MEUBELEN LANDBOUW HOFSTEDEN MEUBELEN Hooi, Strooi, EEBSTE COI^nVCTJ3SriE Korte /oulstirtiit, 31, te Aalst. GROOTE EN SCHOONE KEUS Gematigde prijzen. HTJIS GEYAERT FABRIEK AN 5'IA \OS EY ORGELS. MMK S. A« Allen-s Haar Hersteller Sociélé Anonyme La Linière Alostoise Alost. Vervroegde inlijving. Afbraak van een HUIS HOOI, MEST. BUITENGOED Wijnen, Zilverwerk en Boeken, VENDITIE VAN 5000 HOPSTAKEN vX(™t'8,2i Vendilie van Meubels Ten bureele van DEN DEBDERBODE van Kerkboeken,Paternosters,Prenten, in een woord, van alle artikels voor Eerste Communie. Men beveelt zich aan de goede gunst van eenieder. GESTICHT IN 1846. opvolger V. en G. BEYER, 30, BRAÜANTDAM, GENT. Planos Gevaert, van 650 frs. tot 1200. pianos Elcké, van 1200 Irs. tot 4000. 1 Gouden Médaille van Parijs 1H89. Occasie pianos, te beginnen van 350 Ir. Huur pianos, aan zeer geringe prijzen. Verkoophuis der wonderschoon» Amerikaansehe orgels, dienstig voor jtapellen en kleine kerken van 700 frs. tol 5000 en daarboven. Muziek- en inslrumenteithandel, magazijn van al wat rauziekgenef aangaat. Men eelast zich met liet onderhouden en herstellen der instrumenten; abonnement voor hat cordeeren der Pianos. WERELDBEROEMDE bestemd om aan grijs haar de kleur, glans en schoonheid der jeugd weder te geven. Ha vernieuwt deszelfs leven, kracht en groei. Schilfers verdwijnen spoedig. Zijn parfum is rijk en keurig. Verkrijgbaar bij Coiff. en P«rf. Hoofd Depot 26 Rue Etienne Marcel (verhuisd van 92 Rd. Séöastopol), f anjs. Te vinden bij Joseph LOCUS, Coiffeur, artikels van Parijs, 21, Lange Zoutstraai, te Aalst. 0ulang3 werden te Hasselt pogin gen gedaan om den trein Ha3selt- Maaseyk te doen ontsporen door het plaatsen van een zwaren steen op eene riggel. Gelukkig werd deze deugnieterij in tijds ontdekt door den beambte Dekleiu men deed een naarstig onderzoek en ont dekte over eenige dagen den dader. Het is een 14 jarige jongen dezer gemeente, die zich hieraan plichtig maakte en nu gerechtelijk zal vervolgd worden. Het be wijsstuk is naar Tongeren gezonden. Een spoorweg ongeval dat buiten gewone erge ongevallen zou kunnen gehad hebben, is dinsdag nabij Rliisnes gebeurd. Van de opeengestapelde rotsen, welke op die plaats de spoorbaan volgen was een nvp.rgroote bleksteen los2eraakt-£n_ dwarsop de riggels gevallen. De Malle des Indes, die regelmatig om 7 ure uit Namen vertrekt, stootte tegen den steen. De schok was verschrikkelijk, zoodanig dat het voetpad der twee eer ste rijtuigen afgerukt en de lokomotief erg beschadigd werd. De reizigers wer den den eenen op den anderen gewor pen. Gelukkiglijk kwamen zij er mei den schrik van af. Lie trein hield stil en eenige oogenblikken later bestatigde men de oorzaak van het ongeval. Eenige minuten later reed in vollen sloom de trein aan, komende om 6 1/2 ure uit Brussel naar Namen. De machinisten dermalle - deden de gewone leekens en de trein hield stil. Zonder de tegen woordigheid van den eersten trein, zou die van Brussel ongetwijfeld ook op den blok steen geloopen zijn en zou men eene droeve ramp te betreuren gehad hebben. De treinen moesten gedurende meer dan twee uren stilhouden, totdat de spoorbaan ontruimd was. FRANKRIJK Een drama. - Bestuur en personeel van het hippodroom, te Parijs, werden zondag avond rond zes ure in opschud ding gebracht door een drama. Sedert twee maanden is de hoppo- droom geheel veranderd. De renbaan is geheel omringd door een traliewerk, en daar binnen moeten de zes leeuwen wer ken, welke door den dierentemmer Seels bestuurd worden. Zondag avond, rond 5 ure, werkte de temmer met zijne zes leeuwen in volle vrijheid. Op 't oogenblik dat de dieren in de val onder de renbaan verdwenen, I toen er nog slechts een enkele leeuw overbleef, weigerde deze de andere te volgen, en hij verborg zich achter eene afsluiting, welke op 50 centimeters van het traliewerk siond en later voor de logie van den keizer moet dienen, in de pantomine Nero Niettegenstaande de pogingen der be dienden van den tiereniemmer, konden zij het dier zijne schuilplaats niet doen verlaten. Seets, trad eindelijk, met eene piek gewapend, moedig vooruit en wilde den leeuw harpoeneren. Ongelukkiglijk schoof het wapen uil zijne hand en het dier maakte van bet oogenblik gebruik om op Seets te springen en met zijnen vreeselijken muil ijn been vast te grij pen. In eenige oogenblikken was de onge lukkige met bloed bedekt en riep hij ik ben verloren Gelukkig kon een werkman, die buiten de tralie stond, eei e zware eiken plank grijpen en den leeuw hiermeê hevige slagen toebrengen, 't geen den anderen temmer toeliet Seets te bevrijden, die in het kabinet van den bestuurder gebracht werd. De wonden zijn zeer diep men heeft ze aanstonds met veel zorg vermaakt, maar men vreest ontstekingen. KERKF.LIJKE-STATEN. Het verjaarfeest des Pauzen. Ter ge legenheid van den verjaardag des H. Va ders, heeft de St-Pieterskring in zijne volksgaarkeukens tienduizend porties brood, vleesch en macaroni aan de armen van Rome uitgedeeld. De H. Vader heeft daartoe met eene van tweeduizend bij" lire bijgedragen. L'assemblée Générale statutaire aura 1„ 4 4 .4prUprwt.™, ÏO res et demie du matin, au siège social. ORDRE DU JOUR 1° Rapport des Administrateurs et Cora- missatres. 2° Bilau au 31 Décembre 1890. 3° Nomination d'un Administrateur et Commissaire sortauts Pour être admis h cette assemblee les actionnaires sont invités vouloir avant le 51 Mars, efecluer le dépot de leurs litres selon Partiele 10 des slatuts. Le Président, LEIRENS-EL1AERT. Militie. Lichting van 1891. De Burgemeester der stad Aalst brengt ter kennis van de belanghebbenden dat de militiauen der klas van 1891, lot deze Provincie behoorende die onder de wapenen wenschen le treden vóór hel reglementair tijdstip der levering van hel contingent, zich te dien eiude zul len kunnen aanbieden alle dijnsdagen te rekenen van den 17 Maart aanstaande tot den 5 Mei daaropvolgende, om 9 uur 's morgens, in het militiebureel van hel Provinciaal Gouvernement te Gent. De stukken die de tnilitianen, voor wat de stad Aalst betreft, zullen voor te leg gen hebben zullen ten Stadhuize alhier, opgemaakt worden den woensdag van ieder week en door de zorgen van ons bestuur aan bet provinciaal bestuur toe gezonden worden. Aldus opgemaakt en afgekondigd le Aalst, den 5 Maart 1891. De Burgemeester, Van Wambeke. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 12 Vrouwelijk 5 OVERLIJDENS. J Franck, iw. 15 j. Schaarbeke. - C. Van Caeckeiibergh. landb. 84 j St. Job. L. Dis- cari, wed' Callaerl, z b 80 j Leopoldstraal. C. Vau Dorpe, vr. Smekens, 38 j. z. b Schaarbeke. R. Van Assche. m. Callebaul, bez. 54 j Vaart. J Verleyen, z. b 62 j., Zate j. Weireld, m. Tas. lampist, 32 j. Schaarbeke. H Mattens, wed* Meert. z. b 81 j., overleden te Herdersem. J. Wien- nens, z. b. "6j overleden te Gheel. B Pilale, z. b. 6«> j., overleden te Gbeel. V. Lieven3, z. b. 6u j., overleden te Lede. V. Dubois, z. b. 44 overleden te Lede. J. De Vuyst, manden). 70 j overleden to Hoogstraeien. E. Culmsée, bed. 43 j overleden te Brussel. 17 Kinderen onder de 7 jaren. Stedelijk Bestuur van Aalst. gestaan op de Zate. IIpI publiek wordt bericht dal er op Vrijdag SO Maart aan staande. om 11 ure 's voormiddags, ten Stadhuize, Zittingszaal van het Schepen-Coilege, zal overgegaan worden, tot de openbare aanbesteding op ge schrevene aanbiedingsbiljetiende werken van at braak van bel buis gestaan op de Zate, toebehoord hebbende aan den heer J -B. Temmerman-Van Üroogenbroeck, gekend onderde benaming vanhet oud-Sashuis, en thans eigendom der stad. Het gebouw zal gelijk gronds moeten afgehroken worden. Het puin en de overblijfsels weggeruimd en de kelde ringen aangevuld met aarde of fijn sle« n- gruis. De materialen van de afbraak voortskomeiidn blijven de eigendom van den aanbeslediger. De soumissiën zullen daags voor de aanbesteding aan den Heer 3urgemeester moeten toegezonden worden Gedaan le Aalst, den 2 Maart 1891. De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, V. Van Wambekf. EdM. ScHEERLINCKX. EERSTE KWALITEIT Te bekomen hooi legen 45 k f>5 centiemen den bussel van 7 kilogr., alsook Schaap- en Koei- mesl tegen fr. 1."0 de lOli kilogr. bij den heer Frans IIAIJWEIIS, Vleeschhouwer en Vetweider te Aalst, lioterstraat. VENDIT1E VAN en TE MEIRE. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal op Dijnsdag 24 Maart 1891, to beginnen om 12 ure's middags, len sterfhuize van Jufvrouw Melanie Van den Brulle, te Meire, in de Sleenslraat. overgaan tot de openbare ver- kooping van de aidaar le bevinden Huismeu belen, bestaande in coulisse en andere tafels, stoelen, pendule, drij hangende borlogien, kassen,kommoden,sloof,jacht en kcukengerief het landbouwersalem, kortewagen, hooi, strooi, mest en aal, brandhout, eene geit en kiekens. Gewone konditiën en voor de kooptn boven de 5 fraüken tijd van betaling, mils borgstelling. STAD AALST Uitdeeling van plantaardappels aan de noodwendige landbouwers. BERICHT. De Burgemeester en Schepenen brengen ter kennis van de kleine landbouwers, land- bouwwerklieden, fabriekwerkers en andere arbeiders die eerng land voor eigene rekening gebruiken, alsook aan de personen dit) een weinig paliatterland bewerken, dat zij zich mogen doen inschrijven ten stadhuize, op het Gemeenlesekrelanaat, ten einde kunnen deel te nemen aan de kostelooze uitdeeling van planiaardappels. welke door het Staatsbestuur zal gedaan worden op het buitengewoon kre diet door de Kamer der Volksvertegenwoordi gers, gesiemd voor de bevolkingen, die door de strengheid des wiulers van 1890-1891, te lijden hebben gehad De inschrijving zal plaats bebbeu alle dagen van 10 ure 's voormiddags tot 's middags, en van 3 ure lot 5 ure 's na middags,jde Zon- en Feestdagen uitgezonderd Zij zrl gesloten worden den 18 Maart 1891. Gedaan te Aalst, den 10 Maart 1891 De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. Edm SCHEERLINCKX. OPENBARE VERK00P1NG van een aangenaam en een perceel LAND daarneven XE IIAELTERT AAN DE STA i IE. De Notarissen DE GHEEST te Aalst en DE VUYST te Borsboke, zullen mei gewin van palmslag en gelagen in hel openbaar verkoo- pen, ue volgende goederen, te welen GEMEENTE HAELTERT. Eerste koop Een schoon en aangenaam Buitengoed, lest gebruikt geweest door den heere Vrederechter Prosper Arents, gestaan en gelegen te Haeltert, nabij de standplaats van den ijzerenweg, groot in grond 1 hektaar 22 aren 4') centiaren waarvan een deeltje groot 3 aren 60 centiaren gelegen is op Nieu werkerken, gekadastreerd te Haeltert, wijk B, N. 223n, 223h, 223r, 223o,423q, 220c, en hei deeltje onder Nieuworkerk6n, wijk B, N 1411c en 1412b. palende ten ooste aan den ijzeren- weg en aan damo weduwe van den heer Nota ris Breckpol, ten zuide aan den steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen, ten woste aan den volgende koop en aan den meersch van den heer Van Ghyseghem-De Kegel, ten noorde aau gronden in hot Buitengoed bogrepen, doch nog behoorende aan de fumilie Arents van Haeltert en aan Dame Fonderie-Raes. Voorschreven eigendom is zeer wel en fraai beplant met fruit en Sieraadboomen, heelt gebouwen tegen de steenweg dienende het eene voor Spreekplaats en Bureau en het andere voor bergplaats van lijtuigen, planten, en cewassen, van achter ijskelder en vijver Een twintigtal schoonc Laurierboomen, vele bofposluren en hofbanken zullen met bel Buitengoed mede verkocht worden. Tweede koop Een perceel Land, ook gelegen te Haeltert, op het Terrenthoul, groot volgens titel 68 aren 64 centiaren en gekadas treerd wijk B, N 223s. met eene grootte van 71 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan voorschreven Buitengoed, ten zuide aao den steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen, ten weste aan de erven van den heer Constant De Clercq en ten noorde aan den heer Van Ghysegem-De Kegel. Gebruikt zonder termijn door Franciscus Osselaer. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 5 u ..on. Verblijf, Dijnsdag 19 Mei*891 Ten 3 ure namiddag, ter Afspanning HET KLSIN GENT te Aalst, Nieuwsiraat. Openbare Verkooping van behuisde Land, Meersch en Bosch, le Herzele, Helder gem, Kerkxken, Welle, Erembodegem, Haalterl, Nieuwer" kerken en Meire. De Notaris De Vuyst. le Borsbeke, zal ter tusschenkomsl van Meester De Gheest, Notaris le Aalst, met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen de volgende goederen, le we ten Gemeente Herzele. Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, aan den Groensaart, gekadastreerd wijk A, nummers 759e, 70Oil en 762k, met eene grootte van 7 aren 20 centi aren. gebruikt door Edmond Van Steenberghe, aan fr. 120 's jaars, tot den 1 November 1891. Gemeente Heldergem. Tweede koop. Eene behuisde Hofstede, met de Kapelle eropstaande, op d'HoIbeke, gekadastreerd wijk A, nummers 201a, 203a, 199b cn 199c, met eene grootte van 15 aren 90 centiaren. Een perceel land, op d'Holbeke, achter de lochting van voorgaande hofstede, gekadastreerd wijk A, nummer 198a, met eene grootte van 16 aren 50 cent. Een perceel land, op d'Holbeke, achter den boom gaard van voorschreven hofstede, gekadastreerd wijk A, nummer 197c. met eene grootte van 16 a. 40 c. De goederen onder den 2° koop zijn gebruikt zon der teimijn door de weduwe De Roeck-Antheunis, aan fr. 193's jaars. Gemeente Kerkxken. Derde koop. Een perceel land, op het Bergveld, gekadastreerd wijk B, nummer 567a, met eene grootte van 8 aren 30 centiaren, gebruikt zonder termijn door Josephus Moock, aan fr. 20 *s jaars. Gemeente Welle. Vierde koop. 12 aren meersch, in d'Elskens, gekadastreerd wijk B, nummer 32a. 11 aren 90 centiaren meersch, in d'Elskens, geka dastreerd wijk B. nummer 32b. 17 aren 40 centiaren bosch in d'Elskens, wijk B, nummer 54a. Deze drij perceelen zijn onverpacht. Vijfde koop. Zeven perceelen Grond, neven den ijzerenweg van Denderleeuw naar Kortrijk, gekada streerd en groot te weten 0 aren 10 centiaren meersch, in d'Elskens, wjjk B, nummer 30b. 5 aren 20 centiaren meersch, aan het Molenveld, wijk B, nummer 44b. 0 aren 80 centiaren meersch, aan het Molenveld, wijk B, nummer 45b. 2 aren 00 centiaren meersch, aan den Kleinendries, wijk B, nummer 223d. 1 aar 20 centiaren land, aan den Kleinendries, wijk, B, nummer 2'. lb. 3 aren 40 centiaren land, op het Laardeveldeken, wijk A, nummer 340a. 4 aren 10 centiaren land, in den Anderenbroek, wijk A, nummer 27 ld. Gemeente Erembodegem Zesde koop. Een perceel land, Ter Joden, op den Landdries, gekadastreerd wijk B, nummers 1546b en 1548b, met eene grootte van U aren 30 centiaren, gebruikt zonder termijn door Constant Gheysens, aan 30-00's jaars. Zevende koop. Een perceel land, Ter Joden, op den Lippensbek, gekadastreerd, wijk B. nummer 1430 met eene grootte van 27 aren 70 centiaren, gebruikt zonder termijn door Benedictus Mertens, aan Ir. 74,16 's jaars. Achtste koop. Een perceel land, aan den Dries, Ter Joden, gekadastreerd wijk B, nummer 1560, met eene grootte van 12 aren 30 centiaren, gebruikt zon dof («rmiin door Dnnatus P-yek ftoolanit. aan ff 31-3.7 '9 jaars. Negende koop. Een perceel meersch, op Ter Joden, aan den Kleinendries, gekadastreerd wijk B, nummer 1520a, met eene grootte van 10 aren 20 centiaren, gebruikt zonder termijn ooor de weduwe van Judocus De Ryck, aan fr. 32-00 's jaars. Tiende koop. Negen perceelen grond neven den Uzcrenweg van Denderleeuw naar Kortrijk, gekada streerd en groot als volgt 1 aar 20 cent. land, op Lippeloo, wjjk B, n. 1411b. 7 aren 40 land, op Lippeloo. wijk B, n. 1412b. 3 aren 90 land, op den Kleinendries, wijk B. nummer 1543b. 0 aar 20 cent land, op Landdries, wijk B, n. 1590e. 0 aar 60 land, op Landdries, wijk B, n. 1591b. 1 aar 50 land, op Landdries, wjjk B, n. 1594d. 1 aar 00 land, op bet Arendsveld, wijk B, num mer 1655b. 0 aar 40 cent. land op het Arendsveld,wijk B. num- er 1653b. 3 aren 50 centiaren land, op de Langbaag, wijk B, nummer 1727c. Gemeente Haaltert. Elfde koop. Een perceel land, "op den Middel- kauter, gekadastreerd wjjk B, nummer 749, met eene grootle van 16 aren 50 centiaren, gebruikt zonder ter mijn door Franciscus Schockaert, aan fr. 31-50 's jaars. Twaalfde koop.— F.en perceel land, of den Kleinen Droeskauter, gekadastreerd wijk B, nummer 956, met eene grootte van 12 aren 10 centlaren, gebruikt zon der termijn door Franciscus Van Poel, aan fr. 22-00 's jaars. Dertiende koop.— Een perceel land, op den JVeder- kraaiwinkel, gekadastreerd wijk A, nummer 484, met eene grootte van 6 aren 90 centiaren, gebruikt zonder termijn door Philemon De Schutter, aan fr. 15-00 's jaars. Viertiende koop. Een perceel land, op den Brul- kauter of Terrenthoul, gekadastreerd wijk B, nummer 210c, met eene grootte van 16 aren 60 centiaren, gebruikt zonder termijn door Carolus De Smet, aan fr. 35-00 's jaars. Vijftiende koop.— Een perceel land, op den Hoogen Krauiwinkel, gekadastreerd wijk A, nummer 519, met eene grootte van 22 aren 80 centiaren, gebruikt, zon der termijn door Ludovicus Cautaert, aan fr, 40 00 's jaars. Zestiende koop. Een perceel land, op den Kruis- kauter, gekadastreerd wijk B, nummer 435d, met eene grootte van 25 aren, gebruikt zonder termijn door Franciscus Roelandt, aan fr: 60,00 's jaars. Zeventiende koop. Een perceel land, in den Eedc, op liet Nederbroekveld, gekadastreerd wijk A, nummer 477, met eeue grootte van 22 aren 80 centi aren, gebruikt zonder termijn door Dominicus Sterca, aan fr. 37 's jaars. Achtiende koop. Twaalf perceelen Grond neven den IJzerenweg van Denderleeuw naar Kortrijk gekadustreerd en groot als volgt 7 aren land, op het Terrenthout, wijk B, nummer 226c. 2 aren 50 centiaren land, op den Brilkauter, wijk B, nummer 216g. 2 aren 70 centiaren land, op den Brilkauter, wijk B, nummer 14k. 3 aren 40 centiaren land, op den Hoogen Kraai- winkel, wijk A, nummer 539c. 2 aren 70 centiaren land, op den Hoogen Kraaiwin- kel, wijk A, nummers 510b en 528b. 1 aar land, op den Neder Kraaiwinkel, wijk A, nummer 498b. 4 aren 60 centiaren Meersch, in den Laerenbroeck, wijk A, nummer 400b. 12 aren 60 centiaren land, op het Neder Laereveld, wijk A, nummer 415b.. 7 aren meersch, in den Laerenbroeck, wjjk A, nummer 370b. 4 aren meersch, in den Eede wijk A, nummers 95 en 96b. 1 aar land, in den Eede, wjjk A, nummers 99a en 99t 3aren 10 centiaren land, inden Eede, wijk. A nummer 179a. Gemeente Nieuwerkerken. Negentiende koop. Een perceel land, op den Brilkauter, gekadastreerd wijk B. nummer 1459c, met eene grootte van 19 aren 90 centiaren, gebruikt zon der termijn door Emmanuel Van den Bruelle en Bene dictus De Doncker, te zamen aan fr. 35 jaars. Twintigste koop. De volgende perceelen Grond, neven den IJzerenweg van Denderleeuw naar Kortrijk, gekadastreerd en groot te weten 0 aren 40 centiaren land, op den Brilkauter, wjjk B, nummer 1453a. 2 aren 6o centiaren land, op den Brilkauter, wjjk B, nummer 1552b. 1 aar 90 centiaren land, op den Brilkauter, wijk B, nummer 1446a. Gemeente Meire. Een en twintigste koop. Zes perceelen Grond, neven den IJzerenweg van Denderleeuw naar Kortrijk gekadas'reerd en groot als volgt 2 aren 40 centiaren land, op den Appelsakker, wijk C, nummer 034 b. 6 aren 40 centiaren land, op den Appelsakker, wijk C, nummer 1036a. 2 aren 0 centiaren Bosch, in den Blauwbosch, wijk C, nummer 455a. 6 aren 70 centiaren Bosch, in den Blauwbosch, wijk C, nummer 455c. 0 aar 50 centiaren Bosch, in den Blauwbosch,wijk C, nummer 247c, 3 aren 20 centiaren meersch,in den Mertensmeersch wijk C, nummer 236a. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 17 Maarll89). Verblijf id. 31 Ten 3 uren namiddag ter herberg genaamd De Graaf van Vlaanderen, bij den heer August Geerts, te Haeltert, nabij de Statie. Openbare Verkooping van schoon e TE HAELTERT, aan de Statie. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, aal ter tusschenkorast van Meesier DE HEEST,Nota ris, te Aalst, op de hierna gemelde dagen, tel kens te beginnen ten 12 ure 's middags, op bel buitengoed van den heer Prosper Arents, te Haeltert, aan de statie, overgaan tot de openbare verkooping van bet volgende, te weten Op Maandag 16 Maart 1891 Schoone Huismeubelen beslaande in stoe len, zetels en sopbas in acajou en andere, speeltafels, coulisse en andere tafels in aca jou, opene vuren, schouvvgarnituren, lusters, groote en kleine spiegels, 2 coffre-forts, prin ten, pendules, candelabers, etagères in aca jou, kandelaars, barometer, coramoden,sekre- laires, tafel- salon en voettapijten, bedstoelen, nachttafels, lavabos, matrassen, quinquets, horlogie met kas, porte-manteaux. stors, gordijnen, antieke porseleine tafelserviesen, tafelserviesen in Doorniksporselein en andere, koffijstelsels, vasen, fruitkommen. ijsemmer, tafel en dessertmessen, cristalen en andere bier, wijn en cbampagneroomers, kachels, stoven, kassen, broisen en keukengerief, hofbanken en stoelen. En op Dijnsdag 17 Maart. Omtrent 1200 flesschen goeden ouden Wijn, te verkoopen in manden vau 35 flesschen. Flesschenrek en omtrent lutiO ledige fles schen. -verwerk bestaande in kaude- laars, vorken en lepels, soeplepels, nmonaae- lepels, koffijlepels, suikertang, suikerpot, suikerlepels, peper, zout en mostaardpotten en meer andere voorwerpen. EN DE BOEKEN beschreven in bijzondere catalogen die te bekomen zijn bij bovenge melde Nolarissen. Alsmede de bibliotheken in acajou en andere rayons, 2 pupitters, (bureau mmislre) in aca jou, toogen, inktpotten. Gewone conditiën en tijd van betaling mils borgstelling. afgebroken bouwmaterialen, meubelaira voorwerpen, karre, ploegen, wanmolens, hooi, mest en brandhout alsmede van eene bekalfde koei en stier, te Meire, Dorp, op Woensdag 1 April 1891, om 9 ure voor middag, door het ambt van den Notaris B RECK POT, te Aalst. De Notarissen BRECKPOT en DE PAUW le Aalst zullen openbaarlijk ver koopen AALST-SCHAARBEKE. 1° Eene Hofstede, aan de Lindestraat, groot 1 hectaar 44 aren 82 centiaren, ge kadastreerd sectie C, N. 116,117,120, 121, 122 en 124. Verdeeld in 4deelen. 2° En eene partij Land, op het Meule- veld, groot 55 aren 37 centiaren, geka dastreerd sectie C, N. 112. Verdeeld in 2 deelen. Voorschrevene goederen bewoond en gebruikt door Aug. De Smet-De Vlieger. Instel, 19 Maart 4ÖQ1 Verblijf, 2 April iWl' Telkens om 3 uren namiddag, ter esta- minet De Vier Winden bij M. E, Ladeuze, te Aalst, Keizerlijke Plaats. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Baardegem. 1. Eene partij land, op den Wever struik, gekadastreerd sectie C, nummer 417. groot 25 aren 60 centiaren. Boomprijs fr. 30,00. 2. Eene parlij land, op den Tichelbol, gekadastreerd seutie E,nummer 242, groot 16 aren 10 centiaren. 3. Eene partij land,op den Weverstruik, gekadastreerd sectie C, nummers 435 en 437, groot 65 aren 70 centiaren. Ver deeld in 2 deelen. Boomprijs fr. 20.00. 4. Eene partij land, op den Kleinen Molenkauler, gekadastreerd sectie C, nu nmers 428 en 429, groot 25 aren 60 centiaren. 5 En eene parlij land, op den Kleinen Molenkauler, gekadastreerd sectie C,num mer 423, groot 21 aren 30 centiaren. Instel 24 Maart .8Q. Verblijf 7 April loyi Om 3 ure namiddag, bij den heer P.-J. Joostens, te Baardegem, aan de kerk. VEND1T1E VAN t© Aalst, Vaartkaai, op MAANDAG 23 MAART 1891, om 2 ure namiddag, door het ambt van den Notaris BRECK POT, te Aalst. Op gewone oondilien en tijd van beta ling, mits borgstellingen bet ongeld komp- tant te betalen. De koopers buiten het Kanton Aalst, zullen hunne koopsom met hel ongeld ge reed moeten betalen onder aftrok van eenen intrest aan 2,50 's jaars tot 1 Oc tober 1891. De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaai lijk verkoopen A ALS T'MIJLBEKE. 1 Een Huis met grond zijnde de her berg De Meiroos aan den ouden Den- dermondschen steenweg, groot 11 aren 30 centiaren. 2. Eenen Meersch, op den Wijngaard, genaamd Kwadezijde, groot 23 aren 20 centiaren. Boomprijs 10 franken. 3. Een partij Land aan de Breedeslraat groot 45 aren. Deze 2 partijen gabruikt door Jufvrouw Mathilde Van Langenhove te Aalst-Mijlbeke. Boomprijs 230 fr. HERDERSEM. 4. Eene partij Land op het Langeveld, wijk Kapelle, groot 31 aren 90 centiaren. Gebruikt door d'heer Louis Van Lan- genhoven te Herdersem. Iestel 14 Verblijf 28 MAART 1891. Om 3 ure namiddag ter te verkoopen herberg De Meiroos. bij Seraphien Van Goethem. De Notaris De Pauw te Aalst, zal. openbaarlijk verkoopen, ter zittingszaal van den beer Vrederechter, te Aalst Op 21 Maart en 4 April 1891, om 3 ure namiddag 1Een Renteniersbuis, le Aalst, Keizer lijke Plaats, groot 7 aren 80 centiaren. Gebruikt door M. den Notaris De Gbeest. 2. Eenen olie en koorn watermolen met woonhuis, stallen, tuin, boomgaard eu meerschen, te Hofstade, Blekte, groot 2 hektaren 56 aren 43 centiaren. Ge bruikt doar M. Bernard Matlbys. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal openDaarujK verkoopen A. Eene hofstede te Schoonaarde, Lan- geslraat, groot 2 aren 76 centiaren, be woond bij de kinderen De Smedt. B. Een perceeltje land, te Schoonaarde, Langestraat, groot 1 aar 85 centiaren. Om 3 ure namiddag, ter herberg De Havbren ScHoor, bij sieur Joseph Heire- wegb, te Schoonaarde, Schuitepias. Voornoemden Notaris De Pauw, le Aalst, zal op Dijnsdag 17 Maart 1891, om 9 ure voormiddag, ter bovengemelde hofstede, bij de kinderen De Smedt, openbaarlijk verkoopen Huisgerief, landbouwersalem, eene koei met kalf, eenen muiten, eene geit met lam, 12 kiekens, eenen trekhond, verders hooi, strooi, aardappelen, enz. 2 trekkoeien, 2 runders en iogeoogste vruchten ter hofstede van sieur Leo Veeck- man, te Schoonaarde, op Woensdag 18 Maart 1891, om 9 ure voorn iddag en om 3 uren namiddag, aan het hof van den heer Burgemeester te Schoonaarde, tot 10,000 kilos hooi' door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. De Notaris De Pauw te Aalst, zal op Vrijdag 20 Maart 1891,om 9 u.voormiddag inden bosch genaamd «Het Jachlpark» te Hoistade, eigendom van den beer Louis Burny-Antheuois, bierbrouwer en eige naar, le Aalst, openbaarlijk verkoopen Circa 200 koopen schaarhout,bestaande uit elzen, erzelaren, esscben. zijlingen en ander brandhout en erwtrijs. JAARLIJKSCHE VENDITIE van BETTERAVEN, INGELEGD LOOF, Herbergtoug en andere Huismeubels, en eene schoone Zog (vol Viggons) te Moorsel. üe Notaris Eenen, te Erpo, zal op Maan dag 33 Maart 1891, om 1 ure stipt nanoen, te Moorsel, op de nagemelde plaatsen, openbaar lijk verkoopen l Op het Kruisabeel. Namens de kinderen Verdoodt, te Moorsel40 Koopen allerbest Hooi en eene schoone Zog (vol Viggens.) 3. Op het Houtekruis. Namens MM. Frede- rik Van Herreweghe, de weduwe Van Herre- weghe, Peuus De Smet, Francois Van de Meerssche, Charles Trocb, Charles De Rop, de weduwe Fr. Aelbrecht en Joannes Van den Bossche, te Moorsel. 3000 Kilos goede Betteraven, 50 koopen goed hooi, 50 koopen strooi, 10 koopen goed ingelegd loof,alsmede eenen scboonen onlangs nieuwen berbergtoog, balance met gewichten, banken, trappen, bloem eu lijnmeelkisien.enz. 3. Op bet Sprcithoek. Namens Mijnheer Frans Van Onderbergen, te Moorsel Verscheidene koopen schoon en goed strooi. N B. De verkooping zal aanvang nemen aan de hofstede der kinderen Verdoodt, Kruis abeel. De koopen van en onder de 3 franks moeten gereed betaald worden. Verders op gewene voorwaarden en lijd van betaling, mits le stellen eene goede en gekende borg.

De Denderbode | 1891 | | pagina 3