R zeggen deed De grootsle politiek be staat in het winuen van he? hert eens landgenoots, en dal verstaat Uwe ma jesteit op bewonderensweerdige wijze. De keizer van Rusland trouwde op eene zeer romantische manier. In de maand april 2866 stierf de erlprins van Rusland, de czarewitch Nicolaas, te Nizza na eene pijnlijke ziekte, door de doktors toegeschreven aan eenen slag, dien hij onder hel spelen van zijnen broeder, prins Alexander bekomen had. De czarewitch was verloofd aan eene der dochters van den koning van Dene mark, prinses Dagmar, die de tijding der ziekte vernomen hebbende, naar Nizza reisde. Weinige uren voor zijnen dood, toen Dagmar en Alexander bij het sterf bed stonden, richtte de prins zich tot Alexender en zegde hem Alexander Alexandrowitch, ik laat u eene zware, maar glorierijke taak, name lijk den troon van Rusland ik zou u een nog kostbaarder legaat willen geven dan die kroon... Bij die woorden nam hij de hand van prinses Dagmar, en legde die in de hand van Alexander Trouw met haar,zegde hij, dat is mijn laatste wensch. En gij, dierbare verloof de, uw lot zal niet veranderd worden gij zult keizerin van Rusland zijn Achtten maanden later trouwde de prinses met prins Alexander. Bij haren overgang tot de russische kerk, kreeg zij den naam van Feodorowna. Dat huwelijk is gelukkig geweest, zoo als de stervende dit gewenscht had. De booze tongen hebben altijd het keizerlijk koppel gespaard en men is gewoon te zeggen te St-Petersburg dat de keizer de eenige Rus is die trouw blijft aan zijne vrouw. Dewijl zijn vader Alexander III ver moord werd door de nihilisten, was de nieuwe keizer zeer wantrouwig. Slechts zelden waagde hij het te St-Petersburg te verschijnen.Allengs bleef hij er langer en iu de laatste jaren gaf hij er vele bals, hetgeen aan de hooge wereld zeer wel kom was. De keizerin houdt veel van den dans doch zij is en blijft eene vrouw die haren plicht van echtgenoote en moeder nooit vergeet. Zij vergezelt den keizer op zijne tochten en toont zich moedig in de ver schillende gebeurtenissen.Men herinnere zich slechts het ongeval op den spoorweg van Borki. Evenals hare moeder, de koningin van Denemark, bezoekt zij de scholen en liefdadige stichtingen en brengt troost waar geleden wordt. De gelukkigste oogenblikken van den keizer zijn die, welke hij in Denemark doorbrengt. Daar omringd van zijne neef- kens en nichtjes is oom Sasha zooals men hem noemt, recht in zijn schik.Daar zet hij zich in het midden der juichende bende en daagt haar uil hem op den grond te werpen en al de knapen en meisjes vallen hem aan, doch gelukken er niet in hem te doen wankelen. Alexander is als gestalte een reus en heefteen herculische kracht. Hij geeft er geerne bewij/en van een getuige heeft hem eens, in zi|ne salons, een zwaar pak kaarten gemakkelijk in tweeén zien scheuren. De czaar is het liefst op zijn kasteel van Spala, in Polen. Daar vindt hij eene schoone jacht en zijnen vriend,den katho lieken priester Ludovic Zmudowsdi, die hij var. zijne jeugd af kent. Toen hij groothertog was, kwam hij dikwijlks zijnen vriend in Polen opzoe ken maar Alexander II. vreesde den invloed van een katholieken priester op zijnen zoon en verbood hem dien om gang. Toen Alexander keizer geworden was, zocht hij den priester naar St-Petersburg te doen komen doch deze bedankte deze bleef in zijne nederige parochie van Spala. Wat deed de keizer? Hij liet een kasteel te Spala bouwen en gaat daar zijne be kommernis vergeten. Aan den invloed van dien nederigen priester hebben vele ongelukkigen hunne genade te danken. De sultan van Turkije Ab-ul-Hamid is eene zeer verstandelijk man hij is wel willend van natnur en genegen den toe stand zijner onderdanen te verbeteren. Hij geeft geldmiddelen aan de behoeftigen zonder onderscheid van godsdienst, en verkocht onlangs een deel van zijn zilver en zijne juweelen om de hongerige schatkist ter hulp te komen. Maar in Turkije zijn de misbruiken zoo diep ingeworteld dat de sulten van zijne afzien,wilde hij geen doen ontstaan. Zoo - anderen van zijnen moeten s'.uKen.en moet hij,volgens den koran, vier eehtgenooten hebben, ofschoon hij persoonlijk er slechts ééne hebben wil. Volgens het gebruik geeft men de sul tan eene jonge slavin ten geschenke op zijnen verjaardagen de sultan moet haar bezorgen eene bijzondere omgeving van vier slaven, zes dienstmeiden, grooms, peerden en rijtuig. Als hij een der vrou wen van zijn huis laat trouwen met een zijner officiers, geeft hij deze 250,000 fr. huwelijksgift Van zijnen kant geeft die officier hem weer eene jonge slavin ten geschenke, zoodat er nooit minder zijn dan 300 dames Als men heel het personeel bij een telt, heeft de sultan 6ü00 personen dagelijks te voeden Men eet of verkwitst, per dag, 2 a 3000 pond visch, 18,000 pond brood, 2000 pond rijst voor het maken van den pilaff 600 pond suiker, 600 pond koffie, verder vleesch, specerijen, drooge en versche groenten, koeken en lekkernijen. Aanggzien er geene groote markten be staan in Konstantinopel is die bevoorra ding een groot en moeilijk werk. Wat ieder dag door de koks wordt weggeworpen in het paleis, zou genoeg zijn om honderde lamilies, te voeden, 't wordt overigens verslonden door de bedelaars en de honden, waarvan het krielt in Konstantinopel. 100 Milloen is nauwelijks genoeg voor de burgerlijke lijst van den sultan. Deze trekt zich zoo goed mogelijk uit den slag Hij leeft spaarzamer dan de vroegere sul tans, die diep in de schuld slaken. De sultan eet alleen, meestal zonder tellooren en zijne vingers dienen hem tot vorket en mes. De voorzorgen om niet vergiftigd te worden, zijn ongehoord. Een enkele kok en eenige helpers zijn alleen gerechtigd, om het eten van den sultan gereed te maken. Dat eten wordt gekookt of gebraden in gouden of zilve ren ketels, en nadat zij gebruikt zijn, worden zij met papieren omwonden en verzegeld, en die zegels worden verbro ken in tegenwoordigheid van den sultan. De kanselier eet een lepel vol van al de spijzen, voor dat de sultan ze gebruikt. Als hij zijnen eetlust voldaan heeft, krijgt de sultan koffie en zijne chiboek of pijp, gaat op eenen divan liggen, en wee hen! die hem dan stoort Aid ul-Hamid leeft heel sober, staat vroeg op, doet zijne gebeden, neemt eene tas zwarte koffie en rookt cigaretten tot 's avonds. Dan houdt hij zich mét de zaken van zijn huis bezig. Dit gedaan ver laat hij den harem, en gaat naar zijnen raad en leest er de aangekomen depechen en extracten uit de turksche gazetten. Na zijn morgenmaal gaat hij wandelen of laat zich in zijne vorstelijke boot roeien. Een uur voor zonneondergang doet hij hetzelfde. Zijn middagmaal is altijd zeer sober en hij drinkt nooit wijn of sterke ranken de wet verbiedt hen dit. Hij drinkt sorbets en verkoelde dranken. Als het diner gedaan is, keert hij terug naar zijne vertrekken, waar zijne doch ters spelen of muziek voor hem maken. Hij zelf speelt piano;voor andere kunsten is bij hem geene plaats. Veel houdt hij van zijne kinderen. Abd-ul Hamid is middelmatig van stalte, heeft een zwarten baard, zwarte haren en zwarte oogen. Zijn gezicht drukt loomheid en ook onrust uit, tenge volge van het gevaar, waarin het leven van een ooslerschen vorst gedurig ver keert. Neen, zoo 'n gouvernement en zoo'n vorsten zijn niet meer van onzentijd Maar als de Turk ermeê tevreden is ons is het ook wel Landbouw. De mais in de voeding der paarden. De Annalen van veeartsenij bevatten een belangrijk werk van prof. Lorge, waarin proefondervindelijk de mogelijke vervan ging van de haver door de maïs in de voeding der paarden wordt bestudeerd. Dank aan de opzoekingen van professor Lorge, is het niet meer twijfelachtig dat door de vervanging door maïs van enkel een gedeelte van het totaal rantsoen, men merkelijke ekonomische voordeelen be komt, zonder de gezondheid der trekdie ren in gevaar te brengen. Alzoo bewijst de heer Lorge, dat men, voorde paarden van tramways en omnibussen, de helft van het gewicht van de haver, die men gewoonlijk geeft, kan vervangen dooreen gelijk gewicht van maïs. De hoeveelheid maïs kan gebracht worden op 3 kilos, op voorwaarde ze 's avonds te doen ver bruiken, wanneer de paarden hun werk gedaan hebben. Oogst in Amerika. Het verslag van het landbouwbureel voor de maand april bestatigt de voorwaarde van het winter- koorn op 96,9die der rogge op 93,4. Dat is voor de maand aprif het hoogste cijfer dat men sedert 1882 bereikte. Zij overtreft die van 1890 met 16,10 en die van 1889 met 3,10. Men moet echter niet uit het oog ver liezen dat eene dergelijke verhouding niet noodzakelijk een voordeeligen oogst voorspelt, maar enkel bewijs levert van groote groeikracht. De aap komt uit den mouw M. Beernaert wil, zooals men weet, de bewoning en de vermindering van den cijns op 10 fr. De Gazette wil er niet van welen waarom Omdat zij zegt dat de liberale partij alsdan voor altijd geslagen wordt Wat zou het dau zijn met het algemeen stemrecht. Kostelijk de liberalen schreeuwen herziening en uitbrijiding van stemrecht maar dal moet enkel en alleen zijn in hun voordee Zeker met kiezers van ambtswege hunne knechten Vlaamsohe balie van Brussel. De Vlaamsche Couferencie der balie van Brussel schijnt ingericht te zijn, Tachtig advocaten zouden reeds inge schreven zijn en vragen dat de Vlamin gen in 't Vlaamsch zouden gerechtigd worden. Men kondigt voor de maand mei plechtige openiugszitting aan, iu welke MM. Jacobs en Picard het woord zouden voeren in het Vlaamsch. RECHTERLIJK KRONIJK. Doe dan al plezier. De Rechtbank van Charleroi had in de volgende zonder linge zaak te beslissen Eene vrouw, tante van eenen jongeling wiens moeder hem geene toestemming tot trouwen wilde geven, had het op zich genomen in hare plaats als moeder op te treden. Maar de zaak werd ontdekt en de recht bank vervolgde haar, evenals de twee jong getrouwden. Deze laatsten werden veroordeeld tot 26 fr. boete maar tante Katrien is er erger aan. Zij is met 3 maanden gevan genis gestraft. Doe dan al een plezier aan eenen neef. Kieskronijk. De burgemeesters en politieke notabi- lileiten van hei arrondissement Eecloo hebben M. 't Kiut de Roodenbeke als kandidaat uitgeroepen, voor de kiezing, ter vervanging van baron Kervyn de Let- tenhove. M. 't Kint heeft de kandidatuur aan- veerd. Allerhande nieuws. Denderleeuw. Men schrijft ons uit deze gemeente. Op 4 mei aanst. zullen de echtgenoten Constant Roelandl en Coleta Fan der Meerschewonende wijk Leeuwbrug, bunne gouden bruiloft vieren. Dees huis gezin behoort tot den werkersstand en leeft van het dagelijks werk. Sedert lang heeft hun zoon al zijn drinkgeld op zij gelegd om de gouden bruiloftfeest zijner ouders zoo waardiglijk als het aan werk lieden betaamt, te vieren, doch de stren ge winter dien wij beleefden en de zieke lijkheid zijns vaders, noopten hem het geldborzeken aan ie spreken en het om zoo te zeggen bijna gansch uit te pulten. Nu, geenen moed verloren en onze zoon werkte opnieuw dag en nacht om toch wat voor het aanstaande feest te verga ren, maar een andere tegenslag komt hem in zijn voornemen dwarsboomen; ja, hij zelf wordt door ziekte overvallen, zoodat het feest voor eeuwig en drij da gen gedwongen moet uitgesteld worden, wam zonder zout in 't haksken is feesten onmogelijk. Een middel blijft er over, namelijk zich tol het Armbureel te wen den. Eenige moedige mannen hebben thans de zaak in handen genomen en met toe- laling van hunnen achtbaren heer Bur gemeester, zullen zij op Zondag 19 April aanst. in de gemeente eene omhaling doen ten voordeele der jubilarissen. Hel is te hopen dat dees liefdewerk vele meêwerkers zal ontmoeten. Indien er personen zijn welke aan dees goed werk willen bijdragen, zij worden verzocht hunne gift te zenden in postze gels of anders aan Jos Janssens te Den derleeuw, welke zich zal gelasten ze te bestellen in handen der jubilarissen op den dag der feest. X. Denderhautem.—Ter gele genheid der kermis werden op de wijken Dorp en Terlinden, door drij slachters 62 zwijnen geslacht. Meer dan 1500 me ters saucissen en pensen,roode en witte, werden er binnengeslagen. Eenige Brusselaars, groote liefheb bers van visschen die naar Dendermonde waren gegaan om zich aan hunne lief hebberij over te leveren, zijn getuigen geweest van een schrikkelijk schouwspel. Zij gingen terug keereu om den trein te nemen, wanneer zij eenen man zagen die volop in brand stond en een karreken voortstooiie. De visschers snelden den ongelukkige ter hulp en gelukten erin met hunne overjassen de vlammen uit te te dooven. De veldbewoner heeft evenwel diepe en gevaarlijke wonden bekomen. Onze nationale bank moet 12 milli- oen frank koperen stuivers van 5 cents terug naar Frankrijk zenden. Die 12 millioen frank vertegenwoordi gen 120 millioen stuivers of 1,200,000 k. koper. Om dit te vervoeren zijn er 120 waggons van elk 10,000 kilos noodig. In de maand Maart, werden 70,448 telegrammen per telefoon gewisseld tus- schen de geabonneerden der vergunde telefoondiensten en de daarmede verbon den telegraafkantoren, namelijk 21,109 te Antwerpen, 12,575 te Brus sel. 6369 te Luik, 6955 te Gent, 4021 te Bergen, 4451 te Charleroi, 266 te Chüte- lineau, 245 te Marchiennes, 452 te Lon- delinsart, 2,373 te Verviers, 2061 te Leuven,1,665 te Namen. 1,046 te Meche- len, 2,103 te Oostende, 1,036 te Kortrijk. 174 te Uoeselare, 456 te La Louvière, 221 te Dendermonde, 298 te Aalst, 1055 te Brugge, 51 te Spa, 1128 te Doornijk, 486 te Lokeren, 152 te St-Nikolaas. De gewezen schepene van eene der voorsteden, van Brussel die ook vroeger officier der burgerwacht, en thans be stuurder van eene nijverheidsmaatschap pij was, vluchtte over eenige maanden, na een groot getal aftroggelarijen gepleegd te hebben. Hij nam de wijk naar Griekenland, waarmeê hij wist dal Belgie geen uitle veringsverdrag had gemaakt. Hij beging echter de onvoorzichtigheid naar Holland te komen waar men echter zijn signale ment bezat. Dit was de oorzaak dal hij dezer dagen door de rotterdamsehe poli tie werd aangehouden. Oplichting van een kind. Een feit heeft maandag middag, bij het uittre den der gemeenteschool van St.-Joos-ten Noode, plaats gehad. Een meisje van 11 jaar, de genaamde Louise J., wonende in de Dwarsstraat, is door twee kerels van verdacht voorkomen opgelicht geworden, terwijl zij met hare jonge gezellinnen speelde. Niettegenstaande de kreten die het arme kind slaakte, hebben de twee mannen het in eene huurkoets getrokken en zijn er mede verdwenen, alvorens iemand den tijd had hen in te houden. Men oordeele over de wanhoop der arme moeder. Mad. J., heeft eene klacht nedergelegd in het poliliebureel der Bériotslraat. Munkzwalm. Eene drollige en eigenaardige DiEFTE. Een schaapherder van Rooborst, bekend onder den naam van Kobe Zanders,'t is te zeggen Jacobus, zoon van Alexander, kwam hier donder dag laatst zijne talrijke schapen weiden. Rond 7 ure des avonds was hij aan eenen heuvelachtigen weg gekomen en terwijl het grootste gedeelte zijner schapen op het gebergte waren, bleef hij met het overige zijner kudde in de vallei.Op eens hoort hij boven hem twee geweerschoten waar hij weinig of geen aandacht op gaf, meenende dat het jagers waren.Daar het duister begon te worden keerde hij huis waarts met zijne schapen, zonder iets gwaar te worden. Des anderendaags doet de herder weerom zijne gewone wande ling en langs de baan lelt hij als uit natuurdrift zijne schapen en tot zijne groote verwondering ondervindt hij dat er twee ontbreken. Geheel ontsteld, gaat hij dadelijk op zoek en neemt den weg die hij daags te voren met zijne schapen had gevolgd. Doch zijne teleurstelling was groot, wanneer hij in de wateren van de Zwalmbeek, twee schapenvellen zag bovendrijven, waarin de ingewanden van beide dieren gewonden waren. Het overige kan men gemakkelijk raden. De gendarmen zijn op zoek, maar tot hiertoe heeft men het spoor van den dief of de dieven nog niet gevonden. Het is een gewezen brouwer van Brugge, tegenwoordig bediende in het tandheelkundig gesticht te Parijs, die het eerst naar Gent het bericht heeft gezon den van de tegenwoordigheid van Gillis te Parijs. Men denkt dat het wel een veertiental dagen zal aanloopen vooral eer Gillis naar Gent zal kunnen overge bracht worden. Antwerpen. Een nieuwe dubbele moord komt te Antwerpen,Zuid, Verbondstraat nr 59,gepleegd te worden. Pelagie Raes, kroeghoudster, bijgenaamd Mieke uit de pluim, en hare meid Maria Peyens oud 21 jaren,gebortig van Neder- brakel zijü door zekere Mennier, een waal, steenkapper van stiel, vermoord geworden. Het hoofd der meid was door hamerslagen gansch vermorzeld gewor den bovendien waren aan de ongeluk kige talrijke messteken toegebracht. De bazin Pelagie Raes schijnteerst verworgd te zijn geweest eer zij de messteken bekwam die men op bet lijk bestatigd heeft. De vermoedelijke dader Eugeen Mennier is 41 jaar oud en getrouwd hij leefde gescheiden van zijne vrouw en naar 't schijnt was hij in betrekkingen met de vermoorde bazin. De kroeg der Verbondstraat waar het ijselijk drama plaats greep is eeu dezer kleine herber gen te Antwerpen door 't volk kotjes genoemd. De ramp van Vilvoorde. Het onderzoek door het Bestuurder ijzeren wegen bevolen betrekkelijk de ramp van Vilvoorde is geëindigd. De kommissie gelast met dit werk was voorgezeten door den heer Michaud bestuurder. Zij heeft besloten dat de be dienden van den ijzerenweg niet verant woordelijk kunnen gesteld worden. Twee boeren en een kleine jongen redeD van een limburgsch dorp naar Luik, om eene kar aardappelen te leveren en steenkolen meé te brengen. Onder weg viel een der boeren van d kar, werd overreden en bleef op den slag dood. De andere boer en de kleine jongen brachten het lijk in eene schuur en reden voort. Op den terugweg hielden zij weêr bij de schuur stil. aciden tiet lijk op en reden naar huis -."Isof net eene eenvou dige zaak gold. Arm afgerukt. In een ijzerfabriek der Bidantstraal te Luik, bestuurd door den heer Barré, heeft zaterdag een vree' selijk ongeluk plaats gehad. De arm van een der werklieden, zoon van den overste der fabriek, de genaamde Ladams is gevat door een werktuig Alhoewel men bijna oogenblikkelijk stil- legde, was de arm geheel en al afgerukt. De arme werkman was slechts een twintigtal jaren oud. Hadden de werkge zellen niet spoedig den riem op eene andere katrool (poulie) gelegd, dan ware gansch het lichaam van den ongelukkige als in eenen pietmolen gevat geweest. Na eenige voorloopige zorgen, hem ter plaats toegediend, heeft men hem naar het hospitaal overgebracht. Ofschoon zeer erg, is zijn toestand nochtans niet hopeloos. Men heeft ontdekt dat de dynamiet, welke te Seraing in beslag genomen werd,niet van hamburgsch fabrikaat was. Het fabriekmerk, op de kisten geschil derd, was valsch. De gevaarlijke spring stof is te Matagne gefabrikeerd. Sprinkhanen. Uit vele reisbe schrijvingen is hel algemeen bekend, dat in Afrika dikwijls groote zwermen spriukhanen geheele streken verwoesten en als eeu zwarte schaduw mijlen en mijlen ver over bosschen en woestijnen trekken. Onlangs echter schreef een kapitein van een schip, dat van Cardiff naar Trinidad onderweg was. aan zijne familie te Dant- zig. dat hij zulk eenen zwerm sprinkha nen op zee, meer dan 200 mijlen van het vasteland verwijderd, had ontmoet. De kapitein meende eerst eene onweerswolk aan den horizon te ontdekken, en liet daarom de gewone zeilen, bergen en de stornizeilen bijzetten. Niet lang duurde het, of hij wist wat het was. De stormzeilen vulden zich niet met wind, maar met een legioen sprink hanen, die weldra in groote getalle op het dek neervielen. Zij hadden eene ge middelde lengte van 8 centimeters,terwijl de geheele zwerm eene lengte van twee Duitsche mijlen had en ongeveer eene halve mijl breed was. De zwerm trok van het Oosten naar hel westen. FRANKRIJK 1 Mei te Parijs. De parijzer revolu- tionnairen kunnen het maar niet eens worden over een punt waarover zij toch wel zouden moeten 't akkoord zijn. Verscheidene revolutionnaire commi- teiten te Parijs, hebben zaterdag eene bijeenkomst gehouden om te handelen over de manifestatie van 1 mei.Vreeselijk werd door de eenen te velde getrokken tegen de anderen. De bijeenkomst heeft twee uren geduurd, en van het begin tot het einde was het een onbeschrijfelijk lawijd. Als een staaltje van de beschuldigingen die er uitgesproken werden kan dienen, dat een der aanwezigen Guesde de be- leedigingen naar het hoofd heeft geslin gerd, dat hij zich door den minister Constans heeft laten omkoopen. Over de vraag, of men op 1 mei eene deputatie naar de Kamer zal zenden, is men tot geen overeenstemming kunnen komen. Is het wonder De volgende week zal er nu opnieuw eene vergadering worden gehouden, Deze zal zeker wel weer wat beloven. En hoe wilt ge nu hebben dat serieuss mensehen eenige beteekenis geven aan dien 1 mei. - Belangrijke aanhouding.— Te Calais is eene bende dieven aangehouden, op 't oogenblik der aankomst van de postboot, Zij werden verdacht over drie of vier jaar op de lijn van Oostende naar Brussel eenen diefstal van 2 millioen te hebben gepleegd, alsook van eenen diefstal van 700,000 fr., over omtrent 8 jaren op de lijn van Heuhaven naar Weenen vertrok ken. De aanvoerder der bende is zekere Pauwels, die een kasteel bezit i Bristol. De drie andere geven andere namen op. Pauwels werd reeds veroor deeld in Engeland en Frankrijk. Een der bestuurders van de engelsche politie, had aan M. Michon, de commis saris van Calais, geseind, dat hij hem een paar detectives zou zenden, daar eene bende dieven voornemens was aan een der postbooten een belangrijke diefstal te plegen. De maatschappij was insgelijks ver wittigd en had de brandkisten met de weerden onder in het ruim gebracht. De dieven moeten hiervan op de hoogte zijn geweest, want zij deden geen enkele poging om te stelen. Zij werden aange houden aan de statie, door den commis saris van de statie, drie politieagenten en twee detectives. De schelmen hadden valsche sleutels en was bij zich, om in drukken der sloten te nemen. DUITSCHLAND. Misdaad te Aken. - Vrijdag morgend rond vier ure, zijn de bakker Weiier en zijne vrouw te Aken hel slachtoffer ge weest van een moorddadigen aanval. De moordenaar is een bakkersgast, die pas drie dagen bij Weiier in dienst was en tot hiertoe hardnekkig weigerde zijne papieren te overhandigen ten einde zich bij de politie aan te geven, zoo dat men gelooft dat de misdaad beraamd was. De knecht overviel Weiier in de bak kerij en sloeg hem met eene bijl neêr. Dan liep hij naar de slaapkamer der vrouw, van welke hij geld eischte. Toen deze weigerde het te geven, bracht hij haar ook verscheidene bijlslagen toe, waarna hij langs de achterdeur de vlucht nam. De bakker en zijne vrouw zijn tenge volge hunner wonden overleden. De moordenaar, zekere Oössing,van Haaren is te Luik aangehouden. ENGELAND. Batik der dieven. Verleden vrijdag verschenen te Londen drie kerels voor de Rechtbank, de genaamdeu Flobert, gezegd Gaston Robert,Brown en Rattier, welke eene vereeniging hadden gevormd onder den titel Bank der dieven die voor specialiteit had de gestolen weerden te doen terugvinden mits goede betaling. In 1883 verdween op geheimzinnige wijze uit de bureelen van 't huis Barings Brothers, een pak met 105 obligatiëu van ijzerenwegen in Alabama, ter weerde van 5000 fr. elk, benevens een briefken van de bank van Chili, ter weerde van frank 25,000. Sedert dien schreef zekere Brown van tijd tot tijd naar het huis Baring, om hen te melden dat hij zich sterk maakte de gestolen weerden terug te vinden, mits betaling der groote som gelds, welke hij aanduidde. Op raad van de politie trad het huis Baring in onderhandeling met den kerel; men gaf hem eeu voorschoot van 5000 fr. Brown was de strooiman van Gaston Ro bert en Rattier. Alle drie lieten zich van gen in de strik, die hen gespannen werd. Zij werden dus onder beschuldiging van chantage voor de Rechtbank gedaagd: Gaston Robert kreeg 7 jaren en Rattier en Brown elk 5 jaren dwangarbeid. Gaston Robert had zijne bureelen in de city, en deze waren prachtig ingericht. Hij wat eng frai oor dag gew oen doo wei G den levi ling li hee ned V wer heic de n D Sta; on d H zijn kan zal l00| li plic te plic in S Kru doo is r Isrs WO( ne i aan T bell stoi zilv de kon han al d kan schi gen voo K bell op toei het haa aan kru dat pen oen (Ik stre oog den vor: han nan luid todi alle dee Sp; Poi teri pui gez brak r hoes hcid pelo gepi MSS leve als het wijk prey hei tin tee vat koi led

De Denderbode | 1891 | | pagina 2