HOFSTEDE Gebruikt GASVUREN in uwe keuken dit is zuiver, gemakkelijk en spaarzaam. HZTTIS QEYAERT FABRIEK VAN l'IAAOS EN ORGELS. MME S. A. Allen's Ik Haar Hersteller Luisterrijke Ringsteking SCHOON HUIS Schoon HUIS te koop. Huis te huren. BERICHT. Uil der hand te kOOP: Huurhouderij. Te koop. Koophandels-Rechtbank van Aalst. Te koop met Occasie. V ELDYKUCHTEN iVELDVRUCHTEN PRET H ARGENT. Veldvruchten VELDVRUCHTEN HT7IZE1T ve'bïjf; tliztl De buitenleidingen zullen door de gaglabriek koste loos geplaatst worden levering van kooktoestellen aan inkooniprijs. GESTICHT IN 1846. opvolger V. en G. BEYER, 30, BRA3ANTDAM, GENT. Pianos Gevaert, van 650 frs, tot 1200. Pianos Bleke, van 1200 frs. tot 4000. lc Gouden Médaille van Darijs 1889. Occasie pianos, te beginnen van 550 fr. Huur-pianos, aan zeer geringe prijzen. Verkoophuis der wonderschoone Amerlkaansche orgels, diens-g voor xapeilen en kleine kerken van 700 frs. tot 3000 en daarboven. Muziek- en inslrumentonhandel, magazijn van al wat muziekgerief aangaat. Men gelast zich met hel onderhouden en herstellen der instrumenten; abonnement voor het acordeeren der Pianos. WERELDBEROEMDE ffMfK bestemd om aan grijs haar de kleur, glans en schoonheid der jeugd weder te geven. Het vernieuwt deszelfs leven, kracht en groei. Schilfers verdwijnen spoedig. Zijn parfum is rijk en keurig. Verkrijgbaar bij Coiff. en ?arf. Hcofd Depot 26 Rue Etienne Marcel (verhuisd van 92 Ed. Subaatopol), Panja. Te vinden bij Joseph LOCUS, Coiffeur, artikels van Parijs, 21, Lange Zoutslraat, te Aalst. Ken jammerlijk ongeluk heeft maan dag gansch de gemeente Moerzeke in op schudding gebracht. De genaamde De Bondt en Berckmans, beiden jongelingen die toekomende jaar moeten loten zijn verdronken. Laatstgenoemde Berckmans heeft zijne zelfopoffering om De Bondt te redden met den dood bekocht. Ongeval in eene glasblazerij.Maan dag is in de glasblazerij der Nationale Maatschappij te Jumet een ongeval ge beurd. Een ploeg werklieden glasblazers was werkzaam dichtbij eenen oven, wan neer hel metselwerk, dat eene overgroo- te hoeveelheid ziedend glas inhield, schielijk met een hevig gerucht in stortte. De werklieden hadden nauwelijks den tijd tot vluchten. Weldra was de vloer der werkzaal bedekt met een zonderling glazen tapijt. Tengevolge van dit ongeval zal men ge durende verscheidene maanden het werk moeten staken. De herstellingswerken zullen veel tijd vorderen. Dit ongeval is voor de Nationale Maat schappij eeR ernstig verlies. Een treurig ongeval is dinsdag in eene glasblazerij der gemeente Lodeliu- sart gebeurd.Terwijl een werkman gloei end ijzer smeedde, sprong een stukje ijzer in zijn oog en drong er zoo diep in dat gansch de schedel doorsneden werd. Men heeft hem onmiddellijk verzorgd en hem dan naar het Hotel de l'Europe» te Charleroi overgebracht. Slechts om 8 ure kon men een genees heer vinden. Deze bestatigde dat de on gelukkige Salmon, van Fleurus, dit is de naam van den gekwetste, bet rechter oog verloren had. De arme jongen lijdt ver schrikkelijke pijnen. Zijn toestand laat zelfs zeer te wenschen. Levend verbrand. Zondag avond rond 6 3/4 ure bevond madame Jeanne, varkensslachister, wonende op de St Phalienplaats, te Luik, zich op den dor pel der deur van haar magazijn en keek naar de talrijke wandelaars die voorbij gingen. Op zekeren oogenblik rook zij een hevige reuk van brand. Mme Jeanne ging binnen om zich te verzekeren dal niets brandde in haar huis. Daar zij niets buitengewoons onlwaardde, kwam zij weder op hel voetpad, wanneer zij, hare deur opendoende, eenen tocht teweeg bracht en in min tijd dan men denken kan, geheel en al door de vlammen om ringd werd, die dreigden haar levend te verbranden. De vlammen werden uitge doofd met emmers water die de buren welke kwamen toegesneld op de wanho pige kreten der vrouw, op haar goten. Men denkt dat een voorbijganger door onoplettendheid een stukje brandende sigaar opliet kleed van mad. Jeanne zal geworpen hebben. Na langzaam de stof te hebben verteerd, zullen de vlammen door den wind schielijk opgewekt zijn. De geneesheeren die mad. Jeanne verzorgen zeggen dat baar toestand wan hopig is. Diepe en vreeselijke brandwon den bedekken bare beenen, hare armen, borst en rug. Wij vernemen later dat het ongelukki ge slachtoffer maandag nacht tusschen li en 12 ure, midden de hevigste pijnen, overleden is. Haar lijden was zoo hevig dat zij gedurende vier en twintig uren kreten van pijn slaakte die tot bij de bu ren gehoord werden. Het slachtoffer van dit vreeselijk ongeluk laat twee onmon dige kinderen achter. Een onderzoek is geopend om te trach ten den onvoorzichtige te kennen die het stukje brandende sigaar op de kleederen der vrouw heeft geworpen en alzoo, of schoon onvrijwillig, de oorzaak is gewor den van den dood des slachtoffers. Het blijft bijna zeker dat men nooit zal ter weet komen, wie de onvoorzichtige is. De hervatting van den arbeid is nagenoeg te Charleroi algemeen en het is niet meer der moeite weerd de wer- keloozen te tellen. Deze zijn meestal on ruststokers, die door de mijnbesiuren geweigerd worden of ongelukkigen, wier plaatsen tijdens hunne afwezigheid door vreemden werden ingenomen. Vrijdag morgend, 10 dezer, ging de genaamde Adriaan Hulst, 15 jaar oud, met zijnen vader om mossels, te Fili- pine. Toen zij met hun vaartuig in het vaarwater gekomen waren ter hoogte der haven van Bouchaute viel Adriaan over boord. De vader, welke hem tracht te te grijpen, heeft hem nog bij de twee vingeren gehad, maar hij heeft hem niet kunnen houden. In het water springen kon niet zijn, want hij zou minstens een kwart uuis wijd hebben moeten zwem men, iets dal in den stroom onmogelijk was. De vader keerde dus huiswaarts zon der zijn kind. De wanhoop der moeder valt niet te beschrijven. Adriaan was een braaf kind, een voorbeeld van liefde voor zijne ouders; hij was eenigezoon. Maan dag had men, trots alle opzoekingen, zijn lijk nog niet opgevischt. FRANKRIJK Nationale Bastille-feesten te Parijs. De nationale feestdag, van 14 juli, is te Parijs in de beste orde afgeloopen. Reeds in den vroegen morgend bega ven zich duizenden naar Longohamps om zich een goed plaatsje te verzekeren bij de groote wapenschouwing, welke om 3 ure werd gehouden en uitstekend slaag de. President Carnot kwam aanrijden met den minister van oorlog, den heer De Freycinet, in één rijtuig. Op de tribune namen met den president en den heer De Freycinet plaats de ministers, de le den van het diplomatisch korps en de voorzitters van Kamer en Senaat. Generaal Saussier, de kommandant van Parijs, voerde het komraando. Nadat de generaal den president had begroet, reed hij met zijnen staf, waaronder ook eenige vreemd" officieren, voor het front der troepen. De soldaten begonnen toen voorbij te marebeeren en werden ge lijk gewoonlijk, door de menigte luide toegejuicht. Bijzonder voldeed de schijn- aanval, dien de geheele ruiterij legen de tribune van den president uitvoerde. On der de luide toejuichingen der menigte, verliet de heer Carnot daarmede het pa- radeveld. Ook de betoogingen bij het standbeeld van Straatsburg zijn kalm afgeloopen. Door allerlei vereenigingen werden de gebruikelijke kransen en bloemen aan den voet van het standbeeld neergelegd, maar de politie hield streng de band aan het verbod om redevoeringen te houden. Het weder was gunstig, zoodat ook de de andere feesten goed slaagden. Nationale gehangene. Bosch wach ters van Vincennes hebben zondag aan eenen der boomen van de bijzonderste dreef eenen persoon opgehangen gevon den die stervende, op zijne manier den 14 juli bad willen vieren.Hij had zich aan eiken arm en aan de borst eene driekleu rige veuetiaansche lantaarn gehaakt. Het is door hunne klaarte dat men hem ontdekt heeft. In de zakken van dezen persoon heeft men papieren gevonden, welke den naam Baresca, koetsier droe gen. Er stond geen adres op vermeld.De heer Brunet.politiekoramisaris, heeft het lijk van dezen ongelukkigen naar het doo- denhuis doen overbrengen. AMERIKA. Zelfmoord eener koe. Uit Windsor Locks, proviniie Oniaria (KanaJa seint men het volgende Eene koe toebehoorende aan eenen braven landbouwer der omstreken van Windsor Locks, David Dascoll genaamd, beeft zich dezer dagen met een opmer kenswaardig vernuft van het leven be roofd. Na verscheidene malen met zenuwach tige stappen de afgesloten ruimte te zijn rondgeloopen waarin haar meester haar had opgesloten, besloot het arme dier, dat nauwelijks eenige grashalmpjes vond zich van het leven te berooven. Het bleef eenige stonden als naden kend onder eenen appelaar staan en keek aandachtig naar eenen grooten tak, die den vorm had van eene vork. Dan is de koe al met een3 opgesprongen en heeft haren kop tusschen de vork gestoken, door den tak gevormd. Haar lijf viel te rug. Wanneer de heer Dascoll zijne koe kwam halen, voegt de depeche er bij, vond hij ze dood aan den appelaar. Oprecht amerikaansch! Als 't maar waar is Tegen muskieten of muggen. Leg een handvol peterselie, vier-en-twintig uren lang in water en wascht hiermeê uw aangezicht en handen voor gij slapen gaat. Middel tegen motten. Giet warme azijn op een heeten steen of gloeiende plaat en laat de damp in de voorwerpen trekken waarin de motten zijn. Zij wor den er door gedood. Oplossing vragen i° Een groot en sterk politieagent 2°Roza - Azor. Ander© vragen 1° Trap op, trap af Kan 't loopen op een draf Maar waar het loopt, of waar het staat, T Is altijd op zijn kop. Nu raadt 2° Een blinde zag een haas loopen, een lamme liep hem na en ving hem, een naakte stak hem in zijn zak wat is dat Hij die zijn neus in alles steekt, Niet let op wat hem zeil ontbreekt, Doch wel wat anderen mankeeren, Wordt vaak goed op zijn plaats gezet, En zoo zijn eer al wordt gered, Hij kan zijn neus geducht bezeeren I 8tad Gent. Leening van 17,000.000 fr. van 1868. 91e trekking. 15 Juli 1891. 10 obligaliën aflosbaar den 15 Augus tus 1891. N. 115784 fr. 10000 101640 1000 141898 1000 30162 500 144129 500 N. 155811 fr. 500 d 58457 250 164168 250 2333 200 127761 200 Volgende nummers zijn aflosbaar met 110 fr te rekenen van 2 Januari 1892. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 11 4$ Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. G. Breckpol, smid, met 0 Oltoey, tw OVERLIJDENS. M. Vau Nieuwenhove, vr Gbysbrecht, z. b. 25 j. Windmolenstr. E. I)e Veylder, vr. Bauwens,wink, 86 j. Zoutstr. P. Van Geem, z.b. 69 j Schaarb. - S. De Rop, vr. Van Geert, z. b. 43 j. Ledeweg F. Michel, foorkramer. 2d j. wonende tc Schaarbeke. J. Gabriel, vr. Podevyn, z. b. 78 j. Leopoldstr. 4 Kinderen onder de 7 jaren. STAD AALST. KERMIS 1891. met tweewielige Rijtuigen, IN DE GENTSCHK STRAAT, (Nieuw- str aalpoort,) op Zondag 19 «Juli 1891, uitsluitelijk voor de liefhebbers der stad Aalst. VOORUIT 115 FRANKEN. 20. 15. - 12,50. 10. 7,50. 5. 5. 5. 5. 5. 5. 5. 15 premiën van éénen frank aan de 15 eerste ingeschrevene Rijtuigen, deelne mende aan den Stoet. De inschrijving zal plaats hebben om 2 ure namiddag, ter herberg hvein van Aalst, bij den heer P. Coppens-Remory, Gentschestraat. De inleg is bepaald op fr. 0.50 per inschrijving. te huren terstond, hoek van de Albert Liéoartstraat en der Graanmarkt. Zich te bevragen Kapellestraat, 27, Aalst. Tu koop een schoon HUIS, te Aalst, in de St. Janstraat, nummer 5, bewoond door den eigenaar F. Callebaut-Govaert, gansch nieuw opgebouwd; Salon, Eetplaats, Verandah, Keu ken, Schotelhuis en Waschhuis, vier schoone Slaapkamers, groote en schoone Zolder, schoone Kelders, Pomp- en Regenwater, schoone en groote Cour, een Hof van 50 roe den grootte, beplant met Fruit- en Ornement- planten, Grasplein, uitgang gevende in de Scherrestraat door eene groote Koetspoort, boven de Koetspoort, Magazijn en Zolder Zichtbaar Dijnsdag, Woensdag en Vrijdag van lö tot 12 en van 3 tot 5 ure. Tegen in September HUIS met HOF, 5 aren dienstig voor rentenier of handelsbedrijf, uitgang op twee siraten, nabij de statie te Aalst, bewoond bij M. Polydoor Van Gyseghem, Veldstraat. Zich te bevragen bij den eigenaar Jat* Victor Van Dammb, 5, Vooruitganstraat, te Aalst. Hel kantoor van Deurwaarder Joseph DE VOS te Aalst, in overgebracht van de Leo- poldslraat, nummer 28. naar bet Esplanade Plein n 14. Een welgelegen HUIS, hebbende verschei dene beneden- en bovenplaatsen, groote ach- terbouw, geschikt voor alle bedrijven, koer, voorzien van pomp- en regenwater, gestaan te Aalst, in de Leopoldstraat nummer 19. Zich te bevragen bij de wed. J.-B. Merlens, eigenaresse, het bedoelde buis bewonende. I»eti-us Van Bever, huurhouder, te Aalst, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te vestigen in de Vaarlstraat nabij de Statie, aloud gekende Eslaminet In Antwerpen. Hij beveelt zich aan de goede gunst van eenieder. 2 Mtoone Pianos en een Bureau-ministre. N. n wende zich tot M. G. Pape, Esplanade- strai Aalst. Voorkomend Concordaat der Bankbreuk. Bij beslissing in date 15 Juli 1891, genomen gelijkvormig aan de wet van 29 Juni 1887 op het voorkomend concor daat der bankbreuk, heeft de Rechtbank de vergadering der schuldeischers van Rosalia Ricourt, echtgenoote De Bruyne, handelaarster te Geeraardsbergen, be paald op Donderdag 30 Juli 1891, om 10 1/2 ure voormiddag, ter gehoorzale der Koophandels-Rechtbank van Aalst, alwaar de schuldeischers worden uitge- noodigd zich aan te bieden in persoon of bij gevolmachtigden. De Rechtbank heeft M. |W. De Sraedt- Biondiau, Rechter aan de Rechtbank, afgeveerdigd om de vergadering der schuldeischers voor te zitten en heeft aan de schuldenaresse eene opschorsing verleend van alle verdere akten van uit voering. Aalst, den 15 Juli 1891. De Griffier, H.-J. PAPPAERT. bij Ed GRÉGOIRE, Brusselschesteenwcg, eer. nieuw naaimacbien dienstig voor alle wer ken. OPENBARE VERKOOPING van schoone en Bouwmaterialen, TE AALST-MIJLBEEK EN MOORSEL, De Kandidaat Notaris Ch. DE VIS te Aalst zal door bevoegd ambt op Donderdag 30 Juli 1891, openbaarlijk verkoopen Te Aalst-Mijlbeek om 1 ure. Namens den heer De Cock-Hofman, te Aalst, 24 aren baver op het Weiveld, nabij de hofste de van Louis De Coninck. Te Moorsel om t ijï ure. Namens Charles De Vis voornoemd. A. 35 aren schoone haver op den Heuvel wijk Ketlenbroek B. 30 aren baver, op bet Veldeken, aan de Biesenbroeken. Namens Rosaüe Hendrickx, te Moorse!. A. De afgebrokene Bouwmaterialen eenor schuur, bestaande in balken, scheergubondtn, rijboomen, platen, deuren strooi enz. aan hare hofstede, Pauwerstraat. B. 15 aren rogge op de Drooge Weide. De koopen onder de vijf franks, alsook het ongeld gereed te betalen, voor de anderen tijd van betaling mits borg te stellen. i Y erkooping van schoone te Erembodegem en Ilaaltert. De Notaris DE SMET te Erembodegem, zal op Woensdag 23 Juli 1891, opcnbaarlijk ver- koopen.de hierna aangeduide VELDVRUCHTEN j -TJ-. wotcn ouverture de crédit. om 2 ure nanoen, ter herbergc van W* realherstone De Coninck, te Erembodegem, aan de kerk, namens Frans Van der Eist sur signal. 5 °/0, ouvt Discrétn. Binder et C°, 4t Buildings, High Holborn, Londres. 2 koopen rogge, te Erembodegem, aan den Duitscbenweg. B. Te 3 ure namiddag, ter herberge van M. Temmerman-Van do Winckel.le Erembodegem nabij don hof van M Moyersoen, namens d'erven vau wijlen Jozef Van de Maele De Bisschop t. 2 koopen tarwe, te Erembodegem, aan den steenweg van Ninove en aan den Groenen weg 2 3 koopen Rogge, aan den Groeneuweg en op den Zwalmkauicr. 3. 9 koopen patatten, aan den steenweg van Ninove, aan den Groenenweg én op't Stille- breek. 4. 1 koop patatten en Betleraven, op den Zwalmkauter. 5. t koop Koorn en Haver, omtrent den IJzerenweg. I koop vlas, aan den Groenenweg 7 I koop Hooigras, in de Venne. C Te 4 ure namiddag, ter herberge van August Geerls, te Haallert, aan de statie, na mens de erven Temmerman- De Meyer; f. 30 aren 74 centiaren tarwe, te Erembo degem, op Ter Joden, aan den Welleweg. 2. 24 aren 59 centiaren Tarwe. 3. 67 aren 15 centiaren Koorn,op Ter Joden, aan hol gescheed van Erembodegem en Den- derhautem, nabij de herberg Het Zwingelken. 4. 38 aren 42 centiaren Tarwe en 12 aren 3-1 centiaren Vlas, aan den steenweg naar Haaltert, nabij de Statie. Derde lot, bestaande in een huis ten voor- I hoofde der straat, geteekend N H6, bewoond door Jan Van de Steen aan fr. 20 ter maand, I en in eene woning daar achter, geteekend N. 108, thans onverhuurd, houdende van de eene zijde aan den gemeenen in- en uitgang en van de andere zijde aan de hofstede van den heer De Foere-Van den Hende, bewoond door den heer Edward Verbeeck. Ing. fr. 2,500.00 ZITDAGEN Verblijf, Dijnsdag 28 Juli 1891. Ten 4 ure namiddag, ter herberg van den beer Joseph DACUS, te Aalst,in de kleine Sint- Jorisstraat. MERKWAARDIGE VENDITIE van omtrent 9 hektaren onder Denderhautem, Ninove en Oultre. alsmede van SOO MUTSAARDS. De Notaris VAN OUDENHOVE, ter verblijf plaats van Denderhautem, zal namens zijne aanzoekers op Dijnsdag 28 Juli 1891, om 1 ure stipt namiddag, openbaarlijk verkoopen: A. Ten behoeve der erven Ghislain Haeller- man-Schuitijser, te Denderhautem. Op het hof bewooud door den heer Louis Schuttyser, ie Denderhautem, wijk Terwarent: Ongeveer 50u Mutsaards. TE DENDERHAUTEM. op het Hooiveld nabij gemeld bof98 aren Haver, 24 aren Aardappelen, 16 aren tarwe ec 16 aren beeten waar men het noemt Pulte- meersch 40 eren Tarwe op den Bassen- broek 67 aren Masteluin en 1 hektaar Rogge op het Kinderveld 92 aren Tarwe en 38 aren Rogge op den Drijgeert 50 aren Aardappe len, 38 aren Geerst, 75 aren Haver, 62 aren Boonen en 12 aren Beeten. Te Oultre, op het Sijp, 20 aren rogge me haver. Te Ninove, op hel Boschveld, 55 aren mas teluin. B. Namens de erven T'Kint en aDdere te Welle circa 10 aren koorn, te Denderhautem, op het Kinderveld, nabij den Driescb. Alle deze Veldvruchten zullen verdeeld wor den in koopen t'elks gerief De venditie zal aanvang nemen op hel bof van den heer Loui# Scbuttyser, en zij zal in de voorschrevenc orde voortgezet worden, ter uitzondering dat de koorn aangeduid onder de litéra B ook ten voormelde hove zal verkocht worden. Verders geschiedt deze venditie onder de gewone voorwaarden, met tijd van betaling mits solvabele borgstelling, cn betalende bet ongeld comptanl. Ten kantore van gemelden Notaris VAN OUDENHOVE,kan mentenalien tijde,allerhande kapitalen bekomen mits voldoenden grondpand OPENBARE VERKOOPING van goede te Erpe en Aalst-Schaarbeek. De Nolam EEMAN te Erpe, zal op maandag 20 Juli 1891, om 1 uur nanoen, openbaarlijk verkoopen Namens Mijnheer Remel Van Droogenbroek, te Erpe 27 aren Tarwe, 75 aren Masteluin, 39 aren oude Rogge,26 aren Rogge met Haver, 66 aren Haver gestaan te Erpe, aan de Halve Maan, (BreekeDaar), de Roos, Vijf Huizen,en te Aalst-Schaarbeek, aan het Sijp en de Gentscbe Steenweg, nabij de heiberg In Wanzele Verdeeld in koopen t' elks gerief. De verkooping zal aanvang nemen te Erpe, aan de Halve Maan, en het voormelde orde volgen Op gewone voorwaarden en tijd van beta ling mits te stellen goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING VAN te Aalst, aan de Zoutstraatpoort. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal metgo- win van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen STAD AALST, Geeraardsbergschestraat. Eenen eigendom onlangs schiers gansch nieuw gebouwd, gestaan en gelegen aan de Zoutstraatpoort, gekadastreerd wijk A, N. 2253b, 2254b, 2255a bis, 22o6i, 2256u, 2256n, 2256o, 225ÖP, 2256r, 2256s, 2255e, 2-255f, 2255g, 2255h, 2256t, 2256u, met eene opper vlakkige grootte van vijf aren 20 centiaren, te zaraen gesteld en verdeeld als volgt Eorsle lot, beslaande in 4 huizen ten voor hoofde ter siraal. geteekend N. 106, 108, 110,U2 en 114 en eeno woning geteekend N.l gevende in den doorgang, respcotivelijk be woond door F. Buys, P.Amandt, Em. De Paepe, J.Vande Maele en Carolus Bombeeck, te zauien aan fr. 10,95 ter week, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Leon Bruy- landt, van de andere zijde aan den iu- en uitgang die zal gemeen zijn tusschen alle de koopers van geheel den eigendom en van achter aan den koer gemeen blijvende met den kooper van bet volgende lot. Ing fr. 4,000.00 Tweede lol, bestaaude in negen woningen, achter het voorgaande lot, geteekend N. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, tu, 11, gebruikt door Jan Van den Stock, Btidedikt Ruyssinck, Benedikt Verracs, Alfons Shollaert, Auguslo Van Impe, Louis Van der Niepen, Pieler Breckpol, Ferdi nand Thienpont cn Pieter Schelck, tc zamen aan fr. 13,80 ter week, houdende de 6 eerste ten voorhoofde aan den koer met dees lol medegaande en de 3 laatste aan den koer gemeen met voorgaande lot. Ing fr. 4,000.00 OPENBARE VERKOOPING LAMD en BOSCH te Bavegem,Oosterzeele en Letterhautem. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal openbaarlijk verkoopen met gewin van 1/2 per honderd iostelpencing Koop een Eene welgelegen behuisde, bcschuurde en beslalde Hofstede met Boom gaard en Tuin.gestaan en gelegen te Davegem, op Hoog Bavegem, bekend bij kadaster sectie C, nummers 234, 235, 236, 237c en 242b, met eene grootte van 25 aren 10 centiaren, palende oost de straat, zuid den voetweg en daarover Charles De Smet, west den zelfde en noord Livinus Hanssens. Koop twee. Een perceel Land, gelegen te Oosterzele, op Evcnveld, aan het gescheed van Bavegem, bekend bij kadaster sectie B, 114, met eene grootte van 27 aren 90 centia ren, palende oost mijnbeer den Notaris De Naeyer, te Gent, de weduwe Francies De Groote en andoren, zuid Charles De Smet, west de kinderen Pieter Verstraeten en noord den aardenweg van Bavegem op Oosterzele. Derde koop. Een perceel Bosch, gelegen te Letterhautem, op Steenberg, bekend ten kadaster sectie A, nummer 74, met eene grootte van 18 aren 50 centiaren, palende oost de rede en daarover de heeren Van Loo te Gent, zuid de kinderen Vcrgucht,west de hee ren Van Loo en noord de kinderen Vergucht ZITDAGEN Instel, Maandag 20 Juli .s£|l Verblijf, Maandag 3 Oogst 1öi" Telkens om 4 ure namiddag, ter herberg bij Augustinus De Nayer, te Bavegem, Dries. Bij uitscheiding van bedrijf. Op Maandag 27 Juli 1891 om 9 ure voormid dag, lt.n te koop gestelde Hofstede, zal ge noemde Notaris overgaan tot de verkooping van al de Meubelaire Voorwerpen, Landbou- wersalem en Beestialen aldaar te bevinden als: Kassen, tafels, stoelen, horlogie, stoof met toebehoorten, ijzeren-, koperen- en aarden keukengerief. Driewielkarrc, eggen, raapmolen, snijpaard, zeekstuk en bak, kruiwagen, schelfhouten, vleesch, melk,beir-en waschkuipen, botervat, brandhout, enz. enz. Eene koei, een varken, tien hoenders en een haan. iöüO kilos strooi, enz. en de vruchten te volde: rogge, tarwe,klavers en aardappelen De koopen onder de vijf franks en het on geld komptant te betalen. De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. Eene behuisde hofstede met een verder woonhuis er opslaande te Lede, Keiberg, gekadastreerd sectie C, N. 662b 663e, 664b, 664c en 668b bis groot 40 aren 50 centiaren. De hofstede bewoond geweest door Edm. De Prez en het woonhuis bewoond door Isidore Janssens. Dit goed zal in 2 deelen opgeroepen worden. Boomprijs fr. 30,00 2. Eene hofstade te Lede, Keiberg, gekadastreerd sectie C, N. 658a, 659 en 660 groot 32 aren 30 centiaren. Het buis bewoond door Al. Vera. 3. En eene partij land te Lede, Keiberg gekadastreerd sectie C, N. 671 en 672 groot 49 aren 10 centiaren. Deze partij zal in twee deelen opgeroe pen worden. Telkens om 3 ure namiddag, bij jufv. Wed. Alb. De Geyter in St. Marten, te Lede, Rammelstraat, De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. Een perceel land. te Schoonaarde, Molenkauter, groot circa 24 aren 84 cen tiaren. 2. En een perceel Land, te Schoouaar- de, genaamd de Venne, groot 11 aren 75 centiaren. Instel, Dinsdag 21 j.-ijioQi Verblijf, Dinsdag 30 Jull,8al- Telkens om 3 1/2 ure namiddag, ter herberg van den heer A. Van Accoleyen, te Schoonaarde, Hoeksken, De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Nlieuwerkorken 1. Eenen Meersch op Edixvelde, groot 12 aren 70 centiaren, gekadastreerd sec tie C, nummer 904b. Roomprijs fr. 300. Gebracht op fr. 580,00 2. Eenen Meersch op Edixvelde, groot 13 aren 87 centiaren, gekadastreerd sectie C, nummer 886. Boomprijs fr. 350. Gebracht op fr. 540,00 3. En eenen meersch in den Rijdent, gekadastreerd sectie C, nummer 938,groot 11 aren 40 centiaren. Boomprijs fr. 75. Gebracht op fr. 300,00 DERDE EN LAATSTE ZITDAG Donderdag 93 Juli 1891. Om 3 ure namiddag, a In het Gemeen tehuis, bij Jufvr. Wed. Leonardus Raes, te Nieuwerkerken, achter de Kerk-

De Denderbode | 1891 | | pagina 3