Een en ander. Allerhande nieuws. Herziening. Volgens den Brussel schen briefwisselaar van den Journal de Charleroi zouden er, van de 44 liberale Volksvertegenwoordigers, reeds 30 be sloten zijn voor het algemeen stemrecht, verbonden met de evenredige vertegen woordiging, te stemmen. Op de aanstaande algemeene vergade ring der linkerzij, den 20 Januari, zullen die 30 Volksvertegenwoordigers eone dagorde voorstellen ten gunste van liet algemeen stemrecht. De heeren Graux, Bare, Frère, Magis, Jozef Warnant en twee of drie anderen zullen die dagorde bestrijden, dat echter door ten minste 33 leden zal aangenomen worden, tegen acht of negen die het zullen verwerpen. De heer Frère. De Impartial meldt dat de heer Frère zich bezig houdt met het gereed maken eener groote redevoe ring, tegen het algemeen stemrecht. Hij zal voor stelsel aannemen de kieshe- kwaamheid. volgens de wet van 1883, gevoegd bij den cijns. 't Zal nog al beteren. La Gazette het meest Vlaamschhatenë blad van Brussel, schrijft het volgende In vele openbare besturen te Brussel zijn er een groot getal jongelieden, die geen half woord Vlaamsch verstaan. In de volksoptelling zullen er zich een zeker getal laten opschrijven als de beide talen kennende, en dat volgens den raad gegeven doorslimme lie- den. Dus, zooals la Gazette erbij voegt, zul len de bedienden verklaren Vlaamsch te kennen om er voordeel uil te trekken om te kunnen zeggen, ik kan Vlaamsch. Zou het niet noodig zijn dal minister Mélot eenen omzendbrief rondsture, om aan die slimraerikken te herinneren, dat men voor valsche verklaringen kan ver volgd worden Goddeloosheid. De liberale gazetten van alle gehalte, leggen meer en meer bet masker af. De Indépendance schrijft hedenDe Go den sterven uil, zells bij de Roodhuiden. De Flandre Libérale noemt, ook in haar nummer van heden, het H. Sakrament des Altaars, tabernalen specerij Zooals men ziet, zijn het niet alleen de kleine geuzenbladen, die eene walgende goddeloosheid ten toon spreiden de groote doen het evenzeer. Als het kiezing is durven die gazetten soms nog spreken van hunnen eerbied voor den Godsdienst. Wat schijnheiligheid Nieteriana. De Brusselsche brief wisselaar der Flandre libérale deelt haar, over den beruchter Nieter, eene geschie denis mede, welke sedert lang te Brussel in omloop is. Het onderzoek in zake der stukken uit het ministerie ontvreemd had veel steun gemaakt op eene klacht in te die- neu door baron Reuter, bestuurder van de welgekende telegraabagencie. Nieter bad aangenomen aan Reuter, te Londen, inlichtingen te telegrufiëeren over den Congo; hij werd betaald per te legram. Ook begonnen er onmiddellijk in den Congo allerhande buitengewone dingen te gebeuren; Nieter legde de hand op eenige inlichtingen in het ministerie van buiten- landsche zaken en voegde er de rest, van eigen uitvinding, bij. Hij dreef de inge beelde juistheid zoo ver, dat hij een vraagteeken stelde achter eenen eige naam, welken hij uitgevonden had, ten einde te doen gclooven aan eenen mis slag in het overseinen van eenen tele gram aan hem gezonden. Op zekeren dag oordeelde de heer Reuter dal hij te goed werd ingelicht en dat de Congo hem te peperduur kostte; hij schreef aan Nieter zijn werk te sta ken. 's Anderdaags zond deze een nota Geseind aan mijnen agent te Boma, zijne telegrafische berichten te staken, 380 frank; idem aan mijnen agent te Vivi enz. Het parket, deze historie ontdekt heb bende, vroeg aan den heer Reuter dat hij eene klacht zou indienen. Deze wei gerde volstrektIk heb betaald voor goede waar, zegde hij, ik wil niet dat het publiek wele dat ik mij in den zak heb laten steken; dat zou nadeel doen aan mijne agencie. Nieter putte zijne inlichtingen minder in het ministerie van buitenlandsche dan wel in de Mouvement Géographique. Zoodra dit blad verscheen greep hij het vasten, eer vele inschrijvers het ontvan gen hadden, vond de bestuurder van de a Mouvement Géographique zijn nieuws terug n de Reuter-telegrammen der dag- doch behendig opgesmukt, uitge- i: 'u zoo gewijzigd, dat ze niet als leUefcielie konden beschouwd worden. Ziedaar den man die hel katholiek mi nisterie ouder zijne verpletterende be sef? diging moest doen vallen nieuwe Godsdienst. M. E. An- n, de overleden gouverneur der nale Bank, is de stichter van een nieuwen godsdienst, dien hij getiteld bad Liberale protesluntsche Kerk. 'ie correspondent van hel Journal de Gand geeh over de samenstelling deztr secue, welke er in gelukt is, xich dooi den Staat te doen erkennen, de volgende inlichtingen Men heefl bij de begrafenis van M- Anspach geen enkele andere geestelijke ontwaard dan M. Hocart, pastoor der li berale protesuutsche kerk. M. Anspach was een der stichters van die kerk, welke te Brussel ongeveer 200 aanklevers telt, waaronder M. Wil- lems,professor der Hoogeschool: M.Ver- camer, gepensionneerd schoolopziener M. Michel, oud sekretaris der Ligue en thans hoofdopsteller der Gazette de Char leroi en verscheide leden der Ligue libé rale. De godsdienstplichtigheid bestaat in eene 's zondags gehoudene voordracht. M. Hocart geniet eene jaarwedde van 3000 fr. Goed betaald inderdaad dat is om trent 100 Ir. per conferentie. En zeggen dat onze priesterverslin- ders, die vinden dat 6 tot 900 fr. voor eenen onderpastoor te veel is, hier niet tegen opkomen. De Figaro en de New York Herald heb ben een kwakkel opgelaten die tellen kan. Onder den titel van ministrieele ver andering in België- deelen zij het vol gende telegram meê uil Brussel Het gerucht loopt dat eene ministe- rieele verandering gaat plaats hebben. Men zegt dat M. Beernaert, minister voorzitter, wiens revisionnisiische ziens wijze niet overeenstemt met die van den katholieken leider M. Woeste, voorne mens is al te treden. Hij zou, naar men verzekert, gou verneur benoemd worden der Nationale Bank, in vervanging van wijlen M. Eu- gène Anspach. Deze grrroote tijding is verzonden op Onnoozel-kinderen dag Hoe hebben Figaro en New-York Herald dat kunnen vergeten Fransche vuilnis. Waarachtig, de Franschen staan aan 't hoofd der bescha ving. De hoofdstad, ik wil zeggen de we reldstad, i de toongeefster van schoone manieren en goeden smaak, van hoflijk beid en Fransche welvoegelijkheid zij is de fakkel der wereld, de lichttoren van vooruitgang en beschaving. Zoo leeren de Franschen en vooral onze veifranscb- te naapers. Wij voegen daarbij Frankrijk en meer bijzonderheid Parijs is insgelijks het brandpunt van zedebe- derf en verrotting. De dagbladen zijn daar de beste getuigen van Dis moi qui tu hantesje te dirai qui tu es. of Zeg mij wat gij leest, en ik zal u zeggen wie gij zijl. Zijn beide spreuken waar, wal zijn dan de lezers van Echo de Paris, Gis Bias, Figaro, Lanlerne en zoovele andere smee- rige schrilten door de Fransche hoofdstad over Frankrijk, Belgie, ja, over gausch Europa uitgegoten D; t was echter niet genoeg. De ver fijnde smaak der Fransche geparfumeerde en gemusceerde welopgevoede heertjes vroeg iets meer, iets plus faisandé, en daarom deed zich de noodzakelijkheid gevoelen een nieuw blad te slichten, dat, laat het ons hopen, eerlang in zijne eige ne vuiligheid moge versmachten. De titel Le Cochon (Het Zwijn) dagblad voor vuilaards. De verschillende rubrieken, te smerig om er een enkel woord uit aan te halen, zijn aangeduid onder de hoofdinger. Gedachten van een /.wijn, zwijnerij en smerigheden, enz. Die vuilnis wordt thans in de Brussel sche straten gevent en verkocht. Naar wij uit goede bron weten, wordt die smeerlapperij door zekere gekende smerige kerels ondersteund. Wij roepen de aandacht der politie op deze stikkende waar. Van policie gesproken, zou deze niet slecht doen eens 't onderzoeken wat erin zeker koffiehuis der Dominikanenstraat, bij tij en ontij, gebeurt. Er nestelt daar eenen troep vuile bok ken, die eene private vereeniging ge sticht hebben, ten einde niet verontrust te worden. Wij meenen echter dat het parket ge- gemacbtigd is pestholen te doen bewa ken. Zij gaan wel, onze verfranschte disci pels der onafhankelijke zedeleer Wal stank wat verrotting Pouah Milde belooning. Wie zou hel geloo- ven! Er is een dagblad, niet in Ame rika, maar in ons land dat eene beloo ning van 500,000 dollars uitlooft, voor al ie eene nieuwe inschrijving neemt. 300,000 Jollars, 't is om de niet-inge- schievenen te doen watertanden en om de oude abonnenten zeiven nog eene nieuwe inschrijving bij te doen nemen Men denke niet dat wij erzinnen. Neen wij lezen letterlijk in onzen Brusselschen kon frater, den Patriote hei volgende: 500,000 dollars de récompence a tous les nouveaux abonnés. Hetgeen in 't Vlaamsch niets anders kan vertaald worden dan door 300,000 dollars belooningen aan al de nieuwe inschrijvers. Maar... ongelukkiglijk is er 'ne maar» bij. Onmiddellijk boven die twee regels, waarvan de eerste in groote letters is ge drukt, staat er Kostelooze opzending der verschenen nummers van den feuilleton. Daar nu die feuilleton den titel draagt 300,000 dollars belooning zoo moet men lezen Kostelooze opzending van den feuil leton 300,000 dollars belooning, aan al de nieuwe inschrijvers. Zoodat deze laatste enkel eenige ver schenen nummers van bet blad eu geens zins 500,000 dollars in geld mogen ver wachten. T ls Jammer Offieele weldadigheid. Deze doel schoone werken te Bergen. Er zijn in de ze stad, bezoekers der armen, die voor zending hebben zich ten huize der nood lijdenden te begeven eu er onderzoek te doen naar bet beslaan en de dringend heid hunner behoeften. Zij werden benoemd door het bureel van weldadigheid, samengesteld uit geu zen die, in dezen laatsleu lijd, vari ben geene andere voorwaarde eischen dan dat zij tol het liberalism behoorden. Zij hebben zich zoo goed van hunne taak gekweten, dat het bureel van welda digheid zelve, eindelijk de oogen openen de hun beheer in de volgende woorden heelt gekenmerkt De overgroote meerderheid der bezoe kers geeft blijken ran eene volkomene werkeloosheid. Velen, geen onderzoek doende naar den toestand der huisgezin nen, doen de armen naar hun huis komen welke alzoo hen meestal niet te huis vin den, zoodra er ai men zijn die hunne be zoekers niet kennen. Doch er was meer dan nalatigheid, er waren ook echte geldverkwistingen. Een huisvader die zes duizend frank wint, kreeg in 1890 een hulpgeld van 12 fr. voor de eerste kommuiiie van een kind. Van eenen anderen kant waren de bed den, door het bureel van weldadigheid aan de armen galeend, nauwelijks bij dezen geplaatst of zij verdwenen. De bezoekers die bijzonderlijk gelast waren met over die voorwerpen toezicht te houden, kunnen geene de minste in lichting geven over hunne verdwijniug. Hoe zou tiet ook anders zijn, aangezien zij niemand bezochten en nergens toe zicht over hielden Kor.h's geneesmiddel. Volgens den New York Herald zijn te New-York, in verschillende inrichtingen, 36 personen ingespoten met Koch's geneesmiddel, en al met zeer goed gevolg. Te Madrid is een lijier aan vergevor derde tuberculose overleden, na de in spuiting met het nieuw middel. Maar bij veel andere lijders, in de gasthuizen aldaar, werd eene zeer gunstige uitwer king waargenomen, vooral bij drie merk- weerdige gevallen van lupus, Te Milanen worden van overheidswege maatregelen genomen tegen 't misbruik- maken van Kock's geneesmiddel. De vloeistof welke de geneesheeren gebrui ken, moet vooraf door de gezondheids commissie onderzocht en voor echt ver klaard worden. Professor Cornal, te Parijs, die eerst tamelijk ongeloovig was aan Koch's ge neesmiddel, heeft nu opnieuw eene voor dracht gehouden, waarin hij erkende dat men, volgens de getuigenis van al die het toepassen, met het middel soms veel be terschap verkreeg, vooral bij lupus. Dr. Gerhardr, te Berlijn, die uu zijn aanwijzing wegens de toepassing van Kock's middel aan mannen van het vak gestaakt h-^eft, wegens zijne werkzaam heid een verslag uitgebracht, dat aldus sluit Een aantal lijders zullen zeker hun- nen toestand aanmerkelijk en dikwijls duurzaam verbeterd vinden. Genezing is in zekere gevallen niet onmogelijk; maar dit kan enkel na verloop van jaren met zekerheid gezegd worden. Wij a moeten nu maar tevreden zijn met te zeggpn, dat wij blijde zijn den toestand van een aantal lijders verbeterd te heb- ben. Uil Berlijn, uit Londen en uit Madrid wordt bericht, dat ook melaatschen met goed gevolg zijn ingeënt. Gedenkteeken aan von Bismarch. De inschrijvingen voor het gedenkteeken van prins von Bismarck, hebben reeds de som van 888,583 fr. bereikt. Het schijnt dat de Keizer geengzins voldaan is over den bijval; hij had de Duitschers liever hun geld zien geven voor het maken van een stoomschip, dat op de Victoria- Nyanza moet gebracht worden. Men zegt dat het geweigerd is het gedenkteeken op te richten op de wandeling der linden. Het Bureel en de boek- en steendrukkerij van Den DENDERBODE zijn thans gevestigd, in de Korte Zoutslraat, 31, oud- huis Van de I*utte-De Smedt, (de van ouds gekenden tabakswin kel,) alwaar alle brieven, aankon- gingen,bekendmakingen en gelden vrachlvrij moeten besteld worden Wij berichten onze geëerde le zers dat men zich ten bureele van Den Denderbode gelast met al de werken, geene uitgezonderd, die den boek- en steendrukkersstiel betrefien. Schoon werk, spoedige bediening en gematigde prijzen. Wij bevelen ons aan de goede gunst van eenieder. correspondentie. Ontvangen van M' A D. C. te D. 6,00 voor 1890. RECHTERLIJK XRONIJK. De geuskes van Meenen, die bij de laatste gemeentekie'ingen aldaar zich overgeleverd hadden aan wanordelijkhe den zijn woensdag voor de rechtbank verschenen. Verscheidene betichten wer den veroordeeld tol hoeten van 26 en 40 frank. Tusschen pot en pint. Verledene maand werd er, tijdens een banket van burgerwachten, te Elsene, een heildronk aan koning Leopold, souverein van Con go voorgesteld. Een jefke, die waarschijnlijk wat diep in het glas had gekeken, werd door den tuchtraad voor een jaar uit de rangen gesluten en lot 50 frank boet verwezen. Te Elsene houdt men niet veel van cros ses en l'air, en men heeft oversctiot van gelijk. Dank aan de bevrediging van eenen vriend der beide partijen, hebben De Denderbode en Mijnheer Maurilz De Wolf hunne processen wederzijdse!) tegen elkander ingespannen, gestaakt.— Het doet ons genoegen dezen uitslag te mogen aankondigen, wijl geen der par tijen het inzicht gehad heeft de eene de andere te kwetsen. Te verkrijgen ten bureele van Den Den derbode, Korte Zoutstraul, N°31, te Aalst, Exaam van kiesbekwaazn beid. Vraagboek opgesteld door het Ministerie van Openbaar Onderwijs, bij he.>luit van 31 juli 1888, voor de jaien 1889-1893, met antwoorden ©n oplossingen. Vlaamsciie uf fransche tekst prijs fr. 1,00 Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, N. 31, Almanak der algem. Aartsbroeder schap van O. E. V. van het H. Hert voor 't jaar 1891. Prijs fr. 0,30. Lichting; van 1891. Maandag 2 februari, ten gemeentehuize van Oordegem, om 10 ure 's morgens. Dijnsdag 3 februari, ten gemeentehuize van Moorsel, om 10 ure, 's morgens. Woensdag 4 februari, ten stadhuize van Aalst, om 9 ure 's morgens. Donderdag 5 februari, ten stadhuize van Geeraardsbergen.om 1 1/2 ure 's na middags. Vrijdag 6 februari, ten gemeentehuize van Idegem, om 1 ure 's namiddags. Zaterdag 7 februari, ten gemeentehuize van Meerbeke, om 1 1/2 ure's namiddags. Maandag 9 februari, ten stadhuize van Ninove, om 9 1/2 ure 's morgens. Dinsdag 10 Februari, ten gemeente huize van Haaltert, om 2 ure 's namid dags. Woensdag 11 februari, ten gemeente- huize van Soltegem, om I ure 's namid dags. Donderdag 12 februari, ten gemeente huize van Lede, om 10 ure's morgens. Vrijdag 13 februari, ten gemeentehuize van Herzele. om 1 ure 's namiddags. Maacdag 16 februari, ten gemeente- huize van Steetihuyze-Wynhuize, om 10 ure 's morgens. Wij vernemen met innige voldoe ning dat er, door het toedoen van hel bestendig komiteil van het Congres van Luik, een nationaal maatschappelijk ko miteil tot stand is gekomen. Niet alleen lijk zal dal komiteil een aanzienlijk deel nemen in de voorbereidende stud:ê" ver hel toekomende Congres van v k^ii, maar terzelveriijde het oei- middenpunt van de maatschappe be weging zijn in ons land. Het maaiscbappelijk vraagpui van dag lot dag in belangrijkheid toe. Een middenpunt van studiën, werking en inlichtingen wierd zooveel te meer noodig daar onze tegenstrevers, uiterst wel vereenigd en ingericht, hunnen op- roerigeri veldtoclit voorizetten met eene krachtdadigheid en samenwerking die de verwondering opwekken. Het maatschappelijk Comiteit heeft voor eerevoorzitter Z. Hoogw. de Bis schop van Luik en is voorloopig uit de volgende leden samengest. ld MM. Col- linet, voorzitter Corbisier, G. Debbaut, G. Francot, Helleputte, Michel Levie, Francis de Monge, Nobels-Lansen, graaf Albert en Robiano, baron Raoul de Sart, hertog d'Ursel, Arthur Verhaegen, graaf Waldbotl von Bassenheim,algemeene sekretaris Maurice van de Walle. -- Men schrijft uil Hillegem In de dagbladen heeft men veel gesproken over de liberalen van den gemeenteraad van Lokeren. Die slimme rikken, die in Oktober niet dierven op komen, wilden voor Lun aftreden den eenigen liberaal, die na nieuwjaar nog in den raad blijft, tot schepene benoe men. Daarom gaf een der in dienst zijnde schepenen zijn ontslag en onmiddellijk werd de notaris Blancquarrt tot sche pene verheven. Doch tellen kan dat niet immers de altredende schepenen behooren tot de aftredende reeks en de nieuwbenoemde kan alleen het mandaat voltrekken dat zijn plaatsvervanger begonnen heeft. Nu tot daar. Hier te Hillegem. in de kiezing van Oktober, werd de lijst van den ge meenteraad geklopt en met nieuwjaar heeft de tegenpartij de meerderheid. De gekloptm wilden zien nu ook aan het laatste koordeken vastklam pen. Op woensdag 24 December laatst, kozen zij tot nieuwen schepene het gemeenteraadslid, J. B. Van Durme, iii vervanging van den schepene Chi. Schockaert, wier mandaat maar den 3Ï December 1893 eindigt. Maar... de heer Schockaert zegt dat hij zijn ontslag niet gegeven heeft dus hij moet niet vervangen worden. Drollig... maar 't is zoo Wat ervan zij, de bei oemers schijnen te vreezen dat hunne benoeming niet zal houden. Immers,verleden maandag, 29 dezer,is de gemeenteraad weer bijeen geweest de tweede schepene, de heer Veyts, wier mandaat woensdag toekomende eindigt, gaf zijn ontslag, en in zijne plaats be noemde men weer den heer J.-B. Van Durme. Deze benoeming zal geldig zijnmaar... daar de heer Van Dui me enkel het man daat van den heer Veyts kan voltrekken, is hij slechts schepene tot woensdag nacht, klokslag 12 ure. 't Is gelijk, hij zal toch kunnen zeggen schepene geweest ie zijn, al was 't maar voor twee dagen. Alzoo zou Hillegem nog berucht kun nen worden. Door een honderdtal werklieden van het Arsenaal te Gentbrugge, is aan den minister van spoorwegen, post en telegrafen een verzoekschrift gezonden. Zij vragen namelijk, mits eene kleine verhooging van den prijs welke zij heden voor den morgend- en avondwerkers- trein betalen, de inrichting van eenen trein, welke hen zou toelaten 's middags naar huis te gaan middagmalen. Hun middagmaal, dat hun nu gezonden wordt, komt te laat, terwijl ook de eet zaal veel te klein geworden is en vele* verplicht zijn in dit guur weder op strain» te gaan eten. y Met een weinig goeden wil van wege' hel spoorwegbes!uur, zou die vraag wel kunnen ingewilligd worden, denken wij. Naar huis kunnen gaan middagmalen is voor den werkman eene heilzame uit spanning 't is veel aangenamer voor de huisgenooten, en bovendien het is veel beter en gezonder de spijzen te kunnen nutten als ze versch van de stool komen dan als ze een half uur ver in eene blik- 1 ken pan zijn gedragen daarbij het '1 veel beterkoo,.. De saak zij dus minister Van den Peert I boom ten zeerste aanbevolen. I De wraak van renen soldaat. On- langs eau er een ieest plaats op d» St. Joost-Markt. Menig jong koppel wv. er n-.,;: toe ?r.;rokk( i om er te fees r Ook een zoon van Mars, m$t eerré kè geiooide deerne aan ëe-i arm, be ziel) tusschen de bezoekers en hield zictf zoo Lc: ais v'ene pkcüa. Een burger was onvoorzichtig genoeg in het gedrang hei toilet van het meisje uit de plooien te stooten. Dat was te erg, en natuurlijk zou de soldaat den burger zulks betaald zetten, yoor hel oogenblik stelde zich de soldaat tevreden den on-, voorzichtigen burger eenen hoop scheld woorden naar het hoofd te werpen; im mers hij kon toch niet vechien in de te genwoordigheid der deerne. Hij moest t soms eens klop krijgen van den burger 1 De soldaat stelde zijne wraak uit. Zondag wilde hel toeval dat de soldaat 1 eu de burger elkander ontmoetten op den Leuvenschen weg. Eer men den tijd had drie te lellen, hadden de twee vijanden elkander bij den kraag en klopten elkan ders jas duchtig uit, zoodanig dat de po litie de grootste moeite had om de twee vechters oedareu te brengen. Le r ,.e- rba->: tegen heiden op - Henbrand. ïkn meisje dooie- lij* gekw:'~t. Maandag morgeud ter j .o uo.. hoek dei Greirystraat er Leopoldslei, te Antwerpen, ten huize va! M. Castclet, suikerrafineereer, een he vige brand uitgeborsten. Het vuur ontstond in de kelderkeuken en deelde zich weldra meê aan de daar boven gelegen salons en billardzaa: De pompiers, terstond pet i verwittigd, snelden |g beide benedenverr goed als geheel vernield. Prachtige meubelen, ::;hr - Jen tapijten brandden ai.s De hulp werd spoedig en elma'..-, gericht. De pompiers, ond de :ekii;i."- van .uitenani Vetler, hadde eb :,ewoon materieel ook noi r-- eit medegebracht,voor het ge mo dingen der waterleiding -.n evro- zen zijn. En die vrees was niet ol(-etr,-ond De hevige vorst deed de dn: be iezen terwijl de pompiers aan V. i. n wa ren. Een kamermeisje, rie? K i gehee- len, was door den tinjg be. vangen, dat zij boven i. i osler der eerste verdieping ogenomen en door dokter Pr«i 0rgd in de woning van M. Th bt .,d men dat de i'uggegraat en d< i'-Msen van loet meisje gebroken w,. V;uW9.- 'werd de ongelukkige naa st Eiisabeths- gasthuis gebracht. De sergeani dsr pompiers Basteleer was door den verbranden planken vloer in den kelder gevallen en is met kneuzin gen naar naar de kasern teruggekei A. Zijn toestand is niet gevaarlijk De schade moet zeer groot zn do deze is door verschillige maat gedekt. Over het ongeluk, aan de i overgekomen, vernemer

De Denderbode | 1891 | | pagina 2