Een en ander. !i zijn en zonder vreezee, r.a de socialis tische kwakzalver, het woord nemen. De rolder anderen bepaald zich bij hunnen makker te ondersteunen eu allerlei op merkingen tegen de roode redenaar te maken. De Bond moet zich over geheel het land van Aalst uitstrekken en in verschei dene groepen verdeeld worden, die ieder met de verdediging van een zekeren omtrek zou belast zijn. Als middenpunt voor den algemeenen raad, uit de bijzonderste mannen der verscheidene groepen samengesteld, zou men bij voorbeeld Sottegem kunnen nemen, in 't midden gelegen, en waar men over den stand en loop der zaken zou kunnen onderhandelen. In zulke omstandigheden is een bond mogelijk Met goeden wil komt men overal. Gedenk het prachtig vers van een onzer gevierde volksdichters die van onze voor vaderen zong. Zij wilden wat was recht En wonnen wat zij wilden. Het is genoeg dat de eene of andere moedige jongeling de goede zaak met ijver in handen neemt en de min of meer ont wikkelde jonge lieden rond hem schaart en hunne deelneming laat kennen. Ik herhaal het allen geene redenaars zijn, het is genoeg dat de een ot de andere ouder hen het woord eens durft voeren. Met weinig kennis maar met veel goeden wil is de zaak recht gemakkelijk. Ik heb in de kolonnen van Den Denderbode het socialistisch stelsel in zijne hoofdtrekken uit een gezet. Die weinige regelen en de verdere uitleggingen die zullen volgen zijn meer als voldoende om er een geschil en strijd overslaande te houden voeg er nog een weinig kennis bij der hedendaag- sohe geschiedenis, bijzonder van Fran krijk, Engeland en Duitsehland, die de dagbladen ons dagelijks aanbrengen en gij hebt meer als wetenschap genoeg om de socialisten met hunne drogredens en grove leugens het het hoofd in te slaan. Een ander gevolg dier werkingen zal de uitbreiding zijn der kennis der sociale kwestie wier goeden invloed op onzen buiten onberekenbaar zou zijn. Aan 't werk dus vrienden voor God en Vaderland Rik. Herziening. Hoeverre staat het met de overeenkomst der partijen over de herziening Reken er niet meer op, zeg de mij een lid der midden-afdeeling die overeenkomst zal nooit tot stand komen, en zelfs dan, wanneer de liberalen zou den gebaren het ontwerp-Beernaert bij te treden, zou men ze nog niet mogen betrouwen. Hun doel is eigenlijk het debat zoo spoedig mogelijk voor de Kamer te bren gen, en slechts dan zullen zij hunne bat terijen ontblooten. Zij zullen alléén de herziening eisehen» de herziening zonder program, de onraid- delijke herziening! En indien men ze hen niet toeslaat, zullen zij trachten de straat te doen spreken. Indien deze indrukken gegrond zijn, en ik gefoof dat zij het zijn, dan kunnen onze vrienden niets beters doen dan, na akte genomen te hebben van den kwaden wil der liberalen, een nutteloos gewor den werk opschorsen en de herziening verschuiven tot den volgenden zittijd. De Senaat zou ook nog moeten geraad pleegd worden en de tegenwoordige zit tijd is te ver geloopen, opdat men voor den verloftijd nog kunne eindigen. Hoezeer de radicalen en doctrinairen ook veedeeld zijn, is er toch één punt in 't welk zij overeenkomendat is over 't voordeel dat sr voor hen zou gelegen zijn in den zelfmoord der tegenwoordige meerderheid het woord is van M. d'Oultremont en't is juistdoor eene te vroege ontbinding der Kamers. Dat moeten onze vrienden volstrekt weigeren. Zij zouden onverschoonbaar zijn, moesten zij aldus in den strik val len, hun door de liberalen gespannen. (Handelsblad.) Herbergwet.— Men zegt dat de minister Beernaert het ontwerp heeft opgevat, binnen kort de gemeentelijke policiedie- naars af te vaardigen, orn de overtredin gen jegens de Vergunningswet op te zoeken en te bestatigen. De heer Beernaert is overtuigd dat er nog een groot getal bedekte slijterijen van sterke draaken bestaan, ondanks de waakzaamheid van de accijnsbedienden eu der gendarmen. Om dien toestand te doen ophouden, zou de lusscbenkomst der gemeentelijke policie zooveel te meer afdoende zijn, daar deze altijd ter plaats is en dus beter in staat om de overtredingen te doen ont dekken. Men verstaat door gemeenie-policie de burgemeesters, de schepenen, de kommissarissen, de onder-kommissaris- sen en bijzonderlijk de poliie-agenten en de veldwachters. Dat er bedekte geneverkroegen bestaan, dal is gekend en Je plaatselijke politïe- bedienden kennen ze zoowel als iemand, maar ot zij ze zullen uilroeien, dal is eene andere vraag. Aan te slippen. Zondag had eene meeting plaats te Oudenaarde voor het algemeen stemrecht. De sprekers waren de heer Grommen en gezel Anseele en de meeling had plaats in het lokaal der Liberale As«ociatie. Hier te Aalst ook werd 't gebruik der zaal van Concordia,'t lokaal der liberalen, aan de socialisten toegestaan. Overal dus worden de progressisten en socialisten door de hoofden der liberalen met open armen ontvangen. Al koeken van éénen deeg. Encykliek. Uit Rome wordt aan het dagblad le Temps, van Parijs, het volgen de gemeld De Paus heeft aangekondigd dat zijne Encykliek over de maatschappelijke kwestie zal verschijnen terzelfder tijd dat het konsistorie zal gehouden worden. De kathoüeke bladen deelen dit bericht enkel onder voorbehouding mede. Pauzelijke liefdadigheid.De H. Vader heeft bevel gegeven om, in het Vatikaan, 200 bedden te plaatsen, ter beschikking der ongelukkigen welke zonder dak zijn tengevolge der ontploffing van een bus- kruitmagazijn, aan de Porta Farnesse. Eenigen tijd geleden vroegen de socia listische en geuzenbladen spottend hoe de Paus het aanlegde, om de 500,000 fr. le verteeren welke op zijne begrooting voor zijn persoonlijk gebruik, overschie ten. De liefdadigheid bij groote rampen, is een van de middelen welke Z. H. ge bruikt om dat geld op te krijgen. Stemrecht. ln Duitsehland heeft men het algemeen stemrecht of tan minste een stelsel dat er veel op gelijkt. Nu, in de kiezing van Geestemunde, waren er 31,052 ingeschrevene kiezers. Van dat getal zijn er 17,150 gaan siem- raen dus alleenlijk 55 ten honderd. De kiezing was noehians niet van be lang ontbloot immers prins Bismark was er kandidaat. 't Was toch wel de moeite weerd, zou men zeggen, eens ie laten kennen otmen Bismarck, ja ol neen, in de Kamer wilde zien zetelen. En nochtans op honderd kiezers ble ven er 45 'e huis. De Duitschers moeten verduiveld wei nig prijs hechten aan bun stemrecht De slerften in de bijzonderste landen van Europa. In Zwitserland is het getal sterfgevallen het geringst en in Rusland het grootst. In 1865 telde men in zweden van 20 tot 21 sterfgevallen per duizend inwo ners. Thans heeft men er slechts 17 of 18. Het getal sterfgevallen te Stockholm was veel talrijker en zij zijn ten huidigen dage zelfs grooter dan in het overige des lands. In 1864 had men 32 tot 33 overlijdens aan te stippen op duizend en tegenwoor dig heeft men er nog 21 tot 22. In Engeland telde men in 1845 22 tol 23 overlijdens per duizend, dat getal is gedaald tot 19. De vermindering van sterfgevallen is begonnen in 1870, tijdstip waarop gezondheidsverbeteringen wer den toegepast. In 1888 telde de stad Londen 4,282,921 inwoners. Het is noodzakelijk dat men tegenover eene zoo groote bevolking alle middelen in het werk stelle om de voort zetting der ziekten te keer te gaan. Met genoegen is er dan ook bestatigd gewor den dat het getal sterfgevallen van 24 tot 25, zooals het in 1854 was, thans tot 19 en 20 is gedaald. Schotland en Edimburg, die in 1864 eene sterfte had van 22 tot 23, is geko men op 18 tot 19. In Belgie, waar het getal sterfgevallen in 1865 van 24 tot 25 was, heeft men er thans nog slechts 18 tot 19 aan te stip pen. In Pruisen en in Duitsehland is het getal sterfgevallen van 27 tot 28, in 1855, gedaald tot 26 en 27. Op hetzelfde tijd stip telde men er in Berlijn 27, ihans nog 23 tot 24. Oostenrijk, dat in 1870, 32 tot 53 sterf gevallen had, heeft er thans 29 tot 30. Van 29, zooals er Weenen in 1881 had, zijn er thans nog 25. Eindelijk te St-Petersburg is het getal overlijdens, dat in 1878 tot 47 beliep, Ibans maar 34 meer. In Frankrijk was de algemeene sterfte, die in 1855 van 24 tot 25 heiiep. op he den gedaald tot 22, te Parijs is ze thans tusschen 23 en 24 van 28 tot 29, zooals ze was in 1850. RECHTERLIJK KRONIJK. In gesloten gezelschappen. De corroc- tionneele rechtbank van Gent heeft een vonnis geveld, dat alle bijzondere maat schappijen aanbelangt. De minister van financiën had een proces ingespannen tegen M. Jomeau, nuffethouder in de maatschappij VUnion, omdat hij zich niet voorafgaandelijk on derworpen heelt aan het vergunnings recht. M. De Nobele heeft voor den buftet- houder gepleit, terwijl M. De Baets de belangen van het goevernement heeft verdedigd. M. De Nobele vraagt dat de eisch van het goevernement verworpen worde, zich steunende op de wet, welke maar toepasselijk is op de openbare drank huizen. De Union is eene bijzondere maat schappij en de agenten van den fiscus zijn er op onregelmatige wijze binnenge komen. Zij hadden, daar zij geen lid zijn, liet rëTfoit niet er te komen. Overigens, de wet kan slechts de nieuwe drankhuizen trefien, namelijk diegenen, tot stand ge komen, na de afkondiging der wel. Welnu, de Union bestaat reeds 50 jaren M. De Baets beweert dat M. Jomeau het buffet huurt en er sterke dranken te zijnen voordeele verkoopt. Hij moet zich dus onderwerpen aan het vergunnings recht, krachtens de wet van 19 augusti 1889. M. Wouters, substituut van den pro cureur des konings, die den zetel van het openbaar ministerie bekleedde, heeft aangenomen dat de agenten van den fis cus op onwettige wijze in de maatschap pij zijn gedrongen. Hij acht echter dat de patent persoonlijk moet genomen wor den door M. Jomeau, maar niet door l'Union, zooals zulks nu het geval is. Wat het vergunningsrecht betreft, is hij van oordeel dat de Union als een openbaar drankhuis» kan aanzien worden, daar de leden er toegang heb ben met hunne familie en er ook vreem delingen toegelaten z n, als zij door een lid voorgesteld worden. Het openbaar ministerie vraagt dat er recht gedaan worde aan den eisch van het bestuurder financiën. De buffethouder is verwezen tot eene boet van 55 frank, omdat hij geen patent had. Hij is ontslagen van het vergun ningsrecht. Muziek. Het proces tegen schepene Dujardiu van St-Joost-ten-Noode, be trekkelijk het spelen in eenen festival van muziekstukken, waan oor geene schrijversrechten betaald waren, is ten gunste van den schepene afgeloopen.Het Verbrekingshof heeft de voorziening der toonkunstenaars verworpen, zoodat het bepaald beslist blijft dat de inrichters van zulke muziekfeesten niet verant woordelijk kunnen gesteld worden voor de daden der deelnemende maatschap pijen. STERFGEVALLEN. Luitenant generaal Thiébault, die in 1830, aanvoerder was van een korps vrijwilligers, is dezer dagen overleden. De overledene was algemeen geacht. Zijn stoffelijk overblijfsel is dijnsdag namiddag in den grafkelder der familie Roman te Hofstade bijgezet geworden. Graaf von Moltke, de beroemde duit- sche veldmaarschalk, is in den ouderdom van 91 jaar, te Berlijn overleden ten ge volge van eene beroerte aan het hert. von Moltke heeft een groot deel geno men in de oorlogen die Duitsehland ge voerd heeft tegen Deuemark, Oostenrijk en Frankrijk. Hij was een der verstan digste veldheeren van onze eeuw; hij on derscheidde zich in het opmaken van de plans der veldslagen. Zooals wij hooger melden is de grijze veldmaarschalk van het duitsche leger.de overwinnaar van Frankiyjk. M. von Moltke, vrijdag avond onverwachts te Berlijn overleden.Niets had zijn afsterven doen voorzien. De vorige week nog had M. von Moltke, keizer Wilhelm vergezeld op zijne reis naar Kiel, en vrijdag namiddag nog had hij de zitting der pruische Heerenkamer bijgewoond. Hij is door eene geraakt heid, een bloedopdrang in het hert, ge troffen geweest. Hij is zachtjes gestorven bijna zonder doodstrijd. Graaf von Moltke was van deenschen oorsprong. Hij was te Porchim, in Meck- lemburg, geboren den 26 Oktober 1800. Hij nam eerst dienst in het deensch leger en trad vervolgens, in 1822, in pruisis- chen dienst. In 1832 werd hij in den staf van het pruisisch leger benoemd. Drie jaren later deed hij eene reis in het oosten, en op verzoete van den sul tan,hield bij zich bezig met de herinrich ting van het turksch leger. Hij nam deel aan den veldtocht van Syrië in 1839. In Pruisen teruggekeerd, werd hij met verscheidenebelangrijke zendingen belast en werd in 1856 aide de camp van prins Frederik-Wilhelm, gekend onder den naam van den Rooden Prins. In 1858 tot overste van den staf be noemd, was hij het die in 1864 grooten- deels het plan opgemaakte van de krijgs verrichtingen tegen Denemark. Het plan van den oorlog tegen Oostenrijk, in 1866, was ook zijn werk, en hij nam aan dien veldtocht deel als generaal van het voet volk. De rol van M. von Moltke in den fransch duitschen oorlog is genoeg ge kend. Hij was het die Parijs deed inslui ten en belegeren, en Frankrijk de bloe digste neerlaag deed ondergaan welke het ooit geleden had. Na den oorlog werd von Moltke be noemd tot veldmaarschalk, met den titel van graaf. Sedert dan heeft hij zich nog voortdurend beziggehouden met krijgs kunde studiën. Eerst verleden jaar heeft hij zijn ontslag gegeven als overste van den staf, doch hij nam nog altijd een ieverig deel aan de j werkzaamheden van Rijks- en Landdag. Volkskamer. De Vergade ring heeft de beraadslaging over de be- begrooting van oorlog voortgezet. Na ten voordeele der maatschappij Cockerill ge- pleten te hebben, beweerde M. Neujeau dat de heer minister van oorlog het ver trouwen des legers verloren had, 't is te zeggen, dees van 12 gepensionneerde officiers. M. de graaf LeoVisartde Bocarmé, een oudofficier onzes legers, heeft de interviews meesterlijk gelaakt door zekere drukpers afgekondigd met het inzicht den lieer minister te doen aftreden. M. Neujeau zegde verder dat België, ten tijde van oorlog over geen 130,000 manschappen kon beschikken, doch M de graaf Leo Visart bewees hem dat die 150,000 manschappen zich op hunnen post zouden bevinden. De heer minister Pontus heeft met veel geest de snoodheden beantwoord die hem door de liberale nieuwsbladen werden naar 't hoofd geslingerd hij gaf lezing der snoodheden tegen den liberalen mi nister van oorlog Gratry door die zelfde bladen uitgebraakt. Onder 't ministerie Frère-Bara vonden de liberale nieuws bladen dat de generalen onverzaadbaar, onrechtveerdig en nooit te vrede vvarem Heden huilen zij nu niet die zelfde gene ralen meê omdat zij eenen katholieken minister aanranden. M. Bara lachte her- telijk wanneer hij M. Neujean den heer Pontus hoorde aanvallen, doch bij de antwoord van dezen laatsten lachte hij nog maar hij zag er groen uit. Kamerkiezing van Eecloo. Dijnsdag had te Eecloo de kiezing plaats van een Kamerlid in vervanging van M. Kervyn de Lettenhove, overle den. Op 781 stemmers, waren er 15 witte briefjes. M. 't Kint de Roodenbeke, katholieke kandidaat, werd gekozen met 556 stem men. M. Van Oye, die zich als onafhanke lijke voorstelde, bekwam slechts 195 stemmen. Allerhande nieuws. Grondwettige bewa rende Vereeniging des ar- rondissements AalstDe verplichtende vergadering van het Mid- den-Komiteit en der Afgevaardigden van de verschillige Kantons zal dees jaar piaats hebben op Zondag 17 Mei aanst. om 12 1/2 ure namiddag, ten lokale van den Katholieken Kring te Sottegem. Dagorde 1. Herziening der Grond wet 2. Kieshervorming 3. Belangen des arrondissements onder betrek van Landbouwhandel en Nijverheid4. Voor stellen 5. Mededeeling. Banket in 't zelfde lokaal om 2 4/2 ure. Waar Parijs. Zaterdag aanstaande vertrekt onze Koninklijke Harmonie Al Groeiend' Bloeiend naar Parijs met den trein naar Brussel van 10 ure 14 m. voormiddag. Deze pleziertocht wordt aan de wer kende leden aangeboden door den heer Karei Liénart, Ondervoorzitter der Har monie en Senateur voor ons arron dissement en welkeer dan ook al de onkosten zal van dragen, Terugkeer uit Parijs, dinsdag avond rond 10 ure om hier des anderdags 's morgens om 7 ure aan te komen. Aalst. Wij vernemen dat eenige werklieden der Katoenspinnerij en twijnderij, firma «CotonnièreAlostoise» (V. D. Smissen Broeders/zich van oe hier onlangs gestichte Socialistische Vereeni- ging hebben afgescheurd en hunne reeds gestorte gelden hebben teruggeëischt en zoo ook verkregen hebben. Het socialistisch blad Vooruit van Gent, is in Frankrijk verboden. Ten einde nu over de grenzen te geraken, vonden de mannen niets eenvoudiger dan er eenen anderen titel boven te drukken: Het Nieuwsblad. Het middeltje lukte niet en de 300 nummers, die men naar Rijsel wilde zenden, werden op de grenzen Zondag laatst moest eene meeting te Zormebeke, ten voordeele van het alge meen stemrecht gegeven worden. Gezel Mortier, van Gent, en een pro gressist, van IJper moest er het woord voeren. De IJperling, de heer Timmer mans, die met eenen vriend zich naar het lokaal het Broodseinde begaf, werd, zoo zegt de Journal de Gatid. aangevallen door de ingezetenen. De heer Timmermans kon het lokaal bereiken, terwijl zijn gezel, onder de bescherming der gendarmen terugkeerde naar de statie echter niet zonder ge troffen te worden door eenen steen. Het lokaal het Broodseinde werd door de menigte ingenomen,de sprekers moes ten zich verschuilen in eene kamer. Toen zij, zoo geheim mogelijk het huis verlieten, om naar dc statie te gaan, werden zij nochtans gezien, achtervolgd en mishandeld. Gezel Mortier bereikte nochtans de statie en kon naar Gent terugkeeren hij is er zoo erg toegetak- keld, dat hij te bed ligt en zich niet ver roeren kan, zegt de Journal de Gand: Onderweg naar de statie was de heer Timmermans gevallen. Een telegram aan hoogergenoemd blad gezonden zegt dat de heer Timmermans erg gekneusd is. Zijntoestand nochtans is voldoende. Die gewelddaden kunnen voorzeker noch vereehtvaarffigd noch verschoond worden en elk weldenkend man moet ze afkeuren. Zondag avond, om 9 1/2 ure, is een ijselijk ongeluk gebeurd in het verkoe lingsgesticht der middenhallen. Een werkman, H, genaamd en wonen de te Cureghem, is tengevolge eener ver keerde beweging, door het jachtwiel der stoommachien gevat geworden. Na tweemaal te zijn rondgedraaid,werd hij schielijk met een vreeselijk geweld tegen de zoldering der machienkamer geslingerd. De machinist trachtte vruchteloos den stoom achterwaarts te slaan. Wanneer men den ongelukkige opnam, had hij opgehouden te leven. Een geneesheer stelde de dood vast. Hij had den ruggraat gebroken en den schedel verbrijzeld. De vermoedelijke dader der dubbele moord in de Lloemstraat te Borgerhout (Antwerpen) komt aangehoude te wor den 't is de genoemden Cloots, werk man bij den heer Janssens, die wekelijks des woensdags bij Veughelen ging kaart spelen en met de meid wilde betrekkin gen aanknoopen. Brand te Antwerpen. Eene brand ramp, die, ware zij eenige uren later be gonnen, de sohrikkelijkste gevolgen kon gehad hebben, heeft zaterdag in de nabijheid van de oude dokken plaats gehad. In de Groote Dokstraat, tusschen de dok en de Oude Leeuwenrui staat of liever stond een gebouw, dat aan de straat niets had dan de inkompoort. Het kwam in de breedte achter eenige be woonde huizen en grensde langs den kant der Oude Leeuwenrui aan de nieuwe stokerij Meeus, langs de kaai aan eenen onbebouwden grond en den entrepot S. Felix. Groot, onmetelijk ware dus de ramp geweest, hadde men het vuur niet bij tijds kunnen bestrijden en beperken, dat daar rond 5 uren uitberstte. Het geheele gebouw was met koopwa ren, vooral granen, opgekropt. Men kan denken wat schouwspel het opleverde, toen geheel dat gebouw, vier verdiepin gen hoog, vierkant in brand stond. Hoog stegen de vlammen boven de aanpalende gehouwen op verre vlogen de gensters en vonken en luid klonk het geknetter der vlammen, het gerucht der instortin gen en akelig was het hulpgeroep van buren en aanwezigen. Onmiddellijk werd er hulp ingericht. De pompiers onder geleide van hunne oversten, Vetler en Soetewey, de troepen uit de Falconkazerne, de politie en talrij ke werklieden snelden ter hulp en slaken meê een hand uit om de bewoners der huizen te helpen hunne meubelen en kin deren te redden. 16 lansen werden op de mondingen der waterleiding geplaatst en langs alle kan ten werd het vuur thans bestreden. Het was noodig ook, want reeds stortte het dak in, vryen doortocht leverende aan de vlammen, die thans van oogenblik tot oogenblik hooger opstegen. Een muur viel om op dé vuurzee met een geraas als van eene aardbeving. Hoe langer hoe grooter werd het ge vaar voor de aanpalende gebouwen maar zooals Tollens zegt 't Gevaar ontgloeit den moed te meer. Dit was hier het geval, en na drie uren onverpoosd werken gelukte men er in, het vuur te overmeesteren. Geheel het groote gebouw is letterlijk leeg gebrand. Het ziet er uit, zooals de uitgedoofde krater van eenen vulkaan er moet uitzien. Verkoolde balken liggen er door een geworpen als weggegooid speelgoed, en hoopen zwart geblakerde ol nat gemaakte granen zien er uit als gestolde lava, ter wijl waggelende muren den al te nieuws gierigen toeschouwer dreigen te verplet teren. Ook de omliggende huizen hebben veel geleden en de schade is dus overgroot, doch alles is verzekerd. Het gebouw, on der andere, voor 40,000 fr. bij de Sesuri- tas. De kelders der omstaande huizen staan allen onder water. De oorzaak der ramp is ongekend. Hei gebouw, over eenige jaren in ge bruik door M. Ferd. Van der Taelen, hoorde toe aan Mad. de wed. De Herry, van Elsene. Het werd thans gebezigd door verschillende, die het in perceelen huurden. Het was 45 meters lang (op 15 breed. Ren brutale aanslag heeft te Ber- chem dijnsdag laatstleden in vollen dag, rond 10 ure 's morgends plaats gehad. Een metser van Wilrijk, oud 40 jaar, gehuwd en vader van verscheidene kin deren, had in de stad een zeventienjarige meisje van Contich ontmoet, dat naar eenen post zocht. Onder voorwendsel haar op eene hoeve te brengen waar eene meid noodig was, leidde hij haar achter het Half Maantjetegew den steenweg op Wilrijk, dicht de Dikke Hil, en pleegde opbaarden schandelijksten aanslag. Het slachtoffer verweerde zich kracht dadig doch een zestal slechte kerels, ge zellen van den aanrander die van verre dezen gevolgd waren en op hunne beurt wachtteden, hielpen hem zijnen brutalen aanval voltrekken. Hoe gruwelijk l Gelukkig kwam, op de kreten van het meisje, een politieofficier die daar om trent zijn paard bereed, deze ter hulp, en hield met de wacht soldaten aan de Wil- rijksche poort, den booswicht en een zijner gezellen aan die vervolgens door de politie van Berchem in het gemeente gevang werden opgesloten. Deze schandige zaak is aan het onder zoek van het gerecht onderworpen die zeker den plichtige voorbeeldig zal straf fen. Het kwaad gaat te verre, en moet ook met de grootste strengheid beteugeld worden, wil men niet dagelijks dergelijke aanvallen zien vernieuwen. Men ijst bij de gedachte welk lot aan het slachtoffer in dees geval voorbehou den was. De kerels hier in het spel, zouden ze ker niet gewacht hebben de/.e, na hunne gepleegde schandaad, in de waters der vesting, daar onmiddellijk nabij gelegen, te verdrinken, om alzoo de aanklacht van het meisje te kunnen voorkomen. Het zou de eerste maal niet zijn, dal men door eenen moord zijne misdrijven be dekte Krachtens de wet verwachten wij rech t en straf voor de plichtigen. (Handelsblad

De Denderbode | 1891 | | pagina 2