H Schandalen. Een en ander. Nog de betoogingen der socialisten. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. G< di Vi Hol De geusche drukpers die er zooveel vermaak inschept op vuiligheid te aazen en dit vooral wanneer zij hoopt er het priesterkleed meê kunnen te bevlekken, blijft stom als een arduinen beeld over de volgende schandalen die door den Courrier de Bruxelles worden meê- gedeeld Twee jongelingen, studenten der Brus- selsche hoogeschool, begaven zich naar St-Pietershospitaal, gaven zich uit voor professors en gingen, in die voorgewen de hoedanigheid, over tot een lijfonder- zoek op een dertigtal arme vrouwen, welke aldaar verpleegd werden. De politie heeft een nauwkeurig on derzoek ingesteld en een twintigtal ge tuigen gehoord. De politie-officier met dat onderzoek gelast begon woens dag met de opsporing der daders en ont dekte er een in het koffiehuis waar de studenten gewoon zijn te vergaderen. Deze kerel die nauwelijks achttien jaren telt hield in den beginne zijne onschuld staande, doch werd gedwongen te be kennen. Zijn medeplichtige insgelijks ge kend, moest donderdag aangehouden worden. Tengevolge van het verslag door den bestuurder van St-Pietersgasthuis ge zonden aan den politie-kommissaris der eerste afdeeling, heeft de heer Courtois, onder-kommissaris, woensdag morgend een langdurig onderzoek gedaan in de za len waar de walgelijke tooueelen hebben plaats gehad, waaraan twee studenten der hoogeschool zich plichtig gemaakt hebben. De feiten hebben, zoo het schijnt, plaats gehad in de genees- en heelkundige dien sten bestuurd door de heereu doktoors Rommelaere en Dubois. Men verhaalt dat deze twee studen ten der Prava Mater ofte liberale hoog- school van Brussel in contraventie konden genomen worden tegen de loi-wet.Aange nomen, maar hoe is 'i mogelijk dat een achttienjarige snotbek zich voor een lee- raar der hoogschool kan doen aanveer- den door de bedienden des hospitaals die onbetwistbaar de dienstdoende genees- heeren moeten kennen Indien er eenige waakzaamheid in 't Sint-Pietershospitaal bestond, dan zou den zulke schandalen toch niet kunnen gepleegd worden. Moesten zulke afkeurlijke feiten voor gevallen zijn in een hospitaal door nonnen bestierd of bewaakt, ge zoudt de libe rale penneschurken hooien tareesten om er oorendul van te worden Maar nu is 'l ordewoord zwijgen, de schandalen pogen dood te zwijgen Eene spreuk. Onder de spreuken, waarvan de socialisten vrijdag in hunne omwandelingen gebruik gemaakt hebben, heelt men deze oogemerktéén voor al lenallen voor één. Deze spreuk is niet nieuw en de eer der uitviuding ervan komt aan de soci alisten niet toe. Een voor allen, allen voor één was het wachtwoord der dieven bende van Jan de Lichte, zooals men er zich kan van overtuigen door het lezen der boeken over dien beruchten boos wicht geschreven. Ons dunkt dat de soci alisten niet vies zijn in de keus van hunne spreuken en dat zij er wel zou den kunnen vinden die van deftiger afkomst zijn. Aan de buitenlieden. Sedert eenigen tijd loopeu er commis-voyageurs in stadsloten van Brussel en Antwerpen de dorpen al, om aan onze buitenlieden een siadsiot, bij middel van maandelijksche stortingen, op de mouw te speken. Laat u door deze makelaars niet beet nemen, want een lol of stadsobligatie, dat slechts eene weerde van 95 fr. heeft, komt u niet minder dan 145 fr, te staan. Tracht beter te doen met de som van 5 fr., die ze u maandelijks bij middel van postkwittantie komen afhalen, in de spaarkas op het postoureel te storten, zoo doende zult gij op negentien maan den tijd iu het bezit zijn eener weerde, voor dewelke gij anders dertig stortingen moet doen. Alhoewel de koekoek aldus den dood i lukt. Er heerschte daar wat gewoel. Po- n msniPR klpinp vnoplc U0I-nnr70ilrt litin nr.nr.inr. i__._ van menige kleine vogels veroorzaakt, moet men hem nochtans beschermen, want hij alleen verdelgt meer insekten, larven en ruspen, dan de vogelen die hij vernietigd heeft, en er zouden verdelgd hebben. Een uurwerk uit brood vervaardigd. De stad Milan bezit een uurwerk uit broodkruim vervaardigd. Het vervaadi- gen van dit buitengewoon uurwerk heeft eene zonderlinge geschiedenis. De werkman, zeer arm zij'de en het vervaardigen der veren niet kunnen be kostigen, had hel gedacht een weinig kruim ie nemen van zijn dagelijks brood en het hard te maken door eene sterke oplossing van zout. Hij verkreeg op dezelfde wijze eene harde zelfstandigheid welke in het water niet kon opgelost worden en maakte er een uurwerk van, dat eene der zeldzaam heden is van de hoofdstad van Lombar- dië. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit vau 23 April zijn bevestigd in hun ambt als bestuuileden van de watering der Venusbroeken in de vallei van den Dender, te Ninove Als dijkgraaf De heer G. Cosyns, sto ker, te Ninove als gezwoornen de hee ren N. Germanes, fabrikant, te Ninove en J. Van Steenberghe, grondeigenaar, te Geeraardsbergen. Bij hetzelfde besluit is de benoeming vernieuwing van den heer E. Van Cau- ter, ontvanger van het bureel van welda digheid te Ninove, als ontvanger-griffier derzelfde watering. Volkskamer. Dijnsdag bij aanvang der zitting besprak de vergade ring de vraag om inlichtingen door M. Janson neêrgelegd over de gebeurtei is- sen te Zonnebeke alwaar socialistische sprekers zouden mishandeld zijn gewor den. Uit deze beraadslaging is gebleken dat de burgemeester zijne plicht heeft gekwe ten en dat de feiten door de liberale dag bladen als de moorderijen van Zonnebeke uitgekreten in alle punten overdreven zijn. Verder heeft de Vergadering de alge- meene beraadslaging over de begrooting van Oorlog voortgezet. De heer Beernaert, minister van finan ciën, heeft doen uitschijnen dat niemand weet wat de liberale partij in militaire zaken wil en zich wel,uit kiesberekeiiing, wacht het te verklaren. Maar 't zal niet pakken De heer Bara vroeg, wanneer gaat de regeering den persoonlijken militairen dienst invoeren Dan zou het schijnen dat de liberale partij dit stelsel zou gene gen zijn, maar waarom heeft 't ministe rie Frère-Bara het dan niet ingevoerd Te Gent, waar zondag de groote betooging moest plaats hebben, is deze op ellendige wijze uitgebrand. Van de duizende partijgangers waarop Vooruit zich steeds beroemt, waren er geene dui zend aanwezig, en dan moet men nog een honderdtal vrouwen meerekenen. De bevolking bleef totaal onverschillig. Wat men ons nu reeds over eenige maanden zegde, is dus waar. Het socia lism zakt te Gent van dag tot dag, dank aan de kloeke werking van de anti socia listische groep. Het is nog alleen zegt men de coöpera tieve die 't socialism daar aaneen houdt. De Béforme die anders zoo hoog weg loopt met de geutsche betoogingen, ver- lelt er weinig of niets over. De koekoek. Deze vogel komt in onze streken met April en verlaat die in Sep tember. Hij is zeer twistziek, doch randt enkel zijne gelijken aan. De voortteelirig is eerie merkwaardigheid, die men in de levenswijze van den koekoek aantreft. Het wijfje legt hare eieren in de nes ten van andere vogels, na er twee of drie eieren te hebben uitgeworpen. Bijna nooit, legt zij meer dan één ei in hetzelf de nest en daar zij vijf of zes eieren legt, heeft zij een dergelijk getal nesten op te ïoeken. De meesten der grasmusschen, piepen, roodsteerten, loovervogels en vooral die der bastaardnachtegalen, schijnen de koekoeks wijfjes de verkies- lijkste. Daar de koekoekseieren betrekke lijk zeer klein zijn, schijnen de vogelen in wier nest zij liggen, deze inplaatsstcl- ling niet te bemerken. De jonge koekoek is zoodanig vraat zuchtig, dat de voedsterouders niettegen staande al hunne bezorgdheid, hem niet genoeg insekten, vliegen en wormen kun nen aanbrengen. Grooter geworden, bekleedt hij alleen het gansche nest en onmeedoogend werpt hij er de jongen uil, die met hem bet licht zagen. werkstaking dei* genteche achildersgamten. De schildersgaslen hadden per brief al de bazen verwittigd, dat zij voor het begin van mei 36 centiemen loon per uur en maximum 10 uren daags werk eischten. Het tijdstip dat de bazen gegund was om ie antwoorden, was verstreken en zondag werd eene druk bijgewoonde meeting gehouden in het Café du Nord, om deze kwestie te bespreken. Maandag morgend waren de schilders gelast op de verschillende winkels de antwoorden der bazen af te vragen. Dit werd gedaan. Volgens Vooruit hebben zes bazen ge antwoord dat zij bereid zijn aan die eischen toe te geven, als de andere bazen ook toegeven; één heeft geantwoord dat hij het zich niet aantrekt; een ander weiger de te antwoorden, nog een ander wil eerst zijne klanten verwittigen en een baas antwoordde «Wanneer de meerderheid toestemt, zal ik natuurlijk ook hel gevraagde geven. Mislukt de werkstaking, dan geef ik ech ter, al ware ik geheel alleen 1 uur ver mindering per dag en 3 centiemen per uur meer. Gisteren morgend heerschte zeer veel beweging in het Café du Nord waarde werkstakers vergaderd waren. Zij heb ben in stoet de stad doorwandeld. Op de Garenplaats werkten schilders aan twee verschillende huizen. De werkstakers hebben getracht dezen aan den arbeid gebleven schildersgaslen te bewegen ook bet werk te staken. Zij zijn er niet in ge- litie-agenten waren ter plaats. In 't Luikerland. De op hitsingen der radicale bladen, de rede voeringen der socialistische leiders dra gen reeds hier endaar treurige vruchten. Den 2 mei,daags na den socialistischen Hoogdag hadden de eerste wanorders plaats aan de koolmijn Horloz, te Tilleur. Ten 10 ure verzamelden zich verschei dene honderden werkstakers bij de mijn, om te beletten dat een trein steenkolen, welken zij voor Duitschland bestemd meenden, het vertrekken te beletten, en dit zelfs met geweld. In tegenwoordigheid van de vijandige houding der werkstakers zag de bestuur der der mijn zich in de onmogelijkheid, de gemoederen tot bedaren te brengen. Hij telegrafeerde dus naar Luik om hulp. Onmiddellijk vertrokken 25 gendarmen in gestrekten draf naar Tilleur. Doch in de nabijheid der mijn gekomen, werden zij door eene woedende menigte tegen gehouden. De opgewondenheid nam van oogen- blik tot oogenblik toe en vruchteloos de den de gendarmen de gebruikelijke som malies. Deze werden enkel met steen worpen beantwoord, Eene charge in galop werd bevolen doch te vergeefs. Wel vluchtten de op roermakers uiteen, maar zij lieten de ruiters tusschen de groepen doorrijden en eene hagelvlaag van steenen trof de gendarmen langs alle kanten. Hun leven was dan ook wezenlijk in gevaar, en zij waren verplicht van hunne wapens ge bruik te maken.Zij losten hunne pistolen, Hoeveel werden er getroffen vraagt de Indépendance. Niemand kan het wellicht zeggen, want de gekwetsten en de onge- kweisten maakten zich even snel uit de voeten. Een tiental moet zelfs zwaar ge- woud zijn. Korts nadien was de gendarmerie van het terrein meester, maar de werksta kers waren zeer opgewonden eu hunne bedreigingen kregen wezenlijk een vaarlijk karakter. Het parket kwam weldra ter plaatse en een tiental aanhoudingen werden ge daan. Daarmeê was het 's zaterdags afgeloo- pen. Luik, 5 mei. Het 14* linie is uit Antwerpen aangeko- ien. De toestand is hier kalm, maar te Se- raing zijn de gemoederen zeer opgewon den. Verleden nacht werden er steenen naar de gendarmen geworpen, die eene charge met den sabel moesten doen karabijnschoten lossen. Een werkstaker werd door eene» ko gel gewond, Te Tilleur en te Jemeppe geene onge vallen. Te Herstal hebben talrijke feiten van ophitsing en vreesaanjaging plaats gehad, De werkstakers mishandelen degenen die werken willen. Men denkt zegt Havas, dat de werksta king laeg zal duren. (Waarom denkt Havas dat Brandstichting. Op dit oogenblik ligt de arbeid i geheel de Maaskom stil. Geen gezucht van stooramachienen, geen rook boven de schouwen; en op straal duizen de werklieden en soldaten. Tilleur, Jemeppe, Seraing en de nij verheidsgestichten, alsook St. Nicolas, St. Gilles en MontegTée zijn op militaire wijze bezet. De maandag morgend is kalm voorbij gegaan, behalve te Gr&ce Berleur, waar de werkstakers poogden de arbeiders der fabriek-Renson, het werken te beletten Twee der aanhitsers werden gevangen genomen en naar Luik gevoerd. De meetingredenaars preêken de werk staking, doch raden aan zeer kalm te blijven. Vergaderingen worden overal aange zegd. De burgemeesters verbieden de sa menscholingen, roode vlaggen, optochten en doen tevens de herbergen ten 8 ure sluiten Zooals reeds gemeld is, mag men hier de werkstaking als algemeen aanzien; zelfs de staalfabrieken Cockerill staan stil En het zijn deze, welke zich gewoonlijk het langste tegen de beweging verzetten In Henegouw. T© Hor nu. Botsing met dl© gendarmerie. Ernstige onlusten zijn te Hornu zater dag uitgeborsteN. Het is de gewoonte dat de betaling s morgends rond 6 ure gedaan wordt, hij het bovenhalen der nachtploeg. Nu gisteren begon die betaling eerst ten 9 ure en in afwachting liepen de werklie den naar de herbergen, waar zij zich be dronken. Twee gendarmen waren gelast met het bewaken van de deur der bureelen. Rond 10 ure kwam eene bende werkstakers zien of de betaling doorging. Toen zij zagen dat die opgehouden had, braken zij het traliehekken open en wierpen eene hageljacht steenen naar de gendarmen, die nog de binnenplaats bewaakten, en ook gekwetst werden. Een der werkstakers greep een paard bij den teugel, doch bekwam eeiien sa belslag op den arm, die hem noodzaakte los te laten. Twee andere gendarmen, per telefoon geroepen, kwamen de eersten ter hulp. Een hunner kreeg een steen op den arm, zoodat deze als verlamd nevens zijn lichaam hing. De drie anderen losten hunne musket ten. Op hel oogenblik dat de commandant aankwam, werd eene geweldige charge gedaan en verscheiden rustverstoorders werden door de hoeven der peerden of de sabelslagen der gendarmen gekwetst. Toen daarna een peloten van 20 gen darmen toesnelde, hield het gehuil en het gejouw en de werkstakers vluchtten in de om|iggende huizen en herbergen. Verscheidene belhamels werden aan gehouden. Bergen, 5 mei. De toestand der werkstakingen is uiet veranderd. Dezen nacht heeft men met eene dynamiet kardoes den gevel van het huis eens werkmaus van Hornu doen springen, uil wraak omdat hij gisteren gewerkt had. Charleroi, 5 mei. De toestand der werkstaking is niet veranderd. De gendarmerie en de ruiterij houdt voortdurend patrouilles. Dezen nacht heeft te Roux een dyna- mietaanslag plaats gehad tegen de wo ning van eenen werkman, die aan de werkstaking geen deel wilde nemen. De schade is niet aanzienlijk. Hel par ket is verwittigd. Botermarkt. Heden zaterdag werden 961 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7690 kilogr. Komt te verschijnen en te verkrijgen ten bureelevan Den Dender bode, Korte Zoutstraat, IV* 31 De Belgische Congo en zijn vooruitgang, geschied- en aardrijks kundige beschrijving door Br Alexis M. G. prijs 15 centiemen. Le Congo Beige et ses pro- grès. notice historique et géographique par F. Alexis M.-G. prijs 10 centiemen. La question sociale et l'apostolat de l'ouvrier, prijs fr. 0-75. Concert te geven door de Ko ninklijke Maatschappij van Harmonie, onder het bestuur van M. F. L. Van den Bogaarde, op Donderdag 7 Mei 1891, om 11 1/2 ure 's voormiddags PROGRAMMA 1. Die Backer sind schon, Rud Forstel. 2. Die schone galathée, ouverture Suppé. 3. La Patrouille anglaise, Asch. 4. Fantaisie sur l'Etoile du Nord Meyerbeer. 5. Le Moulin de la Fóret noire ydille, arr. par F. L. Van den Bogaerde. Eilenberg. Een aanzienlijke diefstal is gepleegd op het kasteel van den heer Alfred Spi- taels, gewezen burgemeester te Onker- zele. De heer Spitaels had sedert eenigen tijd ondervonden,dat zijn tafelknecht zich aan den drank overgaf, toen hij maandag 27 April laatst hem op heeterdaad be trapte, bezig met eene flesch wijn te le digen. Hierop zegde de heer Spitaels hem zijnen dienst op. De knecht, in plaats van zich te ge dragen aan de bestaande gebruiken, vond geraadzamer den dinsdag 18 April in af wezigheid van zijn meester pak en zak te maken en heimelijk het hazenpad te kiezen. Hij was zeker voornemens, den kasteelheer te spelen, aangezien hij een valies, toehoorende aan don heer Spi taels, proppensvol had gevuld met de beste en schoonste zomerkleederen van zijnen heer en hij had daarbij ook dezes overjas aangetrokken. Schoone kleederen vergen schoone ju- weelen die maakten natuurlijk deel van de inpakking, zooals 2 gouden uurwer ken met kettingen, ringen met diamanten en edelgesteenten, enz., te lang om te melden, voor eene gezamentlijke waarde van meer dan 2000 frank. Zijn schoon leven is echter van korten duur geweest, want de gemeentesekre- taris J. Vanderputten geraakte spoedig op zijn spoor, en heeft den plichtige op 1 Mei in de statie te Kortrijk bij den kraag gevat en hem in 't droog doen zet ten. Bij het opmaken van den inventaris der gestolene voorwerpen, bestatigde men dat de twee valiezen en zijne broek zakken een zeventigtal gestolen voorwer pen inhielden. Schoone vangst Zooals verwacht werd, heeft de eerw. h. pastoor van Zonnebeke, in eenen brief, eene logenstraffing gegeven aan de Réforme. De geestelijkheid heeft zoo min gezegd dat men de socialisten met steenen uit het dorp moest drijven, als dat de geeste lijkheid bij de botsing aanwezig was. En zoo liegt de radicale pers maar voort. Zullen de socialisten-liberale ga zetten die eerlooze aantijgingen herroe- )en Ja, als de tribunaal hen voor eugen en laster zal veroordeelen. Voor eene duif. Jos. Roels, uit de Rozenstraat te Antwerpen, was zondag op den vensterdorpel der eerste verdie- )ing geklouterd om eene duif te pakken, lij verloor het evenwicht en viel. Men heeft hem erg gewond opgenomen. Ontploffing eener vuurwerkmakerij te Luik. Vijf slachtoffers. Den 3 Juni 1890 ontplofte de vuurwerkmakerij de- heeren Debrus en Dresse, inde Nagel maeckersstraat. T Was op den middag,de werklieden waren afwezig en men had alleen stoffelijke sehade te betreuren. De fabriek werd herbouwd. Zaterdag avond waren er vijf personen aan het werk. Rond 6 ure had nogmaals eene ontploffing plaats. De genaamde Alfone Stoepel, rond de 24 jareii oud, laadde eene bom, als eene ster vuur vatte en het meedeelde aan an dere stukken. Een verschrikkelijke slag volgde. De ongelukkige Stoepel werd door het dak geslingerd en op eenen grooten af stand van het werkhuis in het veld ge worpen. Zijne kleederen waren geheel verbrand en het lichaam verkoold. De andere werklieden waren intus- schon in den bedenkelijksten toestand. De kleederen van den genaamde Thiern van Bressoux stonden geheel in brand hij wilde door een venster sprin gen, doch kwetste zich leerlijk aan den arm. Dan kon hij de uitgangspoort berei ken en sprong in de Alaas om het vuur uit te dooven. Twee vrouwen volgden en een andere werkman bekwam insgelijks brandwon den. Veel volk liep onmiddelijk naar de plaats der ramp de gemeenteraad, die juist in zitting ging treden begaf er zich naartoe. De politiekommissaris Beydts, gehol pen door zijne onderkommissarissen, ging het lichaam van den ongelukkigen Stoepel opnemen De armen, de beenen en het hoofd vielen van het lijf. De twee vrouwen die erge brandwon den bekwamen in het gelaat, werden verzorgd door den geneesheer Chalant en vervolgens naar het hospitaal overge bracht. De eene verkeert in bedenkelij- ken toestand. Onmiddelijk kwamen de brandspuiten van Luik en eene afdeeling gendarmen. Doch men kon niets redden. Van de fabriek blijven er slechts eeni ge stukken zink van het dak over en wat karton van de vuurwerkstukken. Stoepel stond op het punt te trouwen zondag moesten zijne geboden hier te Aalst afgekondigd worden. Deze ramp heeft eenen diepen indruk op de bevol king gemaakt. Eerste Mei. - Twee werkstakers gingen op ggmelden dag naar het ge meentehuis te Fays-bij-Manage, om er eenige officieele stukken te vragen, wel ke zij noodig hadden. Onmogelijk u die te geven, ant woordt hun de sekretaris, ik werk van daag niet Hoe gij werkt niet Wij moeten onze stukken hebben, of wij kunnen niet voort. 't En kan mij niet schelen ik ben in werkstaking voor de drie achtjes Of zij daar stonden met hunnen mond vol tanden. Loten van Luik van I860. Bij de 31e trekking, welke den 1 mei plaats had, zijn de bijzonderste prijzen gewonnen door de volgende nummers. Nr 24967 Fr. 5500 I N' 4028 3000 15996 2000 I Nummers uitbetaalbaar met 200 fr. 726 3924 8326 15152 24029 7480 Fr. 1500 28843 1000 1014 1218 1455 2104 2428 2456 3418 3442 4344 4560 4781 16006 16317 16340 2C078 24375 25192 25572 25678 27463 27733 9642 10788 11750 6457 13828 6617 14073 20856 7453 14294 21517 tl 70 14878 23336 28720 Volgen de nummers uitbetaalbaar mi 125 franks. Loten van Luik van 1868. Bij de 20e irekking, welke den 1 mei plaats had, zijn de bijzonderste prijzen gewonnen door de volgende nummers 34579 Fr. 21852 22752 29329 1901 71252 72706 89704 6036 25000 1000 1000 1000 500 300 500 500 500 13446 Fr. 200 21392 23373 30235 72521 74498 95240 1H0381 107404 Uitbetaling 1 October 1891. 200 200 200 200 200 200 200 GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputbeid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't ln bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. 100,000 genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,470 de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, sleehte spijsverteering maag- en zenuwpijnen, zwakheid en nachteli.k zwee- ten. N. 99,028. Avignon 18 April 1870. De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 01 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen al e deze kwalen, waren alle remediën even krachte- loos gebleven, de Revalenta heeit»mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bezemstraat, N 11. Ge verlie aandc aan z< kwale van u wjjzer N' verste heid, kingei teerin van l! komei edem Ver van 't te Lon De welke kinder verzeki kwjjne zwakhi geweer zij voo: Vier maal d fr. 2,2! fr. 16,1 lMschu r.;R« 4,00 fr postboi EMIEL Depc en Meir cerijen, spec ft geves bij h op Zi Iedf peloto paalri persg< zal pli midda te beg iM i' op Zoi Rabier, Op Img, borge i kooper zullen ongeld aftrok 's jaar o/ hum waren. De leo ooi De N daartoe der Ree ontcigci suhreve: gum, te Eerst* met afhi den ho straat, i 3"47 a, van vee oost Cb kinderei vrouw bekeslrs Tweei op het 'ij kada en 3217 en zest rickx, 5 gen, nc bergh. Derde ren tan nummer weduwe scheidei noord di De vo weduwe Louwste

De Denderbode | 1891 | | pagina 2