Een en ander. Liefdadigheids-Concert WEREMANSKRING Concert en Voordracht, Allerhande nieuws. De gevolgen eeuer herziening het zij onmiddelijk hetzij na eene behoorlijke voorbereiding -, kunnen dus door het gouvernement rijpelijk oedacht en over wogen worden. Noch de bedreigingen van hel socialisme en het radikalisme, noch de valstrikken door de doktrinairs gespannen, moeten hen doen afzien van de kalmte, welke voor de bespreking van dat zoo gewichtig vraagstuk noodza kelijk is. Verscheidene voorname katholieken, zoo binnen als buiten de Kamers zijn van gevoelen dat de Grondwetsbepaling be treffende den kiescijns een hinderpaal stelt aan de ontwikkeling van ons grond wettelijk stelsel zelve bestuur van het land door het land Velen van hen meenen echter dat het best bevonden stelsel, hoe goed men het ook achten moge, zou dienen beproefd te worden in de provinciale en gemeen- tekiezingen, vooraleer op die der Wetge ving te worden toegepast. Velen ook zijn van het gedacht dat ook het onze is, dat de evenredige verte genwoordiging eene billijke, recht vaardige en noodzakelijke tempering is, welke aan alle breede uitbreiding van het stemrecht dient toegevoegd te wor den en waarvan zelfs de invoering alle verandering in ons tegenwoordig kies stelsel zou moeten voorafgaan. Anderen kleven andere stelsels en an dere formulen aan, doch allen, op weinig uitzonderingen na, zijn van gevoelen dat eene hervorming noodzakelijk is, ten einde aan den werkenden stand, in den den schoot der wetgeving, eene doelma tige vertegenwoordiging te verschaffen. Aan alle regels zijn echter uitzonderin gen en zoo zien wij pogingen aanwen den om in den schoot der katholieke partij eenen hardnekkige» tegenstand te verwekken tegen alle herziening, zoo onmiddelijke als toekomende en om het even welke hervorming uit die herzie ning zou voortspruiten. Met die beweging, welke veel heeft van de manier der struisvogels, die mee nen vei borgen en veilig te zijn, als zij hunnen kop in het zand steken, stemmen wij niet in. Wij achten het katholiek ministerie en onze vertegenwoordigers bij de wetge ving voldoende genoeg ingelicht, om in deze gelijk in vroegere omstandigheden, te handelen volgens de ware belangen en voor het welzijn der Belgischo bevol king. 5000 Pensionnarissen. Ta Hoogstra ten en Merxplas, zegt de Patriote zitten op dit oogenbllk 5000 leegloopers, en als het strenge seizoen nog wat aanhoudt, zal dit getal lot 6 a 7000 klimmen. - Groot is de ellende, zoowel op den buiten als in de steden; doch niet al die pensionnarissen zijn wezenlijk onmachti- gen om te werken. Wel integendeel Zooals er hier in de gasthuizen kerels zijn ol waren, die het zoo wisten aan boord te leggen, dat zij in het harde sei zoen in het gesticht werden opgenomen, om er in het begin van het schoon weer uit te komen gasthuispilaren, zegt Dr. Kums zoo zijn er in de bedelaarsge stichten van die knapen, die daar den winter gaan passeeren. Over het algemeen komen daar veel va gebonden en luiaards, die niet willen werken, doch die er niet zouden komen, indien liet er zoo goed niet was. Het is zeker dat de wet tol vele mis bruiken aanleiding geelt, en dat men deze moet uitroeiën door het werk, het harde werk zelfs, tot grondslag te nemen. Het ijs op de Schelde. Het is reeds sedert 31 December laatst, een tiental dagen dat de scheepvaart volkomen on derbroken is op de Schelde. Een honderdtal zeeschepen en omtrent acht honderd binnenschepen liggen in het ijs vastgevrozen. Allen zijn geladen, ontladen eu weer geladen sedert lang en wachten op het uur der verlossing, den dooi. Hier en daar ziet men scheepslieden die dezen gedwongenen rusttijd benutti gen om den romp van hun vaartuig te verwen. Men begrijpt welke stoornis dezen zonderlingen stilstand der werkzaam heid in Antwerpen heeft teweeg gebracht. Sedert vijf eu twintig jaren, 't is te zeg- Sen sedert dat de haven van Antwerpen are groote belangrijkheid in den han delswereld heeft verworven, zag men iets dergelijks. Het getal manschappen welke gemid deld aan het lossen der schepen gebruik! wordt is 25 duizend. Nu zijn er nog tien tot vijftien duizend aan het wera, doch binnen kort zullen allen zonder werk zijn, indien de dooi weldra niet invalt. De zes en veertig naties die eene vol ledige uitrusting tot laden en lossen be zitten, paarden, karren enz., hebben elk nog een honderdtal werklieden aan den arbeid. Twee en twintig stoombooten, met graan geladen en voor Antwerpen be stemd, zijn te Vlissingen moeten blijven. De handelaars en reeders hebben beslo ten dat zij te Antwerpen zouden gelost worden. Over eenige dagen hadden eenige ha- venwSrklieden naar Vlissingen vertrok ken, om er een schip te lossen, waarvan de lading naar Antwerpen moest overge bracht wonjen Per ijzereuweg. Zij zijn echter halverwege teruggekeerd, verne mende dal hunne aankomst te Vlissin gen eenen oploop zou verwekt hebben. De Hollanders hebben weinig medelij den met hunne zuiderbroeders die in nood zijn. Onmogelijk is het zich een gedacht te geven van de ontreddering die in geheel Antwerpen heerscht al de klassen der bevolking afhankelijk zijude van de haven eu de scheepvaart. Het geneesmiddel van doktoor Koch. De minister van financiën heeft maandag in de Kamer der Afgevaardigden ver klaard, dat de bereiding der limphe-Koch binnen kon openbaar zal gedaan worden, daar de Slaat niet van zin is er voordeel uit te trekken. Er zal een gesticht Koch gebouwd wor den, voor de behandeling der besmetie- lijke ziekten. De kosten van dit gesticht zullen 117,000 mark bedragen. Sneeuw. Aan liet wegruimen der sneeuw te Berlijn zijn niet minder dan negen duizend werklieden bezig. 5 dui zend voor rekening van den vuilnisdienst en vier duizend voor rekening der tram- besturen. Een duizendtal karren voeren dagelijks zes duizend vrachten weg. Dat werk kost dagelijks omtrent 24 duizend mark. Dat maakt nog geen drie mark per dag en per werkman, paarden en karren daargelaten. China ontwaakt. Tot in dezen laat- sten tijd, had het Chineesch gouverne ment om zoo te zeggen de uitbating ver boden der koolmijnen welke het bezit, alsook het aanleggen van ijzerwegen te gengewerkt, welke de Europeanen er wilden leggen. Die toestand verandert siillekens aan. Het Chineesch keizerrijk bezit tegen woordig twee belangrijke spoorwegen deze van Kai-Tang naar Fien Fien en die van Ké-Long naar Kaï-Pei in het eiland Formosa. Het valt niet te betwijfelen of die bew^ing zal steeds toenemen en weldra zullen de groote steden Pekin, Nankir. en Kanton, ook hunnen ijzeren- weg bezitten. Verscheidene koolputter, zijn volop in werking. Die kwestie staat zoodanig aan de orde van den dag dat men dit jaar aan de kandidaten voor den derden graad in de letterkunde, als onderwerp opgaf, de breedvoerige geschiedenis der mijnnij- vèrheid in China, van de vroegste tijden tot op het einde der 16 eeuw. Verscheidene koolputten zijn zeer be langrijk en vooi'sp"edig. Deze van Kaï- Ping gebruikt drie duizend werklieden en brengt 8 tot 900 ton kolen per dag voort. In 1889 heeft zij 54,959 ton uitgevoerd. Is die ontwaking van China niet belang wekkend Doch zij zou ook onrustwek kend kunnen worden voorden Europee- schen handel en nijverheid. Verbeeld u eens dat China hoogovens, pletmolens, staalfabrieken, enz., enz. bezit, zullen de Chineezen ons dan de konkurrencie niet aandoen op de vreemde en misschien wel op onze eigene markten. LANDBOUW. Over het vernielen van veenmollen of schorpioenen. In onze streken zijn er landbouwers, die veel uit te staan hebben met de veenmollen. Zij doen veleschaê aan de ajuinakkers door de reien, die zij maken. De landbouwer of hovenier wil ze verdelgen door petrool in hunne reien te gieten: Zij komen daar niet meer,maar makJh zich eene rei op eene andere plaats Sommigen vangen ze door een riool te maken met eene braak daar plaatsen ze alle 2 meters eenen bloempot in of een bierglas veenmollen loopen geerne in dien gelijken weg. Zij komen aan eenen van die potten, vallen er in en kunnen er niet meer uit. Dan komt de landbouwer des morgends en ledigt zijne potten. Maar als het aan eene pachthof is, zijn de kiekens er zeer gretig naar: liet is hun eerste werk 's morgends de potten ledigen. Maar, alzoo te vangen is toch maar een beuzelwerk. Ik heb ondervon den dat de veenmollen de warmte zoe ken, met bet opbreken van eenen broei bak, dien ik moest verleggen, en die geheel samengesteld was uit paarden- mest en bladeren. Ik zag dat de veenmollen daar eene schuilplaats kwamen zoeken, om er hun ne eiers neèr te leggen. Dan heb ik op eene partij land van 12 aren 6 putten ge maakt, in de maand november, van 60 centimeters diep en 1 meter lang en breed. Ik heb dan die putten gevuld met peerdenmest. (Als gij geen peerdenmest bij de hand hebt, neem dan koeimest.) Ik had op die puiten eenen heuvel gemaakt die het uitzicht had van eenen hopkuil, om zoo het water van de putten weg te leiden. Dan in de maand februari of meert zag ik de pulten na Ik bevond daar mijn werk dubbel beloond, en den volgenden zomer heb ik geenen enkelen veenmol meer gevonden. Landbouwers, als gij uit te staan hebt van dit schadelijk gedierte, roep ik er uwe aandacht op,eens de proef te nemen. Frans SAMUEL. RECHTERLIJK KRONIJK. Peerd doodgeschoten door douaniers. Onze lezers herinneren zich nog wel de geschiedenis van het peerd van den huur houder Witvrouwen, doodgeschoten op den weg van Capellen door twee waal- se he douaniers, welke den koetsier Ver hoeven, in den nacht en in het franscb, hadden toegeroepen, dal hij moest stop pen. Verhoeven hoorde dit niet wegens het gerucht van het rijtuig en... de dou aniers scholen het peerd dood. In plaats van verontschuldiging, kre gen de huurhouder Witvrouwen en zijn koetsier Verhoeven gerechterlijke vervol gingen. Voor de correctionneele rechtbank van Antwerpen werd echter de minister van zijnen eisch ontheven, en de beide be tichten vrijgesproken. De minister van financiën ging in be roep en maandag kwam nu de zaak voor het hof, te Brussel. M. Lauwers, van de antwerpsche balie droeg met veel beleid de verdediging voor van de beschuldigden M. de advoeaat-generaal Raymond Janssens deed, als advies, kennen dat, zijns inziens, niets bewijst dat de koet sier het geroep van de douaniers heeft gehoord en de eerste rechters dus goed geoordeeld hebben. Het Hol sloot zich bij deze zienswijze en Witvrouwen en Verhoeven worden opnieuw vrijgesproken. De minister van financiën wordt tot de kosten van beide processen veroordeeld. Het is te hopen dat de Staat ten minste der; huurhouder Witvrouwen zal schade loosstellen voor het hem door geleden verlies. Het zou waarlijk maar al te jtras zijn dat men iemand zoo maar kon be handelen Katholieke Werkman»- kring van Aalst. ZONDAG 18 JANUARI, om 5 uren stipt, GROOT ten voordtele der noodlijdende Leden van den Kring. gegeven door de Koor- en Tooneelafdeeling van den Werkinanskring van Geeraardsbergen. Ingangkaarten zullen aangeboden wor den aan de welwillende bevolking. Eerste plaats 4 fr. 2° plaats 50 centiemen. Zondag IS Januari om twee uren. Voorloopige Vergadering iu d(,n voor de Vakvereeuiging van Twijnders, Wevers en Breiers, Zondag 1 Februari i>m 5 1/2 ure, door Arthur VERHAEGEN, van Gent, over de Vakvereenigingen. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode, Korte Zoutstraat, N. 31, Almanak der algem. Aarlsbroeder- scnap van O. JL. V. van bet H. Hert voor 't jaar 1891. Prijs fr. 0,30. Te verkrijgen ten bureele van Den Den- derbode, Korte Zoutstraat, N°31, te Aalst, F vaam van kiesbekwaam beid. Vraagboek opgesteld door het Ministerie van Openhaar Onderwijs, bij besluit van 31 juli 1888, voor de jaien 1889-1893, met antwoorden en oplossingen. Vlaamschè of fransche tekst prijs fr. 1,00 Wij vernemen dat de gezondheids toestand van prinses Hendrika altijd zeer erg blijft. Ziehier het bulletijn gister morgend, om 10 ure, door de geneesheeren Mar- tiny, Hayoit en Melis, uitgegeven De ontsteking in de linkerlong is ver groot. Docli de algemeene toestand blijft voldoende, Maandag, 15 januari. In den nacht van zondag tot maandag heelt men in allerijl den heer doktoor Martiny moeten roepen. Zijn ambtgenoot, dn heer Melis, ver laat het paleis niet meer. Deze twee geneesheeren en de dok toor Hayoit hebben 's middags eene nieuwe beraadslaging gehouden en ver klaard dat er eene zeer lichte verbetering in den toestand der zieke was. De koningin vergezeld van hare doch ter, prinses Clementine, heeft maandag rond een en half ure 's namiddags aan hare nicht een bezoek gebracht. De toeloop der bezoekers is i.i het pa leis der regentiestraat altijd zeer aan zienlijk. Zondag namiddag hebben er zich ten minste 400 personen op het register la ten inschrijven. Onder deze laatste komt de nuncius van den paus voor. Een trein met goud. Vrijdag zijn er te Bergen drie wagons voorbijge reden die geladen waren mei goud en zilver, in bestemming voor Parijs. Deze wagons brachten uit Brussel 25 miljoen aan de Banque de France gezon den door Belgische kapitalisten, om ge bruikt te worden voor inschrijvingen voor de leening van 870 miljoen, waarvan de omzetting zaterdag plaats heeft. Dood van honger. In nummer 5 der straat van den Honderdjarige, te Brussel, woonde op een zolderkamerken, de genaamde» Marie Leysseus, 72 jaar oud. De andere inwoners van het huis had den haar sinds twee dagen niet gezien. I'e politie, die verwittigd werd, deed dc deur openen en vond het lijk der onge lukkige op den grond liggen. Het arme oudje was dood van honger en koude. Eenige dagen te voren had zij zich nog beklaagd en gezegd dat zij eindi gen zou met te sterveu van hongeren koude. De eenige franken onderstand, welke zij maandelijks van het bureel van weldadigheid ontving, waren op verre na niet voldoende om in haar ondeihoud te voorzien. Een handlanger van Vanderzande. Een huurhouder van Kuregem gekend onderden bijnaam van de Spons, is don derdag aangehouden, onder de beschul diging van diefstal. Die kerel was vroe ger met Gaspard VanderZande aange spannen, ging met hem uit en hielp hein een handje, als het pas gaf. Gaspard, die edelmoedig van aard is, betaalde hem ruimschoots en zoo was de man kunnen huurhouder worden. Zaterdag morgend, in de vroegte, was een diefstal bij middel van valsche sleu tels gepleegd geworden bij de echtgeno ten Van der Meulen, herbergiers, Ander- lecluschelaan, 5. Men had er twee kof fers gestolen, bevattende kleeren en eene som van 150 fr. Den avond te voren was de Spons ge zien geweest in de herberg, en de ver inoedens waren aanstonds op hem ge vallen. Die vermoedens werden natuur lijk nog meer bevestigd toen men op een leegen grond, nabij de woning van den huurhouder, de twee geledigde koffers vond. De politie van St. Gillis had onder- tusschen een naamloozen brief ontvan gen, waarin de Spons aangeklaagd werd als de dader van eenen anderen diefstal, gepleegd bij de weduwe Dethier, Lausa- nestraat. Het parket beval eene huiszoeking. Donderdag namiddag bood een politie officier zich aan ten huize van de Spotis. In de woning vond men niets, doch in den stal ontdekte men, onder hooi eu strooi verborgen, het meereudeel der voorwerpen, bij mad. Dethier en mad. Vandermeulen gestolen. Ten gevolge dier ontdekking werd de huurhouder ter beschikking gesteld van het parket. Diefstal. -- Over eenige dagen, toen de koopwarentrein 61625, in de statie van Stuyvenberg 's avonds aan kwam, bemerkte men dat verschillige voorwerpen verdwenen waren. Uit het onderzoek dal onmiddelijk ge daan werd, bleek, dat de diefstal op het grondgebied van Borgerhoul, :achter hel St-Erasmusgasthuis moest gepleegd, zijn, want in de nabijheid van gemeld gast huis, vond men nog voorwerpen die,door den trein vervoerd* er van gestolen wa ren. De schelmen hebben gebruikt gemaakt van den tijd dat den trein stilgehouden heeft voor het signaal dat achter het gasthuis geplaatst is, om over de omhei ning te klimmen en den diefstal te ple gen. De bedienden hebben tegen den muur van het gasthuis eenige kerels zien lig gen, en denken dat deze de roovers zijn. Verschillige voorwerpen, door ouders aan hunne kinderen, in onderwijsge stichten geplaatst, verzonden, zijn ook gestolen geworden. De diefstal moet nog al aanzienlijk zijn. Moordpoging. De gemeente Ville- en-Warel is onder den indruk eeuer le vendige ontroering ter oorzake eene moordpoging, bedreven in de omstandig heden die wij gaan verhalen. De genaamde Dieudonné Boulange, pasteibakker, te Mettet, begaf zich naar Ville-en-Waret, om zijne ouders een nieuwjaar te wenschen. Na dezen plicht volbracht le hebben en eenigen lijd bij zijne ouders te hebben doorgebracht, begaf Boulange zich bij Josef Sente, eenen bakker, die hem per postkaart eene schuld van drie (ranken had gevraagd. Dieudonné verweet aan Sente zijn voor gaande en in een oogenblik van gram schap greep hij eenen revolver, welken hij bij zich droeg en vuurde hij het wa pen af op zijnen schuldeisclier. Het schot was niet goed gemikt en Sente was gered, doch de kogel trof on gelukkiglijk eenen jongeling van de ge meente Hingeon, die in de nabijheid der mannen stond. Men liep in allerhaast om eenen geneesheer, die er in gelukte den kogel uil den schouder te halen. Terwijl dat de menigte samenschool voor tiet huis, waar bel tooneel plaats had gehad, gelukte Dieudonné erin Na- méche te bereiken. De ongelukkige heelt zich zeiven aan de gendarmen overge leverd, Met den trein van een ure en half is hij te Namen 'onder een goed ge leide binnen gekoméri. Na eene voorloopige ondervraging, is hij naar het gevang gebracht. HOLLAND. Koning Willem. Een dagblad van Weenen verhaalt een anecdootje van wijlen koning Willem van Holland dat, zoo niet waar, toch nog al aardig is. De overleden koning van Holland was groote liefhebber van muziek. Hij zelf dacht een zeer goed componist te zijn. Op zekeren dag droeg hij persoonlijk aan den bestuurder van den schouwburg van Arnhem de partilie van een opera door hem gecomponeerd getiteld De Slaaf van Camo ns. De eerste opvoering werd door het publiek met tamelijk veel koelheid ontvangen en er volgden slechts weinige verlooningen van het opera. De manier op welke de koning compo neerde, wa& zeer eenvoudig. Toen hij inspiratie had riep Willem III zijnen secretaris, M. Van der D..„ en gaf liern bevel aan de piano plaats te nemen. Alsdan liep Zijne Majesteit mei groote slappen al ueurieënd door de kamer. Eenige oogenblikken later bleef hij plotseling staan en zegde tot den secre taris speel la-da-da, pom pom la-la De secretaris, wiens gedachten wel licht verre weg zweelden, speelde op het bevel des konings eenige harmonievolle accoorden, die slechts van ver den zang des konings geleken. Daarop gramschap van den vorst. Komaan vriend, ik heb niet gezon gen pom la la maar wel La-da-da, pom pom lala En de secretaris, door den hevigen toon des konings tot de wezenlijkheid teruggeroepen, speelde de gevraagde noten. Is het dat Sire Niet slecht 1... Maar gij hebt nu de melodie wel onthouden niet waar vroeg Willem III tevreden. Zeker Sire, en indien Uwe Majes teit verlangt.. Ehwel, ga, ik bid u, aanstonds naar uwe kamer en schrijf mij 't geen ik u voorgezongen heb. M. Van der D..., had natuurlijk, toen hij thuis kwam, de melodie des konings g-heel vergeten. Om nu de gramschap van den vorst niet te zeer op te wekken, componeerde hij eenige stukken en legde ze Jes anderendaags den koning over. Stralend van genoegen zegde den koning alsdan met eenvoud Ik geloof dat er slechter stukken gecomponeerd zijn. Wal zegt gij er van, Van der De secretaris antwoordde niet en aldus kwam De Slaaf van Camoëns op de plan keu. FRANKRIJK Het drama van Merlimont. Ingevolge de bekentenissen van Baillet, en de halve bekentenissen van Dutileul, heeft het parket van Monlreuil-sur-Mer besloten de twee misdadigers op de plaats der misdaad zelf te confronteereu. Beiden werden dus vrijdag naar Merli mont gebracht, Talrijke personen van de omliggende dorpen volgden de rijtuigen, waarin de booswichten vervoerd werden, en de confrotalie had plaats onder eenen grooten volkstoeloop, welken de gen darmen moeilijk konden in bedwang houden. De twee moordenaars hebben volko men de plaatsen herkend waar zij geweest zijn na de misdaad, en de personen, die hen daar gezien hadden, hebben ze insge lijks herkend. Baillet leende zich met veel gewillig heid, en zelfs met eene walgelijke onver schilligheid tot de heropvoering van het tooneelder misdaad. Hij heeft gepoogd d« groote poorne openen en daarop ging hij in het straatje, dat langsheen den hof der pastorij loopt. Aan het einde van den hofmuur is eene haag. Baillet verklaart dat hij daar eenen stok heeft uitgebroken, en hij, voorzien van dit wapen, over den muur is geklom men, door den hof gegaan en langs de keuken is binnen gedwongen. In dat ver trek staat een windscherm, die er nu terug geplaatst is. De moordenaar ver borg er zich achter. 't Is op dal oogenblik geweest dat Mad Cauwet.komende 't zij van de straatdeur, 't zij uit de nevensliggende kamer, in de keuken kwam. Zij sprong, zegt de ellendeling, achteruit toen zij mij zag. Dan hief ik mijnen stok op en gaf haar eenen slag op het hoold. Zij storte met met het hoofd in het vuur. *»-" Zonder zich verder om de ongelukkige vrouw le bekommeren ging Baillet de deur aan de straat vast te maken, alsook die van het huis en liep daarna naar de slaapkamer, om geld te zoeken. In eene secrétaire, die hij openbrak, vond hij 20 fr. Maar hij moest zich haasten. De klok luidde reeds zoodat men uit de mis ging terugkeeren. Hij keerde terug naar de keuken. Hij ging voorbij het lichaam van zijn slachtoffer, zag dat het geheel onbeweeglijk was en het vuur haar aau- gezicht verbrandde. Zij is dood riep hij verschrikt uit. Daarna verliet hij 't huis om Dutilleul te gaan vervoegen, die hem in het straatje wachtte. De moordenaar verhaalde met eene soort van stoefterij al die bezonderheden. Hij was niet in 't minste ontroerd wan neer hij zich in tegenwoordigheid bevond der familie van het slachtoffer, en van den eerw. heer pastoor, die geknield op den grond zijn gelaat iu zijne handen ver borg en de moordenaars zijne moeder niet wilde bezien. Baillet houdt staande dat hij den mond van Mad. Cauwet niet gestopt heeft, ter wijl de zuster van den pastoor stellig verklaart een stuk linnen te hebben weg genomen, dat rond het hoofd harer moe der gebonden was. Hij beweert ook den stok, waarmeê hij de misdaad pleegde, in de keuken te hebben achtergelaten, alhoewel niemand hem daar niemand hem daar gevonden beeft. Dutilleul wordt op zijne beurt binnen gebracht. Men brengt hem in alle plaat sen waar men hem gezien heeft. Zijne uitleggingen komen in 't algemeen met de verklaringen der geiuigen overeen, maar hij loochent stellig op wacht te heb ben gestaan. Hij wist zeer goed dat Bail let in de pastorij ging stelenjen misschien moorden, maar hij heeft enkel gewacht. Ziedaar zijn stelsel van verdediging waaraan hij zich ten stelligste houdt.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2