Ontslag van M. Mélot. Een en ander. Vlaamsche belangen. Aan onze geëerde Geabonneerden. Allerhande nieuws. De geneesheeren die M. Mélot verzor gen hebben de ergheid van zijnen ge zondheidstoestand bestatigd en hem eene langdurige rust opgelegd. De achtbare minister is woensdag voor twee maanden vertrokken. Een ministerraad werd dijrisdag ten 5 ure gehouden in het ministerie van bin- nenlandsche zaken. M. Mélot heelt ver klaard zijn ontslag te geven. Het is naar den Koning gazonden geweest 't Is op 6 november 1890 dat M. Mélot tot minister van binnenlandsche zaken benoemd werd in vervanging van M. De Volder. De onpasselijkheid waaraan de heer minister Mélot lijdt is een gevolg van overwerk. De buitengewone zware arbeid der benoemingen van burgemeesters, die ten gevolge der okioberkiezingen moes ten geschieden, heelt den heer minister uitermate vermoeid, daar hem geen enkel dokument des betrekkelijk ontsnapt is. Als opvolger van M. Mélot spreekt men van MM. de Gerlache, Gouverneur van Luxemburg en de Burlet, Burge meester van Nijvel. Le Patriotevan heden zaterdag deelt meê, dat men hem de verzekering heelt gegeven dat de benoeming van den nieuwen minister slechts Dijrisdag aanst. zal plaats hebben. Het Haudelsblad in tegendeel kon digt aan dat de heer de Burlet, burge meester van Nijvel, de portefolie van inwendige heelt aauveerd. Uitdeeling van aardappel-plantzaad. Bij omzendbrief van 19 dezer, aan de heeren gouverneurs gestuurd, bericht M. de minister van landbouw aan deze amb tenaars dal eene som van 400,000 Ir. zal algehouden worden van het krediet van een millioen onlangs gestemd, bijzondea- lijk voor de kosteiooze uitdeelingen van aardappel-plantzaad aan de kleine land bouwers en landswerkliedeu. Deze uitdeelingen zullen moeten ge daan worden door de zorgen van kanto nale komiteiten samengesteld uit afge- veerdigden van gemeentebesturen, ten getalle van drie, aangeduid door de gou verneur, en van een gelijk getal vertegen woordigers van Landbouw-komicen, aangewezen door de provinciale kommis sie van landbouw. Deze komiteiten zul len voorgezeten zijn door de arrondisse- ments kommissarissen en zullen zich moeten doen vergezellen door den staais- landbouwkundige der streek als raadge ver. Het deel aan ieder komiteit te verlee- nen zal door de gouverneur vastgesteld worden, volgens de noodwendigheden van ieder gebied, het getal behoeftige landbouwers en de uitgestrektheid van den bewerkten grond. Een zeer ernstig toezicht zal moeten gehouden worden, om zich te verzeke ren van de goedheid der aardappelen door de kooplieden geleverd. Bij uitzondering, zullen de sommen, waarvan kwestie, mogen gebruikt wor den tot den aankoop van verschillige za den. Het besluit van 't gouvernement moet in al de gemeenten aangeplakt worden en de besturen moeten de bevolking er over kennis geven, In Frankrijk willen ze] hoegenaamd van geen zondagrusl weten, die zou wet telijk herkend zijn. In Duilschland wordt de Zondag als rustedag herkend en door 't Bestier aan- veerd. In Frankrijk zoeken ze op alle manie ren den Godsdienst te bestrijden en te verzwakken bij het volk. Nu hebben ze een nieuw middel uitgevonden om al 't kloostergoed 't overlasten en te stelen. In Duilschland laat de Keizer geene enkele gelegenheid voorbijgaan zonder hulde te brengen aan den Godsdienst en over eenige dagen zei, hij openbaar aan tafelDe lijden zijn moeielijk, mijn werk als keizer is lastig en daarom, 's morgens en 's avonds bid ik God om hulpe en om raad. n En in Duilschland geelt men 't gesto len kloostergoed weer. In Frankrijk is liet goed schier machte loos omdat de goeden verdeeld zijn. In Duilschland zijn de goeden tegen al les machtig omdat zij eens zijn. Een lasterblad. De lezer zal gemak kelijk begrijpen, dat wij willen spreken, van de Eloile Beigehet blad dat spioe- nen uitzendt en dagelijks zijne rijke ver beelding raadpleegt om eenen nieuwen aanval tegen hel ministerie te kunnen doen. Onder den titel Een schandaalkon digde de Eloile een geruchtmakend arti kel af, waarin gezegd wordt dat het geld door de gemeenten ingeschreven ten voordeele der bestendige hulpkas voor de slachtoffers van ongevallen op het werk. en door die gemeenten gestort in het ministerie van binnenlandschs zaken, in de bureelen \an het ministerie niet teruggevonden wordt. De Eloile geelt noch min noch meer te kennen dan dat hel geld gestolen is. Die geschiedenis zegt de Journal de Bruxellesis van voor tot achter valsch. Niets, volstrekt niets is waar, in geheel dien 'roman, die geheel en ganscb is uit gevonden. Het blad voegt erbij dat de ambtenaars van het ministerie vau binnenlandsche zaken, door de Eloile beschuldigd, voor nemens zijn een gezamenlijk proces voor laster tegen deze laatste in te spannen. De brusselsche correspondent van Fi garo noemi de vlaamsche beweging «cette plaie de la Belgique, die plaag van België. Men zou dal beter, redelijker er recht- veerdiger zeggen van het franskiljonnism in België, dat hier vreemd is en noch tans de meester wil spelen. Dr. Barella, een liberaal, schrijft in een blad van Charleroi, tegen de infamies, die er voortdurend in de werkhuizen uit gestrooid worden over den dood van prins Boudewijn. Onze prins is van eene natuurlijke dood gestorven en iets anders zeggen is eene lafheid begaan. Men late ten minste zijne nagedachtenis ongeschonden het is hel eenige wat ons dien dierbaren doode overblijft Wij laten hier de lotgevallen van Ka- rel Beeckman volgen, die naar Argentina vertrok Karet Beeckman van Denderleeuw, (Aalst) vertrok op 14 februari 1889 kos teloos, per stoomboot Donau. Hij ver- blcel te Buenos-Ayres vier dagen in het landverhiuzershoiel, werkte zes maai den als daglooner, te Montevidio ver volgens terug naar Buenos Ayres ko mende trok hij, na twee maanden in den malsoogst gewerkt te hebben, naar Lima, Montevideo, Rio-Negro en sukkelde ein delijk in eene kolonie, waar men hem, zooals het heet, grond schonk en hij verder maar moest zien dezen bewerkt te krijgen, om aan den kost le geraken. Dit duurde 6 maanden. Terug van Montevidio gekomen, zocht hij hier ge durende drie maanden naar werk en be sloot eindelijk, maar weer naar Dender leeuw, in Vlaanderen terug te keeren. (Handelsblad.) Loodvergiftiging door bitrpompen. De kring van openbare geneeskunde van Kortrijk heeft een vertoogschrift naar de Kamers gezonden, eene wet vragende ter afschaffing der looden buizen voor de bierpompen in gebruik. Hel verzoekschrift was van een uit voerig verslag vergezeld, waarin doktoor Vanackere, van Waereghem, op de veel vuldige loodvergiftiging van bierpompen wijst. Volgens hem is de afschaffing der loo den buizen bij het gebruik der bierpom pen eene dringende vereischte. Ongeluk kiglijk zijn de gemeenteoverheden daar toe onbevoegd en het betaamt dal de wetgevers daartoe mei hunnen invloed bijspringen. Men zou het lood door glas, porselein, gehard caoutchouc if tin kunnen ver vangen alhoewel al deze stoffen niet ganseh van nadeelen ontbloot zijn. Ge- lukkiglijk, zegt het verslag, heelt men eene soort van bierpompen gevonden uit eene gewone pomp samengesteld met glazen buizen, met eene verkoelende stof omgeven, die dan nog in eene metalen of zinken schacht tegen het breken gevrij waard worden. Men geeft aan die buizen de lengte en bochten die men verkiest naar gelang der omstandigheden en met dier gebruik blijft hel bier verscli en vreemd aan ver giftiging. Wij hopen dat de regeering dien nieu wen maatregel bij zoo vele anderen, die de openbare gezondheid beooge», zal weten te voegen en te eens meer hare bezorgdheid voor het algemeen welzijn zal aan den dag leggen. Men verzoekt ons den volgenden brief te willen meédeelen Aalst, den 20 Februari 1891. Den Heeren Voorzitter en Bestuur leden der Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend Geachte Heeren, herhaalde malen reeds, hebben wij U verzocht van onze moedertaal te willen gebruik maken voor hel opstellen van uitnoodigingsbrieven, programma's enz.. Ter gelegenheid van het liefdadigheids feest, dat Gij voor aanstaanden Zondag aankondigt, hebben wij eens temeer mei leedwezen bestatigd, dat er tot hiertoe aan onze billijke vraag niet het minste gevolg wordt gegeven. Wij betreuren insgelijks, dat, op 10 nummers, er geen j enkel phatsken voor eigen kunst is ge vonden. Deze onverklaarbare handelwijze baan bij Uwe medeburgers verwondering en tevens een diep misnoegen. Wij denken, dat de belangen Uwer Maatschappij van U vorderen, de openbare denkwijze niet langer weêrstand te bieden, en met den ouden slenter af te breken. Immers, vele Aaistenaars zijn afkeerig van feesten, waar enkel vreemde geest en uilheem- sche kunst worden opgehemeld en kun nen dezelve niet blijven ondersteunen. Wij sporen U dringend aan de voorbeel den te volgen, die door Uwen hoogge- achteu Voorzitter, den heer Van Wam beke, werden gegeven. Sinds ettelijke ja ren, vindt men hem op de bres ter ver dediging der rechten van hel Vlaamsche Volk. Wij zijn overtuigd, dat hij, evenals wij, van harte zou juichen, indien de Ko ninklijke Harmonie, die hij zoozeer ge negen is, de spreuk In Vlaanderen Vlaamecb in eere hield. Gelieft, Geachte Heeren, van dezen brief binnen de maand aan Uwe Leden lezing te geven, en aanvaardt de verze kering onzer beste gevoelens. Namens het Vlaamsch Taalgilde. De Voorzitter, De Schrijver, Get. Dr Is. BAUWENS (Get.) Leo GEEROMS, Wij voegen onze stem bi| deze van het Vlaamsch Taalgildeom onze Koninklijke Harmonie aan te zetten van voortaan, voor harem-'dedeelingen en programma's, de Vlaamsche taal, de gesprokene taai van ons Volk, te gebruiken. Wij zeggen het zonder omwegen, dat gebruik van de Fransclie taal in alles en voor alles, maakt vlek in ons zoo Vlaamschgezinde Aalst. Wij hopen dat het Bestuur onzer Koninklijke Harmonie er zal gehoor aan leenen en die vlek willen uilwisschen. LANDBOUW. M. Burvenich zal heden, Zondag 1 Maait, eene belangrijke les geven over den kweek en snoei van de perzikboo men. Deze les heeft plaats in den hof van •t stadhuis, ten 9 ure voormiddag. Onmiddelijk daarna zal de vergadering van Fruilkunde plaats hebben op de mi litiezaal, onder het voorzitterschap van den lieer Dr Monfils en ten 11 ure de vergadering der afdeeling van Bloemen teelt. 's Namiddags om 3 1/2 ure. eene voor dracht over de Melknijverheid, gegeven door M. Versniek, landbouwleeraar. Er zullen praktische bewijzen gedaan wor den met de nieuwe toestellen, door Juf fer Clementina Baeten, van Heldergem, gediplomeerde leerlinge der melkerij- school van Wevdghem. De landbouwles van M. Reniers, die steeds zoo gretig wordt gevolgd, is ver schoven tot 8 Meert. Dan zal de geleerde conferencier de verbeteringen in de Mel- kerij bespreken en de werkingen der ceniervliedonde afroorners en beproe- vers aansu. ouwel ijk voordrager.. RECHTERLIJK KRONIJK. Een altruggelaar. De hoofdopstel ler van La Lanterne. Beige. Strauss, de gekende geus van Antwerpen, is tot 9 maanden gevang veroordeeld voor nf- truggelarij, door de korrektionueele rechtbank van Brussel. Wij spreken hier hooger over Henri Strauss,gewezen uitgever van La Lanterne Beige oud agent \an landverhuizing, welke verleden maand door de rechtbank van Brussel voor drie feiten van aflruggelarij tol negen maanden gevangenis werd ver oordeeld. Door het fransche gouvernement aan Belgie uitgeleverd verscheen hij vrijdag voor het beroepshof dat zijne straf met eene maand verminderd heeft. Voor een vierde feit werd hij vrijge sproken. Goedkoope moord. Men zal zich herinneren dal in den nacht van verlo ren maandag, in een huis der Blaes- straat, te Brussel, een hevig gevecht ont stond tusschen twee schoonbroeders, die dronken thuis gekomen waren. De eene worgde den andere dood. De dader, de genaamde Tordeur, oud 60 jaar,verscheen dinsdag voor de recht bank van Brussel en werd enkel voor slagen en kwetsuren, die, onvrijwillig,de dood voor gevolg hadden, veroordeeld toi 3 maanden gevangenis, het minium der straf. Wij berichten onze geëerde geabon neerden welke over T verloopene jaar 1890 nog niet betaald hebben, dat wij kortelings de vrijheid zullen nemen hen eene kwittanlie van Ir. 6,10 door de Postbode le laten aanbieden. Wij verzoeken vriendelijk eenieder van op eerste aanzoek le willen betalen ten einde ons meerder werk en onkosten te sparen. ^5» /ie Motarlêele onon- een op de 4Lde bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 892 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7200 kilogr. Het Liefdadigheide*Con eert gegeven door onze Konink lijke Harmonie heeft opgebracht de som van fr. 1076,GO Af te trekken onkosten 200,00 Blijft fr. 876,00 Deze som werd donderdag II. behan- digd aan den heer Voorzitter van bet Bu reel van Weldadigheid. Het Senaat heeft hel wetsontwerp aan genomen w aarbij den tweeden Paasch- dag en den tweeden Sinxendag tot wette lijke feestdagen worden aangewezen. M. Boulanger le Brussel. Gene- taal Boulanger, de vervallen grootheid, die zooals men weel uit zijn land geban nen is, is woensdag namiddag, ten 6 u. 19 met den maaltrein van de lijn Lon- den-Óostende moedermensch alleen in de Noordsialie vai Brussel aangekomen. Het is een looper van een hotel die den generaal aanstonds herkend heeft. Niette genstaande M. Boulanger onopgemerkt wilde doorgaan, was zijne aankomst wel dra door ganseh de hoofdstad ruchtbaar gemaakt. Hij droeg een langen donker bruinen overjas met een kraag in ottervel en een grijzen hoed. De generaal ziet er zoo krachtdadig niet meer uil als voor heen. Zijn hair begint reeds grijs te wor den. In het Hotel de Belle Vue waar M. Bou langer zich had laten naartoe voeren, heeft hij op den boek van de vreemdelin gen geieekend Jean Berlinwaarna hij zich naar zijne kamer begat tot llu. 1/2. Na het eetmaal genomen te hebben reed hij naar de statie, waar hij den express- trein van Parijs afwachtte. Hel verveelde hem zichtbaar dat hij het voorwerp was der algemeene nieuwsgierigheid. Weldra kwam de expresstrein aan waaruit eene dame kwam vergezeld van hare volgjuffer en eene kamenierster. M. Boulanger nam haren arm en beide begaven zich door talrijke groepen nieuws gierigen naar het rijtuig dat naar het bovengemeld hotel reed. Een arme werkman V'.., genaamd, wonende in de Minimenslraat, 187, te Brussel, had over eenige dagen van een zijner moeien ongeveer 1000 fr. geëerfd. Uil onverwacht geluk trof hem derwijze dat hij er zijn verstand door verloor. Al de papieren welke hij op straat vond,nam hij op en sloot deze zorgvuldig in zijnen hrieventesch, denkende dat het bank briefjes waren. Deze zinsverbijstering is dinsdag namiddag schielijk in woede overgeslagen en heeft zijne onmiddelijke opsluiting genoodzaakt. Woensdag nacht, ten 1 uur. vond de policie, op hare nachtronde, in de wijk tan O. L.-Vrouw-Ter-Sneeuw, te Brussel, eene vrouw, nauwelijks ge kleed, op klompen, mei de hand een 3 jarig knaapje leidende dal er aller ellen digst uit zag. Weldra ondervonden zij dat zij met eene zinnelooze le doen hadden. Op het bureel werd het arm schaap verzorgd, wiens voetjes slechts eene wond waren. Zij verklaarde Marie Cluydts te liee- ten, huisvrouw De Coninck, 34 jaar oud en wonende Ridderstraat, te Leuven. Zij was naar Brussel gekomen om hare zus ter te bezoeken, doch zij had dezes woonst niet gevonden. Doktoor Hau- champs heeft die arme zinnelooze doen opsluiten en de policie heeft dadelijk naar Leuven getelegrateerd om desnoods den vader van hei kind te verwittigen. Eene meid, Emma D..., ia dienst in een huis der Vooruitgangstraat, te Brussel en onderhevig aan de vallende ziekte, kreeg dinsdag avond eenen aan val, terwijl zij den afwasch deed in de kelderkeuken. In haren val sleepte zij de brandende petroollamp meê. De petrool verspreidde zich op hare kleeren en weldra was de ongelukkige door de vlammen omsingeld. Op hare kreten snelde haar meester alsook een policieagent toe, en zij gelukten erin de vlammen te dooven I ij middel van eene deken. De arme meid had echter reeds schrikkelijke brandwonden bekomen en is in of rustwekkenden toestand naar het gasthuis van Schaarbeeck gebracht. Schipbreuk in de Noordzee. Over de noodlottige aanvaring, die in de Noordzee plaats had tusschen de stoom boot Ipswich en de engelsche bark Queen, nabij het vuurschip Galloper verleden vrijdag morgend en waarbij zeven man hei leven verloren, deelt de Daily News het verhaal meê van M. W. Young, War- nerstreet, 13, New Kenl-road, te Londen een der passagiers va.i de Ipswich. Wij verlieten Harwich voor Antwerpen tusschen 1 en 2 ure vrijdag morgend, en gedurende vier uren deed zich niet het minste ongeval voor, tot wij 't vuurschip Galloper naderden. Bij tusschenpoozen was de mist zeer dik; als de lucht helder was, vaarden we full speed doch wanneer we mist hadden, gingen we langzaam vooruit. Toen we nabij den Galloper kwamen, ging de kapitein, die twee dagen en twee nachten in dienst was geweest, voor eenige minuten naar zijne kajuit en gaf het bevel aan den tweeden stuurman. De mist was toen nog dikker geworden, toen we plots tegen een schip liepen, dat we later vernamen te zijn de bark Queen, van Sunderland, met eene bemanning van 11 koppen. Wegens den mist zagen wij het schip eerst niet en kapitein Robinson, die on middellijk op de brug kwam geloopen, nam terug het bevel op. Ofschoon hij niet vermoeden kon waar en in welke richting de aangevaren bark mocht zijn, liet hij eene boot in zee, onder bevel van den tweeden stuurman. a Weldra vond deze vijl man die zich vastklampten aan eene reddingsboot welke gekapsijsd was. Men roeide naar de/.e ongelukkigen, maar juist toen men hen ging bereiken, verloor een hunner hel bewustzijn en zonk in de diepte. De vier overigen werden door den stuurman opgenomen en aan boord van de Ipswicli gebracht, waar zij goed verpleegd wer den, De Ipswich liet het anker slippen en bleel ter plaats tot de dag aanbrak. Van het overige deel der bemanning was eclner geen spoor meer te vinden. De bark Queen was in twee gesne den, doch niet gezonken. Kapitein Robinson legde veel moed aan den dag en dank zij zijne pogingen en die van zijnen stuurman heelt men niet hei verlies van 11 menscheulevens te be treuren. Eene moordpoging op het Gerechtshof, te Leuven, Donderdag verscheen voor den voor zitter van 't bureel van den verzoenings- raad, langs de eene zijde, de genaamde Ruelle, metser, te Heverlee, langs de an dere zijde, zijne vrouw, Kato Botzham, weduwe van Libouton, die vroeger ter dood werd veroordeeld voor moord. De vrouw, die gestadig te lijden had door de slechte behandelingen van haren man. vroeg de echtscheiding. De man die leefde van het geld, dat zijne vrouw hem gaf, verklaarde er zich tegen. Bij hel eindigen van het verhoor wilde de man nogmaals zijne vrouw overtuigen van de echtscheiding af te zien. Daar zij hardnekkig bleef weigeren, verhief hij de hand om haar te slaan. De ongelukkigen ten hoogste verschrikt vluchtte in de loge van den koncierge. Daar Ruelle ook wilde binnendringen, belette de vrouw van den koncierge hem zulks, zeggende O, gij, ?ij zult niet bin nenkomen 1 Alsdan schoot hij zijnen revolver af op de vrouw van den koncierge, die aan stonds de vlucht nam. Middelerwijl was Ruelle binnengeko men en had verscheiden.} revolverscho ten op zijne vrouw gelost die badend in haar bloed ten gronde stortte. De moor denaar heeft vervolgens de vlucht geno men en al de moeite om hem te vinden is vruchteloos gebleven. De ongelukkige draagt vijf wonden in het hoofd. Haar toestand is zeer gevaar lijk. Men vreest dat zij den nacht niet zal doorbrengen. Daar zij lot haar zeiven niet is gekomen, heelt de onderzoeks rechter haar niet kunnen ondervragen. De dader van de moordpoging is ge kend als een geslepen deugniet, die niet min dan vijf en twintig veroordeelingen achter den rug heeft. Zijn huwelijk met vrouw Libouton moest zelfs verdaagd worden omdat hij nog eene straf had uit te doen; hij was op dit oogenblik staatsgevangene. Volgens de laatste inlichtingen zou Ruelle door de Leuvensche gendarmen te Heverlee zijn aangehouden geworden. De menigte is hem te gemoet geloopen Op zijnen doortocht werden wraakkrelen geslaakt. HOLLAND. Door de Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappij, werden in den laatsten tijd voortdurend koperen verwarmbuizen uil de rijtuigen 1* en 2* klas vermist. De agenten Panhorst en Verbeek, te Amster dam, zijn er nu in gelukt, een tweetal da ders van dien diefstal aan te houden. Een dezer, een werkman van de maat schappij, werd door hen betrapt, toen hij 14 buizen op eene stootkar vervoerde. Door de vragen der agenten in het nauw gebracht, bekende de mau zich reeds ge durende langen tijd schuldig gemaakt te hebben aan deze diefstallen, en achter eenvolgens 150 verwarmbuizen ont vreemd te hebben. Elke buis he.ïft eene weerde van fr. 90. De heele diefstal be liep dus omtrent 13,500 fr. De buizen werden midden doorge zaagd en als oudkoper bij uildragers te Amsterdam verkocht. FRANKRIJK Vreeselijk drama. Tusschen Bryonne en Toulouse is een vreeselijk drama ge beurd op eenen trein. Het was nacht. De irein vloog met snelheid vooruit, toen de treinoverste, die zich in den goe derenwagen bevond opeens hevige kreten hoorde. Hij opende de deur van den wagen en wie beschrijft zijnen schrik toen hij zag dat op het smalle plat van de lokomoiief, voor den gloeienden oven, de stoker en de machinist elkander omklemd hielden en de een de anderen van den vooruit- snellenden trein poogde te werpen, De twee mannen, beiden even sterk, even woedend vormden eene schrikba rende groep. Weldra klonk een vreeselijken kreet de machinist viel in het ledige. Hij geluk te er evenwel in zich aan den kant van den tender vast te klampen,maar nauwe lijks had de stoker zulks gezien of hij greep een ijzeren staaf en wilde er den kop van zijnen tegenstrever meê verplet teren. Intusschen rolde de trein met vreeselijke snelheid voort. Al zijne krachten in eene laatste poging samenvattende, sprong de machinist eensklaps terug op het plat, greep zijnen tegenstrever met onweerstaanbare kracht vast en wierp hem ten gronde. Nu was de machinist overwinnaar en hij poogde zijnen vijand in den open- staanden oven van den lokomotief te werpen. Deze verdedigde zich met den moed der wanhoop maar gevoelde langzamerhand zijne krachten verminde ren. Met gevaar van zijn leven beklom de treinoverste den tender, sprong op de lokomotief, waar hij er tn gelukte de uit geputte strijders te scheiden. Daarop deed hij het remtoestel werken en den trein aan de eerste statie stilhou den. Daar verhaalde de treinoverste het drama dat hij had bijgewoond. Onnoodig te zeggen dat beide bedienden afgesteld zijn. Voetgangers. Het schijnt tegen- woordigd eene ziekte te zijn anders te willen reizen, dan bet gemeen der men- scliew. Die lusi ontstond tijdens de ten toonstelling van Parijs, toen eenige bewoners van Weenen bet gedacht op vatten, op buitengewone wijze do ten toonstelling te bezoeken. Hermann Zei- lung kwam er in eene kist heen, een paar anderen met een stootwagen en nog anderen met peerd en rijtuig. Over eenige dagen is te Parijs, zooals men weet, een russiscbe officier toege komen, die te voet van St-Petersburg kwam. De fransche jeugd wil nu ongetwijfeld bewijzen dat het de Russen niet alleen zijn, die verre voetreizen kunnen afleggen zij willen toonen in alles de vriendschap der bewoners van het machtige Czaren- rijk weerdig te zijn. Twee jongelingen, MM. Louis Peyra- mont en Gustave Marait, zijn Dijnsdag morgend ten 6 ure van de Place de la Chapelle te Parijs te voet naar Moscou vertrokken. Zij gaan van Parijs langs Soissons.Laon, Luik, Keulen, Berlijn, Posen, Warchau, Minsk, Moscou. De moedige voetgangers hopen tegen de opening der fransche tentoonstelling te Moscou, aldaar aan ie komen. Zonderlinge wedding. Een on versaagde matroos van Lyon heeft op de Saone eene zonderlinge wedding aange gaan. Er was spraak van Thoissey (Ain) naar Lyon te varen op eene ijsschol, mits de uitdrukkelijke voorwaarde dat hij op dit zonderlinge vaartuig panriekoeken zou bakken. De heer Aymard stapte zondag avond te Thoissey op eene ijsschol van drie me ters breed en 4 meters lang. Hij droeg eene kachel, kolen en eene pan mede. Dinsdag morgend, rond een ure kwam de ijsschol te Neuville-sur-Saóne aan en 's namiddags dreef ze door Lyon, begroet door het handgeklap van duizenden nieuwsgierigen die op de kaaien samen- geschold waren. De matroos bakte ge wetensvol zijne pannekoeken die hij bij hei doordrijven aan de toeschouwers uit deelde, die hem op dezelfde wijze het middel verschaften zijne koeken eens ferm te besproeien. Wanneer hij zijne ijsschol verlaten had, dreef deze voort met een driekleurig vaandel. Men zegt dat de heer Aymard van zin is eene nieuwe ijsschol le kiezen waarop hij denkt tot aan Beaucaire mede te gaan, gelegen in zijn bed. DUITSGHLAND. Te Zittau strafte dezer dagen een on derofficier van de vierde compagnie van het regiment voetvolk nr 102 prins- regent Lodewijk van Beieren een sol daat bij de oefeningen, door hem een groot stuk ijs op het hoofd te leggen. Het ijs moest er zoolang op het hoofd te leggen, lot de vorm van zijn hoofd er door de warmte was ingedrukt. De be velhebber van het regiment, wien deze verregaande mishandeling ter oore kwam heeft een streng onderzoek gelast. Reis van keizer Wilhelm. Keizer Wilhelm is voornemens, bij gelegenheid zijner reis naar Engeland dezen zomer, ook de voornaamste provincie-steden van het Vereeoigd Koninkrijk te bezoe ken. Volgens de Birmingham Gazette heeft de keizer daarmêe de bedoeling, met eigen oogen de verhooging tusschen patroons en werklieden in de groote en gelsche fabriekssteden gaê te slaan. AMERIKA. Vijf mannen, die sedert 4 dezer maand in de Jeansville mijn, Pennsylvanie, be graven waren, tengevolge der overstroo ming, zijn levend bovengehaald na 19 dagen in de mijn te hebben doorgebrecht. Zij hadden vreeselijk geleden door hon ger eu dorst en verkeerden in een toe stand van uiterste verzwakking. Een buitengewoon krachtig man was editor in staat eenige inlichtingen te ge ven. Alle vijl zijn Hongaren. Zij leefden eenige dagen mei het voedsel, achterge laten door de andere m.jnwerkers, en daarna met de olie hunner lampen. Later hadden zij niets dan een weinig slecht water. De vreugde der liongaarsche mijnwerkers, toen zij de redding hunner landgenooten vernamen, was grenzeloos. Loten van den Congo van 1888. Bij de 18* trekking, op 20 dezer, zijn de 41 volgende series, van 25 stuks uit- j gekomen 14148 15044 24469 25417 49545 14061 20176 24724 44680 56903 De premies bevielen aan de volgende nummers Serie 11148 nummer. 3 Frank 150000 15044 20 2500 20176 5 500 20176 13 500 B 24724 1 500 11148 2 200 14061 8 200 14061 9 200 14061 12 200 14061 19 200 14061 20 200 15044 1 200 15044 9 200 15044 13 200 20176 7 200 20176 20 200 24469 19 200 24724 12 200 25417 3 200 25417 13 200 44680 2 200 44680 23 200 44680 24 200 56903 9 200 56903 18 200 Al de andere nummers begrepen in boveustaaude series ziju uitkeerbaar met 115 franks. De betaling van af 15 April 1891.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2