KERMIS 1891. TE HUREN TE HUREN: TE HUREN HUISRAAD HUISMEUBELEN HOFSTEDE, Gebruikt GASVUREN in uwe keuken dit is zuiver, gemakelijk en spaarzaam. M1?6 S. A. Allen-s fck Haar Hersteller Onafhankelijken Staat van den Congo. Verandering van Woonst. Huis te huren Te koop met Occasie. CAMIOIT Huurhouderij. Schoon HUIS te koop. Te huren terstoud. Bouwgronden Uil der hand te KOOP: Uit ter hand te koop. j TO FM A AT cn HOP, GROOTE- AFSLAG en ZAA1LANDUN vS "if* RENTENIERSHUIS GROOTEN HOF, te AALST, in de Brabantstraat. Behuisde HOFSTEDE HTJIZEW ZAAILANDEN, luchtbal op, dan weer komt men hem eenen bloementuil aanbieden en een brief aflezen uit dank voor hem en tot groot genoegen van al de omstanders. Woensdag avond was het niet minder. Toen hij, op zijnen wagen gezeten, na zijne vertooning om 91/2 ure, gelijk naar gewoonte naar zijn hotel De Spiegel gevoerd werd, onder het spe len zijner muziekanten en het handgeklap en gejuich van het volk, wachtten hem naar aan het hótel tot zijne groote ver wondering de fanfaren De Kunstvrienden. Men speelde de Itrabaponne. Toen be klom Sequah met zijnen taalman den balkon van De Spiegel. Hij drukte innig zijnen dank uit aan de (luizende menscheu die hem aanhoorden; bij was er van aangedaan zijn grootste spijt was, dat hij onze taal niet kent, om zijnen dank en zijne vreugde, die hij gevoelde, nog beter uittedrukken. En zijne vreugde klom nog, toen men hem eenen prachtigen bloemtuil aan bood. Ik versta niet, zegde hij, hoe gij, brave vrienden van St-Niklaas, voor hel weini ge dat ik tot hiertoe heb kunnen doen, mij zooveel eer aandoet wees verzekerd dat ik nog meer zal doen voor u. (Gedon der van handgeklap en gejuich.) Het muziek speelde nog eens het volksaria Waar kan men beter zijn dan bij rijn beste vrienden 't geen door de om standers meêgezongeii werd en een ander muziekstuk. Daarna wenschte Sequah den muzie kanten en alle toehoorders Een goeden nacht Toejuichingen Huiselijk drama te Brussel.In den nacht van dijnsdag tot woensdag is een vreeselijk drama gebeurd in de Wolle- straat. Op het tweede verdiep der herberg, voor uithangbord In den Fezant dragende woonden de echtgenoolen Poirier. De man, kleermaker van stiel, is een onver beterlijke dronkaard, wiens gedrag gansch de buurt verontwaardigde. Er gingen weinige dagen voorbij, zonder dat hij smoordronken te huis kwam. In zijne dronkenschap was hij brutaal en mishan delde soms zijne vrouw. Mad. Poirier in tegendeel was eene voorbeeldige huis vrouw, die geduldig de mishandelingen van haren echtgenoot verdroeg. De echtgenuoten hadden zes kinderen, waarvan vier zonen en twee dochters, allen volwassen. Dijnsdag avond keerde Poirier rond 9 ure naar huis terug, dronken zooals naar gewoonte. Gedurende drie uren schelde hij zijne vrouw op de omhetamelijkste wijze uit, haar bijwijlen mishandelende. Rond middernacht nam hij haar bij de haren en wierp haar aan de deur. Dan legde hij zich te slapen op den rand van bet venster. Mad. Poirier dwaalde al weenende langs de straat. Eenige geburer. poogden haar te troosten en boden haar nachtver blijf aan doch zij weigerde. Rond middernacht en half keerde een der zonen naar huis terug. Hij verhaastte zich de deur voor zijne moeder open te doen. De arme vrouw ging naar bed, alle gerucht zorgvuldig vermijdende uit vrees van den dronkaard wakker te maken die sliep als een varken. Eén uur sloeg 't op deu kerktoren van den Kleinen Zavel toen Poirier ont waakte. Zijne vrouw bemerkende, die rustig sliep, nadat hij haar aan de deur gewor pen had, kende zijne woede geene palen meer. Hij maakte zich van een overgroot keukenmes meester, naderde sluipend zijne vrouw en sneed haar den hals af. Daarna nam hij de vlucht, zijn wapen medenemende. Mad. Poirier,alhoewel ernstig gewond, had nog de macht tot aan de kamer harer kinders te kruipen. Daar gekomen, zakte zij bewustloos ten gronde. De politie, door een der zonen dadelijk verwittigd, snelde ter plaats. Men ver zorgde zoo goed mogelijk het slachtoffer, in afwachting dat de geneesheer De Rechter kwam. Alhoewel de wonde buitengewoon ernstig was, scheen de toestand van vrouw Poirier niet hopeloos. Rond 3 ure echter verergde de toestand van het .slachtoffer en om 3 1/2 ure bezweek zij schielijk. Middelwijl had de politie alles in het werk gesteld om den moordenaar op te zoeken. Rond 5 ure 's morgends, kwam eene vrouw die naar de markt ging op het middenpolitiebureel verklaren, dat een man in de Kruisstraat in de vaart der Zenne gesprongen was. Vlen deed opzoe kingen in de rivier. Een uur later haalde men het lijk van den taffen moordenaar boven. Een onderzoek is ingsesteld. Schrikkelijke misdaad. Dubbele moord. In eene kleine hofstede der gemeente Liezele is eene misdaad ge pleegd die op de bevolking een diepe indruk heeft gemaakt. De hoevè der echtgenooten Van Huffel, ligt nog al ver van het overige des dorps verwijderd. Zij ligt geheel omringd van eene nog al hooge haag. De echtgenooten van Huffel, ouderlin gen van zeventig jaar, genoten eenen zekeren geldelijken welstand. Zij leefden nochtans zeer spaarzaam en in hel dorp hadden zij den naam vrekken te zijn. Er werd onderling verleid dat er op hunne hofstede veel geld moest zijn.Meer was er niet noodig om den lust der mis dadigers op te wekken. De afgelegene plaats, de vrijwillige afzondering, waarin de ouderlingen zich opsloten, het vooruitzicht eene fortuin De Ixiitenleidin^en zullen dooi* de gaslabriek koste loos geplaatst worden levering van kooktoestellen aan inkoompi-ijs. WERELDBEROEMDE BBL., bestemd om aan grijs haar de kleur, glans en schoonheid der jeugd weder te geven. Het vernieuwt deszelfs leven, kracht en groei. Schilfers verdwijnen spoedig. Zijn parfum is rijk en keurig. Verkrijgbaar bij Coiff. en Parf. Hoofd Depot26 Rue Elienne Xaroel (verhuisd van 92 Bd. Sóbastopol), Parijs. Te vinden bij Joseph LOCUS, Coiffeur, artikels van Parijs, 21, Lange Zoutstraat, te Aalst. in hun huis te vinden, was genoeg om de moordenaars te wapenen. Sinds verscheidene dagen had men de echtgenooten Van Huffel in het dorp niet meer gezien, waar zij nogtans regelmatig heenkwamen. Zondag werd hunne afwezigheid in de hoogmis opgemerkt. Doch men dacht dat de ouderlingen misschien eenig belet hadden. Tegenover de akelige stilte die voort durend rondom de hofstede heerschte, vatte men maandag het gedacht op de bevoegde overheid te verwittigen. Meu stampte deuren en vensters open. Een schrikkelijk schouwspel bood zich aan in de oogen der vertegenwoor digers der wet. De echtgenooten Van Huffel lagen vermoord in hun bed. De vrouw was verwurgd. Men ziet duidelijk in haren hals de blauwe sporen achterge laten door de in indrukken der vinge ren. De echtgenoot die in eene naburige kamer sliep, werd letterlijk doodgeslagen met een holleblok. Zijn zwart en opgezwollen gelaat had niets menschelijks meer. De opene en gezwollene oogen drukten een verschrik kelijk lijden uit. Onder hel bed lag eene breede bloed plas, waarin de holleblokken van het slachtoffer stonden. Diefte is de drijfveer geweest van di* verschrikkelijk schelmstuk. Men veron derstelt, volgens de onmiddelijk inge wonnen aanduidingen, dat een duizend tal franken gestolen werden. De moorde naars hebben de waardijen welke in een klein meubeltje lagen onaangeroerd gelaten. De moordenaars moeten langs een dankvensterken in de woning zijn bin nengedrongen. Men heeft in den hof liet spoor huuner voetstappen gevonden. Hel is bij toeval dat de misdaad ont dekt werd.Een gebuur welke bij de echt genooten Van Huffel een landbouwluig wilde gaan leenen, vond de deur geslo ten. Men denkt dat de misdaad moet dag- teekenen van zaterdag. Men is nog niet op het spoor der plich- tigen. liet hart nijpt toe als men denkt aan den veeeselijken strijd die de arme ouderlingen gevoerd hebben om hun leven te verdedigen. Alles duidt aan dal de plichtigen volko men moesten bekend zijn met de gebrui ken en gewoonten der ongelukkige slachtoffers. Het parket van Meubelen,samengesteld uit de heer Aerl, prokureur des konings, eer. onderzoeksrechter en twee wetsge- neesheeren, is rond 6 ure 's avonds aan- gekomen om de bestaligingen te doen. Spoorwegramp. Een koopwaren- trein, van Namen naar Kortrijk, is Don derdag nacht bij Lultre ontriggeld. De machinist is gedood, de stoker en de serre-frein zijn gewond. De stoffelijke schaê is aanzienlijk. Het treineuverkeer is nog niet her steld. Leening van l£SO miljoen frank van 1888. 21e Trekking. 20 Augusti 4891. 41 seriën, zij 275 obligatiën aflosbaar te rekenen van 15 April 4892. De prijzen zijn gewonnen door de vol gende nummers Serie 50896,N° 47, aflosb. met fr. 150.000 44738, 24 met 2,500 46349, 2. Serie 46957, N' 15. Serie 24822, N* 9 met fr. 500 Nummers aflosbaar met 200 frank. Serie N° Serie Nr 7649 11 24822 25 46349 40 42933 46 16349 18 42933 24 46349 21 44738 7 20698 47 44738 12 20698 21 46320 3 20698 22 50896 9 24822 3 50896 41 24822 5 53466 4 24822 20 53166 19 Al de nummers der volgende seriën, zijn aflosbaar met 120 frank, uitgenomen deze welke premie gewonnen hebben en hierboven aangeduid zijn 7649 16957 24822 43302 46320 53166 16349 20698 42933 44738 43 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. V. Schellekens, broodb met N. Van Geit. mutsenmaakster. - J. De Koninck, landb. met R. Ringoot, dieusim N. Kindermans. tw met A. Wauters tw. E Van Vaerenbergh, schrijnw. met M. Van Geert, dienstm. L. Troch, letterz. met L. Van de Maele, z. her. B. Verhulst, tw. met S. Coppens, tw. - L. Düren, schoenm. met C Elsken3, tw. J. Meert. laDdb met M. Broothaers, dagl OVERLIJDENS. S. Cornand, vr. Beeckman, herb. 66 j. Var- kensmarKt. A. Heyvaert, handelsbed. 45 j. Keizerlijke Plaats. M. Beeckman, vr De Witte. z. ber. 22 j. Scherreveldstraat. M. Van Buscom, z. ber 88 j Begijnhof C. Coppens, br. 49 j Scbaarbeke. M. Verbrug- gen, dienstm. 65 j. Nieuwslraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Gemeente Moorsel. PROGRAMMA DER FEESTEN Zondag 13 September. Om 3 ure namiddag, op het Dorp Vogel- schiellng met de Hol. Om 4 ure namiddag, op de Dorpplaals, CO IV CERT gegeven door de Harmonie-Maatschappij S,# Cecilia Donderdag 17 September. Om 5 ure namiddag, Muzikale wande ling. Zondag 20 September. Om 3 ure namiddag, jaarlijksche MUZIEKFEEST gegeven door de Harmonie-Maatschappij met de welwillende medewerking van zes vreemde Maatschappijen. Om 8 ure 's avonds, op de Dorpplaats. Prachtig V uurw erk Gedurende de Kermisdagen zal de aflochts- klok niet geluid worden. Het Nationaal Vaandel zal aan het Gemeentehuis geheschen worden. Aldus gedaan in Zitting van der, 26 Augusti 1891. Op bevel; De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, EUG. REYNTENS. P -J. DE WOLF. Het Oud-huis J. B. TORFS, handel in granen, bof- en veldiaden, drooge vruchten, alle soor ten van kazen, enz. zal met 10 september, verplaatst zijn van den hoek der Kerkstraat naar de Vlasmarkt, 2, rechtover de zijdeur der groote kerk. In de Dirk Martensslraat, N. 13, met pomp en regenwater, salon, eetplaats en keuken, twee kelders en zes bovenkamers, geheel nieuw opgebouwd. Zich te bevragen by den heer Julius Goethals, Stadsbouwkundige, in de zelfde straal, N. 15. met September aanstaande eene wel ge- klande herberg genaamd 't Windmo lentje met bakkerij, gelegen te Aalst. Moorselschebaan; zich te bevragen bij den heer Burny-Antheunisbrouwer, tot Aalst. bij Ed GRÉGOIRE, Brusselschesteenweg, eer. nieuw naaimachien dienstig voor alle wer ken. XE KOOP aan voordeelige konditien.te bevragen bij Petrus Van Bever, huurhouder, Vaart- straat, Aalst. Petrus Van Bever, huurhouder, te Aalst, heelt de eer het publiek ter kennis te brengen dat hij zich komt te vestigen in de Vaartstraat nabij de Statie, aloud gekende Estaniinet In Antwerpen. Hij beveelt zich aan de goede gunst van eenieder. To koop een schoon HL'IS, te Aalst, in de St. Janstraat, nummer 5, bewoond door den eigenaar F. Callebaut-Govaerl, gansch nieuw opgebouwd; Salon, Eetplaats, Verandah, Keu ken, Schotelhuis en Waschhuis, vier sehoone Slaapkamers, groote en sehoone Zolder, sehoone Kelders, Pomp- en Regenwater, sehoone en groote Cour, een Hof van 50 roe den grootte, beplant met Fruit- en Ornement- planten, Grasplein, uitgang gevende in de Scherrestraat door eene groote Koetspoort, boven de Koetspoort, Magazijn en Zolder Zichtbaar Dijnsdag, Woensdag en Vrijdag van tO tol 12 e>i van 3 lot 5 ure. Een geriefliijk Huls met Hof, te Aalst, aan de Moorselschebaan, rechtover de Siroop- straat. Zich te bevragen bij den heer Burny- Antbeuuis, brouwer, to Aalst, Vischmarkt. uit ter hand te koop te Aalst, Sialieplaats en Nijverheidstraat Zich te bevragen bij den Notaris BRECKPOT e Aalst Te koop. 2 sehoone Tilburys, 2 poneykarren, een 4000 kilos kunnende diagen, eenen lichten camion en eene brogel voor 4 mannen in goeden staal bij Joseph VAN DER BIEST, Nieuwslraat, Aalst. Bovenmagazijnen zich te bevragen Zonnestraal, n° 27, te Aalst. een schoon en gerieflijk huis iu de Dender- straat, hebbende grooten en droogen kelder, ruime beneden- en havenplaatsen, voorzien van regen- en pompwater. Voor de voorwaarden, gelieve men zich te bevragen bij dame W« De Coninck-De Smedl, Korte Zoutstraat. alhier. Een welgelegen HUIS, hebbende verscbei dene beneden- on bovenpiaatsen, groote ach- terbouw, geschikt voor alle bedrijven, koer, voorzien van pomp- en regenwater, gestaan te Aalst, in de Leopoldslraat nummer 19. Zich te bevragen bij de wed. J.-B. Mertens eigenaresse, het bedoelde huis bewoneden. Een schoon nieuw HUIS, met stal en hof, groot 5 aren 72 centiaren, hebbende beneden eene groote keuken, groot schotelhuis, eenen grooten kelder en twee kamers, boven twee kamers en groote zolder, voorzien van goed pompwater. Geslaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek, Kerrebroekslraal, N. 13. Zich te bevragen bij Livinus FOSSELLE, Gisthandelaa Pontstraat, Aalst. VENDITIE VAN te Erembodegem en Welle. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal ten verzoeke van die het behoort en voor zoo veel noodig door bevoegd ambt, in'torder hier achter uitgedrukt,openbaarlijk vei koopen, de volgende koopen Toemaat cn Hop, te welen A Op Donderdag 3 September 1891, om 2 ure nanoen, aan den voet der koopen Namens den heer Frans Van der Eist 3 koopen Toemaat, in den Avaan en 2 koopen Toemaat, op don Kraeckenberg. Namens Madame Do Clercq-De Craecker 5 koopen Toemaat, op haren meersch in het be luik van hel gewezen Hof ter Burcht Namens genoemden Notaris De Smet13 koopen Toemaat aan de Burchtstraat en achter hel Bruggenhuis cn 13 koopen op den Kraec kenberg. Namens Jufvrouw Judoca De Clippel 2 koopen Toemaat op den Kraeckenberg. Namens de kinderen van J.-B. Jacob 5 koo pen Toemaat in de Gestjens. B. En op zelfden Donderdag 3 September 1891 om 4 ure namiddag, ter herberge van de we duwe De Coniuck, te Erembodegem, aan de Kerk. Namens den heer Cbarles-Louis Callebaut 2 koopen Toemaat, in de Kapellemeerschen. Namens den heer Frans Callebaut1 hoop Toemaat, daarneven. Namens den heer Doktor Verleysen, Burge meester 4 koopen Toemaat, ook in de Kapel- lemeerscheD. Namens «adame Janssens 2 koopen Toe maat beneden het Stillebreek, op den Zoeten meersch en 2 koopen Toemaat, ontrent den Doggen, beneden de hofstede van Jan Boter- bergh. Namens de erfgenamen van Jozef Van de Maele De Bisschop ;4'J0 kuilen Hop,aan hunne hofstede in de Keppestraat, 450 kuilen Hop, aan eene partij land gelegen op't Stillebreek. Namens Madame De Ridder 150 kuilen Hop slaande op eene hofstede aan de Leuvestraat in gebruik geweest bij de kinderen van Con stant Van der Burgbt. Namens Philemon Van der Eist 4 koopen Toemaat, in den Osbroeck. Namens nog genoemden Notaris De Smet 3 koopen Toemaat, te Welle, in de Wellemeer- schen, tegen den Zavelput. Einde zomerseizoen. op alle de schoenen en bottinnen bij LOUIS DE SCHRYVER-FABUS, Lange Zoutstraat, 23,Aalst- Oud-huis Viiebergh. Zoo als voor zijne klanten vau de stad zal hij ook voor zijne talrijke buitenklauten een afslag doen als geschenk voor hunnen kermis. Nooit betaalt iemand iets voor bel her- naaien van zijn werk. Alles is gewaarborgd. OPENBARE VERKOOPING van Akker gerief, Veldvruchten Paard. 2 Koeien, enz. TE EREMBODEGEM De Notaris DE SMET te Erembodegem, za' ten sterfhuize van de weduwe Jan-Baptist Tem merman De Meyer, te Erembodegem, wijk ter oden, op Donderdao to september 1891, ten 12 ure 's middags stipt,openbaarlijk verkoopen al de roeroude Voorwerpen, zooals Tafels, stoelen, kassen, stoof met toebe- hoorten, koper, tin, aarden en gleiswerk, hakors, marmilten, horlogie, botervat, raeiklobbens, wafelijzer, strijkijzers, kleerkas] kommode, lessenaar, koffers, wascb, vleesch en andere kuipen, twee goede karren, ploeg, rolblok, sleden en eggen, raapmolen, beerbak, aalstuk, aalkuip en pomp, hopboor. wanmolen met ziften, dorschvleugels, baseul met ge wichten, vlasreep, knap, twee kruiwagens, schuppcn, braken, rieken, gaffels, mesthaak, eene hoeveelheid mest, aal in de putten, brandhouten meer audere voorwerpen. Een schoon goed Merriepcerd met haruas- uren. twee goede Melkkoeiën, eene Geit, twee sehoone Verkens, eenen goeden jongen Trekhond, 41 Hennen en eenen Haan. En verders 6ü aren Aardappelcns en 30 aren Betteraven te volde, 3n aren ingeoogste haver, eene hoeveelheid Ajuin aan do hofstede De koopen tot 3 franken moeten gereed betaald worden, voor degenen boven deze som zal er tijd van betaling verleend worden mits borgstelling. Door uitscheiding van bedrijf en verande ring van woonst. Venditie van sehoone IIERBERGGERIEF, LOOFMOLEN, BRANDHOUT, ENZ. te Aalst, Gentscheslraat. Ter van ouds gekende estaminet «IN DE KROON, bewoond bij den heer Frans Lauwereys. De Notaris L1MPENS te Aalst, zal, ten ver zoeke van wieo hel behoort, op Maandag 14 September 1891, te beginnen om 1 uur nanoen ter bovengemelde Estaminet, openbaarlijk verkoopen Coulisse- herberg en andere tafels, banken, stoelen, spiegels, kloer- en andere kassen, koffers, printen, postuurkens, koperen-ijzeren- blikken- aarden en gleizen keukengerief. groote stoof, jachtcomfoor en duivelken met toebe- hoorlen, bedstoelen 6n beddegenef, hangende horlogie, koperen koffljpot en moor.quinquets, stors en transparenlen, drapeaux met stokken. Herbergloog, étagère, bier- en likeurglazen, wijnroomers, karaffen, likeur en veel andere flesschen, linnen liters, koperen versijp, caba rets, trefters, phosfoorbakjes, vogelmuiten. Verders eenen goeden loofmolcn, sehoone boterkuipkens, mouillie, bluschlobben, groo ten ijzeren marmit, wafelijzers, vensterramen, ladders, brandhout en meer andere voorwer pen. AANMERKINGEN. De venditie geschiedt onder de gewone voorwaarden. De koopen tot 5 franken gereed te betalen voor de overige; tijd vau betaling mits stel lende eene goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Hotslade XE LEDE. De Notaris EEMaN te Erpe, zai namens wien het behoort met gewin van palmslag en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen EERSTE KOOP. Eenen eigendom met de gebouwen van Woonhuis en verdere aanhoorigheden, geslaan en gelegen te Hofslado. omtrent het Dorp,* groot ongeveer 2 aren 46 centiaren, deel ten zuide van meedero, palende ten oost»; do straal naar het Dorp, ton zuide juffrouw wedu we De Boecic en andere, ten wesle juffrouw weduwe Frans Burny en ten noorde het overi ge van den te verkoopen eigendom of het deel der gebouwen en grond aan den Bel gischen Staat tot het verbroeden der kassei, af te slaan. Bewoond door de kinderen De Craecker. TWEEDE KOOP. Den naakten eigendom van 15 aren 10 cen tiaren Land, gelegen te Lede, op Ledezijde, bekend bij het plankadastraal ondernummer 164 der wijk D, palende ten ooste Bernard Schockaert, ten zuide madame De Pulter, ten weste Bernard Schockaert en andere en ten noorde de Hospicién van Gent DERDE EN LAATSTE KOOP. Deu naakte* eigendom van 8 aren 80 centi aren Meersch, gelegen te Lede, in den Rymeersch, bekend bij bel kadaster wijk D, nummer 340, palende ten zuide de erven Matthys, ten wesle René De Swaef en ten noorde Victor Blondeel. N. B. De goederen onder den tweeden en derden koop, behooren voor hel vruchtgebruik aan Judoca-Theresia Schockaert, weduwe vpn Emmanuel Van Cauter, bijzondere, zonder beroep, wonende ie Impe, oud 9i jaren. ZITDAGEN Telkens om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van hei Vredegerecht te Aalst, aan de Groote Markt Openbare Verkooplnff met groot gemak van betaling van een groot en welgelegen en van eenen De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, met gewin van palmslag en ge lagen openbaarlijk verkoopen 4. Een groot en welgelegen Renteniers huis, te Aalst, Brabanlstraat, sectie A, nummers 4536d en 4557d, groot 9 aren 90 centiaren. 2. En eenen grooten Hof, beplant met goede fruilboomen en stal, gestaan en ge lagen achter voorschreven Woonhuis, ko mende met eenen bijzonderen uitgang in de Brabantstraat,sectie A, nummers 1588a. en 4564a, met eene gtoole van 39 aren 70 centiaren. ZITDAGEN Instel, Maandag 21 September ,sq. Verblijf, Maandag 5 October Telkens om 3 ure namiddag ter estami net Het Commerciehuis bij den beer Joseph, Van der Vorst, te Aalst, Groote Markt. Bij uitscheiding van bedrijl door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene 3cboone TE AALST (Sint-Job.) De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het open baar verkoopen Eene sehoone behuisde hofstede met schuur, paard- en koeistal, remisiën en verdere af hankelijkheden, alsmede wel beplanten boomgaard, gestaan en gelegen te Aalst, achter Sint Jobskapel, groot in grond volgens meling 34 aren fïS centiaren, gekadastreerd wijk B. nummers 14i' a 141 met eene grootte van 34 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan dc baan, ten zuide aan d' erven van den beer Emiel Schouppe, ten weste over de beek aan het Kasteel van mijnheer Liénart en ten noorde aan mijnheer Bernard Buokens-Van Mol. Bewoond door Jufvr Joanna Van Caeckenberg. Boomprijs fr. 800.00 ZITDAGEN Instel woensdag 2 c„ Jün. Verblijf id 16) September 1891. Telkens ten 4 ure namiddag ter herberg De Vrije jacht, bij d'heer Ph. Van Coningsloo te Aalr l. Sint Job. OPENRARE VERKOOPING van en le Aalst, Nieuwerkerken, Lede, Haaltert, Nederhasselt en Heldergem. De Notaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen STAD AALST. 4. Een winkelhuis met groote achter gebouwen, in de Lange Zoutstraat, tegen de Groote Markt, groot 3 aren 60 centi aren. Laatst bewoond geweest door wijlen M. Abel De Vylder. 2. Een huis in de Vrijheidstraat, groot 80 centiaren. Bewoond door M. Frangois De Petter. GEMEENTE NIEUWERKERKEN. 3. Een perceel land op het Broekveld, sectie C, N. 4064, groot 40 aren 70 centi aren. Gebruikt door Ch. L. Lauwereys. 4. Eene partij land op het groot Mo- lenveld, groot 32 aren 80 centiaren, sec tie C, N. 693. Gebruikt door de weduwe Raes. GEMEENTE LEDE. 5. Eene partij land, op den grooten Kauter of Wan, groot 32 aren 34 centi aren. Gebruikt door Domien Van Hauwer- rneiren. GEMEENTE HAELTERT. 6. Eene partij land, op den grooleu Kauter, sectie A, N. 4029, groot 23 aren 80 centiaren. Gebruikt door Pipar. 7. Een perceel land op Tuskensveld, groot 9 aren 70 centiaren, Sectie A, num mer 4168. Gebruikt door Pipar. 8 Eene partij land op Tuskensveld, groot 23 aren 25 centiaren, Sectie A, nummer 4472. Gebruikt door Victor De Smedl. GEMEENTE NFDERHASSELT. 9. Eene partij land op den Real, groot 55 aren 44 centiaren, seklie A, nummer 345. Gebruikt door Victor Geerts en J. B. Van Bever, te Aspelaere. GEMEENTE HELDERGEM. 40. En een perceel land op het Stokt groot 43 aren 25 centiaren, sectie A* nummer 524. Gebruikt door Josephus Mertens. Instel, 2 Sept. Verblijf 16 September 1891 Telkens om 3 uren namiddag ter Zittingszaal van deu heer Vrederechter, te Aalit, Groote Markt.

De Denderbode | 1891 | | pagina 3