't Komt uit Maskarade Geest Hondsdolheid. Een en ander. Werkmanskring Katholieke Allerhande nieuws. uit eigen belang. Zoodra zijn belang op 't spel niet slaat, keert hij kazak Bravo! Deudergalm dat heet men ge sproken. Dat is moed hebben zoo het grondbe ginsel uwer partij te durven afschilderen en te doen kennen Waar is de tijd dat Aalst liberaal was en het aalstersch opperhoofd mocht zeg gen Alost c'est moi Wat zijn de tijden toch veranderd! En zoo weinig hoop op beternis Het straatlawijl gaat niet meer en bij iedere kiezing vergroot nog de meerderheid der katholieken Het volk heeft die scholeninquisiteurs naar de maan gezonden;enaan de school oorlog een einde gesteld. Nog bruist het machtig refrein in d'ooren der geuzen. Zij zullen haar niet fiebben De schoone ziel van 't kind Katholieken aan 't werk Verzekert de zege Men herinnert zich nog hoe Dender- galm gedonderd beeft legen zekere lum mels van boeren burgemeesters die de meetings van zijne brave bondgenooten hadden verboden. Hij bezong M. Janson op alle tonen omdat hij in de Kamers op het straffen der overtreders.van de Grondwet had aan gedrongen. Men moest hen eens doen gevoelen en niet op zachte wijze nog al wat het kost de vrienden van Deu dergalm in de uitoefening vau hun recht te hebben verhinderd. In de Kamers was er bijzonder spraak der burgemeesters van Chénée en Gre- vignée die de meetings der Socialisten hadden verboden. Nu M. de Gouverneur van Luik, Pety de Thozée, zeker geen klerikaal, heeft in zijne openingsrede van den Gouwraad verklaard dat hij de verantwoordelijkheid op hem neemt en dat die heeren alvo rens te handelen, hem geraadpleegd heb ben. Had Dendergalm dit geweten zeker meen ik, had hij zijn aanvallen op een lager toontje aangeslagen want zij kwa men op drij zijner politieke vrienden te recht. Dendergalm wil van het voorloopig accoord der partijen niet dat nochtans de herziening, die hij zoo schijnbaar knap verdedigt, verzekeren moet. Men doet hem opmerken dat zijne han delwijze onlogiek is, en dat alzoo de her ziening gemakkelijk de oudheden der maan zou kunnen gaan vervoegen. Hij wrijft zich de handen van tevre denheid en jubelt van vreugde Bravo Dat is het wat wij beweeren Waarom dan, Dendergalmde herzie ning verdedigen Antwoordt kameraad. Hoevele zijn er in Frankrijk niet die naar eene plaats wachten Vinden alle onderwijzers een plaats in België Wel als Dendergalm nu toch altijd van scholen zonder leerlingen droomt, waar om raadt hij zijne broerkens niet aan er op eigene kosten te bouwen. Daar zoudt ge eens wel kunnen toonen wat eene onzijdige school is. Fichtre, tot daar komen de geusjes niet. Liever voor den zak gezorgd dan voor scholen. M. Dupont, senator voor Luik, zegde dit eenvoudig in zijne redevoering van eersten Juli Het is zeker, moest de liberale partij in gansch hel land geuzenscholen op- richten zij het niet zou kunnen. Men heeft dit sedert lang bekend en het kost mij niets het te herhalen. Dendergalm een nieuw strijdperk gaat voor uwe wakkere werkzaamheid opdagen Stormt tot de bekeering uwer politieke geloofsgenooten en doet hun zien dat zij scholen moeten bouwen, niet met ander mans geld, dat is te gemakkelijk, maar op eigen hand, uit eigen zak. Aan 't werk Gazette Petrus heeft het slim en gees tig gevonden het lot van den mijnwerker met dat van een kanunnik te vergelijken. Dendergalm wil ook eens met grove handen dit stuk beproeven. Hoe treffender is de vergelijking niet voor de professors der Staatscholen. Blijft altijd waar Qui court après l'esprit attrape la sot- tisc. Geus. Wij hebben dikwijls er op gesteund dat deze maar handelt uit eigen belang. In zijn nummer van 5 juli geeft Den dergalm ons vlakaf gelijk. Eigenbelang was zijne drijfveer roept dit blad met de tranen in de oogen uit. Bravo dat woord schildert de geuzen af lijk zij zijn, in hun wezenlijk daglicht. Wij stippen deze bekentenis aan en zijn er Dendergalm hertelijk dankbaar voor. Uit en in. Zoodra Dendergalm van godsdienst en kloosters spreekt,bab belt hij uiten in lijk de kousendragers en zeevert immer voort zonder zich te be kommeren of er slot en einde aan komt en of men klaar ziet in dien aan een geflansten rimram. Hij bespreekt de rijkdommen derklooS' ter vóór 1789 en vind dat ze in het geld zwommen. Weet Dendergalm niet wat lasten de kloosters dan hadden Was het aan hen niet den arme te ondersteunen Volgens de getuigenis van een socialist D' Lafargue was de toestand voor armen en werklieden dan veel beter. In den ouden lijd was de toestand c van den werkman beter dan zijn liuidi- ge. De Kerk verzekerde hem 52 zonda- gen en 38 heiligdagen, in 't geheel 90 rustdagen. Deze bescherming der zwakken en kleinen is eene der oorza- ken van de goddeloosheid der burgerij» Als de socialisten zelf den goeden in vloed der Kerk bestatigen dan is het eene waarheid die in het oog springt. Waarom spreekt Dendergalm nooit der kolosaale joodsche fortuinen van eenen Rotschildt, Hirsch, Bleichroeder, enz. en van de wijze dat zij deze verkregen heb ben Wat zou hij Dit zijn immers ook zijne boudgenoten Het koninklijk besluit aangaande de hondsdolheid of razernij, Dijnsdag in den Moniteur verschenen, luidt als volgt Art. 1. Voormelde artikels 75 en 76 van het Koninklijk besluit van 20 Sep tember 1883 zijn afgeschaft en door de volgende schikkingen vervangen: I. Alle hond, boven de drie maanden oud, op de straat roudloopende, moet ten allen tijde, aan den hals eene medalie dragen waarop de naam der gemeente door den eigenaar bewoond, en een volg nummer te lezen staan, ten einde alzoo toe te laten, bij middel van een register door de gemeente gehouden, den naam en het adres van deu eigenaar weêr te vinden. De medalie wordt geleverd door het gemeentebestuur en moet gemaakt zijn volgens een der modellen, door de regeering aangenomen. II. Zoohaast een geval van razernij in eene gemeente bestatigd wordt, moet de burgemeester onmiddellijk de inwoners ervan verwittigen bij middel van plakka ten. Hij zal ter /elfder tijd op de spoe digste wijze hiervan bericht geven aan de burgemeesters der omliggende dor pen, op 34 kilometers afstand (verdachten omtrek) van de grenzen zijner gemeente. De naburige burgemeesters, aldus ver wittigd, zullen insgelijks bij middel van plakkaten kenbaar maken dat de razernij in deze of gene gemeente bestatigd werd. Te rekenen van het oogenblik dezer aan plakking, moet alle hond welke, in deze verschillige gemeenten, op den openba ren weg rondloopt of zich op eene open bare plaats bevindt, met een leizeel ge leid worden en een muilband aan hebban van een der modellen door de Regeering aangenomen. De muilband zal aan den halsband met eene sterke daartoe bestemde riem vast gemaakt worden. Deze maatregels blijven van toepassing gedurende drie maanden na het laatste bestatigd en openbaar gemaakt geval van razernij. De plakkaten moeten de voorschriften van de drie bovenstaande ad alineam overdrukken. Onverminderd de verplichting, welke den burhemeester door artikel 17 van het Koninklijk besluit van 10 September 1890 opgelegd wordt, en bij welke hij aan den aangenomen veearts de verschijning der razernij moet kenbaar maken, is hij ook gehouden onmiddelijk den Gouverneur der provincie ervan ie verwittigen. Deze is gemachtigd desnoods te voor dien in de nalatigheid der burgemeesters aangaande het afkondigen der berichten bij welke kenbaar wordt gemaakt dat een geval van razernij bestatigd werd en dat de inwoners verplicht zijn hunne honden te muilbanden welke niet met een leizeel gehouden worden. III. De verplichtiging van de honden aan een leizeel te houden of ze te muil banden is niet toepasselijk op de jacht en schapershonden terwijl zij als dusda nig gebruikt worden. IV. Alle hond, zonder de voorschre ven medalie of muilband op den openba ren weg gevonden, zal gevangen, in een schuthok gesteld en afgemaakt worden, indien hij binnen de drie dagen niet te- ruggeeischt wordt In deze gevallen zal de eigenaar zijnen hond maar terugkrijgen op voorwaarde de kosten van vanging en schuthok te be talen. Indien de gemeentepolitie er niet in gelukt den ongemuilbanden hond te van gen, mag ze de afmaking ter plaats be velen of het dier zelf afmaken. V. Wanneer een geval van razernij vastgesteld is. zal ieder besmet dier, het is te zeggen dat in zulkdanige voorwaar den geweest is dat de besmetting waar schijnlijk zij, tenzelfden titel als het ra zend dier geslacht worden. VI. De overtredingen der bepalirigen van het huidig besluit zullen gestraft worden overeenkomstig de artikels, 4, en 7 der wet van 30 December 1882. welk bepaalt dat, te beginnen van 1 Ja nuari -1892, elke hond meer dan drij maanden oud, op den openbaren weg loopende, ten alle tijde drager moet zijn van eene medalie aan den hals, waarop de naam staat der gemeente bewoond door den eigenaar en een volgnummer, waarmee men den naam en het adres kan vinden van den eige naar. in een register gehouden door de gemeente. Dit reglement is algemeen voor heel het land. Uiberale scheldwoorden - Een liberaal blad van Brussel schrijft over onze Vlaamsche dorpen dieren tuinen waar men temmers moet stieren, en die, uit beestige aandrift, volksverte genwoordigers naar Brussel zenden, waardiger van Midden-Afrika dan van een beschaafd land. De Vlamingen zijn beesten welke Bidel, de beestememmer, niet zou in zijne hokken willen,om hunne woestheid; zij stammen af van de buitenge woon slijkige, laffe en valsche krokodielen van den Nijl. Zij moesten gemuilband wor den,die buitengewone voortbrengsels van redelooze dieren. Colaert. (de deftige volks vertegenwoordiger van IJper) is een kalfskop de zwarte Koningin Kapiolani zou hem niet willen om hare 1te vangen. Er is den Vlamingen maar een rood lint aan den hals te kort, om op hunne plaats te zijn in de stierenbanen van Curegem. Onthoudt dat, Vlamingen Minister. Volgens eenen brief uit Brussel aan de Gazette de Liège zou prins de Caraman-Chimay voornemens zijn af te treden als minister van buiteu- landsche zaken en voor de opening van den toekomenden wetgevender) zittijd, vervangen worden door den heer hertog van Ursel, senator van Mechelen. Onder alle voorbehouding. Immer straffer en straf fer. Edison de Amerikaansche uit vinder, kondigt weeral wat nieuws aan, dat de wereldtentoonstelling van Chicago niet weinig zal opluisteren. Het is mijn inzicht, zegt hij, van een electrophotografisch toestel te vervaardi gen dat iemand, gerust in zijn zetelstoel in zijn salon gezeten, toelate op een gor dijn den vorm en handelingen van ver- verwijderde tooaeelspelers te zien en ten zelfder tijd hunne stemmen te hooren. Als mijn toestel zal klaar zijn, ik meen voor de opening der tentoonstelling, zal het stiptelijk elke beweging en zenuw trekking van het aangezicht der spelers, de kleur der kostumen, verandering van houding en plaats op het tooneel met de minste stembuiging van sprekers en zan gers weergeven, als of men in de tooneel- zaai aanwezig ware. Eene oude nieuwigheid. De ouden van dagen, zij die leefden in den Hollandschen tijd, zullen zich de pij pers herinneren. Dat waren de mannen,die met de tam boers voor de regimenten stapten en de zen met fluitjes begeleidden wanneer het muziek niet speelde. In sommige duitsche en engelsche korpsen bestaan de pijpers ook nog. Thans zullen ook onze soldaten die oude nieuwigheid terug krijgen. Het regiment grenadiers is het eerste dat er meê begiftigd is. Men heeft tot hiertoe nog slechts hun ne oefeningen in de kazerne gehoord, doch weldra zullen de Brusselaars hen in de straten zien verschijnen. Gelijkenissen. Dendergalm heft eene jeremiade aan het onderwijs is om zeep sedert de katholieken aan het bewind gekomen zijn, de katholieken hebben de scholen (zonder leerlingen) afgeschaft. Hij vergelijkt het getal onder wijzers met dat van Frankrijk en vindt dat er hier 13 maal min zijn "Voor de hemdenliefheb bers. Wij kondigen hier liooger een koninklijk besluit van 16 Juni af, waarbij op verzoek van minister De Bruyn een nieuw reglement wordt ingevoerd, regel wezen vóór het einde dezer loopen de maand, zooniet is La Banque de Bruxelles van hare verbintenis onthe ven. Aalst. Verloren op zondag 19 Juli lest. Een gouden armband, een gou den speld met drie witte en een roode paarlen versierd. De eerlijke vinders zijn verzocht zich ten politiebureele aan te bieden. Mieuw Hospitaal.— Gelijk wij het hebben aangekondigd heeft de Commissie gelast met het aanwijzen der plaats voor het oprichten des nieuw Hospitaals maandag 11., de vier plaatsen bezocht die haar aangewezen waren. De plaats waar men hel noemt Puiten- put of Veld-Aalst werd definitivelijk afge wezen omdat de oppervlakte te klein is. Over de drij overblijvende plaatsen St. Job, Gentsche Steenweg en de Hertshage zullen de noodige studiën voortgezet worden en zal er later uitspraak gedaan worden. DENDERBODE S In uw nummer van 16 juli lest, noodigt gij ons allen uit om nog andere plaatsen tot het oprichten van 't nieuw Hospitaal aan te duiden dan deze die gij opgeeft. Ik wil aan uwe uitnoodiging beantwoorden. Volgens mij ware het Beggijnhof de best geschikte plaats. Het Beggijnhof moet hier toch vroeg of laat verdwijnen, want de juffers Beggij- nen sterven uit. Vroeger jaren waren hier 70 a 80 juffers Beggijnen, thans telt men er nog nauwelijks twee dozijn en half. 't ls eene rariteit als er zich eene novice aanbiedt. De oppervlakte van 't Beggijnhof be antwoord aan alle de noodwendigheden. De afloop der vuile waters kan in geene betere voorwaarden geschieden. De kerk kan behouden worden,en men zou dus geene kapel moeten bouwen. Dit ontwerp zou toelaten het Willtck- straatje te verbreeden, eene brug over den Nijverheidsarm van den Dender te leggen, de nieuwe onlworpene straat 61/2 ure. Bezoek tot de Grot van Lourdes. Kantiek. Opstijging van luchtballen. Komt te verschijnen en verkrijg baar ten bureele van Den Denderbode De Belgische Congo De Onafhankelijke Congostaat (MIDDEN-AFRIKA) met platen door Alexis M.-G. prijs ge- broch. fr. 1,60. Het lol van 100,00(» fr. gevallen aan serie 33,252 nummer 17 der obligatiën van de stad Brussel, werd gewonnnen door de spaarmaatschappij van Dour. Die maatschappij telt 60 leden, waarvan 40 mijnwerker Het lot heeft dus veel geluk kigen gemaakt. Een netgekleede heer bood zich zondag avond aan op het poliliebureel der Krui.waartstraat te Brussel en vroeg te eten. Hij verhaalde zijne geschiedenis, welke waarlijk pijnlijk is. Na zijne gezeg- dens gekontroleerd ie hebben, heeft men bevonden dal deze juist waren. De heer, laatste afstammeling van eene uitmuntende Amerikaansche familie,heeft sedert een jaar negen honderd duizend franks verloren met het spel. Hij heeft te Spa zijne laatste bank briefjes verspeeld en is zondag bijna ge heel gepluimd te Brussel aangekomen. Hij had nog juist genoeg om acht dagen logement voorop te betalen in een hotel. Daar hij geene schulden wilde maken en hem uit Antwerpen nog eene som moest toekomen van den verkoop van eenen hond van waarde, had Dij besloten j zich naar het poliliebureel te wenden. Men heeft deu ongelukkige een avond maal voorgezet. Hij heeft ook verzocht dat men hem eene plaats zou geven iu een hotel. Deze geschiedenis zal de spelers mis schien wel een weinig afschrikken, maar hen toch niet genezen. Drussel. Zondag 11. had te Brussel de processie plaats van het H. Sacrament van mirakel. Terwijl Mgr. Ja- °p de grondeu va» M Leirens-Kliaert b h ruwhaar 'ter Groote enz. te voltrekken en hierdoor de weg d „„^dictie gaf met het tl. Sa- het voor grootste gedeelte van Mijlbeek - - - naar het Hospitaal verkorten. Ook nog zou men eene brug kunnen leggen over den gekanaliseerden Dender omtrent het Sas en den toegang naar de Koopwarenstalie voor een groot gedeelte onzer medeburgers vergemakkelijken. Al wat men mij kan tegenwerpen, is dat het Hospitaal zich dan in de kuip der Stad zou bevinden, maar ik antwoord Sedert jaren en jaren bestaan de Hospita len der groote steden als Parijs, Brussel, Antwerpen, Luik enz. enz, te midden van volkrijke wijken en nergens vraagt men ze te verwijderen, omdat men bij ondervin ding weet dat ze geen gevaar opleveren. Aanvaard, enz. A. Z. 21 Juli 91. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 17 Juli is de heer E.Jacobs, advokaat te Leuven, bij gevoegd vrederechter aldaar, rechter be noemd bij de Rechtbank van eersten aan leg te Dendermonde, in vervanging van den heer Poodts, tol andere bedieningen benoemd, ■VAJV AALST. Zondag aanst. 26 juli om 6 ure des avonds stipt Luisterrijk Avondfeest, gegeven door de heeren leden van den Sint-Jozefskring te Gent. Het hoogst koddig tooneelstuk Acht uren werken, acht uren gapen en acht uren slapen, eene wonder schoone parodie van 't socialismus zal onder anderen op gevoerd worden. De leden en hunne familie zullen alleen toegelaten worden. De ledenkaarten zullen bij den ingang moeten vertoond worden. Kinderen beneden de 12 ja ren zullen niet toegelaten worden. Stedelijk©Daad.In zijne zitting van zaterdag heeft onze Stedelijke Raad goedgekeurd 1° De nieuwe leening van fr. 1,500,000 voor openbare werken, aan te gaan met La Banque de Bnixelleslegen fr.3,83,5 ten honderd en aflosbaar in 66 jaren 2° De aanbesteding van het Stapelhuis. Verder waren nog aan 't dagorde ver scheidene zaken van loopend bestuur. De hoogere Overheid weigerde vroeger hare goedkeuring te geven aan de leeniug omdat de aflos in 90 jaren te langdurig was, doch nu dat hij op 66 jaren bepaald is, denken wij, dat er geene rede meer bestaat om de noodige goedkeuring te weigeren. Hopen wij ook dat alles zal in Wij roepen de aandacht op dit ontwerp in, 't welk ons onder alle opzichten, waardig schijnt van onderzocht te worden. Wij zullen ook doen opmerken dat het Beggijnhof aa:i de juffers Beggijnen ver huurd is voor een termijn van 90 jaren, mits verandering van huurprijs alle vijf en twintig jaren, volgens den prijs der granen. Dit schijnt ons in alle geval geene on- overkombare moeilijkheid. Xe Deum. Dijnsdag om 11 1/2 ure voormiddag werd, ter gelegen heid der verjaring der inhuldiging van onzen eersten koning Leopold, een plech tig te Deum, in onze St. Martinus- kerk gezongen 't welk door de burgerlijke en militaire Overheden en de Pupillen school des legers werd bijgewoond. Als gebruikelijk begaven de Overheden zich sloetswijze, onze Koninklijke Harmonie aan 't hoofd, naar de Kerk. Aalst. De pijler der brug aan den Zwarten Hoek, langs den oever der Hertshage, is in beweging gekomen. Het metselwerk is reeds twee a drij cen timeters langs de zijde naar Hofstade afgescheurd. De stadswerklieden waren maandag II. onder de leiding van Van Haute aan het uitdelven van den grond om de oorzaak te ontdekken en te onder zoeken of de ondernemer niet verant woordelijk is uit hoofde van slecht werk. Naar het schijnt zou de afscheuring moe ten toegeschreven worden aan den aard van den grond. Sint-AIartinuskerk. Op 't oogenblik hoort men klachten over den ongezonden, ja zelfs voor zekere perso nen bedwelmenden dampkring die soms in onze Sint-Martinuskerk heerscht. Men verzekerde ons dat deze toestand voort spruit uit de nalatigheid van de lucht venstertjes te openen. Wij hebben ons van de gegrondheid der klachten willen overtuigen en inderdaad wij hebben be statigd dat het meerderendeel der lucht venstertjes bij gebrek aan koorden nim mer kunnen geopend worden. Wij zouden het als een plichtverzuim aanschouwen, moesten wij nalaten op dezen toestand de welwillende aandacht in te roepen'van wien 't behoort. Bedevaart naar Lede. Zondag aanst. 26 juli zal de Congre gatie der Jongelingen te Leuven eene erament, hoorde men een geruchtmaken den pas redoublé spelen langs de Boter- straal. 't Was de liberale muziekmaat schappij Eendracht maakt maclit van Watermael die de godsdienstige plechtig heid opzettelijk kwam stooren. Niets kan deze maatschappij tot hare verontschul diging doen gelden. Het publiek was ver- ontweerdigd, en liet het luidop hooren, over die die schandalige handelwijze al leen waardig van wildemans. Ziedaar den eerbied der liberalen voor de open bare plechtigheden van den R. K. Gods dienst. Eene jonge dochter van Wetteren, Marie Raes, ging verleden week ter beê- vaart naar de H. Godelieve te Gent. Toen zij van den trein gestapt en pas buiten de statie gekomen vvas, zag zij nevens het gaaupad eene brieventesch liggen. Marie nam ze aanstonds op en stak ze in haren korf met het voornemen later den inhoud te onderzoeken. Toen zij de brieventesch opende, vond zij er eene groote hoeveelheid bankbrief jes en gouden geld in en gelukkig ook het adres van den eigenaar. Hel eerlijke meisje had van dan af geene andere be zorgdheid meer dan het gevondene aan den wettigen eigenaar, die in de Burcht- straat woonde, terug te bezorgen. Mej. Raes ging op zoek een oud gees telijke, dien zij ontmoette en aansprak, bracht haar naar het gewezen adres. Daar belde zij en vroeg aan den bediende, die kwara openen, om mijnheer te spreken. Mijnheer was afwezig maar madame was thuis. De knecht leidde haar binnen en een oogenblik later kwam madame met rood geweende oogen en ontsteld gelaat de kamer binnen. Hebt gij niets verloren, madame, vroeg mej. Raes, wal vermoedende dat het verdriet der vrouw uit het verlies der portefeuille voortkwam. Och ja, ant woordde deze reeds met eene trilling van hoop in de stem, mijn man heeft eene groote som gelds verloren. Welnu, stel u gerust madame, ik heb het geld gevonden. Ziedaar En het eerlijke meisje haalde de brieventesch te voor schijn. Men zal de vreugde der dame begrijpen wanneer men weet dat deze portefeuille meer dan 167.000 fr. bevatte. Intusschen kwam ook mijnheer thuis, die wanhopig van de statie weerkeerde, waar hij een telegram had gezonden naar de plaats, waar bij het geld had ontvan gen, hopende het daar te hebben achter gelaten. Zijne vreugde was groot toen hij vernam wat er gebeurd was en de eerlij ke vindster werd met bewijzen van dank baarheid overladen en goed beloond voor hare eerlijkheid. De gendarmerie van Thielt beeft vrijdag eenen troep Bohemers, samenge steld uit drie mannen, eene vrouw en twee binders aangehouden, om den avond le voren te Ruddervoorde eenen diefstal te hebben gepleegd in de volgen de omstandigheden bij den herbergier Ostyn. Dien avond bood de troep zich bij voor- bedevaart doen naar O.L. Vrouw te Lede. noemden herbergier aan en vroeg hem ol Wij ontleent» aan 't dagorde 't vol- j hij geene goud-en zilverstukken had met gende De Congregatie zal om 2 1/2 ure des namiddags te voet uit Lede naar Aalst vertrekken en alhier om 31/2 ure het Lof zingen in de St Jozefskerk. 5 ure. Gouter in het College der EE. PIL Jesuïten cn Lofzang 5 3/4 ure. Oogbeschouwi'ig van St Martenskerk 6 ure. Uitstapje naar Mijlbeek (bui- tengoed der EE. PP. Jesuiten). het jaarschrift 1863, er bijvoegende dat zij ze wilde koopen aan eenen prijs boven hunne waarde. Ostyn was dwaas genoeg zijne geldkist te openen die de Bohemers begonnen te onderzoeken. Na hun vertrek had onze man vermoe dens opgevat, hij telde en hertelde zijn geld en bevond dal mén hem eene som van 290 franks in goud had ontfutseld. Terwijl de Bohemers die onmiddellijk Ruddervoorde hadden verlaten en zioh In

De Denderbode | 1891 | | pagina 2