Een en ander. Gedenkteeken. Arme Claren Coletinen, Allerhande nieuws. en zijne meeloopers zeggen, wel klin kend goud is. Daarna zal men stemmen, en middeler wijl zal hel land zij» gedacht doen ken nen. Maar dal goed begrepen standpunt hin derde de linkerzijde; zij heeft moeten be kennen dat zij niet eens weet wat zij in üe plaats zou stellen van hetgeen zij wil afbreken. Deze groep *vil dit, de andere wil dat; niemand in het liberaal kamp is lot ac- coord, en dit bewijst dat men zeker was dat de rechterzij zelfs niet over het voor stel zou willen discuteeren. Men heeft misgeslagen de bedrieger werd zelf bedrogen. Het is, kortom, een slechte dag ge weest voor de linkerzij, MM. Frère en Graux werden duchtig afgestraft door den minister van financiën. Deze heeft aan alle twee doen zien wat al jammei lijke tuimelsprongen zij ge maakt hebben. Wie herinnert zich niet dat M. Frère eens uitriep tot zijne vrien den van vandaag: gij wilt het algemeen stemrecht; gij zult het niet hebben, noch in een, noch in twee, noch in drie be drijven Zelfs toen wilde M. Frère het voorstel van herziening niet in aanmerking zien nemen. M. Beernaert is breeder en ruimerhij stemt het voorstel en verzoekt zijne vrienden met hem te stemmen, te onder zoeken en te zien, wat de Jansons- Graux-Frère zoo al te zeggen hebben. Wie is hier de liberaalste De eigenlijke stemming zal komen, na de grondige beraadslaging. Het tegen woordige is nog slechts ot'genbedrog. De Brusselsrhe studenten. Zaterdag morgend wilde professor PhiUppson, rektor dervrijmetselaars-hoogeschool van Brussel, zijne les geven in de fakulteit van zoogezegde wijsbegeerte. Hij werd door een 200tal studenten op geschuifel onthaald. Toen hij den leeraarsstoel beklom ver dubbelde het geschuifel en men riep Weg met den leugenaar Weg met den jood Weg met den Pruis Dat duurde een tiental minuten. De heer Philippson verklaarde het ge drag der studenten walgelijk en zegde dat men hem gelasterd heelt en dat hij uitleggingen zal geven voor den akede- mischen raad, als ook voor eene nieuwe studentenmeeting. Daarop ontstond een nieuw geschuifel. De onthutste rektor-leeraar gaf zijne les onder een aanhoudend geschreeuw en geroep, dat met een tempeest van kreten en geschuifel eindigde. 's Avonds hielden de studenten eene nieuwe vergadering, over het geschil lusschen studenten en leeraars. De drie volgende besluiten werden ge nomen 1° De heer Buts moet zijn ontslag in dienen als voorzitter van den bestuurraad der hoogescliool. 2° De heer Philippson moet zijn ontslag geven als rektor, alsook van dit leeraar. 3° De leerlingen van wijsbegeerte zul len den leergang niet meer volgen, zoo lang de heer Philippson professor blijft. Citoyen Vanden Dorpe, door de libera len lot gemeenteraadsheer van Brussel gekozen, moest maandag den eed afleg gen. Ik zweer getrouwheid aan den Ko ning, gehoorzaamheid aan de grondwet, en aan de wetten van bet belgische volk. Hij deed den eed maar... hij maakte formeele voorbehoudingen, zegt de Rèforme. Ik neem die voorbehoudingen niet aan, zegde M. Buis. Ea toch maak ik ze antwoordde Vanden Dorpe. llij heeft dus den eed afgelegd, maar hij verklaarde erbij dat hij er niet door verbonden was. Komaan, schrab toch dien eed uit de grondwet voor die lieeren Een rechtraardige eisch. Onder dezen titel geeft onze konfrater de Hien Public een uitgebreid artikel, waarin de schan- dige haude wijze der 6e Kamer va» het Brusselsch Beroepshof, in de zaak Lefe- ver gebrandmerkt wordt. Wij betreuren, bij gebrek aau plaats ruimte, het echt vaderlandsch artikel van den hien Public niet in zijn geheel le kunnen overdrukken. Ziehier hoe het artikel besluit Er is geene kwestie, aan onze Waal- sche broeders de kennis der Vlaamsche taal op ie dringen, maar wij hebben het recht en den plicht te eiscbei: dat voor de Beroepshoven, evenals voor de recht banken van eersten aanlegrech ters gevonden worden, die bekwaam zijn de betichten in hunne eigene taal te on- derhooren en te vonnissen. Dit is hoofdzaak voor het plegen eener goede rechtvaardigheid het is overbodig zulks te bewijzen aan hen die meenen dat de bedienden voor de burgers en niet de burgers voor de bedienden gemaakt zijn. De Volkszeilung van Keulen doet een verschrikkelijken toesUnd van onzede- lijkh id kennen te Berlijn hel zijn de roote confectie- of modemazijnen al- aar. Honderden, duizenden jonge meis jes worden daar io het verderf gestort. Die schitterende winkels le Berlijn, nemen t verkoopsters aan maar doen haar begrijpen dat zich goed gedragen» onnoodig is, wel integendeel De maandelijksche toelagen zijn nooit Itooger dan 30 mark l)e verkoopster is noch gelogeerd, noch krijgt onderhoud bij den patroon en tocli moeten die ongelukkigen netjes ^ekleed zijn De verkoopster of confeclion- neuse te Berlijn wordt dan ook alge meen aanzien als eene a verloren doch ter Zal het niet 't zelfde zijn in vele groote steden, in Frankrijk en elders Ouders, die uwe dochters de wereld inzendt, let op Kattenbelasting. Het Saksisch goe- vernement gaal de lieve poeskens belas ten. Men vraagt zich af wat die prettige beestjes daar mogen mispikkeld hebben, Nieuw geneesmiddel. Een Hongaar- sche geneesheer heeft ontdekt dat de bloemen en de geuren, die men er uit trekt, eenen heüzamen invloed uitoefenen op de gezondheid, als geneeskundige agenten mogen aanzien worden, die een grooten invloed uitoefenen. Hij zegt dat liet verblijf in eeuen met welriekende geuren vervulden luchtkring, de longontstekingen voorkomt en de ontwikkeling der lering bestrijdt. Tot staving van zijne meening, somt hij de sleden op, waar het vervaardigen van reukwerken op groote schaal geschiedt, en waar de tering, dank zij aangename en welriekende geuren, die de lucht be zwangeren, hoogst zelden is. Men duide het onze juffertjes derhalve niet ten kwade als ze soms wat al te veel gebruik maken van de flesch met reuk water. Een wonderbare olifant. Een jonge en r ke rajah van het land van Halkar, bracht den markies van Landsdowne, onder-koning van lndië, een bezoek en zag dat deze laatste de geïllustreerde bladen met eenen ivooren papiersnijder doorsneed. De Indische prins, vernam bij deze gelegenheid voor de eerste maal,waartoe dit werktuig diende. Geef liet mij ten geschenke, zegde hij tot den onderkoning, ik zal u een ander in ruiling aanbieden. De onder koning verhaastte zich dezen wensch in le willigen en de rajah trok weder naar zijn land. Dezer dagen kwam hij te Cal cutta terug en leidde eenen jongen olifant met zich mede, wiens tanden op kunst matige wijze als papiersnijders gesned» n waren en die hij den onderkoning ten ge schenke bood. Een dienaar plaatste onopengelegde geïllustreerde boeken en dagbladen op een tapijt voor den olifant.Het verstandi ge dier greep ze met zijnen tromp.sneed ze met zijne tanden zeer behendig door en legde ze wederom zorgvuldig neder op het tapijt. De Moniteur van 'heden bevat een ko ninklijk besluit van 23 November, waarbij machtiging wordt verleend om, in de hoofdkerk van St-Baafs, te Gent, in de Kapel van den H. Geest, een gedenktee ken te plaatsen, ter gedachtenis van wijlen Mijnheer Lambrecht (Hendrik- Karei) drie en twintigste bisschop van Gent. Deze benaming mijnheer door het officieel orgaan van het gouvernement aau de Belgische prelaten gegeven, is weeral een klaar bewijs van de macht welke zij over 's lauds bestuur hebben. Als het toch de bisschoppen zijn die het land regeeren, dan verstaan wij niet waarom zij zich door hei officieel regee- ringsorgaan mijnheer in plaats van mon seigneur laten noemen. KIEZING TE NAMEN. M. Melot, minister van binnenlandsche zaken, is met 643 stemmen meerderheid herkozen. Er waren 3100 stemmers. Ziehier hoe de stemmen verdeeld wer den M. Melot bekwam 1880 stemmen. M. Ronvaux, 1237 G. Z. J. C. A. "Vollen Aflaat in de kerk der MAANDAG 8 DECEMBER, Feestdag van de Onbevlekte Ontvangenis der Allerheiligste Maagd Maria. Dï diensten zullen geschieden als volgt Dm 6 ure de eerste Mis, met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na bel Lof. Om 8 ure de Hoogmis. 's Namiddags om 3 ure het Lof. Muziekhandel. Huis Gevaert, opvolger vrouwe G. Beyer, 30. Brabantdam, Gent. Komt te verschijnen Eerste Vlaamsch Kerstlied van J. F. Vedel, solo en koor voor2 of 3 stemmen. Coupé. Nouveau Noël latin, solo avec chceur. Prijs, ieder fr. 1,75 franco het land door tegen postmandaat. —Te verkrijgen ten bureele van Pen Den- derbode, Korte Zoutstraat, N°31, te Aalst. Exaaut van kiesbekwaara held. Vraagboek opgesteld door liet Ministerie van Openbaar Onderwijs, bij besluit van 31 juli 1888, voor de jaren 1889-1893, met antwoorden en oplossingen. Vlaamsche of fransche tekst prijs fr. 1,00 Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, N. 31, Almanak der algem. Aartsbroeder schap van O. JLi. V. van het H. Hert voor 't jaar 1891. Prijs fr. 0,30. Ongelukken op hel ijs. Te Lier, op de beemden buiten de Lisperpoort zakten drie personen door het ijs op eene zwak ke plaats. Een hunner, die het eerste uil bet water was, sprong er terug in om zij ne gezellen te redden en verdronk bij de pogingen die hij daartoe aanwendde. De twee anderen werden gered. De verdronkene werd in den namiddag opgehaald. Hij is 22 jaar oud, getrouwd en vader van een kind. In den namiddag is de genaamde Pe trus Geelen, 9 jaar oud, wonende Pas- tooi straat te Berchem, door hel ijs ge schoten aan de vestigen rond de omhei ning en verdronken. In het Broek, te Blaesvelt, verdronk de genaamde L. Wellens, 23 jaar oud. De man wilde zich met schaatsenrijden vermaken, doch viel door het ijs. Uil Moerbeke (Oost-Vlaanderen^ wordt gemeld dat zondag ook aldaar een dubbel ongeluk op hel ijs gebeurd is. Drie jonge lingen van Antwerpen, de genaamden Derweduwen, waren naar Moemeke ge komen om hunne grootmoeder, de we duwe Poppel. die aau de Roode Sluis woont, te bezoeken. De drie broeders waren 's morgends gaan schaatsenrijder op het ijs der Kruk van Moerbeke. Na het middagmaal keer den de twee oudste, 20 en 18 jaren oud, naar het ijs terug. De jongste bleef thuis bij grootmoeder. Ten 3 ure namiddag waren de twee jongelingen nog niet terug, alhoewel zij om 4 ure moesten vertrekken en de hoeve eene mijl van de statie ligt. Men ging naar den polder zoeken, en vond op het ijs de hoeden der twee on gelukkigen. Het ijs was onder de voeten der jongelingen gebroken en beiden wa ren in liet water verdwenen. Na eenige opzoekingen werden hunne lijken weer gevonden. Men meldt ons insgelijks een ongeluk uit Oostende. Zondag namiddag was men aan het schaatsenrijden in het Boulog.ner- bosch op liet Ha/.egras. Een jongeling van 14 jaar, Pieter Desmedt, wonende op het Hazegras, beging de onvoorzich tigheid van zich verder op te wagen dan de andere schaatsenrijders, op plaatsen waar de rivier nog maar van den vorigen nacht wasloegevrozen. De ongelukkige schoot door het ijs. Men snelde opzijne noodkreten toe, doch alle hulp bleef vruchteloos. Een half uur later werd het lijk opgevischt. Mont-sur-Marchienne.Schrikkelij ke misdaad. In den nacht van donder dag, rond 3 ure 's morgends, is eene schrikkelijke misdaad gepleegd te Mont- sur-Marchierine, bij Charleroi. Rechtover de standplaats van den buurispoorweg, bevindt zich de woning van den bakker Albert De Mol. liet huis houden bestaat uit de eigenaar, een reeds bejaarde man, zijnen neef, eenen knecht en eene dienstmeid. In de streek staat Demol algemeen be kend, als hebbende eene zekere fortuin, dat hij met zijnen bakkershandel gewon nen heeft. In den nacht van donderdag rond 3 ure 's morgends, werd de heer Demol schielijk in zijnen slaap gewekt door iemand die poogde hem letterlijk de keel af te snijden, bij middel van een over groot keukenmes. Zijn neef, die in hetzelfde bed sliep, werd op tiet geroep van den bakker wakker en wierp zich op den aanvaller, eenen grooten, kloekgebouwden man. met zwart gemaakt aangezicht en liet hoofd met handdoeken omwonden. De moordenaar loste drie revolver schoten op den neef, die welhaast ster vend ten gronde, in eenen bloedplas stortte. Midderwijl, verdedigde Demol zich bij middel van eenen wandelstok voorzien van eene stalen roede, en verzekert ermede den moordenaar ge kwetst te hebben. Het alarm was gegeven. De knecht snelde toe, juist oin nog in tijds den moordenaar te zien wegvluchten, terwijl de meid meer dood dan levend van schrik, zich in hare kamer opgesloten had. Men spoedde zich den gewonde te verzorgen, en midderwijl was de indringer verdwenen. In de haast heeft de moordenaar zijne klak achtergelaten. Het is eene klak van gymnasiark der maatschappij van Marehiemie-au-Pont. De toestand van den neef is uiterst bedenkelijk. Hij zal zijne wonden niet overleven, want zolfs meende men hem elk oogenblik te zien sterven. Demol, alhoewel ern stig aan de keel gewond door drie groote messteken, is niet in gevaar. llij heeft zeer wel den moordenaar herkend. Het is een zijner gewezen knechten, jonge misdadiger van een twintigtal jaren, die reeds talrijke ver- oordeelingen voor diefstal ondergaan heeft. De politie en de gendarmerie zit ten hem op de hielen. De oorzaak der misdaad moet diefstal geweest zijn. De moordenaar was langs een ven ster, uitgevende op het geschfid der verdieping, bij middel eener ladder bin nengedrongen. Dit venster sloot maar zeer slecht. Het is in hei huis zelf dat de moordenaar zich de handdoeken verschaft heeft om zich te vermommen, evenals hel mes dat voor de misJaad diende. Het parket heeft een onderzoek ter plaats gedaan en een aanhoudingsman daal tegen den moordenaar uitgevaardigd. Nadere bijzonderheden. Hel parket van Charleroi heelt in alle richtingen het signalement rond gezon den van Gustave P. den gewezen knecht von dun bakker Demol, die vrijdag nacht het slachtoffer was van eenen moordaan slag. Demol houdt stellig staande dat het bedoelde P. is, welke den aanslag pleegde, en er is bijna geen twijfel aan, want sedert de misdaad heeft men hem niet meer gezien. De jonge Leopold, welke een der kogels in den ruggraat kreeg, is nog al tijd in levensgevear. Demol zal kunnen gered worden. Ook te Brussel zijn door het parket op zoekingen bevolen. Eene vrouw vermorzeld. Zaterdag rond 41 1/2 ure's morgends had inde stad St Gbislain een vreeselijk ongeluk plaats. De vrouw van eenen koolgraver, de genaamde Arthur Renard kwam van de koolputter, terug, waar zij het veer- tiendaagsche loon van haren gemaal was gaan ontvangen, wanneer ze schielijk door een wagon netje, dat in volle snel heid kwam afgereden, werd ten gronde geworpen en afgrijselijk vermorzeld door de wielen. Wanneer men de ongelukkige opnam was zij een lijk. Zij laat vier on mondige kinderen achter. Enne daad van zeldzame koelbloe digheid had zondag, om 5 ure, namiddag plaats in de statie van Mettet, Eene ma- nceuvreerende machien reed over den weg op lietoogenblik, dat twee reizigers, eene vrouw en een man, over de baan gingen om zich naar den trein van Erme ton te begeven die eenen meter verder op het spoor stond. Zij gingen onvermijdelijk vermorzeld worden, zonder de tegenwoordigheid van geest van den statieoverste, die met ge vaar van zijn leven de reizigers ter hulp sprong op een tweetal meiers voor de voortstoomende machien. De wakkere mecanicien verdient ook allen lof, want indien hij niet bijtijds ge stopt had, zou een doodelijk ongeluk on vermijdelijk geweest zijn. Het schijnt dat" de statieoverste van Mettet zich reeds menigmaal in dergelijke omstandigheden onderscheiden heeft. Een middel, Een modehandelaar leerde eenen papegaai, die op zijn win- kelbank stond, tegen iedere vrouw die in zijnen winkel kwam, zeggen O, wat zijt ge schoon Tegenwoordig is die man 3 millioen rijk. Meester (die zijne leerlingen een bieënkorf toont) Ziet eens kinderen, hoe onvermoeid die bieën zijn hoe vlijtig zij hare cellen bouwen Wat kunnen wij van deze diertjes leeren Leerling (zoon van eenen rechter van instructie) Hoe men celgevangenissen bouwt Dierbaar aandenken. Een vreem deling kwam op de foor in bet wilde- beéstenspel. Wat is zoo'n leeuw wel weerd vroeg hij aan den eigenaar, Deze is te koop voor drie duizend franks. En die Die geef ik nog voor geen zes dui zend. Ik bewaar dat beest als eene dierbare herinnering. Zoo Wat dan Hij heeft mijn schoonmoeder op gevreten. RUITSCHLAND. Dr. Koch. Ziehier in 't kort den in houd van de redevoering, door minister von Gossler in het pruisische Hof van afgeveerdigen over de ontdekking Koch gehouden Koch had eerst hel voornemen, volko men openhartig de samenstelling van zijn geneesmiddel aan de geheele wereld meé te deelen. Op aandringen van den minis ter zag iiij daarvan af, te meer, daar hij wel de stof noemen kon, waaruit het middel werd samengesteld, maar de wijze, waarop dit geschiedde, zoo nauw keurig niet beschrijven kon, dat daardoor de werkzame toebereiding door vreemde handen gewaarborgd scheen. De manier van samenstelling toch, kan zelfs door een geoefend man slechts door eigen proefnemingen aangeleerd worden, waartoe minstens zes maanden noodig zijn. Zelfs Koch stelt nu nog elke gewon nen hoeveelheid iymphe op de proef, al vorens hij die voor geneeskundig ge bruik afgeeft. Onder deze omstandighe den bezwoer Gossler den uitvinder zijn geheim voorloopig niet aan de openbaar heid prijs te geven. Koch zelf zetzijne onderzoekingen over het bestrijden van verschillende ziekten \oort, en hoopt in twee of drie jaar zoo ver te zijn, dat hij van al de uitslagen zijner onderzoekingen vplledig kennis kan geven aan het publiek. De minister is van het nutder voorloo- pige geheimhouding in het belang der zaak zoozeer doordrongen, dat hij ver klaart de verantwoordelijkheid daarvoor tegenover de wereld te willen dragen. Üe bereiding van het middel zal dus voorloopig in handen blijven van Koch en zijne leerlingen, terwijl de pruisische regeering den verkoop van het middel tot eeue zaak van den Staat maakt. Als leidende gedachte heeft de regee ring voor den geest, het middel ook in de toekomst niet prijs te geveu aan bijzon dere vervaardiging en spekulatie, maar het onder bescherming van de wet alleen in staaislaboratoriums te doen samen stellen. Dit geschiedt echter niet met de bedoeling om winst te maken maar al leen om van Staatswege eene waarborg te hebben voor de deugdelijke toeberei ding. Nadat deze zaak het eerst voor Duitscliïand zal geregeld zijn, zal er la ter ook met de andere beschaafde staten daaromtrent overeenkomst gemaakt wor den ten einde overal in het belang der zekerheid van de lijdende menscheid de samenstelling en den verkoop van wege den Staat te'regelen. Daar Koch als uitvinder de verstande lijke eigenaar van het middel is, hetwelk aan een dergelijk Slaatsmonopool onder worpen zal worden, zoo moet bij de plaatshebbende verdere onderhandelin gen lusschen Koch en de regeering ook de geldelijke schadeloostelling vast gesteld worden, welke hem van wege de regeering, wanneer hij het middel aan den Staat overlaat als eene welverdiende eere-soldij toekomt. Dat het overigens bij de vestiging van een Slaatsmonopool volstrekt niet te doen is om geldelijke winsten te maken, winsten te maken, blijkt hieruit, dat thans reeds de sterkste dosis voor ééne inspuiting vijf pfennig (6 centiemen) kost en eene geringe dosis slechts een halve pfennig (nog geen cen tiem.) Met de invoering van het Staatsraono- pool zal waarschijnlijk later, wanneer de tegenwoordige klinische verwachtingen bevestigd worden, verplichte inenting op gelijke wijze als bij de pokken voorge schreven worden, waarbij daw kostelooze behandeling van onbemiddelde zieken van staatswege zal plaats hebben. FRANKRIJK De Courtier de Lyon verhaalt eenen zonderlingen diefstal, welke maandag avond met eetie buitengewone sluwheid in deze stad bedreven werd in een koffie huis van het centrum der stad, waar men de gewoonte heeft baccarat le spelen. Men was volop aan 'l spel en aanzienlijke inzetten lagen op de tafel, wanneer op eens een vreemdeling, die ongemerkt in de zaal was geslopen, vooruitsprong en riep Dat niemand roere, de inzetten zijn aangeslagen. Statig en zonder overhaast, streek hij het op de tafel liggende geld op en ver wijderde zich. Toen de spelers van hunne eerste ontroering bekomen waren, begre pen zij dat ze gefopt waren. Zij wilden den valschen kommissaris achtervolgen, doch deze had reeds het hazenpad gekozen. PORTUGAL. Een moedig meisje. Een onderoffi cier der zesde kompagnie der douanen, welke in eene boot met zijne vijf kinde ren op de Tage vaarde, viel in het water, recht over een dorpje Marguerra ge naamd, en gelegen op den linkeroever van den stroom. Daar hij niet zwemmen kon, trachtte de ongelukkige zich vast te klampen aan het roer van een oorlogschip. liet geweld van den stroom deed hem echter spoedig loslaten. De boot dreef middelerwijl voort met de vijf kinderen, die niet begrepen aan welk gevaar zij blootgesteld waren, De matrozen van het oorlogschip had den niets gezien, doch een jong meisje dat van op den oever ooggetuige was van het drama, en den douanier in eeneu oiibescl»rijfelijken angst tegen de golven zag kampen, sprong in het water, be reikte den drenkeling, greep hem stevig vast, en zwom met hem naar de boot, waar zich de vijf kleinen bevonden. Na eerst den douanier, dien ze van den dood kwam te redden, in de boot te hebben doen stappen, sprong zij er op hare beurt in, en greep de roeispanen. De honderden toeschouwers die op den oever stonden, juichten haar luid ruchtig toe. De naam dezer heldin is Izabel da Con- ceicao Martins zij is slechts achtien ja ren oud, Deze moedige daad werd ter kennis gebracht van den minister van binnen- iandsche zaken, die ze mededeelde aan H. M. Dom Carlos. De koningin betuigde onmiddelijk den wensch het jonge meisje te zien en te beloonen. Dit half eenige dagen nadien plaats in eene der zalen van hel paleis van Belem, om 5 ure 's namiddags. Vergezeld va.i haren vader en hare moeder, werd Izabel binnengeleid en door den minister Antonino Canditoaan hunne majesteiten voorgesteld. Op de vraag des konings deed het jonge meisje met zooveel eenvoudigheid het verhaal van het ongeluk, dat de ko ningin haar bij het einde gansch bewo gen omhelsde, haar warm geluk wenschtte en haar eene zilveren red- dingsmedalie op de borst hechtte. Bij het uittreden van het palais reikte de van dienst zijnde kamerheer aan het moedige kind eenen brievenomslag over, waarin vijftig duizend reis (273 frank) zaten. Izabel heeft zich verhaast, voor deze som een gouden uurwerk, een paar ooi slingers en eenig linnen te koopen, waaraan zij zegde groote behoefte te heb ben. Zij ontving daarenboven van den kapi tein van den franschen stoomer La Mar tinique, welke thans le Lissabonne in de have ligt, een paar fluweelen schoenen, Talrijke personen uil de omliggende ge meenten liebbeD de jeugdige heldin een bezoek gebracht

De Denderbode | 1890 | | pagina 2