Een en ander. Algemeene werkstaking. Boekaankondiging. Allerhande nieuws. bewijzen. Dat allen dus tot 't oefenen der deugden, die het christelijk leven uitma ken, terug komen Dat allen bijzonder lijk, in deze gestoorde tijden, zich toe- leggeu op het oefenen der Liefde, dezer voornaamste der christelijke deugden, van dien grondslag van het christelijk leven, van die deugd, zonder dewelke de andere deugden niet bestaan, of vruchte loos blijven, volgens het woord van den ApostelMaar boven al, oefent de Lielde die de band is der volmaaktheid (7). Dat de ouders ook wel zorgen eene christelijke opvoeding te geven aan de kinderen die God hun geschonken heelt Het huisgezin is de bron der burgerlijke samenleving, en grootendeels is het in het huisgezin, dat het lot der staten wordt voorbereid. Daarom vallen dezen, die de christelijke inrichtingen willen verdelgen, voornamelijk den wortel zelve des buisgezins aan, en trachten hem te bederven. Ouders, waakt over uwe kin deren Laat niet toe, dat hunne jeugdige zielen het vergif der dwaling drinken in scholen, die met den geest van godde loosheid of onverschilligheid doordron gen zijn. Zorgt dat de huiselijke haard zelve eene wezenlijke school zij van het deugdzaam leven. Deze zijn, Z. B. B., in hunne groote trekken de leeringen die door.den alge- meenen Vader der geloovigen, en Herder onzer zielen, in deze beroemde encycliek over de plichten der christenen zijn uil- gelegd. Doordringt u vau deze zalige lessen die de H. Geest heeft ingegeven, tot onderrichting der christenen en tol heil der maatschappij. En moge de Heer u behoeden,en moget gij,door uwe goede werken en uwen geest van versterving, meer en meer zijne zegeningen over u trekken Koningskinderen. De onverwachte dood van den belgischen kroonprins Boudewijn, heeft het franscbe dagblad l'Événement aanleiding gegeven, eene opgave te doen van gelijksoortige geval len, die zich in den loop der laatste 150 jaren hebben voorgedaan, en zoo zijn er nog al eenige. Merkweerdig is het, dat in Frankrijk sedert bijna twee eeuwen de kroon geen enkele maal van vader op zoon overging. De zoon van Lodewijk XIV stierf in zonderlinge omstandigheden, evenals zijn neef, zoodat de kroon van hem recht streeks op zijn achterkleinzoon overging De zoon van Lodewijk XV stierf eveneens jong zoo ging het ook met den zoon van Lodewijk XVI de zoon van Karei X, de hertog van Berry, werd door Louvel ver moord de zoon van Napoleon I stierf als hertog van Reichstadt in balling schap de zoon van Louis Philippe, de hertog van Orleans, kwam ongelukkig om het leven, terwijl de zoon van Napoleon III in Afrika door de Zoeloe's werd vermoord. In Rusland verloor Alexander II zijn oudsten zoon op den leeftijd van 22 jaren. Koning Willem III van Holland zag zijne beide zonen in het grat dalen. Het lot van den Oostenrijkschen kroonprins ligt nog versch in het geheugen en koning Leopold II van Belgie heeft, evenals koniug Willem III, twee kroonprinsen verloren, eerst zijn eenigen zoon en daarna zijn neef,den nu overleden kroon prins Boudewijn. De duitsche kroonprins Frederik Wil helm,die slechts drie maanden als keizer regeerde, behoort ook thuis in de treuri ge lijst der kroonprinsen, die bewijst, dat 's werelds noodlot zelfs niet voor de vorsteliike tronen stil houdt. Vlaamsch in het bestuur. De franskil jonsbladen klagen putten in de aarde dat alle plaatsen aan de Vlamingen geschon ken worden. Twee Vlaamschgezinde weekbladen, de Flamingant van Brussel en het Reeht van Antwerpen hebben een onderzoek inge steld en geven met naam, toenaam en graad van bediening de plaatsen op welke in het hooge Bestuur door Vlamingen of Walen worden bezet. In het Recht van zondag laatst vinden wij eene lijst van -46 hooge ambtenaars van het Postwezen. Op die 46 zijn er slechts negen die Vlaamsch kunnen, daarbij nog drie die wat gebroken Vlaamsch kennen. Zeg, is dat geene schande Misdaden. De Journal officiel van Pa rijs deelt de statistiek mede der misdaden in Frankrijk, gedurende het jaar 1888. De jury heeft, in dit jaar tijds, te oor- deelen gehad over 3126 zaken,betreffende 4258 beschuldigden. Vijf-en-twintig ten honderd der be schuldigingen hebben geene veroordee- ling meegebracht. Onder de veroordeel den hebben slechts 26 ten honderd het voordeel der verzachtende omstandighe den niet genoten. Op 29 ter dood veroordeelden werden er 9 gehalsrecht. Het getal der veroor deelde ODgeletterden is, sedert 1875, met 44 ten honderd verminderd het getal der misdaden is nochtans hetzelfde gebleven. Zoodat het onderwijs zonder de opvoe ding geen geneesmiddel is tegen de kwaal der misdaad. 38 beschuldigingen betroffen politieke en drukpersmisdrijven. 190,130 zaken werden door de korrek- tionneele rechtbanken beoordeeld. Sedert 1884 is hel getal processen van dien aard met 5190 vermeerderd. Getal beschuldigden 198,211. Onder deze beschuldigden zijn er 14 ten honderd, zijnde nagenoeg 28,000 minderjarigen. Deze 28,000 minderjarigen komen uit de scholen, welke sedert een twaalftal ja ren zijn verwereldlijkt. Zooals men ziet zijn deze cijfers zeer welsprekend. Tippo-Tip. 't Schijnt dat Europa zich in T kort mag verwachten aan een be/oek van het beruente opperhoofd der Araben, Tippo-Tip, in dienst van den Kongostaat geneden en bevelhebber van Stanley- Falls. Tippo-Tip is reeds op weg naar de Oost kust van Afrika en zou van gedacht zijn naar Engeland te gaan, om zich te bekla gen over Stanley. Deze had hem, gelijk men weet, scha deloosstelling gevraagd, omdat Tippo-Tip aan zijne overeenkomsten met Emin te kort was gebleven. 't Is te denken dat Tippo-Tip tezelfder tijd verscheidene Europeesche landen zal bezoeken. De weduwe van den heer Jameson en haar broeder zijn naar Zanzibar vertrok ken, om aau Tippo-Tip inlichtingen te vragen over de menscheneterij, welke Stanley den heer Jameson ten laste legt. Meikverzorging. Er bestaat in de na tuur geen nat dat zoo gretig alle geuren en vochten opneemt als de melk. Om te beletten dat de melk daardoor in waarde vermindere is het hoogst noodza kelijk, dat alles wat er mee in aanraking moet komen uiterst rein weze. Daarom ook moet de melk zoo gauw mogelijk uit de stallen verwijderd, geze gen en afgekoeld worden, want, verblijft zij zekeren tijd in te warmen toestand, er ontwikkelen zich melkschimmels of mi croben in, die het melksuiker opnemen en tot melkzuur verwerken. Zoodra er zuur in de melk is, kabbelt die 't is te zeggen, de kaasdeelen komen in vaste stof en beletten de boterdeelen (die omhoog komende den room vormen) naar omhoog te slijgen. In dien toestand levert de melk dus het dubbel nadeel op, dat zij omgezet is en min room opbrengt. Om de melk voor microben te vrijwa ren, kan men ze koken; zoo doodt men alle schadelijke elementen, die er 2ich op d.;n oogeublik in bevinden, doch niets belet dat er zich later opnieuw microben in ontwikkelen, en de melk verzuren, wanneer deze in een daartoe gunstige omstandigheid woidt gebracht. Het koken biedt, benevens het bewa ren, ook nog het voordeel aan ons door het vernietigen der melkschimmels te be vrijden van zekere besmettelijke ziekten als pokken, enz. Om verzuurde melk lot haren natuur lijken staat terug te brengen is het genoeg er 1 tot 2 grammen bicarbonate de soude (maagzout) bij te doen en ze met dit zout te laten koken. In Spanje, schrijft Het Handelsblad, heelt men het algemeen stemrecht. Dezer dagen was het daar kiezing.Een vlaamsch kunstenaar was er aanwezig en schrijft ons nu over het ongehoorde spektakel dat bij daar zag. Ziehier wat hij zegt Gisteren was het hier kiezing. Aan sommige kiesbureelen riep men Stem men te koop voor 3 pesetos Aan andere vroeg men 4, 5 en zelfs 6 pesetos. Toen ik dat hoorde dacht ik leve de suffrage universel Het is een schoon ding, dat aan zulke onbeschofte en eerlooze kerels die hunne slem te koop veilen, zooveel recht geeft als die van eerlijke en ver standige mensclien. Die aanbieding gebeurde openlijk en als nu de kiezing afgeloopen is.zegt men de wil van 't volk heeft gesproken. Eri zoo maakt men volksvertegenwoor digers en republikeinen, volgens den geest des tijds. Wintergenoegens. Onder de verma kelijkheden die nu te Saint Petersburg meest ia de mode en den smaak zijn, zijn de feesten in het ijspaleis. Het ge bouw is opgericht in 't Aquarium. Geheel het paleis is met electriek verlicht. Er zijn eetzalen en feestzalen en alles is weelderig en passend versierd. Voegt daarbij de vonkelingen van die eindelooze ijsmassa, en gij zult u eenigzins kunnen verbeelden welk glanzend en tooverach- tig zicht dit ijspaleis oplevert. Het nieuwste nieuws in de salons der j rijken zijn de standbeelden in ijs, ge- i bouwd door kunstenaars en in een boseh van sperren geplaatst. Deze standbeelden j die de lucht langs binnen verfrisschen, j maken, als zij met gekleurd elektriek licht beschenen worden, het verrassend ste effekt. Op het verkleed bal der gravin Klein- michel konden de genoodigden deze beelden niet genoeg bewonderen; de tee- I keningen ervan waren gemaakt door den - vermaarden schilder Kazarine, en zij wa ren gebeeldhouwd door Tzigantzoff. Amerikaansch. Men heeft te New- York een huis ingehuldigd met 26 ver- diepen. f Het is eene heele reis om eens naar beneden te komen of naar boven te gaan, zelfs als men maar op het 15e of 12* ver diep woout. i LANDBOUW. Landbouwonderwijs in het gesticht van Gijsegem bij Aalst. Verleden jaar werd er te Gijsegem in het geslicht van den H. Aloysius bestuurd door den Eerw. Heer Van Impe, eenen leergang van Landbouw ingericht. De eerste begrippen van landbouw kunde, die voor ieder werkman onont beerlijk zijn, worden er zoo aanschou welijk en praktisch mogelijk aangeleerd. Ten einde dezen leergang meer en meer vruchten te doen dragen en het Staatsbestuur eene helpende hand te bieden in het verspreiden der landbouw wetenschap, heeft de heer Bestuurder van gemeld gesticht besloten, de oud- leerlingen der omstreeken toe te laten dien leergang te volgen. De lessen worden alle Zondagen gege ven ten 9 1/2 ure. De belanghebbenden mogen zich op dit uur in het gesticht aanbieden. Men meldt uit Wasmes, 8 Februari De meetings voor het algemeen stem recht worden in de Borinage voorgezet. Vandaag werd alhier eene groote mee ting gehouden, waarop socialisten en mannen der Réforme het woord voerden. Vier honderd man, met roode vlag en muziek aan 't hoofd ging, onder het spe len der Marseillaise de sprekers aan de statie afhalen. Vijftien honderd personen woonden de meeling bij. De sprekers beweeren dat het algemeen stemrecht noodzakelijk is, en als men het weigert, dat de algemeene werkstaking moet uitbersten. Uit Bergen meldt men, onder denzelf den datum, dat de socialisten aldaar de algemeene werkstaking als onvermijde lijk beschouwen. Het is, volgens hen, het laatste middel om liet algemeen stem recht te bekomen, want zij verwachten er zich aan deze radikale hervorming door de Kamer te zien verwerpen. Sedert lang reeds maakt de werkman op aanrading der socialistische hoofd mannen, zich gereed voor de werksta king. In elk huisgezin, hoe klein ook, legt men eenige franken per week op zijde, in 't vooruitzicht der algemeene Werkstaking. De samenwerkende maatschappijen besteden, van huunen kant, een deel hunner winsten aan het samenstellen van een reservefonds, bestemd om de werkstakers te ondersteunen. Volgens Alfred Defuisseaux zal de alge meene werkstaking een echte rouw zijn voor Belgie. Het volk zal niet toegeven, zelfs niet aan den honger, daar hei vast besloten is zijne burgerrechten te veroveren Wat zal er alsdan gebeuren Niemand weet het. Ook, zegt Defuisseaux, in het laatste nummer \an la Bataille moeten wij al de ernstige verantwoordelijkheid der alge meene werkstaking terugwerpen op onze verdrukkers. Verdrukkers omdat men niet wil er kennen dat iedereen, hoe dom of hoe slecht ander ook, het recht heeft kiezer te zijn Ten einde de verantwoordelijkheid van hunnen rug te schudden, zouden al de groepen, bonden en samenwerkende maatschappijen aan de mogendheden, die onze onzijdigheid hebben gewaar borgd, eene nota of manifest zenden, waarin wordt uitgelegd dat de werklie den zullen gedwongen zijn het werk te slaken, indien men hun het algemeen stemrecht niet verleent. Dit manifest zou verzonden worden voor de bespreking van het voorstel tot herziening in de Kamer. Christelijke Overwegin gen voor al de dagen der Vasten vol - gens het Evangelie der Mis, bijzonderlijk aangeboden aan de vrienden van hel H. Harivan Jezus, en gevolgd van een groot getal gebeden, door den Eerw. P. Fr. A. M. Portmans, van de orde der Predikhee ren, naar het fransch; een boekdeel van 358bladz., in-32. H. Dessain, Uitgever te Luik. Franco per post. Gebrocheerd Fr. 1,00 Linnenband rood op 3nede 1,40 De heilige vastentijd is een tijd van in getogen- en boetvaardigheid. De ouder dom, een weitig ontslag, eene gekrenkte gezondheid, een aanhoudend en moeilijk werk, ontzeggen misschien aan velen de onthouding en liet vasten; maar welke reden kan men bijbrengen om zijne, ei laas, zoo verzwakte ziel, niet door krach tige en ware gedachten te spijzen De mensch vergeet maar al te dik werf zij ne ziel, het verhevenste deel zijns wezens, en blijft als een slaaf aan zijn lichaam on derworpen. En nogtans, in zichzelven beschouwd, wat is dil lichaam dat men vleit, en waarvan men zynen afgod maakt. Daags na de uitzinnige en misdadige vermaken, die men vastenavond noemt, doet de Kerk, door den priester, den mensch de nietigheid zijns lichaams met deze godspraak herinneren Gedenk dat gij stof zijt en in stof zult uiederkeeren. Is de mensch dus niets dan modder en leem? Neen de ziel overleeft aan den puinhoop des lichaams; de ziel is onster felijk en draagt den goddelijkeu stempel. Aan deze, misschien zoolang vergeteue ziel, moet men, vooral gedurende de hei lige veertigdaagsche vasten, al zijne aan dacht en zorg toedragen. Mogen alle ware en oprechie christenen, in den geest van hunne moeder de H. Kerk treden, en ge durende den vastentijd heilzamer wijze tot inkeer komen Om u deze,aan het christelijk leven zoo belangrijke oefening te vergemakkelijken komen wij ueenige godvruchtige overwe gingen voor al de dagen der vasten aan bieden. De bladzijden van bet Evangelie, dat ons de H. Kerk zelve in de H. Mis voor oogen stelt, hebben ons den weg onzer overwegingen geopend. Eene aardbeving te Aalat. Vrijdag laast rond 7 ure 's avonds hoorde men eensklaps een allerhevigsten slag, welke alle inwooners der Stoof- straat alhier, in de grootste onrust deed verkeeren. Eene dynamietontploffing,rie pen sommigen, de socialisten die het fabriek van Mijnheer Leirens deen in de lucht springen, riepen anderen, en een ieder verliet zijne woning op het aan dringen van Denisius Bonner, bediende aan de Vischmerkt. Het ijzeren deksel, wegende ruim 500 pond hetwelk den put der stadsgoot bedekt gelegen aan de woning van den beer Louis Burny, vloog als een kaart je in de lucht, sommige gevels werden ernstig beschadigd en de kasseien langs den kant der Pontstraat werden wegge rukt door eenen dringenden stoom, die de hoogte der huizen bereikte. Een hevige rook ontsnapte voortdurend uit alle zijden des gronds en niemand kon de oorzaak dier onverwachte ont ploffing raden. Zaterdag morgend kwamen de heeren Schepeuen Baron Bethune en Ghee- raerdts,bijgestaan van den heer Goethals, stadsbouwmeester ter plaats, ten einde eeu onderzoek te beginnen. Na de stadsgoot op verschillende plaatsen opengebroken te hebben, kwam men ten laatste op eene plaats waaruit vlammen van verschillende kleur, even als uit eene brandende petrolbron, opstegen. De oorzaak was weldra gekend. De gasbuis aldaar, bevond zich op sommige plaatsen in gevorderden staat van verzu ring en toonde eene opening waaruit de gas met kubieke meters kon ontsnappen. Een doorgang heeft deze gas gevonden om in de onderaardsche goot te dringen waarin ze dan op de eene of op de andere wijze met eene brandende stof in aanra king gekomen is. Alles is wel, dat wel eindigt. Dat dit diene tot waarschuwing aan ons Gemeentebestuur om onverpoosd d« wapens die in zijne macht zijn te gebrui ken tegen diegenen die alhier aan hunne verbintenissen te kort blijven. Dewijl de gas de bezondere en openbare waterput ten onzer stad bederft, dewijl onze moe dige Pompiers,bij bet openen der brand putten, bijna verongelukken door gas- reuk of gasontploffing, dewijl er Klachten diensaangaande overal ontstaan, wordec wij des avonds als met nachtlichtjes verlicht en dit alles niettegenstaande het kohier van lasten der onderneming aan de maatschappij der Gas uitdrukkelijk oplegt de gansche canalisatie te zullen moeten vernieuwen. Waarlijk men begrijpt niet waarom ons Stadsbestuur tot hiertoe de Maatschappij der Gas niet heeft gedwongen de be staande canalisatie die zich in eenen hoogst gebrekkigen staat bevindt, te ver nieuwen. De vaetenavonddagen zijn hier zooals gewoonlijk afgeloopen. De mascarade bij klare dage verdwijnt allenskens, terwijl zij des avonds en 's nachts meer en meer toeneemt. Wat het meest te betreuren valt, is het zingen van die dubbelzinnige, of beter gezegd, vuile slechte liederen. Wij begrijpen niet waarom onze Politie,het zingen ter straat na middernacht niet verbiedt. Het is zeker toch wel lang genoeg als men tot dat uur mag huilen en schreeuwen. Hebben de overige burgers dan, op die dagen, geen recht op nachtrust meer Er wordt op dit oogenblik geklaagd, en met rede, over onze Stedelijke Politie vele wetten, reglementen en beslissingen van 't Collegie van Burgemeester en Schepenen zijn eene doode letter gewor den of worden niet uitgevoerd. Hel spijt ons waarlijk dat wij zulks moeten besta- tigen. Wij roepen er de aandacht des heeren Burgemeesters op in en nemen de vrijheid hem te doen bemerken dat veel al zijne te groote goedheid en toe gevendheid er de oorzaak van is.... Wij lezen in 't Zondagblad De Con sul van...Panama bijna te Geerardsbergen. Vrijdag heeft hier in onze stad iets plaats gehad, die men waarlijk eene wel voorbedachte en overlegde grap mag noe men en die langen lijd in het geheugen der gefopten en der daders of doender zal blijven. Deze week ontvingen menige hande laars onzer stad en van het omliggende Lessen en Ninove eenen brief, waarin eenen vreemden heer, zich noemende Consul van Panama, die hen op vrien delijke en beleefde wijze verzocht zich op Vrijdag 6 Februari 1891, om 4 uren namiddag, met stalen van allumetten, ei- garen, witten en zwarten kant, gemaakte en ongemaakte kleederen, gedroogde saucissen, wiegen, manden, aardappels, appels, geneesmiddels enz. veel te lang om te meldeu, in het Hotel de l'Europe, op het Statieplein alhier, te bevinden. De gekochte koopwaren moesten gele verd worden, mits comptante betaling,in de haven St. Nazaire, in Frankrijk. In het voornoemd hotel waren er twee kamers en eene ontvangstzaal voor den Consul en zijnen sekretaris gereed ge maakt. Van voor het bepaalde uur, verdrongen zich in het hotel al de uitgenoodigde han delaars, er waren aan onze statie geen commissionnairs genoeg, om de heeren en damen uit het omliggende te belpeu hunne stalen naar het hotel te dragen. Onze stad was ook wel voorzien, allen geladen met hunne vracht stalen en te vreden met de hoop eene goede winst te doen. Wij hebben eenen mandemaker gezien van kop tot teen geladen met kin- derwiegen, manden, korven, enz. Op het oogenblik dat den Consul met den trein van 4 uren, komende uit Brus sel, moest toekomen, kwam er bij den hotelhouder eene depeche toe, waarin de consul zegde den trein gemist te hebben en hij met den exprestrein van 6 uren zou toekomen. In tusschentijd wierd er eene goede pint gepakt op den goeden uitval der zaak en ieder had nog twee uren tijd, in gezien 't groot getal mededingers, zijne prijzen nog eens wel te overzien. Om 6 ure danste de kat voor goed op de koorde. De trein kwam donderend de statie binnen, ieders hartje poppelde van verlangen.. De Consul ging daar zijn De deur ging open en eenen depeche- drager verscheen, maar zonder consul, met eene depeche luidende als volgt Bedankt de heeren in mijnen naam, door een onvoorzien geval ben ik aanstonds naar mijn LAND moeten vertrekken. SALUT. Tableau Men ziet van hier welke gespen, en niet zonder rede, er gelrokken werden bij die teleurgestelde handelaars. Had er eenen portrettrekker geweest, zeker had hij een der schoonste vues kunnen nemen, die hem veel geld kon den opbrengen. Iniusschentijd was er eenen der tegen- woordigen naar 't huis van den aanwezi gen mandenmaker gegaan, had met de complementen van Jan, zeggende dat al les verkocht was, eenen wagen met wie gen, manden, enz. doen laden en de knechten kwamen in eenen draf, buiten adem, aan de poort vau het hotel, waar zij zagen, maar te laat, dal zij wederom bedrogen waren Bij het ter pers leggen, vernemen wij, dat er deze week verscheidene van die goedgeloovige handelaars met het kruis van het kanaal van Panama zullen ver eerd worden, maar liet groot kruis zou den wij geerne zien geven aan den uitviu- der van de grap. Mislukte diefstal. M. X., van de Steeukaai, te Brussel, rond 3 ure thuis komende, vond geheel zijn huis overhoop gezetal de schuiven en kassen waren opengebroken. Hij schrikte bij de gedachte dat de die ven want er waren dieven geweest eene som van 34.000 fr. zouden gevon den hebben. Hij snelde naar den secretaire en be vond tot zijne groote vreugd, dal de som onaangeraakt was gebleven. Men had niets gestolen dan een gouden horlogie. Op aanwijzing van eene vrouw,die een der bovenkwartiers bewoont, heeft men eenen der dieven aangehouden, die te vens ook zijnen meéplichtige heeft verra den. Deze laatste zou ook de persoon zijn» die over eenigen tijd den diefstal pleegde bij M. den onderzoeksrechter te Meche- len. Huiselijk drama. In de Zes Pen- ningenstraat, te Brussel, deed eene jonge vrouw hare bejaarde moeder door eenen politieagent aanhouden en legde in bet bureel de volgende treurige verklaring af. Mijne oudsrs komen slecht overeen en mijne moeder is aar. den drank ver slaafd. Beiden wonen te Geeraardsber- gen. Vrijdag ontving ik van eenen genees heer dier stad eenen brief, waarin hij mij verzocht, oogenblikkelijk ten zijnent te komen, om eene belangrijke verklaring te hooren. De dokter meldde mij dat hij over eenigen tijd bij mijnen vader geroe pen, dezen in de hevigste ingewandspij- nen vond. De man drukte het vermoeden uit dat hij vergiftigd was. Een braakmiddel, door den doktor toegediend, bevestigde dit vermoeden. Het uitgebraakte vocht bevatte eene stof die in de verwerij gebruikt wordt. Eene nog half gevulde tas koffie bevatte een dei gelijk mengsel. Uit het onderzoek bleek dat de vrouw bij eenen drogist die stof had ge haald om eenen rok te verwen. Toen men haar wilde ondervragen, was zij verdwenen. Nu zondag was zij bij hare doehterte Brussel komen aankloppen en deze heeft geen oogenblik geaarzeld om de onweer- dige moeder aau hel gerecht over te le veren. Op den 31 Augustus 1890, traden twee jongelingen van Antwerpen in het kerksken van St-Anneken en stoorden er de goddelijke diensten. Het aanwezige volk, verontweerdigd, riep den kommissaris Geldof en deze maakte tegen de twee ruststoorders een proces-verbaal op, hetwelk voor gevolg had dat zij alle twee voor de rechtbank van Dendermonde zijn moeten verschij nen. Den 13 Januari laatst werd de volgende veroordeeling uitgesproken Arthur S., boekbinder,te Antwerpen, is veroordeeld tot 9 dagen gevang en 26 fir. boet voor

De Denderbode | 1891 | | pagina 2