LANDBOUW. Dendergalra en de Jesuïten. Allerhande nieuws. geworden om reden de hoogere Magistraten ingediend en in bunne ver slagen ernstige wijzigingen voorstellen gansch ten voordeele der Vlamingen. Razernij.Op 't oogenblik wordt er in 't ministerie van Landbouw een strengen maatregel beraamd tegen de rondzwervende honden.Zekere gemeente besturen verzuimen diesaangaandebunne plichten en zijn bierdoor de schuld der talrijke gevallen van razernij die heden bij de honden worden bestatigd, doch de regeering zal voortaan in hunne plaats optreden. De regeering komt to besluiten dat alle hond groot of klein, eene medaillie aan den nek zal dragen op de welke de gemeente waar zijn meester woont en ook bet nummer der kwitlantie van het te betalen recht door de ontvanger afge leverd, zullen aangeduid wezen. De hond niet onder leiband gehou- den, zal altijd moeten gemuilband zijn. Alle hond die geene medallie zal dragen of niet gemuilband is, zal door de politie gevangen en opgesloten worden. Alle gevangene hond die, binnen de drij dagen, niet teruggeëischt wordt door den meester of eigenaar, zal afge maakt worden. Ook zal alle gevangene bond aan zijnen meester of eigenaar op eerste aanzoek teruggegeven worden, maar natuurlijk zal er legen den meester procesverbaal opgesteld worden. Slachtvleescli. De wet wel ke de gemeentebesturen verplicht alle hoegenaamd slachivleescb te doen keu ren vooralleer het aan 't verbruik mag geleverd worden, moest op 1 Juli aanst. inwerking treden. Daar verscheidene gemeenten, de eenen geen slachthuis bezitten en de anderen geen keurder hebben gevonden welke hiertoe de noodige bekwaamheid bezit en dus den dienst niet bobben kun nen inrichten, komt de regeering te besluiten dat de uitvoering dezer wet eene maand zal verdaagd worden, zich voorbehoudende verderen uitstel te ver- leenen aan de gemeenten welke $zich in buitengewone moeilijke omstandigheden zouden bevinden. Wat het slachtvleesch betreft, zal dus de nieuwe wet op de vervalsching der eetwaren slechts op 1 Oogstin uitvoering gebracht worden. Een radicaal blad V Intransigeant schrijft dat in de hospitalen van Parijs de grootste wanorde heerscht, ten gevolge der verwereldlijking Er gebeuren schoone dingen in de hos pitalen van Parijs, waar de grootste wan- orde heertcht. Het is zoover gekomen dat de bureelen zelfs niet meer weten of de kostgangers van den openbaren onder stand. nog levend en in behandeling, of dood en begraven zijn. Vervolgens haalt bet blad het hier on derstaande aan Peter T..., ziekenoppasser in het hópi tal Saint Antoinezaal Malgaigne, is van oordeel dat werken vermoeit. Ook, als een goed demokraat, doet hij zijn werk ver richten door de zieken. En daar zelfs het toezicht aan dit werk hem nog zou kun nen vermoeien, gaat hij terwijl de zieken die hem vreezen, zijn werk doen, in den hof rust nemen en eene goede cigaar rooken. Dezer dagen had hij aan twee zieken bevolen gordijnen aan de vensters hangen. Om dit te doen had hij hun eene leer gegeven doch de vloer glad zijnde, schoof de leer uit en de twee zieken vie len. De zieke van het bed n. 18, een jon geling van een-en-twintig jaren, bleef op den slag dood die van n. 24 werd ge vaarlijk gekwetst. De lnlransigeant is ondanks dit alles voor de verwereldlijking. Sedert eenigen tijd handelen de be* dienden der gasthuizen wat al te loszin nig. Men zou schier gelooven dat zij door de clericalen betaald worden,om de verwereld lijking in minachting te brengen. Het zou tijd zijn een einde te stellen aan dien toestand. Ja daar is 'tDie oolijke katholieken koopen al die roode liberalen om opdat zij de eene dwaasheid op de andere zou den stapelen en aldus de verwereldlijking in ongunst te brengen. De roode libera len zouden dus koopwaar wezen ten gunste van den meestbiedende Een schoon complimentje voorwaar De tonf?. Eene meditatie voor commeren. Men vindt bij de menschen valsch haar, vaische tanden, valsche schaamte, valsche herten maar het erg ste eu slechtste van al dat men onge lukkiglijk al te veel aantreft is eene valsche tong. Ik wil hier niet zeggen dat men, na zijnen natuurlijken klepel versleten te hebben, er een anderen koopt en hem inzet gelijk een gebit val sche tanden, eene valsche toog is wat anders. De tong is het gevaarlijkste stukje dat de menscb beeft, en het kan meer kwaad doen dan een verscheurend dier met zijne tanden of klauwen. Bij de die ren houdt men de tong voor het beste, bij* de menschen is het juist het tegen overgestelde. De tong is in haar zelve klein, maarzij kan groote dingen verrich ten. Evenals een vuursprankel groote wouden kan in asch leggen, zoo kan eene booze tong onberekenbare onheilen en ellenden veroorzaken en het levens geluk vernietigen. Een valsch of eerroo- vend woord gelijkt zooals een oud prediker zegde aan eenen zak met pluimen dien men van eenen kerktoren zou uitschudden en wiens inhoud door den wind in alle richtingen wordt weg gevoerd. Verzamel die pluimen nog eens bij elkaar De tong is het orgaan der rede, en na bel verstand het schoonste geschenk dat de Schepper het schepsel gaf. De spraak is het kenmerk van den af stand en het onderscheid tusschen mensch en dier. Maar wal al misbruik wordt er niet gemaakt van dit edel zin tuig. Hoe menige gezegdens worden er niet vlug in de wereld gegeven waarvan de minste grond noch schijn van waar heid bestaat en die men zooals de volkstaal het uitdrukt zoo maar uit zijoen duim zuigt. De kwaadsprekerij is eene kwaal die in onze samenleving dagelijks menigvul dige onheilen sticht, en bij personen die zij treft wonden veroorzaken die dikwijls ongeneesbaar zijn. Donderdag der verleden week deed het Landbouw-Comice, Aalst (Zuid) een uitstapken naar Wevelghem, bij Kortrijk, ten einde er de melkerijschool van 't Kloosterhof te bezoeken. Het reisje door eenen malschen zomerschen dag begunstigd, is aller aangenaamst geweest. De Heer Fr. D'Hont, bestuurder der school, was de bezoekers ter statie komen afhalen. Wij brachten eerst ons bezoek aan den prachligen veestapel van M. D'Hondl-Verheust. Een dertigtal zware melkgeefsters van Vlaamseli kasselsras leveren de grondstof voor de melkbewerkingen, uitgevoerd, van het begin lot 't einde, door acht frische raelkboerinetjes, onder 't toezicht van Mejuffer Sidonie Tanghe, leermeesteres der school. De Juffers deden ons beurte lings al de werkingen der verschiilige tuigen zien en de achtbare bestuurder gaf ons eenen duidelijken uitleg over de machieneu. De leus der oefeningszaal Reinheid weze overal ln melkerij bovenal is hier voornamelijk verwezentlijkt. De werkingen hier volkomen beschrij ven ware overbodig, des te meer dat ze menigmaal in deze kolonnen zijn uitge leid geweest. Na eene welgemeende hulde te heb ben gebracht aan de goede orde en de welgeschiktheid der school bedankte de heer Voorzitter de Juffers, den heer bestuurder en den heer D'Hondl-Ver heust over hun vriendelijk onthaal en hunne bereidwilligheid om de bezoekers volkomen te onderrichten. Na eene halve uur wandelens langs de boorden van de Leie, in 't midden der volle vlasbewerkingen, bereikten wij de prachtige hoeve van onzen geachten voorzitter, Baron Bethune, door M. D'Hulst bebouwd. Hier verwachtte ons een rijk middagmaal door de zorgen eu ten koste van den Heer Voorzitter de be zoekers aangeboden. De ruime gebouwen, ordelijk onder houden, en uiterst welgeschikt, het uil- gestrekte voorplein, met toren, in 't mid den, de hertelijke en gastvrije inborst der bewoners doen aan dien voorvaderlijken welstand denken, onder de landelijke be volking onzer Vlaanderen. De broeder lijkheid tusschen Heer en Pachter treft aller aandacht. Welke eerlijke velden en weiden een veelbeloovenden oogst en welbewerkte akkers getuigen ten voordeele van M. D'Hulst. In name onzer reisgezellen drukken wij hier onzen welgemeenden dank uit aan den Heer D'Hulst om 't goede ont haal en tevens aan onzen geachten Voor zitter die niets heelt verwaarloosd om 't uitstapje zoo leerzaam en tevens zoo aangeuaam mogelijk te maken. Agricola. In zijn nummer van 12 April schrijft Dendergalm het volgende Het einde wettigt de middelen, lee- de Jesuïten ;wij spelen kaart op tafel. Als gij dit bewijzen kunt, Dendergalm, is er middel 1250 fr. te winnen. Ziehier op welke wijze. Te Duisburg in Duitsch- land had een geuzenblad beweerd dat de Jesuïten het zoogezegd grondbeginsel aanleerdenhet einde wettigt de middelen en die leugen deed dan ook haar ronde in verscheidene kiesvereenigingen. Aan stonds kondigde priester Richter de vol gende verklaring af 1.Indien een professor der faculteit van rechten van Heidelbergof Bonn een werk van Jesuïten voorbrengt dat dit princiep onder welken vorm inhoudt, zal ik hem 1000 mark (1250 fr.) betalen. 2. Die deze afschuwelijkheid de Jesuï ten aaneigent zonder bewijzen te hebben is een laffe lasteraar. De Duitsche geuzen hebben gezwegen; wat gaat Dendergalm doen De 1250 fr. winnen of als een laffe lasteraar door gaan Zoohaast hij het werk op gezocht beeft zal ik hem het adres van priester Richter doen kennen en aan de duitsche geuzen der Kn. Zeitung de gevonden fenix bekend maken. Of hij lang zoeken zal.! Het volgende feit zal een gedacht geven van de wijze hoe men de Jesuïten be schuldigt. t Is ook in Duitschland te Herbede, een dorp bijna gansch protes- tansch in de omstreken van Bochum voor gevallen. De nationaal liberale kandidaat Mullen- siefen was er, in de laatste kiezingen van 20 Februari van verleden jaar, een redevoering-leidschrift gaan houden en vond niets beters dan op den kap der Jesuïten uit te vallen en op huune onze delijke leerstelsels Hij meende den schoonsten uitslag behaald te hebben toen priester Vaechter recht sprong, het woord vroeg en den spreker de drij volgende vragen toe stuurde: 1Hebt gij al een Jesuit gezien 2. Al eens een sermoen bijgewoond 3. Reeds een van hunne werken ge lezen Mullensiefen was verbluft en gedwon gen neen te antwoorden. De aanhoorders juichten bijna den priester toe. Nu, Den dergalm, is het woord aan u. Dat wisten wij niet Den dergalm van 25 Januari schrijft. Wij hebben het meermalen in ons nede- rig blad bewezen dat de ware behoudende partij in ons land de libe- rale partij en die alleen is. De behoudsgezinden die de cleri- kalen aangekleefd waren,moeten thans zich in hunne verwachting bitter bedro- gen vinden. Zij zien thans waar een overdreven clerikaal bestuur van nau- welijks zes jaren hen gebracht heeft bedreiging van algemeen werkstaking de herziening der grondwet en de invoering van het algemeen stemrecht onvermijdelijk, een warboel in alle politieke kringen Ite herziening der grondwet verdedi gen en die herziening zeil ten laste leg gen van een ministerie die de zaak in handen heeft genomen, ze hen als eene fout, als eene slechte daad aantijgen, is een comble» van vermetele dwaasheid, een uitbroeiselvan eene zieke liersenspan! Het algemeen stemreeht voorstaan en het een politieke warboel heeten, is zijn eigen een duchtigen kaakslag geven. Voor de herziening strijden en die herzie ning als een vogelschrik voor de oogen der behoudsgezinden (die de kleri- kalen aangekleefd waren doen dansen en zweven, om ze van de katholieke par tij af te trekken, is wel een tegenstrijdig heid zoo kolossaal dat ze slechts in eene liberale hersenpan kan ontstaan Wat de bedrijging van werkstaking betreft, dit het ministerie aantijgen, is klaar als de dag de ijdelheid der grieven van onze liberalen doen zien want wat kon de katholieke partij, kreeg morgen Anscele, Volders, Bertrand en Cle het gedacht het land met algemeene omwen teling te bedreigen Gij, liberalen maait wat ge gezaaid hebt. Wie winden zaait zal stormen oogsten. Stedelijke leening. Wij hebben in ons vorig nummer gezegd dat de Bestendige Deputatie onzer Provincie een ongunstig advies heeft uitgebracht over de omzetting-leening, niet omdat deze operatie schadelijk is voor onze financiën, maar eigenlijk omdat mindere steden en gemeenten later 't voorbeeld van Aalst niet zouden kunnen inroepen Naar wij vernemen is dit de ware niet en dus een woord uitlegging De omzetting-leening zou, volgens accoord, met La Banque de Kruxeües aangegaan worden legen de betaling van fr. 3,54 intrest jaarlijks gedurende 90 jaren, wanneer dan ook gansch het ont leende kapitaal van ééu millioen en half frank zou afgelost wezen. De Bestendige Deputatie oordeelt dat die termijn van 90 jaren te langdurig is, en dus op onze verre nakomelingen zou drukken zij verklaart dat eene leening aangegaan,bij het Gemeentekrediet tegen 4 ten honderd 'sjaars en aflossing des kapitaals in 66 jaren verkieslijker is. 't Is tusschen deze twee stelsel dat de heeren ministers moeten beslissen en lot hiertoe hebben zij geene uitspraak ge daan. Gemeenteraad. Zitting van zaterdag 20 Juni. De Gemeenteraad onzer Stad verga derde zaterdag 11.. Aan 't dagorde waren verscheidene ondergeschikte bestuurlijke zaken en onder anderen ook, te weten 1° Benoeming eener Commissie tot aanduiding der plaats voor het oprichten van het nieuw Hospitaal. Zijn benoemd geworden In den schoot des Gemeenteraad» MM. Van Wambeke, Burgemeester. Borreman, Emiel, Schepen. Gheeraerdts Leo, id. Van der Haegen Karei, Geneesheer en Gemeenteraatslid. Claus, Jan-Frans, Geneesheer en Gemeenteraadslid. Als leden der Burgerlijke Godshuizen MM. Baron Paul Bethune, Voorzitter, De Clippele Paul, Lid. Alt leden van 't Bureel van Weldadig heid MM. Van Ghyseghem-De Kegel Joseph en Van de Putte Clemens, Leden. 2° De Gemeenteraad trad de bepaling bij des gebieds van den nijverheids- en werkraad vroeger alhier ingericht. Het gebied zal zich uitstrekken over de stad Aalsten de gemeente Baerdegem, Erembodegem, Erpe, Gysegem, Haeltert, Herdersem, Hofstade, Kerkxkan, Lede en Nieuwerken. Deze raad zal uit zes afdeelingen samen gesteld zijn welke het volgende getal leden zullen te benoemen hebben le Afdeeling. Nijverheid van schei kundige voortbrengsels 8 titlelvoerende en 4 plaatsvervangende leden. 2e Afdeeling. Nijverheid van eetwa ren: 8 tittelvoerende en 4 plaatsvervan gende leden. 3e Afdeeling. Katoen, kemp en china hennep (Jute) spinnerij: 8 tittelvoe rende en 4 plaatsvervangende leden. 4e Afdeeling. Weverij 6 tittelvoe rende en 2 plaatsvervangende leden. 5* Afdeeling. Nijverheid der kleine werktuigbouwing 6 tittelvoerende en 2 plaalsvervangende leden. 6e Afdeeling. Kleedingsnijverheden: 6 titelvoerende en 2 plaatsvervangende leden. Onder de medegedeelde stukken trof men een aanbodaan.van de heeren Somsée en C'° betrekkelijk de electrische ver lichting der straten. Verzonden naar de sektiën. HANDEL EN NIJVERHEID. Toltarief in Frankrijk. De Kamer heeft zaterdag een recht van 6 en 7 fr. p- 400 kilogram op het effectief gewicht van vreemde suikers van europeesche oor sprong of uit europeesche entrepots aan genomen. Op vreemde suikers uit de ko loniën stelde de commissie een recht voor van 3 fr., maar de Kamer verwierp het. Met 246 stemmen tegen 237 verwierp de Kamer ook een voorstel der commis sie, strekkende tot belasting van het beet wortelzaad met 40 fr. Men ziet, de preteclionnisten beginnen neerlagen te krijgen. Duilsch-Belgisch handelsverdrag.Eene blijkbaar rechtstreeks uit het departe ment van buitenlandsche zaken te Berlijn afkomstige meêdeeling in de te Weeuen, verschijnende officieuse Politische Cor- respondenz,zegt De in den loop dezer week te Berlijn verwachte ambtelijke meêdeelingen uit Brussel over het tijdstip der opening van de onderhandelingen met België over een handelsverdrag, vonden eene vertra ging,daar de voorbereiding der belgische regeering voor de onderhandelingen wat meer tijd in beslag neemt, dan aanvanke lijk verwacht werd. Meêdeelingen in de dagbladen over een tol- en handelsverbond tusschen Belgie en Nederland en eene nauwe aan eensluiting tusschen die beide Staten be rusten alleen op plannen,die in geenerlei sameghang staan met de onderhandelin gen tusschen Duitschland en Belgie. RECHTERLIJK KRONIJK. De correctionneele rechtbank van Gent heeft zaterdag Em. B., avoué bij het hof van beroep te Gent verwezen lot eene gevangenis van 3 jaren en eene boete van 26 fr. B. had eene som van 75,000 fr. ontvreemd, van mcj. Schockeel, welke som hij zegde geplaatst te hebben op eigendommen,onder ander op een kasteel in Spanje, deze groote som. en volgens men zegt ook een deel van zijne fortuin, heeft hij verloren in speculatiën. B., op hel oogenblik zijner veroordee ling zijner veroordeeling,was erg ziek. Men liet hem toe in een gesticht te gaan om zijne gezondheid te herstellen. Om de zaak niet te verjaren, heeft men die ein delijk opgeroepen, in het verhoor van verleden donderdag. Heden was B. niet aanwezig bij de uitspraak van het vonnis. Zijne onmidde- lijke aanhouding werd niet gevraagd. Volgens de getuigenissen verliest mej. Schockeel bijna heel haar vermogen. Testament van den bede laar.Aan de St-Sulpicius ie Parijs zat lange jaren een grijsaard, die bede lend de hand uitstak naar de voorbijgan gers. De man was steeds in lompen ge huld en men kende hem niet dan onder den naam van Père Antoine. Père Antoine stierf verleden jaar en.... liet eene fortuin na van 96,000 fr in fransche renten,spoorwegobligatiën, Pa- rijzer loten, enz. De oude bedelaar had eenen wisselagent en had ook zijne reke ning bij verschiilige bankiers. De man droeg altijd zijne waarden in een pak onder zijne kleeren op den rug en de voorbijgangers dachten dat het een bult was. Père Antoine woonde in een vuil zol- derkamerke, rue Princesse. Om zeker te zijn dat de huisbewoners hem niet zou den bestelen, maakte hij hen afzonderlijk wijs dat zij in zijn testament stonden, maar dat ze 't aan niemand mochten zeggen. De voornaamste huurder van het huis, M. Guillemin, had zelfs een testament ge kregen, waarin hij algemeen erfgenaam was en natuurlijk troetelde deze den ouden bedelaar nog het meest. Den 9 december kwam Père Anloine ziek thuis. Aan de echtelingen Paoli die, in de hoop van ook in zijn testament te staan, hem kosteloos te eten gaven, vroeg hij gezegeld papier, om zijnen laatsten wil op te schrijven. Maar neen, zegde de vrouw Paoli, het is beter dat gij zulks voor de notaris doet. Morgen zult gij beter zijn en dan brengen wij er u heen. Men legde den grijsaard te slapen,doch kort nadien hoorde men een vreeselijk gerucht père Antoine was, in eenen aanval van heete korts door het venster gesprongen. Hij was dood. Guillemin, de man met het testament, telde niet een of twee, doch liep naar boven en sloeg de fortuin aan. Toen de twee kozijns van den bedelaar, met een later en echt testament voor den dag kwamen was de buit verdwenen. Daar men de nummers kende, durfde Guillemin niet verkoopen, hij verraadde zich zeiven en zaterdag werd hij tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. KERKELIJK NIEUWS. Naar voorschrijving van den Paus Leo XIII, heeft verleden zondag, in de kerk der PP. Jesuieten, plaats gehad de drie honderdjarige viering der dood van den H. Aloïsius de Gonzaga, patroon der christene jeugd. Schoon en indrukwenkd was deze godsdienstige plechtigheid. Het koor der kerk was prachtig met bloemen, kunst schilderingen en fluweele draperijen ver sierd, en in 't hoogaltaar praalde het beeld van den jeugdigen Heiligen, met licht omringd, middenin eeno met loof bekleede nis. Plechtig waren de goddelijke diensten, uitnemend talrijk deHH. Communiën, en treffend de sermonen die drij dagen vóór en op den feestdag zeiven zijn uitgespro ken geweest tot aanmoediging der jeugd. 's Morgens om 5 4/2 ure, was het de Cooimuniemis der jonge dochters, waar onder de zangafdeeling der Vlaamsehe Congregatie.vaiiO.L.V.hare fraaiste stuk- ken tot aller bewondering heeft uitge voerd. Om 7 ure, was het de beurt der jongelingscongregatie. Talrijk naderde zij tot de H. Tafel, en bezong met volle stemme den lof van den H. Aloïsius.Rond 41 ure vergaderde zij eene tweede maal hare ieverige leden, ten einde nog eens het welsprekend woord van P. Bohnen te hooren, hunne toewijding aan den jeug digen Heiligen te hernieuwen en een laatsten lofzang aan te heffen ter eere van hunnen Beschermer. Teil 8 4/2 ure begon de pontificale mis door denHoogwaardigen Heer Prelaat der Abdij van Averbode. Zulke diensten zijn solemneel en maken diepen indruk op de christene harten. De schoone mis, door eenige liefhebbers met talent uitgevoerd, was volkomen op de hoogte der plechtige omstandigheid en beantwoordde ten volle aan liet overschoon orgel dat hen bege leidde. Denzelfden wel verdienden lof moeten wij die Heeren toezwaaien over de stukken, die zij onder het lof van 3 1/2 en van 3 1/2 ure gezongen hebben tot op luistering des feestes. 't Is jammer dat de kerk der Paters niet ruimer is op dergelijke plechtighe den. De Volkskamer heeft de be raadslaging over den openbaren onder stand voortgezet. De heer minister Lejeuoe verdedigde het ontwerp der regeering.M. De Neef ondersteunde het in 't belang der landelijke gemeenten. M. Buis, burge meester van Brussel veroordeelde het in naam der steden ten ware eene nieuwe wet den dienst der hospitalen op den builen kwam regelen. Onze achtbare ver tegenwoordigers. M.Woeste, bracht eeni ge verhevene overgingen in 't midden over de princieden der beide stelsels en verklaarde zich min of meer voorstander van 't stelsel der midden-afdeeling. Zie IVotariëele ito on een op de 4Li6 bladzijde. Donderdag, rond 4 ure, kwam er te Antwerpen, een kerel bij een koopman in tapijten, vragende met stalen van ta pijten te willen gaan naar de Mexikodok, op het schip Clara. De kapitein wachtte naar het tapijt, zegde hij, en hij zelf, was de loods van het vaartuig. Hij zou binnen een half uur daar zijn om te vertalen in het Engelsch wat de koopman zeggen zou. Op de vraag of hij niet met hem wilde gaan, gaf de zoogezegde loods ten antwoord dat hij eerst nog op het bureel van den heer Gri- sar zijn moestmaar als hij binnen eeni ge minuten niet terug was, moest de koopman maar naar hel schip gaan, waar hij later, een half uur of drie kwartiers zou aankomen. De kapitein was niet aan boord de kok, een Duitscher, wist niets van tapij ten. De kapitein zou tusschen 6 en 7 ure daar zijn, ofwel den volgenden dag, voor 40 ure. De briefschrijver ging dus naar huis terug en toen hij daar kwam, zegde de vrouw dat de zoogezegde loods was gekomen en een stuk tapijt had meege nomen dat de kapitein moest hebben dal het aan boord moest gesneden wor den en wat zoo al meer. De koopman voelde dat hij beslolen was. Hij begaf zich naar de politie, en men antwoordde hem seffens dat men den dief wel kende, maar dat men hem niet in handen krijgen kon. Hij was een gewezen behangersgasten koetsier, en had reeds eene massa andere feiten van dien aard ten zijnen last. Reeds vroeger had de justitie hem in handen gehad en is hij gestraft geworden. Het is een jongen van Antwerpen; men kent zijne familie, men weet waar hij al het gestolen goed verkocht heeft, maar hem kan men nog niet in handen krij gen. Wij denken nochtans dat hij nu al heel gauw in de gevangenis zal terecht ko men. Iedereen zij gewaarschuwd tegen kerels, die iets komen bestellen in win kels en magazijnen.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2