Nog de kiezing te Ninove. Zoodra de meikever zijue eitjes, van 30 tot 40, langwerpige, gele, in de aarde gelegd heeft, sterft hij. Een veertigtal dagen later komen daaruit dikke, vuil witte maskers, wormen, elften, enger lingen of spekmaden genoemd, tevoor schijn. Deze vuile wormen zijn nog veel schadelijker dan de meikever zelfwant zij zijn uiterst gulzig en knagen de wor tels der gewassen grasplanten, granen, moeskruiden, fruit-en woudboomen af, waarmede zij zich uitsluitelijk voeden. Drie jaar leeft de spekmade in dezen staat in den grond, dan verandert zij in een popje, brengt aldus den winter door en komtiu de volgende lente als gevleu geld insekt (meikever) te voorschijn. Daarom moet men de meikevers op zoeken, vangen en dooden vóór zij hunne eitjes gelegd hebben de engerlingen,die men bij het bewerken der aarde ontdekt, moet men verpletten. Men kan ook de verwelkende aardbeziestruiken en salade uitsteken om de spekmaden op te zoeken en te dooden, want zij bevinden zich veelal aan soortgelijke kwijnende planten; men zal ten slotte vooral de insektenvre- tende vogelen beschermen, die ons onder dit opzicht ookzeer gewichtige diensten bewijzen. De Dendergalm deelt eene zoogezegde correspondentie uit Denderleeuw meê die onbetwistbaar door een penneknecht van dit blad werd aaneengeflanst. De Denderbodezegt men, kan de dave ring niet verkroppen die den kandidaat van 't kieskomiteit te Ninove bekwam. Waarom zouden wij die davering nu toch niet kunnen verkroppen Wij hebben de eer niet de beide kan didaten persoonlijk te kennen wat wij weten, 't is dat het twee katholieken van zuiveren bloede zijn. Een van beide is de gekozene en wij hebben er vrede meê ja, deze botsing tusschen twee katholie ken verheugt ons zelfs, omdat zij de uit- terste machteloosheid der liberale kliek in 'l kanton Ninove klaar en duidelijk heeft doen uitschijnen. Indien wij de kandidatuur van den heer Fransman hebben voorgestaan, men weet waarom en dus onnoodig het te herhalen. De zoogezegde correspondent V noemt De Denderbode een logenaarsblad, omdat wij in ons nummer van 28 Mei 11. ge schreven hebben datM. J.-B. Van Lan genhaecke, dank aan de stemmen der libe ralen gekozen werd met 527 stemmen meerderheid. Wie zal beweren dat de gekozene die 527 stemmen meerderheid kon bekomen zonder de medewerking der liberalen Zijn wij aan de waarheid te kort geble ven Onze confrater Land van Aalst welke de kandidatuur van M. Van Langenhaecke verre was van vijandig te zijn, schreef zondag lest in de twee bureelen der stad lag M. Van Langenhaecke boven met 48 stem men 120 liberalen zijn komen stem men, 100 voor M. V. L. en 20 voor M. Fransman, (zoo denkt men toch.) Dat is nu wat de stad Ninove betreft. Maar voor wie hebben de liberalen van Meerbeke, Denderwindeke, Oultre, Den derleeuw, Iddergem, Denderhautem.enz. dan gestemd Niet voor M. Fransmanzeker toch. maar wel voor M. Langenhaecke. Wij zouden liberalen dezer gemeenten kunnen aanwijzen die dag en nacht met woord en daad in de pint hebben gewerkt ten voordeele van den gekozene. Wij hebben dus de waarheid geschre ven, niets dan de waarheid, wanneer wij zegden dat M. Van Langenhaecke, dank aan de stemmen der liberalen eer.e meer derheid van 527 bekwam. 11 n'y a que la vérité qui blesse zeggen ze in Frank rijken die spreuk is wellicht in't onder havige geval toepasselijk. De zoogezegde correspondent V schrijft verder dat wij tegen dezen die de kandi datuur van M. V. L. verdedigden,volgens gewoonte, uitvielen. Maar zeg ons toch eens, waar of wan neer wij tegen die verdedigers uitvielen ze beleedigden.ze uitscholden,ze bedreig den of hen eenig kwaad woord toespra ken Maar zoo gaat het altijd als De Den - derbode de waarheid schrijft en zoo die waarheid eenigzinshindert, oh! dan valt hij uit. scheldt hij uit, beleedigl hij bedreigt hij, enz. enz. Maar wat is 't 'tls liberale ge woonte Is het omdat wij geschreven hebben dat wij,aan ons verledene willen getrouw blijven, zouder vaar noch vrees van iemand, zonder ons te bekommeren met de smaadwoorden en bedreigingendoor zekere personen geuit Wij hebben niemand persoonlijk ge noemd noch willen noemen wie 't aanging kon er maar 't zijne uitra- pen...En wat meer is, wie niet besnot is moet zich den neus met vagen. Overigens vast en zeker hebben wij den persoon niet willen aanduiden, wel ken de zoogezegde correspondent V. zin- spelend op zijn familienaam, aanwijst. Wat nu betreft de jongens van Dender leeuw en allen verderen rimram, daar bekommeren wij ons zooveel meê als met ce oude manen die gaan varen zijn. Indien V aan den kant van Den Dender bode lieden kent die hun politiek verle dene hebben verloochend en over hunne houding moeten beschaamd zijn, dat hij ze maar aanwijze en hij mag verzekerd wezen wij zullen den strijd niet ontvluch ten, wij zullen hem de antwoord niet schuldig blijven Xieuw hospitaal, Confra ter Land van Aalst vraagt Mag een Gasthuis in de nabijheid zijn van een groot kerkhof Waarom niet Onzes dunkens kan de nabijheid van een kerkhof niet schadelijk zijn voor de zieken in het hospitaal ver pleegd Men zou ons kunneu tegenwerpen dal zulks in strijd is met de regels der liedendaagsche gezondheidsleer. Wel mogelijk, doch wij steunen ons op de ondervinding \an eeuwen en eeu wen,die ons aantoont dat de nabijheid van een kerkhof voor een hospitaal niet schadelijk is voor de zieken en geen gevaar oplevert voor verdere besmetting. En inderdaad, tot op het einde der verledene eeuw was het kerkhof hier iu onze stad rond de St-Martinus- kerk gelegen, dus in onmiddelijke nabij heid van het thans nog bestaande hospi taal. Wijst de geschiedenis onzer stad een enkel geval van besmettelijke ziekte aan dat uit dien toestand is voorgesproten Wie heeft ooit gelezen of hooren zeggen dat vöör 't jaar 1784 de zieken in ons hospitaal min talrijk tot de gezondheid terugkwamen en dat dit zijne oorzaak vondt in de onmiddelijke nabijheid van het kerkhof? Honderden gemeenten, zelfs volrijke, treft men in ons land aan waar hel kerk hof rond de kerk is gelegen, heeft men ooit gehoord dat, de bewoners der omliggende huizen en die soms onmid- delijk aan 't kerkhof palen, meer dan anderen door besmettelijke ziekten wer den aangetast door de uitwasemingen veroorzaakt Eu in de kwestie der kerkhoven, is he1 wel in 't belang der openbare gezondheid dat de vrijmetselaars willen dat de kerk hoven van de kerken verwijderd wor den Neen. 't is 't belang der openbare ge zondheid niet die hen aldus doet hande len, want de ondervinding van eeuwen toont de weinige gegrondheid hunner beweringen aan. Indien zij de kerkhoven van de kerken verwijderd willen, 't is om dat zij gezworen hebben te ze ontheiligen en die heiligsehennis verre van de kerk gemakkelijker kan gepleegd worden, Wat ons betreft wij houden het voor een goed dat het hospitaal in de nabij heid van 't kerkhof is gelegen, vooral in geval van besmettelijke ziekte. Hoe eer der weg, hoe beter dan. Velen beweren ook dat het hospitaal, gelegen te midden van eene volkswijk, omringd van huizen en fabrieken, hinder lijk is niet alleen voor de zieken maar nog meer voor de inwoners. Wij bekennen dat er aan de zieken geene goede en gezonde lucht genoeg kan gegeven worden en dat het eene dwaasheid zou wezen, ergens in de kuip der stad een hospitaal op te richten. Wat wij betwisten, 't is dat een hospi taal in de kuip der stad een brandpunt van besmetting is voor de inwoners der buurt. En hier steunen wij ons wéér op de ondervinding. Te Parijs, te Brussel, te Antwerpen, te Luik, enz. enz., bevin den de hospitalen zich in 't midden van druk bevolkte wijken, en in die wijken worden de inwoners niet meer door ziek ten aangetast dan in de anderen. Wij verklaren het ronduit, wij hebben duizendmaal meer vertrouwen in de los sen der ondervinding, dan in sommige theoriën over gezondheidsleer,die slechts op de deakwijzevan enkelen zijn ge steund. Onze Confrater zegt verder riog in zijn laatste nieuws In 't Gasthuis van Aalst mag geen persoonlijk belang ko men. Neen, voorzeker de heeren welke zul len geroepen worden om de plaats van 't nieuw hospitaal te verkiezen, mogen zich met geen persoonlijke belangen be kommeren. Dezen verkiezen den Gentschen steen weg, genen de Hertshage op Mijlbeek, anderen Sint-Job, de plaats door Den Denderbode, aangewezen. Nu, zou men dus geene dezer drij plaatsen kouuen voorstaan zonder gevaar te loopen van beschuldigd te worden van door per soonlijke belangen aangedreven te we zen Wat de plaatselijke belangen betreft, wij houden staan dat altijd de zelfde wij ken niet moeten bevoordeeligd worden en dat de andere wijken ook recht hebben op openbare werken die tot hunne ont wikkeling zouden meêwerken. Nog een woord:Tot tweemaal toe noemt onze Confrater het nieuw hospitaal het nieuw kerkhof. Voorzeker wil hij hier door niet beduiden, dat het nieuw hospi taal eeu kerkhof zal wezen, waar de zieken zullen intreden om het nooit meer te verlaten en aldus levend begraven te wordenNeen, gewis dat wil hij niet zeggen, wam het zou tot niets an ders dienen dan om het vooroodeel meer en meer te sterken dat velen onzer werk lieden legen het hospitaal ongelukkiglijk hebben opgevat en 't gene krachtdadiglijk in hun eigen belang, moet bestreden worden. (1) Het kerkhof rond de St. Martenskcrk werd in 1784 gesloten. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 31 Mei is hel burgerkruis van tweede klas verleend aan mejuffer Vergalle, zuster in het hospicie van Goefferdinge, voor meer dan 35 jaren dienst. Volkskamer.D e Rechterzijde heeft zich gister dijnsdag vergaderd ten einde eenige punten van inwendig orde te bespreken. Er wierd onder andere ge handeld over het voorstel van M.Woeste, betrekkelijk het toestaan van eene toelage van 100 duizend franks aan de vrije aan neembare scholen. Het voorstel werd door talrijke leden bijgetreden. De regeering antwoordde dat deze som ontoereikend was in tegen woordigheid der noodwendigheden doch dat het onmogelijk is,gezien den toestand der schatkist, ze te vermeerderen. Alles nochthans doet voorzien dat het voorstel des heeren Woeste voor dees nog zal verworpen worden. Er is geene spraak over de herziening geweest; men zal er donderdag over on derhandelen. De Kamer hield zich onledig met de beraadslaging over de begrooting van openbaar onderwijs. M. Tack sprak over de afstelling van Compernolle, onderwijzer en socialist te Meenen. en bewees dat zij in alle recht- veerdigheid gewettigd is. Anti-socialistische Meeting. Op Zondag aanst. 7 juni 1891, om 3 ure des namiddags zal in de zaal van den Katholieken Werk manskring, een© Meeting gehou den worden tot bestrijding der socialis tische leerstelsels. Redenaars MM. Petru» De Duck, Voor zitter der Maatschappij van Onderlingen bijstand "Vrede te Gent. Arthur Verhaegen, (van Gent. Alexander Van de Velde, Lid van het voorloopig comiteit der Vakvereeniging te Aalst. Deze Meeting zal beleid worden dopr de Vrije antisocialistische Vakvereenyjxng der fabriekwerkers onzer stad. Allerhaude nieuws. De Processie van het H. Sacra ment heeft zondag voormiddag haren jaarlijkschen omgang gedaan. De gods dienstige stoet was statig, grootsch en vooral indrukwekkend. Een vreemde gast verklaarde ons nergens eene zoo indrukwekkende en fraaie processie ge zien te hebben. Wat hem het meest trof, was het groot getal mannen tot alle de standen der samenleving behoorende, welke het zich tot eene plicht aanreke nen als Eere-wacht van het Aller heiligste op te treden. De straten waren als gewoonlijk versierd en al de huizen op weinige uitzonde ringen na bevlagd. Het weder was gun stig indien de verloopene Meimaand ons meer zulke dagen had verleend, gewis zou zij hare faam van de schoon ste maand des jaars te wezen, dezen jare niet verloren hebben. In al de straten van den doordocht verdrong zich eene talrijke ingetogene en biddende menigte. Hier en daar nogthans bemerkte men groote jans die het hoofd bedekt hielden bij 't voorbijdragen van hei Allerheilig ste. Voor en binnen het estaminet Au Comte d'Egmonl het lokaal der liberale associatie, bevonden zich de liberale haantjes vooruit op hunnen post die jaarlijks door 't lot worden aangewezen om spottend en grijnzend met den hoed op 't hoofd de processie en het Allerhei ligste te staan aanschouwen. Aalst. Dijnsdag voormiddag, tusschen 9 en 10 ure, is alhier Au Café Riche Groote Merkt, een droevig onge luk voorgevallen.Twee werklieden waren bezig de dak van hel achtergebouw te herstellen. De genaamde Hip. De Petter, oud 32 jaren, bond twee ladders aan eendoor het opheeschen der ladder deed hij een stuk arduinsteen, groot in oppervlakte 0 m. 20 op 0 m. 15 op eene dikte van Om. 20 en wegende ongeveer 15 kilos, naar beneden vallen. Om het te vermijden, trok hij zich wat achteruit, doch het kwam niet te min opzijne borst te recht hij werd ten gronde geslagen, viel met hoofd op een emmer en bekwam een vreeselijke wonde. De heer De Clercq geneesheer welke juist op dit oogenblik ter Merkt was, diende den ongelukkige de noodige zorgen toe. De toestand van de Petter die in den beginne tamelijk goed naar slaat scheen, veranderde des namiddags bij zooverre dat men voor zijn leven vreest, ten gevolge van eene schedelbreuk. Het H. Oliesel werd hem gister avond toegediend. Dezen morgend Woensdag was de verwonde eenigzins aan de beterhand. De Peter woont in de St-Jobstraat, is gehuwd en vader van 6 minderjarige kinders. Belangrijk nieuws. Eene cor respondentie van het dagblad De Tijd, brengt een nieuws dat wij zeker lijk slechts en onder de grootste voor behouding meêdeelen, en ook maar zul len gelooven als er ons eene nieuwe be vestiging ter oore komt. 't Gerucht loopt, dat princes Clemen tine, de jongste dochter van HH. MM., zich geroepen zou gevoelen tot hel reli gieuze levenj zij zou, zoo wilt men, den sluier aannemen in het klooster der Dames du Sacré Cceur, te Jette, bij Brus sel. Ik deel u dit onder alle voorbehoud meê en geef u het bericht gelijk het mij ter oore kwam; overigens meen ik te mogen zeggen dat de bekende gods vrucht van de jeugdige princes het be richt zeer waarschijnlijk maakt. Een gebouw dat eene historische weerde heeft, zal binnen kort verkocht worden, namelijk het hotel de Kroon, te Brussel, waar keizer Jozef 11 den 7 Juni 1781 afstapte. Dit huis leverde ook ver blijf aan Lodewijk XVIII in 1791, aan den koning van Holland in 1806, aan Napoleon en Maria-Louisa in 1810 en aan prins Louis Napoleon in 1870. Moordpoging in de Leopoldstraat. Zaterdag nacht, rond 12 ure, was de ge naamde Victor Bouters, (bijgenaamd de schouwvager,) met zijnen broeder Pieter, in eene herberg het Gouden Zuileken ge- heeten, in de Leopolstraat. Zij waren volop aan het twisten met den baas der herberg, zekeren De Backer, die eindelijk alle geduld verloor en hun poogde buiten zijne heberg te krijgen. Hij gelukte er dan ook in, doch aan de deur gekomen, grepen de twee gebroe ders Bouters hem vast en begonnen hem te slagen dat de man deerlijk om hulp riep. Op dit geroep sprong de genaamde Van den Abeele, blikslagersgast, wonende in de Puinstraat, 7, die daar juist te naar- gange kwam, den herbergier ter hulp en trachtte de vechters van elkander te schei den. Dat bekwam hem echter slecht, want toen de gebroeders Bouters zagen ilat de baas hulp kreeg, sprongen zij te gelijk op Van den Albeele en begonnen hem erg te mishandelen. v Deze ziende dat hij er slecht zou zijn vpn tusschen gekomen, en vreezende half dóód geslagen te worden, trok een ponjaard uit zijnen zak en stak ermede na^r de twee mannen die hem op het lijf zaten. Ui] trof ongelukkig Victor Bouters en bracht hem eenen steek toe in de richting der]hersenen en eenen tweedensteek in het aangezicht. Bouters zakte ten gronde en riep Jon gens, ,t is met mij gedaan, voert mij maar ndar 'l hospitaal. Van den Abeele ziende dat de persoon, dien hij gesteken had, bloedend ten gron de viel en schrikkend voor de gevolgen zijner daad, vluchtte weg, doch in het loopen verloor bij zijne klak. Men kon hem niet achterhalen, doch rond 2 ure 3/4 van den naehl gelukte de onderkommissaris Taets erin hem aan te houden. Hij heeft alles bekend. De gestekene, die naar de Bijloke is gebracht, was zondag heel slechtde ge- neesheeren vreesden sterk, dat de steek hem in de hersenen toegebracht, den dood zou veroorzaakt hebben. Gansch den zondag, werd de Leopold straat door de policie bewaakt, daar de broeder van het slachtoffer gedreigd had gansch het Gouden Zuileken van onder tot boven te keeren. De dieven kennen geene palen. Vrijdag namiddag, rond 6 ure, had de knecht van het huis (pensionnaal) van Melle, eene mand met wasehgoed op den koer van de herberg De Appel gezet, ten einde ze naar de statie te voeren, om naar Gent opgestuurd te worden. Terwijl de knecht eenige oogenblikken weg was, hebben stoutmoedige dievende sluitmand van den kruiwagen genomen en zijn er mede op de vlucht gegaan. Zij zijn achtervolgd geworden door den veldwachter van Melle, alsook door den knecht tot op Quatrecht, waar deze hen uil het oog verloren hebben. Het wasehgoed behoort toe aan twee leerlingen (broeders; Van Steenkiste van Gent. De politie van Wetteren is ook met zaak bemied. De daders zijn twee kerels van 18 tot 20 jaren oud schijnende. De diefstal beloopt tot de waarde van hon derd franks. Men denkt gauw op hel spoor van de dieven ie zijn. Laat het ons hopen. Zondag namiddag is de uitgang der processie te Bellem door een ongeval gekenmerkt dat zeer erge gevolgen had kunnen hebben. Voor dat de processie de kerk verliet, kwam eene der dochters die de heiligen beelden dragen, jufvrouw M... met hare lichte kleederen in aanraking met de vlam eener kaars. Spoedig stond haar kleed in vlam en het meisje zou deerlijk verbrand zijn ge worden zonder de tusschenkomst van den heer R. deKerchove, gouverneur der provincie, die de koelbloedigheid had haar in de koortapijten der kerk te rollen en alzoo, met behulp van eenige omstan ders, de vlammeQ te dooven. Naar men ons zegt heeft het meisje aan den arm en aan den hals brandwon den bekomen, welke echter geen gevaar opleveren. Een menschenjacht. Voor het as sisenhof van Antwerpen komt binnen kort eene zonderlinge zaak, waarover reeds werd gesproken, maar die wel ver dient nog eens op voorhand te worden uitgelegd. Twee jaar geleden trok M. S..., eige naar te Brasschaet en die eene zekere fortuin bezat, op reis met een jong meis je, ook niet zonder fortuil). Alvorens te vertrekken hadS..., die in de onmogelijkheid was zijne fortuin te gelde te maken, een list gezocht om toch aan centen te geraken. Hij wendde zich tot eenen notaris van Elsene en, daar hij in onverdéelheid was mei zijne moeder, vroeg hij om eene hypothecaire leening aan te gaan op de onverdeelde eigen dommen. De notaris stemde toe en, op den ge zegden dag, kwam in de plaats van Mad. S.„ eene vreemde oude vrouw ter studie van den notaris. De acte werd verwezen en mijnheer had de centen, en... hij ver trok met hooger bedoelde mamezel. Na zijn vertrek ontdekte men den list en M. de onderzoeksrechter Lécorbisier stelde nu alles in het werk om den vluchteling in handen te krijgen. Nu begon eene vervolging, waarbij de jacht op Phileas Fogg, uit de Reis rond de wereld, slechts klein bier was. De mandaten van aanhoudinh achtervolgden S..., te Parijs, in den Haver, te Santan der. Gibraltar, Napels, Milaan, Constan- tinopel, den Piraeus, Cairo, Buenos-Ayres Londen. S. was altijd weg toen de mandaten aankwamen. Ondertusschen was de oude moeder van S. gevaarlijk ziek geworden en de man, op het gedacht dat zijne moeder zou kunnen sterven voor dat hij haar zag, kon het niet langer uithouden en kwam naar Holland. Te Breda had het aanhoudingsmandaat hem ten slotte ingehaald en werd hij in hechtenis genomen, zonder dat hij den lijd had gehad, zijne zieke moeder te gaan bezoeken. S... is nu naar de gevangenis van Ant werpen gebracht, en zal opnieuw voor hel assisenhof verschijnen, dat hem reeds vroeger bij verstek veroordeelde. Voegen wij hier bij dat hij op het punt stond te trouwen met de juffer, die met hem de reis rond de wereld heeft ge daan. Handelsblad De Werkstakingen. De werksta king in den bassin van Charleroi duurl zonder verbetering voort. Maandag mor gend beliep het getal werkstakers 20,700 't zij 400 meer dan zaterdag.Die vermeer dering komt voort uit eene gedeeltelijke werkstaking iu de gemeenten Fleurus en Montigny, waar het kermis is. De toe- tand is dus juist dezelfde als over acht dagen. De mijnwerkers van den bassin van Charleroi houden kop, doch de koolmijn- besturen zijn ook besloten niet toe te geven, al de moest de werkstaking nog eene maand duren. De toestand wordt zeer gespannen voor Callewaert, den grootmeester der Ridders van den Arbeid. Zijne raadgevin gen om den arbeid te hernemen, worden door de mijnwerkers in den wind ge slagen. In de koolmijn van Hornu. bij Bergen, heeft het bestuur besloten de werklieden deelmakende van de syndikaten, weg zenden, en de aanleiders der werkstaking die in de huizen van de maatschappij wonen, te doen verhuizen. Op de muren te Charleroi heeft men 's nachts papieren geplakt met het vol gende opschrift Weg met den verrader Callewaert. Leve Dufrasnes De Ridder van den Arbeid. Dufrasnes is een der voornaamste hel pers van Callewaert geweest, doch se dert eenigen lijd zijn beiden in geschil. FRANKRIJK Monsterklok. De klok der kerk van het H. Hart te Parijs, La Sovoyardt genaamd, weegt 18,000 kilos. Zij werd onlangs te Annecy gegoten in tegen woordigheid van den aartsbisschop van Chambéry. Het gieten duurde 16 minuten en lukte uitmuntend. Vierdagen verliepen alvorens de klok geheel koud was. Ver volgens heeft men ze uit de vorm getrok- kon om ze te kuischen en te polijsten. Wanneer men mol dit werk gedaan had, heeft men er den klepel en het houten juk aan vastgehecht. De klepel, die 845 kilos weegt, homt uit de smederijen van Ribaucourt. De ring, waarmede de klepel aan de klok is vastgehecht, weegt 90 kilos. Hij werd vervaardigd te Lyon. Het juk in eikenhout is meer dan 5,000 kilos zwaar. Het is geschonken geworden door den graaf van Montbrun. Men weel vooraf dat La Savoyarde de tegen-ut zal geven. De Parijzenaars zullen echter nog zoo spoedig haar spel niet hooren. Ook zal het nog een tijdje aanloopen alvorens ze in de Fransche hoofdstad zal gebracht zijn, want het verplaatsen van zoo een groot gewicht gaat met vele moeilijkheden gepaard. Reeds meer dan honderd voer lieden hebben zich aangeboden om ze van aan den ijzeren weg tot aan de kerk van het H. Hart te brengen. Niemand hunner is aangewezen geworden, aange zien de statie van Lyon zich met het te huis bestellen van dit zeldzaam pakgoed heeft gelast. Zij zal binnen eenige maanden aankomen, doch zij zal niet aanstonds op hare plaats gebracht worden. Ook is men het nog niet eens op welke wijze men de reusachtige bromster in beweging zal brengen. Waarschijnlijk zullen hierbij geene klokkenluiders gebruikt worden. De wetenschap heeft dus dit ambacht ook al onder den voel gebracht. De klok zal geluid worden met den stoom. Hare zware stem zal het gerucht der stad over- heerschen en zal denkelijk 40 kilometers verin den omtrek gehoord worden. Instorting. De gemeente St-Antoine. nabij Grenoble, is vrijdag getuige ged weest van eene ramp, welke de bevol king in verslagenheid heeft gedompeld. Rond 6 ure 's morgends zijn twee hui zen ingestort, onder hunne puiuen eens familie van vijf personen, benevens een jongen werkman begravende. De huizen leunden tegen eene kalk rots, waarop oude vestingen staan. In een der huizen woonde zekere Ageron Blanc, 35 jaar, zijue vrouw, 36 jaar en hunne drie kinderen. In 'l ander woonde een werkman, zekere Vye.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2