Een en ander. Allerhande nieuws. ilevalenta Arabica. De tweede verordening heeft voor doel te doen kunnen dat het suiker, door eene scheidkundige samenstelling, saccharine genaamd, is vervangen. Er wordt voor geschreven ("at de aanduiding daarvan zoowel op de plaatsen, waar de saccha rine gemaakt en verkocht, als op de met saccharine vervaardigde voortbrengsels zal geplaatst worden. Eene derde verordening verbiedt het kleuren van eetwaren, dranken, snoep goed, confituren, groensels, enz. voor den verkoop bestemd, bij middel van ver giftige kleuren. Daarom moeten al de omhulsels, waarin kunstmatig gekleurde eetwaren gesloten zijn, het adres van den verzender en van den kooper dra gen. Eindelijk verbiedt eene vierde verorde ning, vazen, gereedschappen en andere voorwerpen, voor de berieding, de in- pakking of de bewaring van eetwaren te gebruiken, welke, als zij met die eet waren in aanraking komen, vergiftige of gezondheidsschadelijke gevolgen zouden kunnen verwekken. Als dusdanig worden aanzien het lood, het zink, alsmede het versmelten, vertinnen, soldeeven en ver tinnen met deze metalen, het arsenic, het spiegelglas, antimonieen de vergiftige kleuren. Daarom wederom moeten al deze bekleedsels met den naam des verzen ders en des fabrikants gemerkt zijn. Wij kunnen de handelaars en winke liers in waren, voor het gebruik bestemd, niet genoeg aanzetten deze voorschriften in het oog te houden, ten eerste, omdat zij, aldus handelende, dienst aan de open bare gezondheid zullen bewijzen, en ten tweede, omdat zij met ze te verwaarloo- zen, zich aan zeer onaangename gevolgen blootstellen. Naamlooze laster. De Koophandel van Antwerpen vertelt onder zijn kerkelijk nieuws een verhaalseke van eenen pastoor, in de parochie X. welke zou geweigerd hebben eenen armen vreemdeling die plotseling was ziek ge worden, van de HH. Sacramenten te bedienen. De opgever van 't verhaalseke in De Koophandel verklaart zich bereid namen te noemen, zoo men aan de echtheid er van mocht twijfelen. Maar als 't feit waar is, waarom noemt meu dien pastoor niet Eenvoudig omdat het weêr eene van die leugens is, door den eenen of anderen liberalen penneschurk verzonnen met het doel de verachting des volks op de gan- sche geestelijkheid te doen nederdalen. Die liberale penneschurk weet dat hij liegt en wij durven wedden dat hij geen eigennamen noemen zal die lasteraar gevoelt weinig lust om voor de recht bank gedaagd en veroordeeld te worden. Die naamlooze lasteringen kunnen door zekere liberalen als zeer behendig aanschouwd worden, maar de deftige lieden noemen dat lafheid en eerloosheid! Geluk van door liberalen bestierd te we zen, M. Gigot, de burgemeester van Chimay, die verledene jaar, bij de kamer- kiezing te Thuiii, zoo deerlijk gebuisd werd, heeft zijn ontslag moeten geven. De regeering moet dus in de vervan ging voorzien van iM. Gigot, maar geen lid van den gemeenteraad wil het burge meestersambt aanveerden en waarom? Omdat de gaten in de stadskas niet stoppelijk zijn en alles zoodanig belast is dat het bijna niet meer mogelijk is nieuwe belastingen in te voeren zonder de bur gerij totaal te pluimen. Of ze te Chimay zullen blijven roepen Leve de liberalen! dat zal de toekomst ons leeren.... Lijkenvervoer. Sedert 1 April wor den nieuwe en strengere voorzorgen ge nomen voor het vervoer der lijken per spoorweg. Men had bestatied dat in menige ge vallen de kisten niet dicht gesloten wa ren, en alzoo ontstonden in sommige ge meenten besmettelijke ziekten, zonder dat men ervan juist den oorsprong ken de. De lijken welke per spoorweg naar andere gemeenten moeten vervoerd wor den, moeten voortaan in eene luchtdichte metalen kist gelegd worden deze kist moet in eene tweede, in hout, vast geslo ten zijn. Al de geneesheeren van het land, als mede al de gemeentebesturen, krijgen eerstdaags kennis van deze te nemen voorzorgen, De 1 Mei. Alles laat toe te verho pen dat de dag van 1 mei bij ons vreed zaam zal voorbijgaan.Er zullen misschien eenige wandelingen van socialistische werklieden te Brussel plaats hebben, maar geene ernstige beweging. Nochtans zullen er maatregelen genomen worden, om desnoods elke poging lot het stichten van wanorde te onderdrukken. Wat de algemeene werkstaking betreft, men ge looft er niet meer aan. De bestuurders van steenkoolmijnen in Henegouw hebben zich vereenigd tot syndicaat, met 't doel om de maatschap pijen, bij wie er werkstaking uitbreekt, schadeloos te stellen (1 fr. per ton min der dan de normale dag opbrengst, tot een maximum bedrag van 6000 fr. dage lijks). Daartoe moet elke maatschappij per ton steenkolen 40 centiemen jaarlijks bijdragen, De arbeidsdag. Onlangs heeft de Courrier de Bruxelles eene statistiek me degedeeld, bewijzende dat in een groot getal koolmijnen van ons land, zooniet de werkdag van acht uren. dan toch de aanwezigheid onderden grond van 8, 9 tot 10 uren de regel is. Vandaag deelt hetzelfde blad eene soortgelijke statistiek mede over de metaalnijverheid, waaruit blijkt dat ook daar de werkdag van 40 uren zelden overtroffen wordt. Alleen in de zinkfabrieken is de aan wezigheid van sommige werklieden ge durende 24 opeenvolgende uren noodza kelijk en is de wetenschap er nog niet in gelukt, die noodzakelijkheid te doen ver dwijnen. Die werklieden moeten echter niet al dien tijd arbeiden en genieten na elke 24 uren werk, ook 24 uren volko- mene rust. De Socialisten van Gent hebben beslo ten den 4 mei plechtig te vieren. De socialisten zullen hunne kinders dien dag niet naar school zenden. Op 3 mei zal er een groot volksfeest op de Garen plaats en een volksoptocht plaats hebben. Aan alle fabrikanten zal de vraag worden gericht om de werklieden op den inter nationalen feestdag te laten verletten. De geele knoppen. Eenige dagbladen melden dat in ne kolenstreek van Bergen eene afdeeling der Ridders van den Arbeid is ontslaan, welke, evenals die van Charleroi, oenen knop in het knopgat dragen. Deze verschijning voor spelt, naar men beweert, eene scheuring onder de socialisten. De mijnwerkers zouden zeer ontevre den zijn over de socialistische leiders. Deze laatsten leiden te Brussel een goed en onbezorgd'leven en willen aan 't hoofd zijn van al de werklieden, zoowel van de mijnwerkers der vier kolenbassijns als van de metaalbewerkers en de drukkers der hoofdstad. Doch, de mijnwerkers, die nagenoeg 100,000 in getal zijn, zijn in den Algemeenen Raad nauwelijks verte genwoordigd, terwijl de weinige sigaren makers en andere ambachten van Brus sel er dca bovenzang hebben. Vandaar de verbittering. In plaats van zich aan te sluiten bij de zoogezegde Werkerspartij, hebben Calle- waert en zijne vrienden de Brusselsche kopstukken zenden wandelen. Thans is eene tegenwerking ontstaan tegen de kluchtspelers, die voor ordewoord hebben: «Altijd spreken van algemeene werksta king, maar er nooit aan beginnen.» De mijnwerkers denken er ernstig aan zich af te zonderen van den Algemeenen Raad er tot de ridders van den Arbeid over te gaan. Callewaert moedigt deze nieuwe strekking uit al zijne krachten aan. Zijne macht kan er slechts door ver meerderen en, als goede kameraad, zoekt hij de Brusselsche leiders eenen toer te spelen. Pok-inenting. Men weet dat het pok- inenten met hetzelfde lancet, op ver schillende personen, gevaarlijk is, indien men niet ieder keer dat men vaccineert het lancet in het kokend water of in de vlam steekt. In de academie van geneeskunst sprak men ervan, dat iedereen zijn eigen lancet zou hebben. Dat was eene onmogelijk heid maar nu heefteen doctor van het leger, M. Marechal, een beter middel uit gevonden hij gebruikt een stalen pen bij de inenting. Daar de pennen niet scherp genoeg zijn, heeft bij er afzonderlijk laten maken. De pen in eeneu pennenhouder gestoken, wordt, na de inenting weggeworpen. Twee merkwaardige boomen. Beide bevinden zich te Brussel. De eerste is een Kanadaboom.diein het park geplant werd in 4790. De stam heeft twaalf meters hoogteen ijf meters omtrek.Het is waar schijnlijk de eerste die in België werd ingevoerd. Zooals de heer Gillekens zegt in zijn werk Elements d'Arboriculture, wordt deze meening bevestigd door de eereplaats, welke men hem in het Park schonk. Hij staat inderdaad vlak over den ingang, die op de Koninklijke Plaats uit geeft. De andere is de grootste boom van Ter Kamerenbosch. Het is een esch, die links van den ingang des parks staat. Ongelukkiglijk is zijn stam door het hooge omstaande heestergewas verbor gen, waaruit zijne booge kruin statig op rijst. Deze schoone boom meet vier meters en half omtrek. 16e eeuw, door den patroon van eenen berg van barmhartigheid, William Kew genaamd. Deze persoon wiens ambt in Engeland gekend is onder den naam van paronbroker, had de gewoonte eiken avond met de drie sigualbollen die voor zijnen winkel hingen, op zijnen toog te spelen. Hij gebruikte hierbij een soort van el. Yard, genaamd. De naam Bill Yard waarvan men biljard gemaaktheeft, wordt dus hieraan ontleend dat William of Bill Kew de bollen voort- stootte met den Yard die hem toebehoor de en die men Bill's Yard noemde, 't is te zeggen de yard van Bill. Het woord queue komt ook van Kew. Hanen. De personen die zouden verlangen twee hanen op hun rieêrhofte houden, geven wij den volgenden raad, opdat de twee krijgszuchtige vogels niet gestadig met elkander in tweedracht zou den leven, Het is voldoende den grootste der bei de hanen met eene linnen koord derwijze de twee poolen samen te binden dat hij evenwel niet verhinderd is te gaan. Het dier dat zich overmeesterd gevoelt,mengt zich kalm en onderdanig onder de hen nen zonder twist te zoeken met zijnen medeheer. Indien na eenige dagen de haan er in gelukt de koord te verbreken, is het niet meer noodig deze te vernieu wen. Het gewenschte uitwerksel is ver kregen. De haan zal zoo vreedzaam ge worden zijn als een lam. De kleinste zal hem in volle zekerheid mogen naderen en aan zijne ooren ongestraft ziju liedje koekeloerekoe mogen kraaien. De zondagrust in Denemark. De deensche Rigsdag heeft een wet gestemd volgens welke de winkels en magazijnen op zondagen en wettige feestdagen moe ten gesloten zijn van af 9 ure 's morgens. De baardscheerders coiffeurs moeten eerst 's middags sluiten. Da drankslijterijen en koffiehuizen mo gen op blijven, doch enkel aan hunne ka lanten eetmalen en taarten opdienen. De fabrieken en werkhuizen moeten stillig gen van 9 ure 's morgends lot midder nacht. De bedienden der tramways, postkoet sen en openbare diensten moeten een rustdag per week hebben en alle veer tien dagen moet die rustdag op den zon dag vallen. De biljard. Het Britisch Museum is in het bezit gekomen van eenen brief, ge- dagteekend van 4780 en betrekkelijk deri oorsprong van het biljardspel. Dit spel, dat bijna overal gekend is, zou volgens dezen brief uitgevonden zijn omtrent de RECHTERLIJK KRONIJK. Eene erfenis van 45 millioen. Op juli laatstleden, overleed opzijn kasteel te Drongen (bij Gent), de ongehuwde schatrijke en wonderzinnige jonkheer Fraricies-Theodoor Stalins. Alhoewel bij in geene vijandschap leefde met zijne bloedverwanten, had hij met deze toch maar weinig betrekkingen het lag in zijn grillig karakter van zich met niemand nauw te verbinden Alleenlijk, eenige jaren geleden, oud geworden zijnde, be gon hij zich gemeener te maken met M. Polydoor Colle, brouwer, te Drongen, in wiens gezelschap men hern sedert dien dagelijks zag. Het verwonderde dan ook niemand wanneer men vernam, na hel overlijden van Jonkheer Stalins, dat deze gansch zijne fortuin begroot op om trent vijftien millioen franks had ver maakt, aan bovengenoemde» M. Colle, en dit bij twee versehillige testamenten, te bewaren gegeven ter studiën van twee versehillige notarissen. En aangezien deze testamenten deugdelijk en geldig waren in den vorm, dacht men dat M. Colle nooit zou verontrust geworden zijn in het bezit der goederen, welke hij krachtens gezegde testamenten kwam te erven. Maar nu komt op eens de eenige wet tige erfgename van Jonkheer Stalins. Me vrouw de gravin de Bueren, echtganoote van den graaf d'Argueuve, wonende in het departement Pas-de-Calais, Frank rijk, M. Colle voor de burgerrechtbank van Gent te dagen, ten einde de testa menten in dezes voordeel te doen nietig verklaren, als zijnde dezelve door list verkregen, Men mag zich dus verwachten aan een proces dat, gezien de belangrijkheid der fortuin die er van afhangt, nog al gerucht zou kunnen maken. De advokaat van Mevrouw de Gravin de Bueren, is M. Emiel Delecourt, gewe zen senator. Er zijn nog rechters te Berlijn De Toekomst, een socialistisch blad te Gent, zegt de Courrier de Bruxelles, heeft dit dezer dagen voor de rechtbank on dervonden. Het blad dacht, omdat het maar non nen waren, dat het de gasihuiszusters en de geestelijke orders vrij mocht be- leedigen en belakken. De tribunaal heeft de Toekomst veroor deeld tot alle kosten en het opnemen van het vonnis in de dagbladen, ten be- loope van 600 fr. Dat is wel besteed. De socialisten strijdblaadjes zijn zeer sterk in het beleedigen, belakken en be lasteren, en wij zien dat hunne grootste bewijsredens bestaan in het volhouden van uitgeworpen leugens. Dus in het bedriegen van den werk man. Dat alleen toont dat de citoyens in geheel niet overtuigd zijn van 't geen zij zeggen wie dit is en eene goede zaak verdedigt, neemt zulke middelen niet te baat. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besleit van 49 April, is het burgerkruis van 2® klas verleend aan den heer C. Bourguignon, lid van het bu reel van weldadigheid van Nieuwerker- ken, voor meer dan 38 jaren dienst. Volkskamer.De Vergadering heeft de algemeene beraadslaging over de begrooting van spoorwegen, poste rijen en telegrafen voortgezet.M. Anspach beweerde dat de cijfers vroeger door M. Helleputte aangehaald betrekkelijk het getal der vlaamschsprekende bebieuderi iri 't bestuur der posterijen, niet echt zijn en verder nog dat de Walen geslachtof ferd worden. De heer minister verklaarde dat de 2e afdeeling der posterijen 142 Walen en 67 Vlamingen telt, en deed, even als M. Tack, de ongerijmdheid der bemerkingen en beknibbelingen van M. Anspach uitschijnen. Komt te verschijnen en te verkrijgen ten bureelevan Den Denderbode,Korte Zoutstraat, Ai" 31. De Belgische Congo ziju vooruitgang, geschied- en aardrijks kundige beschrijving door Br Alexis M. G. prijs 15 centiemen. Le Congo Beige et ses pro- grès. notice historique et géographique par F. Alexis M.-G. prijs 40 centiemen. La question sociale et l'apostolat de I'ouvriei*. prijs Ir 0,75. Naar wij vernemen, zal er hier kortelings eene Gilde der Ambachten ge sticht worden. Soortgelijke gilden be staan reeds te Brussel, Leuven en te St. Nicolaas en brengen er de beste vruchten voor de ambachts- en werklie den voort. Reeds werden hier verscheidene ver gaderingen tot dit doel gehouden en 't is te hopen dat de inrichters in hunne on derneming volkomen zullen lukken. De dagbladen van St. Nicolaas ma ken een schoonen lof over M. Walpot, de vermaarde clarinetspeler, uitmuntende muziekmeester van het 3e lanciers, leeraar aan de muziekschool van Aalst, die zich zondag II. heeft laten hooren in een concert in de zaal der Academie al daar en waar het puik der bevolking van de hoofdplaats van 't Land van Waas vereenigd was. M. Walpot, zegt De klok van het Land van Waas, de gekende clarinettist, be stuurder van het muziekkorps van het 3' lanciers, heeft twee stukken voorgedra gen, welke het publiek in vervoering hebben gebracht. Schoon en zuiveren toon en vlugheid van spel, zijn de ken merken die dezen artist onderscheiden Het verwondert ons geenszins dat het muziekkorps, hetwelk onder zijne leiding staat, een der beste is van het leger. Het spreekwoord zegt Zulke meesters zulke leerlingen. M. Walpot is een echt virtu oos op zijn speeltuig die moeilijk kan overtroffen worden. De pokken, die gedurende eenigen tijd tamelijk hevig te Brussel geheerscht hebben, beginnen te verminderen. Wel worden er nog hier en daar personen door de ziekte aangetast, maar schier uitsluitelijk niet gevaccineerde. Drama te Brussel. Een drama, door een ongeluk veroorzaakt, heelt de bewoners der Samaritanenstraat, in op schudding gebracht. Zaterdag had eene huisvrouw haar kindje eenige oogenblikken alleen gela ten. Omdat het wicht geen ongeluk zou overkomen, had zij het met eenen hand doek aan de leuning van zijn stoeltje ge bonden. Toen de moeder terugkwam was het kind uit den stoel gezakt en met het hoofdje in den doek blijven hangen, waardoor het verstikt was. Er hing nog enkel een lijkje aan den stoel. De vader van het kind vernam die tij ding bij zijne thuiskomst. Van verdriet begon hij te drinken, zocht hij twist met zijnen broeder Adolf, trok een dolkmes uit den zak en bracht dezen vier steken in den rug toe. De wonden van den broer ziju zeer gevaarlijk. De pleger is aangehouden. Een eeuweling. In de St Amands- kerk te Meulebeke heeft men een zeer oorspronkelijk vlaamsch grafschrift ge vonden. Het luidt als volgt D. O. M. Hier rust Joannes Cosman, zoon van Adrien, overleden den 17 Mei 1749, in den ouderdom van 109 jaar. Rij had geen enkel grijs haar op het hoofd, had geen enkel tand verloren en was nog in het bezit van al zijne verstandvermogens. Nooit werd hij bloed gelaten. In zijn 90e jaar was hij vader van zijn 28° kind. Er waren onder deze 28 kinderen twee pastoors, een onderpastoor en andere kloosterlingen. Hij was oom tot in den vijfden graad, enz. R. 1. P. Poging lot moord te Antwerpen. Zékere Adolfien Smalders, oud 18 jaar, heeft vrijdag dei' verledene week eene moordpoging gepleegd op haren vader, glazenmaker van stiel. Zij heeft hem met eene ijzeren lat slagen op 't hoofd en verscheidene messteken toegebracht die zijn leven in gevaar brengen. Adolfien leefde ongeregeld en was in 't ongeluk gebracht. De vader wilde den bedrieger kennen en hieruit ontstond gedurig twist in huis. Adolfien was, van hare kinderjaren af, een eigenzinnig en koppig schepsel, dat naar geenen goeden raad luisterde en haar eigen weg ging. Waarschijnlijk had de vader er ook geen slag van om het meisje op een beteren weg te brengen, en was de ziekte der tweede moeder hiervan ook al meê de schuld. Eenigen tijd gelegen had de vader, deels uit meêlijden, een Duitscher als werkman aangenomen, en deze knoopte betrekkingen aan met het meisje. Sedert jaren zegt zij, had zij haat tegen haren va(ler,;die haar gedurig berispte en haar het.leven lastig maakte. Natuurlijk, hij liet Adolfien niet vrij doen wat zij wilde. In de maand meert verdwenen zij uit het vaderlijke huis, en Smalders diende eene klacht in bij de politie. Men vond haar in de Van Immerseelstraat, op eene kamer, waar zij door den Duitscher ge bracht was, enkel, zooals zij zegde, om haar aan de bestraffingen en mishande lingen van den vader te onttrekken. Vandaar dat men van Smalders de bru taalste dingen heeft gezegd. De eigenaar van het huis zegt, dat hij den Duitscher'maar eens heeft toegelaten toen hij kleeren bracht. Terug gekeerd in haar huis, na twee dagen afwezigheid, heelt Adolfien nu de zen, dan genen beschuldigd haar in het ongeluk te hebben gebracht. Volgens wij vernemen heeft zij ook den duitschen werkman aangewezen. In den brief, dien zij 's nachts geschre ven heeft, dien overigens geenen samen hang had, zegt Adolfien dat zij mishan deld werd door haren vader en spreekt van de wandaad, die zij op hem zou be gaan, zij zegt dat zij dacht zinneloos te zullen worden. Volgens haar is de vader een beul in huis, en een welwillend man buiten 's huis. Onder het schrijven heeft zij geen zes of zeven, maar omtrent het dubbel van het getal borrels ingezwolgen, Zij bekent dat zij Smalders heeft, willen dooden, hoewel hij in den loop van den dag nog had gezegd Kind, ik vergeef u, gij zijt bedrogen geworden. In de gevangenis heeft Adolfien een aanval van koorts gehad en zij werd naar de ziekenzaal overgebracht. De Duitscher is in verhoor genomen; deze beschuldigt den vader van jaloezie.. Wij zullen op deze verklaring niet verder neerkomen. De toestand van Smalders is beter en men denkt dat hij van zijne wonden ge nezen zal. Latei*. Volgens de inlichtingen genomen over de verklaringen, die door Adolfien werd afgelegd tegen haren vader het is totaal valsch wat men in het pu bliek zegt en in brusselsche dagbladen geschreven heeft, dat de dochter den vader beschuldigt van haar ongeluk. Adolfien beschuldigt integendeel nu dezen dan genen. Een dezer betichtte moet nog gehoord worden. 't Publiek zou wel doen dien ongelukki- gen vader het leven niet verschrikkelijker te maken, dan liet reeds is. Smalders heeft eene lievige koorts ge had; doch het schijnt dat deze het meest voortkomt van de onrust, waarin hij ver keert over den toestand zijner kostwin ning. Hij denkt er aan dat er niemand thuis is, om de kalanten te bedienen. De lamme vrouw is in St. Vincentius- gesiieht gebracht. Eene inlichting, die hare weerde heeft, vader Smalders was iemand die het noo dig dacht zijne dochter eene ongodsdien stige opvoeding te geven. Hierover, zegt men ons, heeft hij nog al eens agestoeft.» Al"- dat zoo is, dan heeft Smalders ge maaid wat 'lij gezaaid heeft. Dubbele moord der Bloemstraat te Antwerpen. Naamlooze brieven. Het parket ontvangt dagelijks een groot getal ongeteekende brieven in de welke den naam van den moordenaar van Veughelen en der meid Maria Backx in volle letters gemeld jstaat. Allen bevatten de vraag dat er zou overgegaan worden tot de aanhouding van den aangeduiden persoon. Daarbij te Borgerhout ligt zijn naam op ieders lippen. Het parket heeft de zaak aan den pro- kureur-generaal onderworpen,wiens ant woord men afwacht, om tot de aanhou ding over te gaan. Te Borgerhout is de bevolking meer en meer opgewonden en in de stad is het een ieder eens dat er niet langer meer moet gedraald worden om tot eene aan houding over te gaan, indien er feiten zijn die Daar wettigen. - Let op de mossels - Een gewezen politiekommissaris van Antwerpen, M. Van den Bulcke, sedert een jaar op pen sioen, is in den nacht van dinsdag tot woensdag gestorven, tengevolge van mossels te eten. Misschien waren er slechte bij mis schien heeft hij er te veel geëten en ze niet kunnen verteren ofwel er heeft eene vergiftiging door mossels plaats ge had. Het schijnt dat de harde winter bijge dragen heeft om de mossels en zelfs de oesters dit jaar gevaarlijk te maken. Over eenigen tijd stierf te Antwerpen een jongeling, zoon van voorname han delaars van Antwerpen men schreef zijnen dood toe aan een oester, welke hij bij het middagmaal geëten had. Op de vlucht. De ontvanger der godsbuizen van Aire (Frankrijk) is de Belgische grenzen overgesteken met de kas. Het tekort beloopt tot 50 duizend franks. De ontvanger was een vénérable der vrijmetselaarslogie en had fel gewerkt in de laatste kiezingen, ten voordeele der radikale partij van Aire. Dus, er zijn daar ook Engelbeenen en Gillissen. De steltlooper.—Sylvain Dornon heeft bepaald afgezien van zijne reis in Rus land. Na per ijzerenweg de Russische grens overgestoken te zijn, is hij op zijne stappen teruggekeerd en heeft vrijdag in den circus van Custrin, waar hij als stelt looper aangeworven is, zijne eerste ver tooning gegeven. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizeligi heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uit geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur Wj liet opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't Is

De Denderbode | 1891 | | pagina 2