NIEUWS- EN AANKONDIGINGSBLAD VAN DE STAD EN 'T ARRONDISSEMENT AALST. Zondag 22 Februari 1891, 10 centiemen per nummer 45ste Jaar JN. 2542 ARONNEMENTPRUS ANN0NLE1VPRMS I Poliliek overzicht. p VANSTEENKISTE Aan de katholieke Vlamingen Waarschuwing. Een en ander. DE DENDER-BODE. Jit Dlad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag De prijs ervan is 6 frank 's jaars fr. 3,25 voor res maanden fr. f,75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS, Korte-Zoutslraat, N« 31, en in alle Postkantoren des lands. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen, tr 1,00 Vonnissen op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag avond. De onkosten der kwitantiën door de Post ontvangen, zijn ten laste van den schuldenaar. Calque suaai AELST, 21 FEBRUARI 1891 Voor en tegen de Republiek. De reis van Mgr Freppel naar de Eeuwige Stad is natuurlijk eene van de groote gebeurte nissen in de fran*che politiek. Bisschop Freppel is maandag ten twee de male bij den Paus ten gehoore toege laten. Naar gemeld wordt, heeft hij, het geen overigens te verwachten was, op zijn verlangen geen fiat gekregen. Leo XIII heeft hem onbewinpeld te kennen gegeven, dat hij geen partij kiest voor of tegen eene der staatkundige par tijen in Frankrijk. De Heilige Stoel wil in vrede leven met alle wettig gevestigde re geeringen, en mitsdien kan Z. H. niet tus- schenkomen in hel geschil, dat ontstaan kan zijn door de houding van cardinaal Lavigerif. De katholieken hebben zich alleen ten taak te stellen, op te komen voor de rechten der Kerk en daarbij op wetiig terrein te blijven. De bisschop zou dinsdag Rome veria ten en dus onverrichter zake terugkeeren. Het is stellig dat wij door dit alles, in den schoot der partijen in Frankrijk, groote veranderingen zullen zien gebeu ren; Frankrijk gaat dan ook waarschijiir lijk eene geheel andere toekomst te ge- moet. De Keizer en Bismarck. De zaken Arnim, Boulanger en Parnell, de groot ste politieke processen der laatste twin tig jaren, zijn op het punt te moeten on derdoen voor de grootste politieke ge beurtenis dezer eeuw de vervolging van Bismark. Nooit is de toon van de pers, die door Birmark wordt ingelicht, zoo hevig ge weest als nu. In artikels, die blijkbaar door den oud-kanselier zijn ingegeven, randen de Hamburger Nachrichtende Munchner Allg. Zeit. en andere Bismark- bladen de minste daden der regeering aan. Het is kanselier von Caprivi die het meeste bloot staat aan de aanvallen, doch ook keizer Wilhelm wordt niet ontzien in dezen veldtocht. Vandaar ontroering in hoogere krin gen. Men zegt dat de keizer uiterst opge wonden moet zijn en, gave men gehoor aan zijne ingevingeu, reeds lang zou eene geruchtmakende gebeurtenis plaats gehad nebben. De Staatsraad is nu onder voorzitter schap van den keizer bijeengekomen. Er is besloten dat, zoolang Bismark geene geheime Staatspapieren openbaar maakt, er geene rechterlijke vervolgingen tegen hem zullen ingespannen worden. Wat nu de dagbladartikels aangaat, door hem ingegeven, zij zullen weerlegd worden in den Reichsanger, zoodus in het Officieele Staatsblad. EN ZIJNE ZONEN. r-| (8* vervolg.) Wat is't vroeg von Heuscnbcrg iet wat on peduldig, terwijl hij dc bladen van zijn boekje als een spel kaarten opeensloeg. Ach I zei ze peinzend, ik denk er juist aan, hoe treurig het leven van zoo'n dichter toch is. Zijn werk, waaraan hij u«n«che dagen en somtijds -an- f Jche nachten heeft beatced. wacht sedert lang op 't oogenblik, waarop het aan 't kritiek onderworpen wordt, die over deszelfs lot beslist, en nu, dat men tich eens over zijn arbeid erbarmen zal, geschiedt het juist op 't ongutia'igste oogenblik. Arme dich ter ge zult gehekeld, veroordeeld, afgewezen Nr~* Worden, omdat uw rechter niet in goede luim was. d Q papa, wie ook da schrijver van dit stuk zijn N>ge, su mij toe eens van achter dc schermen de fitiek te zien T Laat m|j het werk eens lezen, bid Ziellier het volgende telegram van den Figaro dat met deze zaak in betrekking staat. Eene der grootste banken van Lon den heeft vier kisten belangrijke papieren ontvangen, welke prins Bismaik voor zichtig oordeelde hier in veiligheid te brengen. Volgens goede inlichtingen moeten er nog twee kisten aankomen, die reeds buiten Duischland zijn, maar langs eenen omweg reizen ten einde de geheime poli tie op een dwaalspoor te brengen. Prins Bismark zelf zal binnen kort zijne papieren volgen, ich te Londen vestigen en daar in volle vrijheid zijne gedenkschriften uilgeven Wie had dil toch alles durven zeggen toen Wilhelm den troon besteeg En het drievoudig verbond Wie goed de dagbladen leest, geen enkele ge beurtenis laat voorbijgaan en nauwkeu rig nagaat wat er in de laatste dagen is voorgevallen, moet bij zichzelven vra gen of wij in Europa niet eenen totalen ommekeer in de poliliek te gemoet gaan Met keizer Wilhelm mag men zich overigens aan alles verwachten. Als men Bismarck aan de deur heeft gezet, durft men wel het drievoudig verbond af breken. Want... alles doet uitschijnen dat niets minder of meer dan het drievoudig ver bond in gevaar verkeert. Wilhelm II bewerkt, het is niet meer tegen te spreken, eene toenadering tot Frankrijk. Zijn bezoek bij den franschen gezant, M. Herbette zijn brief aan het fransclte Instituut van Schoone Kunsten bij de dood van Meissonier het verblijf zijner moeder, keizerin Frederik, te Pa rijs dat alles zijn teekenen van het grootste belang. In Oostenrijk zijn de russische sym pathieën aan de dagorde, en Rusland ant woordt daarop door aan den kroonprins, aartshertog Frans Ferdinand, een echt keizerlijk onthaal te doen. En dit jaar nog zullen de keizer van Oostenrijk en de czaar van Rusland on getwijfeld samen op jacht gaan in Stier marken. In Italië is met Crispi de groote drijver van het drievoudig verbond gevallen en markies di Rudiiti tracht zijne positie te versterken door eenen anderen weg in te slaan dan zijnen voorganger en door vooral te trachten, bezuinigingen te doen op de begrootingen van oorlog en ma» rine. Trekt nu eens al die feiten te samen en gij komt tot de slotsom dat zoowel in Duitschland als in Italië en Oostenrijk er eene sterke strooming is ontstaan le gen dat verbond dat eens, naar men zeg de het sterkste bolwerk was voor het behoud van vrede in Europa. Te Berlijn vergist men zich niet over de beteekems van 's keizers poliliek van Von Heusciberg lachte vergenoegd om de ro mantische denkbeelden zijner doehtcr.gaf haar vol gaarne toe, en reikte haar hel stuk over. Helena plaatste zich in renen leuningstoel bij den open haard, waarin een vroolijk vuur knet terde sloeg het boekdeel open en begon te lezen. Het was een moderne drama de stof wns uit dc groote wereld genomen. De verlicvenstr, vu rigste taal werd met dc zachtere tonen van diep gevoel afgewisseld, en drong tot liet h.-.rt ran He lena door. Zij las de scnoonc rol der heldin met eene uitdrukking van inuig gevoel. Mijnheer von Heusenhcrg zelf was aange daan door hare voordracht. Bravo I bravo I riep hij, toen Helena in geestvervoering eindigde, sedert lang heb ik zoo iels niet meer gehoord dat komt op 't tooneel. Onze impressario moet de rol len maar vcrdeelen. O, wat zou ik gcerne den schrijver kennen sprak Helena ontroerd. Hoe heet hij Papa Zijn n lam is nog een geheim, zeide de inten- dent welgezind, wacht met de kennismaking met den schrijver tot na de beoordeeling van zijn werk. Hg zelf zal in dc hoofdrol optreden, want hij is ook debuteerend tooncclspclcr. Ik ben er nog nieuwsgieriger om, sprak Helena wat geheimzinnig persoon mag toch die toenadering tot Frankrijk, De berlijnsche bladen beginnen meer en meer het bezoek van keizerin Frie- drich te Parijs als eene gebeurtenis te be schouwen van belangrijke, politieke be tee kenis, en vermelden met groo:e ingeno menheid dat de ontvangst in de hoofdstad van Frankrijk hoflelijk en weerdig is geweest van de zijde der bevolking. In dit be/oek, gevoegd bij 's keizers bekend schrijven Ier gelegenheid van de dood van Meissonier en bij de benoeming van prof. Helmholtz tot grootkruis in het Legioen van Eer, ziet men merkweerdige en verblijdende teekenen eener vriend schappelijke toenadering. Sedert den oorlog van 1870 is geen lid der keizerlijke lamilie te Parijs geweest, en des te hooger wordt deze moedige daad der weduwe vau keizer Friedrich opgevijzeld. Op bevel der keizers moet de schoon ste zaal der internationale knnsttentoon- stelling voor de fransche inzenders be stemd zijn. Wij komen u hierbij de inrichting aan kondigen van den Vlaamsciien katliolij- ken Landsbond, waarvan wij u tevens dc standregels mededeelen, iu de hoop dat gij denzei ven zult bijtreden. Het inrichten van den Landsbond be antwoordt aan eene groote staatkundige en maatschappelijke noodzakelijkheid. Niet alleen bestatigen wij dal, in 't al gemeen, de kiesvereenigingen \an onze begeerten geene voldoende rekening hou den, maar nog zien wij, ten gevolge van hel verwaarloozen der volkstaal door de begoede siauden en van 't miskennen on zer voorrechten, in ons lieve Vlaanderen de klove tusschen armen en rijken dage lijks dieper en wijder gapen zien wij de roode secte in onze steden drei gend het hoofd opsteken, om welhaast den buiten aan te tasten en te overrom- ïn, indien er tegen den wassenden vloed geen stevige dam wordt opgewor pen. Terzelfdertijd als het opkomend getij van het socialisme, bestatigen wij het dalen van het zedelijk peil bij ons volk, alsook hel verminderen zijner stoffelijke welvaart. En dit hoofdzakelijk ten ge volge der pestlucht van godsdienstige onverschilligheid die ons overwaait uit het Zuiden. Vermits wij eene der bijzonderste oor zaken van al die rampen vinden in de verfransching van ons Vlaanderen, is het die verfransching, welke wij in de eerste plaats en uit al onze macht, bestrijden willen. Langs eenen anderer. kant bespeuren wij in onze Vlaamsche katholieke gele deren eene zekere neiging, om eene zui vere onzijdige beweging in het leven te roepen, die de belangen van Kerk en .schrijver zijn Mijnheer von Heusenhcrg lachte met de nieuws gierigheid zijner dochter. Hoe boosaardig, zei Helena lachend, nu ik dring er voor heden niet op aan. Maar zeg eens, papa, is 't niet martelend zulk hecrljjk werk Ie moeten lezen zonder den schrijver te ken nen Waarlijk, ik zou tooncelspeelster willen zijn. De rol van deze gravin Magdalrna schijnt zeer wel geschikt voor mijdoch even gaarne zou ik de plaats des dichters hebben, die de schoone rol van jongeren Hollcnbcrg voot zich behoudt. Dit karakter is verheven, grootseli, edel en 't lijdend clement vindt zich zeer gelukkig met het werk zame vermengd. Dc baron zag zijne dochter humoristisch aan. (Dwcndig veriicugde hem dit warm oordeeluit wendig spotte hij er meë. Gelukkig voor u, zenic hij achalks, dat gï den schrijver niet kent, ongelukkig voor hem, dut hij uwen lof niet heeft kunnen hooren. Mijnheer Pietcr Van Steenkiste verlangt Uwe Excellentie tc sproken,meldde een kamerdie naar. Hij is welkom welkom riep de intendent verheugd uit. Helena, wees zoo vriendelijk inij met den bezoeker alleen te laten. Zij ging dralend weg. 't Was alsof eene geheime Godsdienst zou verwaarloozen. Voor alle katholieken echter, dienen deze op den voorgrond te slaan. Met zulke inzichten is het, dal wij de strijdkrachten van het groote katholieke Vlaamsche leger in richten willen en dezelve, met Gods hulpe, ter zege voeren. De strijders voor dat leger zullen wij vinden in de katholieke Vlaamsche ge nootschappen die ten alle kante beslaan en zuilen gesticht worden. Dat die ge nootschappen de handen ineenslaan, krachtdadig optreden en zij zullen de meerderheid der katholieke partij uitma ken. Daarbij treden wij op als apostels voor de maatschappelijke orde. Van stad tot stad, van dorp tol dorp willen wij rond gaan, overal het volk waarschuwen te gen de verleiders, hunne ijdele droom beelden blootleggen eer het te laat zij. Fn zooveel wij het vermogen zullen wij dat volk door allerhande inrichtingen bespringen in zijnen stoffelijken nood Het lot van den werkman, zoowel van dien ten lande als van dien uit de nijver heid, alsook van den uitwijkeling, zal ons nauw aan 't herie liggen. Landbouw en Nijverheid zullen in ons welmeenende beschermers vinden. Iu een woord Streven willen wij naar de" zedelijke hergeboorte van ons volk, naar het herwint en zijner rechten, naar hel herscheppen van zijnen roem en van zijne welvaart. Zulk verheven doel, meenen wij, ver dient de volledige ondersteuning van al len. "t Is daarop steunende dat wij uwe bijtreding tot den Landsbond verwach ten. Het inrichtend bestuur van den Landsbond J. Bijvoet, gouwraadsheer voor Peer. K. Brants, gemeenle-sekretaris, Etter beek. A. de Corswarem, volksvertegenwoor diger voor Hasselt. F. De Potter, schrijver van 's Konings Vlaamsche Taalkamer, Gent. E.De Visschere,rechtsgeleerde, Brugge. H. Dewinde, schrijver der behoudsge zinde kiesvereeniging, Brussel. J. lielleputte, hoogleeraar te Leuven volksvertegenwoordiger voor Maaseik. A. Janssens, voorzitter van hel Davids- fonds, St. Niklaas. A. Laporla, geneesheer, Lier. Matthys, onderwijzer, Antwerpen. P. llyckmans, gemeenteraadsheer, Me- cbelen. K. Vancaeneghem, schrijver van het inrichtend bestuur .van den Landsbond, te Eine (Oudenaarde). E. Vansteenkiste, gemeenteraadsheer, Brugge. U. Verees, rechtsgeleerde, Brugge. II. Verriesl, rechtsgeleerde en sche penen, Koririjk. kracht haar in dc kamer dwong Ic blijven. In •t aanpalend kabinet bleef zij staan en iict de deur half openstaan, ten einde den binnentredende te knnncn zien. Zwijg maar, riep dc baron van verre Pietcr toe, ge komt mij manen, doch ik hen reeds klaar. Uw stuk is gelezen, nagezien en vooral goedge keurd en aangenomen. Ondanks deze vriendelijke, vleiende woorden hoog Pietcr stilzwijgend, en ietwat droevig gestemd voor den baron. Welnu vroeg deze, verheugt ge u niet? Ge zijl zoo bleek, zoo veranderd. Picter wat is er met u gebeurd Excellentie, 'lis tien weken geleden dat ik u voor de eerste maal zag.... Ha, is 't dat I onderbrak de baron haastig, en zijt ge gestoord om tien weken te moeten wadi- ten Er zjjn er, die voor 'l minst tien maanden wachten, en die worden er nog niet bleek en treu rig om. Picter zag treurig voor zich. Pieter, zei von Hcuscnberg, er weegt u iets op 'l hart, dal geloof ik vast. Wat is 't, beste vriend, antwoord mij openhartig. Juist uwe goedheid, Excellentie, zeide Pietcr blozend, houdt mijnen nmiid gesloten. Waart gij slechts voor mij de hertogelijke theater-intendent INLICHTINGEN. I. De bijtredingen moeten ingezonden worden \óoi den 1 Maart 1891. Die uit de gouwen Limburg en Luik, aan den heer J. Byvoei, gouwraadsheer te Hi-chïel. Die uil Brabant en Henegouw, aan den heerK. Brants, gemeente sekreta- ris te Etterbeek (Brussel). l)ie uil de gouw Antwerpen, aan den heer Laporla, geneesheer te Lier. Die uit Oost-Vlaanderen, aan den lieer K. Vancaeneghem, le Eyne Oude naarde). Die uit West-Vlaanderen, aan den heer E. Devisschere, rechtsgeleerde le Brugge. II. In den loop der maand Maart zul len de bijdragen met den post ingeza meld worden. III. Inschrijvingsbriefkens en stand regels mag men nog vragen t an elkeen der vijf bovengenoemde personen. Standregels voor den Vlaam- scben Katholieken Landsbond. I. Onder alle Vlaamsche katholieke genootschap pen is er een verbond gesticht, dat heetVit katholieke Landsbond. II. De Vlaamsche Katholieke Landsbond heelt voor doel de zedelijke en stoffelijke belangen i Vlaamsche Volk te bevorderen. III. Met dit inzicht worden er in Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Brabant, Antwerpen en Limburg raden mgerioht ter verspreiding van het Vlaamsehe gedacht en ter stichting van Vlaamsche katholieke ge nootschappen. IV. De innerlijke inrichting dier raden wordt over gelaten aan de verbondene genootschappen van elk gewest. Voor elke 800 leden die in een gewest van den Landsbond deel maken, zendt de raad van dat ge west eeuen afgeveerdigde naar den middenraad. De raad van elk gewest zal minstens door eenen afgeveerdigde in den middenraad vertegenwoordigd zjjn. Het getal boven de laatste 500 wordt niet in aan merking genomen. V. Zonder lid te zjjn van een bijzonder genoot schap kan men persoonlijk deel maken van den Landsbond, mits jaarlijks minstens één frank te stor ten. Personen die jaarlijks ten minsten tien franken be talen krjjgen recht op den titel van bescbermlid die jaarlijks vijftig franken betalen op den titel van eerelid. VI. De bijtredende genootschappen betalen jaar lijks een vast recht van minstens vijf franken en daarenboven nog twee centiemen per lid. VIL De helft der gestorte sommen blijft in de gouwkas de andere helft wordt in de middenkas ge stort. De middenkas wordt toevertrouwd aan eenen be zoldigen schrijver-schatmeester, te benoemen en te ontslagen doer den middenraad. VIII. De vereeniging van de afgeveerdigden der gewestelijke raden maakt den middenraad uit van den Landsbond De middenraad benoemd in zijnen schoot den voorzitter van den Landsbond. De voorzitter treedt drij jaren af en is niet herkiesbaar. De middenraad beschikt over de gelden der mid denkas cn geleidt de algemeene richting van den Landsbond. De middenraad vergadert den derden Zondag van Maart en September, te Brussel, of zoo het wensche- l(jk is, elders en verders naar noodwendigheid bij beslissing van het uitvoerend bureel. IX. Het uitvoerend bureel bestaat uit eenen per soon van eiken gewcstelljkeu raad, door dien raad le benoemen onder de afgeveerdigden die hij reeds naar den middenraad gezonden heeft. en ik een eenvoudige tooneelspclcr, dan zou 't an ders zijn. ik moet u herhalen, heer von Heuscn bcrg dat mijne toekomst in uwe banden ligt, en dal ik dien bcslisscnden stap noodig heb. Ik meen vast dat ik u versta, viel de baron in I O, als zulks bet geval is, zei Pieter, verzoek ik U mij spoedig tc zeggen, excellentie, wat ik tc hopen heb. Ik heb liet u immers rreds gezegd, zegde de baron vrolijk, en uw stuk komt binnen weinige dagen op 'l tooneel. Ge schijnt mij niet tc gclon- ven, niet waar t Integendeel, Excellentie, ik ben er van over tuigd, cn daarom kwam ik u juist verzoeken om uwe macht aan te wenden. Dc directie van het tooneei heeft een complot tegen mij gesmeed cn il mij boosaardig afwijzen. De directie 1 En boe dan Dc bestuurder heeft mij afgewezen met de bemerking dat zulk een debuut gewaagd zijn zou oor den naam van zijn tooneel, en indien bij door u zou gedwongen worden, mijn stuk ledoen op voeren, dan zou mijnbeer Helicoberg, zijn eerste acteur, zijn contract voor vervollen verklaren, cn zou ook Mevrouw Hcllcnbcrg-Holm weigeren met mij op telrcdcu. Gij moet bekennen, Excellentie, dat dit zeer droevig is voor mij. X. Bij afwijking aan de voorgaande regelen zal de eerste middenraad. gelast met het inrichten van den Landsbond, bestaan uit de afgeveerdigden benoemd te Oudenaarde den 31 Oogst 1890. XI. Veranderingen kunnen aan deze standrege- len toegebracht wordeu door den middenraad, mits voorloopige bespreking in de gewestelijke raden en Mi meerderheid van 2/3 der stemmen. De Warsaw Courtier zond voor eeni- gen tijd een harer medewerkers naar Brazilië om berichten in te winnen over den toestand der landverhuizers, die in groot getal vooral uit Polen, naar Brazi lië vertrekken. Ondanks de moeielijkheden, welke de braziliaansche regeering hem in den weg legde, is de verslaggever toch met een groot aantal bijzonderheden terugge keerd. Zijn verslag komt volgons de Weener correspondent van den Times, in hoofd zaak, hierop neer. De braziliaansche regeering wil tien millioen vreemdelin gen naar Brazilië lokken. Alleen de Norddeutsche Lloyd heeft reeds 140,000 landverhuizers aangebracht en ontving daarvoor 300 mark per hoofd. Deze landverhuizers worden bij groe pen van 50 in het binnenland verspreid en worden daar verder aan hun lol over gelaten. Zij hebben geene levensmiddelen en geen geld, en hebben daarbij nog veel last van koorts en wilde dieren. Daar zij van elke gemeenschap met de buitenwe reld zijn afgesloten, kunnen zij naar hun ne bloedverwanten in Europa niet schrij ven. Door gebrek gedwongen, moeten de landverhuizers zich dan getroosten den langen weg naar Rio de Janeiro af te leggen en inmiddels hun onderhoud vinden door te bedelen, of zwaar werk tegen gering loon te verrichten voor de planters. Te Rio-Grande vond de schrij ver 700 landverhuizers in zeer ellendigen toestand bij elkaar. Zij vonden huisves ting in eenen houten loods,maar een even poot aantal was gedwongen in de open ucht te kampeeren. De schrijver heeft te Breemen onder eed de waarheid zijner mededeelingen bevestigd. Het toezicht,dat in deze haven reeds door de duitsche rereering op de landverhuizing naar Bra/.ilië is ingesteld, lol dusver echter zonder veel gevolg, zal nu worden uitgebreid. De IFarsau» Courtier heeft eene in schrijving geopend om bijdragen te ver krijgen, waardoor de poolsche landver huizers weer middelen worden verschaft ■m naar Europa terug te keeren. Nieuw moordtuig. Er is nu weer een nieuw kanon uitgevonden, door eenen inwoner van Chicago. Dat nieuwe ver delgingswerktuig kan, naar men bericht, duizendmaal snel achtereen afgeschoten worden, zonder dal het heet wordt, en De kleine, grijze oogen des barons schoten von ken. Door innige deelneming in den liaciiolijkcn locstand va» Pieter ging de uitdrukking zijner gelaatstrekken tol nadenken over, en werd eens klaps door eene plotseling opkomend gedacht verlicht. Hij begreep den ergen toestand des jongen kunstenaars kommer, ontbering, ellende mis schien, knaagden aan deze trotschc, gloeiende ziel, onzekere verwachtingen pijnigden sedert lang zij. nen sn,ochtenden geest, een diep gevoel zijner roeping streed met pijnigende gedachten over de schijnbare vruchteloosheid van gebrachte offer. Dit alles begreep de spotzieke intendent, die ge woonlijk den spot dreef roet dergelijke gevoelens cn de heldere glans zijner gelaatstrekken, ver raadde zulks. Hij dook zich achteloos iu zijne kussens, nam oen snuifje cn vroeg losjes Waarmee licht ge u zooal in den laatstci. tjjd beziggehouden Ik denk dat ge grondige studiën gemaakt licht I We zullen dan ook uw talent op de proef stellen. Hel gedacht u een triomf te kunnen bezorgen, zonder dat Mijnheer en Mevrouw Hellenbcrg-Holm hel op de zeuuwen zuUcn krijgen, verrukt mij, ver staan 'Wordt voortgezet.}

De Denderbode | 1891 | | pagina 1