Huichel. Ongelooflijk. 't Gaat er stuiven. Volksonderrichting aan gaande de Razernij. Een en ander. Arme Claren Coletinen, Allerhande nieuws. Allons, dat eens breedvoerig bespro ken De socialisten vragen de 3 achtten Zij stellen hel in 't werk. In hunne samenwerkende bakkerij van Munich in Beieren moeten volgens de bekentenis van den bestuurder, de werklieden 13 a 14 uren werken Volgens de beschul digingen van een bakkersknecht Schnei der genaamd zou dit getal tot 18 en 19 uren stijgen Oumenschelijk en zeggen dal de socialisten de lotsverbeteringen van den werkman nastreven Schoone vrienden van den werkman, de makkers van Dendergalm 'tis puik. Wij lezen in het blad van de beste Vrienden van DendergalmVooruit 14 juli, een artikeltje van Jan de zot (hij draagt zijnen naam) waarin het volgende voorkomt: Wij zijn materialisten en bekennen ootmoedig God niet te begrijpen en er a ook niet aan tegelooven. Wij begrijpen de natuur en volgen hare klare voorschriften zooveel het in ons vermogen is. Daar. Schoone geloofsbelijdenis die heeft ten minste de verdienste der openhertig- heid. Onder dit oogpunt hebben wij Dender galm reeds aangevallen zonder kans nochtans een antwoord te verkrijgen. Zoo stout durft hij niet spreken, want vele zijner lezers zijn nog niet genoeg ontvoogd om de materialistische leerstel sels op te slorpen. Hier of daar noch tans komen de spitsen der ooren voor den dag Dendergalm valt den Gods dienst aan, hij spot met God en zijn ge bod, gelooft noch aan Hemel noch aan hel aan de onsterfelijkheid der ziel veegt hij zijn botten Waarom durft hij zijn materialism voor den dag niet leggen zijn stolsel niet opentlijk bekennen het bestaan van God niet rechtaf loochenen Een onderscheid schijnt hij te maken tusschen God en Godsdienst. De tweede alinea van Vooruit bevat de ophemeling der vuigste driften van den menseh Alles wordt heilig niets kan of mag meer gestraft worden. Een moordenaar, die zijnen evenmenseh van kant maakt, volgt zijne natuur. Een dief die zich eenanders goed aaneigent, volgt de strekkingen zijner natuur.Dusweg met de tribunalen Weg met de rechters en gevangenissen Het kwaad bestaat niet meer alles wat gebeurt, alles wat ge daan wordt is goed men volgt slechts de voorschriften zijner natuur. In het materialism is er geen plaats voor de vrijheid, geen plaats voor de verantwoordelijkheid De menschheid keert terug tot de barbaarschheid tot de bellum omnium coutra omnes tot de staat der natuur die zekere goddelooze schrijvers aan de wieg der menschheid droomen. 't Is maar langzaam dat de raensch tot de beschaving is gekomen Onzedige schriften bestaan er niet kunnen zelf niet bestaan van daar het lamenteeren en schreeuwen van Vooruit tegen den moedigen maatregel van onzen deftigen minister M. Van den Peere boom genomen. Allo, Dendergalm, kent gij uwe vrien den, uwe trouwe bondgenooten Aanveerdt gij deze leerstelsels Kunt gij anders vermits gij de oplos sing van het sociaal vraagstuk in het verdwijnen van alle geloofsbeginsel ziet? Reeds dikwijls hebben wij ondervon den wat goede trouw onze geuzen ken merkt, maar dat Dendergalm zoover dorst gaan de duidelijkste dingen te betwisten, konden wij ons niet inbeelden. Op het artikelEn het deze ver eert ons Dendergalm met de volgende be merking Denderbode schaart zich bij het blad der sinjoren Handelsblad) ziehier nu a wat die zelfde doortrapte pijpenkop in zijn nummer van 14 mei verklaarde De katholieken zouden eene onvergeef- lijke fout begaan aan de vraag der libe- ralen voor de herziening gehoor te geven. Allons groote slimmerik van Rikus knoop dat altemaal eens aaneen. Tot daar gaat de goede trouw van het blad uit de Vooruilgangstraat. Ik vraag of hel mogelijk is meer tegen de sterren op te durven liegen. Om een gedacht te hebben van de valschheid waarmede dit blad zijne lezers durft be zighouden, vraag ik den onpartijdigen man dit artikel van 14 mei eens te willen overzien en daarna zijn oordeel over Dendergalm te vellen. Eens te meer heeft Dendeiyalm bewe zen wat hij is, eens te meer een schetsje van zijn geuzenkarakier gegeven, eens te meer het grondbeginsel van zijn grootva der toegepastLieglieg stout daar blijft toch altijd iets van over. Droevig is het te moeten bestatigen dat de politieke dweepzucht luider spreekt dan de liefde voor de waarheid en den eerbied die aan zijne eigene le zers toekomt. Mij inbeelden kan ik niet dat het moge lijk is zoover de slechte trouw le kunnen drijven en zoo op hartnekkige wijze met opgezetten zin de waarheid te miskennen en te verkrachten. Welk zal u oordeel zijn, lezers van Dendergalm als gij zulke feiten bestatigl? Zult gij dulden dat men op zoo verslok- te wijze met uwe meening lacht en u voor den aap houdt Dit is de handelwijze van Dendergalm in een pennetwist, het gedacht zoo klaar zoo duidelijk uitgedrukt, van zijnen tegenstrever miskennen en met opzet verdraaien Hoe dit moet gekenmerkt wogden,lezer, laat ik aan uw oordeel over De grootste slimmerik van gansch de wereld is Dendergalm die kan de opwer pingen weerleggen zonder ze aan te ra ken en ze le doen kennen Ongelooflijk en toch is het zoo Onze beste geiukwenschen aan dit geuzenhersenpan misschien heeft hij door zekere beweging van de moleculen der hersens, anders gezien dan de ge wone lezer Wij lezen in Dendergalm van 19 juli. Stichten de klerikalen kerken en kloosters, dan zullen wij scholen ope- nen, tempels van ware wetenschap en vergt dit miltioenen dari zullen wij er die aan opofferen omdat wij over- tuigd zijn dat het onderwijs het kost- baarste erfdeel, de grootsle schat is, a die men aan een volk kan nalaten. De geuzen gaan scholen opbouwen, tempels van ware wetenschap stichten Bravo Is het met eigen geld Zal het met dat van den Staat niet zijn en zullen zij op den rug van alle. schat- plichtigen niet wegen, de paleizen'die de schrijver droomt Ik vrees voor het laatste. Het karakter van den geus verandert niet. Voor eene geuzenschool heeft men laatst in de hoofdstad iets lijk negen honderd fran ken kunnen bijeen trommelen op een gansch jaar. Tous pingres zal de Chro- nique wederom uitroepen De liberale beurzen blijven gesloten zoodra het er op aankomt scholen op eigene onkosten te onderhouden. Zij hebben eene Hoogeschool Ga maar, T is op de kosten der stad en provincie Allons, Dendergalm, aan 't werk, toont uwe vrijgevigheid Sticht tempels van ware wetenschap waar de Voorzienig heid door het blind noodlot, (niet waar mej. Gatti) God door de natuur, de geest, het verstand door het denkvermogen der hersenpan wordt vervangen Wat schoone samenleving zullen zij bereiden waar recht en rede met de li chamelijke macht overeenstemmen Op welke tonen zal Dendergalm dan de lieve vrijheid bezingen die hij in de oude manen zal moeten gaan zoeken. Vrijheid, gelijkheid, broederlijkheid, ging het ten tijde der fransche om wenteling en gedurig rolden de hoofden van onschuldige slachtoffers De vooruitstrevers zijn nog wat beter dan hunne vrienden de socialisten. Deze bedreigen ons met solfer en vuur, gene met boet, gevang en verbanniug. Dat zijn nog wettelijke middelen Hoe zal Dendergalm dan schreeuwen dat de Grondwet met de voeten getreden wordt. Wij leven mei hoop, in Dender galm zullen wij toch 'nen verdediger vin den. Ongelukkig voor ons zijne vrienden, liberalen dezen keer, hebben van de Grondwet gezegd noodlottige en schan dalige vereeniging, rampzalig en onzede lijk bontgenootschap, bandeloosheid, warklomp, ware merkt van gefoplen, onvoorzichtige afdanking der rechten van den Staal, meesterwerk van fopperij Ge ziet dus, Dendergalm dat de Grond wet, lijk gij hel beweert, veel geleden maar van de aanvallen uwer vrienden bijzonderlijk en dat men meer gedaan heeft dan ze aan eene vuilniskar te ver gelijken. Welk is het eigen oordeel van Dender galm over de Grondwet Men moet voor vermoedelijk razend houden den hond bij welken geheel of ten deeie het volgende waargenomen wordt 1Verandering van karakter.In plaats van opgeruimd, wakker en gehoorzaam als hij was, wordt de hond somber, stom en stug hij zoekt de eenzaamheid en versteekt zich onder de meubels. Eenige zijn nochtans, in 't begin der ziekte, geestiger en streelender dan gewoonlijk. 2. Drift lot bijten, boosaardigheid,woede. In de woedende razernij poogt de hond, de andere, de personen en de voorwerpen te bijten. Onder de dieren zijn het vooral die van zijn slach welke de hond aanvalt. Nog al dikwijls blijft de razende hond eenigzins verkleefd en min gevaarlijk voor zijne meesters oGde personen van den huize, terwijl hij stout en aanvallend te gen de vreemdelingen wordt. De razende hond bijt en rukt met woede aan de voorwerpen welke men naar hem uitsteekt,hij verscheurt de gor dijnen, de tapijten, de schoenen, enz. Het strooisel van der. razenden hond is meest altijd uiteengekrabt en in dui zend kleine stukjes geknabbeld. .Meermaals vat het dier de slaven zijner kooi en bijt ze soms met zooveel geweld dat het zijne tanden en zelfs zijne kake- beenen breekt. Het bijt en knauwt met dezelfde woede het hout van zijn hok, de beschotten, deuren en meubels. In zekero uitzonderlijke gevallen lijdt het dier aan eene zoo hevige jeukte dal het met zijne tanden stukken van vel af scheurt. De drift tot bijlen beslaat niet altoos, ge woonlijk bestaat zij in de stille hondsdol heid; ook kan die achterblijven in 't begin en op 't einde der woedende razernij. 3. Ontaarding der stemgeblaf. De stem van den razenden hond verandert van klank, het geblaf wordt heesch, dof, huilend, afgebroken. In de stille dolheid blijft de bond gansch stom, hij schreeuwt en kermt zelfs niet wanneer men hem slaat. In eenige zeer zeldzame gevallen behoudt de hond zijn natuurlijk geblaf. 4. Opene, gapende muil. In de stille dolheid houdt het dier den muil open, de tong hangt uit en is dikwijls droog, zwartachtig, met stof, slijk, enz. bevuild. Het is eene dwaling ie gelooven dat de razende hond, schuim of slijm aan den mond heeft. Dit kenteekeu doet zich maar in zeer buitengewone gevallen voor. Wanneer het dier in harde voorwerpen gebeten heeft, is zijne muil bebloed. 3. Verstoorde eetlust. De razende hond eet allerlei vreemde stoffen hout, strooi, hair, weefsels, zand, steeneu, na gels enz. hij eet somtijds zijn eigen drek. In zekere gevallen neemt de dolle hond in 't begin der kwaal zijn voedsel als ge woonlijk. G.Watervrees.De razende hond schuwt het water niet. Dikwijls, integendeel, zoekt hij er gretig naar om den branden den dorst die hem kwelt te lesschen; dat hij liet water niet slikken kan, ploft hij te vergeefs zijnen muil erin. 7. Braking. De razende hond braakt somtijds bloed en vreemde stoffen. 8. Rondloopen, woelen. Hei razende dier is gemeenlijk woelig en ongerust. Het loopt heen en weer, legt zich ten gronde en staat weêrom op, krabt den grond met zijne voorpooten. De hond verlaat dikwijls het huis om rond te dolen op grooten afstand. Na één lot drie dagen, komt hij meest altijd ster ven bij zijne meesters. 9. Gesteltenis der oogeti, blik. De blik van den razende hond is verre van altijd woest, fonkelend en dreigend te wezen. Gewoonlijk is het oog dof en verduisterd, de blik is doodsch, onvast en treurig. Bij eenige dieren is de bol vau het oog ver plaatst, de blik is scheel bij andere is het onderste ooglid afgezakt. 10. Zinsbegoocheling, razende ijlkoorts. Soms schijnt de hond dir.gen te zien en te hooren die enkel in zijne verbeel ding bestaan hij luister en blaft zonder reden; hij springt tot op het einde zijner ketting; hij snapt in de lucht alsof hij eene vlieg wilde vangen, hij blaft en huilt tegen eenen muur alsof een ander dier er achter stond. Op jacht verliest hij spoor en houdt stil zonder reden. H. Ongevoeligheid. Op zeker tijdstip der ziekte wordt de hond gansch onge voelig; hij laat zich slaan en branden zonderde minste smart te toonen. Steekt men hem een gloeiend ijzer toe, hij snapt en trekt het alsof hij niet de minste pijn gevoelde. 12. Gevoel van een vreemd voorweip in de keel. De razende hond krabt som wijlen met zijne voorpooten alsof een been hein in de keel was blijven steken. 13. Lamheid.—Op het einde der ziekte ei: somwijlen vroeger, is bet dier van zwakheid, van verlamming in de achter- deelen aangetast; de zwakheid wint wel dra de andere deelen van het lichaam en het dier sterft weldra van algemeene verlamming. 14. Krampachtige aanvallen. Het is van belang de aanvallen van razernij niet te verwarren met deze welke zich zoo dikwijls als vallende ziekte of krampen bij den hond voordoen, en gekenmerkt zijn door het beven en bewegen van de kakebeenen, hel hoofd en de lidmaten, door het schuim aan den muil en het spoedig lerugkeeren tot den natuurlijken staat De razende hond lijdt nooit aan dergelijke aanvallen. 15. Tijdstip der ziekte. Tegenstrijdig met eene te zeer verspreide denkwijze, zet de razernij zich zoo wel voort in den winter gedurende de koude dagen, als in den zomer gedurende de groote hitte. 16. Duur der razernij. De razende hond sterft gemeenlijk binnen een tijd verloop van 3 tot 6 dagen. 't Vervolg bij naaste. De Kool. Men kan zich moeilijk een gedacht maken hoe besmettelijk sommige ziekten zijn. Over omtrent veertien dagen stierven drie koeien te Molhem, bij Assche, van de schrikkelijke ziekte, welke de kool genoemd wordt. De bevoegde overheid werd verwittigd en een onderzoek werd ingesteld. Onmogelijk de oorzaak der ziekte te ontdekken. Men was ten einde raad,toen i een oude knecht vertelde, dat over rond j de dertig jaren, eenige koebeesten die I ook van de kool gestorven waren, in i de weide waren gedolven waar dekoeien j gingen grazen. i Aanstonds deed men een nieuw onder zoek en dat toonde aan dat de aardwor men, eindelijk de kiemen of de microben der ziekte aan de oppervlakte der weide hadden gebracht. Er blijf: dus maar één middel over om de ziekte te ontgaan het is de doode beest te verbranden. De ontucht aangepredikt. In het dorp Charette (Frankrijk), waar er in den loop van het jaar 1890 geene enkele geboorte werd aangegeven, heelt hei gemeente bestuur eene premie van 100 frank uitge loofd voor elke vrouw die in den loop van het jaar 1892,aan een wettig kind het leven zou schenken. Wilt gij weten lezer, wat de propere Strijd, van Gent, liet orgaan der voor uitstrevende liberalen hierop aanmerkt Luister Er bestaat echter een ander middel, meenen wij, om degeboorten te vermeer deren. Men telle liet der meisjes niet meer tot schande die, gehoor gevende aan de stemme des vleeschcs en aan de stemme der bekoring, den vaderlande zonen en dochters schenken zonder de toelating van menheer pastoor of van menheer den burgemeester. Nu worden duizenden kinderen ge smoord voor zij het levenslicht zagen, omdat het een schande heet meuscli te zijn zonder die toelating. Vele misdaden werden niet begaan, zoo menige domme vooroordeelen niet bestonden. Ziedaar schrijf Hel Fondsenblad echt progressism,/»» de siècle. Liberale milddadigheid en socialistische volksvrienden. Op het riddersfeest dal maandag te Brussel heeft plaats gehad, heeft men feiten opgemerkt, welke nog maals klaar cn duidelijk de pingrerie der geuzerij en de valsche volksgezindheid van hei socialism doen uitschijnen. Het feest moest plaats hebben op de Groote Markt en de opbrengst was be stemd voor den arme. De bewoners der Groote Markt, willende deelnemen aan het goede werk van het inrichtend druk- perskomiteit., hadden de opbrengst van de verhuring hunner vensters aan het komiteit afgestaan. De burgers van Brus sel betaalden de plaatsen aan die ven sters tegen tien frank per man en nog meer. De balkons van het stadhuis echter, waren door den heer Burgemeester Buis voorbehouden voor de leden van den gemeenteraad, die elk zeven kostelooze kaarten kregen. Op de gegronde klachten van het in richtend komiteit werd toegestaan op de balkons eene omhaling te doen, welke 862-05 fr. opbracht. Aangezien er 211 personen op de balkons zalen, komt dat op iets meer dan vier frank per persoon. Zoodat de heereri gemeenteraadsleden en hunne genoodimlen mogen zeggen dat zij op dat feest voor den arme, zes frank per man gewonnen hebben. Tous pingres al oordjesbijters, zal de Chronique weeral mogen uitroepen. Er was op de balkons een heer, verge zeld van zijne dame, die vijf centiemen gal. Een ander legde zeven cents en kreeg ze van den inzamelaar in zijn aangezicht terug. De heer De Mol, zoon, legde twee fr. de gemeente-sekretaris, die daar was met geheel zijn huisgezin, gaf vijf frank, de raadsheer Depaire, idem. En nu liet bouquet. De socialist Van den Dorpe, niet wetende wat met zijne zeven kaarten le doen en zijne vrienden van het Maison du Peuple niet waardig achtende met hem op hei balkon van het stadhuis te zitten, gaf vijf van zijne koste looze kaarten aan den schatrijken radikaal Bauwens-Van Hoogten. O, die volKsvriend Gelukkiglijk zijn er uilzonderingen ge weest aan den algemeenen regel van liberale vrekgierigheid. De heeren Lemonnier en Lepage heb ben hunne kostelooze kaarten ongebruikt teruggezonden. De lieer Richald heelt aan het komiteit 140 fr. dus 20 fr. per kaart laten geworden. De lieer Polydoor De Keyser, gewezen lord-mayor van Lon den, heeft twee kaarten van 20 fr. ieder, betaald en daarenboven 500 fr. aan het komiteit overhandigd. De verontwaardiging der inwoners van Brussel, die de opbrengst der inzameling kennen, is onbeschrijflijk. Verhuurd aan de meestbiedenden, gelijk de vensters van de huizen der Groote Markt, konden de balkons vau liet stadhuis tien duizend frank opbrengen. Maar dan zou men er de heeren raadsleden en hunne vrienden niet op gezien hebben. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 11 juli II, is het burgerlijk eerekruis van le klas ver leend aan den heer B. De Strooper, Bur gemeester der gemeente Schendelbeke en de madalie van I* klas aan den heer J. Moreels, schepeue der zelfde gemeente in belooning van 55 jaren voor den eerste en 25 jaren voor den tweede, eervolle diensten. KERKELIJK NIEUWS. G. Z. J. C. A. J. M. J. A. G. C. De Volkskamer vervolgde de bespreking der artikelen van 't wetsont werp op den openbaren onderstand; de tekst van de 18 eerste artikelen der re- geering werd aangenomen. De Senaat is bijeengeroepen tegen Donderdag, 6 Oogst, om 2 ure namiddag. Prijsdeelingen. College der EE. PP. Jesuiten te Aalst, donderdag 6 Oogst om 8 1/2 ure voormiddag. Klein Seminarie te St. Nicolaas, don derdag 13 Oogst om 9 ure. VOLLE AFLAAT loevoegelijk aan de zielen des vagevuurs door Christus zelf gegeven aan den H. V. Franciscus, te verdienen in de kerk der den 2 Augustus, O. L. V. ter Engelen gekend, onder den naam van PORTION- CULA. De goddelijke diensten zullen geschie den als volgt Beginnende met de eerste Vespers, ten 2 ure, 1 Augustus tot zonne-ondergang vari 2 Augustus. Het Lof om 4 ure. 2 Augustus om 6 ure, de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament des Autaarsom 7 ure de solemnele Mis. 's Namiddags om 5 ure, het Sermoen en het Lof met Te Deum. Katholieke Werkman» krinft. Het Avondfeest welke alhier zondag lest werd gegeven door de heeren Lederi van Sl. Jozefgenootschap te Gent met medewerking van de Koornmaat- schappij onzes krings, lokte een talrijk publiek naar bet lokaal des Werkmans- kntigs. De zoo ruime zaal was proppend vol arm en rijk waren opgekomen, ook mag men de aanwezigen op ruim 2000 schatten. De warmte in de zaal was stik kend. Verscheidene muziekstukken en koor gezangen werden door de beide maat schappijen op meesterlijke wijze uitge voerd. Doch wat de aanwezigen het meest had opgewekt om het Avondfeest bij te wonen, was voorzeker de opvoering van liet tooneeistukje 8 uren werken-, 8 uren gapen; 8 uren slapen.. 't is een luimig tooneeistukje, 't welk, gelijk wij liet reeds zegden, eene paro die is der socialistische leerstelsels. Dit tooneeistukje meesterlijk uitgevoerd, ge lijk het overigens door de heeren Gente naars hier werd vertoond, zal machtig veel bijdragen om de goddelooze socia listische leerstelsels die van domheden, ezelarijen en volksverleiding krioelen, te bestrijden en eindelijk onder de alge meene bespotting der lieden die hunne vijf zinnen bezitten te doen vallen. Denderleeuw. De geburen der Langestraat, maken toebereidselen om op Dijnsdag 4 Augustus a.s. ter gele genheid der gouden bruiloft van Chris- liaan De Schryver en zijne vrouw Marie Van Lierdeeens hartelijk feest te vieren. Alles doel voorzien dat het, op onze schoone wijk zal volle kermis zijn, want hel feeslkomiteit stelt alles in het werk om dit feest zooveel luister mogelijk bij te zetten, 's Morgens, aankondiging van bet jubelfeest door liet grof geschut; om 10 ure, plechtige Mis met Sermoen s' middags feestelijk gastmaal, na welks afloop de Jubilarissen een schoon ge schenk, in naam der geburen, zal worden aangeboden; daarna serenade door het muziek; vervolgens volksspelen en feeste lijkheden op de wijk. Een tweede zeldzaam feit, dient hier vermeld te worden, luister Christjaantje is wederom zyn pik aan 't stellen Om Asschrickx' graan wéér neer le vellen Bedenk eens, 't is al twee-en-vy(lig keeren. Van in 'tjaar negen dertig Onzes Heeren Dat hij daar eerste pikker staat En een van twintig maakt zich kwaad, Om dat hij hem niet volgen kan. Zeg vriend, is dat geen kloeke man Eer 't brave paar ten Hemel moge varen Zou wensehen wy dat beiden vele jaren Nog leven zouden vol genot En dan te zyn by Jezus God. E. C. Nlinove. -Landbouwprijs- kamp. Het kanton Ninove, bekend om zijnen voorlreffelijken paardenkweek, belooft ons voor aanstaanden zondag, 2 augusti, eenen schitterenden prijskamp. Naar wij vernemen zijn 120 paarden, de puiKste stuks der stallen van de ver maarde kweekers dier streek, voor den prijskamp ingeschreven.Bijzonder spreekt inen over eenen buitengewoneu wed strijd voor melkkoeien,waar de mededin- sters beoordeeld zullen worden onder dubbel opzicht, hare schoonheid en hare hoedanigheden van melkgeefster en bo- lervoortbrengsler. Dit systeem, alhoewel niet nieuw, werd tot hiertoe weinig in ons land gevolgd. Het reglement van dien prijskamp ziende, is men overtuigd dat hij den landbouwer leeren moet welk ras van koeien, welk soort van voeder, enz. hem het meeste voordeel zullen kunnen bijbrengen. De liefhebbers zullen niet aarzelen hierbij tegenwoordig te zijn om nut te trekken uit wat zij zullen zien. 80 stuks vee zijn ingeschreven. Kiekens, duiven, landbouwwerktuigen, melkerijtoestellen, chemieke vetten, enz, enz. zullen er niet ontbreken,de meest gekende liefhebbers hebben zich aangeboden. Kiezing te Leuven. De katholieken hebben dijnsdag eenen schit terenden zegenpraal behaald tot Leuven in de kiezing van eenen volksvertegen woordiger in vervanging van M. Halflants overleden De katholieke candidaat M Leo Rossecuw, notaris te Tliienen, bekwam 2204 stemmen, terwijl M. A. Peemans, progressist, wiens candidatuur onder steund werd door de vereenigde liberale machten, 'tis te zeggen, door de pro gressisten, socialisten en doctrinairen, slechts 1186 stemmen behaalde.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2