NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Zondag 15^Februari 1891, 10 centiemen per nummer 45ste Jaar N. 2540 AB0NNEMENTPRI.7S AM0NCEIVPRU8 Politiek overzicht. VANSTEENKISTE Zij hadden iets ontdekt. Betaaldag in China. Gevolgen van een slecht Staatsbestuur. Afdeelingen der Kamer. DENDER-BODE. Jil iilad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor res maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutstraat, N° 31, en in alle Postkantoren des lands. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen, fr, 1,00Vonnissen op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, sijn ten laste van den schuldenaar. Calque snaai AELST, 14 FEBRUARI 1891 Voor en tegen de Republiek. De be weging voor en tegen de republiek duurl voort in de oonservatieve rangen. Terwijl tal van geestelijken het voor beeld volgende van Mgr. Lavigerie en aangemoedigd door de houding van den H. Vader, bereid zijn te berusien in den bestaanden regeeringsvorm; terwijl in de Kamer de grondwettelijke rechterzij veld wint, blijft de graaf van Parijs aan zijne aanhangers hetzelfde ordewoord geven oorlog aan de republiek. Graaf d'Haussonville, vertegenwoordi ger van den graaf van Parijs, heeft te Nimes, op eene vergadering van 300D toehoorders, de thesis verdedigd dat de katholieken aan hunne plichten te kort komen, wanneer zij de monarchie niet verdedigen. De monarchisten zullen de wapens niet neêrleggen voor den dag der overwin ning, en Mgr. Lavigerie heeft ongelijk gehad het geloof te verwarren met de po litiek. Ministerieele crisis. De nieuwe itali- aansche ministerpresident Rudini heeft aan de vertegenwoordigers in het buiten land een omzendbrief gezonden, waarin hij verklaart, dat het kabinet zich zal houden aan de gedragslijn, welke door 't land bij de laatste kiezingen is goedge keurd, en welke in handhaving van den vrede en behoud der instellingen bestaat. Deze gedragslijn, zegt hij verder, is een waarborg voor de veiligheid van Italië en de rust van Europa. Het nieuwe kabi net zal zich beieveren om de banden van vriendschap, welke Italië met alle mo gendheden verbinden, nauwer toe te ha len. De meeste italiaansche bladen nemen tegenover het nieuwe kabinet een afwach tende houding aan. Crispi's Riforma meent dat het tot de rechterzij zou be- hooren, als er niet eenige elementen van links inzaten; nu is er eigenlijk geen mi nisterie, maar eene verzameling van mi nisters. De Opinione schijnt voortaan als officieus orgaan van Rudini te dienen. De Moniteur de Rome verwacht van den op portunist Rudini geene verbeteringen. 't Zal 't zelfde liedje zijn, zegt het blad, door eenen anderen tenor gezongen. M. di Rudini is, naar het schijnt, geen priesterhater, gelijk Crispi en Zanardelli, maar 't is de lijpe van het opportunism. Hij zal geene dwaasheden doen gelijk Grispi maar toch den zelfden weg volgen. Hij zal waarschijnlijk genegen zijn de godsdienstige kwestie niet te verscher pen, om, indien het mogelijk is eenig- zins de orde te herstellen. ZIJNE ZONEN. (6* vervolg.) Overal had men hertshoornen kunstig aange bracht, hetgeen prins Oscar deed opmerken dat men het kasteel gemakkelijk 't Hcrtenslot had kun nen noemen. Twee groote herten liggen aan den grooten ingang, hertshoornen ziet men boven dc deuren, boven de kassen, op de trappen overal hoornen en nog hoornen, spotte de prins. Prins, antwoordde Helena, gij drijft met alles den spot, wat zou er wel zijn, waarvoor gij geen spotternij in den mond hebt Verlangt ge dat te weten hernam hij mat zachte stem en aansag haar veelbeteekc- nend. Helena zweeg. Een schaamteblos bedekte hare wangen. Mag ik u het eenige op aarde noemen, dat mij met diep gevoel, met hartstonhtciijkcn gloed vervult, en bij dag en bij nacht mijnen geest be zighoudt Gij zijt liet zelve, dierbare Helena. Helena, vroeg hij scbuebter, hoe moet ik dat Hemchzuchtig als Crispi, maar mot meer onderscheiding en wellevendheid, zal hij voortgaan Italië te regeeren alsof het eene mogendheid van eersten rang was. Volgens de Fanfulla zijn te Palerme on lusten ontstaan, onder het geroep Weg met Rudini Leve Crispi De Tribuna zegt dat de vrienden van Crispi eene belooging wilde houden te zijner eer, maar hierin door een zwaren regen belet werden. De Riforma verzekert dal de onderhan delingen tusschen Italië en Engeland, om tot eene oplossing der kwestie van Kas- sala te geraken hernomen zijn. Volgens uit Weenen gemeld wordt, zijn al de joden van Novgorod, ten getalle van 117, uit deze stad gejaagd. De joodsche lamilliën uit den omtrek hebben insgelijks bevel gekregen hei district te verlaten, ingevolge eene reeds lang in onbruik geraakte wet. De liberale drukpers had iets ont dekt tegen onzen veriegenwoovdiger, M. Woeste in 1891 is hij tegen de herziening en in 1870 zou hij er zich vóór verklaard hebben. En daarmêe pogen zij hem 't hoofd in te slaan.... Maar de waarheid is dat M. Woeste nooit in grondbegin tegen de herzie ning is geweestmaar wat hij, zoowel in 1891 als in 1870, wil, is dal men vooreerst goed wete waar men naar toe wil. Hel is immers gevaarlijk van zich in volle duisternis op onbekende wegen te begeven, want al licht zou men in afgronden kunnen te recht ko men. Onze achtbare vertegenwoordiger wil ook niet dat de herziening gedwon gen gebeure, in andere woorden, met het mes op de keel men mag niet toegeven aan een kliekje schreeuwers de herziening moet gebeuren met over- eeukomst der partijen en niet zonder te weten waar men henen wil. Zoo min als iemand in de katholieke partij heeft M. Woeste beweerd dat de grondwet onherzienbaar was altijd heeft hij verklaard dat de cijns meer eene liberale dan eene katholieke uit vinding was en de katholieken er groot belang bij hadden zoo demokratisch of volksgezind te zijn als mogelijk. Nu men staat legen over de liberale partij die met dobbelhertigheid te werk gaat, die met kwade trouw handelt, die alleenlijk de herziening tot haar persoonlijk kieshelang wil exploiteeren en waarlijk de liberalen zijn te laat opgestaan om ons katholieken, om den tuin te leiden stilzwijgen opvatten Prins, zei ze ernstig, ik bid er u om, doe geene verdere pogingen. Eenmaal reeds was ik ge noodzaakt u een ontwijkend antwoord te geven omdat ik u niet onbewimpeld antwoorden kon doch nu zal ik het doen. Ik kan nwe genegenheid niet beantwoorden. Het woord klinkt misschien hard doch ik kan niet anders spreken, mits gij er mij toe dwingt. Ja, Helena, zei hij. het is hard, en zijne stem klonk gesmoord. Daarop trok hij zich terug en kreeg eindelijk zijnen gewonen, vroolijken toon, hoewel gedwongen, weder. Sedert dien dag werd hij nog spotzieker dik wijls scheen hij ecliter somber, droevig, zw ijgend, uitgenomen voor Anna, die hij voor zijne geestig heden en bevalligheden opmerkzaam zocht te ma ken. Was dit eenvoudig spcculceren van den afge wezen prins, of gevoelde bij waarlijk genegenheid voor dc coquette Anna 1 Eensdaags trok het troepje op den middag naar het vriendelijke, stille Langcuschwalbach, dat zoo dicht en vast aan de bergen ligt nis ccn trouw schoothondje bij zijne oude meesten s. Het water der daar opwellende bron beviel von Heuscnbcrg beter dan zijne gewone morgensoep. Onder de blauwe leien daken, zei Helena, die tiet bad plaatsje liet aanzien geven van eene monsterach tige, geschubde slang, schijnen vrede en matig heid te wonen. De Missiën in China en Congouitgege ven door de paters van Scheui, bevat een belangwekkend verhaal van den Nieuw jaarsdag in China. In China, waar alles op een onverau- derlijken leest geschoeid is, worden vele zaken enkel door het gebruik geregeld Zoo, naar eene aloude gewoonte, is de maand van T jaar het noodlottig tijdstip, waarop de schulden geëischt worden. Nu met het aantreden van nieuwjaardag, zijn deze wel dood gelalen, maar toch moet hunne invordering tot later verschoven worden, en al wie een ongelukkigen schuldenaar zou willen vervolgen binnen de blijde nieuwsjaarsmaand, zou onver mijdelijk als een groven onbeleefderik en ruwen barbaar, met den vinger nagewe zen worden. Na zijn er wel Chineezen die geene schulden hebben? Het valt sterk te betwij felen. De keizer zelve moet dikwijls lee- ningen aangaan om in dc kosten van zijn hof te voorzien. De Chinees is handelaar geboren hij koopt en verkoopt, mangelt en tuischt, maakt plannen, rekent on telt, geeft te leen mei eene hand en neemt te leen met de andere. Die meest schulden heeft, wordt voor den rijkste gehouden, want het is een teeken dat hij vertrouwen verdient om veel in leen te ontvangen, en dit aanzien is natuurlijk gesteund op zij nen welstand. Daaruit volgt -at degehee- le chineesche wereld met schulden aan- eenhaugt. De groote mandarijn, evenals de geringste landbouwer, ligt aan deze kelen vast. Men mag in waarheid zeggen dat China leeft en slaan blijft door de we- derzijdsche schulden. Hij, die geld in te vorderen heeft, is van een anderen kant weer schuldenaar, en zoo heeft elk be lang bij het behoud van den tegenwoordi ge n staat van zaken, want de minste wanorde dreigt iedereen met volkomen ondergang. Putten graven om putten te vullen, is in China de groote kunst, en daar meest al len er goed in ervaren zijn, rolt de chi neesche wagen bijna het geheele jaar door zonder merkelijke botsing maar laat de twaalfde maand daar zijn, binnen welke alle rekeningen moeten vereffend worden, dan komt eindelijk de kal op de koord list tegen list, geweld tegenge weld ieder schijnt bedacht om zijnen schuldenaar de laatste duit af te persen, en zelve aan zijne schuldeischers te ont snappen. Nooit zijn de banen zoo druk begaan als op de laatste dagen van liet jaar 't Is een gedurig om en weer geloop van voet gangers en ruiters, die malkander in alle richtingen kruisen. Ondervraagd den eer sten den besten, het antwoord luidt on vermijdelijk, ik ga geld opeischen, of te wel, ik ga eene kleine rckeling beta len. Dat zij op de vlucht zijn om een lastigen schuldeischer te ontkomen zulks wordt natuurlijk ongerept gelaten. Noch- Wsaruin vergelijkt gij hel plaatsje niet eer der aan eenen slapende», gcharnasten ridder vroeg Hert van Stccnkislc. Omdat ik dan niet zou kunnen zeggen dal er vrede en gematigdheid onder 't geschubde har nas wonen, antwoordde Helena lachend. Nu, matig waren dcoude ridders, merkte hare zuster op, doch in 't geheel niet vredelie vend. Jufvrouw Anna schertst, viel Bert in, ik weel immers dat zij voor den stillen eenvoud van dien tijd geene hulde kan hebben. Vast niet, sprak zij, ik houd meer van het het tegenwoordige met zijne uitspanningen, ver makelijkheden en feesten. liet begrip van ridderlijkheid, zcide de prins is op onze dogen geheel anders dan wat men er toen door verstond. Het sterft langzaam weg, merkte Anna aan. Wil ik u liet tegendeel bewijzen vroeg Bert. Waarom noodig, luitenant, ik geef u vol komen gelijk, 't is niet noodig dat ge voor mijn vermaak dc schoone hoedanigheden van een on- derwetsch ridder voor u zeiven beproeft. 't Is spijtig, zegde de prins, dal we geen steekspelen meer hebben, gelijk toen, als de ridders de kleuren Imnner beminde droegen, doch nu is 't moeilijk, voegde hij er lachend bij, zijne tans 't is daar het gewoon geval, want goedsmoeds op den eersten eisch schul den betalen, dat zijn geen chineesche ze den. Bijkans altijd, als iemand binnen komt om geld te vorderen, heeft de baas van het huis de plaat gepoetst, God weel waar naartoe en voor hoe lang. Maar ook de schuldeischer geeft het /oo gauw niet op, en na twee, drie nuttelooze reizen, neemt hij zijnen intrek in het huis, eet en drinkt en smoort pijpen, al op de kosten van den schuldenaar. Dit zijn echte chi neesche zeden. Wordt deze dat vervelend spel moede zoo eindigt hij met af te dokken, maar het gebeurt "ook dikwijls dat de schuldeischer zijn geduld verliest, en zich met geweld meester maakt van 't geen hem onder de handen valt, kleeren, meubels, beesten, wat hij ook maar krijgen kan. Een Euro peaan, die ooggetuige is van zulke too- neelen, weet niet goed of hij eerder lachen zou dan weenen. Heele dagen lang is het roepen en lieren zonder einde, kijven en malkander verwijten, en de vrouwen spelen gewoonlijk de eerste viool, vooral wanneer men de hand legt op hare pronksieraden of feestkleederen. Helaas, gelukken zij er in haar optooisel aan de klauwen der schuldeischers te onttrek ken, welhaast moeten ze het toch door hare eigene mans naar den berg van bermhertigheid zien dragen er is niets aan te doen, nieuwjaar nadert, hij moet zijne schulden betalen, willen of niet, en daarbij nog feest vieren. En niet alleen de zijden kleeren en het zilversieraad slaan den weg van den berg in, maar allerhande alam en getuig, kar ren en beesten, alles wordt er naartoe gesleurd en te pande gezet om legen der tig ten honderd wat geld te leenen en eenigs/.ins zijne eer te kunnen redden. Zij die geenen waarborg kunnen stellen, en'zeer in het enge gedreven worden door onbermhertige sehuldvorderaars, nemen soms hunne toevlucht tot een wanhopig middel zij gaan ergens op loer liggen om eenen rijkaard uit te stroopen, die met zijne centen huiswaarts komt, eene afgelegen woning aanvallen, of beesten uit de weide stelen. Daarom dragen velen wapens in den loop der 12" maand, en ook de goedigsten onder de Chineezen; zij die bang als wezels zijn, schijnen thans in oorlogshelden herschapen op die dagen een bot zw« erd of eene beroeste lans trotsch en fier in de lucht zwaaien. Eindelijk is de vooravond van Nieuw jaar daar. Tot laat in den nacht weer galmt het verward geluid van het gekijf en het geschreeuw De huishoudsters hebben de oogen niet gesloten want zij moeten de spijzen bereiden voor de vol gende dagen, binst dewelke geen werk verricht mag worden. Nauwelijks rijst nu de zon van den grooten dag, ol zij wordt aanstonds begroet door het gedonder van bet kanon en 't geknetter van ontelbare kruitbussen. Elke deur is versierd met lange strooken rood papier, wier op schriften in brommenden stijl allerlei dame nog te herkennen, immers, «le wereld is een groot karnaval geworden iedereen is gemas keerd. Helena voelde het bijtende dier woorden. Juist omdat iedereen uan 't masker gewoon is, zegde ze schertsend, is een openhartig woord zoo moeilijk uit een geveinsd te erkennen. Geen zedelijke rcdenecringen meer, als 't u belieft, riep de baron ongeduldig is de wereld inderdaad een groot karnaval, zoo stelle ieder zich tevreden dc vrijheid van T masker is ook eene prettige zaak. Op eenen anderen n.orgcnd trokken dc vricn den naar het eenzame, bekoorlijke Schlangenbad, waar de morgendstond aangename koelte en frisch- beid verspreidde. Hier beviel liet Helena buiten gemeen, doch Anna verveelde er zich weldra^ Mijnheer von Hcusenberg gaf den prins geen ge lijk, die zegde dat het fraai en vervelend was, doch beweerde dat het frani maar vervelend was, hetgeen, volgens Bert van Stecnkiste, juist het zelfde bcteckende. Het is een bergpas, merkte de luitenant aan, die naar den ftheingau leidt, eene lieve plaats om er eene kluis op te richtcu. Overigens iedereen vcrmaaktë zich toch wei in het belommerde, schaduwrijke dal, dat doordc rivier Waldaff wordt doorstroomd. Zijn hier slangen vraagde Anna, met baar zonnescherm dc afgevallen bladeren duor- groolsche wenschen uitdrukken. Ieder een is op zijn beste uitgedorst, en gaat, schitterend van vreugde, een zoet glim lachje om de lippen, een bezoek afleggen bij zijne naaste geburen; daarvoor moe ten ze nocli bloedverwanten, noch bij zondere kennissen zijn, ja zij, die den dag te voren malkander uitmaakten voor al wat leelijk is, schijnen vandaag de beste vrienden van de wereld. En wil hij niet doorgaan voor een lompen, in de bosschen opgevoeden kerel, en een onge- raakten woesteling, zoo moet de onberm- hertigste schuldeischer thans een vrien delijk gelaat toonen aan den slimmen schuldenaar, die met allerlei looze stre ken zijne vorderingen heeft weien te ont wijken. Maar, zal iemand vragen, bestaat er dan daar geen gerecht in China Kan de bedrogen schuldeischer er dan geene klacht indienen bij het tribunaal? Zulk hevig middel is ginder nooit aan te raden, wil men zelve niet gepluimd en ge plukt worden, want dan moet ge u eens voor al tevreden stellen met eene onbe duidende som, die in allen gevalle liet geld niet kan opwegen, dat u door de be ambten afgeperst wordt. Maar ter gele genheid van het nieuwjaar blijven de ge rechtshoven eene maand lang gesloten. Alles ligt dan stil fin China de winkels zijn toe, zelfs de herbergen vieren gedu rende acht dagen, en iemand die er met geweld binnen wil, wordt voor eenen kwaaddoener gehouden of voor een el- lendigen rondlooper zonder kruis of duit; elke Chinees immers, die nog een weinig eergevoel in het lijf heeft, moet de eerste dagen van het jaar in slempen en brassen overbrengen rond zijnen eigen heerd. Volgens eene berekening onlangs op gemaakt is er bestatigd dat meer dan de helft der aanhoudingen, te Parijs gedaan, van minderjarigen zijn. In 1889 gebeurden er 30 verradderlijke moorden, 29 moorden met geweld, 3 vadermoorden, 3 vergiftingen. ^kinder moorden, 4.212 slagen en kwetsuren, 2o brandstichtingen, 133 verkrachtingen, 11,862 enkele overtredingen 't zij te sa men omtrent de 17,000 misdrijven en overtredingen waarvan het grootste deel der daders jongheden zijn. Over eenige dagen nog, hield de poli- cie vier schurken aan beschuldigd van, te Conrbevoie, eene arme oude vrouw ver moord te hebben. Dal zijn de droevige gevolgen van het slecht bestuur in 't onderwijs der kinde ren. Al de groote aansprekers van de ver wereldlijking zagen, in de school zonder God, de groote kweekschool van de ver- zedelijkitig en de veredeling van 't volk. woelende. Zeker cn rast niet antwoordde de prins. Van wuar dan is de naam Schlangenbad af komstig f Sommigen beweren, zegde de prins, dat die naam afkomstig is van dc gladheid, die de bron aan dc huid geeftandere beweren dat er hier inderdaad kleine, onschadelijke slangen in de bosschen leven. Overigens blijkt de buigzaamheid van liet karakter des bads reeds hieruit, dat eene gewone koe de rol von het hert heeft geccld, dat volgens sommigen, de Larlsbader bron deed ont dekken. Is dat een sprookje of eenvoudig een ondeu gend uitvindsel van u, prins V vroeg de b,.ron. Ondeugend en vindingrijk ben ik niet le za- men, antwoordde deze maar zeker is het dat een koe bet eerst van de bron dronk, en liet gevolg was dat zij van eene langdurige ziekte genas. Op zekeren avond was het gezelschap juist uit den oliemolen van Eppstein weerg*keei d, en wil de Bert zija toilel voor het avondfeest in't Koer- haus maken, toen hij verschrikt opsprong door een sterk geklop op zijne deur, die op 't zelfde oogen blik werd geopend. Groothandelaar Vansteenkisle stond voor hem. Gij hier, vader riep dc luitenant ontsteld. De koopman, een sterkgespierd en gezond man lachte vergenoegd, zette zich onverstoord iu eenen leuningstoel, zoodat deze onder het gewicht kraakte, en gaf zijnen zoon eenen krachtigeu Terwijl men in Frankrijk te velde trok om het land te ontkristenen, terwijl men vrijen loop gaf aan de onzedige tentoon stellingen en 't onzedig onderwijs, heeft men de vervallene kindschheid zonder krachtig beschermheerschap gelaten en daar is niets geweest om die scholen der ondeugd, die men gevangenissen noemt, te verzedelijken. En nu maait het volk hetgene het god deloos staatsbestuur gezaaid heeft. Bespreking van het voorstel tot herziening der Grondwet. De derde afdeeling, welke hare sa menkomst tot woensdag had verschoven, ten einde eene beslissing te nemen, is om 1 ure bijeengekomen. Zeventien le den op de drie en twintig waren aanwe zig, waaronder de heeren Nothomb, Ja cobs, Beernaert, de Smet-de Nayer, Jan- son, Paternoster, Neujean, Jeanne, enz. De hoer Nothomb vroeg aan den beer Janson of hij de bijtreding der linkerzij medebracht, op het princiep der occupa tie. De heer Janson antwoordde ontken nend. Hij bracht bij dat het stelsel der occupatie niet voldoende was uitgelegd. Doch. persoonlijk weigert de heer Janson niet dit stelsel rechtzinnig te onderzoe ken, met het doel tot eene oplossing le komen. De linkerzij weigert zich te verbinden. Eene dergelijke verklaring werd ge daan door de vier andere aanwezige le den der linkerzij. Tegenover deze weigering der linkerzij heelt de heer Jacobs gevraagd hel voor stel van den heer Janson te verwerpen. De heer Nothomb bestreed dat voor stel, zeggende dat, indien de kieshervor- ming rechtvaardig is, men ze desnoods moet doordrijven, zonder de linkerzij indien zij niets waard is, moet men ze verwerpen. Geene overeenkomst getroffen zijnde, heeft de heer Beernaert verklaard dat hij zich zou onthouden bij de stemming over het voorstel van den heer Janson. Daar op heelt hij de afdeeling verlaten. Na zijn vertrek werd de beraadslaging voortgezet en eindelijk is men overge gaan tot de stemming. Het voorstel van den heer Janson be kwam 6 stemmen (3 leden der linkerzij en den heer Nothomb) tegen ;4, waaron der de heer Jacobs en 7 onthoudingen vier leden der rechterzij en drie onaf- hankelijken. De heer de Smet de Naeyer die zich onthouden heeft, werd verslaggever be noemd met 9 stemmen tegen 6, gegeven aan den heer Nothomb. De andere afdeelingen hebben vergadering gehouden. handdruk. Hoe maakt ge liet, beste jongen, vroeg hij vroolijk. Terwijl ik op reis ben voor zaken, eu hieromtrent voorbijkwam, ben ik u eens komen opzoeken om te zien hoe gij bet in dc badplaats zooal stelt. Ik kom u zeker overrompelen, beste jongen f Waarlijk, zei Bert, ik kon immers niets van uwe komst weten f Ik kom uit de hoofdstad, zei Vansteenkiste lachend, lk heb daar madame ma belle soeur be zocht. Hare dochter laat u allervriendelijkst groe ten. Dunkt u niet dat dit een allerliefst schepsel tje is Ja, allerliefst, vader. Ge staat wel in haar gratie, geloof ik Denkt ge dat, vader Wat zijt ge kort en ecuvoudig in uw humor, dunkt me. Ge ziet er zoo somber uil I Hoe is het met uw been f 't Betert, geloof ik. Daarom dan zoo peinzend zijn, Rcrt Vader heeft abuus, zei Bert ontwijkend. Ik laat me niets wijsmaken, zei Vansteeukiste ge zijt van jongs af altijd openhartig geneest, ge zult dit nog z(jn. lity vatte zijnen zoon met] hercu lische kracht bij den arm, en zag hem vlak in dc oogen. Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1891 | | pagina 1