Bêtisianissima Een en ander. W erkmanswoningen Allerhande nieuws. uiets in de plaats zetten een stelsel is immers een struikelsteen, zegt dit blad. Furie Dendergalmienne Dendei galm is builen zich zeiven van kwaadheid, men gaat de wachtgelden afschaffen en hij schrijft: «De regeering is aan de onderwijzers wier plaats, men onteigende, eene vergoeding schuldig.» Vergoeding is geen pensioen, geen rente. Dit spel duurt al 7 jaar en komt al uit den boer zijnen zak. M. Frère, die het octroi afschafte gaf slechts wachtgeld voor drij jaar O die kIerikalen Hoe Dendergalm den Godsdienst verstaat. Hij schrijft in zijn nummer van 21 juni: Volgens Denderbode moet de gods- dienst de maatschappelijk kwestie op- lossen en het socialismus opscheppen. Maar,jongen lief,met te bidden,mis te hooren,te biecht en te communie te gaan, zullen de werklieden geen boterham meer winnen of geen uur minder moe- ten werken. De sociale kwestie raakt de zaligheid van 't zieltje niet aan maar wel de veredeling van hert en geest en vooral de verbetering van den stoffelij- ken toestand der arbeidende klas. Wat kan een schietgebedeken daar aan doen Dat is of onwetendheid of slechten wil. Wat gij opsompt, Dendergalm, is slechts een kant van den Godsdienst gij laat met opzet de werkende kant in 't donker. Overdenk eens de Tien Geboden, beste man, en gij zult er de grondbeginselen van rechtvaardigheid en broederlijke liefde zien uitgedrukt die zeker de vere deling van herten geest meêbrengen en de verbeteringen in het lot van den werk man. Dendergalm gelooft noch aan hel noch aan hemel en zoekt de werklieden tot zijne vrijdenkerij over te halen. Maar als gij hen den hemel ontrekt, moet gij hen dan niét de aarde gunnen En als alles met het tegenwoordige leven afgedaan is, waarom moet ik dulden dat een ander meer bezit dan ik, meer genoegen heeft, meer geluk Zeg waarom Dendergalm Zult gij uw antwoord op de lange baan niet schuiven?... Waarop gaat hij zich steunen om den arbeid aan de werklie den aan te prediken Op de eene of an dere noodzakelijkheid Maar als het volk opperbeerscher is dan heeft het 't recht af te breken. Wat wetten opgebouwd heb ben kunnen wetten afbreken. Dendergalm spreekt van 't zieltje hij heeft er geene, hij is wat zijne geusche voorzaten zegden:eene verteerende buis aan de twee uiteinden open un tube digestif ouverl aux deux bonts.) Wat wij willen, Dendergalm, is den werkman zijn geloof weêrschenken en zijn lot verbeteren Dendergalm raaskalt voort Hier hebben de klerikale bladen tegen de werkstaking gedonderd. In Londen worden zij door kard. Manning verde- digd. Alle reehtveerdige zaken vinden in de Kerk hare voorstaander. Als de werksta king rechtveerdig is, keuren wij ze goed en 'voegen ons bij de werklieden. Was deze laatste het Dendergalml Zoudt gij dat eens willen toonen In hetzelfde artikel vinden wij nog een pareltje Volgens het Laatste Nieuws (geusblad) heeft de burgemeester van Aeltere den verkoop van dit blad in zijne gemeente durven verbieden. Maar wat denken die dwaaskoppen toch Meenen zij dal de vrijheden door onze Grondwet gewaarborgd maar doode letter zijn. Men zal het hun eventwel anders doen verstaan en niet op zachte wijze nog al. De eerste zaak die Dendergalm uit de invoering van het algemeen stemrecht hoopt is het verplichtend onderwijs (de socialisten voegen er nog het woord ver wereldlijkte bij).De Grondwet waarborgt de vrijheid van ouderwijs. Dus.... maar zal hij zeggen dat raakt alleenlijk het on derwijzend persooneel Ja maar wat is een onderwijs voor banken. De vrijheid is maar het belang van den geus, hij zal dat woord wel weten te wringen en «iet op zachte wijze nog al als zijne intresten het vragen. Wat is een geus Een man van dat is diensvolgeris. Uit H'atuur. Over eenigen lijd jubelde Dendergalm, men kan niet meer omdat minister Pontus dooreen hoop ge- pensionneerde generalen wierd aangeval len en hard beknibbeld. Waarom Om dat hij geene soldaten genoeg maakte en niet genoeg geld aan het militarismus be steedde Nu valt Dendergalm minister Pontus aan omdat hij te veel geld uitgeeft. Knoopt dat aan een! Waarlijk dat is zijne lezers voor den aap houden De katholieken zijn om zeep Dendergalm heelt een om zendbrief in zijne bureelen liggen die van de jesuïten, van de bisschoppen en pas toors of ook wel misschien van minister Slim (Beernaert) komt, waardoor aan al de boerenburgemeesters het bevel gege ven wordt de meetings der socialisten en hunne waardige bondgenooten de pro gressisten (achteruitdeinzers) te verbie den. Hoe is Dendergalm daar aan gekomen, een stuk h la Nieter Wel eenvoudig, door eene onvergeef lijke misgreep had men er ook eene naar St-Lievens-Hautem gezonden en dit was de wolf in den muil loopen. Ook kwam men dan te viervoets naar Aalst naar de Vooruitgangstraat gestoven om met de grootste verontweerdiging, deze ooweer- digheid der klerikalen die met de Grond wet spotten, aan de vier hoeken der we reld bekend te maken en... 't en is geen klein bier leest De moorderijen van Zonnebeke (stijl •Janson) toonden wat blinde haat en dom fanatismus vermogen. Toen kregen alle boerenburgeraees- ters het bevel de meetings te verbie- den.Om de herziening der Grondwet te bestrijden deed men onwetende dom- koppen openlijk de Grondwet schen v den. Wat is dat nu Dat is zeker de waar heid zeggen Ja, volgens grand papa's wijze Lieg maar, liegt maar op toch blijft er iets over. Waarom.Nummer van 21 Juni. In zijn schrijven getiteld lieve vrijheid» hekelt Dendergalm de boeren als onwe tende domkoppen. Daar onder volgt een kritiek en de boeren worden verde digt Waarom Winkelzaken, beste man Apentaal. Een Amerikaansche ua- tuurvorscher, de heer Garner, heeft ter dege bestatigd, schrijft men. dat de apen met elkander klappen. Met behulp van den phonograaf en na lange en moei lijke proefnemingen is hij erin gelukt de taal der apen te verstaan en ook ze te spreken. De apen stonden heel verslagen als ze dien mensch hun hoorden aauspreken in hunne eigene taal Zou dat iemand verwonderen Professor Garner heeft daarbij nog bestatigd dat elke apensoort eene ver schillende taal spreekt, doch steekt men twee apen van verscliillige soort bijeen, zij komen er alras toe elkander te verstaan. Nochtans antwoor den zij nooit in de vreemde apentaal, maar elk in de zijne. Dat bewijst dat de apen nog niet ver der in beschaving gevorderd zijn dan vele onzer Waalsche bureelralten, die op Vlaamsehe brieven in 't Fransch ant woorden. Dat is zeer spijtig voor de apen daar zij zoodanig aan hunne moedertaal hou den, dat zij er geene andere willen spre ken, zouden zij bijvoorbeeld nooit tot volksvertegenwoordiger kunnen gekozen worden te Antwerpen. Fondsenblad Kunstmatige regen. Van wege het departement van landbouw te Washing ton zijn proeven genomen tot het kunst matig veroorzaken van regen. Een luchtbal werd opgelaten, die in de wolken aangekomen, mei geweld ont plofte. Eenigen tijd daler daalde een ze genrijke regen neder, maar of deze te danken was aan de proef van hel depar tement van landbouw, zegt de korres- pondent van den Times, is nog de vraag. Men zou wel doen deze zonderlinge proeven nog eenige malen te vernieuwen, dan ten minste, zal men te weet komen, of het wezenlijk mogelijk is, door weten schappelijke praktijk, den regen uit de lucht te doen neerdalen, ofwel of het hierboven aangehaalde feit van onver- wachten regen aan het bloote toeval moet toegeschreven worden. Het Beschermingscomiteit van het arrondissement Aalst deelt ons den vol gende omzendbrief meê op den welken wij de bezondere aandacht inroepen Het artikel U der wet van 9 Augustus 1889 op de werkmanswoningen staat verminderingen van rechten toe, in ge val van verkooping of veiling aan werk lieden, van onroerende goederen be stemd om door de koopers tot woning of tot het bouwen eener woning benut tigd te worden. Het artikel 16 vermindert verder de registratierechten voor de ak ten van leening of opening van krediet, op de voorwaarde dat de gelichtte gelden tot uitsluitelijke bestemming zouden heb ben het aankoopen of bet bouwen eerier woning voor het persoonlijk gebruik van den leener. Het beroep van den werkman en het doel van den aankoop of de leening moe ten in de twee gevallen voorzien dat die artikels, vastgesteld worden door een ge tuigschrift van het Beschermingscomi teit. Wij achten liet nuttig uwe aandacht te roepen op de voorwaarde door het Beschermingscomiteit van het Arron dissement Aalst vereischt voor het afle veren van een dergelijk getuigschrift. I. Het beroep zal moeten bestatigd zijn door eene schriftelijke verklaring ge vende te kennen de namen, voornamen, woonst en bezigheid, van den belangheb bende alsook waar en in welke hoedanig heid hij werkt. Voor het bekomen eener dergelijke verklaring, wende men zich bij voorkeur tot eenen der volgende leden van het Beschermingscomiteit van Aalst MM. Dr Monfils, Voorzitter, Aalst Dr De Cooman, Burgemeester, te Niuove; Van Santen, Vrederechter, te Geeraards- bergen Boone L. S(. Jansstraat, Aalst De Clippele P. Schepen, Geeraardsber- gen Gheeraardts L. Schepen, Aalst Goetbals J. Sladsbouwkundige, Aalst Van Damme, Agent der Nationale Bank, AalstVau de Putte Cl. Boek- en Steen drukker, Aalst Van der Smissen Ad. Nijveraar, Aalst B' Leo Bethuue, advo caat, idem. Dergelijke verklaringen afgeleverd door de Heeren Burgemeesters zullen insge lijks als geldig aanzien worden. II. Het doel van den aankoop ot de leening kan natuurlijk slechts bestatigd worden door de welwillende tusschen- komst der heeren Vrederechters, Rechts geleerden en Notarissen. Wij verzoeken dus die heeren van desnoods schrif telijk in te lichten op de volgende pun ten 1. Het bedrag van den inkoop of de leening 2. De namen en voornamen van beide partijen 3. Den inhoud, de ligging en korte be schrijving der onroerende goederen 4. Hunne besteraming volgens de ver klaringen der belanghebbenden. Voor de tweede maal vragen wij, schrijft De Dendergalm, aan het stad- huisorgaan ons te willen zeggen waar het Sinpelhuis gaat gebouwd worden, op wiens eigendom, en tegen hoeveel men denzelve betaald heeft. Stad huisorgaan Moeten wij het nog maals herhalen De Denderbode is noch hel orgaan van 'i stadhuis, noch van wie ook... Maarzoo gaat hel gemeenlijk als iemand zoo zeer onder bedwang verkeert dat hij moet dansen gelijk zijn meester schuifelt, in een woord, men hem een slot op den mond zetten kan, gelijk het met Den Dendergalm 't geval is, dan denkt hij dal zijn gebuur met 't zelfde sop is overgoten... Wat de plaats betreft, bestemd tot het oprichten van 't Stapelhuis, deze is hier gekend door groot en klein en sedert lang. Waar wonen de jannen uit Den Den dergalm dan Maar indien gij, Dendergalm 1. De plaats wil kennen waar het Sta pelhuis gaat opgericht worden, 2. Wie de eigenaar is van den grond t 3. Hoeveel de Stad denzelve betaald heeft of nog moei betalen, richt u dan tot de erfgenamen van Dame W* Alexander Van Langenhove-Jelie, de kinderen en consoorten en dus onder an deren tot de heeren Louis Van Langen- hove, nijveraarte Aalst, Edmond Breckpot, notaris to Aalst en Jan Van Langenhove, advokaat te Brussel. Die heeren kunnen u alle de gevraagde iulichlingen verschaffen. Maar wat mag er hier dan toch onder schuilen, dat De Dendergalm zoo aan houdend op aandringt om ingelicht te worden Mysterie Senaat. De hooge Vergadering hernam maandag hare werkzaamheden. Na het wetsvoorstel houdende uitlegging van eenige artikels der wet op het bege ven der academische graden enz, bespro ken te hebben, ging 't Senaat over tot de beraadslaging over de begrooting van inwendige en openbaar onderwijs.Op het einde der zitting van dijnsdag werd de lieer minister de Burlet, gedurende zijne redevoering onderbroken en beleedigd door een liberale penneschurk. De heer minister daagde den belcediger uit zich te doen kennen, maar de liberale lafbek zweeg.De heer voorzitter deed de liberale gazetschrijvers de zaal verlaten en schor ste de zittmg op. Volkskamer, De beraadsla ging over den openbaren onderstand werd voortgezel. De heer Lejeune be streed hel stelsel der midden-sectie. MM. Van Naemen en Heynen stonden het ont werp der regeering voor. Mijnheer de Smet de Naeyer stelde eene overeen komst tusschen de beide stelsels voor en vroeg dat de zaak zou teruggezonden worden naar de midden-sectie. De re geering wil de onderstandswoonst gansch afschaffen, de midden-sectie wil ze gedu- rendd 3 jaar behouden en M. de Smet-de Naeyer stelt voor als overeenkomst ze slechts twee jaar te behouden. Gedurende de zitting werd aan de ver gadering hel overlijden meêgedeeld van M. Halflaots. Vertegenwoordiger van Leuven, verblijvende te Thieneu. Aalst. Leening van 300,000 fr. Onze stedelijk Bestuur komt officiëus de tijding te ontvangen, dat de leeneng aan te gaan met La Banque de Bruxel- les tegen fr. 3,54 ten honderd en uit- keerbaar binnen 90 jaren, door de regee ring niet kan goedgekeurd worden. Het Handelsblad van Antwerpen zegt dat de goedkeuring is geweigerd geworden omdat de termijn der gemeenteleeningen dn 66 jaar niet mag te boven gaan. Indien dit waarheid is, waarom heeft men de omzetting-leeningen ook uitkeer- baar binnen de 90 jaren, van Brussel, Antwerpen,Oostende dan vroegergoedge- keurd De groote steden hebben nogthans meer hulpmiddelen dan Aalst, om grootere intresten te kunnen dragen Maar zou de invloed van liet Gemeente krediet hier soms achter de gordijn niet schuilen De bijgebrachte reden dezer weigering zullen binnen weinige dagen door den heerGouverncurbekend gemaakt worden. In alle geval er zal aan ons Stedelijk Bestuur niets overblijven dan zich te onderwerpen, en slechts de werken uit te voeren die het noodzakelijkst zijn, waar onder op eersten rang het nieuw Hospi taal en het Stapelhuis 'twelk laatste reeds iu aanbesteding is. De Schouwburg, het ijzeren Kiosk ter Gro ite Merkt, de Hophal, enz., kunnen tot betere lijden uitgesteld worden. Wij hebben de overtuiging dat zulks de wensch is van de overgroote meerder heid onzer medeburgers immers allen zijn het eens om te verklaren dat een nieuw Hospitaal hier dringend noodzake lijk is. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogw. de Bisschop van Gent heeft den zeer eerw. heer Segers, voor zitter van het Seminarie, titulaire kanun nik benoemd in vervauging van den zeer eerw. heer De Sitter die tot het emeri taat is verheven. Kerk van den H. Jozef. Leening van 60,000 Ir. De volgende obligatiën zijn uitbclaal- baar, te rekenen van 1 Juli 1891 Nummers 3, 6,12, 26, 28, 31, 68, 85 IJzeren weg. Onze uurtabel van 't vertrek der treinen, van 1 Juli tol 30 September aanst. is met de meeste zorg verbeterd geworden. AALST. Woensdag 3 ure namiddag. Op 't oogenblik dat wjj gaan ter pers leggen, heerscht er een tamelijk hevig onweder boven onze Stad. De bliksem is gevallen in 't werkhuis van den heer Julius Slor- deur, fabrikant van suikerij, in de Vrijheidstraat. Brand was hierdoor ontstaan doch werd spoedig uitge doofd. De schade is onbeduidend. Stapelhuis. Wij herin neren de heeren ondernemers dat de aan besteding van het alhier op te richten Stapelhuis, 'Vrijdag aanst., 3 Juli, zonder eenigen uitstel, zal plaats hebben. De werken zullen onmiddelijk na de goedkeuring der aanbesteding door de bevoegde Overheid moeten aangevangen worden. Aalst. Bevolking. De laatste volkstelling bewijst dat onze Stad Aalst eene bevolking telt van ^2zielen. Dit cijfer kan, doch in kleine verhouding, verhoogen of veriagen, wanneer de uitslagen vanandere steden en gemeenten waar Aalstenaars tijdelijk verblijven, zullen gekend wezen. De gedurige vooruitgang die ons ver beugen moet, logenstraft eens te meer de beweering van 't overledene Verbond en van De Dendergalm, als zou onze stad onder het katholiek bestuur een uitge strekt beggijnhof zijn geworden. Nieuw Hospitaal. In ons vorig nummer hebben wij de samen stelling medegedeeld der bezondere com missie lot het aanwijzen der plaats waar het nieuw hospitaal zal opgericht wor den en bij missing hebben wij deu naam weggelaten van den heer Julius Ooetkals, Sladsbouwkundige. Ontucht. - Bij besluit van het College van Burgemeester en Schepenen is er eene herberg der Stoofstraat geslo ten. De houders zullen vrijdag aanstaande voor de Rechtbank verschijnen onder verdenking van een buis van geheime ontucht te hebben gehouden. Eene andere zaak van denzelfden aard zal in dezelfde zitting opgeroepen wor den. Onnoodig er bij te voegen dat de zit ting met gesloten deuren zal plaats heb ben. Vernieling van veld vruchten. Dezer laatste nach ten hebben nijdige laffaards hunne wraak bot gevierd door het vernielen van veld vruchten op de buitenwijken. Er gaat bijna geen nacht voorbij of er hebben dergelijke vernielingen plaats. Het wordt meer dan tijd dat de politie op onze volkrijke buitenwijken versterkt worde. Vechtpartij. Verleden zondag nacht hebben twee vieze gasten van Mijlbeke den genaamden Van Lan- genhoven Gustaaf, landbouwer, verrader lijk aangevallen en erg mishandeld. Van Langenhoven werd badend in zijn bloed met gebroken been opgenomen en naar zijne woning overgebracht. De daders zijn gekend. Haeltert. Men meldt uit deze gemeente dat de zoon van den her bergier René Penninck,(Statie) zich in de Zavelputten badende, verdronken is. Dieven. Sedert eenigen tijd had men bemerkt dat er in de Noorderstatie te Brussel gedurig diefstallen plaats had den, namelijk aan de winketten der koe pons. Men heeft thans de hand gelegd op twee slimme pick-pockets. Zaterdag avond, rond 6 ure kwam eene dame den polilie-commissaris van de Kruisvaart- straat verwittigen, dat zij in de zaal der Pas Perdus van de Noordstatie haren portemonnaie verloren had. Vijf minuten later kwam eene tweede dame in hetzelfde commissariaat verkla ren, dat men in dergelijke zaal haren geldbeugel had gestolen. De commissaris ging naar de statie en bemerkte daar aanstonds vier verdachte kerels. Toen zij den commissaris zagen bin nenkomen, slopen zij weg, maar de poli tieman gelukte er in twee aan te houden, de genaamden G. en D. van Brussel. Men vond in bun bezit verscheidene geldbeugels, waarvan zij de herkomst niet konden bewijzen. Twee dronken soldaten traden za terdag avond, rond 9 ure, in eene her berg der Leuvenschesiraat. Toen de bazin hen drank weigerde, werd een van hen zoo woedend en wierp haar een zwaar glas naar het hoofd, zoodat de on gelukkige neêrviel. Er waren verschei dene agenten noodig om de dronken ke rels naar de gevangenis te brengen. Zij zijn ter beschikking der krijgsoverheid gesteld. Er zijn in den omtrek van Brussel weer veel razende honden. Zaterdag avond is een heer uit de Koninklijke straat in de Waux-Hall door een klein hondje gebeten, dat razend bevonden werd. In den namiddag van denzelfden dag wilde een hondje op den Haecht- schen steenweg de voorbijgangers bijten. De politie maakte het af en 't werd insge lijks razend bevonden. Schrikkelijk drama te Laeken. Maandag morgend heeft men uit het wa ter een vrouwenlijk getrokken, waaraan twee kindereu gebonden waren. Het was het lijk van vrouw Louisa Decocq, echt genoot Rogge, oud 35 jaren. Sinds eenigen lijd gaf de moeder tee- kens van heete koorts en nog onlangs had zij een harer kinderen gebeten. De bemerkingen die haar man haar hierover maakte, brachten de hersenen der ongelukkige volkomen in de war. Zaterdag avond verliet zij om 10 ure hare woning, zeggende dat zij haren echtgenoot ging opzoeken. Zij richtte zich met hare kinderen naar de vaart, bond de arme kleintjes aan zicb vast en sprong met hen in de diepte. Door de zorgen der politie zijn de lij ken naar het doodenhuisje van het kerk hof gebracht. Hel is daar dat men den man der ongelukkige binnenleidde. Door wanhoop vervoerd, wierp deze zich op de lijken van vrouw en kinderen en stortte tranen in overvloed. Het lijk van bet jongste kind is later ook opgevisctit geworden. In de zakken der vrouw vond men haar trouwboekje en eene som van honderd en vijf frank in vijffrankstukken. Gansch Laeken is in verslagenheid. Een droevig ongeluk, veroorzaakt door onvoorzichtigheid, is zaterdag avond rond 8 ure gebeurd op het hand boogschutters scliietplein van den Witten Beer, te St-Andries, bij Brugge. Men vermaakte er zich met proefschietingen, naar de pershet 13jarig zoontje des huizes, Hector De Corte, rondloopende zonder beschutshoed en de pijlen rapen de, is door een vallende pijl op het hoofd getroffen, die tot tegen de hersens in drong. Niettegenstaande de heelkundige hulp, is de ongelukkige knaap een uur later in vreeselijke pijnen gestorven. Dijnsdag morgend werd de brugsche politie per telegraaf verwittigd door die van Thielt dat men maandag nacht ten nadeele van Ivo Van Maele, landbou wer te Thielt, twee koeibeesten ontsto len had. Spoedig wierden opzoekingen gedaan ter beestenmarkt, waar de koei beesten gevonden en den dief aangehou den werd. Het is een genaamde Henri Blomme, oud 30 jaren, werkmau te Thielt, welke reeds veroordeelingen voor diefte van koeibeesten ondergaan heeft. Wraak van werkstakers. Zekere Gardien, een mijnwerker, die gedurende de werkstaking met de troebelmakers geene gemeene zaak wilde maken, is het slachtoffer geweest van eenen lafharti- gen aanslag. De werkstakers hadden een gedeelte van den oever der Samber ondermijnd, juist op de plaats waar Gardien gewoon was te gaan visschen. Toen de man zijne plaats innam, zakte de dunne laag grond, die met takjes was gesteund, in, en Gar dien viel in de rivier, waarvan de stroom hier ter plaatse zeer sterk is. De man verdronk en laat eene vrouw met zes kinderen achter. Moord op eenen jachtwachter. De misdaad op den jachtwachter Boreux, te Chatelet, is in zeer geheimzinnige om standigheden gepleegd, op de eigendom men der familie Pirmez. Boreux was eigenlijk meer de bestuur der der goederen vau de familie Pirmez, dan een jachtwachter. Het was een oud man, zeer zacht van aard die geene vijan den had, zelfs niet onder de wildstroo- pers. Vrijdag was bij rond 3 ure des mor gend, gewapend met zijn geweer, uitge gaan. Twee uren later kwam zijn zoon hem bezoeken en moest daarvoor door het dicht bosch van Malaugne gaan, waar hij zijnen vader dood vond uitgestrekt liggen, met het gelaat tegen den grond, op minder dan 200 meters van zijne wo ning. Zonderling genoeg, het geweer van het slachtoffer was verdwenen. Heeft de moordenaar hem met zijn eigen wapen gedood, na het afgenomen te hebben Men vindt echter geen spoor van strijd, 't Is in alle geval zonderling dat de moor denaar het wapen hebbe meêgenome», 't welk hem vroeg of laat moet verraden. Men verwacht er zich aan het hier of daar in het bosch te vinden. Eene aanhouding werd reeds gedaan, maar de aangehoudene is weer in vrijheid gesteld, daar men geene andere reden tot vermoedens had, dan een twist, die hij over eenige dagen met Boreux zou gehad hebben. Wederzijdsche klandisie. Doktor. Ik kan echter niet vinden dat gij ziek zijt, mijn vriend. Baas schoenmaker, (die te bed ligt) Dat ben ik ook niet, Menheer de Doktor maar gij Iaat het jaar door bij mij zoovele werken en daarom dacht ik nu moet ik den heer Doktoor ook eens laten roepen, opdat hij aan mij ook eens wat ver dient. Louise kom bij haar mama binnen geloopen en zegtMama weet uw duim u alles te vertellen Zeker alles, alles wees dan maar heel braaf.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2