Nieuwe Minister. VOLLENAFLAAT Aan onze geëerde Geabonneerden. schreeuwt men tegen de dwaze en domme gewoonte, maar als de oogst komt, geeft het meeste deel de ondervinding aan de gewoonte en tegen de wetenschap ge lijk. Ik gevoel een pijnlijken indruk en een onoverwinnelijk mistrouwen legen al de genen die zoo licht en ransch en zonder eenig overleg de gewoonte der landbou wers uitschelden en de nieuwe weten schap op alle tonen en maatakkoorden als een algemeen herschepgingsmiddel als eene looverroede voor onze buiten, lijk de schrijver van Vereeniging in den Landbouw zich uitgedrukt, vieren. Moest men heden de vetbetaalde land bouwleeraars raadplegen, hunne ver- schillige stelsels vergaderen Quel hor rible mélange zou men moeten uitroe pen, wat chaos van nieuwigheden Wat verlokkende bevestigingen, maar ook wat schoone teleurstelling, wat reine on mogelijkheid in de toepassing! Moest men ze in een congres verzamelen er. ze onder elkander over de eenvoudigheid en voor- deelen hunner wederzijdsche systemen doen redekavelen, daar ging het nog er ger toe als in een vischmijn en zeker daar zoude tusschen al die schoone cij fers geen landbouwcrisis meer bestaan. Heeft de geleerde schrijver, wiens artikel ik ontleden wil, niet gezegd dal in de Vereeniging éen en éen vier uitmaken In het groothertogdom Luxemburg is een landbouwleeraar gaan bevestigen dat met de Culture intensive, (men moet er voor scheikundige vetten aankoopeu) er middel was het land drijmaal de gewone oogst te doen opbrengen. Dien lieer is er uitgefluit geworden en zekers ook zouden onze boeren hem gezegd hebben Maak dat de ganzen wijs. Verre zij van mij liet gedacht de land bouwwetenschap te verachten integen deel zij is oorzaak van zekere en gewisse verbeteringen maar wal ik behoog is te bewijzen dat alle nieuwigheden den ge- vierden stempel der wetenschap dragen, dat alle nieuwe invoeringen op de preuf der ondervinding niet kunnen bestaan alhoewel zij van geleerde mannen aan geprezen worden die de bewondering wegdragen van den schrijver wiens arti kel ik weerleggen wil... Na deze uitwei ding, die ik noodig achtte, keer ik in een volgend schrijven tot mijn eigentlijk on- derwep terug. ('t Vervolgt.) hare zitting van l4Februrri laatst, ter inzage van eenieder is nedergelegd in de bureelen der 2" afdeeling van het pro vinciaal bestuur en ter sekretarij derste den en gemeenten. De reklamen uit hoofde van onbehoor lijke uitlatingen of inschrijvingen kunnen aan gezegd kollege toegezonden worden tot den 31 Maart, overeenkomstig art. n. 222 der geordende kiesweiten. Heeds een goed jaar geleden werd er bij den lieer Van Erweghe, koophan delaar te Wetteren, eene diefie gepleegd van 150 franken drie maanden nadien werd er bij den lieer Buys, bloernpelder derzelfde gemeente, eene som van vijl honderd franken in koperen munt gesto len. De daders werden gepakt en onder gingen straffen van vijf tot tien jaren ge- randers te geraken en de vlucht te ne- I hem die de dieven kan opsporen of door De Monileur bevat de koninklijke be sluiten, door welke bet ontslag, aange boden door M. Mélot, minister van bin- nenlandsche zaken en onderwijs, wordt aangenomen en M. Jules de Burlet,gewe zen lid der Kamer, benoemd wordt lot minister van gemeld departement. M. Jules de Burlet is niet alleen een bekwaam en dienstwillig man maar wat ons ook ter h .rte ligt. ten Waal, die onze taal innig genegen is. in deKerk der ArmeClaren Colelinen Vrijdag 6 Maart feestdag van deH. MoederGoleta. De diensten zullen geschieden alsvolgt: Om 6 ure de 1* Mis met uilstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na hel Lof. Om 8 ure de Hoogmis. Om 3 ure het Lof. Wij berichten onze geëerde geabon neerden welke over 't verloopene jaar 1890 nog niet betaald hebben, dat wij kortelings de vrijheid zullen nemen hen eene kwittanlie van fr. 6,10 door de Postbode te laten aanbieden. Wij verzoeken vriendelijk eenieder van op eerste aanzoek te willen betalen ten einde ons meerder werk en onkosten te sparen. Allerhande nieuws. Zie IVotariëele anon- cen op <1© 4,la bladzijde. Aalst. Smartelijk ongeluk. Zondag 11. is alhier een smartelijk onge luk voorgevallen. Dn genaamde Romanus Van der Eeckenkaïoentwijnder, verving dien dag de gewone barreelwachter des IJzerenwegs, op de Vaarl, aan de Moutstraat of Dreef. Toen rond de mid dag, de trein zeer nabij was, kroop er een kind door de barreel en begaf zich tusscben den riggels. Van der Eecken, niets raadplegende dan zij nen moed en zijne menschlievendheid, wilde het kindje van eene gewisse dood redden, doch ongelukkiglijk kon hij zich bijtijds uit de voeten niet maken en werd door den trein vermorzeld Het kindje was ongedeerd. De verongelukte laat eene weduwe en verscheidene kinderen na. De eerw. heer De Ruyver, onder pastor te Moorsel, is pastor benoemd te Eist. to Wij durven bij de parochianen van Eist verantwoorden dat hunne nieuwe herder, welke te Moorsel de beste her inneringen achterlaat, hun als een ware vader, voorzichtige raadgever en wijze bestuurder, in den weg van 't goede zal geleiden. De gouverneur van Oost-Vlaande- ren brengt ter kennis zijner bestuut den, dat de lijst der kiesbaren tot den Senaat voorloopig vastgesteld door de besten dige deputatie des provincialen raads, in Nu, donderdag namiddag, door zekere omstandigheden, is een persoon aange houden en ondervraagd zijnde door den den heer polilie-kommissaris Cryns van Weiteren, door woorden gepraamd, be- j kentenis gedaan, dat hij het hoofd der bende was, die de bovengemelde dieften pleegde. Men weet dat La llelgique Militaire het iniatief had genomen, voor hot op richten van het gedenkleeken bij inschrij ving aan prins Boudewijn. Het departe ment van oorlog is dit denkbeeld bijge treden. Het gedenkleeken zal bestaan in een borstbeeld van den prins, te plaatsen in de nieuwe kazerne der carabiniers, welke alsdan de Boudewijn-kazerue zou genoemd worden. Volgens de Gazette de Liège heeft M. Frère-Orban eene memorie gezonden aan den Koning, tegen bel algemeen stem recht. Vernietigers. Zooals men weet zijn-onze katholieke ministers de ver nietigers van hel openbaar onderwijs. Dat blijkt nogmaals uit het feit dat. in April aanstaande, de aanbesteding zal plaats hebben van een nieuw gebouw, lot vergrooting der hoogeschool vau Luik. Dit gebouw zal 250,000 fr. kosten. Dat zullen de geuzenbladen natuurlijk voor hunne lezers verzwijgen. -- De typhus te Brussel. De typhus heerscht tegenwoordig tamelijk hevig in het garnizoen van Brussel en vooral in de kazern der grenadiers. De personen, die in den omtrek dezer kazern wonen, zien er dagelijks lijkstoeten uitkomen. Verscheidene mannen zijn reeds over leden. Dagbladen van Brussel zeggen dal generaal Boulanger. van dichtbij wordt bewaakt door de fiansche en belgische policie. Men denkt ook dat de justicie hem zal vervolgen voor het aannemen van den valschen naam Jean Berlin. Zou dat wel de moeite weerd zijn De brusselaars zien niet liet puntje van den neus van Boulanger. De bravgcnéral verlaat zijne vertrekken niet. De dame, die met hem verblijft, is ziek en wordt door Dr. Rommelaere ver zorgd. Zij is niet, zegt men, Mad. Bou langer. Keizerin Frederik en hel vlaamsch. Een brusselsch blad deelt eenige in lichtingen meê over de levenswijze van keizerin Frederik, en verhaalt, onder andere, van haar het volgende éen onzer brusselsclie schilders had de eer, toen hij te Postdam verbleef, te worden voorgesteld aan de toenmalige prinses. Kent gij reeds een weinig onze taal? vroeg de geleerde prinses. Helaas, neen was bet antwoord. Maar gij zijt lor.h Vlaming, niet waar Ja, Hoogheid. Welnu, dan zal ik u bewijzen, dat in die voorwaarden, gij het Duitsch kunt aanleeren in twaalf lessen. Ik begin met de eerste.... En de toekomstige keizerin deed den verbaasden Brusseleer neêrziite.i en zij gaf hem eene diep doordachte studie ten gehoore, over de punten van vergelijking tusschen de vlaamsche en duitscbe talen. Drama in eene kazern. Een ijse lijk tooneel heeft in den nacht van zon dag op maandag in de kazerne van Et terbeek plaats gehad. Ziehier in welke omstandigheden Een soldaat van de jagers te voet, was lol aan de kazerne vergezeld van een jong meisje, Marie genaamd, met welke hij .ten avond in eene danszaal doorge bracht had. Ter bestemming gekomen, nam de sol- daal afscheid van haar en ging binnen. De kaporaal C., die dienst had aan de poort, knoopte met Marie een gesprek aan en deze vroeg nu tijdingen van eenen anderen soldaat, mei welken zij vroeger betrekkingen had gehad, zekeren Jos, Morbée. Ziedaar, zegde de kaporaal,bij heeft juist de wacht. Wilt gij hem zien Dat zou mij plezier doen, was het antwoord. De kaporaal ging binnen en riep den soldaat in kwestie. Deze naderde Marie en ging met haar een wandelingsken doen. Maar achter de kazerne gekomen,ston den zij eensklaps tegenover drie kerels, gekend onder de bijnamen van Jaske, Mente en de Rosse. Een hunner greep het meisje vast om haar te mishandelen, ter wijl de twee gezellen den soldaat vast hielden, om hem te beletten zijne gezel lin te verdedigen. Er ontstond natuurlijk een geyeeht. Evenwel gelukten Morbée en het meisje er in uit de handen hunner aan- men. De drie deugenieien vervolgden. Marie kon weggeraken er. hare woning bereiken, terwijl de soldaat van zijnen kant de kazern binnenvluchtte. Op den dorpel der poort, zijne bajon- net aangordende riep hij Lafaards, zijt ge daar Zoo even waart ge met drieën wie van u durft me nu alleen aan het lijf Ik riep Calloy, bijgenaamd het Jaske. en bij deed een paar slappen voor uit. Doch Morbée wachlle hem af, trok zijn bajonnet en stak liet Calloy in de borst. In bel hart getroffen, liet deze een ver vaarlijken schreeuw hooren en viel in de armen zijner gezellen. Da kaporaal riep de manschappen dei- wacht en deze brachten Calloy binnen Toen er een doktor geroepen was, bad de man reeds opgehouden te leven. Imusschen was de moordenaar naar j de wacht teruggekeerd, om zich ter ruste j te leggen. Op dit oogenblik kwam een Dolietie- officier voorbij. Men riep hem en Morbée bekende alles. Hij beweert in staat van wettige verdediging te zijn geweest. Het parket heeft een onderzoek inge steld. Het lijk van Jaske is naar het gast huis gebracht. Een dronken schipper, die zondag naar zijne boot, aan de Allée Verte, anders gezegd Groenen Dijk, terugkeerde, kreeg ruzie met zijne wederhelft. Deze gal ha ren echtgenoot een oorveeg en de man, die niet vast op zijne beenon stond, viel achterover in het water. Nu riep madame het ernstigstom hulpen een voorbijganger die alles had nagezien, sprong in de vaart en redde den man. Of hij nuchter was gïworden door dat koud bad! De solidairs te Meehelen. Over eenige jaren werd te Meehelen eene maatschappij gesticht, die voor doel heeft den priester van het sterfbed barer leden te verwijderen, en hun eene bur gerlijke begrafenis te bezorgen. Dit godsdiensthatend genootschap kreeg den naam van Maatschappij van 't vrij gedacht De tnechelsche vrijdenkers hadden ge meend Zon dag weer te paradeeren door het lijk van M. V. burgerlijk naar het kerkhof te dragen. M. V. had wel is waar gedurende zijn leven bet vrijdenkersver- bond geteekend, doch stierf na met de beste gevoelens de H1I. Sacramenten ie hebben ontvangen en alzoo aan al zijne vroegere gedachten te hebben verzaakt. Dat ging de mannen van 't vrij gedacht niet; zij eischten kost wat kost bet lichaam van den overledene, terwijl de familie stellig weigerde. De zaak werd aan het gerecht onder worpen, en zaterdag avond werd door de rechtbank een vonnis uitgesproken, dat de vrijdenkers ongelijk gaf en de ker kelijke begrafenis bevool. De lijkdienst had dan ook maandag morgend ten 11 ure plaats, te midden van een grooten toeloop van nieuwsgierigen. Diefstal in vollen dag. Wij geven hier volledige inlichtingen over den dief- zijne aanwijzing tol de aanhouding kan bijdragen. De lotingsdag is ook te Eecloo op woeste wijze afgeloopen. Eene partij vechters, waaronder twee lotelingen, hadden twee gendarmen aangerand en toen deze hunne aanvallers naar de ge vangenis poogden te brengen, werden zij beiden zoodanig overvallen, dal zij eene worsteling lijf om lijf moesten on derstaan. De gendarmen werden gewond en hunne kleeren gescheurd zelfs werd aan eenen zijne bajonet ontwrongen. De overhand bleef evenwel aan de verdedi gers der orde en der rust. De huisvrouw van F. Overbeke, woonachtig teVosselare, kwam verleden donderdag naar Nevele, bij Jan Martens, winkelier, eene boodschap doen. Zij be ging de onvoorzichtigheid hare drij kin deren alleen te huis te laten. Het kleinste, een dochterken van omstreeks twee jaar en half, ontrok zich aan het oog van zijne zuster om zijne moeder te gaan opzoe ken. Niet ver van de woning der wed. Can noodt, waar het vermoedde zijne moeder te zullen vinden, daar zij er ge woonlijk gnat, moest het kind een smal brugskeu overgaan, dat over de Kale- beek ligt. Het moet eenen misstap ge daan hebben, want omtrent ééne uur na dien vond zijne zusier, die over zijn lang wegblijven bevreesd geworden en op zoek was gegaan, zijn lijkje in de Kale- beek liggen. Ouders, gij kunt toch niet te wel op uwe kinderen lollen De West-vlaamsche katholieken zetten moedig den strijd tegen het socia lism voort. Zondag, t Maart, hielden, zij te Blankenberge eene meeling, voorgeze ten door den heer Van Caloeti. Vijf hon derd personen, meestal visschers, woon den de meeting bij. De heeren Muylle en Van Neste, van Brugge, voerden hol woord en werden luidruchtig toegejuicht. Onder de toehoorders bevonden zich de inrichters der onlangs gehouden socialis ten-meeting. Zij zijn stom gebleven als visschen. Hopen wij dat liet kloeke voorbeeld onzer Brugsche vrienden weldra ook hier en overal moge gevolgd worden. Of schikt men hier het veld maar onbetwist aan de socialisten over te laten Kan de Landsbond daar niet voor zorgen Zondag is tusscben Brugge er Oudenburg eene vrouw, die door Je gen darmen naar de gevangenis werd gevoerd uit een rijtuig van derde klas van den snelrijdenden trein gesprongen. Zij moet zich nog al erg hebben gewond. Verleden vrijdag heeft te Pervyse een smertelijk ongeluk plaats gehad. Een 9jarig meisje van Duinkerke, was in dit dorp eenige dagen bij bare familie komen doorbrengen. Terwijl zij zich voor eenige oogenblikken alleen in de woonplaats be vond, was zij te dicht bij het vuur gena derd, zoodal hare kleederen in brand ge raakten zij snelde aanstonds naar bui ten, alwaar voorbijgaande personen het vuur uitdoofden, ecluer niet zonder dat I het kind eenige brandwonden bekomen had. De wonden waren eventwel niet doo stal, zaterdag middag gepleegd nabij het j delijk, maar het ongelukkig meisje was Oostersch Huis, te Antwerpen in zulke stoutmoedige omstandigheden dat het bijna ongelooflijk is. Jan Albert Ruyl, oud 55 jaar, is reeds sedert 23 jaar in dienst van M. Muller, thans firma Giani et Muller. Zaterdag morgend was Ruyl naar de er zoodanig door ontsteld dat het 's an derdaags in eene hevige koorts viel en nog denzelfden dag tengevolge van den onderstanen schrik overleed. Men beseft lichtelijk de smert der ou ders, die, aanstonds verwittigd naar Per vyse kwamen gesneld en slechts het lijk Banquc d'Anvers eene som van 12,880 fr. j vail hun teergeliefd dochterke konden gaan ontvangen. Daar het vervaldag was, omhelzen. moest hij nog al (lang wachten, doch ein delijk werd hem de som als volgt uitbe taald 12 briefjes van 1000 fr. 1 van 500, 3 van 100 en 4 van 20, Ruyl legde die briefjes in eene zwarte 1 leeren portefeuille, die hij slak ii: den binnenzak zijner jaquette, welke hij met de twee bovenste knoppen sloot. Op weg naar het kantoor zijner mees ters, kwam hij voorbij bet Oostersch Huis, aan de ijzeren brug. Hier is de volksbeweging zeer groot en elke minuut gaan er honderden mensehen voorbij. Plotseling zag Ruyl twee mannen zich voor hem plaatsen. De een, dragende een zwarten ronden hoed en een blauwen overfrak, toonde uit een dagblad een arti kel aan zijnen makker. Ruyl wilde op zij gaan, doch op dit oogenblik werd hij door twee personen, die achter hem gingen, tegen de twee. mannen met hun gazet aangedrongen. Ruyl, nog altijd geen kwaad vermoe dende, wrong zich los uit het gedrang. Op een oogwenk waren de kerels in ver- schillige richtingen verdwenen, terwijl Ruyl, eensklaps voelende dat de twee knoppen zijner jacquette waren losge maakt en deze open stond, naar zijnen binnenzak greep de portefeuille was verdwenen. Onmiddellijk gaf hij alarm maar het was reeds te laat. De dieven waren spoor loos verdwenen. Ziehier eenige signalementen met de hulp der voorbijgangers opgegeven. Een der dieven schijnt 25 h 26 jaar oud, circa 1 m. 75 lang, bleek van aange zicht, mager, met lichte knevels. Drie anderen,van kleine gestalte,droe gen zwarte frakken en zwarte drie frank- zestigers. Men heeft ook een vijfde kerel gezien, ongeveer 1 m. 60 lang, met zwarte ha ren, bruine knevels, arendsneus, gekleed met veston, gilet en broek in zwart, met zwarten slappen hoed en een lichten overfrak op den arm. Eene belooning van 2000 fr. wordt uitgeloofd door MM. Giani en Müller, aan Drama in een bosch. Men meldt uil Dinant, 26 februari Focaut, veldwachter dér gemeente Dorinnes, bevond zich gisteren morgend in een mastenbosch.toen hij een geweer schot hoorde knallen. Hij begaf zich in de richting van waar het gerucht kwam en zag eensklaps eene vrouw de vlucht nemen. Hij liep de vrouw achterna, doch eens klaps schoot, een twintingtal meters van daar, een man te voorschijn, die op den veldwachter aanlegde en een vuurschot loste. De man, in de borst en in den onder buik getroffen, viel ten gronde, terwijl de moordenaar de vlucht nam zonder her kend te zijn. De gekwetste verkeert in hopeloozen toestand. Eene aardige gemeente. Waar schijnlijk de aardigste gemeente van het geheele land is Averrias, in de provincie Luik. Daar moest den 22 januari eene kiezing plaats hebben, voor bet benoemen van vijf raadsleden, waaronder de burge meester, allen ontslaggevers-. Geen enkele kandidaat had zich aange boden en de kiezingkon dus geen plaats hebben. Nu komt er dit nog bij, dat de twee overgebleven raadsheereu ook nog hun ontslag gaven, en dus zit de gemeente op dit oogenblik heel en al zonder raad. Als die toestand voortduurt, zal de regeering een bijzonderen commissaris moeten benoemen, om de gemeentezaken te regelen. De spiegels moeten reeds vroeg be kend geweest zijn wij lezen immers in de gewijde boeken dat de vrouwen der Israëlieten er zich van bedienden in de woestijn. Deze spiegels echter waren van gepolijst metaal en de ware spiegels van vertind glas werden slechts uitge vonden in de XII9 eeuw. Bij het koopen van hazen. Het beste teeken waaraan men ontdekt of de haas, bij het inkoopen, versch gescho ten is, zijn de oogen. Zien deze er nog goed uit, dan is de haas versch zijn zij echter ingevallen, dan is de baas reeds eenige dagen dood. Ook de ouderdom is gemakkelijk te herkennen. Zijn de nagels der teenen, bijzonder aan de achterpooten, nog zwart, scherp en eenigzins spits, dan is het een haas van hetzelfde jaar zijn zij afgeloopen en grijs, dan is het een ouder dier. Een schoolmeester van den ouden stempel. In de laatste zitting van den gemeenteraad van Barneveld (Holland) kwam in, een verzoek van M. Aldus, hoofd der school te Kootwijk, waarin hij, wegens een gebrek aan de oogen, ont slag vraagt uil zijne betrekking; verder vraagt hij ontslag als klokkenluider, vlaguitsteker en lanteernaansteker te Koolwijk Theorie in de kazern. Sergeant, (tot den rekruut Janssens) Vertel gij me eens, Janssens, wat verstaat een soldaat onder zijne meerderen Janssens. Onder zijne meerderen verstaat een soldaat allen, die hem het leven kunnen zuur maken, zonder dat hij hun iets mag terugdoen. DUITSCH LAND. Bedrieger bedrogen. Dezer dagen is te Berlijn een bedrieger bij middel van een photografisch portret fijn beet geno men. Als handelsbediende van Stettin naar Berlijn op reis zijnde, had hij in een spoorwegrijtuig alleen gezeten met een jongeling, die zich in den loop van bet gesprek bekend maakte als de zoon van een Stettiner groothandelaar en hem ver telde, dat hij een uitstapje deed om Ber lijn eens te leeren kennen. De handels bediende had hem loen verder weten uit te hooren en vernam zoodoende veel bij zonderheden, waarvan hij meende ge bruik te kunnen maken. Eenige dagen later ontving de Stettiner groothandelaar, een telegram van zijnen zoon, inhoudende het verzoek, hem aan een daarbij aangewezen post-kantoor geld toe te zenden en wel posle-restante omdat hij bet toch zeil zou afhalen. De vader begreep niet boe zijn zoon, die ruim van geld voorzien was, zoo spoedig ander geld vroeg. Hij zond hem echter het gevraagde en om zich te overtuigen •Jat zijn zoon en geen ander iiet geld in handen zou krijgen, zond hij levens aan den bestuurder van het postkantoor het photografisch portret van zijnen zoon, met verzoek er op te letten of deze zelf het geld kwam halen. De bestuurder nam de noodige maatregels en daar verscheen voor het winket de handelsbediende, die zich voor den zoon uitgaf en vroeg of er geld voor hem was aangekomen. De postbeambte, ziende dat de per soon niet met het portret overeenkwam, wenkte den bestuurderdeze wenkte een politiebeambte en de aanvrager werd in hechtenis genomen. Reeds dadelijk beker.de hij het gepleegde bedrog, en thans is hij tot twee maanden gevange nisstraf veroordeeld. PAUSELIJKE STATEN. De li. Vader. De leden van het di plomatisch korps bij den H. Stoel, welke dezer dagen naar het Vaticaan zijn gegaan ter gelegenheid van het verjaarfeest der beklimming door Leo XIII van den Pau- selijken Stoel, verklaren allen den groo ten grijsaard in den besten welstand te hebben gevonden. Leo XIII verhaalde aan een der diplo maten, die zijne groote vreugd uitdrukte over 's Pausen goede gezondheid, dat hij, toen hij Pius IX opvolgde, niet hoopte langer dan vier of vijf jaar op den zetel van Petrus te blijven, terwijl hij thans reeds den gemiddelden duur het Paus schap, dat gewoonlijk 7 tot 8 jaar is, heeft overschreden. Eu inderdaad, zooals eon briefschrij ver uit Rome meldde, is Z. H. sedert 2( februari het 14 jaar van zijn Pausschap ingetreden. Er wordt op 't oogenblik niet meer gesproken van een consistorie. Het zal slechts in de maand april g worden. Er zullen verscheidene cardina- len in het H. Collegie moeien benoemd worden, want de dood heeft er vele getroffen. Er zijn er nog slechts 60, terwijl het plenum 70 is. AMERIKA. Zeldzaam huwelijk. Te South Col chester, een klein dorpken in de provin- tie Ontaria, zal de toekomende week een zonderling huwelijk gesloten worden. Zekere Milton Brown, 94 jaar oud, zal Mevr. Clickert ten altaar leiden, die niet minder dan 97 lenten telt. De verloofden zijn negers, oude slaven van Virginia, waar zij elkander als kin deren gekend hebben. Door omstandig heden, onafhankelijk van hunnen wil, gescheiden, volgde elk van zijnenkant een verschillenden levensweg. Brown is viermaal getrouwd geweest, en zijne vier echtgenooten zijn thans overleden. Mar garet van haren kant, is vijfmaal in 't huwelijksbootje gestapt en zij heeft ze alle vijf overleefd de laatste M. Clickert, is op 124jarige ouderdom gestorven. Zij hebben elkander nu bij toeval terug gevonden, en daar beiden vrij wa ren hebben zij besloten hunne dagen sa men te eindigen. Men denkt dal dit huwelijk nu toch voor beiden het laatste zal zijn, want het is nu voor de man het vijfde en voor de vrouw het zesde.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2