Een en ander. in de Melknijverheid. Allerhande nieuws. lijk te maken. Het is een vlaamsche boe renjongen uit het land van Aalst die in het zuiden van Spanje, neven het steedje Casalla tenen Sevillia, Andaloozie», boomgaarden aanlegt van meer dan 1300 hectaren ten voordeele eener duitsche maatschappij uit Hamburg, de firma Brant und Brandau. Indien de fruitkweek bij ons winstge vend is, wat zal liet dan niet zijn in dat gezegend land dat door een rei van Pyrc- neëu bevrijdt van 't zure noorden, slechts van verre de felle stormen boort die on zen fruitoogst zoo dikwijls vernietigen Zoo dus, het fruit brengt veel op in on ze dagen. Maar het ware eene slechte re kening den landbouwer met den fruit kweek te willen redden 1* omdat het ka pitaal dat reeds te klein is daarmee nog merkelijk zou verminderen en 2° dat men er slechts de vruchten zou van plukken wanneer het te laat is. Binnen 25 of 30 jaar is de krisus voor bij en dan kunnen de boeren zich wel redden gelijk voortijds, ook zonder fruit kweek. Ofwel blijft het zooals nu en dan, zijn onze landbouwers lang verdwenen. De groote hoven en zelfs de middelma tige zullen verdwenen zijn. De buiten zal nog bewoond zijn met eenige werklieden die alle dagen naar de nijverheidsge stichten der stad gaan arbeiden en in het dorp door vrouw en kinderen eene kleine partij grond laten bewerken om op die wijze hunnen kost zelf op te doen. Maar de landbouw als nijverheid is dan ver dwenen. De wakkerste en slimste boe ren zullen misschien nog hier of daar werkzaam zijn als hoveniers en groensel- kweekers voor de stad. Doorloop de om streken van Brussel, langs Vilvoorde tol Mechelen, Leuven, Humbeek, enz. Daar ziet gij reeds wal er den boeren stand in 't algemeen te wachten staat verdwijnen Persoonlijk zullen die lieden er daarom niet slechter om zijn, integendeel. Maar ik heb er van mijnen eersten artikel af op gewezen dat die toestand een gevaar zou kunnen opleveren voor ons land, daar het van alle militaire overlieden van ouds gekend is Belgies bevolking- Maar waren wij landbouwers alleen in Belgie, dan ware het wat anders. Maar wanneer gij er al de mannen afrekent die het land slechts bebouwen voor hun eigen voedsel en gebruik, hoeveel blijven er dan nog die het lindbouwbedrijf uitoefenen als eene nijverheid En nochtans is het voor deze laatste alleen dat de beschermrech- ten zouden kuncen voordeelig zijn. Dat neemt niet weg dat die verdwij ning dier groote en bijna uilsluitelijke nijverheid onzer vaderen een betreurens waardig iets is en voor 's landsverdedi ging en voor 's landszeden. Wal mijn tegenstrever er ook van zeg ge, zijne vergelijking met bet oude Rome was juister als hij later zelf heeft willen beweren, natuurlijk met de noodzakelij ke verscheidenheid vau tijd en plaats. Daarom zie ik ook in de verre toe komst reeds hel verval opdagen dat het oude Rome heeft getroffen. Binnen kort geef ik u eenige statistie ken over de stads- en plattelands bevol king van Belgie van vroeger en van nu. land gezonden worden opdat de vreemde kolen hier niet zouden inkomen als de algemeene werkstaking zal uitbersten. Het uur van Greenwich. De minisier van binnenlandsche had het gevoelen ge vraagd der Akademie van wetenschap pen over de kwestie of het wenschelijk was dat men voor de akten van den bur gerstaat liet uur van Greenwich. Enge land, aanneme, dat reeds aanvaard is voor de uurtabel der ijzerenwegen. De akademie heeft deze kwestie be sproken den december laatstleden en besloten een ontkennend antwoord uit te brengen. Deze beslissing werd met eene aanzienlijke meerderheid genomen, na de verslagen gehoord te hebben, van de heeren Liagre, bestendige sekretaris, Folie, bestuurder van het observatorium en den heer kolonel de Tilly, bevelhebber der krijgsschool. Postmandaten. Sinds het in voege brengen der postmandaten heeft het be stuur lal van maatregelen moeten nemen om hel bedrog te keer te gaan. Het hui dige postmandaat gelijkt in geenen deele aan de oorspronkelijke mandaten meer. Om de geldigheid van het postmandaal te verzekeren en te waarborgen heeft men het zegelen en de wijze van opstel len in voege gebracht en evenwel weten de gauwdieven al deze voorzorgen nie tig te maken. Het getal vervalschte mandaten welke ter betaling worden aangeboden is nog immer aanzienlijk. Alzoo heeft men be- statigd dat door eene wassching het merk der zegels was weggenomen en vervangen door andere. Om aan de bedriegerijen een einde te istellen, gaat bel bestuur der posterijen een nieuwe soort van formulen *oor postmandaten voor het land en voor den 1 vreemde in het licht geven. Deze formu- en zullen gelieei en al verschillen van de huidige modellen zij zullen op ge kleurd piipier gedrukt worden, waardoor eene poging tot afwasscbeii onmiddelijk zal opgen: rkl worden. De ageineii, welke aan den dienst van het betalen der postmandaten gehecht zijn, hebben bevel ontvangen voorlaan elk mandaat, dat ter betaling wordt aan geboden en dat het minste spoor van welkdanige vervalsching zou dragen, te weigeren. Inden wederlaudschen dienst zullen de formulen, behalve het gebruik van een gekleurd papier,ook voorzien zijn van eene nieuwe reeks getallen, te beginnen van 1 tot 500 frank en daarboven. Het bijvoegen van het zegelmerk des datums zal het beloop van hel afgeleverd man daat bepalen. Het bestuur denkt dat de nieuwe maat regelen het publiek zullen bevrijden van tal van onaangenaamheden. Ook de postagenten zullen er groot voordeel door genieten zij zullen im mers uit hunne eigene beurs het geld niet me^r moeten teruggeven, dat zij ter beta ling der valsche mandaten gegeven heb ben. mag van oprapen. Hoeveel tijd verspeeld, die zij zoo voordeelig aan andere bezig heden hadde besteed Hoeveel ongemak ken, hoeveel onlusten Nu eens te warm dan te koud, te zoet of te zuur, polten en kuipen verslepen en verdragen, men moet lang geeren... men krijgt hel vat met af.... de boter is te slap, de kleur of smaak en voldoet niet, en als er de arme huisvrouw mêe ter markt gaat, kooplie den en burgers keeren haar den rug gelukkig nog als ze niet en moet op zetten en bare gemeene waar aan de laagste markt kan kwijl geraken. Is zulks niet tiet geval voor menigen kleinen land bouwer op sommige tijdstippen van het jaar? Wat is boter al veel weerd als men eene week moet geeren om eens te kun nen keernen en als men dan twee, drij boteringkens moet te samen verwerken om een stullcken te vervaardigen dat kan ter markt aangeboden worden Dat men eens rekening houde van 't geen deze ge- brekkelijke boteringen, jaar in jaar uit. opbrengen, zonder nog den last en de onlusten mee tellen. Ten hoogsten brengt deze melk in boter 8 h 9 centiemen per liter op.., ik zeg ten hoogsten gerekend; terwijl, in al de samenkende maatschap pijen van ons la> d, de deelgenoten van hunne boter van 11 lot 12 centiemen per liter melk, zuivere winst bekomen, en darenboven van alle zorg en last ontsla gen zijn. Uwe koeien melken, de melk aanbieden, en uwe schoone centen op strijken.... en 't is er al mee. Daarbij in plaats van zure en slechte botermelk, krijgt de landbouwer zijne hoeveelheid zoete afgeroomde melk terug, welke hij voor het huishoudelijk gebruik en voor het kweken van jong vee en 'l aainetten hoogst voordeelig kan benuttigen. In sommige maatschappijen ook wordt de afgeroomde melk tot het vervaardigen van kaas of hel vetten van kalveren en zwijnen verbruikt en de landbouwer trekt nogmaals zijn juist berekend aan deel in deze profijten. Jamaar, zal men wellicht inbrengen, dat is allemaal schoon, op het papier, maar kan dit wel verwezenlijkt worden Dergelijke maatschappijen bestaan hier reeds ten lande en geven den uitslag hier boven vermeld. In Denemarken zijn zij algemeen inge richt, en, zij zijn overal mogelijk daar, waar, als te Meerbeke, een edelmoedig en vermogend man zich aan 't hoofd stelt, om de landbouwers nopens den vooruitgang te onderrichten, er hun de voordeelen te doen van tasten, wantrouw en voordeelen door liefdadige pogingen onmogelijk te maken. Verder komen wij op de berekeningen dezer maatschappijen. In afwachting koesleren wij de hoop dat in 't kort eene samenwerkende Mel- kerij te Meerbeke mogen ingericht wor den, lot voorbeeld en aanmoediging van andere gemeenten in 't Land van Aalst, en lol het verwezentlijken der edelen wensch van den achtbaren Senateur Van Vreckem, die 't lot van den armen land bouwer zoo menschlievend ter herte neemt. AGRICOLA. De Congo- begrooting. Het Bulletin Ofjiciel van den Congoslaat maakt het budjet van den Congo openbaar met een totaal van uitgaven ten bedrage van 4 millioen.en half. De gewapende macht telt een effectief van 3024 man, zonder daarbij de euro- peesche kaders te rekenen. Bovendien kondigt het Bulletin af de rechten van 2 fr. per 30 kilogr., gehe ven op het vervoer, langs den weg van Matadi door Stanley-Pool en de rechten, geheven op sloombooten, wegens het rocht van hout te hakkew voor brandstof, loopende van fr. 500 tot 1000 fr. per stoomboot. Mijnwerkers-kongres. Men meldt uit La Louvière, 14 December Ongeveer 150 afgevaardigden verte genwoordigen de drie koolmijnkringen des lands. De morgendzitling is met bestuurlijke vraagstukken ingenomen. Dezen namiddag wordt de algemeene werkstaking besproken. Hel verslag o^er dat vraagstuk, door Cavrot uitgebracht, besluit tot verdaging der werksta king, Het verslag van Cavrot stelt vast dat een groot getal werkmansbonden zicb niet inrichten voor de algemeene werk staking. De wederstandskassen zijn niet sterk genoeg men moet volstrekt eenen an deren gedragregels volgen indien men lot iets wil komen. De afgevaardigden zijn slechts ten getalle van 100 in plaats van 200 waarop men rekende. Na eene zeer levendige beraadslaging waaruit klaar blijkt dat de meerderheid der afgevaardigden niet aan de moge lijkheid der algemeene werkstaking ge looft, ten minste voor dezen oogenblik, hebben de afgevaardigden bet volgende dagorde gestemd De algemeene werkstaking is uitgesteld zij zal plaats hebben inde maand Maart, indien op dat tijdstip de herziening door de Kamer niet gestemd wordt. Er wordt beslist dat den 4 Mei eene nieuwe betooging zal plaats hebben, voor het acht urenwerk. Een omzendbrief zal aan de koolmijn maatschappijen van Engeland en Duitseb- De deken der Brusselsche rijpcerden is zaterdag gestorven een witte araab- sche hengst, welke door schoonen vorm en kracht sedert twintig jaar aller oogen op zich trok. Het is nog maar 1 jaar geleden dat zijn eigenaar M. Jenatzy, nijveraar te Schaar beek die het beest gedurende twintig jaar bezat, het nog bereed. Het edele dier is zonder eeuige pijn gestorven in den ouderdom van 33 jaar, met groote zorg verpleegd, heigeen het duor zijne lange en getrouwe diensten iu eenen eervollen levensloop we! ver- I diend heeft. Wij zeggen eervollen levensloop in derdaad, hel peerd had oen veldtocht van Afrika mede gedaan en had zijn deel in de bloedige botsingen der ruiterij in 1870. Toen5 zijn meester, officier der jagers van Afrika, op het slagveld van Sedan, doodelijk gekwetst, zijne laatste blikken met tranen op zijnen trouwen medegezel liet rusten, weigerde deze ii. m te verlaten en werd eindelijk door auderen aangetrokken. Menige kenners die den schoonen vorm van dit edel dier bewonderden, zullen er weinig aan gedacht henhen dat het een zoo schitterend verleden achter zich had. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 44 Decern ber is de burgermedalie van 2e klas ver leend aan den heer J. van Gremberghe, voorzitter van het bureel van weldadig heid en lid der kerkfabriek van Schen delwindeke, voor meer dan 25 jaren dienst. Samenwerking Vrijdag laatst, 22 December gaf de heer Schoonjans, op verzoek van orizen achtbaren heer Senateur Van Vreckem, in de gemeente-school te Meerbeke, eene merkweerdige voordracht over de samen werking in de Melknijverheid. De kundi ge spreker handelde beurtelings over de menigvuldige voordeelen van dergelijke maatschappijen, de manier up dewelke mei rekening houdt van eenieders aan deel in melk en boter, de onkosten van eene dusdanige inrichting en de vruchten I van de reeds besiaaande Coöperatieven te Dixmude, te Oostcamp, te Bree en el ders. Wij willen hier enkel eenige punten van de leerzame voordracht mededeelen, en namelijk, aan onze lezers de voordee len doen uitschijnen die aan de samen werking in dit vak zijn vastgehecht. Vooreerst, het gemak welk deze inrich tingen aan de landelijke huisvrouw bij brengen is onschatbaar Men rekene eens wat al werk, zorg, moeite en last, dat arm stulleken boter niet en heeft ge- I kost vooraleer de boerin er de centeu Het Bureel en de boek- en steendrukkerij van Den DEM DERBODE zijn thans gevestigd, in de Korte Zoutslraat, 31, oud-huis Man de Entte-De Smedt, (de van ouds gekenden tabakswin kel,) alwaar alle brieven, aankon- gingen,bekendmakingen en gelden vrachtvrij moeten besteld worden. Wij berichten onze geëerde le zers dat men zich ten bureele van Den Denderbode gelast met al de werken, geene uitgezonderd, die den boek- en steendrukkersstiel betreften. Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wij bevelen ons aan de goede gunst van eenieder. Alwie zich voor een geheel jaar abonneert op Den Denderbode, zal hem te rekenen van 1 December tot Nieuwjaar GRATIS ontvangen. Men kan zich abonneeren op het Postkantoor door 't welk men be diend wordt, ook met ons blad aan den postbode te vragen, ins gelijks met persoonlijk naar ons bureel te komen of met ons een woord te schrijven. —Te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode, Korte Zoutstraat, N°31, te Aalst, Exaam van kiesbekwaam- beid. Vraagboek opgesteld door hei Ministerie van Openbaar Onderwijs, bij besluit van 3i juli 1888, voor de jaren 4889-1895, met antwoorden en oplossingen. Vlaamsche of fransche tekst prijs Ir. 1,00 Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, N. 34, Almanak der algem. Aartsbroeder schap van O. E. "V. van bet H. Hert voor 'l jaar 1891. Prijs fr. 0,30. Muziekhandel. Huis Gevaert, opvolger vrouwe G. Beyer, 30. Brabantdam, Gent. Komt te verschijnen Eerste Mlaamscb Kerstlied van J F. Vedel, solo en koor voor 2 of 5 stemmen. Coupé. Nouveau Noël latin, solo avec choeur. Prijs, ieder fr. 1,75 franco hel tand door tegen postmandaat. Maandag morgend, is deexprestrein welke om 2 ure 45 uit Brussel naar Gent vertrekt tusschen Denderleeuw en Erem bodegem van hel spoor geloopen, geluk kig, naar men gehoord heeft, zijn ei geene persoonlijke ongelukken ie betreu ren, alleenlijk hebben er verscheidene treins eene vertraging van een tweetal uren ondergaan. Prins Albert in de militaire school. Zooals wij hebben aangekond-gd heeft de Koning zijn tweeden neef, prins Albert, in de militaire school ingeleid. M. de minister van oorlog was bij de plechtigheid aanwezig. De graaf en de gravin van Vlaanderen met hunne beide zonen en gevolg zijn ten 10 ure aangekomen. Zij werden er met de vereischte plichtplegingen ont vangen. Na de voorstelling hield de Koning eene korte revue over de leerlingen. De plechtigheid was rond 12 ure afgeloopen. Ziehier in welke bewoording de Ko ning zijnen neef aan de bestuurders heeft voorgesteld Het is voor mij een groot genoegen, u mijnen jongsten neef te komen voor stellen, evenals ik met zijn ouderen broe der gedaan heb. Ik wensch daarmee een bewijs van waardeering te geven aan de ze inrichting,waar de prins de opleiding ontvangen zal, dienstig om hem de ei genschappen van een kundig officier te doen verkrijgen. Ik wil tevens op deze wijze mijne in stemming te kennen geven met bet be ginsel, krachtens hetwelk alle Belgen ge roepen zijn meê te werken tot de verde diging van hunnen geboortegrond. Het vaderland heeft behoefte aan krachtige n geoefende burgers. In het leven der menschen komen dagen van beproeving voor, op welke zij voorbereid behooren te wezen, en even als de men schen, doorleven ook de volken hunne tijdperken van beproeving. Slaat het ernstige uur, waarop hun bestaat in gevaar vei keert, dan is een goed ingericht leger een bolwerk van de vrije instellingen eener natie. Ik zou mij gelukkig rekanen, alle jongelingen in het leger te zien, en op vorstenzonen rust de plicht, aan allen tot voorbeeld in het vervullen dezer roeping te geven. Brand in het arbeiderskwartier. Zondag avond, ongeveer 6 ure, is een hevige brand in den Zonnengang, nabij de Anderlechtschebaan, te Brussel, be woond door talrijke werkmansfamiliëu, uitgeborsten. De meesten dezer huizen zijn bijna onbewoonbare kotjes, zonder licht noch luchten in tijd van brand ramp de redding zeer moeielijk, ja schier onmogelijk maken. Het vuur breidde zich uit met eene on begrijpelijke snelheid, en weldra stond geheel de Gang in laaie vlam.De verwar ring was groot in dat mierennest van menschen. Van alle kanten zag men de bewoners met verwilderd gelaat, vluch ten, zonder dat zij juist wisten waar zij heen wilden, om de eeuige meubels die /.ij hadden kunnen redden iu veiligheid te brengen. Vrouwen, half dood van schrik, hunne zuigelingen in de armen prangende, ijlden heen om aan dien gloeienden vuurkolk ie ontsnappen. De vrijwillige brandwacht van Kure- gem was aanstonds ter plaats en begon uit alle kracht het vernielend element te gen te werken. Enkel konden zij het vuur beperken. Twee uren lang werk- ten zij onverpoosd door, en slechts rond 9 ure gelukten zij erin de vlammen on schadelijk te maken. Eene {wacht Heef op de plaats der brandramp en, geluk Kiglijk, want rond 4 ure maandag mor gend, hernam het vuur in hevigheid, zoo dat men de hulp der pompiers weer moest inroepen. Rond 5 ure, was alle gevaar geweken. Plechtigheid m St Andrieskerk te Antwerpen. Eerherstelling aan hel li. Sakrament. Maandag morgend heeft in de Si-Andrieskerk de plechtige dienst van eerherstelling plaats, ter eere van het H. Sacrament, dat over 14 dagen in die parochie, door de liberale jongens patronagie der St-Rochusstraat, zoo schandelijk beleedigd werd. Het middenschip der kerk en de zij beuken waren bezet door al de kinderen van de katholieke scholen der parochie, omtrent 3000 in getal. Daar de boiligschenderij door kinderen werd gepleegd, waren h *t ook kinderen, die de eerherstelling moesten verrichten. Een plechiig oogenblik was het, toen de akte van cereboet, door den E. H. pastoor van op den preekstoel voorgele zen, door die duizende kindermonden werd nagezegd. Ingetogen en geslicht verliet het volk de kerk, in de hoop dat dingen als het feit der Rochusstraat niet meer zouden gebeuren. Men verzekert ons dat het rechterlijk onderzoek in deze zaak snel vordert en dal de pliehtigen binnen eenige dagen voor de rechtbank zullen gedaad worden Aanhouding van een moordenaar. Zondag, kort voor het vertrek van de stoomboot Weser, naar La Plata, had er aan boord eene belangrijke aanhouding De kour en de zijkapellen waren inge nomen door eene tallooze menigte, niet alleen parochianen, maar ook personen uit alle wijken der stad, die vvoeger in de St-Andriesparochie hadden gewoond. En men weet dat het St-Andriesvolk men moge het door afbraak en vergroo ting verplaatsen, toch nog steeds aan zijne ou Je parochie gehecht blijft. Ten 10 ure begon de dienst.De ciborie met bloemen omkranst, werd ouder het gezang van boetpsalmen en met de bel der berechting (men weet dat het de be rechting was, die beleedigd werd) naar het hoogaltaar gedragen, waar de dienst door den E. H. pastoor Aerts werd gece lebreerd. Men herinnert zich dat over eenige weken te Mont-sur Marchiennes eene dubbele moordpoging plaats had. Het signalement met het portret van den vermoedelijken dader was in alle statie aangeplakt. De politie agent van dienst, die bij het vertrek van de Weser aanwezig was,werd verwittigd dat een persoon, die zich aan boord bevond, gedurig poogde zich te verbergen tusschen russische joden en landverhuizers. De ag nt ging op zoek, kreeg hem in 't oog, verloor hem wéér en vond hem ein delijk onder den trap, die naar het ruim leidt Hij vond in hem veel gelijkenis met het opgegeven signalement en hield hem aan met medehulp van eenige burgers, die daar in de nabijheid waren en hem naar het politiebureel volgden. De aangehoudene, een struische kerel is zekere Pierlet, bakker oud 20 jaren. Vier personen verstikt3 dooden. Zaterdag morgend, ten 5 1/2 ure, is de heer Harry Bi yth Roussel, stuurman aan booid van den Engelschen steamer Mozart, welke gemeerd ligt aan de Rtiijnkaai, te Antwerpen, ziende dat twee machinisten niet op hunnen post waren, gaan zoeken naar hunne kabien. In de kajuit van den 2a machinist, James Shaghau, 26 jaar oud( woonach tig te Liverpool, gekomen, bestatigde hij dat de man dood op zijn bed lag. Zijn kajuitmaat Patrick Flanaghan, 37 jaar oud, weduwenaar, kok op hetzelfde schip, woonachtig te Londen, lag even eens dood nevens het bed. In eenen hoek der kabien stond een emmer gevuld met brandende steenkolen dienende tot de verwarming hunner kooi. De ongelukkigen zijn verstikt geworden door den kolendamp. De officier trad daarna in het aanpa lend kabien, betrokken door den 3e ma chinist, Pieter Pringle, 23 jaren oud, ge huisvest te Glascow en den timmerman Frans Benn ;t, 23 jaar oud, van Portst- moutli, welke ingsgelijks bewusteloss iu hunne kooi lagen. Pingier gaf nog eenige teekens van le ven, en het was met veel moeite dat men hem tot het leven terrugbracht. De twee kabienen zijn van elkander gescheiden door een houten afschutsel, dat niet wel gesloten is, en het is langs daar dat de kooldamp in het tweede ka bien getrokken is. Doktor Van Langenmeersch, op boord geroepen heeft den dood van de drie per sonen kunnen bevestigen en aan Pringler de noodige zorgen kunnen toebrengen. Een schrikkelijk ongeluk is zondag morgend te Bouwel,gemeente op omtrent 4 kilometers van Herenthals gelegen, voorgevallen. Op drie of vier honderd metevs afstand van de st tie bevindt zich een kleine bareel voor voetgangers. De trein, welke ten 8,09 ure uit Antwerpen naar Turn hout vertrekt, was op het punt de statie van Bouwel binnen te stoomen, toen door gemelden bareel twee vrouwen, welke waarschijnlijk den trein niet be merkten, over de baan van den ijzeren- weg stapten. De machinist stopte oogenblikkelijk den trein, de stoker zegde hom reeds Ze zijn geschappeerd.Doch ongelukkig waren deze twee vrouwen op korten afstand gevolgd door Jan B,„ eenen grij saard van rond de 70 jaren. Zooals dc stoker zegde waren de twee vrouwen het gevaar ontsnapt, doch Jan B.., was /oo gelukkig niet de trein had hem ge val en hem bijna op den slag gedood zijn boold was bijna gansch verbrijzeld. Toen meu hem tusschen bet ijzer chasse-pierres en het wiel van het loko- moiief uithaalde, bad bij reeds opgehou den te leven. Een priester, welke zich op den trein bevond, haastte zich den ongelukkige de laatste hulpmiddelen van den godsdienst toe te brengen,Joch deze hulp was over bodig, daar het slachtoffer reeds den geest had gegeven. Het lijk werd naar de statie van Bouwel overgebracht. Eene familie verstikt, 5 slachtoffers. In den nacni van zaterdag tot zondag heelt eene vreeselijke gebeurtenis plaats De genaamde Richard Van den Abeele wachter op den provincialen steenweg van Ronse naar Oudenaarde, was onlangs een nieuw huis gaan bewonen, rechtover de oude estaminet Den Appel gelegen. Daar het water langs de muur liep zoo vochtig was hei er plaatste nij eene kachel in huis waarin hij koks brandde. Zaterdag avond had hij een ka cheltje in zijne slaapkamer aanstoken hij sliep er met zijne vrouw, die in eenen

De Denderbode | 1890 | | pagina 2