ZAAILAND WOONHUIS, Gebruikt GASVUREN in uwe keuken dit is zuiver, gemakkelijk en spaarzaam. Revalenta Arabica. SCHOON HUIS behuisde HOFSTEDE Bericht. BEHUISDE HOFSTEDE HOFSTEDE Zaailanden enMeerschen BUITENGOED LANDEN EN MEERSCHEN Ageron Blanc had bemerkt dal de mu ren van zijn huis gescheurd waren, ten gevolge van uitgravingen onder de rots, en hij meende zaterdag morgend steun- sels onder de muren te plaatsen, toen de woningen eensklaps instortten. Aanstonds werden de reddingswerken ingericht en na zeer gevaarlijke oprui mingen kon men de echlgenooien Blanc te voorschijn halen. Beiden waren vree- selijk gekwetst een meubel had hen van eene zekere dood gered. 's Avonds, ten 8 ure, haalde men de lijken uit de puinen van de drie kin deren, welke geheel verpletterd waren. Men weet nog niet of Vye thuis was op 't oogenblik der instorting. Men denkt dat hij niet was weêrgekeerd van zijn werk. ludien het niet zoo is, ligt hij nog onder de puinen. RUSLAND* Kloeken reiziger. Uit St- Petersburg wordt gemeld de luitenant der Kozak ken, Ivan Leovitsch, Bakhmoutoff, die op 30 mei van verleden jaar te voet van Wladivostock vertrok, is te Perm aange komen. Tot nu toe heeft hij ongeveer dertien duizend kilometers weg te voet afgelegd. Hij is vergezeld van zijnen broeder Con- stantin, maar deze zal te Galjan achter blijven. In die kleine stad van het gou vernement Perm woont namelijk hun va der. Ivan Bakhmoutoff zal zijne reis voort zetten tot aan St-Petersburg, van waar hij steeds te voet naar Parijs en Havre zal gaan. Hij zal aldus te voet den afstand hebben afgelegd van aan den Stillen- tot aan den Atlantischen Oceaan. Als ge trouwe gezel heeft hij zijnen hond Mekhrjouk, die zoo goed als zijn meester de vermoeinissen der reis doorstaat. M. Bakhmoutoff legt gewoonlijk 60 tot 70 kilometers per dag af. Hij kan meer doen, zegt hij, maar hij wil zich niet vermoeien. Huismeester. Mannetjegeef dit briefje eens aan uwen vader en vraag of ik het geld van de huur kan ontvangen. Kleine jongen. Dat denk ik niet Mijnheer, want vader heeft te veel werk met inpakken, wij poetsen van nacht stil letjes de plaat. llaadsel. Het koude maak ik warm, Het warme maak ik koud Mij heeft èn rijk èn arm Wie mij lang heeft, wordt oud. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatiezonder kosten door het aangename gezondheidsmeelDu Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsverte ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zurig heden, wrangheden, hartklopping, slijmerigheden, brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed all ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bij het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. 100,000 genezingen jaarlijks er onder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- ban, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476 de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, slechte spijsverteering maag- en zenuwpijnen, zwakheid en nachteli.k zwee- en. N. 09,623. Avignon 18 April 1876. De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen al e deze kwalen, waren alle remedibn even krachte loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N. 11. Genezing N. 98,614. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuwpnkkelingen en langmoedigheidalle di ze kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te Eynanfas(Frankrijk.) N* 34,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kingen. N# 46,270 M. Roberts van eene longver- teering, met hoest, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N. 49,322 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der cdematen ten gevolge van overdaad der jeugd. M. Gauthier, te Luzarches van eene hardnekkige verstoptheid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en hardnekkigen heest. Verslag van geneesleer Routh, opperheelmeester van 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Samaritaan te Londen. Natuurlijk rijk aau onmisbare bestanddee- len voor het bloed om de ontwikkeling en het behoud te verzekeren van het hoofd, der zenuwen, van 't vleesch en der beenderen. De Revalenta is het voedsel bij uitmuntendheid welke alleen voldoende is om den vooruitgang van dc kinderen en der zieken van allen ouderdom te verzekeren. Vele vrouwen en kinderen ver kwijnende door uitmergeling en wel bewezene x wakheid zijn door de Revalenta volkomen genezen geweest. Voor de lijders, aan teering en achitis is JU voordeeliger dan de levetraan. Viermaal voedzamer dan het vleesch spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25 1/2 kilo fr. 4,00 1 kilo fr. 7,00 ;2 1/2 kilo fr. 16,00 6 kilo fr. 36,0012 kilo fr. 72,00. De oiscbuiten van Revalenta in doozen van 4,00 en 7'00 r.Revalenla-Chocolaad1/2 pond fr. 2,23 1 pond 4,00 fr. 2 ponden fr. 7,00. Verzending tegen postbon franco. Algemeen agent voor Bclgiè M. EMIEL TEMMERMAN, Rouppeplaats, 4, Trussel. Depots Te Aalst, MM. Emiel Meganck, Callcbaut en Meirschaut, apothekers en A. Delhaize en O, spe cerijen. Te Ninove, bij M. Druwé-Jelie koopman in specerijen. XE KOOI*. Tu koop een schoon HUIS, te Aalst, in de St. Janstraat, nummer 5, bewoond door den eigenaar F. Callebaul-Govaert, gansch nieuw opgebouwd; Salon, Eetplaats, Verandah, Keu ken, Sehotelhuis en Waschhuis, vier schoone Slaapkamers, groote en schoone Zolder, schoone Kelders, Pomp- en Regenwater, schoone en groote Cour, een Hof van 50 roe den grootte, beplant met Fruit- en Ornement- planten, Grasplein, uitgang gevende in de Soherrestraat door eene groote Koetspoort, boven de Koetspoort, Magazijn eu Zolder Zichtbaar Dijnsdag, Woensdag en Vrijdag van lö tot 12 en van 3 tot 5 ure. De Notaris De Dauw te Aalst, zal, namens de eigenaars openbaarlijk ver- koopen Een schoon Renfeniersliuis mei Hof, te Aalst, in het begin der Molenstraat num mer 26, groot 3 aren 40 centiaren. Gebracht op fr. 46500 Derde zitdag Maandag 13 Juni 1891. Om 3 ure namiddag ter estaminet Sint Antonxusbij jufvr. wed. Van Humbeeck- Baexjensle Aalst Molenstraat. Openbare Verkooping van een goed perceel te AALST-MIJLBEEK, Langeveld. De Notaris EE1HAÜ le Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen. Eenige Koop. Een goed perceel Zaailand, gelegen te Aalst-Mijlkeek, op het Langeveld, groot 25 aren 84 centiaren, palende oost de weduwe Muylaert.ten zuide den heer Seraphi- nus Van de Maele, ten westc de weduwe Beeckman en ten nooröe den heer Franciscus De Cock. Gebruikt door den heer Ch.-L. Van Ket, te Aalst-Mijlbeek, aan 64 fr. 's jaars. ZITDAGEN Instel, Woensdag 24 Juni ,ftQ, Verblijf, Woensdag 8 Juli Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg gehouden door den heer Ch.-L, Van Ket, te Aalst-Mijlbeek, aan den Ouden Dendermond- schensteenweg. OPENBARE VERKOOPING van eene op cijnsgrond staande Behuisde HOFSTEDE TE NIEUWERKERKKN, Maal. De Notaris EEM AN te Erpe, zal namens wien hel behoort, openbaarlijk verkoopen Eenige koop Het recht van cijns- pacht en de gebouwen eener Behuisde Hofstede, slaande op 19 aren 26 centiaren grond, te Nieuwerkerken, Maal, gekada streerd wijk A,N" 406a,407a,408a, eigen dom van den heer Graaf Cornet-de Rud- dere, te Brussel, palende ten oosle den heer Sonck, ten zuide genoemden heer graaf Cornet, ten weste en ten noorde de Meirestraat. Bewoond door de wed Emm. Ringoot. ENKELE ZITDAG Dijnsdag 23 Juni 1891 Om 4 ure namiddag, ter herberg De Gouden Leeuw gehouden door de heer Gustaaf D'Haese, te Erpe, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van eeue welgelegene bouwgronden en zaailand TE AALST-MIJLBEEK, hoek der Binne- en Groenstraat en op de Vorenste Beek. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien hel behoort met gewin van palmslag en gela gen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, ge staan en gelegen te Aalst-Mijlbeek, uitmakende den hoek der Binne- en Groenstraat, groot vol gens meting 5 aren 98 centiaren, palende ten oosle mijnheer Fiévet, ten zuide Mijnheer Ja cobus Van De Moersche, ten weste de Binne- straat en ten noorde de Groenstraat. Voorschreven Hoistede is verdeeld in vijf loten, volgens meling en plan opgemaakt door den heer Josse Arents, landmeter, le Aalst. Eerste lot.Woonhuis met Stallingen en koer, uitmakende den boek der Binneslraat en Groenstraat, groot 1 aar 34 centiaren, Tweedo lot. - Grond met schuur, stalling en uitgangpoort, komende aan de Groenstraat, groot 1 aar 48 centiaren. Derde lot. Bouwgrond komend6 aan de Groenstraat, groot 85 centiaren. Vierde lot. Bouwgrond komende aan de Groenstraat, groot 91 centiaren. Vijfde lot. Bouwgrond komende aan de Groenstraat, groot 1 aar 40 centiaren. Hel 1/1 deel onverdeeld van 27 aren 61 cen tiaren land gelegen le Aalst-Mijlbeek op de Biest of Vorenste Beek, palende in het heel ten ooste de erven Van de Meersche, ten zuide de Molenbeek, ten weste den heer Joseph Pode- vyn en ten m orde dame weduwe De Hert. Voorschreven Goederen zijn gebruikt door jufv. wed. Van de Mcersche-Podevyu. ZITDAGEN Instel. Donderdag 18 Juni lon. Verblijf, id. 2 Juli 1891 Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg ge naamd De Wederkomst, gehouden door den heer Jos. Van Der Vorst, te Aalst, aan de Varkensmerkt. Jongeling fransch en vlaamsch kennende voorzien van goede getuigschrittcn, vraag, plaats als magazijnier of ander werk. Zich te bevragen ten bureele dezer, onder de letters A. B. OPENBARE VERKOOPJNC Zaailanden en deel Meersch XE MOOR8EL, Rijger. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Moorsol, aan de Rijger- straat, gekadastreerd wijk D, nummers*499 en 500, groot 20 aren 20 centiaren, palende ten ooste de kinderen Van den Houte, ten zuide koop twee hierna, ten weste den heer Florenl Van der Jeugd en ten noorde de Rijgersuaat. Boomprijs fr. 50,00 Tweede koop. Een perceeltje Meersch en Land, gelegen alsvoren te Moorsel, Hijger, groot ongeveer 6 aren, palende ten ooste de kinderen Van den Houte, ten zuide de RaDs- beek en daarover de weduwe en kinderen Pe trus De Veorsman en den heer Cnoops-Van Gijseghem, ten weste den heer Florent Van der Jeugd en ten noorde voorgaanden koop. Boomprijs fr. 75,00 Beide koopen gebruikt ddor M. Joannes De Gols. Derde koop Een perceel Land en deeltje meersch, gelegen te Moorsel, Rijger, gekadas treerd wijk D, nummers 484b en 485b groot 9 aren 50 centiaren en volgens titel 9 aren 63 centiaren, palende ten ooste den heer Le- ander Van Cauler, ten zuide de Ransbeek, en daarover den ijzerenweg, ten weste voor noemden heer Leander Van Cauter en ten noorde den heer Frans De Smet Gebruikt door M. Louis Rydant, te Moorsel. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen te Moorsel, Rijger, genaamd de Buek, door sneden met den IJzerenweg, gekadastreerd wijk D, nummer 510e, groot 9 aren 70 centi aren en volgens meting 14 aren 2 centiaren, palende ten ooste den heer Cnoops Van Gyseg- hem, ten zuide het deeltje over den IJzeren- weg de baan en daarover den heer Abel De Clippele, ten weste de erven Emmanuel De Coen en ten noorde de Ransbeek en daarover den heerJanssens-De Schryver. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen le Moorsel, Rijger, op de Buek, gekadastreerd wijk D, nummer 561, groot 22 aren 30 centi aren en volgens meting 22 aren 5 centiaren, palende ten ooste den heer Romaan De Rop, ten zuide den heer Louis Willems, den Arme van Aalst en anderen,tenweste deo heer Louis De Meersman en ten noorde de weduwe en kinderen Cooreman. Zesde en laatste koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren te Moorsel, Rijger, op de Buek, gekadastreerd wijk D, nummer 555a, groot 1 1 aren 40 centiaren, palende ten oosle den Arme van Aalst, ten zuide de kinderen Van den Houte, ten weste de erven Bernard Cau- dron en ten noorde de weduwe en kinderen Pieler De Meersman. Deze drij laatste koopen gebruikt door de weduwe Pieter De Meersman, te Moorsel. ZITDACEN Instel, Donderdag it 4Sq. Verblijf, 25 Juni 1891 Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg gehouden door den heer Charles De Rop, te Moorsel, Houten Kruis. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en een goed PERCEEL LANO, TE ME IRE. De Notaris DE GHEEST te Aalst,zal ten overstaan van den heer Vredereehter en ter tusschenkomst van den Notaris BltEGK POT ook te Aalst,in het openbaar verkoopen, met gewin van palmslag ONDER DEN EERSTEN KOOP Eene behuisde hofstede, gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Magcrstraat, gekada streerd wijk A, nummers 346a, 315a en 314, met eene grootte van 13 aren 70 centiaren, palende ten ooste over den weg aan Carolus Raes, ten zuide aan den zelfde, ten weste aan de kinderen Van Nedervelde en len noorde aan de kassei. Ingesteld fr. 4,775,00. EN ONDER DEN TWEEDEN KOOP Een perceel land, gelegen op den Bovenkau- ter, gekakastreerd wijk A, nummer 577a. met eene grootte van 24 aren 20 centiaren, palen de ten oosle aan den Arme van Moorsel, ten zuide aan d'erven De Ryck en Bernardus Wy- nant, ten weste aan den ouden heirweg en ten noorde aan d'erven De Ryck. Voorschreven goederen zijn gebruikt door de kinderen Schamp. Ingesteld fr. 4,240,00. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Zaturdag 6 Juni 4891. Ten 3 ure namiddag ter zittingzaal van het Vredegerecht ten Stadhuize te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te BAMBRUGGE en MEIRE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, dc volgende Goederen, te weten Gemeente Bambruggc. Eerste koop. Een perceel Land. gelegen op den Boschkauter. groot volgens meting 22 aren 30 centi aren, gekadastreerd wijk B. nummer 300, met eene grootte van 22 aren 30 centiaren, palende ten ooste aau Camille Van Bever, ten zuide en ten weste aan de erven van Judocus Lievens en ten noorde aan de baan. Gebruikster weduwe De Brucker. aan fr. 44-20 's jaars. Tweede koop. Een pereeel Land, gelegen op den Dubbenkauter, groot volgens meting 22 aren 30 centi aren, gekadastreerd wijk B. nummer 368x, met eene grootte van 24 aren, palende ten ooste aan den los weg, ten zuide aan de baan, ten weste aan den heer Coppens en ten noorde aan den IJzerenweg. Gebruiker Petrus Van Melckebeke, aan fr. 37-00 s jaars. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op den Liodekauter, groot volgens meting 48 aren 83 centi aren, gekadastreerd wijk B, nummer 426, met eene grootte van 46 aren 60 centiaren, palende ten ooste aan den heer Govaert, ten zuide aan de erven van juf vrouw Mclanie Van den Brulle en den heer Bernardus De Feyter, ten weste aan den Zadelweg en ten noorde an den heer Mattl ys. Gebruiker >#ttor De Coninck, aan fr. 98,28 's jaars. Gemeente Meire. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op d'Hoeve, groot volgens meting 41 aren 33 centiaren, gekadastreerd wijk A, nummer 969a, met eene grootte van 41 aren, palende ten ooste aan Petrus en Joannes- Baptist De Brncker, ten zuide aan de Hoefstraat, ten weste aan den heer Doktor De Vos en ten noorde aan Augustin Beirens. Gebruiker BenedicUs Redant, aan fr. 67-23 's jaars Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen op den Linóekauter, groot volgens meting 2*2 aren 57 centiar en, gekadastreerd wjjk A, nummer 935c, met eene grootte van 23 areu 30 centiaren, palende ten ooste aan den heer Baron Bethune, ten zuide aan den heer Gustaaf Coppens, ten weste aan de Lindekauterstraat en ten noorde aan Jufvrouw Virginie De Ryck. Ge bruiker den heer Gustaaf Coppens, aan 46-34 's jaars. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen op den Elsberg, groot volgens meting 46 aren 20 centiaren, gekadastreerd wijk B, nummer 916a met eene grootte van 13 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den Ommegangweg, ten zuide aan Seraphinus Janssens, ten weste aan Maurits Van Sande en ten noorde aan de erven van Joannes-Baptist De Troyer. Gebrui kers kinderen Van derGucbt, aan fr. 30-16 's jaars Zevende koop. Een perceel Meersch, gelegen in de Langemeerschen, groot volgens meting 34 aren 30 centiaren, gekadastreerd wijk A, nummer 1234, met eene grootte van 35 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan Judocus De Deycker, ten zuide aan Francis cus Van den Steen, ten weste aan Martinus Van Was- senhove en ten noorde aan den voetweg. Gebruiker Franciscus De Vos, aan fr. 23-00 's jaars. Boomprijs fr. 30-00. Achtste koop. Een perceel Meersch, gelegen ten gehuchtc Broeck, groot volgens meting Haren 80cen tiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 327, met eene grootte ook van 14 aren 80 centiaren, .palende ten ooste aan de Broekstraat, ten zuide aan de erven van Jufvrouw Melanie Van den Brulle, ten weste aan de Molenbeek en ten noorde aan Judocus Callebaut. Gebruiker Josephus Raes aan fr. 20-00 's jaars. Boomprijs fr. 65-00 ZITDAGEN Instel, Maandag 43 Verblijf, id. 29 Juni 18VH' Ten 3 ure namiddag ter herberg van den heer Amand Van Impe, te Meire, in de NieuwstraaU N. B. Er zal geencn derden zitdag plaats hebben'. OPENBARE VERKOOPING van een schoon zijnde de herberg DE ROOSEN, en van welgelegene BOUWG RONDEN, TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen, de volgende goederen Eerste koop. Een schoon in steen ge bouwd Huis. zijud6 de van ouds gekende en wel geklandeerde herberg genaamd De Roosen, met afhangende grond en gebouwen van schuur, koeistal, varkenskot, remisie en andere, gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Moorselschebaan, gekadastreerd wijk E, nummers 279b en 277b, met eene grootte van 42 aren 4u centiaren, en bij meting groot bevonden 9 aren 73 centiaren, palende ten ooste aan den volgende koop, ten zuide aan den steenweg, ten weste aan de stad Aalst en ten noorde aan den ijzerenweg. gebracht op fr. 3500 Laast bewoond geweest door Jufvrouw de Weduwe van den heer Petrus De Groot. Tweede koop. Een perceel Bouwgrond ook gelegen ten voorhoofde aan de Moorsel- schc baan, gekadastreerd wijk E, nummer 276f, mei eene grootte van 49 aren 6ö centi aren en bij meeting groot bevonden 4 9 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan Francis cus De Petter, ten zuide aan den steenweg, ten weste aan voorgaanden koop en ten Doorde aan den ijzerenweg. Verdeeld in 10 Loten. te zamen gebracht op fr. 4350 Derde koop. Een perceel Grond, gelegen over den ijzerenweg, gekadastreerd wijk E, nummer 276k, met eene grootte van 1 aar 40 centiaren en bij meeting groot bevonden 1 aar 87 centiaren,palende ten ooste aan Franciscus De Petter, ten zuide aan den ijzeronweg, ten weste en ten noorde aan den losweg. Voorschreven goederen zijn uitgedrukt en verdeeld op bijzondere plakbrieven. Ingesteld fr. 50,00 Derde en laatste Zitdag MAANDAG 8 JUNI 4891. Ten 3 ure namiddag ter herberg genaamd In het Meulekcn bij den heer Aljons De Smet, te Aalst-Mijlbeek, Moorselschebaan. OPENBARE VERKOOPING van een aangenaam en een perceel LAND daarneven TE UAALTERT, aaxi de Statie. De Notarissen DE GHEEST te Aalst en DE VUYST te Borsbeke, zullen met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoo pen, de volgende goederen, te weten GEMEENTE HAELTERT. Eerste koop. Een schoon en aangenaam Buitengoed, lest gebruikt geweest door den heere Vrederechter Prosper Arents, gestaan en gelcgon te Haeltert, nabij do standplaats van den ijzeronweg, groot in grond 1 hektaar 22 aren 49 centiaren, waarvan een deeltje groot 3 aren 60 centiaren golegen is op Nieu werkerken, gekadastreerd te Haeltert, wijk B, N. 223n, 223h, 223r, 223o,223q, 220c, en hel deeltje onder Nieuwerkerken, wijk B, N. 444 4c en 1442b. palende ten oosle aan den ijzeren weg en aan damo weduwe van den beer Nota ris Breckpol, ten zuide aan den steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen, ten weste a3n den volgende koop en aan den meersch van den heer van Ghyseghem-Do Kegel, ten noorde aau gronden in hot Buitengoed begrepen, doch nog behoorende aan de familie Arents van Haeltert en aan Dame Fonderio-Raes. Voorschreven eigendom is zeor wel en fraai beplant met fruit cn Sieraadboomen, heelt gebouwen tegen de steenweg dienende het eene voor Spreekplaats en Bureau en hel andere voor bergplaats van rijtuigen, planten, en gewassen, van achter ijskelder en vijver. Een twintigtal schoone Laurierboomen, vele hofposturen cn hofbanken zulltyi met bel Buitengoed medo verkocht worden. Slechts gebracht op fr. 46,620,00 Tweede koop Een perceel Land, ook gelegen te Haeltert, op het Terrentboul, groot volgens titel 68 aren 64 centiaren en gekadas treerd wijk B, N. 223s, met eene grootte van 74 aren 20 centiaren, palende ten oosle aan voorschreven Buitengoed, ten zuide aan den steenweg van Aalst naar Geeraardsbergen, ten weste aan do erven van den heer Constant De Clercq en ten noorde aan den heer Van Ghysegem-De Kegel. Slechts ingesteld fr. 3,120,00. Gebruikt zonder termijn door Franciscus Osselaer. DERDE EN LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 33 Juni 1891. Ten 3 ure namiddag, ter Afspanning HET KLEIN GENT te Aalst, Nieuwstraat. Door Sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van goede te Haeltert, Meire en Aygem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zat. namens de erfgenamen van vrouw Sophia-Josepha Seminck we duwe van den heer Dominicus Lievens, overleden te Meire, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen GEMEENTE HAALTERT. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op Bran- tegem of op de Hoeve, groot 4 4 aren, palende noord den heer Charles De Saedeleer, oost de kinderen Bo- gaert, zuid den Voetweg, west den heer Henricus Da Ghendt. In gebruik bij Petrus Batens, mits 23 fran ken 's jaars. Ingesteld fr. 500,00 Tweede koop. Een perceel Land gelegen in den Vissing, groot 44 aren, palende noord d'heer Mel- chior De Meyer, zuid de Kauterbaan, oost de Kinde ren Redant en west d'heer Vital Leenaert. In ge bruik bij Jan Baptiste De Schryver, mits 22 franken 's jaars. Ingesteld fr. 400.00 Derde koop. Een perceel Land, op den Aerde- bezienbarme, groot 21 aren, palende oost den heer Constant Goossens, zuid verscheidene, west den heer Jan-Baptiste De Schryver en noord den Voetweg. In gebruik bjj sieur Joseph Seminck, mits 40 franken 's jaars. Ingesteld fr. 840,00 Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op Guttegemsveld, groot 45 aren 36 centiaren, palende oost d'heer Jan Baptiste Coppens, zuid en west de kinderen De Sadeleer en noord den Voetweg. In gebruik bij Jan Baptiste De Spiegeleer mits 32 fran ken 's jaars. Ingesteld fr. 300,00 Vijfde koop. Een perceel Meersch, gelegen op Hofstaet, groot 15 aren 37 centiaren, palende oost de kinderen Callebaut, zuid den heer Desiré Maesschalck west de straat en noord de kinderen Van Bockstael. In gebruik bij Louis De Saedeleer, mits 18 franken 's jaars. Ingesteld fr. 470,00 Zesde koop. Een perceel Land, gelegen op het Steekeveld, groot 7 aren 70 centiaren, palende oost d'heer Joseph Meganck, zuid de erven van Domien Van Lui, west den Voetweg en noord vrouw weduwe Matthys. In gebruik bij de Wed. Matthys, mits 12 franken 50 centimen's jaars. Ingesteld fr. 200,00 Zevende koop. Een perceel Land, gelegen op Moygem, groot 6 aren 46 centiaren, palende oost den heer Frans De Graeve, zuid den heer Pieter Van Lui, west de Losbaan, noord verscheidenen. In gebruik bij Theodoor Van den Meerssche, mits 12 franken 's jaars. Ingesteld fr. 330,00 GEMEENTE MEIRE. Achtste koop.Eene partij Land,gelegen opde nBerg, groot volgens titel 89 aren lOcentiaren, en volgens me ting groot bevonden88aren 24 centiaren,gekadastreerd sectie A, nummers 900, 901 en 927, palende noord d'heeren Auguatc Beerens en Pieter Van Droogen- broeck, zuid de Kauterbaan, oost d'erven van d'heer Pieter De Dycker en west den heer Pieter Roels. Deze partij Land zal. onder voorbehoud van samen voeging, in 3 deelen worden opgeroepen, te weten Eerste deel 30 aren 74 centiaren, ten ooste naast en langst d'erven van Pieter De Dycker en ko mende ten zuide aan de Kauterbaan. In gebrnik bij Victorine De Sadeleer, mits 60 franken 's jaars. Ingesteld fr. 4320,90 Tweede deel liggende gedeeltelijk neven voor gaande deel en met eene streep grond westwaarts boven navermeld derde deel, groot in 't geheel 30 aren 60 centiaren, komende ten zuide aan de Kauterbaan. In gebruik bij Victorine De Saedeleer en bfj de we duwe Lauwreys, te samen mits 60 franken 's jaars. Ingesteld fr. 4380,00 Derde deel26 aren 90 cemtiaren ten weste, ko mende ten noorde aan de streep grond vermeld bij het tweede deel, ten zuide aan de Kauterbaan, ten ooste aan den overigen grond van het tweede deel en ten weste aan d'heer Pieter Roels. In gebruik bU Domien Cooreman en Augustin Van den Eekhoudt, U samen mits 33 franken 's jaars. Ingesteld fr, 1470.00 Negende koop. Een perceel Meersch, gelegen wijk Beek, groot 42 aren 29 centiaren, sectie B num mer 314, palende of gepaaid hebbende oost d'heer Domien Dc Ryck,zuid d'erven van den heer Pieter Meu- leman, west dei Dries en noord de Meulebeek. In huur bij Charles Mculeman, mits 22 franken 's jaars. Op te leggen voor Boomprijs fr. 200.00 Ingesteld fr. 310.00 Tiende koop. Een perceel Meersch, gelegen wjjk Beek. groot 48 aren 15 centiaren, gekadastreerd Sac- tie A, nummer 1148, palende of gepaald hebbende oost verscheidenen, zuid de straat en west den heer Frans De Bruycker In pacht bij Frans De Vos, mits 20 franken 's jaars. Op te leggen voor Boomprijs fr. 300,00 Ingesteld fr. 420,00 Elfde koop. Twee perceelkens Land, gelegen op d'Hoeve, afgescheiden door den IJzerenweg, het een groot 11 aren 30 centiaren en het ander groot 3 aren 38 centiaren, zij te samen 4 i aren 68 centlaren, sektie A, deelen van N. 966, palende van ouds oost cn noord d'erven van d'heer Domien Lievens, zuid de Hoefstraat en west d'heer Frans Seminck. In ge bruik bij Augustin Van den Ecckhoudt mits 26 franken 's jaars. Ingesteld fr. 320,00 Twaalfde koop. Een perceel Land, gelegen op den Groot Kauter, genaamd de Mouille, groot 9 aren 23 centiaren, palende of gepaald hebbende oost en west den heer Dominicus Hoffelinck, zuid vrouw we duwe Jan Redant, en noord den Aelstbroekbosch. In pacht bij Theodoor Van den Meerssche, aan 48 franken's jaars. Ingesteld fr. 440,00 Dertiende koop. Een perceel Land, gelegen op het Stevensveld, groot 11 aren, palende van ouds noord en oost den heer Seraphlen Stcrck, zuid den lieer Rochus Maesschalck en west de Koeidreef. In gebruik bij Victorinus Maesschalck, mits 18 franken 's jaars. Op te leggeu voor Boomprijs fr. 30,00 Ingesteld fr. 240,00 GEMEENTE AYGEM. Veertiende en laatste koop. Een perceel Land, gelegen op den Berg, wijkLanddriesch, groot volgens titel 6 aren 20 centiaren, gekadastreerd sektie A, nummer 946 met eene grootte van 50 aren 80 centia ren, palende van ouds oost en west den voetweg, zuid de kinderen De Bruyn en noord verscheidenen. In gebruik bjj Charles Moreels, mits li franken 's jaars. Ingesteld fr. 130,00 ZITDAGEN INSTEL, MAANDAG 1 ,HQ. VERBLIJF, MAANDAG 13 JUNI 4891 Telkens om 2 ure namiddag, ter herberg In de Klok n bewoond bjj den heer Alois De Ryck, te Meire Oostdorp. GELD. Ten kantoore van bovengenoemden Notaris LIM PENS, in de Vrijheidstraat, zijn gestadiglijk groote en kleine kapitalen te bekomen, mits voldoende bezet op onroerende goederen.

De Denderbode | 1891 | | pagina 3