Een en ander. Werkstakingen. Vasters. Tanner en Succi hebben mededingers gevonden. Acht geneeshee- ren en een kunstschilder van Munchen, van 20 tot 55 jaren oud, hebben met een wetenschappelijk doel gepoogd gedurende 60 uren te vasten, zich alleenlijk verge noegende een weinig water te drinken met ijzerroest. Tijdens de proef hebben deze lieeren hunne gewone bezigheden gedaan. Een hunner heeft in den loop van den derdea nacht een ei moeten uit drinken. Na vieren twintig uren tijd ge voelen allen eene zekere vermoeienis, zonder nochtans anders ongesteld te zijn. De Flandre libérale verzekert dat een heer van Gent, die, vroeger jaren, veel leed aan jichtpijn, thans volkomen ont slagen is van die kwaal, door nu en dan eenen vasten van zestig uren te onder houden. Bericht aan de lijders. Berijmd recept tegen de muizen. Hebt ge in schuren of in huizen, Vrienden overlast van muizen, Knagend aan uw kaas en brood, Peinst ge soms met somber zwijgen, Hoe gij 't volkje weg zult krijgen, Zint ge zelfs op gift en dood. Strooi op planken en in kasten, Waar de muizen zich vergasten, Frissche wilde kruizemunt. 'k Wed dat gij, na weinig dagen, Van de gansehe horde ontslagen, Gift en katten missen kunt. Het Land.) Doorloopende treins. Wat zal men nog uitdenken In Amerika zullen nu treins gebezigd worden die aan elke statie de reizigers zullen afzetten en de nieuwe opnemen, zonder dat daarom den trein moet stil staan, of zelfs zijnen gang vertragen. Zie hier hoe dit in zijn werk zal gaan Gedurende de reis, doet men deze die in de eerste statie moeten afstappen, in de laatste wagens gaan. Als de trein niet ver van de spoorhalle is, worden die wagens van den trein afgehaakt en op eene andere lijn geschoven, waar zij heel zachtjes en zonder schokken stilhouden. De trein rijdt voort zonder een oogenblik stil te staan. Voor de nieuwe op te nemen reizigers, plaatst men deze in eenen wa gen, die op eenen platvorm staat; zoo haast de trein voorbij is, laat men den wagen de helling afloopen en zoo komt hij zich langs achter bij den trein voegen waaraan hij onmiddelijk vastgehaakt wordt. De treins zijn ingericht dat men van den eenen wagen in den anderen kan gaan. Gij ziet dat het zeer eenvoudig is. Dit zal reizen zijn zonder een oogen" blik te verliezen. Vogels. Een korrespondent van de Field vestigt de aandacht op het geringe aantal zangvogels, dat deze lente van de reis naar Zuid-Frankrijk en Italië in En geland is teruggekeerd en geeft als oor zaak daarvan op, dat in den laatsten tijd in de zuiderlijke landen de meeste dier vogels, gedurende hunne overwintering aldaar worden gevangen of door het jachtgeweer den dood vinden, om daarna in de restauraties op de spijskaart te worden gebracht. Menig reiziger, die de Riviera bezocht, moet de groote hoeveel heid jdeine vogels hebben bemerkt, die de poeldeniers in hunne winkels te koop bieden op een der dagen van het jongste Kerstfeest schatte onze zegsman het ge tal dier kleine slachtoffers, dat te Toulon op de markt werd gebracht, op ongeveer 5000. Wanneer men deze maatstaf aanneemt voor de overige steden van Zuid-Frank rijk en Italië, zal men het niet meer on begrijpelijk vinden,dat zich thans slechts weinig zangvogels in de bosschen onzer noordelijke landen doenhooren. Snelheid der duiven. De Indépen- dence Bretonne meldt dat bij den wedstrijd voor reisduiven die te Nantes heeft plaats gehad, de afstand tusschen deze stad en Saint Brieuc door de elf mededingers is afgelegd in 3 ure 8 minuten, 3 uren 20 minuten, 5 ure 47 minuten, 3 ure 56 mi nuten, enz., en door de laatste in 4 ure 48 minuten, dat is dus oene wederkee- rige snelheid per minuut van 899,845,749, 718,586 meters. Provinciale kiezingen van 24 Mei. Nïnove.—M. Jan Van Langenhaecke, advokaat te Demlerwindeke, onafhanke lijke katholieke kandidaat, werd, dank aan de stemmen der liberalen, gekozen met 527 stemmen meerderheid. IVederbrakel. M. De Raedt, katholiek, gekozen zonder strijd. Gent. Geldige stemmen, 6,129. M. Braun, liheraal, gek. met 4,024 st. M. Cambier, progressist-socialist, niet gek. 2098 stemmen. Nazareth. De katholieke kan didaat,M.Kervyn,is zonder strijd gekozen. Assenede. Geene strijd. De katholieke kandidaat, M. Verhaegen. is gekozen. Brugge. M. d'Hont-Hoste, con servatie!, is zonder strijd gekozen. IJperen. M. Frayes, katholiek, gek. mei 1641 stemmen M. Houtekind, liberaal 829 stemmen. Meehelen. 3835 stemmers. Gekozen, twee katholieken MM. De Cos- ter, 2685 st., Ortegat, 2658. Socialisten MM. Desuiter, 929 st., Verhelen, 746 st. Elsene. Zonder strijd is de libe rale kandidaat, M. Steens, gekozen. Charleroi. M. Lepage, libe raal, is gekozen zonder strijd. Dison. M. Singer, liberaal, ge kozen zonder strijd. Gosselies. Geene kandidaten voorgesteld. Bertrix. M. Üelogne, conser vatief, is gekozen zonder strijd. Hollogne«aux.Pierre8. M. Renson, liberaal, is gekozen met 400 stemmen meerderheid. Leuze. M. Mouligneau, katho liek, gekozen met 732 st. M. Fontaine, liberaal, 679 stemmen. Fontaine-FEvêque. M. Buchet, liberaal, zonder strijd gekozen. Doornik. MM. Huet, liberaal, 1105 st. Lechantre, independent, 798 Roger, progressist, 468M. Maréchal, socialist, 63. Balloteering tusschen MM. Huet en Lechantre. "Vervier». M. De Bertry, libe raal, zonder strijd gekozen. Bastenaken. M. Gribomont, katholiek, zonder strijd gekozen. Nu, dat de omzetting onzer stedelijke schuld gestemd is en eene nieuwe lee ning van 1,500,000 Irank tegen fr.3,54 ten honderd en aflossing dezes kapitaals in 90 jaren,werd aangegaan, gaat er ernstig te denken vallen aan de plaats waar vooral het nieuw hospitaal zal opgericht worden. Een der voordeeligste plaatsen, naar 't gedacht van velen, ware de gron den gelegen ter wijk St. Job, tusschen het buitengoedje gebouwd door wijlen den heer apotheker Vanden Herreweghe thans toebehoorende aan dame We Alex. Liénart en de eigendommen van M. Judo- cus Duwez. Onze Burgerlijke Godshuizen, bezitten aldaar meer dan de noodige gronden. Voor 't overige dit gedeelte des grondgebieds onder stad is onder alle opzichten zoo gezond als eenig ander. Ook nog,zou de oprichting van het nieuw hospitaal aldaar tot ontwikkeling dezer wijk strekken die, tot heden van alle openbare werken is verstoken gebleven, en, om zoo te zeggen, in verlatenheid verkeert. Dagelijks reizen er hier ter stede tal rijke klachten op tegen de uiterste trage bediening des publieks in ons postbureel. Verhaasten wij ons te zeggen dat het personneel er voor niets tusschen is. Op zekere oogenblikken moet het publiek wachten en blijven wachten, en meer dan eens is het reeds gebeurd dat men bijna een halve uur moest bl jven opschuiven eer men bediend geraakte't Is onbe twistbaar de twee. nu beslaande win ketten zijn, op zekere uren, onvoldoende voor den dienst. Kan die toestand niet verholpen wor den Wij denken,ja. Zou men den be diende van den telegraaf niet kunnen ge lasten bijvoorbeeld met het debiet van postzegels gelijk het voor andere telegraaf bureelen 't geval is Dit zou onzes dun- kens reeds eene ontlasting wezen voor de heeren postbedienden. Een vriendenhand schrijft ous dal zekere heerschappen op de kap van den Denderbode vreeselijk gedon derd hebben.omdathijde kandidatuur van den heer A. Fransmanheeft voorgestaan Wij antwoorden De Denderbode bleef slechts aan zijn verledene getrouw; altijd en in alle omstandigheden, onder steunde hij de kandidaten regelmatig door de Komiteiten der Katholieke Bewarende Vereeniging in ons arrondissement voor gesteld. Aan die gedragslijn, wil en zal hij ge trouw blijven zonder vaar nocli vree» van iemand, al ware die iemand nog zoo sterk, nog zoo machtig Aldus handelende denkt De Dender bodes te werken tot eensgezindheid en verstandhouding, tot bewaring der tucht onder de Katholieken welke zoo noodza kelijk zijn tot heil onzer partij vooral in deze troebele tijden. Aldus handelende heeft bij de verzeke ring van later wanneer wij tegenover den gemeenen vijand zullen staan, zijn verle dene niette moeten verloochenen en eene houding aan te nemen die verre is van moedig te wezen Te Gent heeft zondag, eene betooging plaats gehad. De manifesteerders waren van 800 to' 1000 in getal. De aangekondigde stoet der Gentsche socialisten is zondag om zes ure des avonds, uitgegaan. Er namen zou een duizendtal personen aan deel. Men bemerkte in den stoet ver scheidene der hoofdmannen van den vooruitstrevenden liberalen Kring, als de heeren De Brouckere, Cambier, Heyn- derickx, Gequier, Van Loo, enz. Twee muziekkorpsen speelden voor de Concordeop den Kouter, de Marseil laise en er werd aldaar door de socialis ten Leve Cambier geroepen. Alles liep overigens in de beste orde af. De toestand aan de haven verbetert dagelijks te Gent. Vrijdag waren er reeds meer dan 600 lossers aan den arbeid. De dokken hebben reeds een geheel ander aanzichtde nieuw aangeworven buiten lieden en de werkstakers die reeds aan het werk zijn geraakt, werken volop. Donderdag zijn reeds drie booten met kolen de haven binnengevaren. Het schijnt toch dat er eene neiging tot werkhervatting onder een gedeelte der stakers van Charleroi komt. 1200 metaal bewerkers keerden naar de fabrieken te rug. Zij vonden echter de poorten toe gesloten tot nader orde stond er aan geplakt. Toch is het waarschijnlijk dat men vandaag de vuren zal ontsteken. De koolwerkers gaan voort in hunne hardnekkigheid. In den omtrek van Charleroi blijft de toestand nog altijd dezelfde de werksta kers weigeren steeds hardnekkig den arbeid te hervatten. Te Peruwelz zijn het voornamelijk de timmerlieden, welke over de dagloonen klagen. Eenige patroons hebben de loo- nen verhoogd. In den Borinage verwachtte men zich maandag aan eene volledige hervatting, voor zooveel die volledig kan zijn want men moet rekening houden van de tal rijke werklieden die door de patroons geweigerd worden,om hunne deelneming en aanhitsingen tot werkstaking. Ook zullen de leveringen,die de mijnen te doen hebben, vooreerst nog zoo aan zienlijk niet zijn, daar verscheidene voor name nijverheidsgestichten groote be stellingen van steenkolen inden vreemde hebben gedaan, waarvan de aflevering verwacht wordt. Men verwacht dus dat, ondanks de eischen van de leiders, de loonen eerder zullen verlaagd dan verhoogd worden. De advokaat Journez.van Luik, is door den tuchtraad der balie voor eene maand opgeschorst, voor deelneming aan de socialistische woelingen. Depeches uit Luik en uit Bergen, mel den dat de hervatting algemeen is. Te Charleroi zijn nog 25,000 werksta kers. In het Centrum, in den Borinage en in de provincie Luik is de hervatting alge meen. RECHTERLIJK KRONIJK. Schandaal in het gasthuis. De recht bank van Brussel heeft de studenten B. en V., die zich in het St-Jansgasthuis dier stad aan een onnoemelijk schandaal hadden plichtig gemaakt, elk tot 3 maan den gevangenis en 100 fr. boete veroor deeld. Dezer dagen verschenen voor de kor- rektionneele rechtbank van Brussel 77 beloogers, aangehouden donderdag en vrijdag der verledene week. Tusschen die 77 manifestanten waren slechts 4 werklieden en de rest waren hancelsreizigers of schoelies zonder be roep 2 werklieden werden vrijgespro ken. De 75 anderen werden veroordeeld op het rek wis tori u ra van den heer Jotirand en ontvingen straffen van 15 dagen ge vang, i 1/2 maand en van 25 tol 50 fran ken boet. Loten op termijn. De rechtbank van Brussel heeft zekeren Joseph Mitrand, bankbesluurder en een der slimme uit vinders van den verkoop van loten op termijn, tot 8 maanden gevangenis ver oordeeld. Mitrand is slim genoeg geweest, zich niet ter zitting te laten zien. Meubeldieven. Nabij de gemeente Lens (Henegauwen) staat een schoon bui tengoed,toehoorende aan graaf de Madre, dat 's winters onbewoond, doch daarom niettemin van meubelen voorzien blijft. Zekeren schoonen morgend vond de huisbewaarder liet kasteel schier totaal leeggeplunderd. Meubelen, kunstvoor werpen, tapijten, gordijnen, alles was verdwenen, gestolen door drie der def tigste personen der gemeente. Het waren een metsersbaas, een eige naar van kalkovens en,., de gemeente ontvanger, die er hunne woningen mede gegarnierd hadden. De rechtbank van Bergen heeft hen elk tot drie maanden gevangenis en geza- mentlijk tot 5000 fr. boete veroordeeld. WETTELIJKE BESLUITEN. De heer C. Dalsehaert, thans verifica teur van le klas te Aalst, is bij koninklijk besluit van 18 Mei opzichter der registra tie van 2C klas benoemd te Dendermonde. Volkskamcr. Na de logen straffing dour M. Vanden Peereboom ge geven aan M. Deprez van Charleroi aan gaande zijne beweering als zouden de katholieken bij voorkeur in 't bestuur der IJzerenwegen, Posten en Telegrafen be noemd worden, zette de Vergadering de algemeene beraadslaging voort over de begrooting vau binneniandsche zaken. De heer minister weerlegde zegevierend alle de beschuldigingen van partijdig heid in de benoemingen der burgemees ters. M. de Burlet en De Trooz dreven geestig den spot met de zwanzerij van hoogergenoemden M. Deprez, namelijk dat eene ontbinding der Kamers de libe ralen terug aan 't bewind zou brengen. G. Z. J. C. A. S0LEMNEELE OCTAAF van het Allerheiligste Sacrament des Autaars, in de kerk der Arme Claren Colettinen. Donderdag 28 Mei, feestdag, en de volgende dagen der Octaaf, zal het Aller heiligste Sacrament ter aanbidding uitge steld worden, om 6 ure met de gewoon lijke Mis, lot na hot Lof, welke zal ge schieden om 3 ure namiddag. Vrijdag 5 Juni, feestdag van het H.Hart van Jesus, en gedurige aanbidding: om 6 ure de eerste Mis, met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lot, om 8 ure de Hoogmis, om 4 ure, het Lof met Te Deum. HANDEL EN NIJVERHEID. Verlaging der rechten op de granen in Frankrijk. De fransche Kamer heeft zaterdag een voorstel van M. Viger aange nomen, waarbij de rechten op granen en meel verlaagd worden tot 3 en 6 franks, voor den duur van I jaar, te rekenen van augusti 1891 af. EneyklieU. De dagbladen van zondag en maandag deelden de En- cykliek mede van O. H. Vader Leo XIII, betrekkelijk de sociale kwestie. Het werk van Z. H. de Paus is le wijdloopig om door een weekblad overgenomen te wor den. Eene beknopte mcdedeeling zou het ;evaar opleveren van de verklaringen er n vervat in haren geest te krenken. Allerhande nieuws. Zie Notarieel© an on een op <1© bladzijde. De gendarmerie van Ninove heeft vrijdag nabij Nederhasselt een twintigtal Bohemers aangehouden, die beschuldigd worden van verschillige diefstallen. Men was verplicht vier dier bruinvellen, die hevigen tegenstand boden,achter hunnen wagen vast le binden en zoo naar de stad te brengen. Volgens de Réforme zou hetgrond- begin van herziening der grondwet, den 15 juni kunnen besproken worden in de Kamer. In den Bond tegen het drankver- bruik heeft men een verslag ingediend over 1890 het verbruik van sterken drank vermindert niet, al zijn er dan ook 10,000 drankbuizen minder daar blijven er nog 171,512 in het land. Den 15 Juni zal een der belangrijk ste gestichten van België, namelijk de pottenbakkerij van Karamis, den vijftig- sten verjaardag zijner stichting vieren. Er werken daar 800 werklieden nooit is daar spraak geweest van werkstaking. De Liforme bevat een artikel geti teld doodendans over den terugkeer van de stoomboot Quinsembo uit Congo. Vier blanken en verschillende zwarten zijn op die reis den dieperik ingegaan, en het is ook aan boord van dat schip dat M. Corona, consul van Italië, gestorven is, alsook drie werklieden-beambten. De negers aan boord werden,na eenige jaren dienst in de kolonie, naar hunne verschillige gewesten teruggebracht doch zij hadden de ziekte in het lijf, en geen dag of er waren verscheidene doo- aen, zegt de Réforme. Het schijnt dat de werkzaamheden aan den spoorweg niet vooruitgaan uit hoofde der ziekten en er nog slechts twee kilo meters, buiten Matadi, gelegd werden. Is dat alles waar 1 Waarom worden de tijdingen, indien zij valsch zijn niet tegengesproken door het gouvernement, te Brussel gevestigd De reklaam tot het uiterste gedreven. Eenige dagen geleden begraafde men een spijshuishouder, welke in een der voorsteden van Brussel had gewoond. Een vleeschhouwer deed op de kist eene kroon leggen, waarvan liet opschrift luidde alsvolgtAan mijnen makker en vriend X.., J.., vleeschhouwer. straat nummer, stal n° volgt de naam van de markt. Een andere spijshuishouder ging nog verder. Op eene der linten van de kroon welke hij naar het sterfhuis bracht, las men het volgende X..., spijshuishou der (volgt het adres), bedient in de stad. Een aftroggelaar. Sinds eenige dagen biedt zich een persoon, die zegt U... Alexander te heeten en te Aken te wonen, in de magazijnen van konfecliën teBrusselaan en kiest er kleedingstukken uit. Hij geeft een valsch adres op en doet zich door den loopjongen van het maga zijn vergezellen om de koopwaren naar huis te brengen. Halfwege de baan geko men,zegt hij eenig voorwerp in het maga zijn te hebben laten liggen en verzoekt dén loopjongen het te gaan halen. Hij biedt zich aan om de kleedingstukken midderwijl vast te houden, Onnoodig te zeggen dat de loopjongen niets vindt in het magazijn en dat. de aftroggelaar on- dertusschen de kleedingstukken in vei ligheid brengt. Alzoo heeft hij in verscheidene konfek- tiehuizen gehandeld. Vrijdag avond keerde een paarden koopman, wonende te Likenbeek, met een schoon jong paard vari de jaarmarkt van St.Jans- Molenbeek naar huis. De man was in staat van dronkenschap en sloeg gedurig op de achterpooten van het paard. Toen hij op Ukkel was, ging hij voort met slaan, ondanks de waarschuwingen der voorbijgangers. Eensklaps bekwam hij op den buik een hevigen hoefslag die zijn leven in gevaar brengt. Men heeft hem in eene naburige apotheek gedragen en hem vandaar naar huis vervoerd. Zaterdagnacht is er inbraak ge pleegd bij den landbouwer Vercuysen te Melle werd er een gansch verken,welk in de kuip zat, gestolen. Zij zijn langs de kamer gepasseerd waar de kinders slie pen en hebben er eene schop, eene raak, en een geweer welke aan den muur hin gen op het hof gebracht waarschijnlijk om die voorwerpen mede te dragen. Zij hebben er ook eene hoeveelheid droog vleeseh medegenomen. Men denkt dat de daders moeten gestoord geweest zijn in hun werk, want zij zijn om het alem niet meer geweest. Tot hiertoe zijn de daders onbekend. Behendige schurken. Zondag eer ste Sinxendag wierden de agenten Crom- bez en Declercq van Rousselare verwit tigd dat er in eenen winkel reeds twee maal betalingen hadden gedaan geweest met kardoezen van eenen frank die alleen lijk twee centen op ieder uiteinde bevat ten en het overige was een koperen bui zeken opgevuld met aarde. Zij stelden zich op zoek om den dader te ontdekken en hunne moeite wierd met eenen goe den uitslag bekroond. Zij vonden den da der die hen verklaarde dat hij op zijn werk zijnde een koperen buizeken had gevonden; dat hij dit buizeken in eiude- kens had gevijld en dat hij aan ieder uiteinde der kardoezen twee centen had gesteken, dat hij voor zijn dagloon goede kardoezen had ontvangen deze in zijnen zak had gesteken en de vervalschte aan zijne moeder had gegeven die ze vertrou welijk had uitgegeven. Zoo had hij er vier gemaakt en zulks had hij gedaan, om drinkgeld te hebben, zegde hij daar hij geerne zoude gedaan hebben zooals zijne kameraden. Moord te Lisseweghe. De ge meente Lisseweghe, bij Heyst-aan-Zee is het tooneel van eenen moord geweest, die de geheele gemeente in verslagenheid heeft gedompeld. Een werkman, Louis Luyckx, is zon dag morgend in zijne woning gedood gevonden, het hoofd met bijl- of hamer slagen verbrijzeld. De ongelukkige had daags te voren zijn veeniendaagsoh werkloon ontvangen, bedragende ten hoogste een 30tal frank. Daar deze niet meer op het lijk gevonden werden, vermoedde men met recht dat de diefstal tot de misdaad aanleiding gaf. Het onderzoek, dat zondag morgend reeds begon, heeft nog niet tot de ont dekking van den moordenaar geleid. Vreeselijke donderslag. Eenige dagen geleden had te Baillemont, kleine gemeente van het kanton Gedine, een vreeselijk ongeluk plaats. Een dertigja rige jongeling, de heer J. Gillet, geleide een gespan, bestaande uit twee koppel ossen.Het was ongeveer twee ure in den namiddag. Niets liet vermoeden dat een onweder op handen was. De jongeling ging naar het veld, om eene kar strooisel,dat andere leden zijner familie bereidden. Eensklaps scheurde het wolkgevaarte open en een vurige schicht schoot door de ruimte. Een luide donderslag, de ee nige die gehoord is geworden, weer galmde. De ongelukkige jongeling was eilaas dood gebliksemd. Hij was gevallen met de zweep in de hand en nevens hem lagen drie ossen, insgelijks dood geblik semd. Men kan zich gemakkelijk de wanhoop en de smart voorstellen der broeders en zusters van den ongelukkige, toen zij het lijk vonden. Een vreeselijk ongeluk heeft plaats gehad aan de kerk Bon Secourste Peru welz, die men bezig is met heropbou wen. De metsers hernamen donderdag hun werk. Wanneer vier werklieden zich op de stelling bevonden, stortte deze in en de vier werklieden werden in de ruimte geslingerd. Een der werklieden viel van eene hoogte van 8 meters. Men nam hem op in eenen betreurenswaardigen toestand. Het is een werkman van Peruwelz, va der des huisgezin». De arme werkman is naar de sakristij overgebracht, waar hij, na twee uren lijden, bezweken is. Het slachtoffer dezer ramp heette Jozef Marlier en was hoog- tens 30 jaar oud. Het gerecht heeft een onderzoek geopend om de verantwoorde lijkheid vast te stellen. Het lijk van het ongelukkig slachtoffer 'is naar zijne woning overgebracht. Men kan zich gemakkelijk de smart der we duwe voorstellen. Het wilde dier, dat in de bosschen van den Borinage en de fransch-belgische grens rondloopt, is nog niet gevangen. Iedereen beweert het gezien te hebben. De eene zegt dat het een leeuw is, de an dere maakt er een beer van, doch volgens allen schijn, zou het eene... reusachtige kwakkel zijn. De runderen, die men in de weide dood gevonden heeft, vermoord en halfopgevreten door het wilde dier, waren, zegt een blad, door eene moed willige hand met messteken afgemaakt. De proviandeering van eene pakket boot. Wilt gij weten welk een proviand eene fransche pakketboot meêneemt voor den overtocht van Europa naar Australië? In den kelder 95 okshoofden wijn,5284 flesschen engelsch en ander bier, 7500 flesschen tafelwijn en 2750 flesschen fij nen wijn, champagne en likeur, 3000 blikken bussen verduurzaamde groenten, 12 vaten gezouten spek, 165 bussen, elk met drie kilos ossenvleesob, 200 kilos boter, 150 kilos reuzel, 9000 kilos meel, 200 kilos hesp en worst. In df «gelijl 10 kil

De Denderbode | 1891 | | pagina 2