Een en ander. De werkstakingen. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica, inzichten van het ministerie aangenomen zonder dat deze had gesproken. De raadpleging heeft ten anderen plaats gegrepen op een ongunstig oogen blik waar de grootste verwarring ten ge volge van het plotselinge opdagen van het vraagstuk en de wankelmoedige houding der liberalen voor hare oplossing, in de gedachten heerschtte, houding, die van den kant der bewarende partij een erns tig mistrouwen over de inzichten hunner tegenstrevers deed ontstaan. De liberale bladen wisten even min als hunne aan- leiders aan wat stelsel, het gunstigst voor hunne partij, vastkleven, op wat terrein de vereeniging van rechter- en linkerzij kon plaatsgrijpen, voorwaarde sine qua non der herziening.Te dien einde waren voor de Chronique, werkstaking, algemeen stemrecht en herziening der grondwet nog geen synoniem, wat zij later zijn geworden. Als de liberalen zagen dat het ministerie een stelsel ging te berde brengen en de herziening op recht wenschte,dan wierpen zij zich hals over kop in een stelsel (ft algemeen stem recht zonder voorwaarden) dat de katho lieke partij vast besloten was te verwer pen en wettigden alzoo het vermoeden dat zij de herziening maar aankleefden en najoegen om door dit middel weer aan ft schotelken te kunnen zitten. In hunne strikken zal de bewarende partij niet vallen en in de raadpleging der katholieke bonden was hun krachtda dig antwoord Geene herziening of in princiep de herziening genegen maar in de huidige omstandigheden door het mis trouwend gedrag der liberalen en de dreigende houding der socialisten vol strekt onmogelijk. s> Zijn de liberalen daarop maar uit om, door de herziening der grondwet, het ministerie te doen ruimen en de katho lieke partij te foppen zijn zij het met de herziening niet ernstig dan is ons aller plicht krachtdadig te houden staan Geen herziening maar aan u, liberalen, de ver antwoordelijkheid van den toestand. Tegen het straatgewoel dat u, in 1857, en en 1871 volstrekten in 1884 nog gedeel telijk gelukte, stellen wij het volgend kartel dat in de groote manifestatie der bewarende partij, in 1884, doorde politie van M. Buis onderdrukt wierd Quand le coq pondra, Le ministère recuier a Het tijdstip dat M. Bara in de Kamers het sein der straattempeesten gaf, wat in 1871 de eigentlijke beteekenis van het begin zijner redevoering was. «Ik bekom mer' mij weinig' met de gevolgen van mijne redevoering.Dat tijdstip is voorbij, is-ten einde en tégen kracht en geweld, tegen ft straatlawijt en ge schreeuw, zal de bewarende partij door hare macht hare rechten in geen enkel punt meer laten krenken. Men mag dus aan 't antwoord der bewarende bonden geen te groote bewijs- weerde aanzetten daar het door den invloed der omstandigheden bijna geheel en gansch is verkrachtigd geworden. Ten anderen' kan men hen de beraadslaging der, liberale association tegenstellen die rich bijna 'uitsluitelijk voor de herziening hebben uitgesproken. Ik neem heel gaarne aan dat hun antwoord ook maar bitter "weinig beteekent voor hetgeen de bewe- "ging ten voordeele der herziening be treft. Loochenen kan men ook niet de groote werkzaamheid die de progessisten met "M, Janson aan't hoofd en de socialisten met L. Bertrand, Volders en E. Anseele als vaantjesdragers, aan den dag leggen om door de vérspreiding van gazetten en vlugschriften, door het houden van mee tingen en voordrachten in het land eene beweging te doen ontstaan ten voordeele van het algemeen stemrecht. Wekelijks kan men in de Réforme lezen het getal 'voordrachten door de progessisten gege ven, wier princiep is Le droit de vote est inhérent a la qualité de citoyen.» Het stemrecht is eigen aan de hoedanigheid van burger. Moest men hunne overdrij vingen gelooven dan zouden al de Belgen, tot den laatsten man toe, het stemrecht eisschenop alle tonen weten zij het welgelukken hunner voordrachten af te schilderen de zaal was proppend vol, de spreker is toegejuicht geworden, het ge volg prachtig, al de toehoorders tot hun stelsel bekeerd Laten wij de overdrijvingen terzij Iets toch is zeker dat de sprekers ten voordeele van het algemeen stemrecht overal niet lijk te Zonnebeke worden onthaald. Wederom naar haar gewoonte blijft de .jbewarendgeziride partij achteruit, in plaats van haar aan het hoofd der bewe ging te zetten en de vruchten van haren arbeid, de eer en roem der moielijke taak zelf in te oogsten en niet door hare vijan dente laten plukken. Hoeverre zij onge lijk heeft zal ons de toekomst naar alle waarschijnlijkheid ten onzen nadeele en spijt leeren. RIK. Het Gentsche socialistische orgaan Vooruit schrijft in eenen opgebla zen toon, het volgende De werklieden die honger hebben mogen niet meer spreken of de gapen- de vuurmuilen en geslepen sabels worden tegen hen klaar gemaakt, be - d dreigen hen met lood voor het ge- vraagd en verdiend brood. Zooveel woorden, zooveel leugens Wie belet er den werkman te spre ken Wie ontzegt hem een recht dat elkeen in ons land bezit De werkman, in ons land, bezit zoo veel rechten als wie dan ook, maar wat hem even als aan alle anderen ver boden is: 't is van de orde te verstoren, van een andermans recht te verkrenken. Wanneer de orde verstoord wordt, wanneer de werklieden in opstand ko men tegen de politie en gewapende macht, op wiens rekening moeten dan de dooden, de verwonden, de veroor deelden tot gevangzitting gebracht wor den Onbetwistbaar op deze van de opsto- kers, die de werklieden tot opstand en geweldadigheden opruien, maar die zich weten uit de voeten te maken van 't oogenblik dat er eenig gevaar voor hen bestaat en den werkman aan zijn droevig lot overlaten. Scheinheilige volksverleider, roepen wij Vooruit toe! Nog iets De werkman lijdt honger, zegt Vooruit maar aan wie weêr de schuld Aan allen die gelijk Vooruit, die werklieden door valsclie beloften tot werkstaking aanzetten.... En de werklieden laten zich door de bedriegelijke woordenkramerijen der socialistische belhamels verleiden, die op niets anders uit zijn dan om hen uit te buiten. 'I Is op die wijze niet dat men de toe stand der werklieden zal verbeteren dat men hen meer welzijn zal verschaffen werkstaking, oproer en geweld leiden tot niets anders dan ramp en onheil Wat groote vaderlanders ontmoet men toch onder de schrijvelaars der Brussel- sche liberale-radicale dagbladen Niet genoeg van dagelijks de werksta kers tot opstand en geweldadigheden aan te hitsen, roepen zij gedurig de aandacht van hel buitenland op den zoogezegden gevaarlijken toestand dien heer zou be staan. Ja, zij die hier den werkman op het dwaalspoor hebben gebracht, roepen nu de hulp der vreemde mogendheden in, om de o: Je te herstellen alsof België machteloos ware het te doen. Welke verachtelijke rol spelen de libe rale-radicale schrijvelaars dan toch Die onvaderlandsche houding, die aan uitterste lafheid grenst, zal tot niets lei den, alleen kan zij in ons land eenige onrust doen baren. Alle die nieuwstijdingen hieromtrent zijn valsch, valsch tot iu den grond. Duitschland denkt er heden min dan ooit aan zich hier met onze zaken te komen bemoeien. ft Is overigens niet noodig men weet te Berlijn dat ons katholiek ministerie in staat is aan den oproer het hoofd te bieden. Wat groote vaderlanders toch Reeds brachten zij duizenden werklieden tot hongersnood, en nu willen zij België bij hunne fransche vrienden in verden king brengen Lekkerbekkerij. Om eene lekkere ha- ririgsaus te bereiden snijdt men eenen schoongemaakten haring, nadat hij van de graten ontdaan is, aan stukken; men voegt er dan twee hardgekookte eier dooiers en eenige ajuinen bij. men hakt dit alles zeer fijn en roert het tol een saus met olie, azijn en peper. Deze saus smaakt insgelijks zeer goed bij koud vleesch. Aardbeziën. Wie eet niet gaarne aardbeziën Voorzeker iedereen; dus zal eene aan wijzing om er vele te bekomen overal welkom zijn. Het gewoon mest doet vooral den struik groeien, maar werkt het vruchten- dragen tegen. Het schiet al in de blaren, zooals men zegt. Om vele, schoone, gezonde, smakelijke en sappige vruchten le bekomen, gebrui- ke men scheikundig mest van de volgen de samenstelling. 50 grammen soda-iiitraat, bij deland bouwers zegt men eenvoudig zout, 500 grammen zwavelzure ammoniak (sulfate d'amoniaque) 3kilos o verphosphorzure kalk (superphosphate dechaux) 2 kilos plaasters, 2 kilos zwavelzuur ijzer (sulfate de fer.) Van zulkdanig mengsel strooie men 200 grammen per vierkante meter, dus een kilos op vijf vierkante meters. Dat mest is niet bijzonder kostelijk. Het bovenstaande mengsel bestaat uit 8 kilos, dal zou nagenoeg een frank kosten en genoeg zijn om 40 vierkante meters aardbeziën mede te bestrooien. Maar de kwestie is waar men dat krij gen kan Daarvoor zult ge moeten gaan bij eenen fabriekant in chimieke meststoffen, maar bij 'nen goeden, zulle, die al die stoffen afzonderlijk in magazijn heeft,gelijk bij de firma Achilles Eeman Cle hier te Aalst. Duiven.— Door het nieuw toltarief, wil Frankrijk 25 fr. per 100 kilos inkomende rechten doen betalen aan de duivenlief- hebbers.die hunne lievelingen naar Frank rijk zenden.Dit recht,indien het aangeno men wierd, zou gelijk staan met het ver bod der Belgische duiven in Frankrijk, want de liefhebbers zouden dit hooge recht niet kunnen betalen. Distels. De heer Gouverneur onzer Provincie heeft het volgende besluit ge nomen Art. 1. Alle eigenaars, pachters, huur ders, vruchtgebruikers, of andere bezit nemers, zijn gehouden voor 1B Juni en tot 1" October 1891, derwijze den bloei te verhinderen, de distels uit te roeien of te doen uitsteken, die in de door hen bezeten of gebruikte gronden te vinden zijn. Art. 2. Indien de belanghebbenden in gebreke blijven, binnen het hierboven bepaalde tijdstip, de voorgaande bepalin gen na te leven, zal, bij bevel van den Burgemeester, dit van ambtswege gedaan worden op de kosteu der overtreders, en dit ongeminderd de straffen waarmede artikel 4 van het tegenwoordig bevel schrift dreigt. De kosten der werkzaamheden zullen, desgevallende, geïnd worden door het plaatselijk Bestuur, zooals in zake van belasting. Art. 3. De Burgemeester waakt op de stipte nakoming der maatregelen voorzien door het tegenwoordig bevelschrift. Art. 4. De overtredingen der schikkin gen van artikel 1 worden gestraft met eene boet van 5 tot 15 franken. Bij verzachtende omstandigheden, kan de boet verminderd worden, zonder ech ter beueden 1 frank te dalen. Werkstaking dep dokwer kers te Gent. De dokwerkers hebben aldaar maan dag morgend geweigerd twee engelsche stoombooten te lossen, geladen met ko len en bestemd voor de fabrieken dier stad. De werkstakers, ten getalle van 700 liepen in de stad rond. De meetings van maandag avond. Zooals aangekondigd was hebben de socialisten maandag avond drie meetings gehouden in Spiegelhove op de Nieuwe Wandeling, in Vooruit en iu den Café du Nord, op de Vrijdagmarkt. Anseele sprak in Spiegelhove 't was daar de voornaamste der drie meetings. In alle drie werd lezing gegeven van eene verklaring van de leiders uitgaande. Daarin wordt gezegd dat de Gentsche socialisten tot hiertoe het denkbeeld van algemeene werkstaking hebben verstoo- ten; vooreerst omdat deze in weinig tijds de weerstandkassen zou uitputten ten tweede, omdat de burgerij, verbitterd tegen de samenwerkende maatschappijen geen krediet zou geveu aan werkstakers; ten derde, omdat het solidariteitsgevoel, zoo weinig ontwikkeld tusschen werklie den der verscheidene nijverheidsvakken, de algemeene werkstaking zeer moeielijk zooniet onmogelijk zou gemaakt hebben. Nochtans, indien niettegenstaande al deze moeielijkheden de Gentsche socia listen het oogenblik gunstig achten om in werkstaking te gaan en voelen wils kracht genoeg te hebben om al de moeie lijkheden welke deze daadkau na zich slepen te boven te komen, dan zijn de hoofdmannen gereed zich aan het hoofd te stellen ondanks de vervolgingen aan dewelke zij zouden kunnen bloot staan. Deze verklaring werd op luidruchtige toejuichingen onthaald. Daaruit blijkt nochtans dat de hoofd mannen geene partijgangers van de alge meene werkstaking zijn maar moest de drang der omstandigheden tot werksta king leiden, zij zouden de leiding der be weging in handen nemen. Zij zouden dus te Gent doen, lijk de Algemeene Raad der Werkliedenpartij van Brussel gedaan heeftde werksta king goedkeuren als zij uitgeborsten is. Daar hij de socialisten alhier meer orde en tucht heerscht dan bij de Waal- sche werklieden, is het te denken dal de leiders niet zullen vooruitgeloopen wor den. Besluiten dep Katoenbe werkers. Men leest in Vooruit Maandag avond hield de a Katoenbe werkersvereeniging eene algemeene vergadering. Geen enkel lid ontbrak. Na rijpe overweging en breedvoerige bespreking werden de volgende besluit- selen met algemeene stemmen genomen 1. Den arbeid voortzetten tot het be sluit van den Landelijken Raad der Werk lieden-Partij. 2.Het invoeren der wekelijksche ronde in al de katoenspinnerijen van Gent. 3. Van heden af het bestuur over eene som van 500 franks te laten beschikken tot ondersteuning aan de werkstakers. 4. In alle katoenspinnerijen zal eene deputatie bij den fabrikant gaan om zijne medewerking te vragen voer de herzie ning van art. 47 en het Algemeen Stem recht, waarvan woensdag op de partij, vergadering verslag zal gegeven worden. Op den Dok. Dijnsdag morgend was het op den Dok veel kalmer. Omtrent de helft der werk lieden waren bezig met het lossen der booten. Men voorziet dat heden het werk algemeen zal hernomen zijn. Men ontmoet nog wel groepjes van werklieden welke niet aan den arbeid zijn doch degenen die werken worden gerust gelaten. Dat de gemoederen maandag wat meer warm stonden is waarschijnlijk toe te schrijven aan den maandag zelf eit ook al min of meer aan de meetings, daarbij 't was Negenmei, een dag die altijd wat meer lamlendigheid in het werk brengt. Wat ook wellicht heeft doen nadenken is dat de schepen, konden ze niet gelost 'worden, te Terneuzen zouden gebleven zijn en dat men van daar de kolen per ijzerenweg in de fabrieken zou gebracht hebben. In dat geval zou de werkstaking, welke voor gevolg moest hebben de fabrieken bij gebrek aan kolen te doen stil vallen, haar doel volkomen gemist hebben. Ook schijnt het dat de werkstaking onder de werkersbevolking, zells onder de socia listische, geenen bijval vindt. De burgemeester van Brussel heelt de manifestatie verboden die de socialis tische leiders zich voorstelden te ver wekken in de straten van Brussel, ten einde de mijnwerkers aan te hitsen om in hunne werkstaking te blijven volhar den en de werklieden te Brussel aan te zetten om op hunne beurt het werk te staken. M. Buis heeft gehandeld in het belang van den handel en de nood zakelijkheid van de zaak niet te bevoor- deeligen van dezen die na de werkstaking der mijnwerkers afgekeurd te hebben ze te Brussel willen verwekken. In West-Vlaanderen. Het is een verblijdend verschijnsel, te zien dal in het vlaamsch, katholieke West-Vlaanderen een onverpoosd propa ganda wordt gemaakt, tegen't socialism. Meeting op meeting wordt er alle we ken gehouden in de dorpen dezer provin ce en de socialisten die huune leerstel sels komen preeken, loopen meer dan eens gevaar, ontvangen te worden als honden in een kegelspel. De inwoners van Anseghera hebben een adres van getrouwheid gestemd en naar den Koning gezonden. Dit adres was opgemaakt in eene meeting onder de opene lucht. Xe Antwerpen. Volgens Vooruit (die ook van de eerste leugen niet gebersten is) heerscht er te Antwerpen eene gisting onder de dok werkers. Er heerscht eigenlijk niets dan de grootste bedrijvigheid aan het laden en lossen der schepen. De talrijke aankom sten van drie- en viermasters, die gan- sche ladingen tarwe uit San Francisco aanbrengen, geven veel leven aan onze kaaien. De roode plakkaartjes waarop Anseele per telegram uit Gent meldt dat zijne dokwerkers den arbeid staken en waarna hij vraagt wat wij hier zullen doen, wor den niet eens gelezen of wel met een medelijdend schokschouderen voorbij ge gaan. Eenige leiders hebben gepoogd maan dag avond meetings onder de opene lucht te houden, maar ft pakte niet. De spre kers hadden slechts voor toehoorders de gewone bezoekers van het lokaal, eigen lijk figuranten, die met het dokwerk zoo veel te stellen hebben als de man uit de maan. Luik. Maandag namiddag maakten een vijftig tal werkstakers, gewapend met geweren, jacht op de kraaien in hel bosch van Sorion om aldus aan den kost te geraken. De politie liet ze maar begaan. De algemeene toestand. De Courrier de Bruxelles maakt de vol gende welgepaste opmerking De leiders en woelmakers uit den luiksehen kolenbassijn, toonen op dit oogenblik eene aarzeling die zonderling is om na te gaan. De bijval der betooging van 1 mei had hen bedwelmd zij meenden nu de beweging te kunnen leiden naar welge vallen, in overeenkomst met de socialis ten uit de andere centrums. Eu men kan zeggen dat de geheele beweging mislukt is. De mijnwerkers uit het Luikerland hebben eene stoutmoedig heid, die aan vermetelheid grenst, wan neer zij in benden zijn. Dan vreezen zij niets en loopen het gevaar tegemoet, hoe groot het dan ook zij. Dit gebeurde bij het begin der tegen woordige werkstaking. Zij waren 10,000 man sterk, en meenden geheel de macht in handen te hebben. Maar de patroons lieten hen los en lieten zich door de groep woelmakers de les niet spellen. Nu is alles veranderd. De betoogin gen hebben geenen aantrek meer, de redenaars der meetings worden niet meer aanhoord en langzaam zien de sukke laars de armoede naderen. De werkman ziet dat hij eene fout, eene dommigheid beging en na acht dagen werkstaking, acht verloren dagen, na de bedreiging der patroons van liever weerwraak te nemen dan toe ie geven, na gezien te hebben dat de algemeene;werkstaking een droombeeld is dat zich nooit zal ver wezenlijken, keert de openbare denk wijze de leiders den rug toe. In Luik zag men dat de Borinage en het Centrum gedeeltelijk werkten, dat in Frankrijk, in Duitschland, in Engeland iedereen werkte en zich van de ongeluk kige misleidden niets aantrok zij zagen dat zij bedrogen waren en keerden terug De patroons echter houden kop. Zij weigeren ongenadig alle werk aan de opstokers en de maatschappij Cockerill alleen heeft een zestigtal mannen gewei gerd terug aan te nemen. Nog eenige stuiptrekkingen, zegt de Courrier, nog eenige pogingen van de leiders en de beweging zal gedaan zijn. Ongelukkig is de arme verdwaalde, die de gebroken potten betalen moet. Machinisten eii peerden. In bijna al de mijnen hebben de machi- nisten thans ook den arbeid gestaakt. In sommige mijnen heeft men de peerden boven gehaald, maar in andere hebben de machinisten geweigerd hiertoe meê te helpen, zoodat de arme dieren in de put- ten van honger zullen moeten omkomen, als er geen middel gevonden wordt om hen voedsel te brengen. KIESKRONIJK. De Commissie van Krijgsdienstbaar- heden te Antwerpen heeft maandag defi nitief als kandidaat voor de Kamerkiezitig van 2i Mei aangenomen, M. Louis Van den Broeck, van de firma Van Maenen en Van den Broeck, aldaar. IVotariëele anoni een op cle -4tde bladzijde. De Volkskamer heeft de be raadslaging over de begrooting van oor log voortgezet. Det Senaat heeft zijne werk zaamheden hernomen en onmiddellijk de beraadslaging over de begrooting van spoorwegen, posten en telegrafen aan gevangen. De heeren barons de Pitteurs en Bethune, alsook M. Lammens hebben den heer minister Van den Peereboom gelukgewenscht over de afschaffing det bibliotheken in de statie alwaar onzede lijke boeken werden te koop geboden, Baron de Coninck hield eene critische redevoering over den onrechtveerdigen posttaks waarmeê de dagbladen belasi zijn. Schrikkelijke ontdekking. Kind in stukken gesneden. De wijk van hel stadhuis te Brussel werd zaterdag in op schudding gebracht door eene ijselijkt ontdekking. Een naamlooze brief had het parket verwittigd dat een pasgeboren kind op de kaasmarkt vermoord was. De magis traten begaven zich naar het aangewezen huis, vergezeld van twee politieofficieren en men vond bij eene ernstige huiszoe king in den gemakput het hoofd, de ar men en de beenen van een kind dal gezond moest geboren zijn. Een nader onderzoek deed naar het schijnt zien dat het kleine slachtoffer reeds eene maand oud moest zijn, toen het vermoord werd. Het lijkje moet met een zeer bot in stukken gesneden zijn. FRANKRIJK Misdaad te Marseille. Overeen drie tal dagen kwamen de echtgenoten Cour non, welke eene hut bewonen in de val lei van Oriol, den kommissaris van poli tie verwittigen, dat zij bij hunne tehuis komst de meid Anna Faure verdronken hadden gevonden, in eene kleine water kom, in den hof hunner woning. He. arme meisje lag met het hoofd in 't water in hare verwrongen hand eenen pape gaai houdende. Zij dachten dat de meid den vogel ver volgd had en op ft oogenblik dat zij hem greep met het hoofd tegen den rand van de waterkom gevallen was. Door dei schok het bewustzijn verliezende, moesl zij in ft water gegleden en aldus verdron ken zijn. De kommissaris geloofde die geschie denis, maar hij vernam weldra dat hel meisje eenige weken voor het ongeval eene verzekering van 100,000 fr. op hel leven had aangegaan. De premie van dep eersten semester vwas gestort. De proku- reur der republiek, de zaak vernomen hebbende, verbood de begrafenis van het meisje en had spoedig de zekerheid er eenen moord gepleegd was. Cournon had, in overeenkomst eenen handelaar, in een plaatsingsburtó' de meid gezocht, ze in dienst genome! en ze met veel voorkomend behandeld Aldus kon ze me spoedig overhalen din verzekering op haar leven aan te gaan. Uit het onderzoek is gebleken dat het slachtoffer een zwaren slag in den hall had ontvangen. De moordenaars hebben daarna het meisje met het hoofd in he. water gelegd. De echtgenooten Cournai en de handelaar zijn aangehouden. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnenzonde purgatie, zonder kosten door het aangenaw gezondheidsmeel, Du Barry van Londfi genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitalag, geK zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsvertf ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurif heden, wrangheden, hartklopping, slijmerighedtt brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teerint hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizeül heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, ik peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid 6 geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstellr nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaii- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bl« als ook alle ontstdcingen en alle koortsachtige geurt het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, aju; en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 'tl bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alW ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te ot wjjken. 100,000 genezingen jaarlijks er onder k grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijk Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestim den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Br han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476de E. H. pastoor Compj' van 18 jarige maagziekte, sleehte spijsverteeril maag- en zenuwpijnen, zwakheid en naehteli.k z«» en. N. «0,625. Avignon 18 April 4876. De Re* Ienta van Du Barry heeft mg op 61 jarigen ouderdM genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedu» zoodanig dat ik geene beweging meer kon miW noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpl) nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. T«g« al e deze kwalen, waren alle remedièn even krachtt loos gebleven, de Revalenta heeftjmij volkomen gerff Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N,

De Denderbode | 1891 | | pagina 2