diepen indruk en brengen in herinnering hel verplette rend artikel dat de Bien publiceenige maanden geleden, aan deze zaak heelt gewijd. Men ontrukt elkander den Patriote in bet paleis van justicie en de welinge lichte lieden verzekeren dat onze konfra ter erin gelukt is de oorspronkelijke stukken te doen fotografiëefen en dat er liclit zal komen, tot spijl van de liberale drukpers. Men zegt zelfs dat de Patriote er niet kwaad zou om zijn, indien eene open bare ol zelfs rechterlijke bespreking hem toeliet die beruchte stukken openbaar ten toon te stellen. Laat ons wachten Volgens de Kolnische Zeitung zal de muntconventie, op dit oogenblik niet worden opgezegd de daarin betrokken Staten zijn het hierovor eens. Hoe jam mer, niet waar, liberale pers, die zoo geerne haar eigen land in demoeilijkheid zet 's Pausen bisschops-jubilé. Een komi- teit heeft het ontwerp opgevat, bij middel van openbare inschrijvingen, in geheel de katholieke wereld, Z. H. Leo XIII, ter gelegenheid van zijn bissehops jubilé, in 1893, de kerk van den H.Joachim ie Rome, als feestgeschenk aan te bicden, opdat dit gedenkteeken de gedachtenis van zijn pijnlijk en roemvol Pausdom moge vereeuwigen. Wat men soms al... van zijnen vader denkt. Als een jongen tien jaar oud is, dan geloolt hij dat zijn vader heel veel weel; op den leeftijd van 15 jaren denkt hij evenveel te weten als zijn vader; op twintigjarigen leeftijd weet hij tweemaal zoovee) als zijn vader; op dertigjarigen leeftijd wil hij den raad van zijnen vader wel eens booren; veertig jaar oud, begint hij in te zien dal zijn \ader toch zoo dom niet was; op den leeftijd van 50 jaar be gint hij aders raad in te winnen, en op zestigjarigen leeftijd als zijn vader dood is komt hij tot de overtuiging dat zijn vader de knapste man was die ooit geleefd heelt. Het eeuwfeest der naald in Frankrijk. De stad St-Omer fPas de Calais) maakt zich bereid om het 400" jaarfeest van de stichting der eerste naaldenfabriek van Frankrijk te vieren. Het is eeu uitgeweken Engelschman, Ghristophe Creening, die deze nijverheid in Arlois invoerde. Doch het is een Franschman, Jean Gruez genaamd, wie» de eer toekomt het middel gevonden te hebben om de naal den ie maken zooals ze thans zijn. Dit werktuig, om naalden te maken, bracht den heer Gruez eene aanzienlijke fortuin op. De naalden, welke hij maakte, wer den zoo beroemd, dat men, tol in de verledene eeuw, in Engeland, nog de beste naalden noemde Saint- Omer's needies. De uitslag der oalloteeringen van zon dag is de bevestiging van den zegepraal onzer katholieke partij op 19 October 11. In Oost-Viaanderrn zegepralen de ka tholieken overal, te Eekloo, teNederbra- kel, enz. enz, Te Deynze waarde liberalen gekozen schijnen, hebben de katholieken aan de balloteering geen deel genomen,omdat zij de geldigheid der eerste stemming betwis ten. In aide gemeenten van ons arrondisse ment zijn de katholieke kandidaten geko zen. In West-Vlaanderen overwinnen de katholieken te Moeskroen, Meenen en Waasten. In Henegauw zegepralen de katholieken te Thuin en te Vloersberghe. In Brabant zijn de katholieken gekozen te Zout-Leeuw, Forest, Glabbeek, Eigen- Brakel enz. In Antwerpen overwinnen de katholie ken ie Boom na 45 jaren strijd en on danks omkooperij, bedrog, schrikaanja ging en de samengespannen machten der liberalen van Autwerpen en elders. Er waren te Boom niet min dan honderd kiezers op 1149 die zich niet in slaat ver klaarden om zeiven te stemmen en die eeneu gekenden liberaal, een vertrouwde persoon, tot leidsman en stemmer na men De liberale geneesheer Saunier leverde alleen 30 getuigschrifien van on bekwaamheid af. In de provincie Namen zegevieren de katholieken te Floremms, Dinant, An- denne. In do stad Namen zijn 2 katholie ken gekozen en een derde M. Ran wel moest gekozen verklaard worden, had men niet len onrechte 4 stembrieven af gekeurd. De bestendige Deputatie zal de zaak na te zien hebben. In Luik triomferen de katholieken te Herve en te Verviers alwaar o katholie ken zijn gekozen. In Limburg zijn de katholieken geko zen te Tongeren. In Luxemburg winnen de katholieken meer dan ze verliezen. Zietdaar den uitslag iu de voornaamste plaatsen. In honderden gemeenten zege praalden overigens de katholieken. Waarlijk men mag de balloteeringen van zondag de bevestiging heeten van onzen zegepraal op 19 October 11. Onze triomfkreten, schrijft De Dender- galm geven een staaltje van de poepers wairmeê wij, katholieken gezeten heb ben. Wij, katholieken, met de poepers ge zeten!.. Waarom? Is't omdat wij en allen die met den politieken toestand bekend waren, meer dan eens de verzekering hebben uitgedrukt, dat al 't geweld der liberalen vereenig met de scheurmakerij tot niets anders leiden kon dan onze meerderheid eenigzins te verminderen of te verkleinen? Tot daar kon men het brengen, verder niet En daarom zouden wij met de poepers gezeten hebben 't Is belachelijk En aan welk zijden draadje heeft qansch hun kraam gehangen roepen de Uendergalmers 60 stemmen minder voor de twee minst bevoordeeligde kandidaten van de katholieke lijst en wij hadden eene balloteering. Nasr 'l school, Dendergalmers, en ga de regel der aftrekking leeren Immers daar de volstrekte meerderheid 1123 is, zou dan nog de eene onzer kandidaten juist de noodige meerderheid en de tweede eene stem meer dan die meerder heid bekomen hebben I Maar hadden wij nu eene balloteering voor deze 2 kandidaten gehad,wat zouden de liberalen en de scheurmakers er bij gewonnen hebben j De liberalen zouden zoo verre van het j land van belofte verwijderd zijn gebleven j dan nu, dit is onbetwistbaar en de I scheurmakers zouden eenen onverwacht- 1 ten uitslag hebben bekomen, ja, zeer on - verwaclilten uilslag.daar liet deze kandi daten niet waren waar tegen zij ganseh i hunne macht gekeerd hadden... En God I weet wat aardige droeve tronie Ziel n" 1 in dit geval zou gesponnen hebben 1... Denderbode, halen de Dendergalmers aan, in zijn nummer van 9 October laatst, schrijft De strijd is voor de liberalen onmogelijk aangezien de ka- tbolieken over eene meerderheid van 450 ii 480 stemmen beschikken, b Ja, dit heeft De Denderbode b ge schreven en hieromtrent waren wij melde liberale leiders volkomen i'akkoord.... Immers, niet in eene openbare vergade ring der liberalen maar wel in eene ge- priveerde bijeenkomst van 't komiteit der Alliancie, verklaarde M. A. Galle, dal, in eenen strijd met volle lijst, li beralen tegen katholieken, zonder tus- schenkomst van katholieke scheurmakers, de eersten, de liberalen, volgens goede berekening en nazicht met 450 k 480 stemmen zouden geklopt worden. M. A. Galle zal dit niet logenstraffen. Nog meer, zeker liberaal opperhoofd en kandidaat bekende dit overigens in zeker gezelschap dat wij desnoods zullen doen kennen. De waarheid is en blijft dus. dat, zon der dn tusseheukomsl vari de scheurma kers, de liberalen bij de laatste gemeen- tekiezing den strijd niet zouden gewaagd hebben, omdat zij de overtuiging, de verzekering hadden dat zij ditmaal met eenen kloot van circa vijf lionderd pond gingen beladen worden Ziedaar de waarheid Is onze meerderheid nu zoo groot niet, elkeen kent er de oorzaak van De Dendergalmers zijn overigens licht te vrede te stellen. Zie, zij hadden wel beters verwacht, eene balloteering voor 2 der liberale kandidaten, maar zij zijn toch orer den uitslagder kiezing te vrede. Dus wij, katholieken zijn te vrede, onze liberale tegenstrevers zijn te vrede en 't is waarlijk spijtig dat wij nu niet weten of de andere kandidaten ook te vrede zijn doch zoo zij te vrede zijn, wij zijn dan allen te vrede,iets wat zeldzaam gebeurt! Onze vurige wenschen dan dat wij al tijd allen op die wijze mogen te vrede blijven... Immers wat kan men meer wenschen, wat kan er beter wezen dan allen te vrede te wezen! Leve de vrede dus! Hip! Hip!! Hoera!! de vrede voor immer En wij zullen zorgen, in de maat onzer krachten, dat de liberalen, binnen drij jaren, nogmaals zullen te vrede zijn Is dat niet schoon, niet treffelijk ge sproken De Dendergalmers kunnen liet niet verkroppen dat wij geschreven hebben, dat de liberalen met voor M. De Wolf te stemmen niets anders gewonnen hebben, dan eene onverwachtte buis, schande en oneer. Verre van ons te beweren dat er voor den katholiek oneer en schande in gele gen is van voor eenen liberalen kandidaat te stemmen of voor den liberaal die voor eenen katholieken kandidaat stemt, maar wal wij beweren, 't is, dat het lol oneer en schande strekt voor de liberalen die. voor den beer De Wolf stemden, voor hem, die in zijn kiosmanifest zegde Omdat ik, in de maat mijner krachten b aan mijne moederstad en aan mijne partij die vernedering en de gehande eener liberale overwinning b wil helpen besparen, heb ik mijne kan- didaluur voorgesteld. De vernedering en schan de eener liberale overwin ning Kan men eene partij nog bloediger be- leedigen, hoonen en versmaden wij vragen het De schande begrijpt men goed Het zou bij voorbeeld eene schande wezen van voor den laalsteo van alle menschen ie stemmen En aan den persoon die hunne partij ten bloedigste beleedigt, hoont en versmaadt, hebben de ovei'groote meerderheid der liberalen op liooger bevel, hunne stem geschonken 87 liberalen zijn er geweest welke dat bevel niet hebben nageleefd en voor de liberale kandidaten alleen hebben ge stemd Wij herhalen het, die 87 liberalen be zaten te veel politieke eer en weerdig- heid om hunne slem te gunnen aan hem die eene liberale overwinning als eene vernedering en eene schande voor Aalst aanschouwde. De Dendergalmers betreuren dat de li beralen niet allen voor M, De Wolf hebben gestemden dat getuigt slechts dat de politieke eer en weerdigheid bij hen verre onder O is gedaald De Dendergalmers bestaligen dat wij geen enkel woord gezegd hebben over liberalen dwang en liberale uitkooperij. Denken de liberale schrijvelaars dan, dat wij met de gewone liberale dwang middelen en uitkooperijen niet bekend zijn, omdat wij er niet over spraken Even als vroeger werd er door de li beralen schandelijk gedwongen en uitge kocht, en wij zouden desnoods gegronde feiten en daadzaken kunnen aanhalen. Wij zouden katholieken kunnen aanwij zen die hun werk en brood zijn ontno men geworden, omdat zij onuitkoopbaar waren en ook anderen die ons verraden hebben op belofte van werk in zekere fa brieken. De liberalen hebben alles ge daan wat zij vroeger deden, zonder te vergeten van afzonderlijk stemmen af te smeeken en te bedelen voor den heer De Moor... Ten andere de uilslag bewijst het ontegensprekelijk Maar de liberalen hebben dees jaar nog meer gedaan In den nacht vóór den dag der kiezing hebben zij onder de deuren der katholieken een schrift doen schuiven, zonder naam van boekdrukker, waarbij aan de kiezers aanbevolen werd te stemmen voor de drij lijsten, sclieur- maki rs en de liberale kandidaten... En wie was liet die de kiezers aanspoorde om voor onze tegenstrevers, liberalen en anderen te stemmen f De Vereenïgde Katho lieke Kiezers van het 2d* ltureel. Hebben wij geen gelijk te zeggen dat de liberalen tol alles in staat zijn dat alle middelen voor hên goed zijn, als zij er eenig voordeel van verhopen? Indien wij er niet vroeger over spra ken, 't is dat wij dit manifeslje der laatste uur, een oogenblik uit 't oog hadden ver loren. Eu nu de zedeles. Ondervinding leert zegt de spreuk, en de liberalen hebben nu geleerd beter dan ooit. Tot binnen drij jaar, roepen de Den dergalmers ons toe. Goed, heeren, wij zullen u verwach ten Maar over drij jaar waren het Adieu Bloemkolen en de Beirkwestxe die aan de liberalen leerden hoe men eene welge- kondilionneerde buis kan winnen. Dees jaar was bet de Scheuringsbond en de Wraak die ben eene nog beter gekonditionrieerde buis verschafte. Binnen drij jaar, zal 't wellicht weer wat anders wezen en dan zal de onder vinding aan de liberalen eens te meer bewezen hebben, dat, ondanks alle scheuring, enz., het Aalstersche Katho liek Kiezerskorps, voor dezen die ons tot slavernij willen doemen, niets anders over heeft dan eene nog kolossalere buis! STERFGEVAL. Dijnsdag morgendis te Brussel overle den, M. Simons, lid der Kamer van Volks vertegenwoordigers, een der bekwaamste leden der independenten-partij Zoodal de kiesworsteling te Brussel, binnen de maand, andermaal zal plaats hebben. RECHTERLIJKE KRONIJK. Men zal zich nog berinneren dat wij, eenige maanden geleden, gesproken heb ben in ons blad over belangrijke smokke larijen van alcool die gepleegd zijn ge werden door eenige Duitschers en waarin een aantal Belgische stokers en likeur- handelaars betrokken zijn, Vrijdag is voor de korrektionnele rechtbank van Verviers deze belangrijke zaak, die men het proces van zeven mil- üoen noemt, opgeroepen geworden. Er zijn negentien beschuldigden waar van maar tien den oproep hebben beant woord en plaats komen nemen op het bankske der beschuldigden. De heeren beschuldigden hebben de uitstekendste advokaten als verdedigers gekozen. Onder deze noemt men de hee ren Woeste on Bara. Ziehier de lijst der personen die ver volgd worden Jozef Meyers,handelaar te Luik; Eugeen De Beuckelaer, handelaar te Antwerpen P. De Beuckelaer, bediende te Antwer pen Kaiser, zonder bedrijf te Aken; Kolping, bestuurder eener naamlooze maatschappij van stokers te Buir.in Rijn- Pruisen Kcefer, brouwer te Eupen; Aug. Hulster, bediende van Kolping Jules - Edouard Van Volxem, te Hal Victor Van Volxem, stoker te Hal Raymond Ro- denbach, stoker te Roeselaere Jozef Notermans, stoker te Hasselt Karei Halot, te Leuven August Labé, stoker te Leuven W® Emile Cormar, te Spa Adolf Lespagnol,gewezen bestuurder der stokerij Emiel Corman, te Luik Deprez, gewezen statieoverste te Welkenraedt Lodewijk Hiek, werkman bij den ijzeren- weg van den Staat te WelkenraadtJozef Lambert, brouwer te Luik Alfons Wil kin, handelsmakelaar te Luik. De rechten die men door die smokke larij aan den Staat niet betaalde,beloopen omtrent 700,000 frank. Ziehier wat er gebeurd is Meyers was de oppermeester die de smokkelarij op touw zette. Vroeger werd hij reeds voor soortge lijk misdrijf tot 3,500,000 frank boet of drie maanden gevang veroordeeld daar hij echter niet per kas was, deed bij drie maanden gevang en betaalde geenen duit. Nu die heer Meyers deed de aankoo pen van den alcool. De vaatjes alcool werden geborgen in tonnen die kleur- aarde behelsden. Kaiser was de verzender en zorgde voor de smokkelarij. Koefer, Kolping en Hulste waren de werklieden gelast met het inpakken der vaatjes. Hick, een staatsbediende, werd door de smokkelaars betaald om zijne oogen te luiken. De gewezen statieoverste wordt ver volgd, omdat hij de noodige maatre gelen niet heelt genomen om het bedrog te ontdekken. De overige personen worden beschul digd alcool gekocht te hebben aan veel te lagen prijs en wetende dat hij gesmok keld was. Het bestuur der accijnsen vraagt de veroordeeling der beschuldigden, Mud. weduwe Corman en de heer Halot echter uitgezonderd. Ziehier wat de Staat eischt Beta ling van 681,663 frank 60 centiemen, zijnde het bedrag der gesmokkelde rech ten eene boet van tiendubbele waarde dezer, beloopende 6,816,636 fr., verders de betaling dor waarde van de koop waar, 't zij 145,084 de betaling der waarde van de van de vaten waarin de alcool verzonden werd, 't zij 12,234 frank, de betaling van 2039 frank, zijnde de waarde der groote vaten waarin de alcooltonnen geborgen werden en einde lijk de betaling der waggons, waarmede het gesmokkeld goed verzonden werd, en beloopende tot de bagatel van 250,000 frank. Geruchtmakend to Aalst. Het Kunst-Diorama vanM. DULL, ten toongesteld in de zaal van den katholie ken kring l)e Eendracht, Groote Markt alhier, wordt dagelijks meer en meer door een talrijk publiek bezocht, en meer en meer wordt er ook dagelijks gesproken over dit wonderbaar meester- lerstuk. Overigens nooit heeft men iets schooner in dien aard gezien en dit mits den geriugen inkomprijs van 50 centie men. De kinderen betalen half gfld en voordeelen worden aar. de familië» toege staan. Open alle dagen van 4 tot 7 uren en van 8 tot 10 uren 's avonds. Donderdag en Vrijdag zullen Algerië en Egypte voorgesteld worden. Zaterdag en Zondag, eene nieuwe reeks Zwitserland en Amerikaansche land schappen; de Niagara, enz. Wij vernemen ook dat het Diorama, binnen weinige da gen, in 't Collegie der Eerw.Paters Jesuï- ten zal opgericht worden. In de kazerne van het voetvolk en van de schutterij teDendermondeis eene hevige besmetting van typhuskoorts uit gebroken. Vijf en twintig zieken zijn ter verple ging in het krijgshospitaal, en nog andere soldaten worden verwacht. Men is voornemens de gansche bezet ting naar Beverloo te zenden, om haar aldus tegen de besmetting te vrijwaren. Zonderlinge zaak, de verschijning dezer ziekte valt juist samen met de voltrekking van eenen arteziaansche put, die men in de kazerne geboord had om aan de soldaten zuiver en gezond water te leveren. Het water, dat tot spijzing diende, was dit der Schelde, dat verscheidene malen gefiltreerd was d :or kiezelzand, zavel en kolen. Men schrijft de ziekte toe aan het gebruik van dit water. De petrool heeft nog een slacht offer gemaakt. De weduwe G... wonende te Tilleur, beklom woensdag den trap harer woning. In de eene hand hield zij eene petroollamp en in de andere een jong kind. De ongelukkige deed eenen misstap en de lamp viel ten gronde. De ontvlamde petrool deelde het vuur mede aan de kleederen der vrouw, die in een oogwenk door de vlammen omringd was. In alle haast wederom beneden snellende had zij nog de tegenwoordigheid van geest het kind op een meubel te plaatsen. Zij riep hare dochter en haren schoon zoon ter hulp, die hetzelfde huis bewo nen. Men bracht de ongelukkige die hartver scheurende kreten slaakte, de noodige zorgen toe en trok haar de weinige klee deren van het lichaam, die nog niet door het vuur verslonden waren, De arme vrouw had verschrikkelijke brandwonden bekomen. De geneesheeren, welke men spoedig ging halen, brachten het slacht offer de eerste hulp. Vervolgens werd zij in eenen wanhopigen staat naar het hos pitaal overgebracht. De kiezingen van Lambermont heb ben eene zonderlinge werkstaking doen ontslaan. Al de gemeenteraadsleden, die niel aan herkiezing onderworpen waren, hebben hun ontslag gegeven. Degene, die in balloteering kwamen, zagen van hunne candidaluur af. Het weldadigheidsbureel en de spaarmaaischappij zien er ook hunne leden vandoor trekken en ten overvloede is de pastoor naar eene an dere parochie verplaatst. Er blijft van ge heel de overheid niemand over dan de veldwachter. Aflruggelaar uit de hooge wereld. - De bedienden van het Grand-Hotel te Brus sel, hebben zich door eenen slimmen al- truggelaar op deerlijke wijze laten beet nemen. Zekere X., die beweerde van adellijke afkomst te zijn, verbleef hier sedert ver scheidene maanden en maakte groot ver teer. Hij verwachtte een ertdeel van an derhalf millioen en daarenboven stond zijn vader aan 't hoofd eener fortuin van 20 miljoen. Behalve den grooten trein, welken hij in het hotel voerde, had hij nog een prachtig tweespan, dat hij echter aan den taalman van het hotel wist te verkoopen, het geld opstreek maar de peelden nog 5 dagen in gebruik hield. Van eenen anderen bediende ontving hij 6000 fr. om die grooten intrest te doen opbrengen. Van eenen andere wist hij 8000 fr. en van den garcon de billard 1400 fr. machtig te worden. Toen de taalman eindelijk na het ver trek van den edelman de peerden in be zit wilde nemen, vernam hij dat heel het span gehuurd was. Verscheidene juweeliers en andere handelaars van Brussel hebben zich door dezen slimmerik laten in de doeken doen. Wil men welen waarmeê de libera len te Oostende zich vrienden weten te maken? Men leze den Duinengnlm. Z.M. de keizer van Duitschland had 1000 fr. gegeven voor de arme menschen van Oostende. Zaterdag heeft men eindelijk eene brooddeeling gedaan van dat geld. En weet ge wat een cólerieman dierf zeggen Dat het eene brooddeeling was van de liberalen, omdat ze gewonnen wa ren

De Denderbode | 1890 | | pagina 2