Revalenta Arabica. Venditie van Meubels Venditie van Meubels Huis, Boomgaard, Land Behuisde HOFSTEDE MEUBELS KANADA-BOOMEN WOONHUIZEN KANADA-B00MEN GOEDE HEN BOOMEN HUISMEUBELS BOOMEN Ken oogenblik, vrouw, zegde bij iot de moeder, eene noodzakelijke ope ratie wacht ons. Ik vraag u slechts ee- nige minuten lijds. En de moeder bleet alleen naast haar slapend kind. Bevend lag zij daar het noodlottig oo- genblik at te wachten. De minuten sche nen haar eeuwen toe. Eindelijk hoorde zij eenen stap, de doktor trad weêr bin nen en ditmaal was de glimlach op zijn wezen veel duidelijker zichtbaar. Op nieuw naderde hij haar. Het oogen- blik was dus daar... Hij boog zich tot de vrouw. Madame, zegde hij, omhels uw ktnd en sla op wij hebben uwe hulp niet meer noodig. Niet meer noodig In 't geheel niet. Wij hebben het been van eenen man afgezet, die aan het werk een ongeluk heelt gehad. Daar zullen wij de noodige huid aan vinden. De huid van een ander Zal dal wel even goed zijn Vrees niets, n adame, die zal zoo goed zijn aslot gij de uwe geleend hadt. Wij worden niet alle dagen als door de Voorzienigheid geholpen geüjk nu. Het gebeurt, Goddank, niet dikwijls dat een wreed ongeluk de toekoras! van een huisgezin verbrijzelt om een kind weken lijden te besparen. Een kopje koffie... als barometer Een inwoner van Valencia, mei name Dr Sauvageon,beeft gedurende verscheidene jaren de verschijnselen onderzocht en nagegaan, welke een schepje suiker te weeg brengt in een kopje koffie. Uit zijne waarnemingen meent hij met zekerheid hel volgende besluit te kunnen trekken. Laat men de suiker, zonder de koffie om te roeren, zich kalm oplossen, dan komen er, naar men weet, luchtblaasjen aan de oppervlakte.Vormen deze nu eene schuimige massa in het middel van het kopje, dan kan men vast en stelling op aanhoudend schoon weder rekenen zet zich het schuim daarentegen ringvormig aan den rand vast, dan zijn zware regen buien in aantochtblijft het schuim lus- schen den rand en het midden,dan wordt het weder veranderlijk, terwijl, eindelijk, wanneer het schuim, zonder zich te ver doelen,naar een enkel pnnt van den rand drijft, een matig buitje volgt. Hij heeft, naar hij zelf mededeelt, deze voorspellingen geregeld met die van den barometer vergeleken, en eerst nadat hij zeker was van de juste overeenstemming, is hij er toe gekomen zijne waarneming in het iicht te geven. 't Is ongetwijfld aan die lange aarzeling van dr. Sauvageon te danken dat de eigenschappen van het suiker in den koffie, als barometer, welke hij thans bevestigt, sedert lange jaren wereldbe kend zijn. FRANKRIJK De aankoopvragen nemen van week tot week in belangrijkheid toe en ten voordeele van de verkoopers. Onze markten van Waereghem, Deinze, Lo keren, Sl-Nikolaas en Tbisselt worden meer bezocht langs alle kanten begint men voor de herbevoorradingen aan te koopen, maar het zijn de beste vlassen die bij voorkeuze weggehaald worden de pi ijzen zijn maar flanw. Brugge. lot hiertoe blijft de markt wat treurend 'tzijn de vlassen van soort en hoe danigheid die bij voorkeuze gekocht worden aan tamelijk vaste prijzen De gemeene en gewon6 vlassen hebben flauwe prijzen Derde zitdag Dijnsdag 2 December 1890. Telkens te 4 ure namiddag, ter herberg van den heer Joannes Van Blyenbergb, achter de Kerk te Nieuwerkerken. Oorspronkelijke aftroggelarij. De heer Damange, de zoo gunstig gekende advokaat te parijs heeft een wedervaren gehad dat waarlijk oorspronkelijk mag genoemd worden. Wanneer hij zaterdag avond van het gerechtshof kwam, werd hij door zijne koncierge verwittigd dat een zijner klan ten was komen vragen om welk uur hij hem 's anderendaags kon vinden. Dit bezoek voegde de koncierge er ge heimzinnig bij, zal u eene aangename verassing zijn. De heer Demange was in zijn kabinet, wanneer men de betaling kwam eischen van 24 paar schoenen, die den avond te voren geleverd waren. Alvorens de heer Demange van de verrassing bekomen was die hem deze onverwachte verklaring baarde, kwam zijn knecht hem zeggen dat een juweelier en een koopman in gemaakte kleederen insgelijk de betaling vroegen der leverving die ze daags te voren gedaan hadden. Eene aftroggelarij vermoedende, ver gaderde de heer Demange al deze on voorziene schuldeischers en vernam dat eene zeer netgekleed dame zich bij hen aangeboden had onder zijnen naam en dat de waren op haar bevel bij zijne koncierge afgeleverd waren. Op zijne beurt ondervraagd, verklaarde de koncierge dat eene dame die beweer de eene kliente te zijn van den advokaat, bij hem geweest was en hem gevraagd had eenige voorwerpen te aanvaarden bestemd voor Óen heer Demange Het is een geschenk dat ik mijnen verdediger wil doen, had ze gezegd. Eenigen tijd nadien was de dame te ruggekeerd en onder voorwendsel van het een en ander te verwisselen, had zij alles medegenomen. De heer Demange heeft met het geval hartelijk gelachen, doch de gefopte leve raars hebben bij den poliliekommissaris euie klacht nedergelegd. STAD GENT. Leening van 12.000,000 fr. van 1883. 16° trekking. 15 November 1890 N. 58754 fr. 5000 N. 32881 fr. 200 60834 1000 52387 27461 500 65284 200 18416 - 200 80989 200 25942 200 224 nummers zijn aflosbaar met 100 fr te rekenen den 1 April 1891. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnenzonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering. hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de outstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaus- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur b(j liet opstaan, ol' na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is bovendien liet voedsel bij uitmuntendheid dat alleen er in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te ont wijken. 100,000 genezingen jaarlijks er onder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré han, lord Stuart de Dccies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476 de E. H. pastoor Compar- man 18 jarige maagziekte, sleehte spijsverteering vaag- en zenuwpijnen, zwakheid en nachteli.k zwee- ten. N. 09,625. Avignon 18 April 1876. De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, niet maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen al e deze kwalen, waren alle remediên even krachte loos gebleven, de Revalenta heeft,mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N. 11' Genezing N. 98,614. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zcnuwprikkelingen en langmoedigheid alle at ze kwalen zijn verdwenen onder den weldocnden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te Eynan?as(Frankrijk.) N° 54,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longver- teering, met hoest, spuwen, verstoptheid en doofheid van ,5 jaren. N. 49,522 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der ledematen ten gevolge van overdaad der jeugd. M. GaHthier, te Luzarches van eene hardnekkige verstoptheid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en hardnekkigen heest. Verslag van geneesheer Routh, opperheelmeester van 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Samaritaan te Londen. Natuurlijk rijk aan onmisbare bestanddee- len voor het bloed om de ontwikkeling en het behoup e verzeke ren van het hoofd, der zenuwen, van t vleesch en der beenderen. De Revalenta is het voedsel bij uitmuntendheid welke alleen voldoende is om den vooruitgang van de kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen ver kwijnende door uitmergeling en wel bewezene zwakheid zijn door de Revalenta volkomen genezen geweest. Voor de lijders, aan teering en achitis is zij voordecliger dan de levetraan. Viermaal voedzamer dan het vleesch spaart zij 50 maal den prijs der medccjjnen. In doozcu van 1/4 kilo fr 2,"5 1/2 kilo fr. 4,00 i kilo fr. 7,00 ;2 1/2 kilo fr' 16,00 6 kilo fr. 36,0012 kilo fr. 72,00. De beschuiten vau Revalênta in doozei. van 4,00 en 7'00 r - R evaleul a-Chocolaad 1/2 pond fr. 2,25 1 pond 4 00 fr. 2 ponden fr. 7,00. Verzending tegen póstbon franco. Algemeen agent voor België M. EMIEL TEMMERMAN, Rouppeplaats, 4, Brussel. Depots Te Aalst, MM. Emiel Meganck, Callebaut en Meirschaut, apothekers en A. Delhaize en C°, spe cerijen. Te Ninove, bij M. Druwé-Jelie koopman in specerijen. herberggerief, landbouwersalem, 2 melk koeien, 1 muilen, 1 varken, kiekens en loof te velde, te Aalst Mijlbeke. Moorsel- schebaan, bij de kinderen De Smedt, op Maandag 24 November 1890, om 9 ure voormiddag, door hel ambt van den No taris BRECKPOT, te Aalst. VLASNIJVERHEIO. Kortrijk, 17 november. De loop der zaken te velde strekt om nog steeds toe te nemen het zwingelon is in vollen gang en de voort brongst is tamelijk voldoende de gemeene hoedanigheden engewonesoorten vermeederen gedurig. Tot hiertoe is er nog geene bijzon dere levendigheid in do soorten te bespeuren De vlassen van hoedanigheid worden nog al wel opgekocht naarmate de voorbrengst, en zooals de fijne vlassen word er voortdurend goed naar gevraagd. Hunne prijzen blijven vast. Landbouwersalem, Melkkoei, 2 Geilen, 17 Kiekens, ingeoogsle vruchten en loof te velde, ten sterfhuize van J.-B. Van de Perre-De Meester, te Moorsel, Molen, op Donderdag 27 November 1890, om 9 ure voormiddag, door het ambt van den No taris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERK00PING van een TE NIEUWERKERKEN. De Notaris DE GHEEST, te Aa'st, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het open baar verkoepen Nieuwerkerken, Restert. Eerste koop. De gebouwen van Woon huis schuur, stalling en andere, slaande op grond groot omtrent 7 aren, gelegen in den Restert, behoorende aan het Weldadigheids- Bureel van Nieuwerkerken en gekadastreerd wiik B, nummers 375, 376 en 377, palende ten ooslc aan de Resterstraat, ten zuide aan den volgende koop, ten wesle aan den Arme van Nieuwerkerkeu en ten noorde ook aan den Arme van Nieuwerkerken Tweede koop. Een perceel Boomgaard en Land, ook gelegen in den Restert, gekadas- ineerd wijk B, nummers 373, 372, 370a, 37('b, met ecno grootte van 15 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan de Resterstraat, ten zuide aan de Kau'erbaan, ten weste aan Amelia De Winter en ten noorde aan den Arme vau Nieuwerkerken, met land en den iiofstedegrond onder voorgaanden koop. Prijs der fruit en andere boomen fr. 850-09. OPENBARE VERKOOP1NG van eene enZAAILANDEI TE AALST-M1JLBEEK. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heere Vrede rechter en met gewin van palmslag, in het openbaar verkoopen de volgende Goederen, gebruikt geweest door den heer Leo Callebaut-Camu, te welen AALST-MIJLBEEK. Eerste koop. Een Woonbuis, Stal lingen, Schuur en andere gebouwen, met medegaanden Grond,groot 4 aren 31 cen tiaren, uitmakende den hoek van de Driesstraat en de Koeistraat, gekadas treerd wijk F, N. 283a, palende ten ooste aan den volgende koop, ten zuide ook aan deu volgende koop en aan Fran- ciscns Linthout, ten weste aan de Dries straat en ten noorde aan de Koeistraat. Tweede koop. Een perceel Lochting en Boomgaard, groot 11 aren 76 centi aren, met gebouw erop staande, gele gen achter voorgaanden koop, gekadas treerd wijk F, N. 274c, palende ten ooste aan den lieer Theodore De Bisschop, ten zuide aan de weduwe van Petrus De Raedt, ten wesle aan Constantinus De Gols, Franciscus Linthout en voor gaanden koop, ten noorde ook aan voor- granden koop en aan de Koeistraat. Booraprijs fr. 150,00 Derde koop. Een perceel Grond, groot 7 aren 30 centiaren met de Schuur, Hopharst en bakoven er op staande, gelegen in de Koeistraat, gekadastreerd wijk F, N. 141a, 142a en 133f palende ten ooste aan Van Geit, ten zuide aan de straat, ten wesle ook aan Van Geil en aan de 5da eu 4de koopen, ten noorde aan den volgenden koop Vierde koop. Een perceel Lochting, groot 8 aren 6 centiaren, gelegen achter voorgaanden koop, gekadastreerd wijk F, N. 133e, palende ten ooste aan De Bis schop, ten zuide aan koop 3 en aan de weduwe van Josephus Roelandt, ten weste aan de weduwe en kinderen van den heer Frederic Cobbaut en ten noorde aan de zelfde, voortijds de erven Schelkens. Vijtde koop. Een perceel Lochting, zeer wel geschikt voor Bouwgrond, groot 8 aren 18 centiaren, gelegen in de Koei straat, gekadastreerd wijk F, nummer 137c, palende ten ooste aan den 3den koop en aan Van Geit, ten zuide aan de Koei straat, ten weste aan Petrus Van Vaeren- bergh en len noorde aan de weduwe van Josephus Roelandt. Zesde koop. Een perceel Land, groot 29 aren 26 centiaren, gelegen op het groot Eeckhout, gekadastreerd wijk F, N. 502, palende ten ooste aan Joannes Van Geit, ten zuide aan Franciscus Uyttersprot, ten weste aan Dame De Wolf-Coevoet en ten noorde aan de Hos- picien van Aalst. Zevende koop. Een perceel Land, groot 67 aren 70 centiaren, gelegen op iet Eeckhout, gekadastreerd wijk F, N. 495, palende ten ooste aan den beer De Prcz-De Smedt, ten zuide aan Joan nes Van Geit, ten weste aan de hospicien van Aalst en ten noorde aan den heer Notaris De Pauw. Verdeeld in oosthelft en westhelft. Achtste koop.— Een perceel land,groot 22 aren 30 centiaren, gelegen op het Spilsveld, gekadastreerd wijk F, N. 117, jalende ten ooste aan den volgenden toop, ten zuide aan Josephus De Smtdt- De Ries, ten wesle aan Ludovicus De Bisschop De Smedt en ten noorde aan den los der meerschen. Negende koop. Een perceel Land, groot 7 aren 70 centiaren, gelegen op hel Spitsveld, gekadastreerd wijk F, N. 116d, palende ten ooste aan de erven De Quick, ten zuide aan Josephus De Smedt-De Ries, ten weste aan voorgaanden koop en ten noorde aan den los der meerschen. Tiende koop. Een perceel Land, groot 32 aren 14 centiaren, gelegen op den Roosenkauter, gekadastreerd wijk E, N. 159c, palende ten ooste aan den lie A, N. 1223b bewoond bij den heer De Sadeleer-Redant tegen 330 franken 's jaars II. Een Huis met erve, zijnde een esta- minet genaamdlu den nieuwen bie- korf in de Langezoutstraat, groot 2 aren, Sectie A, N. 1226b bewoond bij den heer Victor Van den Eynde, mits 600 franken 's jaars. III. Een Winkelhuis met erve, in de Langezoutstraat, groot 2 aren, Sectie A, N. 1150a bewoond bij Dame Bogaerts- Verbruggen, mits 500 franken 's jaars IV. Een gerieflijk Renteniershuis met erve, in de Statiestraat, groot 1 aar 50 centiaren, Sectie C, N. 997l2, thans onbe woond. Voortijds verhuurd tegen 650 franken 's jaars. ZITDAGEN Instel, Dijcsdag 25 November 1890, ter estaminet k la Maison de Com merce bij den heer Emiel Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. Verblijf, Dijnsdag 9 December 1890, ter estaminet Café du Pavilion bij den heer Robrecht Van de Maele, te Aalst Groote Markt. Telkens em 4 ure namiddag. Door uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Boerenalem, Beestialen en Loof te velde te Ilofstatle. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal op Woensdag 26 November 1890, om 9 ure voormiddag, ten hove en ten verzoe ke van den heer Louis Van Cauter, land bouwer, te Hofstade, opeubaarlijk ver koopen Meubels,wagen en karren breed beslag, harnassuren en zadel, ploegen, eggen, sleepen, rolblokken, kruiwagens, beer- slukken, kuipen, dorsch-, wan-en loof- molens, spaden, gaffels, zeisen, rieken, braken, enz., te veel om te melden. Schrijn iverkersgerief.draaibank, schaaf bank, gezaagd, berd, enz. Beestialen Enn goed en zwaar trek paard 9 jaar oud, vol veulen. Een goed en zwaar trekmerriepaard jaar oud. Een beste hengstveulen 6 maand oud. 6 melkkoeien, 4 bekalfde veerzen, 3 stiers, 5 vette varkens en 60 kiekens Hooi en strooi, brandhout en 2 hect aren loof te velde. De beestialen zullen om 11 ure stipt voormiddag verkocht worden. Tijd van betaling mits borg. Openbare verkooping van 83 koopen zware TE ERPE, Hoonegem nabij 't Sas ie Aalst-Schaarbeek De Nolaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag i December 1890, om 1 ure stipt nanoen, in het openbaar verkoopen: Namens Mijnheer Joseph De Bocck-Dc Quick, Aalst-Schaarbeek; 27 koopen schoone Kanadaboomen, aan eene partij land genaamd bet Rot (Hoonegem- meersch En 56 koopen zware en gavige kanadaboo men. in een perceel boschop het Koningsveld, nabij deTorfputlen en 't Sas Aalst-Scbaarbeek. Al de voormelde Boomen hebben eene dik te van l m. 30 tot 2 m zijn van bijzondere ;oede hoedanigheid en heel voordeelig voor iet vervoer, daar dezelve, allen nabij de kassei (Ledebaan, Aalst-Scbaarbeek.) gestaan zijn. Men zal vergaderen ter berberg van den heer Camiel Laeremans, te Aalst-Schaarbeek, Ledebaan. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mils ie stellen goede en gekende borg. heer Carolus Caudrou-Matthys, ten zuide over de losbaan aan de Hospicien van Aalst, ten weste aan den heer Gustaaf De Petter, voortijds de erven van Jufvrouw- de weduwe Matthys-Caudron pn ten noorde aan Ludovicus Willems. Elfde koop. Een perceel Land, ook groot 32 aren 14 centiaren en gelegen op den Roosenkauter, gekadastreerd wijk E, N. 160a, palende ten ooste aan den heer Gustaaf De Petter, te voren de erven Mat thys-Caudron, ten zuide over de losbaan aan de Hospicien van Aalst, ten wesle aan den heer De Pelter als gebruiker en ten noorde aan Ludovicus Willems, ZITDAGEN Instel, Zalurdag 29 November .8go Yerblijf, Zaturdag 13 December Ten 2 ure namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, in het Stadhuis OPENBARE VERKOOPING VAN welgelegene TE AALST, in de Langezoutstraat en Statiestraat. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen STAD AALST I. Een Winkelhuis met erve, Langezoutstraat, groot 50 centiaren, Sec- Kruisabeel, gebruikt door M. J. De Wolf, te Moorsel; 14 hoogstammige kanadas ter dikte van meter 40 centimeters tolt meter 80 een- neter. AaD eene partij Land te Moorsel, Kruisabeel even voorgaande, gebruikt door M. J. van Nuffel, te Moorsel; 12 Zuivere kanadas ter dikte van 1 meter 50 centimeters lot een meter 57 centimeters. Alle de voormelde boomen zijn van bijton dere goede boedanigheid en heel voordeelig voor het vervoer, daar dezelve aan of in de nabijheid der kassei zijn geslaan. De verkoopmg zal aanvang nemen om 9 ure juist, aan den voet van koop een en volgen bet orde hiervoren aangeduid. OPENBARE VERKOOPING van 70 koopen zware t© Meapelaere. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal door bevoegd ambt, op Donderdag 4 December 1890, om 9 ure van den morgend, in het ogenbaar verkoopen, ter gemeente Mespelaere Namens de erven De Meyer, te Mespelaere, aan eene partij meersch in de Paardemeer- schen, op de Donck Koopen 1 tot eu met 16. 16 hoogstammige i zuivere kanadaboomen, metende in omtrek 1 m. 70 cent. lot 2 meters. Aan eene partij meersch ook in de Paarde* meerschen Koopen 17 tot en met 2*. 6 gave kanada boomen, wanof 4 ter dikte van 2 meters en 2 van 1 m. 50 ceut. Koop. 23. - Essctaeboom, metende in om trek l m. 50 cent. Aan eene partij meersch gelegen nevens voorgaande Koopen 24 tot en met 31. 8 scboone kanadaboomen, hebbende in omtrek van 1 m. 70 cent. tot 1 m, 65 cent. Namens het Armbestuur van Mespelaere,aan goederen gelegen op de Donck Koopen 32 lot en met 60. 27 kanadas ter dikte van 1 m. tot 2 meters, Namens 'voornoemde erven De Meyer, in een perceel bosch in de Lange Keeren. Koopen 61 tot en met 66. 6 kanadas, ter dikte van 1 m. 75 cent. tot 2 meters. Aan eene partij land op den Rammelaar Koopen 67 lot en met 70. —4 kanadas me lende in omtrek ongeveer 1 m. 70 cent. Men zal vergaderen op den meersch in den Paardemeersch, alwaar de ve koop zal aan vang nemen om 9 ure juist, aau den voet van koop 1. De verkooping wordt gedaan op gewone voorwaarden en met tijd van betaling, mits te stellen goede borg. OPENBARE VERPACHTING der van het Armbestuur der gemeente Ottergem, gelegen te Ottergem, Vleckem,, Ressegem en Erondegem. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag 22 December 189o, om 12 ure stipt 's middags, ten Gemeenlehuize van Oltergem, bij den heer Petrus De Boeck, aan het Dorp, namens het Armbestuur van Ottergem, overgaan tot de verpachting zijner Goederen, gelegen te Ottergem, Vleckem, Ressegem eu Erondegem OPENBARE VERKOOPING van 134 koopen scboone Bosch en andere Kanadas en Olmen te Moorsel en Meldert. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op DONDER DAG 11 DECEMBER 1890, om 9 ure van den morgend, in bet openbaar verkoopen, de na gemelde koopen boomen Namens Mijnheer Albert De Bièvre.grondei- genaar te AalstIn eenen meersch eu boscb te Moorsel,in de groene meerschen, len gehuchte Waw.r aan de kassei (nabij den watermolen van M. Dierickx.) 86 hoogstammige Kanada boomen ter dikte van 1 meter tot 1 meter 85 centimeters en 2 olmen ter dikte van 1 meter 40 Namens Mijnheer Dierickx, molenaar te Moorsel, aan zijne hofstede te Moorsel, Waver; 17 gave kanadas ter dikte van 1 meter 4u cen timeters tot I meter 55 centimeters. Aan eene partij meersch en Land to Meldert (gescheed met Moorsel) gebruikt door W» Van Campeuhout, te Meldert 6 kanadaboomen metende in ontrek van 1 m 10 tot 1 m 90 Namens Mijnheer Van Looy, te Gent en an- dere Aau eene partij Land te Moorsel. op OPENBARE VERKOOPING van Herberggerief en Landbouwersalem, te Moorsel, wijk Bouten Kruis. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, op MAAN DAG 24 NOVEMBER 1890, om 12 ure stipt middags, ten huize van de kinderen Vermoesen, te Moorsel, wijk Houten Bruis, het openbaar verkoopen A. Huismeubelen, zooals tafels, stoelen» _unken, kleer- en andere kassen, horlogie» stoof met toebehoorten, quiuquets, koperen moor en koffijpot, printen, lessenaar en kof fers, waschkuipen, aarde tobbens, ijzer- en gleisenkcukengerief, koperen kandelaars, glazen kandelaars, enz. Herberggerief, zooals toog, bierpomp. loketten, tinnen liters, tinnen pot, linnen ma ten, tinnen scholels, bier- en geneverglazen, vloerbollen, enz. C. Landbouwersalem, zooals kruiwagen braak, scbup, meslbaak, riek, gaffels, reeken enz. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits stellendo goedo en gekende borg en betalende de koopen van en ondor de 5 frank comptant. OPENBARE VERKOOPING van zware en zuivere te Denderhautm. De Notaris VAN OUDENHOVE. verblijvende Denderhautem, zal, ten verzoeke van na te noemene eigenaars, op Maandag 15 December 4890, om 9 ure 's morgens, openbaarlijk ver koopen A. Namens Jufvrouw Emilie De Winter, bij zondere te Denderhautem 7 schoone Kana das, rechtover het hof van den beer Amand Van der Hoeven, wijk Terlinden. Namens den heer Victor Roelandt, land bouwer te Denderhautem 3 zware Kanadas, aan de herberg van Theofiel Triest, aan de ike. C. Namens den heer Doktor Van Bever, te Meerbeke 2 Kanadas en 1 olm, achter de Kerk. D. Namens den heer Jan-Baptist De Win- r, eigenaar te Denderhautem 9 Kanadas, waaronder verscheidene van twee meters en half omtrekt, aan de Wal. Namens den heer Eeman-Roelandt, te Denderhautem 15 kanadas, aan de Wal. F. Namens den heer Frans Eeman, land bouwer te Denderhautem 3 kanadas eu 2 ol men, aan zijne bofstede, achter de Kerk. G. Namens voornoemden heer Doktor Van Bever15 kanadas, aan den Canaert. H. Namens den beer Jan Roelandt, landbou wer te Denderhautem7 kanada3, in de Vondelen, aan den Drijmeersch. I. Namens voornoemden heer Frans Eeman kanadas en 3 olmen,in de Vondelen,(Paradijs) Men zal vergaderen om 8 t;2ur<j 's morgens, ter berberg van den beer Amand Van Schande- vyl, te Denderhautem, wijk Terlinden, om onmiddelijk te beginnen met de boomen be schreven onder litera A en de verkooping in de vooracbreven volgorde voort te zetten. De verkooping beeft plaats onder de gewone voorwaarden, met tijd van betaling, mits goede borgstelling. Alle de minuten van wijlen den Notaris MAES.berusten ter studiel van bovengenoem- den Notaris VAN OUDENHOVE. alwaar men ten alleu tijde groote en kleine kapitalen kan be komen mits grondpand.

De Denderbode | 1890 | | pagina 3