KERMISFEESTEN TE HUREN TE HUREN TE HUREN. Te Huren HOFSTEDE, NAGRAS MEUBELS Gebruikt GASVUREN in uwe keuken dit is zuiver, gemakelijk en spaarzaam. De voordeeligste tegen insecten. MELROSE HAAR HERSTELLER, Te huren terstoud. Bouwgronden Te koop. j GROOTE AFSLAG Uil der hand le KOOP: CAMIOU Uit ter hand te koop. Te koop met Occasie. SCHOON HUIS Huurhouderij. Huis te hureu en ZAAILANDEN vS ,i {«*-». im. Schoon HUIS te koop. LAND en MEERSCH Behuisde HOFSTEDE en Meubelaire voorwerpen, HTTIZEIT ZAAILANDEN, an zijn oordeel verdient dat men erbij slilhoude. Aan boord der stoomschepen, zegt hij, zijn de stokers, gebezigd voor het onder houd der vuren, soms uitgeput door eene hevige warmte. Zij verliezen door liet zweeten veel water dat men moet vervan - gen. Het innemen van zuiver water, in dergelijke omstandigheden, beantwoordt maar, op onvolledige wijze, aan de nood wendigheden van het organism. En in dien het koud of eenvoudig frisch water in eene ledige maag komt, kan het, in dat geval,wanorde stichten in het gestel, en zelfs soms den dood veroorzaken. Door bij dal water bloemachtige stoffen te mengen, bijzonderlijk haverbloemwor den al die gevaren te keer gegaan. Waarom vormt de haverbloem, ge- 1 mengd met water een beteren drank dan bloem van maïs, rogge, tarwe, sarrazijn. euzDr Wilson zou het niet kunnen zeggen. Stellig is het echter dat de sto kers ze verkiezen en beweeren dat zij 1 hun versterkt. Verscheidene malen heb- ben zij de zure, gesuikerde en alkool houdende dranken beproefd, maar nooit j hebben zij er zich over te beloven gehad, en altijd zijn zij teruggekomen tot den haverdrank. Na eenigen tijd die zure, gesuikerde en alkool houdende dranken j beproefd te houden, hebben zij weldra j ondervonden dat zij zoodanig zweetten, dat hunne krachten meer en meer afna- l men. Het zou van belang zijn, die soort van drank te beproeven in onze dorpen gedurende de zoo zware werken van den oogst in volle zon. Ziehier de evenredig heden, welke Dr Wilson opgeeft voor den haverdrank welke zoo goed lukt bij de stokers der vloot der Vereenigde- Staten In eenen hectoliter water behoeft men enkel 2 tot 21/2 kilos haver bloem te mengen. ENGELAND. Bekeeringen. De beweging naar Rome, zegt de Pall Mall Gazette, ken schets het jaar 1891. In alle klassen der bevolking hebben aanhoudend bekeerin gen plaats. Onder de voornaamste kun nen genoemd worden George Skeffington Ussher.een afstam meling van een befaamden protestant- schen primaat van Ierland viscount Saint-Cyres, oudste zoon van den graaf van Iddlesleigh Mr en Mrs George Par sons Lalhropmajoor Whinyates en echtgenoote Mr Basile Lechmere, een zoon van sir Harry Lechmere Edward Horace Nelson, de derde zoon van den tegenwoordigen graaf Nelson onder de bekeerde dames komen de meest bekende namen des lands voor Stewart Bute, Thorton, Charlotte O'Brien, dochter van het overleden parlementslid, enz. Een anglicaansch geestelijke van de oxford- sche universiteit, rev. Thomas Cato, is eveneens tot het katholicismus overge gaan. Verscheidene bestuurders van de bekende engelsche hospitalen,d6 matrons of nursery, zijn eveneens katholiek ge worden. De statistiek leert, dat in elk katholiek diocees van Engeland jaarlijks gemiddeld 700 1000 bekeeringen plaats grijpen. Gehiemzinnige zaak. Een zelf moord, waarvoor men geene verklaring vindt, is gebeurd vrijdag avond op de Great Eastern spoorweg. Charles George Lucy, bombardier in de koninklijke artillerie, in Woolwich goed bekend en geacht, moest zaterdag in het huwelijk treden met Miss Purchase. Den vrijdag brachten de verloofden een be zoek aan hunne familie te Old-Fold. Beiden waren den geheelen dag zeer vroolijk geweest en keerden met ge schenken overladen, naar Woolwich te rug. Op het oogenblik dat de trein den Silbertown tunnel binnenreed, haalde Lucy eensklaps een revolver te voor schijn, en loste een schot op zijne ver loofde en daarna op zichzelven, en viel dood op de bank van het rijtuig. Miss Purchase is erg gewond, maar zal toch genezen.Dat Lucy's daad aan geenen aanval van waanzin is toe Ie schrijven, bewijst eenen brief, dien hij aan zijnen broeder had geschreven, en waarin hij zijn voornenen zijne vrouw en zichzelven te dooden, uitdrukte. Hij verzocht hen beiden in één graf te begraven, uit het eerste onderzoek schijnt te blijken, dat geldelijke verlegenheid wel de oorzaak van het drama zou kunnen zijn, Schipbreuk. 109 dagen op een onbewoond eiland.De stoomboot Tonga- rivo, die Donderdag te Plymouth van Nieuw-Zeeland aankwam, bracht nieuws meê over de verongelukte Compadre van Liverpool, kapitein D. Jones. Dit schip is vergaan op de rotsen nabij de Auck- land-eilanden, ten zuiden van Nieuw- Zeeland en de bemanning heeft 109 dagen gevangen gezeten op een onbe woond eiland. De Compadre verliet Calcutta met eene lading jute voor Talcahuana, Chili. Op 16 meert bemerkte men dat het achterste gedeelte van het schip in brand stond. Toen men nabij de noordkaap, Auckland- eilanden, gekomen was, bleef er geene hoop meer over het schip te redden. Het zonk snel naar de diepte en men besloot den steven naar de rotsen te wenden, in de hoop het leven te kunnen redden. Eenige oogenblikken vóór dat het schip zou stooten, verspreidde men eene groote hoeveelheid olie over de baren, waardoor het geweld der zee grootelijks verminderd werd. Al de manschappen klommen op den kluiverboom en het schip slootte met vreeselijk gekraak op de rotsen. Op het zelfde oogenblik sprongen allen in zee en gelukten er in den wal te bereiken. In de eerste dagen leden zij veel wegens het gebrek aan voedsel, kleeding er. rust plaatsen, totdat zij een depot ontdekten, op het eiland opgericht om arme schip breukelingen ter hulp te komen. De bemanning der Compadre verdeelde den voorraad zij maakten zich verder meester van schapen en geiten vogelen vonden zij op het eiland in overvloed. Een der matrozen,Peter Nelson, geraakte verloren in het bosch en niettegenstaan de de zorgvuldigste opzoekingen, vond men hem niet meer terug. De schipbreukelingen werden, na een verblijf van 109 dagen op het eiland, den 6 Juli opgenomen door de zeilschooner Janet Ramsay en te Bluff aan land gezet. OOSTENRIJK. Schrikkelijke misdaden. Te Weenen is een echtpaar. Franz en Rosalie Schnei der, aangehouden onder de beschuldi ging van verscheidene dienstmeisjes uit den buiten, die zij naar de stad lokten, vermoord te hebben om zich meester te maken van hunne koffers. De zaak is uitgekomen door den moord gepleegd op zekere meid Gottwagner, wier lijk ontdekt werd in eenjbosch in de nabijheid van Weenen. Het ingestelde onderzoek heeft bewe zen dat beide echtgenooten, buiten de meid Gottwagner, waardoor eerst de misdaden ontdekt zijn, ook de meid Friederike Zuffer, die sedert 8 juli ver dwenen was, vermoord hebben. Twee andere meisjes, Anna Djuris en Johanna Siroiber, /.ijn insgelijks door Franz Schneider in het bosch nabij Neu- lengbach gelokt en daar schandelijk mis handeld. Zij gelukten er echter in de vlucht te nemen en aldus haar leven te redden. Andere personen, die door Rosa lie Schneider op dezelfde wijze, met al lerlei beloften werden aangelokt, kregen in tijds achterdocht en wisten aldus de plannen der moordenaars te verijdelen. De politie beeft tot hiertoe zes koffers gevonden, aan dienstmeisjes ontstolen. Een dier koffers werd voor dien van de meid Gottwagner herkend. De eigenares sen der andere koffers zijn wellicht ook aan de moordzucht der echtgenooten Schneider ten offer gevallen. De politie onderzoekt nu samen met de gendarmen het bosch van Neutengbach, dat dicht is als een maagdelijk woud. Over den moord op de meid Zuffer verhaalt men het volgende De 35jarige dienstmeid woonde te Fünfhaus. in de Idagasse. In Juli had zij in een plaatsings bureel eene plaats gevraagd. Toen zij op 7 juli naar huis ging, vergezelde haar eene vrouw, die zegde van Neulengbach te zijn deze beloofde haar eene goede plaats op eene villa nabij het dorp en overreedde haar om haar goed in te pak ken en mee te gaan. Het meisje gaf toe, maar nam enkel eenige voorwerpen in een pakje mee. Zij zegde tegen de huisbazin dat zij haar koffer zou doen afhalen. Op 8 juli vertrok dus Frederika Zuffer eeriige dagen later deed zij haar koffer afhalen en sedert dien heaft men ze niet meer gezien. Hare kleeren en juweelen worden thans in 't bezit van Schneider gevonden. Vrouw Schneider, die meest altijd de slachtoffers haars mans aanlokte, beeft gepoogd zich te zelfmoorden. Men be waakt ze nu echter zorgvuldig. Alhoewel reeds meermaals ondervraagd, heeft geen van beiden bekentenissen afgelegd. De bultenleidin^en zullen door de gasfabriek koste loos geplaatst worden levering van kooktoestellen aan inkoomprijs. Deze beste specialiteit verdelgt met eene verpletterende kracht en groote snelheid alle soorten van ongediert in de woonhuizen, keukens en gasthoven, alsook bij de huisdieren in de stallen, en op de planten in de serren en tuinen. Het echte poeder wordt alleen verkocht in oorspronkelijke flesschen met naam en fabriekmerk. Al wat bij gewicht wordt uitverkocht is nooit de specia liteit Zacherl. Depots: te Aalst, bij M. Hubert Van Steenwinckel, LaHge Zoutstraat. Te Dendermonde, bij M. Cesar Laureys, apotheker, vjasmerkt. Gemeente Ilaeltert, 1891. Het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der gemeente Haeltert, gezien de beraming der Feestcommissie, BESLUIT De Kermisfeesten voor 't jaar 1891, worden geregeld als volgt Zaterdag 22 Augusti, aankondiging der Feesten door hel ge- spel des Beiaards. Zondag 23 Augusti, om 3 ure «amid- dag, op de Dorpplaats, Luissterrijk Muziekfeest, gegeven door de fanfaren-maatschappij der gemeente met de welwillende medewerking van ver scheidene vreemde genootschappen. I 's Avonds om 7 ure, op de Hoogstraat, Opstijging van eenen grooten Luchtbal. Maandag 24 Augusti, 's namiddags. aangename Wandeling naar de gehuch- ten Katje, Eeckent en's Gravenkerselaar. t Dijnsdag 25 Augusti, om 2 ure na middag, Gewone Jaarlijksche Prijsdeeling, in de Katholieke School van den Heiligen GAUGERICUS. Donderdag 27 Augusti, om 4 ure namiddag, muzikale Wandeling, naar het gehucht den Brul, gevolgd door Volksspelen. Om 7 ure s' avonds, Opstijging van eenen grooten Luchtbal gevolgd door een Vuurwerk. Aldus gedaan en opgemaakt den le" Augusti 1891. Het Kolegie van Burgemeester en Schepenen De Sekretaris, De Burgemeester Francois Reynaert. Emile DeSadeleer. Namens het Bestuur der Feestkom- missie Edouard Scheerlinck. Amedé Allemant. Amand Jooris. MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, wit of verkleurd hur bepaalde lijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht ia heele en halve flesschen. door Coiffeurs ea Parfumeurs. Hoofd Dépöt—26 Roe Etieane Marcel, Parijs. Te vinden bij Joseph LOCUS, Coiffeur, artikels van Parijs, 21, Lange Zoutstraai, te Aalst. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 10 Vrouwelijk 12 HUWELIJKEN. K. Buyens, landb.. met C. D'Haem, dagl. E. Wellekens, steenk met M. Verlée, br. J. Van Handenhove, kl., M. Neukermans, br. A. Van Bockslaele, werktuigk met M. Delaroyère, z. b. OVERLIJDENS. L. Van Belle. br. der kristel, leer 59 j Keizerlijke plaats. -- A. Corthals, z b. 17 j Zoutstraat. F. De Waele, wed. Sehuddinck, z. b., 65 j., Sohaarbeke. J. Van Nuffel, scboenm., 45 j.. Binnenstraat. M. Chris- lianne, wed. Blaison, z. b., 57 j., Vrijheidstr. E. Bombeeck, wed Verhulst, tw.,57j., Leopoldstraat. 5 kinderen onder de 7 jaren. Een geriefllijk Hols met Hof, te Aalst, aan de Moorselschebaan, rechtover de Siroop straat. Zich te bevragen bij den heer Burny- Antheuuis, brouwer, te Aalst, Vischmarkt. uit tor hand to koop te Aalst, Statieplaats en Nijverheidstraat Zich te bevragen bij den Notaris BRECKPOT te Aalst. 2 schoone Tilburys, 2 poneykarre.n, een 1000 kilos kunnende diagen, eenen lichten camion en eene brogel voor 4 mannen in goeden staat bij Joseph VAN DER BIEST, Nieuwstraat, Aalst. Bovonmagazijnon zich te bevragen Zonnestraal, n" 27, te Aalst. een schoon en gerieflijk buis in de Dender- straat, hebbende grooten en droogen kelder, ruime beneden- en bovenplaatsen, voorzien van regen- en pompwater. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te j bevragen bij dame W« De Coninck-De Smedt, J Korte Zoutstraat, alhier Einde zomerseizoen. op alle de schoenen en bottinnen bij LOUIS DE j SCHRYVERFABUS, Lange Zoutstraat, 23,Aalst- Oud-huis Vliebergh. Zoo als voor zijne klanten van de stad zal i hij ook voor zijne talrijke buitenklanten een I ajslag doen als geschenk voor hunnen kermis. Nooit betaalt iemand iets voor bet her- naaien van zijn werk. Alles is gewaarborgd. I TE KOOP aan voordeelige konditien.te bevragen bij Petrus Van Bever, huurhouder, Vaart straat, Aalst. Een schoon nieuw HUIS, met stal en hof, groot 5 aren 72 centiaren, hebbende beneden eene groote keuken, groot schotelhuis, eenen grooten kelder en twee kamers, boven twee kamers en groote zolder, voorzien van goed pompwater. Gestaan en gelegen le Aalst-Scbaarbeek, Kerrebroekstraat, N. 13. Zich le bevragen bij Livinns FOSSELLE, Gistbandelaa Pontstraat, Aalst. met September aanstaande eene wel ge- klande herberg genaamd 't Windmo lentje met bakkerij, gelegen le Aalst. Moorselschebaan; zich te bevragen bij den heer Burny-Antheunis, brouwer, tot Aalst. bij Ed GRÉG01RE, Brusselschesteenweg, een nieuw naaimachien dienstig voor alle wer ken. te huren terstond, hoek van de Albert Liénaristraat en der Graanmarkt. Zich te bevragen Kapellestraat, 27, Aalst. Petrus Van Bever, huurhouder, te Aalst, heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt le vestigen in de Vaartstraat nabij de Statie, aloud gekende Eslaminet In Antwerpen. Hij beveelt zich aan de goede gunst van eenieder. de herberg In den Kalfskop ge staan in de Stoofstraat te Aalst, zich te bevragen bij den eigenaar M. Frans Beeckman, handelaar in likeuren, Den- derstraal, aldaar. In de Dirk Martensstraat, N 13, met pomp en regenwater, salon, eetplaats en keuken, twee kelder- en zes bovenkamers, geheel nieuw opgebouwd. Zicb ie bevragen bij den beer Julius Goethals, Stadsbouwkundige, in de zelfde straal, N. 15. De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. Eene behuisde hofstede met een verder woonhuis er opslaande te Lede, Keiberg, gekadastreerd sectie C, N. 662b 663e. 664b, 664c en 668b bis groot 40 areu 30 centiaren. De hofstede bewoond geweest door Edm De Prez en hel woonhuis bewoond door Isidore Janssens. Dit goed zal in 2 deelen opgeroepen worden. Boomprijs fr. 30,00 t te zamett ingesteld fr. 3300 1 2. Eene hofstade te Lede, Keiberg, gekadastreerd sectie C, N. 688a, 689 en 660 groot 32 aren 30 centiaren. Hel huis bewoond door Al. Vera, gebracht op fr. 2480 3. En eene partij land te Lede, Keiberg gekadastreerd sectie C, N. 671 en 672 groot 49 aren 10 centiaren. te zamen gebracht op fr. 2320 Deze partij zal in twee deelen opgeroe pen worden. Derde en laateten zitdag Donderdag 27 Augusti 4891. Om 3 ure namiddag, bij jufv. Wed. Alb. De Geyter in St. Marten te Lede, Rammelstrnal, OPENBAHE VERKOOPING van eene behuisde te Hofstade XE EEDE. De Notaris EEMaN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen EERSTE KOOP. Eenen eigendom met de gebouwen van Woonhuis en verdere aanhoorigbeden, gestaan en gelegen te Hofstade. omtrent hel Dorp, groot ongeveer 2 aren 46 centiaren, deel ten zuide van meedere, palende ten oost»; de straat naar bet Dorp, ten zuide juffrouw wedu we De Boectc en andere, ten wesle juffrouw weduwe Frans Burny en ton noorde het overi ge van den te verkoopen eigendom of het deel der gebouwen en grond aan den Bel gischen Staat tot bet verbreedeB der kassei, af te staan. Bewoond door de kinderen De Craecker. TWEEDE KOOP. Den naakten eigendom van 15 aren 10 cen tiaren Land, gelegen te Lede, op Ledezijde, bekend bij bet plankadaslraal ondernummer 164 der wijk D, palende ten ooste Bernard Schockaert, ten zuide madame De Putter, ten weste Bernard Schockaert en andere en ten noorde de Hospiciën van Gent DERDE EN LAATSTE KOOP. Den naakten eigendom van 8 aren 80 centi aren Moerscb, gelegen le Lede, in den Rymeerscb, bekend bij bet kadaster wijk D, nummer 34», palende ten zuide de erven Mattby8, ten weste René De Swaef en ten noorde Victor Blondeel N. B. De goederen onder den tweeden 6n derden koop, behooren voor bet vruchtgebruik aan Judoca-Theresia Schockaert, weduwe van Emmanuel Van Cautor, bijzondere, zonder beroep, wonende te Impe, oud 91 jaren. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, aan de Groote Markt j Een welgelegen HUIS, hebbende verschei dene beneden- on bovenplaatsen, groote ach- terbouw, geschikt voor alle bedrijven, koer, voorzien vaD pomp- en regenwater, gestaan le I Aalst, in de Leopoldstraat nummer 19. Zich te bevragen bij de wed. J.-B. Merteus f eigenaresse, het bedoelde buis bewonende. - To koop een schoon HUIS, te Aalst, in de St. Janstraat, nummer 5, bewoond door den eigenaar F. Callebaut-Govatrt, gansch nieuw opgebouwd; Salon, Eetplaats, Verandah, Keu- keD, Schotelbuis en Wascbbuis, vier schoone Slaapkamers, groote en schoone Zolder, schoone Kelders, Pomp- en Regenwater. schoone en groote Cour, een Hof van 50 roe den grootte, beplant met Fruit- en Ornement- planten, Grasplein, uitgang geveode in de Seberrestraat door eene groote Koetspoort, boven de Koetspoort, Magazijn eu Zolder. Zichtbaar Dijnsdag, Woensdag en Vrijdag van 10 tot 12 eu van 3 tot 8 ure. OPENBABE VEBKOOPING van te Herdersem. De Notaris HE «HEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkóopen GEMEENTE HERDERSEM. Eerste koop. —Een perceel Land en Meersch op den Varenl, groot 19 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan Sylvie Monsieur en an dere ten zuide aan Joseph Vermoesbn en an dere, ten weste en ten noorde aan de erven Muylaert Van Houck. Boomprijs fr. 40,oo Ingesteld fr. 500. Tweede koop. Een perceel Land, op den Kruiskauter, groot 22 aren 65 centiaren, pa, lende ten ooste aan den Breedenweg.ten zuide aan Judocus Van Langenhove, ten weste aan Franciscus De Meyts, ten noorde aan den beer Burgemeester Waulers. Ingesteld fr. 1,150. Deze goederen worden gebruikt door Seve- rin Boulonne. Derde en laatste zitdag Woensdag 26 Augusti 1891. Ten 4 ure nammiddag ter herberg van Seve- rin Boulonne, te Herdersem, nabij de Kerk. VENDITIE VAN te Aalat-Miflbeek, Langeslraat. De Notaris DE GHEEST te Aalst, zal op Vrijdag 28 Augusti 1891om 4 ure namiddag, overgaan tot de openbare verkooping van het nagras, wassende op het buitengoed der EE. PP. Jesull6n, te Aalst-Mijlbeek, Lange slraat Gewone konditifin en tijd van betaling mits borgstelling. Bij uitscheiding van bedrijf door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene 3Choone TE AALST (Sint-Job.) De Notaris DE OHEEST, to Aalsl, zal mei gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Eene schoone behuisde hofstede met schuur, paard- en koeistal, remisiën en verdere af hankelijkheden, alsmede wel beplanten boomgaard, gestaan en gelegen te Aalst, achter Sint Jobskapel, groot in grond volgens meting 34 aren f.5 centiaren, gekadastreerd wijk B. nummers 14c a 141 met eene grootte van 34 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan de baan, ten zuide aan d' erven van den heer Emiel Scbouppe, ten weste over de beek aan hel Kasteel van mijnheer Liénart en ten noorde aan mijnheer Bernard Buekens-Van Mol. Bewoond door Jufvr. Joanna Van Caeckenberg. Boomprijs fr. 800.00 ZITDAGEN September1891 Telkens ten 4 ure namiddag ter herberg De Vrije jacht, bij d' heer Ph. Van Coningsloo te Aalf t, Sint Job. Bij vertrek uit het Land. VENDITIE VAM schoone Piano Buffet en Harmonium, schoone smyrne Tapijten, fijne Sèvres porseleinen Vasen, schoone Bloemen, Planten en Laurierboomen, te l^ede, op het Groot Kasteel. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal ten verzoeke van den heer Jacob- Antoon de Hartog, te Lede, op het groot Kasteel, Dijnsdag 25 Augusti 1891, om 9 ure voormiddag, openbaarlijk verkoo pen alle de aldaar te bevinden meubels en meubelaire voorwerpen, als Schoone spiegels, scbilderijeu waar onder in olieverw, kleer- en andere kas sen in mahoniehout en andere, 2 groote coulisse tafels, salon- speel en andere tafels, ledikanten met ressort, wolle matrassen, beddegoed en bedgordijnen, lavabos,nachttafels,2 sèvres porseleinen vazen, 3 penduls, smyrna en andere vloertapijten en gordijnen, kachels, haar den en vuren, koper- glas- porcelein- en aarde keukengerief, schoone bureau in acojou, piano-buffet, harmonium, ther- mosyphon met circa 500 meters darm, hoveniersalem eu eene groote hoeveel heid planten en bloemen waaronder prachtige agaven en schoone groote laurierboomen en verwarmtoestel. OPENBARE VERKOOPING van en te Aalst, Nieuwerkerken, Lede, Haaltert. Nederhasselt en Heldergem. De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen STAD AALST. 1. Een winkelhuis met groote achter gebouwen, in de Lange Zoutstraat, tegen de Groote Markt, groot 3 aren 60 centi aren. Laatst bewoond geweest door wijlen M. Abel De Vylder. 2. Een huis in de Vrijheidstraat, groot 80 centiaren. Bewoond door M. Frangois De Petter. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. 3. Een perceel land op bet Broekveld, sectie C, N. 1064, groot 10 aren 70 centi aren. Gebruikt door Ch. L. Lauwereys. 4. Eene partij land op het groot Mo- lenveld, groot 32 aren 80 centiaren, sec tie C, N. 693. Gebruikt door de weduwe Raes. GEMEENTE LEDE. 5. Eene partij land, op den grooten Kauter of Wan, groot 32 aren 34 centi aren. Gebruikt door Doinien Van Hauwer- meiren. GEMEENTE HAELTERT. 6. Eene partij land, op den grooten Kauter, sectie A, N. 1029, groot 23 aren 80 centiaren. Gebruikt door Pipar. 7. Een perceel land op Tuskensveld, groot 9 aren 70 centiaren, Sectie A, num mer 1168. Gebruikt door Pipar. 8. Eene partij land op Tuskensveld, groot 23 faren 28 centiaren, Sectie A, nummer 1172. Gebruikt door Victor De Smedt. GEMEENTE N F DERHASSELT. 9. Eene partij land op den Real, groot 58 aren 44 centiaren, sektie A, nummer 348. Gebruikt door Victor Geerts en J. B. Van Bever, te Aspelaere. GEMEENTE HELDERGEM. 10. En een perceel land op het Stokt, groot 13 aren 25 centiaren, sectie A, nummer 524. - - Gebruikt door Josephus Merlens. Instel, 2 Sept. Verblijf 16 September 1891 Telkens om 3 uren namiddag ter Zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Groote Markt.

De Denderbode | 1891 | | pagina 3