Stedelijke Muziekschool van Aalst Allerhande nieuws. Huis van vertrouwen. Ost-H uylebroeck KOFFIE. Eerste Communie. Eerste Communie. Te bekomen. 1000 FRANKS, men kan er dynamietuommen van 3 voet lengte meê schieten, tot op een afstand van vijf mijlen. Hofdames. Iedereen weet dat het in Afrika niet de koninginnen, maar wel de koningen zijn, die er hofdames op na houden. Hei volgende wordt dienaangaande door majoor Casati verteld. Toen de koning van Onjouro, onder eenen grooten volkstoeloop van verblijf veranderde, hoorde men eensklaps te midden van een allerhevigst gedrang, luide kreten van verwondering. Op eene draagbaar zag men eene ko lossale vrouw, of liever vormlooze massa vleesch. Hare oogen en neus verdwenen onder de dikke waggelkaken. Het was eene der gemeste vrouwen van koning Tschua. Eene oude overlevering wil dat de ko ningen van Uganda en Onjouro een zeker aantal hofdames mesten, volgens een bijzonder stelsel dat aan het hof maar alleen gekend is. De eerbied die het volk voor zijne vor sten wordt afgemeten naar de dikte der hofdames, welke deze bij plechtige gele genheden kunnen vertoonen. De Franschen in Oorlog. De Fran schen zijn tegenwoordig in oorlog tegen. o schrikt niet lezers, bloed zal er niet vergoten worden - tegen de Oostend- scheoesters Verbeeld u dat de groote Fransche akademie b van wetenschappen komt te ontdekken dat onze oesters soms eene vergiftigde stoffe bevatten, eene soort van microob... Dus roepen de Franschen uit, houden wij ons maar liefst aan onze oesters, van Cancale, Marennes, enz. Groote ontdekking, voorwaar Onge lukkiglijk, voor die akademie van oes..... pardon van wetenschappen, zegt De Üui- nengalm, wij hebben een werkje vo9r ons liggen, in Frankrijk gedrukt, waarin wij vinden dat de geleerde, de lieer Cer- tes reeds in 1883 in de maag der.. Fran sche oesters woekerende diertjes had ontdekt. In oesters van alle herkomst bestatigde de heer Certes de tegenwoordigheid van eene en somtijds zelfs van twee soorten van woekerdiertjes. In de oesters van Cancale en Marennes heelt hij dikwijls de tegenwoordigheid bes'atigd der hexamila inflala klein vormtjes, dat men insgelijks in de zoute waters en natuurlijke infusien vindt. Zijne lengte verschilt tusschen veertig en 120 duizendste van 1 millime ter, en zijne breedte van 1 tot 3 duizend ste van eenen millimeter. M, Certes stelt echter de oeslereters volkomen gerust om het beestje geheel onschadelijk te maken is het genoeg een druppeltje citroensap op den oester te laten vallen. Voegen wij er nog bij dat de Belgische gezondheidsraad een microscopisch 911- derzoek heeft gedaan op de verschillige soorten van oesters, en bestatigd heeft dat deze komende uit de putten van Oostende, Nieuwpoort, Heist, Zeeland en Zuiderzee volkomen vrij zijn van die woekerdiertjes. Of de Franschen daarom hunnen oor log tegen de oesters van Oosteude zullen staken, valt grootelijks te betwijfelen. De longtering bij de Runderen. De longtering, waarvan in de laatste tijden zooveel spraak was, tast niet alleen den menscb, maar ook de meeste huisdieren aan. Die ziekte zet zich voort van de mensch tot de dieren en omgekeerd. De tering, bij den mensch, vindt stel lig vooral haren oorsprong in de ver bruiking van vleesch en zelfs van melk door de ziekte aangetaste dieren. Ofschoon die feilen sinds lang door al de geleerde korpsen werden bekend ge maakt, is de longtering, in 't opzicht der «ezondheidspolicie van de huisdieren, 5og niet begrepen geworden onder de besmettelijke ziekten, aanleidnsg gevende tot slachting, op bevel der overheid, met schadeloosstelling aan de eigenaars Die leemte, zoo dikwijls vastgesteld, heeft nochtans vele zware verliezen aan onze landbouwers doen ondergaan. Wij vernemen dat de centrale Land- bouwmaatschappij, in zitting van 12 de zer eindelijk heeft besloten aan het Staatsbestuur de volgende wenschen te richten 1 Als besmettelijk aamien de dieren aangetast door longtering en er, als dus danig, de afmaking van aannemen 2 Aan de eigenaars van door longle ring aangetaste dieren eene schadeloos stelling toekennen, verschillende volgens de ziekte merkbaar ol verborgen is. 5 Den verkoop van 't vleesch der door longtering aangetaste dieren verbieden; i ln geval van in beslagneming de breedst mogelijke schadeloosstelling toe- kennen aan den eigenaar, 111 evenredig heid van de waarde des diers en het on dergane verlies S Verbod van verkoop en van het ver bruik van melk van dieren door longte ring aangetast. Echte Cognac. Cognac, men weet het is of moet toch zijn geneyer verkregen door de distillatie van wijn, en heeft zijnen naam naar de fransche stad Cognacwaar vroeger die djank het best werd gefabrikeerd. Waarachtige, echte cognac kan men niet koopen dan legen 23 fr._de flesch. Om aan de lichlgeloovige liefhebbers van dien drank te doen gelooven dat hij waarlijk te Cognac gemaakt is, geven slimme fabrikanten die duitsche en andere patatten-of beetworlelgenever als cognac verkoopen een bed f iegelijk adres op, even alsof zij te Cognac woon den en er hunne fabriek hadden. Brieven voor hunne firma komen aldaar aan, en de verzendingen gebeuren langs die stad alhoewel die gewetenlooze kerels dik wijls er zelfs nog geen kamertje hebben maar aldus denken toch de klanten ech ten cognac te koopen. Twee honderd kooplieden laten zich al dus naar Cognac blieven schrijven, zonder aldaar het minste domicilie, bureel of ma gazijn te hebben. De bestuurder der fransche post heeft thans die bedriegerij verboden, omdat de post te veel last heèft met de brieven naar hunne ware bestemmingsplaats te verzenden. Wij wedden dat die slimme kerels toch weer andere middeltjes zullen uilvinden om hunnen echten cognac aan den man te brengen. Volksgeluk Niet naar Canada. Een missionna- ris van Canada verzoekt de nieuwsbla den bet volgende te drukken. Zeg toch aan uwe vlaamsche vrien den dat men toch geen volk meer naar hier zendt: ze vergaan hiervan den honger en de koude. Dat zij hun al die schoone blauwe bloemekens met la ten wijs maken van gasten die belang hebben 't volk naar bier te trekken. Boeren die geld hebben, om een jaar of drie nood uil te slaan, kunnen lukken langs hier, maar geen werklieden, zij kunnen hier geen werk krijgen, om dieswille dal zij aan de gilde niet toebe liooren en om in de gilde te geraken, moet*-n zij te minsten 500 Irank storten. Daarenboven en is er in den winter niets te doen Montreal is een stad van plaizier inden winter, van koophandel in den zomer. Hoe een liberale Burge meester de lieldadïgbeïd verstaat. In de kerk van Zoningen moest door de leden \an het St-Vincentiusgenootschap eene geldinzameling gedaan worden voor de armen. De liberale burgemeester hiervan on derricht, gaf bevel het opgehaalde in zijne handen of in die van het [liberale] bureel van weldadigheid te storten. Ten gevolge van dit bevel hebben de le den van het St.-Vincentiusgenootschap van hun voornemen moeten afzien. O, liberale meuschlievendheid RECHTERLIJK KRONIJK. Vervalsching van mestoffen. De kor- rektionneele rechtbank van Duinkerke heeft een nogal wetensweeidige en be langrijke zaak te oordeelen gehad. In Januari van verleden jaar vestigde zich te Duinkerke M. Vincent Steyaert, zoon, koopman te Cent, die dadelijk aan kondigde dat hij den handel in meststof fen ging uitoefenen. Hij huurde groota en sterke magazijnen buiten de stad en liet er groote hoeveelheid soda-mtraat naartoe voeren, die hij zich aanschafte in verschillige huizen der plaats, en deed zich in dit werk helpen d. or twaalf werk lieden, waarvan slechis eenen, een soort van meesterknecht, de fransche taal machtig was, Deze nitraten werden wcêr verkocht aan de landbouwers van hot Noorden, van Pas-de-Calais, derSomme en van de Maar eenige maanden later, verschei dene landbouwers eenen wezenlijken twijfel op gevat hebbende over de Imeda- nigheid dei verkochte mest, verwittigden het parket,dat eenige stalen deed afhalen bij de koopers en in de magazijnen van Steyaert. Dezen, bestormd door brieven met reclamatiën en voelende dat het hem daar te warm werd, spoedde zich, om met zijne werklieden over de grenzen te trekken, Intusschentijd werden de aangeslagen stalen onderworgen aan eene ontleding en de expert scheidkundige bevond dat de nitraten, door Steyaert geleverd, m hielden tot 60 p. c. zand van Nemours, eene stof, die geen vruchtbaarmakende kracht bezit, De inlichtingen bestatigen dat Steyaert honderd dui/end kilogrammen van deze kiezelaarde uil Nemours deed komen, eene slot die zeer aan nitraat gelijkt en die hij door zijne werklieden heimelijk in de nitraat deed me gen. De handelingen van dezen aftruggelaar hadden eene groote onrust gebaard op de markt van Duinkerke zij waren van aard om deze in minachting te brengen, daar deze haten bijna uitsluilelijk gelast is met de invoer van nitraat. Stevaert is thans te Gent, stilleken levende van de 200.000 Irank die deze schoone handel hem opgebracht heett. Door een sterk gemotiveerd vonnis is Steyaert, bij versterk, door de rechtbank veroordeeld tot het maximum der straf een maand gevangenis, 2005 fr. boete en opneming van het vonnis in drie dagbla den. De klassen van Notenleer(Solfège) gaan hernomen worden en zullen plaats heb ben 10 voor de Jul vrouwen, den Üijnsdag, Donderdag, en Zaterdag van 5 tot 6 1/2 ure, ter zaal onder den schouwburg. Opening der leergangen, üijnsdag aansl24 Februari 1891. 2° Voor de Jongelingen in dezelfde zaal en op de gewone dagen en uren. 3° De leergang van Mme Backaert, (Piano) zal voortaan plaats hebben den Maandag, Woensdagen Vrijdag, op de ge wone uur ter Lokaal der Muziek school in de Nieuwstraat te rekenen van Maandag 23 februari 1891. 7.1e I¥otarïëel©_ anon- cen op d© 4de l>lad«ijd©. Botermarkt. Heden zaterdag werden 933 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer Ï500 kilogr. Lager normaal Onderwijs. Er znllcn in de tweede helft der maand Juni exa men plaats grijpen voor de aanvaarding tot het eerste studiejaar der lagere nor male scholen en afdeelingen yoor onder wijzers, ingericht te GentLier, Bergen, Nijvel, Verviers, Couvin, Hoei en der la gere normale scholen en afdeelingen voor onderwijzeressen, ingericht te Luik, Doornijk, Andenne, Arlon, Brugge en Brussel (Mechelschestraai De personen, geboren den I Januari 1869 tot 31 December 1875, die verlan gen hel aanvaardingsexamen te onder gaan voor een dezer gestichten, zullen daartoe de vraag dienen in te zenden voor den 1 Mei 1891. De vragen welke duidelijk hel gesticht moeten vermelden waar de verzoeker begeert aangenomen te worden, zullen moeten gestuurd worden aan den Heer Gouverneur der Provincie waar de be langhebbenden hunne woonst hebben, en opgesteld zijn in dubbel afschrift. Zij zullen moeten vergezeld zijn 1° van een extrakt uit de geboorteakte van Jen verzoeker 2° van een getuigschrift van zedelijk heid en goed gedrag, afgeleverd door het bestuur der gemeente waar de aan vrager met der woonst gevestigd is 3° van een getuigschrift vaststellende dat de verzoeker gevaccineerd is of de kinderpokjes heeft gehad en dat hij een goed lichaamsgestel heeft 4" van eene gelegaliseerde verklaring waarbij de aanvrager de verbintenis neemt zich ter beschikking te houden van het Staatsbestuur gedurende 3 jaren, te rekenen van het verlaten der normaal school, om bedieningen in het openbaar onderwijs uit te oefenen. Indien de aan vrager minderjarig is, zal hij daarenbo ven, eene verklaring van zijn vader of voogd voorleggen, die hem machtigt deze verbintenis aan te gaan. De verschillige stukken waarvan spraak hierboven, moeten in het jaar 1896 afgeleverd zijn. Vrouw Vangeysen, wonende in de Zespenningstraat, 27, te Brussel, had woensdag morgenJ rond 10 ure hare handschoenen gewassclien in naphte. Daar zij dezelve nog woensdag namid- da, r.oodig h-id, wilde zij ze zoo gauw mogelijk drogen. Zij hield de handschoe nen boven het vuur,toen dezen eensklaps vuur vatten en Je vlammen meedeelden aan de kleeren van vrouw Vangeysen. De heer L..., wonende in n. 29 der zelf de straat, kwam juist voorbij en op de hulpkreten van hel slachtoffer ging hij binnen. Het gevaar bemerkende, waarin de dame verkeerde, greep hij eene bedsprei, hulde er de dame in en doofde alzoo de vlammen. Mev. Vangeysen had afzichte lijke brandwonden bekomen aan handen armen en aangezicht. Als waanzinnig van de pijn ijlde zij op straat, zonder juist te weten waarheen. Een politie agent van de 3° afdeeling zag de onge lukkige, deed een huurrijtuig, Jat juist voorbijreed, stilhouden en bracht de verbrande vrouw naar het St. Pieters- hospitaal, waar zij de noodige verzorging kreeg. Mev. Vangeysen, welke niet ter verzorging in gemeld hospitaal verblijven wilde, heeft zich naar hare woning doen terugvoeren. Men heeft in een huis van Etterbeek eene geheime stokerij ontdekt. Al het materieel is in beslag genomen. De fis cus eischt 80.000 fr.boet. Men smokkelde er dagelijks 700 fr. aan accijns rechten. De dame die deze stokerij bestierde, is aangehouden. Een naamlooze brief had het parket verwittigd. Zaterdag laatst was Lieven Rom baut, daglooner, achter het park der ci tadel te Gent, bezig met eenen grond om te delven, toen hij aan de plaais genaamd Zandput een menschelijk geraamte vond. Het schijnt dat eener vrouw te zijn en bevond zich maar op 30 centime ters diepte. Het geraamte lag op den rug; van liet hoold blijft er niets anders over dan het onderste gebit dat nog al de tan den heeft de voeten en handen ontbre ken. De beenderszijn naar hel hospitaal gebracht om een onderzoek te doen. Ongeluk te O tstakker. Dinsdag, om kwart voor twee ure, is eene vrouw overreden door den tram, op den Groo ten Kouter, te Oostakker. Zij was in gezelschap van twee gezel linnen en ging naar Oostakker, toen zij dentram ontmoetten die van Saffelare kwam. Hare gezellinnen gingen op den steenweg en zij neven de riggels langs den kant der akkers. Toen de tram nog slechts een tiental meters van haar af was, liep zij over de riggels om zich bij hare gezellinnen te voeger. Ongelukkiglijk struikelde zij en viel, de tram inhouden was onmogelijk en de arme vrouw werd letterlijk vermorzeld. Het lijk is zoodanig verminkt dat men de stukken en brokken in eenen zak heeft moeten verzamelen en het alzoo naar het doodenhuis van St-Amandsberg overbrengen. Razende honden. Op verschei dene plaatsen hoort men nu veel van honden die razende worden. Te Leuven, in den omtrek van de ka- zern der lanciers, heeft een razende ho.id veel andere handen gebeten. De hond sprong eindeiijk op den lan- cier die de wacht optrok aan den ingang der kazern. Dejongen verschoot, nat.11 urlijk. Zijne kapot was leelijk gescheurd maar hij was niet gebeten. Te Wespelaar, Thildonck en Haecht is het ook een geheel spel, en 't is al van razende honden. Razende honden hebben verscheidene andere honden te keere gegaan ook menschen werden gebeten. '1 Is een algemeene schrik en niemand gaat nog uit, of hij heeft een geweer of eene vorke bij hem. Nu,laat ons zeggen dat de menschen het wat te hoog ophebben en overal razende honden meenen te zien. '1 Is algelijk curieus, dat een der ver dachte honden te Wespelaer, tot de be dienden in de statie aanrandde. Geen hondenweêr nu op die plaatsen Veel Castors worden gemuilband of trekken naar 't Pierland. Diefstal en opstand aan de dokken te Antwerpen Donderdag morgend had er aan de Aziadok een oploop plaats, waarvan diefstal de oorzaak was. De agenten-opzieners Scheyfkens en Looymans ontmoetten aan den Aziadok, vijf personen, drager zijnde elk van eenen zak suiker. Daar de politiemannen vermoedden dai het gestolen goed was. dwongen zij de kerels stil te slaan en de voortkomst te zeggen van de goederen die zij droe gen. Op betzelfde oogenblik kwamen een honderdtal kerels aangeloopen, omring den de agenten, vielen ze aan en mis handelden ze terwijl intusschentijd de vijf eerste mannen met den gestolen buit de vlucht namen. De agenten-opzieners in burgcrklee- ding zijnde, hadden slechts een revolver (zes loop) om zich te verdedigen. De mineraalwerkers voortgaande in hunne mishandelingen op de politie, trokken deze laatste hunne revolvers te voorschijn en dreigden te schieten, in dien men hen nog aanviel. Thans begonnen de aanvallers op af stand met steenen te werpen op de poli tiemannen, en deze om ze vrees aan te jagen, losten hunne revolvers in de lucht. De aanvallers begonnen te lachen, en een hunner riep Kom op, mannen, het is maar los poeder en te gelijk vielen zij op de agenten, welke thans hunne revolvers op hunne aanvallers aflosten, en van den oogenblik verslagenheid der kerels, de vlucht konden nemen, zonder dat ze zeil wisten dat ze iemand ge kwetst hadden, Doch een was wel gekwetst, en wel de genaamde Jos. Leop. Mertens, dok werker, 19 jaar oud, woonachtig Lange Scholierstraat, 112, welk 1 ten 8 ure in hel gasthuis van Stuivenberg werd ge bracht in stervensgevaar verkeerende. Hij heelt een schot in den rug beko men. De doktoors wanhopen hem te redden. Het parket is in het gasthuist geweest den gekwetste te ondervragen. Er zijn reeds aanhoudingen gedaan. Drama te Deurne. Een treurig huiselijk drama had dezen nacht in deze gemeente plaats. Op de Koraalplaats aldaar woont een jonge werkman met zijne 24jarige echt- genoote en een dochterke van maanden. Gisteren avond nu, was er in dit jonge gezin twist ontstaan, die zoo hoog liep, dat de jonge vrouw, met het kindje in den arm, wegliep en niet meer terug kwam. Nu, dezeri morgend, ten 7 ure kwam meu den commissaris van politie dier gemeente, M. Poppe, melden dat in eene weide naast het Schijn, eene vrouw drui pend nat tegen eenen boom lag. Men ging zien en vond de jonge vrouw waarvan hooger gesproken is,met haar kind in den schoot. Hel arme schaapke was gestorven en de vrouw, versteven van koude gaf schier geen leeken van leven meer. Zij werd naar de woning van hare ouders en het lijkje naar het doods- huiske gebracht. De ongelukkige was in het Schijn gesprongen om zich te ver drinken, doch dit was met gelukt, daar het water niet diep genoeg was. Terug aan den oever geklommen, was zij tegen eenen boom neergevallen, waar men haar dezen morgend gevonden heeft. Het parket heeft zich ter plaatse bege ven. Tusschen maandag en dinsdag zijn te Zwijndrecht stoutmoedige dieven, 11a twee deuren opengebroken te hebben, er in gelukt in de sakristij der kerk binuen te dringen. Zij hebben er een kasken geopend, waarin zij een twintigtal (ranken vonden dan eenen offerblok ook eenige Iranken behelzende. Ook hebben ze meêgenomen eene derrelikwiën van den II. Machutus en twee flesschen wijn. De dieven zijn gestoord geweest door het ontwaken van eenige inwoners. Niettegenstaande de naarstige opzoe kingen achter de daders, blijft het we derom vruchteloos. Hpt is de eerste maal niet dat men deze kerk bezoekt, en het ware ie hopen dat men de booswichten zoo spoedig mogelijk in de handen van het gerecht kon overleveren. Een huwelijkstoet in plan. Maan dag morgend kwam een huwelijksloet in het stadhuis te Yper aan op het einde der plechtigheid, vroeg de overste van den burgerstand aan den vader van den bruidegom, indien hij zijne toestemming gal aan het huwelijk van zijnen zoon. De man weigerde stellig. Tableau De schepene poogde te vergeefs hem van zijn besluit af te keeren. Niets te doen 1 Voor alle antwoord '/.ei de man Ik betreur de ontsteltenis die ik aan ieder een veroorzaak, maar voor het overige lk vaag er mijne botten aan En hij deed zijnen hoed aan en verliet hel stadhuis, den huwelijkstoet in eene onbeschrijfelijke ontsteltenis en de bruid in droelheid achterlatende. Droevig spoorwegongeluk. In den nacht van zondag tot maandag heelt men op de spoorbaan te Vilvoorde, 't lichaam gevonden van eenen genaamden Langen, woonachtig aldaar. Het lichaam was af- schrikkelijk verminkt, hel rechter been en de rechter hand waren afgesneden. De ongelukkige is naar het gasthuis overgebracht. Zondag avond had men Langen, rond 11 ure en half gezien, min of meer dron ken. Het is te veronderstellen dat hij op de spoorbaan gesukkeld is. Het slachtoffer herinnert zich hoege naamd niets. Maandag heelt men op een twintigtal meters van de plaats der ramp de afgesneden hand gevondeu. Langen was een goede werkman die algemeen van zijne meesters geacht werd. Spoorwegramp in Luik. Verschei dene gekwetstenEen schrikkelijk on geluk, veroorzaakt door eene botsing, heeft (in.sdag avond op den spoorweg, nabij den tunnel van Nessonvaux, plaats gehad. De reizigerstrein, dio ten 9 u. 26 te Brussel moet aankomen, werd, terwijl de machinist eene kleine herstelling deed aan de lokomotief, achterhaald door eenen koopwarentrein uit Welckenraedl. De signalen waren gesloten, zegt de Re for me. Eene schrikkelijke botsing had plaats. De machinisten van den koopwaren- trein, niet gezien hebbende, dat de weg belemmerd was, reed met volle stoom op de achterste waggons van den ex- prestrein. Een der treinbeambten, het gevaar be merkende, riep uil alle kracht Sauve qui peutRedde zich wie kan 1 Doch slechts weinige reizigers besef ten het gevaar waarin zij verkeerden of verstonden zelfs die waarschuwing niet, doch toen zij het gerucht van den aan staanden trein hoorden en ten slotte den den schok voelden, ontstwid er eene vroeselijke paniek. De weinige personen die uit den trein waren gesprongen, vluchtten iu de duisternis, zonder te we ten waarheen de anderen weiden op geheven, gepletterd, gewrongen of... ge red. Het getal der gekwetsten is acht of tien, waarvan twee gevaarlijk. Het zijn de middelste waggons.die het meest geleden hebben. Een waggon van 2" klas schoof boven op een van le klas. Een andere werd ineengevouwen als eeu harmonica, terwijl dc reizigers zich red den, door op de zitbanken te springen. Al de waggons, uitgenomen dien van den postdienst, zijn zoo zeer beschadigd dat zij niet meer kunnen hersteld wor den G.., die niet zwemmen kon, verdween Op de kreten die de drie slachtoffers slaakten, kwamen schippers toegespron gen, die aanstonds begonnen met C.., op te zoeken. Niettegenstaande al hunne moeite, gelukte zij er slechts in het lijk van den ongelukkige om 8 ure op te trek ken. C. was nog gemaskerd. Hij had een strooien hoed aan, waarop een opschrift was bevestigd met de woorden Voor de armen, als 't u belieft. Het schijnt dat er langsheen voornoemd kanaal geene borstwering bestaat. DtlTSCHLAND. Soldaten verstikt. Men schrijft uit Dieuze (Elzas-Loreinen) Eene gansche kompagnie van het regi ment der lichte Beiersche ruiterij, in garnizoen te Dieuze, in het klooster van het Godshuis, is als bij mirakel aan eene zekere dood ontsnapt. Gedurende den nacht was eene gas buis gebroken de gaz verspreidde zich in de lokalen en veroorzaakte de gedeel telijke verstikking van al de mannen. Daar 's morgends op het appel nie mand verrcheen, ging men zien wat er gebeurd was. Veertig soldaten lagen bui ten kennis. Drie hunner zijn reeds be zweken en de toestand van eeu tiental anderen is zeer gevaarlijk. Van de veer tig aangetasten heelt nog geen enkele zij nen dienst kunnen hernemen. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 0 45 Vrouwelijk 6 HUWELIJKEN. C De Wolf, tw. met J. Van Rossom, dagl. R. f>t Meersman, bak. met .VI. Van den Brande. z b. OVERLIJDENS. C Roelaudi, vr Claessens, z. b. 46 j. Groenstraat A. Cool, wed. Goraand, z b. 53 j Dirk Martenstraat. R De Clercq, br. 14 j Koolstraat L.Schuermans, m. Franckx nijv. 39 j. Statiestraat. J. Luycx, naaister, 83 j Gentschestraat. J. Donnet, broed der krist schol. "21 j Keizerlijke plaats. V. Sottens, priester, 10 j. Lange Ridderslraat.- J, De Nis, wed. Duerinekx, kl. 78 j Graaum. - C. De Niels, wed. De Nul, landb., 70 j. Sclierreslraat. J. De Ridder, m. Wauters, z h. 90 j. Leopoldstraal M. Meert, tw. 2(1 j Kurrebroeck D. Van Vaerenoergh, wed. Noöl, z b. 56 j. Markt. M. De Béul, breister it j., Asschcrendriesch. M Reman, winlfc 32 j Markt. '.2 kinderen onder de 7 jaren «en 1 De reizigers zijn met bijzondere trei jcht- j nen naar hunne bestemming en de ge- drie kwetsten naar Luik gebracht, nadat zij de 1 eerste verzorging in de statie van Nesson vaux hadden ontvangen. In eene vergadering van La Fédéra- (ion Boraine, welke zondag te Jemappes gehouden werd en waarin de heer Lau rent Verrycken, vertegenwoordiger van den algemeeuen raad der werkerspartij, het woord voerde, is de kwestie der al gemeene werkstaking besproken gewor den. Deze is bepaald besloten» daags nadat de herziening door de Kamer zal verworpen of uitgesteld worden. Het ongeduld onder de mijnwerkers van den Borinage, is zoo groot en bun besluit zoo uitdrukkelijk, dat men vreest ze niet meer te kunnen inhouden tot op liet tijdstip der parlementaire bespreking. De algevaardigden die aan deze verga dering deelnamen, vertegenwoordigden eenige duizenden werklieden. Men verze kert insgelijks dat de mekaniciens en de stokers ingericht zijn en bereid het werk te staken op voornoemde dagteekening. Hunne afwezigheid zou in Je meeste putten voor gevolg hebben dat hot werk onmogelijk zou kunnen hernomen wor den in de galerijen welke door het water zijn ingenomen. Ramp te Feluy. Dinsdag morgen heeft men uit het kanaal het lijk van eenen genaamden Zéphirin Colissaux ge trokken, steenkapper op het gehucht Seutin. Ziehier in welke omstandigheden de ramp heeft plaats gehad Uiteen koffiehuis tredende, waar hij in den nacht van maandag tot dinsdag ge zongen had, begaf hij zich met twee an dere jonge lieden, die ook gemaskerd waren, naar de janszalen van Petit Mou lin wanneer zij, bedrogen door de duis ternis, boven de sluis nummer 28 in het kanaal vielen. De twee gezellen van G.., gelukten er in uit het water te komen. Artikels voor EERSTE COMMUNIE. Vcolen, hoeden, witgoed voor Kleederen, rokken, handschoenen, hemdens, cols eD manchetten, alle soorten van gordijngoed, lijnwaad, enz. enz Kloemkorfjes *n bouquets voor huwe lijken en naamfeesten. Lijkkroonen in bloemen en paarlen ilelalenkrowiien. üiaaimncklenen, systeem Kayser. Goedkoope en spoedige bediening. GROOTE KEUS. Achter het Oud Madhuls. Leopoldstraat Kattestraat. 5. Vraagt aan uwen kruidenier de Amsterdam schc Koffie, Genialen Koffie in bussen van lp kilo Goed koop en goed van smaak. Verkrijgbaar bij MM.Vander Mei re, 7 Vooruil gaogstraatJ. Verhuist De Reu, Geerards- bergschestraat Claessens, Denderstraat. Verkrijgbaar in 't groot: Van Leckwyck en C Antwerpen. GROOTE KEUS van jongens Eerste Communie boeden bij Louis Arents-Van Vaerenbergh Lange Zoutstraal, 52, Aalst. alvorens uwen keus le doen, gaat eerst hel huis zien van Louis De Schrijver, Lange Zoutstraal, 23, (oud huis Vliebergb) uog nooit is zijn magazijn voorzien geweest zooals dil jaar, van alle slach van schoenen en boiinnen, voor jongens en meisjes, alles naar den laat- sten smaak, en aan prijzen buiten alle concu- ren tie. Alles is gewaarborgd. P. S Indien iemand van zijn werk iets heeft wal los gegaan is, mag bij bet terugj brengen, het zal zonder kosten hersteld* worden. Hij vraagt ook bekwame gasten ounoo-j dig zich aan te bieden zonder goed zijn! stuk te kunnen staan. Bij J. B. Torfs Kerkstraat, Aalst beste zomertarwe, geerst, korte en vroege haver!, lijnzaad alsook alle soorten van hof- en veld-! zaden, ajuinz-md, enz. aan dezen die opnieuw aan tandpijn zal lijden bij het gebruik van het keizerlijke tandpijn verdrijvend water van Goldina». S. Goldmann C„,Dresden. Alleen echt i fr. l,uo en 2,u0. Te verkriigen te Aalst, bij den heer V. Meinchaut, apotheker, Korte Zout straal.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2