Een en ander. iici'iciil aan (ie Landbouwers. Politie. BERICHT. aanprijsbaar, daar bet onze boeren zal toelaten zich die zaken aan lagere prijs aan te schaffen en men mag de vereeni- ging niet bepalen op 'l gebied van aan koop van vetstoffen maar haar uitstrekken tot al de betrekkingen van den akkerbouw met den koophandel. Heett in dit geval de geleerde schrijver niet grootelijks ongelijk gehad in 't begin van zijn artikel te beweren dat het kapi taal aan den landbouw ontbreekt Indien onze boeren geen kapitaal bezitten, hoe zullen zij zich de kunstvetten aanschaffen het vee, de landbouwmachienen en andere verbeteringsmiddelen aanwenden, die zeker,en niemand kan het loochenen, de uilgaven en krachtinspanningen van den landbouwer vergrooten. Hij moet dus ontleenen, stelsel meer als gevaarlijk om eene zoo wankelbare theoria toe te passen als deze die de landbouwleeraars aan prijzen om den perijkeleuzen weg der ver beterde teelt in te slaan, die veel verlie zen en ongemakken meêbrengt en rap tot verval voert. Ik herhaal het nog eens in België is niet waar wat een fransche schrijver van Oostenrijk zegde Die er geld ontleent, wordt er rijk. (Gonsidé- rations économiques et financières sur les ressources de l'empire d'Autruche. Paris.) Een groote eigenaar kan de zaak beproeven, zijne geburen kunnen ze nazien, maar onze boeren van het land van Aalst kunnen, zonder zich aan groot gevaar bloot te stellen, zulke kansen niet wagen en de nieuwe aangepreêkte teelt wijze aanwenden. Vervolgt. Prins Boudewijn. De Gazelle de Liège deelt den tekst mede van het dood- beeldeken van prins Boudewijn,opgesteld door zijne moeder, H. K. H. de gravin van Vlaanderen, 't Is een waardig en kristen antwoord op al de eerlooze las teringen, die door zekere drukpers tegen prins Boudewijn werden uitge braakt. Het luidt als volgt Bidt voor de ziel van Boudewijn Leopold, Philip, Marie, Karei, Antonius, Jozef, Lodewijk van Saksen-Coburg-Go- tha, hertog van Saksen,prins van België, geboren den 3 Juni 1869, tot God terug gekeerd den 23 Januari 1891, voorzien van de troostmiddelen onzer Moeder de H. Kerk, Gelukkig zij die zuiver van hart zijn, want zij zullen God zien. Malth. V. 8. Hij was waarlijk goed en minzaajn, ootmoedig en geregeld in zijne zeden, voorzichtig in zijne gesprekken en van zijne jeugd af geoefend in allerhande deugden. Matth. XV. 12. Wat ons betreft, Heer, ondanks onze tranen, willen wij tot U zeggen dat Uw heilige Wil geschiede en niet de onze. Gij hadt hem ons gegeven, Gij hebt hem ons ontnomen,toen zijne jonge ziel nog geheel aan IJ was, dat Uw heilige Navm gezegend zij Gij hebt hem ons slechts ontnomen om hem ons terug te geven en ons voor altijd tot U te trekken. De goedheid overleeft alles in het graf zoekt men slechts haar alleen zï| veronderstelt een hart vrij van alle heerschende drift en de gewoonte der zui verheid. Barmhartige Jezus, geef hem de eeu wige rust. 7 jaren en 7 quadr. aflaat. H. I. P. Deze lezing zal voorzeker de tranen van vele moeders doen vloeien. Het is goed zulke verhevene denkbeelden te lezen in dezen tijd, als er zooveel verpesting in de lucht hangt.Hoe schoon is de uitdruk king der kristene droefheid Toezicht over het slachlvleesch. In uitvoering van hel nieuw reglement op den vleeschhandel heeft de heer De Bruyn, minister van Landbouw, eenen omzendbrief aan de heeren gouverneurs gestuurd, waai bij die hooge ambtenaars worden gelast de gemeentebesturen uit te noodigen om den dienst van toezicht over het slachtvleesch in hunne gemeente in te richfn. In de gemeenten waar één of meer vee artsen wonen, alsook in de naburige gemeenten zal deze dienst bij voorkeur aan die vakmannen worden toever trouwd. Wanneer de gemeente zal ver plicht zijn de experten te benoemen die geene veeaartsen zijn, moeten deze laat- sten uitsluitend gekozen worden onder de kandidaten die de voorwaarden ver vullen, vastgesteld bij ministerieël besluit van 23 Februari, 't is te zeggen die een voldoende exaam over de ver- eischte kennissen hebben afgelegd. Deze maatregel, genomen in 't belang der openbare gezondheid, zal door de bevolking algemeen gunstig onthaald worden. Woensdag namiddag, om 3 ure, is de ministerraad vergaderd, om eene mede- deelir.g te ontvangen aangaande de ver klaringen welke de minister van finan ciën voornemens is at ie leggen voor de midden-aldeeling, gelast mei het onder zoek van het voorstel tot herziening der G rondwet. De achtbare heer Beernaert had den wensch uitgedrukt vrijdag door de afdee ling gehoord te worden. Doch de heer Sainctelette heelt, voor redenen van per soonlijk bela' 2, aan de afdeeling ver docht de zitting te verschuiven lot dins dag. De andere leden hebben aan dit ver langen voldaan. Hel is dus dinsdag dat de beer Beernaert, in de midden-afdeeling, zijne verklaringen, namens het gouver nement zal afleggen. Eenige dagbladen hebben beweerd dat bet goevernement de werkingen der mid- denafdeeling zocht te vertragen. De beer Beernaert heelt, inderdaad, een uitstel gevraagd, van dinsdag laatst tot vrijdag, ten einde met den ministerraad,in tegen woordigheid van den nieuwen minister van birinenlandsche zaken, te kunnen beraadslagen. Haast en spoed, zijn zelden goed, zegt het spreekwoord.Wat kunnen drie dagen vertraging uitmaken in eene kwestie waaraan wellicht de toekomst van het land verbonden is. Walde tweede vertraging betreft, deze is, zooals men hooger ziet, belwerk van den beer Sainctelette. Andere bladen veinzen te gelooven dat de middensektie den achtbaren eersten minister beeft gedwongen uitleggingen te geven welke bij weiger ie. Voigens de Eloile zou het de beer Fi ére zijn die den heer Beernaert tot spreken dwingt. Loutere uitvinding. De heer Beernaert heeft,bij de eerste bespreking in de afdee ling waarvan hij lid was, zijn inzicht te kennen gegeven zijn ontwerp aan de mid- denafdeeling te doen kennen en aan de liberale leden hunne bijtreding tot dat ontwerp te viagen, zonder welke bijtre ding hij liet zou intrekken. Dat weet geheel de Kamer en dat heb ben ook de dagbladen gemeld. Doch de liberale drukpers moet in alles stof tot beknibbeling vinden. M. Beernaert bad verlangd vrijdagmor gen, in de sectie gehoord te worden, tot uitlegging van zijn stelsel van herziening der grondwet. M. Sainctelette heeft andermaal de ver daging gevraagd tot dinsdag aanslaande. M. Beernaert heelt dit uitstel aangeno men. ,t Schijnt dat de leden der linkerzij niet heel driftig zijn om den minister te hooren, hij,die van overlang den wensch heeft te kennen gegeven van gehoord te worden. De liberale gazetten altijd beleefd munten vooral uit in... redeneeren Neen, in het geven van scheldnamen, gepast of niet gepaft. M. de Burlet,minister van binneulaud- sche zaken,noemen zij Monsieur Pantalon en weel ge waarom In 1872, was er te Nij vel eene cirque die eene moorsche vertooning gaf; de dames figureerden hier in een moorsch costuum en d'oegen, naar oostersch ge bruik, wijde pofbroeken, onderaan den enkel vastgemaakt. Een correspondent schreef daarop aan de Chronique dat dit gebeurd was op order van den burgemeester. Of er de man iets van wist Wij weten het niet maar in alle geval is hel toch zeker de burgemeester van Nijvel niet die de pof broeken bij de Turken heeft uitgevon den. Van dat oogenblik noemt de Chronique altijd geestig M. de Burlet, mon sieur Pantalon. Klinkt het niet, dan bolst het Maar in alle geval bewijst liet enkelen alleen dat als men niets vindt dan panta lon voor M. de Burlet,soep voor M. Melot, neus voor M. Beernaert, révérend voor M. Van den peereboom, men niet heel rijk is in gezonden zin en geest. Men mag hier wel achter zingen met den Door Schoon 't op het volk geen effekt meer en deê. De Patriote deelt eene bijeenroeping mee van de logie te Spa, in welke men leestVraag van uildrijvinq tegen eenen B die zijn kind heeft laten doopen. Zie dan en wij die dachten dat in de logie geen godsdienst in aanmerking kwam Wat wil meri ons dan toch wijs maken in de maconnieke voorschriften Te Brussel leurde men dezer dagen met eene plakkaart waarop geschreven storid Budjet van oorlog 50 miUioen; Bud- jet van het werk 00. Budjet van het werk Maar wat is het budjel van hel werk anders dan de hon- derde millioenen die door de verschil lende departementen uitgegeven worden aan openbare werken en hunne beamb ten Wat ander budjet van het werk zou den die heeren socialisten verlangen Landbouwbelangen. Bij afwijking van 't ministrieël besluit van 20 Februari laatstleden, laat de heer minister van Landbouw, tol 31 Maart, den invoer toe van magere rundbeesten, rechtstreeks per ijzerenweg verzonden uit de Fransche streken la Mayenne, Ninervais en Fran- che-Comté, op de volgende voorwaar den De invoer moet uitsluitend gebeuren langs den ijzerenweg over Givet en Agi- mont. Bij hunne aankomst aan het grensbu- reel van Agimont zullen de beesten door eenen Belgischen veearts, ten koste der invoerders onderzocht worden. Elke verzending van vee zal vergezeld zijn van een gezondheidsbewijs, afgele verd door eenen veearts der plaats van herkomst en waarop het getal en de beschrijving der beesten zal aangeduid zijn. Hel handteeken van den veearts zal gewettigd zijn door de overheid der plaats van herkomst der dieren, welke overheid zal bevestigen dat, sedert ten minste eene maand,er hoegenaamd geen geval van besmettende veeziekte is vast gesteld geweest. Dit bewijsschrift zal slechts geldig zijn voor zeven olie dagen en zal in handen der tolbeambten afgeleverd worden. Winst door haver bekomen. Tot nu toe nam men algemeen aan, dat de haver door den hoogen prijs, een onvoordee- lig voedingsmiddel was voor vee, behalve voor kalveren en stieren. Onlangs heeft echter prof. Maacker, uit Halle (Duilsch- land), op eene landbouw vergadering eenige mededeelingen gedaan, waaruil blijkt, dal haver, aan koeien gevoederd, wel degelijk zijne rente opbrengt. Door eene dagelijkscbe hoeveelheid van 1.5 k. haver, wordt niet alleen de opbrengst aan melk en het vetgehalte grooter, maar melk en boter winnen ook zeer in smaak Prol iiaacker vergeleek de melk en de boter van twee stallen, waarin hel zelfde voeder gegeven werd. In den eenen stal echter gaf men 2 k. aardnoten- meel, in den anderden 1 k. daarvan en I k. haver. Door die vergelijking kwam bij tot bovengenoemde conclusie. De melk van den stal, waar haver gegeven werd, had 0. 5 p. h. meer vet. Lees hier Aardappels van den vorst geraakt en zoet geworden, zullen hunnen natuurlijken smaak terug krijgen met er eene geut azijn in te gieten, als zij aan het kooken zijn. Het middel is onfeilbaar in alle ge val het kost zoo weinig dat men niet moet vreezen liet te beproeven. Aan de landbouwers. De straal en de zool zijn die deelen van de boef der paarden, welke 't meest aangedaan wor den door eenen vochtigen bodera. Men kan bet gansche weeke ondervlak het best beschutten tegen den invloed van vochtig bouw en weiland, door het te bestrijken met terpentijn in beet water warm gemaakt, als de boef legen den nacht goed schoon gemaakt en droog is. Dit trekt er dan gedeeltelijk in en beschut de hoef op uitstekende wijze. IJ s. --Ondanks de zachtheid van het weder in de laatste dagen, zijn de sporen van den schrikkelijken winter nog niet overal verdwenen. Het meer van de Gileppe, bij Verviers, is nog geheel en gansch met eene ijskorst bedekt, welke 10 tot 15 centimeters dik is op sommige plaatsen heelt het ijs nog eene dikte van twintig centimeters. Eu zeggen dal bet al zes weken dooit Handels- Nijverheids- en Beursberichten. Kunstboter in Frankrijk. De com missie ter beteugeling van het bedrog in den boterhandel, heeft een besluit geno men, dat, gelijk de Temps bet uitdrukt, wel iets zeer buitengewoon mag genoemd worden. Onder voorwendsel dat het in de practijk onmogelijk is de kunstboter te onderscheiden van de natuurboter, stelt zij voor in de wet eene bepaling op te nemen, waarbij bet verveerdigen van margarine in Frankrijk verboden wordt. RECHTERLIJK KRONIJK. De volgende heeren onzer stad zijn door 't lot aangewezen geworden om deel te maken van de jury voor den twee den zittijd van bel Assisenhof van Oost- Vlaanderen, die zal gehouden worden te Gent, den maandag 27 April 1891, onder voorzitterschap van raadsheer Van der llaegen MM. L. Leirens, nijveraar. H. Leclercq, handelaar. L. Van Branteghem, bestuurder van den Berg van Bermhertigheid. Vahche eed in burgerlijke zaken. Zekere Bivort, douanier te Aarlen, werd in dezelide hoedanigheid benoemd te Ver viers. Zijne vrouw huurde een vertrek aan 380 fr. bij zekeren Mordant, meester kleermaker, doch op voorwaarde dat zij het per maand kon verlaten, wijl haar echtgenoot tot eene andere functie kon geroepen worden. Deze voorwaarden werden aanveerd en de familie Bivort nam bezit van bet huis. In de maand mei verlieten de echtgenoten Bivort hunne woning. Mordant was hierover ontevreden,deed de meubels in beslag nemen en verkoo- pen en daagde Bivort voor de rechtbank voorde huur van een jaar. Voor de rechtbank vraagde Bivort den eed van Mordant deze jlegde dien af en de ambtenaar werd veroordeeld voor een jaar huur en de gerechtskosten 'an de inbeslagneming der meubels, die aan lage prijzen verkocht waren. Bivort, die bijna geheel geruïneerd was achtte zich niet verslagen. Hij klaagde Mordant bij het parket te Verviers aan voor valsche getuigenis. Een rechterlijk onderzoek werd geopend en nogmaals werd Bivort door de rechtbank van Ver viers als boven veroordeeld. De proku- reur des konings ging hiertegen in beroep en zaterdag moest het beroepshof van Luik uitspraak doen, na eenige getuigen in verhoor ontvangen te hebben. De douanier Bivort werd vrijgesproken en Mordant werd veroordeeld tot 7 maan den gevangenis voor valsche, getuigenis. Hij werd onmiddelijk aangehouden. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 26 Febru ari zij» leden benoemd der raden van toezicht over de gestichten voor krank zinnigen in het arrondissement Aalst De heeren F. Claus, geneesheer en K. Verbrugghen, volksvertegenwoordi ger, beide te Aalst, uittredende leden. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom Gent. Is pastoor benoemd te Eist de E. Heer Theophiel De Ruyver» onderpastoor te Moorsel. De E. H. C. Burick, coadjutor te S. Go- rix-Audenhove is coadjutor benoemd te Aelter. De E. H. Schelpe coadjutor te Destelbergen is coadjutor benoemd te S. Gorix Audenhove. De E. H. De Roo, priester der laatste wijding, is coadjutor benoemd te Destelbergen. Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers. 2= SEKTIE. Buitengewone Prijskamp op MAANDAG 9 MAART 1891, om 8 ure 's avonds, ter herberg bij den heerS. Be Bolster, Leopoldstraat. De bureelew der beide landbouwcomi- ces van Aalst (Noord en Zuid) brengen ter kennis van de landbouwers dat er op Zondag 8 Meert, om 3 1/2 uren, namid dag, op het Stadhuis door M. J. Reyniers eene voordracht za! gegeven worden over de Meiknijverheid. Er zal melk afge roomd en room gekernd worden onder toezicht van juffer Baetens, gediplomeerd in de melkerijschool van Wevelghem. De landbouwers, alsook hunne vrou wen en kinders worden vriendelijk ver zocht deze conferentie bij te wonen. De Schrijvers, De Voorzitters, H. Van de Putte. B0u P. Bethone. V. De Moor. P. De Pauw. Men schrijft ons uit Nieuwerkerken. Donder dag werd onder meest al de deuren der hofsteden en huizen eenen omzendbrief gesteken waarbij burgers en werklieden uitgenoodigd worden om de openbare meeling bij te wonen, welke op morgen zondag 8 Maart, ten lokale der libe rale fanfaren zal gehouden wor den. Aan 't dagorde staat A. Herziening der Grondwet B. Algemeen stemrechtC. Geëvenredigde vertegenwoordiging.Bet stuk is geteekend: H. de Brouckère,fabrikant, voorzitter; Van Ootegem, sekretaris de afgevaardigden Hector Leclercq ei: Nes tor Schattin beide van Aalst. Zoodra de baas der liberale fanfaren het vernomen had, liep hij in allerhaast bij den beer burgemeester om hem te zeggen dat hij voor geen geld ter wereld die socialisten ten zijnen huize wilde toe laten, dat hij in alle geval toch meester was in zijn buis enz. enz. Naar het schijnt, is er door den beer Burgemeester verbod gezonden aan de meetinghouders, doch wij gelooven het niet, want hij zou zijn recht te buiten gaan. Wij zullen dus het vermaak niet heb ben die kluchtigaards, hier zondag, in hunne hoogmis ten 10 ure te kunnen bewonderen, want nergens zullen zij een lokaal vinden. Het is een schoon vooruitzicht voor die citoyens om hunne verleidingsplanneri in andere gemeenten te gaan uitkramen. Nieuwerkerken haalt eer van zijne han delwijze, die voorzeker door al onze katholieke dorpen zal nagevolgd worden. Allerhande nieuws. Motai-iëel© a non- een op de 4d' bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 923 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7400 kilogr. Aalst. Vrijdag rond 1 uur 30 min. namiddag,werd de brandklok alhier geluid en gansch onze bevolking in opschudding gebracht. Eene brandramp was uitgeborsten in het vellenfabriek, gelegen op 't grondgebied der naburige gemeente Hofstade, aan de grensschei ding met onze stad. Het was dus bij mis slag dat het noodsein gegeven werd. Nadere inlichtingen ontbreken ons. Naar wij vernemen is de schade nog al aan zienlijk. Persoonbeschrijving. De genaamde Alfons Muylaert, is uit zijne woonst, te Herdersem, sedert den 19 februari laatst leden verdwenen 20 jaar oud, gestalte, lm7I, blond hair, geeft leekens van krankzinnigheid. Kleeding: bruine broek, zwarte vest, grijs gestreepte ondervest met mouwen, grijze sjerp, wit hemd, zwarte zijden muts, blokken. Dijnsdag nacht was een dief ge drongen in het koolmagazijn der weduwe Heyndrickx, te Baesrode. Hij had licht aangestoken om zijnen voorraad kolen op te doen. De zoon van den huize dit bemerkende loste een geweerschot om bet alarm te geven, en liep de deur van het koolma gazijn toegrendelen, zoodat de dief gevan gen zat. Toen er volk bijgekomen was, werd de nachtelijke bezoeker uit zijn kot ver lost en aan de policie overgeleverd' Huiselijk tafeteel. Het huisgezin van C., te Brussel, bestaat uit dertien personen. Noodlottig getal, zal men zeggen. Inderdaad, dit bleek Vrijdag vader en moeder hadden ruzie gekregen en raakten aan 't vechten. De elf kinderen hielpen den een of de andere en de strijd werd weldra algemeen. Een half uur lang duurde het gevecht* En toen men het slagveld overzag, waren de meubelen, potten, en pannen in stuk ken de moeder was aan het hoofd gewond de vader had eene snee over zijn gezicht, de zonen baddea openge- krabte neuzen en de dochters blauwe oogen. Geen enkele had nog een fatsoen lijk stuk kleergoed aan bet lijf.En op den hoop toe zullen allen voor de rechtbank moeten verschijnen. En dat alles omdat de vrouw vergeten had, de kousen van baren man te stop pen. Drama in eene kazern. Nadere bijzonderheden. De drie kerels, die den soldaat Morbée achter de kazerne van Etterbeek aanrandden, zijn deuge- nieten van de ergste soort. Verleden week, gebruik makende van de afwezigheid eener herbergierster, sto len zij eene flesch genever en deden een kind van 10 jaren zooveel drinken, dal het smoordronken was. Toen staken zij het arme kind in eenen zak en lieten bet van eene helling rollen. Na dit spel verscheidene keeren her haald te hebben, deden zij den zak open en lieten zij het arme kind aan zijn lot over. Bloedig huistooneel. Gedurende den nacht van dinsdag en woensdag, rond 11 ure, werd den Antwarpschen- steenweg, te Laeken, overeind gezet door een vreeselijk huisdrama. In een nederig appartement van bet nummer 365 wonen de gehuwden T., De man, die een daglooner is, werkt zeer weinig en geeft zich meermalen aan den drank over. Op woensdag had hij naar gewoonte al de herbergen afgeloopen en kwam in be dronken toestand te huis. Op een omzien was zijne twistzucht ontstokenhij wierp zich op zijne vrouw, sleurde ze met de haren langs den grond en sloeg ze zonder genade. De negentienjarige dochter, reeds te bed, hoorde wat er gaande was bij de kreten harer moeder, en wilde aan het tooneel een einde stellen. De verwoede nam daarop een mes en bracht zijne dochter een steek in de hand toe, wierp zich op haar en mishaudelde ze wreedelijk. De vrouw T... wapende zich daarop met een houten voorwerp en ging er zoo duchtig meê te werk op het hoofd van den woestaard, dat zijn voorhoofd en kin ééne wonde uitmaakten. Op het oogenblik dat men zich aan bet ergste mocht verwachten, kwam een politie agent, binnen die den dronkaard onscha delijk maakte. Als de rust hersteld was, werden de vrouw en dochter door den agent naar de apotheek van den heer Nerinckx, ter verpleging overgebracht. Proces-verbaal is tegen den dronkaard opgemaakt. Over eenige dagen werd er een be langrijke diefstal met beklimming en inbraak gepleegd bij M. D... inspekteur aan den ijzerenweg, wonende te Vil voorde. De dieven hadden er eene groote hoe veelheid lijnwaad, kleedingstukken en twee prachligj pendules gestolen. Dade lijk werd er aan de policie van Brussel kennis van gegeven. De policie-officier Harmignies zag maandag avond fjaan de uitstalling der oud-kleerkoopers Yerherreweghe, in de Koolhovenstraat een der gestolen pen dules. De vrouw verklaarde deze gekocht te hebben, met nog tal andere voorwerpen, van zekere Paul Artiste, opperkok, van franschen oorsprong, in nummer 45 der zelfde straat wonende. Men hield een oog in 't zeil, doch de fransche rat had lont geroken en wilde uit de klem, doch zes kloeke brusselaars stonden de politie bij, en niettegenstaande een wanhopig worsteling, werd Artiste bij den kraag gevat. Hij verklaarde den diefstal te Vilvoorde begaan te hebben met twee Vlamingen welke hij wilde civiliseeren. Zijne woonst was een overgroot maga zijn, waarin, van onder tot boven, gesto len goed opeen gestapeld lag. Zondag laatst, in den namiddag, deden eenige jongelingen eene wandeling in de omstreken van de Heidekapel, gele gen tusschen St-Nikolaas, Haasdonk en Temsche. Een hunner, zijne pijp aange stoken hebbende, wierp' het stekje weg, 't welk in het gras van eenen sloot te recht kwam. Dat gras. vervrozeri en zeer droog zijnde, vatte vuur, hetwelk de jon gelingen, ondanks hunne pogingen niet konden blusschen. De brand liep voort tot aan de nabij- staande sparrebosschen, behoorende aan den heer De Smet-Verdurmen, eenige hekiaren branden af. eer men er in gelukte den brand te blusschen, immers den omtrek der bosschen is weinig be woond en liet duurde geruimen tijd, eer de bewoners der naaste wijken, het Ster reken de Bank en de Vel ter plaats gesneld waren om het vuur te bestrijden. De schade beloopt tot ruim ruim dui zend lr. De jongeling, onvrijwillige oor zaak vau den brand is gekend. HOLLAND. Jammerlijk ongeluk. Een erg ongeluk bracht zaterdag middag het gehucht Cau- mer (gemeente Heerle) Holland, in op schudding en joeg allen, die bet verna men, eene rilling, door de leden. Twee aanvallige knaapjes, van 6 en 1 jaar, werden door een ongelukkig toeval op vreeselijk wijze gedood. In den voormiddag werd in eene weide aldaar eenen boom uitgekapt. De eige naar van dien boom bad eenen arbeider, zekeren Vlekken, verlof gegeven om de wortels, alsook liet overtollige hout aan; den voet af te kappen. Terwijl Vlekken dezen arbeid verrichte, hielden twee knaapjes, 's mans kleinzoontje met een, kameraad, hem gezelschap, spelend in de korte takken, dicht bij den voet van den boom. Plotseling, toen een kleine wortel,' die nog vastzat aan den boom, welke op eene helling lag, doorgekapt werd, kwam deze in beweging en wentelden om. De beide knaapjes vielen en de boom rolde tot op hunnen rug, waar bij bleef liggen, Hulpeloos en radeloos van ontzetting stond Vlekken daar tegenover een zoo schrikkelijk tooneel. De eerste aanblik liet reeds geen hoop op redding meer. En voorwaar het zou al te lang duren, eer hier voldoende hulp was, om te handelen. Te spoedig was het spartelen der arme kleinen uit. De zware last werd alleen van hunne lijkjes opgelicht beiden waren dood. Zeldzame vriendschap. Te Fre- deriksoord kan men sedert eenige maan den getuige zijn van eene hoogst zeld zame vriendschap, tusschen een varken en eene kraai. Bij de hoeve Willem III is een varkens- koer. Eenigen tijd voor dat de varkens in dien koer zuilen gelaten worden, zei zich eene kraai op de houten omheining. Nauwelijks hebben de varkens al brom mend, snuffelend en wroetend hunne wandeling begonnen, of de kraai zet zich neer op den rug van den viervoeter, dien zij met bare vriendschap vereerd heeft, en diezich dit vrachtje met blijkbareinge- nomenheid laat welgevallen. Na aldus eenigen tijd den koer te zijn rondgere den, vliegt de vogel uit om voedsel te zoeken, doch keert weldra terug, om onveranderlijk altijd weer op den rug van hetzelfde varken neer te komen. Zouden er misschien ook dieren gevon den worden, die aan zielsverhuizing gelooven, zoodat de kraai wellicht in het varken hare moeder heeft herkend FRANKRIJK Zonderlinge misgreep. Op 15 decem ber laatstleden stierf op den openbaren weg te Parijs, een man van omtrent 38 jaar oud. Daar men geen enkel papier in zijn bezit vond, waaruit men kon opmaken wie hij was, bracht men het lijk naar liet doodenhuis. Daar werd het een paar da gen later horkend door zijnen huisbaas en zekere Celeste Verdier, voor dat van zekeren Paul Louis Baron. Daarop werd de toelating lot begraven gegeven en de dame, bij welke Baron werkte» betaalde de kosten. Tot hiertoe is het eene alledaagsche geschiedenis, maar een incident heeft dat alles erg verwikkeld.Baron leeft nog, zijn buisbaas, zijne bazin en Mej. Verdier hebben hem berkend, toen zij verleden dijnsdag in zijne tegenwoordigheid ge bracht werden. Baron is niet begraven, maar bij zit in een zirmeloosgesticht. Op II december vier dagen voor zijne zoogezegde dood was bij aan gehouden voor schandaal op de straat en naar Bicêtre gebracht, waar bij behan deld werd als een zinuelooze, die aau de ziekte der boovaar Jij leed. De bestuurder van Bicêtre las met ver wondering dat Paul Louis Baron, 35 jaar oud, geboren te Tours, begraven waste Ivry. In de vijfde afdeeling tweede sectie van Bicêtre oggesloten zijn en in een der gemeenzame begraafplaatsen van Parijs liggen, dat was nu toch niet mogelyk. De zaak werd onderzocht en men bevond inderdaad dat Baron, die men begraven waande, springlevend en, wat meer is, bijna genezen was. Maar wie is nu de persoon, die men als Baron begraven heeft Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 20 Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. J. b'Hoir, bliksl. met M Matthys, z, b. OVERLIJDENS. P, Van der Veken, m. Verleysen, z. b., 75 j Leopoldstraat. F. Burny. m Burny, brouwer, 61 j Dam. A De Windt, tn. Hoffman, z. b., 67 j Schaarbeke. D. Van der Eeken, m. Cornand,54j Mijlbeke. P, Plateau, z. b. 78 j Begijnhof. J. Coppens. m. Hiers, tw. 72 j., Si Job. J. Van Geem, dagl., 47 j., Burght. S. Driegbe, z. b. 72 j Begijnhof a. Vermoesen, wed. De Smet, z. b. 89 j., Maanstraal. M De Smet, vr. Moens, z. b 44 jKerkstraat. 17 kinderen onder de 7 jaren. Stad Aalst. De Burgemeester der Stad herinnert aan het publiek dat hel verboden i3 met Half-Vasten zich te maskeren of te verkleeden op de stra ten, openbare plaatsen, berbergen enz. Hat reglement diesaangaande zal met strengheid uitgevoerd worden en proces verbaal zal tegen de overtreders opgemaakt worden Gedaan te Aalst de 6 Maart 1891. De Burgemeester, V. VAN WAMBEKE.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2