Een en ander. Waterloo. Allerhande nieuws. Hier verkoopt men stokslagen in 't groot en in 't klein. Ehwelde tweede spreker zou onge lijk gehad hebben, de speculatie van den tabak is gansch gelukt. De koningen van Frankrijk hebben geene spolschritten tegen den tabak gemaakt, geene neuzen doen afkappen, geene snuifdoozen inge palrad. Verre van daar zij hebben tabak ver kocht een belasting op den neus gezet en aan de dichters snuifdoozen gegeven met hun beeld en diamantsteenen rond. Die kleine koophandel brengt jaarlijks meer als honderd miljoen op. N. EMO. LandbouwbelangenEene tijding uit Parijs meldt dat de fransehe minister van landbouw het besluit heeft geno men waarbij de invoer van vee langs de Belgische grens, wordt verboden. Als reden die dezen maatregel zouden wettigen, wordt opgegeven, den slechten gezondheidstoestand van het Duitsch vee, dat in groot getal langs Belgio wordt doorgevoerd. Deze maatregel zal voorzeker de aan dacht van ons gouvernement wekken Indien het Duitsche vee wezenlijk be smet is, dan moeten er zoo spoedig mogelijk voorzorgmaatregelen genomen worden, is iet alleen de in- en doorvoer langs de Duitsche grens maar ook langs de Hollandsche moeten verboden wor den. Onze landbouwers die zich op de veekweek toeleggen, mogen de slacht offers niet worden van den maatregel door den Franschen minister genomen. De Courtier de Bruxelles van zondag bevat eenen belangrijken brief van kar dinaal Manning, over de kwestie van hel werkloon. De Engelsche prelaat, ten einde alle misverstand te vermijden, legt de ware beteekenis uit van zijnen brief aan het kongres van Luik. Hij verklaart dat het vraagstuk der regeling van het werkloon, volgens hem, niet door de wet moet gebeuren, zoo als men ten onrechte uit de woorden t openbare zegeling bad verslaan, maar wel bij middel van een vrij kontrakt tussehen meesters en werklieden, welk kontrakt dient openbaar gemaakt te worden. Dit kontrakt zou op vaste en gere gelde tijdstippen, in het kontrakt zelve bepaald, moeten herzien worden. De kardinaal dien men ten onrechte voorstelde als partijganger der tus- schenkomst van de wet voegt er uit drukkelijk bij De toevlucht tot de wetgeving moet, in deze zaken, zooveel mogelijk vermeden worden. In de Kamerzitting van 18 November hebben de heeren de Smet de Naeyer, de Hemptinne, Begerem, de Mérode, Eris en de Borchgrave de volgende wij ziging aan de patentwet voorgesteld: De samenwerkende maatschappijen, welke voor doel hebben den aankoop in "t groot of de fabriekalie en den ver koop in 't klein, betzij aan hunne le den, hetzij aan andere personen, van levensmiddelen, kleederen ol andere artikels van verbruik zijn, in evenre digheid van het samengevoegd bedrag dezer verschillende koopwaren, aan het zelfde patentrecht ouderworpen als de kooplieden en winkeliers, zonder ver mindering der afzonderlijke rechten, te regelen volgens de bepalingen toepas selijk op de belasting van elk ander beroep dan de uitoefening van dezen verkoop. De brief, waarin de Association patri- otique et nationale des anciens officiers et sous-officiers de l'armée beige hare innige liefde betuigt aan de roemrijke en edele natie wier acht-en veertig inval len duizenden miljoenen aan ons Vader land kostten. Het gehoor, door het bestuur van liet Congrés Wallon aan Frankrijks gezant gevraagd, ten einde de blinde gehecht heid van sommige Belgen te verkonden aan de trouwe bondgenoote wier leger benden gedurende meer dan honderd ja ren'l Belgische grondgebied, moordend, plunderend, brandend doorkruisten, aan de nation chevaleresque die nog heden een gedeelte van onzen ouden Va- derlandschen grond, tegen recht en bil lijkheid in haar bezit houdt. Het ongehoorde geestdriftige onthaal, dat op den 20° Juli laatstleden aan eene Fransehe krijgsmuziek uit Atieeht— de oude Belgische stad te beurt viel. De woorden des heeren L. Defuis- seaux: Frankrijk is ons Vaderland door verdwaalde Walen toegejuicht en zonder verzet door de Frausch-Btdgische bladen opgenomen. Ziedaar feiten die nogmaals hel brand merkend verwijt bekrachtigen, eens door M. Coremans op het hart gedrukt der versmaders van bet Vlaarosche volk gij zijt cl© partij van Frank rijk. Hoe is die noodlottige partij ontstaan in een land dat vroeger steeds schitterde door vaderlandsliefde Antwoord Dank aan een sedert zestig jaren ver franscht onderwijs, dat Fransehe denk beelden, Fransehe gevoelens, Fransehe vooroordeelen alom verspreidde, alle kiemen van oorspronkelijk leven ver smachtte en all^ngskens de liefde tol het Belgisch vaderland verving door eene grenzelooze bewondering voor alles wat Fransch is. Dank aan eene pers, door Franschen in het leven geroepen, door Fransehe en Franschdolie Belgen opgesteld. Dank eindelijk aan de gunstbewijzen aan liet geld, doorliet Fransehe bestuur onophoudelijk met kwistige hand uit gedeeld. Men vergete immers niet dat de Fransch© kamers, jaar lijks, een© som van twee maal honderd duizend frank, ter beschikking van hel Fransehe ministerie ven buitenlandsclie zaken stellen, met het doel Granschge- zinde propaganda te maken in de voor naamste Belgische steden. Vlamingen Onze Waalsche landgenooten zijn voor zeker, even als onze stam, een veilig bolwerk tegen eene Duitsche iupalmiug maar zij vermogen mets tegen den steeds wasseuden vloed van Fransehe gedachten, die Belgenland overstroomt en dezes onafhankelijkheid met alge- heele vernietiging bedreigt. Vlamingen Staat op weest niet doof voor het smeeken van uw voik. Staat op 1 gij alleen zijt bij machte de Belgische vrijheid te redden. Gij hebt een wapen de Vlaamsche taal, dat den Walen ontgaat, een wapen, waar mede gij in Vlaanderen dien voor muur van België tegen Frankrijk zege pralend de zedelijke innjving zult beveel) ten, die de inlijving door de wapens steeds vooralgaat en wettigt. Heil het Belgisctio Vaderland. Heil liet Vaderlaudsch Vorstenhuis Voor den inrichlingsraad der Waterloo- betooging De voorzitter, M. Josson, advokaat De d. d. schrijver, Pol. Gisseleire, advokaat. Eene zonderlinge zaak. Vrijdag is voor de boetstraffelijke rechtbank van Mechelen de zaak begonnen leu laste j van den genaamden Lodewijk Gamier, J van Roeibaais als dit wel zijn echte i naam is beschuldigd van diefstallen van brieven met postmandaten, die eenige maanden geleden betrapt werd. In deze gewichtige zaak, die een onder zoek van tien maanden heeft geeisohl, zijn niet min dan 72 getuigen, woon achtig in al de deelen des lands gedag vaard. De beschuldigde beeft niet min dan 28 zware feiten ten zijne laste. De bewijsstukken bestaan uit ontelbare enveloppen, brieven, postmandaten, plans, hoeken, enz., alsook in omge- plooide ijzeren platen, die de beschuldig de in de brielbussen der post plaatste om zich alszoo meester ie maken der brieven, die men in die bussen wierp. De betichte handelde op de volgende wijze hij stak de ijzeren plaat in eene brievenbus, op dergelijke wijze, dat een brief niet in de bus vallen kon, maar rus ten bleef op den ongekrolden kant van hel ijzer, beneden in de bus. Hij kreeg alzoo al de brieven in zijn bezit die men bad gedacht in de post te werpen er. maakte zich meesier van al de postman daten en postbons die deze brieven be vatten Schadevergoeding. Men herinnert zich nog de verwoestingen in gemeenten der omstreken van Charleroi gepleegd, tijdens de werkstakingen van 1886. De gemeenten werden veroordeeld tot scha- deloosstelling. Een wetsvoorstel, door de volksvertegenwoordigers van Char leroi neêrgelegd, strekkende om de schadeloosstelling door den Staat te doen betalen, werd door al de sektien verworpen. De heer Beernaert heeft nu een nieuw wetsontwerp neergelegd, tengevolge van onderhandelingen met de belangheb bende nijveraars. Deze zouden 25 ten honderd laten vallen het gouvernement zou voor 25 nsschenkoroen. dus zouden de gemeen ten met de helft verlicht worden. Zij zullen dan nog een schoon som' meken moeten leggen. KIESKRONIJK. Men verzoekt ons het volgende stuk meé te deelen 181S-1890. Frankijk droomde eens, het is waar, de impalming van Belgie. (Woorden van den heer Bourêe, Frankrijks gezant van Brussel.) Vlamingen De verwoede aanvallen, in sommige Brnsselsclie kringen losgeborsten, tegen het vieren des veajaardags van de zege praal op de Franschen, bij Waterloo behaald, zegepraal waaraan België zijne verlossing van da Fransehe dwingelandij en zijne tegenwoordige onafhankelijkheid dankt. De dagbladen hebben gemeld dat de liberalen van Namen voornemens waren zich to onthouden in de kiezing van 2 December aanstaande, voor de vernieu' wing van hei mandaat des heeren Mélot. die minister is benoemd. Thans meldt men dal de liberale asso ciatie zaterdag besloten heeft ii. 't strijdperk te treden, met den heer Ronvaux als kandidaat. Deze is de ge wezen onderwijzer die, in een veimaard redevoering uitriep Ave Cesar, morituri te salulanl (Wees gegroet, Cesar, de stervenden groeten u. Door stervenden verstond de beer Ronvaux de onder wijzers die, gelijk bij en zijne vrouw, op wachtgeld waren gesteld. E"- was, kort daarna, spraak van zijne kandidatuur, te Brussel, doch hij werd door de Brusselsche liberalen met aan vaard. De uitslag der wetgevende kiezing, wilke maandag te Brussel heeft plaats gehad, is als volgt Ingeschrevene kiezers 23,900; getal stemmers 15,598; geldige stemmen 15 475volstrekte meerderheid 7,739 Gr'aux, gekozen 8,543 stemmen;Theodor niet gekozen, 6,932. tie lieer Graux, kandidaat der veree nigde doktrinairs, radikalen en socialis_ ten, is dus gekozen met eene meerderheid van 1611 stemmen. rechterlijke kronijk. Stoutmoedigen schoenendief. Het Nee plus ultra der stoutmoedigheid van eenen dief, is een paar schoenen in eenen win kel te stelen en ze, wanneer de zolen versleten zijn, bij den bestolene terug te laten repareeren. J Zulk een dief werd verleden week door de rechtbank van Brussel tol 2 maanden gevangenis veroordeeld. Doch om deze mandaten te kunnen trekken moest hij de enveloppe kunnen toonen met bet postcachet der stad van waar deze brief verzonden was. Dit le verde voor den dief geene moeielijkheid op. Hij schreef eene nieuwe enveloppe en in plaats van het volledig adres van den persoon voor wien hel mandaat be stemd was, schreef hij er siechls de eer ste letter van en stuurde den brief posle restante. Deze laatste woorden bevonden zich in een hoek aan den bovenkant van den brief. Wanneer hij in den post der stad, waar de brief was aangekomen, dezen had ontvangen, scheurde hij hel woord poste restante van de enveloppe, en schreef het adres volledig met naam en straat. Bij het toonen van het adres ontving hij natuurlijk in bet postbureel bet bedrag van het mandaat. De betichte ging nooit uit dan met den avond en opereerde tussehen 5 eu 8 ure 's avonds. Op het einde der maand janu ari laatstleden werd er eene klacht inge- dient aangaande een postmandaat, dal niet aan den bestemmeling was toegeko men. In den loop van hei enkwest kwa men nog twee nieuwe aanklachten toe en het bestuur der post berichtte hem uit Brussel dat verschillige gevallen van dien aard reeds werden voorgekomen. Het geen wonder scheen was dat de ont vreemdingen gebeurden tussehen vijf en zes ure 's avonds, 34 brieven met bons en postmandaten voor eene weerde van meer dan 1800 fr. werden gestolen. Er werden onmiddellijk in al de postburee- len van liet land strenge bevelen gegeven om al de winketten en bussen der buree- len, bijzonderlijk des avonds, goed te be waken en dar.k aan dezen maatregel werd de belichte op 31 januari laatst te Mechelen op heeler daad betrapt. zaak zal verscheidene dagen duren JtF" Het Bureel en de boek steendrukkerij van Oen DEM DERBODE zijn thans gevestigd, in de Korte Zoutstraat, 31, oud-huis Van de Putte-De Smedt, (de van ouds gekenden tabakswin kei,) alwaar alle brieven, aankon- gingen,bekendmakingen en gelden vrachtvrij moeten besteld worden. Wij berichten onze geëerde le zers dat men zich ten bureele van Den Denderbode gelast met al de werken, geene uitgezonderd, die den boek- en steendrukkersstiel betreften. Schoon werk, spoedige bediening; en gematigde prijzen. Wij bevelen ons aan de goede gunst van eenieder. Vedel, solo en koor voor2 of 3 stemmen. Coupé. Nouveau Noël latin, solo avi c cliceur. Prijs, ieder fr. 1,75 franco het iand door legen postmandaat. Over eenige maanden verdween te Brussel, een handelsbediende met eene som van ruim 11,000 fr. die aan zijnen met-ster toehoorden. De bestolene spande een proces in tot terugbekoming van zij ne gelden. De rechtbank bracht een von nis uit, waarbij hem deze werden toege staan. Krachtens dit vonnis werden de meubels der 72jarige vrouw van den on trouwe bediende verkocht eu de arme sukkel zonder hulp op straat gezet. Er waren uit Oosterzcele 15 werk lieden naar Frankrijk vertrokken, om 30 uren hoven Parijs, beetwortelen uit te doen. Zij werden *oor hun goed werk door hunnen meester beloond met eene zilveren raedalie. In hunne gi'oote vreug de, hebben zij een paard en eene kar ge kocht. Zij hebben al hunnen voorraad, zooals, kleederen, koffers, enz. op de kar geplaatst en zijn go 3d in Ooslerzeele aan gekomen op 9 dagen. Nu is paard met karre te koopen en de opbrengst zal ver deeld worden onder de 15 moedige man nen. Te Oosterzeele zijn zij goed ontvangen, er is geschoten met het kanon en ook eene goede pint gepakt. Storm en overstroomingen. Zoo als te denken was, hebben de over vloedige regenvlagenen de stormwind onze rivieren, eene buitengewone boogie doen bereiken, zoodat bier en daar overstroomingen plaats hebben. Te Vilvoorde is een nieuw opgebouwd huis, ten gevolge der overstrooming, ingestort. De Maas, de Ourthe en de Vesdre stroomen buiten hare oevers vele dor pen van de provincie Luik staan geheel onder water en talrijke huizen zijn niet alleen onbewoonbaar maar zelfs onbe reikbaar. Bij Herbestal staat de spoorweg 50 centimeters onder water, en de treinen worden tegengehouden door wrakhout dat liet water op de spoorbanen werpt. Ook in de provincie Antwerpen heelt men fel over het hooge water te klagen, vooral rond Contich, Duffel en Waelhem. De Ru pel en de Dijle beloven insgelijks niet veel goeds. Alwie zich voor een geheel jaar abonneert op Den Denderbode, zal hem te rekenen van 1 December tot Nieuwjaar GRATIS ontvangen. Men kan zich abonneeren op het Postkantoor door 't welk men be diend wordt, ook met ons blad aan den postbode te vragen, ins gelijks met persoonlijk naar ons bureel te komen of met ons een woord te schrijven. —Te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode, Korte Zoutstraat, N°31, te Aalst, Exaani van kiesbekwaam lieid. Vraagboek opgesteld door hei Ministerie van Openhaar Onderwijs, hij besluit van 31 juli 1888, voor de jaren 1889-1895, met antwoorden en oplossingen. Vlaamsche of fransehe tekst prijs fr. 1,00 Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, N. 31, Almanak der algem. Aartsbroeder schap van O. J--. V» van liet II. Hert voor 't jaar 1891. Prijs fr. 0,30. Muziekhandel. Huis Gevaert, opvolger vrouwe G. Beyer, 30, Brabantdam, Gent. Komt te verschijnen Eerste Vlaamsch Kerstlied van J. G. Vreeselijke dynamietontploffing een doode en vijf gekwetsten. Donderdag namiddag rond 3 1/2 ure, is de gansche bevolking der gemeenten Arendonck in opschudding gebracht door eene ontplof fing welke in de dynamiet- en poederfa- briek heeft plaats gehad. Deze fabriek is gansch afgezonderd, op ongeveer drie kwartuurs afstands van het dorp gelegen, in de heide tussehen Aren donck, Reuzel en Postel, en wordt geëx ploiteerd door eene Fransehe naamlooze maatschappij. De kardoezen worden gemaakt door meisjes. Reeds verscheidene malen heb ben er zich kleine ongevallen voorge daan, doch tot nu toe waren er geene measchenlevens te betreuren geweest. Verleden donderdag namiddag integen deel is het ongeluk noodlottiger geweest. In een der hutten van de fabriek werk ten zes meisjes aan de dinamietkardoe- zen op zeker oogenblik, men weet niet door welke oorzaak, ontplolle er een kardoes (of er daarop meer ontploftten is ons onbekend de slag was zoo hevig, dal bet meisje Theresia Lenaerts op den slag dood bleef. Zij is vreeselijk verminkt opgenomen de schedel was gansch verbrijzeld, het hoofdbair verbrand, de long hing wijd uit den mond, de oogen waren uitgerukt en de hersenen spoor loos verdwenen. Men veronderstelt dal de kardoes in bare banden ontploft is en bet arme meisje den slag vlak in het aangezicht heeft ontvangen. Onder hare vijf rampzalige gezellinnen zijn er drie zeer erg gekwetst. Het meisje Joris werd het been van onder tot boven vervaarlijk opengescheurd: men beeft haar ook eene hoeveelheid koper uit den arm gehaald. Josephina lemans is gedeeltelijk ha ren neus kwijt, Louisa Van Dael heeft haar aangezicht ook deerlijk geschonden; een oog is uitgeruki en een oor is haar letterlijk van het hoofd gesneden. Een onderzoek is ingesteld door het parket van Turnhout. liet grootste kanon der wereld. De kompagnie Krupp heeft van Essen naar Hamburg het grootste kanon gezonden dat ooit vervaardigd werd. Het is in ge goten staal en weegt 255 ton. Zijn kaliber is van 35 centimeters en zijn loop is 42 meiers lang. Het kan twee schoten afvu ren per minuut en elke lading kost 7500 frank. Russische officieren hebben er te Es sen eene voorloopige proef mede geno men. Na eene 50 centimeters dikke plaat doorboord te hebben, is de kogel nog 1400 meters gevlogen dan het doel. Spijtig dal er zooveel geld wordt be steed aan tuigen die enkel dienen om te verwoesten, te vernielen, te moorden, om ramp en wee te spuwen O beschaving 1 mer op groote schaal voortgezet, tot schade van liet volk. Prolessor Koeb heeft in een gesprek met prolessor Schuitzier van Weenen, ge/.egd, dat, hoe zeker hij ook zij, dat de liuidtering door zijn middel kan genezen worden, hij hoogst voorzichtig blijft in zijne verwachtingen met betrekking tot de genezing der longtering, voornamelijk wanneer deze zich reeds in een verge vorderd stadium bevind. Kocli zegde voorloopig de bereiding van zijne middel niet te zullen bekend maken, wijl door onbevoegden 't middel verkeerd zou kun nen worden bereid, en hij alleen kan in staan voor het door hem bereide middel. De Slaat moet de bereiding ter hand ne- men. Te Weenen zijn in deverschulendo zie kenhuizen v. rdere inentingen gedaan. De verschijnselen, die zich hij da patielen voordeden, bevestigden de berichten uit Berlijn. Dr Ullmann, een ervaren bacte rioloog, die verscheidene maanden met Pasteur en Koch samenwerkte en die kort geleden te Berlijn is geweest, waar schuwt ook tegen al te lioog gespannen verwachtingen bij het genezen van ver gevorderde lering. Naar zijn oordeel zal er en geheel jaar mee heengaan eer men uit herbaalde in spuitingen,bij lange tusschenpoozen toe- gedieni, zich eene juiste meening over cie geneesbaarbeid van tering zal kunnen vormen. Wal uitwendige tuberculose be treft, kunnen echter gunstige uitslagen verwacht worden, ofschoon het nog niet zeker is, dat de lijder na schijnbare geue- zing niet weer zal instorten. In de laatste zitting van bet geneeskun- deg genootschap te Berlijn, verdedigde proftsser von Virchow.dr. Koch tegen de bescnuldiging van het voorbarig openbaar maken van zijne ontdekking. Dr. Virchow zegde, dat Koels zijuecerste meêdeehngen voor het congres van geneeskundigen enkel gedaan bad, nadat bij daartoe door het bestuur van ha congres eu door dr. von Gossler,minister vad openbare wer ken, dringend was uilgeuoodigd. De keizer heeft Dr Koch opniew in langdurig gehoor ontvangen, zich uitvoe rig de nieuwe geneeswijze door den ont dekker zelf laten verklaren, en hem daarna persoonlijk het grootkruis der orde \an den Rooden Adelaar, de hoog ste pruisische orde na die van den Zwar ten Adelaar, overhandigd. Te grooter is deze onderscheiding, daar Dr Koch nog niet êéne, zelfs niet de laangste klassen van den Rooden Adelaar bezat en dus alle klassen vóór het groot kruis, heeft overgeslagen. Tot nog toe viel aan geen geleerde, voor zoover be kend althans, deze hooge onderscheiding te beurt. Dr Koch werd ook door de kei zerin ontvangen. DUITSCHLAND. D' Koch. Professor Koch zal, volgens hij aan de berlijnsche vereenigiug van geneeskundigen heeft doen welen, waar schijnlijk toch nog nadere inlichtingen en ophelderingen geven over zijne ontdek king,een plan dat alle toejuiching verdient want de hoogst atkeurensweerdige exp loitatie van Koch 's uitvinding door de berichienjagers, voornamelijk van de groote engelsche bladen, wordt nog nn- Dr Filleau, van Parijs, heeft een onder houd gehad met Dr Kocli. Hij vroeg aan den geleerde om een paar fleschjes van hel middel te mogen meenemen naar Pa rijs. Dr Koch antwoordde Ik zeil heb er nog slechts twee en ik zal ze naar M. Pasteur zenden. Ik kan niet minder doen voor den geleerden Franschman, die u ais een meester bewonder. Op de vraag of hij voornemens was zijne ontdekking geheel bekend te maken antwoordde M. Koch, dat bij de volledige beschrijving er van in de Medizinische Woeltenschrift zal laten verschijnen, maar hij nog niet weet of het binnen een jaar of binnen anderhall jaar zal zijn. M. Filleau stelde hem ook nog de vol gende vragen Kan uwe ontdekking ook tot gene zing der leproosheid en van hel snot orden aangewend Ik geloof bet wel. Ik heb reeds ge schreven, ten einde een leproos te beko men. Ik zal proefnemingen doen op hem en ik hoop te gelukken. Eu de andere besmettelijke ziekten iu heb vertrouwen voor eenige ziek ten, niet voor alle. Is dit behandelingsstelsel gesteund op de princiepen, in de bacteriënleer be kend, ol is het nieuw? Het is gansch nieuw. FRANKRIJK Brand te Roubaix. Men seint uit Roubaix Een reusachtige brand is uit gebroken rond half tien gisteren mor eend in de fabriek van weefsels van MM. Pi ouvost en Strepel. Een gebouw van b verdiepen is totaal vernield. Alles, zelts de stoommaohienen, zijn geheel ver woest. Geheel Roubaix is te been do bewo ners der omringende huizen hebben de vlucht genomen met hunne meubelen. Ten 7 ure stortte een gedeelte van den gevel in. De schade wordt op 800,000 fr. gerekend, door verzekering gedekt. Om trent 900 werklieden zullen zonder werk zijn. De brand woedt nog altijd voort. Verschenen en te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode. Stanley FAfrïcaïn, sa jeu- nesse, ses quatre grandes expeditions dans le continent noir, par Alexis M.-G. geïllustreerd, prijs gebrocheerd fr. 1,30. Les Congolaïs, leurs mceurs et usages, histoire, géographie et ethno- praphie de l'Etat indépendant du Congo, par Alexis M.-G. geïllustreerd, prijzen gebrocheerd, fr. 0,90 rijk gekartonneerd, fr. 1,15. Hel Meiroosje, oefeningen «oor de meimaand, gebrocheerd, fr. U,ao Eerherstellende Communie, ge- broclieerd fr.0,50; in linnenband fr. 0,75 Gebeden H. Gerlrudis, in linnen- Gebeden voor overledenen, id. fr. 0 90 H. Anlonius, in linnenband, fr- 0,80

De Denderbode | 1890 | | pagina 2