Herziening. Logenstraffing St. Martensgeslichl Esplanade, Herziening der kiezerslijsten. den voltrokken wezen immers volgens hen berustte de redding des lands in deze forten en, ze niet voltrekken, was een verraad Nu, bij de jongste beraadslaging in de Volkskamer bestreden de liberalen de huitengawone kredieten met hunne scherpste wapens en willen er de katho lieke regeering verantwoordelijk over stellen, doch 't is door onzen moedigen vertegenwoordiger gezegd geweest en 't blijft gezegd de schuld is aan den militairen genie die uit onbekwaamheid of door gemis aau oprechtheid heeft gehandeld De Midden-Afdeeling der Volkskamer hield vrijdag om 10 ure 's voormiddags zitting om de lezing te aanhooren van 't verslag des heeren de Smet-de Naeyer. Het stuk is zeer volledig en uitgebreid. De achtbare verslaggever verklaart zich in het eerste deel vijandig aan het algemeen stemrecht en somt de redenen op waarom het, volgens hem, moet, van de hand gewezen worden. Naar zijn oordeel wordt het alge meen stemrecht maar geeischt, met het onbetwistbaar nevendeel der om- verrewerping onzer maatschappelijke en nationale instellingen. De vertegenwoordiging der belangen stelt de heer de Smet-de Naeyer ook ter zijde als weinig praktisch. Ook verwerpt hij het stelsel der bekwaamheid aan 't welk de openbare denkwijze zich vij andig toont. Eindelijk komt hij tot het besluit dat men den cijns moet behouden doch zoo danig verminderen dat het kiezerskorps in groote mate aangroeie. Het stelsel der huisbewoning of occupatie zou 600,000 algemeene kiezers verschaffen. Na de werkzaamheden en beraadsla gingen in de afdeelingen en in de mid den-afdeeling opgesomd te hebben ver klaart de achtbare verslaggever dat het stelsel der huisbewoning door de meer derheid der midden-afdeeling wordt aan genomen. Vóór de neêrlegging van 't verslag op 't bureel der Volkskamer zal er eene proef aan de leden der midden-afdeeling toegezonden worden. Het verslag zal ge durende de vacantie aan de Kamerleden behandigd worden. Het is ons onmogelijk zelfs een zeer beknopt verslag over de beraadslagingen meè ie deelen de twee eerste bladzijden van Den Denderbode zouden onvoldoende wezen om de redevoeringen weêr te geven. De volgende besluiten werden door den Landdag genomen 1° Een sprekersbond zal ingericht wor den. (Een vijf en twintigtal jongelingen zijn reeds ingeschreven). Eene openbare inschrijving tot he1 bestrijden der onkosten van den spre kersbond zal geopend worden. 2° De katholieke dagbladen van Aalst, De Landwacht en Het Volk van Gent, als ook de Encycliek en vluchtschriften ter be strijding van het socialismus zullen zoo veel mogelijk verspreid worden. 3° De werkmanskringen, de vakver- eenigingen, de maatschappijen van on- derlingen bijstand, de vrijwillige verzeke ring van hel vee en de boerenbonden worden den landbouwer en werkman dringend aanbevolen. De stichting san een bestendig Komi- teit der maatschappelijke werken in het arrondissement Aalst 't bezoek der armen (St Vincentiusgenoolschappen), 't werk der lotelingen en militaire kringen, werden, uit hoofde van het ver gevorderd uur, tot eene volgende vergadering ver schoven. l*te Studiejaar 1®'M. Scheerlinckx Ro brecht, van Aalst. Lagere Afdeeling. Sectie A I8 M. Van Severen Lodewijk, van Aalst. Sectie B le M. Vandenbossche Valery, van Aalst. Sectie C 1e M. De Paepe, Alfred, van Aalst. De prijs van Boomteelt, voor de open bare lessen gegeven door M. Burvenich, ten stadhuize alhier, is toegekend aan M. Van Biesen René, van Wanzele, voor een verslag over de teelt en snoei van den wijngaard. De prijzen van Landbouw (lessen door hei Gouvernement met eene bijlage ver eerd) zijn behaald 1° door M. De Langhe Camiel, van Borsbeke. 2e door M. Van Biesen René, van Wanzele, en M. Roggeman Alfons, van Hofstade. Het t Journal de Charleroi een libe raal orgaan meldt met zekere veront- weerdiging dat een liberaal raadslid van eene naburige gemeente van Charleroi zijn zoon naar een collegie van Jesuïten of Josefieten in Vlaanderen heeft gezon den. Een ander liberaal blad L'ürgane de Mons woonde de prijsuitdeeling bij de Jesuïten bij en 't is het hart in van 't gene het er heeft bestaligd. Talrijke liberalen hebben de opvoeding en 't on derwijs hunner zonen ook ai aan de Jesuiten toevertrouwd. Liberaal zijn, roept dit blad uit, en aan de Jesuïten de opvoeding zijner zonen toevertrouwen dat gaat alle pa- len te boven. 't Is dus een onbetwistbaar feit, de liberale drukpers besiatigt het zelve, vele liberalen verkiezen voor hunne kin deren het onderwijs der katholieken ge stichten boven dit der liberale staats scholen Wat moet men hieruit dan besluiten Dat vele liberalen zich om de logens der liberale schrijvelaars bitter weinig bekommeren en hen door hunne handel wijze toeroepen. Ge liegt en bedriegt wanneer gij uitkraamt dat het katholiek onderwijs niet deugt, dat het alleen dom koppen kan vormen Het socialisten Congres te Brussel. Zondag morgend werd het algemeen socialisten-Congres in het Volkshuis te Brussel geopend. De feestzaal, die te dier gelegenheid liefelijk was opgesmukt met kransen, democratische zinnebeelden, spreuken en een aantal sierplanten, was proppensvol. Een ongelooflijk gewoel. Heel eigen aardig zulke bijeenkomst waar men nederlandsch, duitsch, elgelsch, franscli, wij denken, zelfs poolsch hoort weer klinken. Het getal afgeveerdigden is bijzonder groot en gemengd. Alle landen van Euro paen Amerika zelfs alle vormen van het socialism zijn vertegenwoor digd. Het congres bestaat nu uit 365 leden, te welen 187 Belgen en 178 vreemde lingen. De anarchisten werden buitengesloten. Invoerrechten. In de laat ste zitting der Volkskamer van vrijdag heeft de heer Dumont, Volksvertegen woordiger van Nijvel, een voorstel neer gelegd strekkende tot het heffen van in voerrechten op zekere landbouwvoort- brengels met uitzondering van tarwe er. •ogge. Dit voorstel onderteekend door de heeren Dumont, Cartuyvels, Ancion, Snoy.Pastur en Thienpont luidt als volgt: De invoerrechten, vóór de wet van 5 januari 1873, bestaande op de hierna volgende landbouwvoortbrengsels zijn hersteld als volgt Bloem en «out van allen aard 5 fr. per 100 kilos Garst, spelt en haver 3 fr. Gebrande en gemale suikerü 4 fr. Boter «j fr- Ruw was 3 fr- De onderteekenaars van 't voorstel Katholieke Landdag. Maandag namiddag werd alhier in de ruime zaal van den Katholieken Werk manskring den Katholieken Vlaamschen Landdag gehouden welken wij in vorige nummers hebben aangekondigd. Ongeveer 300 uitgenoodigden uit alle de streken onzes arrondissements hebben den oproep van het inrichtend Komiteit beantwoord. Het voorzitterschap werd waargeno men doorM. baron Leo Bethune. Het bu reel was verder samengesteld uit de EE. HH. kanunnik De Bock, vertegenwoordi ger van Z. H. Mgr. Stillemans en Kaem- donck, Pastoor-deken onzer stad en de heeren De Pelsemaeker, advokaat, Raes leeraar, Oscar Reyntjens en Ivo Vlassen broek. Onder de aanwezigen bemerkte men de hèeren VanWambeke en Verbrugghen. volksvertegenwoordigers, Mussely er. Eeman R, leden der bestendige deputatie De Clippele, distrikt-commissaris, Pieter Mertens, baron Felix Bethune, de Kerk - hove en Van Langenhaecke, leden van den gouwraad van Oost-Vlaanderen, L, Gheeraerdts, schepen onzer stad, Fr. Claus en F.De Hert, gemeenteraadsleden, doctor I.Bauwens, voorzitter der Vlaamsch Taalgilde de EE. HH. Thibaut, kanun nik, Willems, pastoor van St Joseph ver scheidene EE. HH. pastoors en onder pastoors, de Eerw. Paters Jesuïten Bo- gaerts en Vermeiren, in een woord vele voorname geestelijken en wereldlijken der stad en van on3 arrondissement. De drukperswas vertegenwoordigd door de dagbladen Het Volk, De Landwacht, Het Land van Aelsl, De Werkman en De Denderbode, Alle burgers in 't arrondissement ge vestigd hebben het recht opmerkingen te doen betrekkelijk het opstellen der kie zerslijsten. Men mag zich ook wenden ten bureele van Den Denderbode alwaar alle noodige inlichtingen zullen gegeven worden. Allerhande nieuws. In ons nummer van Zondag aanst. 23 dezer, zullen wij eene verhan deling meêdeelen over de drij wetten die de verledene week door de Kamer van volksvertegenwoordigers zijn gestemd geworden, namelijk 1° De onderstandswoonst. De beteugeling der land looperij. Kostelooze geneesdienst der beboeltigen. Wij hopen dat deze verhandeling bij de heeren Leden der gemeentebesturen en van de Bureelen van weldadigheid wel kom zal wezen Stedelijke Raad. Onze StedelijkeRaad vergaderde dinsdag avond ten einde eene beslissing te nemen aan gaande de brug aan den Zwarten Hoek. Uit een onderzoek van den heer Van Houten, ingenieur, blijkt het dal de mid denpijler, door den stroom van 't water gedurig ondermijnd wordt, iets wat on mogelijk te voorzien was. De raad be slist dat de noodige herstellingswerken zoohaast mogelijk zullen gebeuren. Verder gaf de Raad zijne goedkeuring aan de vraag van 't Armbureel, strek kende om gemachtigd te worden als aan deelhebber te mogen tusschenkomen ten beloope van 10 duizend fr. in de naam loos maatschappij tot oprichting van werkmanswoningen. Aan wie ®t behoort. De Geerardsbergsche Steenweg gelijkt op 't oogenblik veeleer aan een mestplein dan aan eenen openbaren weg.'tIs waar lijk wat al te grof lijk men aldaar de stin- Aangenomene St. Jozefschool. Wij zijn ten volle in T seizoen der prijs- uitdeelingen en zouden wel willen een woord zeggen over al de aandoenlijke feesten welke wij mogen bijwonen, doch plaats en tijd ontbreken. Evenwel mo gen wij niet onbesproken laten voorbij gaan, de overfraaie oefeningen der prijs- uitdeeling aan de kinderen der aangeno- mene St. Jozefschool. Sedert jaren gaat deze prijsuitdeeling met 't pluimken weg. Voor houding, zang en gebaren moeten de kinderen dezer school, hoewel aan den werkenden stand en kleine burgerij behoorende.voor niet ééne andere school der stad ten onderen doen, Die juffers hebben er 't handje van om iets le schikken en te doen uitvoeren. Twee schoone koors van Miry, vol zang en leven de solisteu en de jeug dige spreekster verdienen evenveel lof. In 't blijspel is er wel gelachen met Monica, de Aalstersche dienstmeid. Het talentvol kind die ons in de a ver- I kgnde yuilnishoopen laat liggen... Heeft rassing h6,It einde I P°'i^ea8ent dezer wijk dan oogen en sleldej en de dankbetuiging op voordroeg, heeft sedert eenige jaren veel bijgedragen om de prijsuitdeeling dezer school te doen waardeeren. Dit kind spreekt met overtuiging met 't hertje vol en met volle monden. Met fierheid mogen wij op onze St. Jo zefschool roemen opvoeding en ouder wijs zijn grondig gegeven ;de goede orde en de zedige gemanierdheid treffen een ieders aandacht. Wij passen aan die prijsuitdeeling toe, wat we er zoo geest driftig hoorden vertolken in Miry's a Kinderfeest. Geen ander schouwspel kan de ziele [zoo ontroeren. Als feesten zooals thans. Waarin men zulke taal hoort voeren, Waar, zonder \alsche pracht of glans, Het woord van 'l harte spreekt lot har den die 't gevoelen, Tot harten die men nooit voor 't wel- [doen zal verkoelen, Maar die. den waren leer ten tolk, Hun zorg en wetenschap, geld en ta- [lenten geven, Om d'eeuwge wetten nu en later te [doen leven. hebben daardoor aan de regeering het minimum der eischen van den landbou wer willen doen kennen, in vooruitzicht van de vernieuwing der handelsverdra gen. PRIJSLITDEELIMG, De prijsuitdeeling aan de leerlingen onzer Bisschoppelijke Middelbare School is dit jaar wederom deftig en builen male prachtig geweest. Het drama Louis XVII was tref fend en aandoenlijk. Voor zang eu decla matie verwezenlijkt men er inderdaad al wat eenigzins met zulke jeugdige ele menten zou kunnen verwezenlijkt wor den. Hulde en dank aan de E. Heeren die met beide vakken gelast zijn. Hunne taak hebben ze meesterlijk volbracht. Er ontbrak niets ter feeste, tenzij een wei-, nig politie, bijzonderlijk dat reeds de leerlingen onzer beide écoles moyen nes in vrijneid zijn, die menigmaal on der de oeleningen, de orde kwamen sloo- ren. Reeds van negen uren, had dit volk sken stormenderhand de zaal ingenomen en, ondanks de voorzorgen genomen tot het behouden der plaatsen, voor over heden, ouders en deftige familien, had den zij met eene ware onbeschoftheid al de eerste plaatsen in bezit genomen, welke zij ook stoutmoedig weigerden le verlaten. Het eenvoudig middel, welk wij ons veroorlooven, aan de Heeren Bestuurder en Prolessors voor te stellen, om dergelijke onaangenaamheden le voorkomen is, van aan den ingang der zaal de uimoodiging le vereisschen. Het deftig publiek ontbreekt uiet en T volkje dat er komt om alles te stooren zou aan de deur blijven. Wij laten hier de namen volgen der be kroonde leerlingen van St. Martensge- sticht. Middelbare Afdeeling. Derde studiejaar leM. Emile D'Haese, van Aalst. Tweede studiejaar ie M. Camiel De Lan ghe, van Borsbeke. Derde studiejaar le M. René Van Bie sen, van Wanzele. Voorbereidende Afdeeling. 3de Studiejaar: 1° M. Hendrik De Proost, van Denderleeuw. 2"e Studiejaarle M. Edmond De Mesel, van Impe. O mocht dit goede zaad tot vruchten [eens gedijden, Dat ge met wijze hand, o juffers, komt [verspreiden, Ziet hoe uw edel werk, zoo als't een- [ieder ziet, Aan menig oudrenhart, reeds veel ver troosting biedt. X.. STERFGEVAL. Dood van M. Thonissen. Belgié, de wetenschap, de katholieke pariij ondergaan een onherstelbaar ver lies. M. Thonissen, gewezen minister van binnenlandsche zaken en openbaar onder wijs, staatsminister, gewezen volksver tegenwoordiger voor Hasselt, leeraar bij de katholieke Hoogeschool van Leuven, lid van al de voorname geleerde korpsen van Europa, is Maandag morgend ten 2 ure in den Heer ontslapen te Leuven. De onverbiddelijke kwaal die hem sedert lang ondermijnde, had in den laat- sten tijd zeer toegenomen en aan de naastbestaanden en vrienden het nade rend einde van den beroemden geleerde aangekondigd. Groot zijn de diensten die deze groote burger en rechtzinnige kristen aan het land bewezen heeft. reuk verloren Aalst. Maandag voormiddag is le Mijlbeek Ouden Dendermondschen Steenweg, de genaamde Lodewijk De Mol, door het afbreken van een tak, uit eenen peerlaar gevallen. De Mol bleef meer dan 2 uren in onmacht liggen, doch kwam eindelijk tot zich zeiven en men bestaiig- de dat «ij geene ernstige wouden had be komen. Men berekent dat hij van eene hoogte van zes meters is gevallen. Zijn gezel die te gelijk met hem uit den peer laar viel,kwam op een afdak terecht en had zich evenmin bezeerd. Beheer van staatsspoorwegen. De wedstrijd, die dit jaar plaats heeft voor het begeven van plaatsen van ingenieur bij het Beheer van Staatsspoorwegen, is vorsclioven tot 1 December e. k. De candidalen, die verlangen daaraan deel te nemen, kunnen zich doen in schrijven tot 14 November. Na dien dag, worden de inschrij vingslijsten önweder- roepelijk gesloten. Buiten de inlichtingen, vermeld in het bericht, verschenen in hel Staatsblad van 30 Mei 11., moeten de candidalen aangeven of zij verlangen deel te nemen aan de examens voor den dienst van Wegen en Werken (Koninklijk besluit van 5 Februari 1891, art. 6. lid A) en tevens aan die voor Trekdienst en Mate rieel (ibidem, lid B) en, zoo niet, moeten zij den wedstrijd doen kennen, waar voor zij hunne inschrijving verlangen. Dubbele vergiftiging op de foor te Brussel. Twee jonge meisjes, L.... en P... Delisse genaamd, 15 eu 19 jaar oud, waren vrijdag laatstleden naar de foor gegaan om hunnen vader, politieagent, die op dit oogenblik op de foor van dienst was, eten te dragen. Zij kochten bij eene rondleurster krabben die hun zeer frisch toeschenen en welke zij onderweg op aten. Nauwelijks waren zij le huis of zij wer den overvallen door hevige krampen in den buik, vergezeld van brakingen en stuiptrekkingen. Een geneesheer bestatigde dat de twee meisjes door het eten der krabben vergif tigd waren, en dat hun toestand zeer be denkelijk was. Rond 1 uur was de kwaal nog veel verergerd. Het lichaam van het jongste meisje was weldra met roode vlekken overdekt en dezelfde Ikenteekeuen deden zich voor bij hare zuster. Zaterdag, rond 4 ure, werd de toe stand van het jongste meisje merkelijk beter. De geneesheeren verklaarden zells dat zij buiten gevaar was. De oudste daarentegen was nog steeds slecht. Het arme meisje is nog niet terug tot het bewustzijn gekomen. Nog eene slaaf van den accool. In eene armoedige woning van den Ant- werpschen steenweg, Brussel, woont de weduwe S... met hare twee zonen, 16 en 19 jaar oud. De oudste is een dronkaard en daarbij een luiaard. De andere is inte- De heer L..., koopman, Ridder straat, Brussel, bestatigde sedert eenigen tijd dat er vooridurend geld uit zijne kas gestolen werd. Ondanks al zijne waak zaamheid, hielden de diefstallen niet op Eindelijk kreeg hij vermoedens op zijne meid, een genaamde Louise M. en om haar te vangen, gebruikte hij de gewone list. Hij leekende eenige zilverstukken, die hij verleden donderdag in zijne tooglade legde, 's Anderdaags was eene som van 112 fr. verdwenen. De politie werd ver wittigd en de meid werd verzocht om mee naar het politiebureel te komen. Zij protesteerde krachtdadig en vroeg om naar de binnenplaats te mogen gaan. Zij ontmaakte er zich van verscheidene bankbriefjes en van de kwiltantie eener gouden horlogie. Men had haar echtor in het oog gehouden en het meisje kon niet meer loochenen. Zij deed dan ook volle dige bekentenissen. Sedert drie maanden reeds bestooi zij haren meester, kocht schoone kleeren, gaf kostelijke geschenken aan hare vrien den en daarvan had zij er bijna elke week nieuwe. Hare diefstallen bedragen ongeveer 1800 franks. Louise zit nu achter slot aan haren schoonen tijd te denken. IJselijk drama op het Zuid te Antwerpen. De achtste wijk en de omtrek der Zuid statie, gewoonlijk zoo stil en doodsch, werd zaterdag morgend reeds vroeg in opschudding gebracht door het gerucht van een vreeselijk drama, dat in de Brus- selschestraat, tegenover de Zuidstatie had plaats gehad. In het nummer 37 van gemelde straat, bevindt zich het Café Wallon, waarvan de benedenverdieping bewoond is door den spoorwegbediende Egied Lyck, 47 jaren oud, zijne echtgenoote Philomena Cuyper, 47 jaren,hunne kinderen, alsook door den 71 jarigen vader der vrouw, insgelijks bediende van den spoorweg. Het huis heeft, evenals meest alle nieuwe huizen van het zuid eene voor- en achterkamer, waarachter eene opene plaats. De voorkamer dient tot herberg- Naast deze twee vertrekken is eene af zonderlijke ingang, die op den trap, als ook op de keuken uitgeeft. Achter die keuken is het slaapvertrek van den ouden schoonvader en daarboven dat van de echtgenooten Lyck. De eerste en tweede verdiepingen zijn verhuurd en de zolder kamers dienen tot slaapkamers voor de kinderen. De kiezerslijsten voor 't dienstjaar 1892-93 zijn op't oogenblik aan alle stad- en gemeentehuizen aangeplakt. Wij roe pen erdeaandacht opindatde algemeene kiezerslijst moet dienen tot de Senaat- kiezing die in 1892 zal plaats grijpen en misschien ook al voor de Kamerkiezing indien, uit hoofde van de herziening der I gendeel een brave en werkzame jongen, Grondwet, eeue ontbinding der Volkska- I die trouw zijn weekloon aan zijne moeder kamer bevolen wordt. Wij sporen dus onze partijgenoten aan I die vermeenen kiesrecht te bezitten, in I zage der kiezerslijsten te nemen ten stadhuize of gemeentehuize hunner woonplaats en te onderzoeken of zij f ingeschreven zijn. Men gelieve ook eens goed na te zien I of geene onzer tegenstrevers ten onrech te zijn op de lijsten gebracht. Wie dus van de kiezerslijsten ten on rechte is weggelaten of wie bemerkt dat tegenstrevers er ten onrechte zijn opge bracht, diene zijn reklaam in, 't zij mon delings,'! zij schriftelijk,bij 't Schepenen- Goilegie zijner woonplaats. afgeeft. Zaterdag namiddag kwam de oudste tehuis en begon zijne moeder ie slaan, omdat deze hem geld weigerde voor te drinken. Zijn broeder, welke de arme vrouw wilde ter hulp springen, werd thans door den woestaard aangevallen. De dronkaard ging zoo hardnekkig te werk dat het leven van den armen jon geling in gevaar was. De bijzonderste huurder des huizes, geholpen door eenen anderen burger snelden thans ter hulp en zij sloten den dronkaard in den kolen kelder op. De politie werd verwittigd en proces-verbaal opgemaakt. De straatdeur van den afzonderlijken ingang stond zaterdag morgend ten 6 ure open. Verder komende, ontwaarde men het deerlijk bebloede lijk van den ouder ling,enkel mei een blauw gestreept hemd gekleed, te midden der kamer liggende. De voeten van het lijk staken buiten de deur. Het bed was beslapen geweest en vol bloedvlekken, dit was ook het geval met de muren, het plafon, de meubelen als ook een ouden stoel, die met gebroken sporten op het bed lag. Tusschen het lijk en het bed lag een schoenmakershamer, toebehoorende aan den zoon der echtgenooten Lyck. Onmiddellijk werd M. Bucan, adjunct van politie,die zich in het hulpbureel der 8ewijk bevond, verwittigd en deze riep M. Swerts, commissaris dier wijk, welke het eerste onderzoek begon, te samen met M. den docter, Balieu. Het lijk lag op den buik, met de armen geplooid onder de borst. Het hoofd was ingeslagen en de schedel zoozeer ver morzeld dat hij nog slechts eene weeke massa vormde. De rechterhand waarmeê de ouderling waarschijnlijk de slagen van den moorde naar heeft willen afweeren, was insge lijks verbrijzeld, en aan de huid ervan kleefden hoofdhaireu. Het lijk omkeerende, zag men het ijse- lijksle dat men zich inbeelden kan. Een groot keukenmes was den ongelukkige in de keel gestoken, of misschien wel met den hamer er in geklopt, met zooveel geweld dat de hecht van het mes ver scheidene centimeters diep in de wonde was gedrongen en de punt ver naar bene den in de borst moest uitkomen. De moordenaar moet met eene uitzin nige razernij of met afschuwelijke bere kening te werk zijn gegaan. Het parket werd verwittigd en rond half 7 waren M. de procureur Berré en de onderzoeksrechter M. Van Cutsem ter Aanstonds werd het lijk in eeue berrie naar het gasthuis gebracht, waar het op drie of vier verschiliige manieren gepho- tographieerd werd. Daar moest de lijkschouwing plaats hebben door de wetsdokters, terwijl het parket van zijnen kant het rechterlijk on derzoek voortzet. Verscheidene getuigen, geburen en meêbewoners vari het huis, zijn reeds ondervraagd. Men heeft in de kamer van den vermoordden ouderling eene som van 875 fr. in geld en 4 stadsloten, en in die van den schoonzoon 470 fr. gevon den. Dit geld is in beslag genomen. De schoonzoon en de dochter zijn voor- loopig aangehouden. Zooals men denken kan, heeft dit dra ma op treurige wijze de kermisvreugde in de 8e wijk komen stooren. In het ove rige gedeelte der stad was het feit eerst laat op den dag gekend.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2