LANDBOUW. Een en ander. Bier. Looden darmen. Wat staalken van geest Wat schran derheid Denclergalm loch hezitDien bol heelt het evengewicht verloren oftewel zijn de molleculekens der hersens wat verdraaid. De schrijver had eens moeten denken op het gepast Qui court après l'esprit attrape la sot- tise. Ziekte Aardappelen. Men schrijft aan de Zutph. Cl. Nu ten gevolge van de vele en aan houdende regens, de zoozeer gevreesde aardappelziekte in verschillende streken onrustbarende afmetingen begint aan te nemen, kan het misschien voor vele land bouwers van belang zijn te weten, dat men de door de ziekte aangetaste knollen voor het gebruik van zijn vee kan bewa ren, en zoo de schade voor een groot ge deelte vermijden. Men neme daartoe de aardappels die door de ziekte merkbaar zijn aangetast (niet die reeds tot verrotting zijn overge gaan), en men verzamelt ze afzonderlijk, daarna moet men ze wasschen en koken, waarna ze, na eerst in stukken gestooten te zijn, in tonnen of vaten zoo vast mo gelijk worden gestampt, opdat de lucht er zooveel mogelijk uifgedreven worde. Op elke ingestampte laag, ter dikte van ongeveer 1 decimeter, wordt een weinig zout gestrooid en eindelijk, de op deze wijze gevulde ton zooveel mogelijk lucht dicht gesloten.Dit kan men, bij voorbeeld bewerkstelligen door op het deksel eene laag klei of leem, die eerst lot een brij gemengd is, aan te brengen. De op deze wijze ingelegde aardappe len worden door dedieren gedurende den geheelen herfst en winter geerne geëten, en zijn onschadelijk voor de gezondheid, wat niet kan gezegd worden, wanneer men ze rauw aan het vee voedert. Ern stig dient voor dit laatste gewaarschuwd, want gevaarlijke ziekten bij het dier kun nen er het gevolg van zijn. De moieite, aan het koken verbonden, wordt aldus ruimschoots vergoed,temeer nog, dat men aldus voorkomt dat er later nog aanzienlijke hoeveelheden rotten, tot groote schade van den landman. Schrijver dezes heeft in 1890 de boven beschreven proef genomen, en deze lukte volKomen. Hij kan dus de landlieden, op wier velden de gevreesde ziekte woedt, gerust aanraden die proef te nemen, om aldus de schade, die zij ondergaan, veel te verminderen. Kieemacliieii. Eene nieuwe kiesmachien is van verleden zondag in de Groenselmarktstraal, nummer 12, te Brussel, aan de goedkeuring van het publiek onderworpen. Ziehier, in eenige woorden, het meka- nism van dit nieuwe stelsel, waarvan de uitvinding te danken is aan de heeren Verschaeren en Jottier, van Willebroek. Achter het schutsel gekomen, bevindt de kiezer zich, voorzien van eenen tap, voor een rechthoekig kistje, dat onge veer de afmeting heeft van een klein reïskoffertje. Een der zijden van het koffertje is in zoovele afscheidsels verdeeld als er lijsten van kandidaten zijn, en elk afscheidsel in zoovele afdeelingen als er kandidaten op de lijst staan boven elk afscheidsel en boven elke afdeeling staat de politieke aanduiding der lijst en de naam van den kandidaat in eene kleine uitgediepte opening, waarin een marbel ligt.Om zijne stem uil te brengen steekt de kiezer den tap in de opening van eene lijst of van eenen der kandidaten. Dij doet aldus de marbel in eene kas vallen, welke in liet toestel aanwezig is en die in gemeenschap staat met de stemming die hij wil uitbrengen de on- geleerden moeten niet vreezen met dit stelsel eenige moeilijkheid aan te treffen, want iedere afdeeling van het toestel, hef is te zeggen, elke lijst is in eene ver- schillige kleur geschilderd. Een zeer kunstig mekanism belet den kiezer het getal stemmingen dal hij doen mag te overtreden. Heeft hij gestemd voor eene geheele lijst of heeft hij eene gemengde stemming uitgebracht, van zoohaast zijn recht van stemmen voorbij is weigert het toestel te werken. Een voordeel van dit toestel, dat, vol gens de uitvinders nog vatbaar is voor verbeteringen,beslaat hierin dat er geene ongeldige stemmingen meer zullen plaats grijpen. Volgens het zeggen der heeren Ver schaeren en Jottier zou men, van zoo haast de kas geopend wordt zich Hunnen rekening geven van de uitgebrachte stemming. Wanneer men zorgde dat al de balletjes van gelijk gewicht zijn, zou hei voldoende zijn den inhoud der kassen van de volledige lijsten en van de mengde stemmingen te wegen, om on- middelrjk te weten welke partij overwint Dwingelandij der socia listische kopstukken. In de ijzersmelterij van M. Buissin,vader en zoon, te Familleureux, is eene werksta king uitgeborsten, welke geene andere oorzaak heelt dan de dwingelandij der so cialisten. Sedert eenigen tijd hebben de socia listische ïjzergieters van het centrum een syndikaat ingericht, door de bemoei ingen van zekeren Ermand, bediende bij de samenwerkende maatschappij van Jo- limont. Het recht der socialisten zich te veree nigen is onbetwisbaar, doch zij drijven de pretentie en de onverdraagzaamheid zoo verre dat zij al de werklieden willen diwingen hunne vereeniging bij te treden. Natuurlijk zijn er verscheidene gieters, die niet willen buigen onder de zweep van meester Ermand, en onder deze be vinden zich twee brave, zeer geachte werklieden, bij den heer Buissin werk zaam. Dat ging de kopstukken niet, die zoo stout waren bij den patroon te gaan, en hem te zeggen Mijnheer,wij eischen de wegzending van twee wertdieden, X. en Z. die in hei syndikaat niet willen komen. Het zijn onze beste werkers. Dat doel er niets aan. Als gij ze niet dwingt met ons te doen, gaan wij in werkstaking. Zooals gij wilt. En M. Buissin, in plaats van toe te ge ven aan de ongelooflijke eischen der zendelingen van Jolimont, antwoordde vlakaf dat hij nooit aan dergelijke beve len zou gehoorzamen. Een twintigtal gieters gingen in werk staking. De andere werklieden weigerden hen te volgen. Al de adjusteurs bleven aan 't werk. Vier vreemdelingen zijn reeds in de plaats der werkstakers gekomen, welke binnen kort allen zullen vervangen zijn en alzoo de slachtoffers zullen worden van de poets die zij, door aanhitsing,van Ermand, Ai. Buissin hebben willen spe len. Wilden de goede werklieden overal elkander de hand geven, zij zouden gauw gedaan maken met de ongelukkigen welke door de Vooruiters van Jolimont worden opgestookt, terwijl deze laatsten zich op hun gemak houden in hunnen kaas, die echter, zooals men liooger ziet, een reukske begint te krijgen. Haver. Een Zwitsersche land bouwkundige, de heer Sanson, van Grignon, heeft door de scheikunde be- statigd dat de lichtste haver de beste als paardenvoeder is. Dus, als men haver koopt voor de paarden, moet men de lichtste nemen. Immers, het is in de lichtste dat het meest avêine of haverstoffe is bevat, ter wijl de zware haver haar gewict.t ver schuldigd is aan de meerdere hoeveelheid ameldonk of bloem, welke zij inhoudt. Hoe meer ameldonk de haver bevat hoe minder avêine en hoe min amel donk hoe meer avêine. Zulks heeft de heer Sanson in zijne proefnemingen ondervonden. De avêine is dat bestanddeel, welke paarden naar haver zoo gretig maakt. j dezer overheden op dit punt te roepen. De minister van landbouw, nijverheid en openbare werken. (Get.) Leo DE BRUYA. De eerw. L. A. Lauwaet, pastoor van Deurle, is pastoor benoemd te Olsene en de eerw. heer F. X. Claus, pastoor van Erwetegem,is pastoor benoemd te Deurle. Kunstmatige regen. Amerikaansche bladen melden het vol gende over de pogingen van generaal Dyrenforth om kunstmatig regen te ver krijgen. Den 18 Augustus werden de proeven te .Midland in Texas genomen. De hemel was onbewolkt toen de generaal in eenen ballon zijn mengsel van zuurstof en wa terstof deed ontploffen. Dit geschiedde met verbazend geweld, hoog in de lucht, maar zonder gevolg. Tien minuten latei- werden de vliegers opgelaten,aan welker staarten dynamietpatronen ontploffen Eiudelijk liet men een hoeveelheid dyna miet op eene hoogte van twee engelsche mijlen ontploffen en toen werd de wenschte uilkomst verkregen. De regen viel in stroomen neer en wel 1000 engel sche mijlen in den omtrek. Generaal Dyrenforth zal zijne proeven voortzetten om twijfelaars te overtuigen. M. De Bruyn, minister van landbouw, nijverheid en openbare werken heeft aan de Gouverneur» der provinciën den vol genden omzendbrief gericht Brussel, den 3 April 1891. Onlangs werd naar de Kamer van Volksvertegenwoordigers een verzoek schrift gestuurd, waarbij men vroeg dat de hoogere overheid met de noodige macht zou bekleed worden om de ge vaarlijke gevolgen tegen te houden van looden darmen voor de bierpompeu. Deze vraag, mijnheer de Gouverneur, is uitdrukkelijk opgelost door de artikels 1 en 2 van bet besluit van 10 december, welke luiden als volgt Art. 1. Het is verboden, voor de be reiding. bewaring of inpakking der eet waren, tot den verkoop bestemd, Yazen, gereedschappen of alle andere voorwer pen te gebruiken waarvan de deelen, welke in aanraking zijn met deze eetwa ren, bestaan uit vergiftige of voor de ge zondheid nadeelige stoffen, of deze slof fen bevatten. Art. 2. Moeten namelijk aauzien worden als vergiftig of schadelijk voor de gezondheid in den zin van het tegen woordig reglement het lood en het zink alsook, enz... Gij weet, M. de Gouverneur, dat deze reglementaire schikkingen met 1 october aanstaande van kracht zullen zijn. Het groot gevaar van het gebruik van pompen met looden darmen voor het tap pen van bier is meermaals bewezen ge weest. De gemeenteoverheden moeten dus, van den eersten dag der toepassing van het nieuw besluit, dergelijk gebruik zoo streng mogelijk beteugelen. Gelief dus diensvolgens de aandacht Dendergalm beschuldigt ons van on verdraagzaamheid, omdat wij de catho- lieke ouders toeroepen Ouders, rukt uwe kinderen de liberale centbladjes en andere liberale organen uit de handen Wij voegden er bij om welke reden, doch het liberaal orgaan, weet ze te ver zwijgen. Dendergalm van zijnen kant zegt Leest klerikale en liberale bladen, leest h"t voor en tegen, wikt, weegt en oor deelt. Waarom raadt Dendergalmook. de lezing van socialislische en materialistische dagbladen niet aan Wekelijks toont hij zich de socialisti sche leerstelsels hoogst genegen en ver dedigt hij de materialistische.... Dat hebben wij reeds meer dan eens bewezen. Vreest Dendergalm wellicht dat men zijne socialistische en materialistische ooren uit zijn liberaal schaapsvel zou zien uit steken tot "ip de Keizerlijke Plaats De Denderbode getrouw aan zijne plicht, roept de ouders andermaal toe Rukt de liberale centbladjes en andere liberale organen uit de handen uwer kindereu. Ja, verwijdert, ouders, uit uwe wonin gen de liberale nieuwsbladen die noch God, noch Godsdienst, noch Overheid eerbiedigen en die veelal het socialismus en 't materiaüsmus verdedigen en zijne leerstelsels verdedigen. In een der laatste nummers van Het Laatste Nieuws trof men niet min dan 3 4 kolommen aan tegen den Goddelij- ken Stichter der Katholieke Kerk, tegen zijnen Stadhouder op de aarde,tegen pas toors, paters, broeders, nonnen,enz.enz. Mei walg scheppen wij uit die mod- dergoot het volgende De kleerkas van Chris tus. Ze zijn Christus zijn kleerkas aan 't uitpakken. Te Trier en te Argenteuil, laat men zijn heraden zien, hetgeen wij heel on- betamelijk heeten. Christus moet het ook niet plezierig vinden dat men zijn vuil goed aan heel de wereld tentoonstelt. Krot Cie. De oude uit het Vatikaan schijnt verschrikkelijk in den krot te zitten. Met al zijn speculeeren en tripoteeren in gezelschap van ban- kiers of beter gezegd bankroetiers in den aard van Macé-Berneau, heeft hij miilioenen verloren. Hij heeft gehad wat hij verdiende. Natuurlijk vindt Dendergalm de lezing van diergelijke goddeloosheden, helsche spotternijen en vuige lasteringen heel geraadzaam voor de katholieken en vooral voor de jeugd.... Begrepen Pares cum paribus facilime congregantur't geen in 't plat vlaamsch wil zeggen Verkens van eender voeten Saam geern in modder wroeten. Wij hopen dat de katholieke ouders onzen waarschuwing zullen aanhooren en de liberale liefhebbers van vuilnis er zich alleen zullen laten aan vergasten De heer minister Van den Peere boom, schrijft Dendergalm, heeft de 30 per honderd vermindering afgeschaft, welke er vroeger aan de maatschappijen op de vervoerprijzen per ijzerenweg k werd toegestaan. En verder: «De maatschappijen mogen dus aan geene halve prijzen meer rei- zen om aangename, nuttige of leerrijke uitstapjes te doen. Zoo veel woorden zoo veel leugens. Immers even als vroeger zullen de re gelmatig ingerichte en beslaande maat schappijen de 30 ten honderd verminde ring genieten. Alleen de maatschappijen die voor eene enkele plezierreis, soms van een halven dag, worden ingericht en des anderdaags ophouden van bestaan, deze zullen voortaan van die vermindering nimmer kunnen genieten. Immers de heer minister heeft gelijk, 't is eenvoudig bedrog.... en dit bedrog laten voortbe staan ware dwaasheid. Dendergalm zeevert nogMaar nu laat men te Trier, in Duitschland het zoogezegd boven of onderkleed van Kristus zien en weel ge wat minister Peereboom toestaat Met gezel- schappen van minstens 30 personen voor halve prijzen naar de bedevaartplaats reizen. Maar zeg ons eens, O groote school pedantzijn de regelmatig inge richte en bestaande Congregatiën, Con freriën, dan geene maatschappijen of vereenigingen De heer minister aan schouwt ze als maatschappijen die zoo veel rechten hebben als de maatschap pijen van muziek, van vogelpik, van bolders, van visschers, enz., enz., en de heer minister heeft weêr eens gelijk. De kritiek van Dendergalm is nog dom mer dan dom en men moet waarlijk een geuzenbrein bezitten om ze te durven uitkramen PRIESTERLIJKE BENMOEINGEN. De eerw. heer G. J. De Looze, onder pastoor in de primaire kerk van St- Nikolaas, is pastoor benoemd te Opdorp Algemeen© Vergadering van den Vrije Anti-Socialistiache Werk mansbond. Zondag 11. had alhier iu de Kring De Vriendschap,de Algemeene Vergadering plaats van al de Leden der Vereeniging. De zitting werd geopend met een kort overzicht van den inhoud der kas ia- komsten en uitgaven, enz. Daarna nam Van Nuflel, vertegenwoordigers der letterzetters, het woord. Hij loonde ons hoe onwettig en belachelijk deze laatste werkstaking was,daar zij in geenen deele voortkwam uil grieven tegeu overtollig werk, tegen het lage loon waarmede den werkman gepaaid wordt. De werkstaking lag reeds lang in het brein van eenige heethoofden zij stookten het werkvolk op tegen hunne meesters, zij poogden de werklieden te doen gelooven dat,eens het werk geslaakt, zij toch geen kwaad kon den,dat zij zouden trekken uil de socialis tische kas, van de vereeniging deelma kende of niet En nu zij hunne begeer ten, hunne laffe opstokingen, mislukt zien en rond hen 88 slachtoffers die zij maakten, hooren om hulp smeeken, nu zeggen de leiders, dat er niets in de kas is Verder deed de jeugdige spreker ons de roode kleur der mutsen kennen en schetste ons in lichte lijnen de moord- tooneelen der Parijsche commune, waar die roode muls een zoo bloedige rol 1de. Hij eindigde met een warmen oproep lot allen die nog geen deel maken van onze Vereeniging Het woord is aan M. A. Van de Velde, werkman, die evenals voorgaande spreker volkomen instemt en krachtig protest aanleekent tegen de handelwijze, van de hoofdleiders der socialisten tegen over hunne verleide volgelingen. Hij zegt dal de leden hunner maatschappij reeds vier, vijf jaren uilleggen, alle zondagen 0,15 centimen, daargelaten den inhoud van strijdbussen, de opbrengst van mee tingen en concerts en nu moeten onder houden worden van de centen, bij de burgerij gebedeld. De werkstakers hebben f fr. daags ontvangen, dit zal waarschijn lijk niet blijven duren. Maar om te too- nen wat wij, alhoewel slechts na eenige weken bestaan kunnen, zullen wij onze leden, die gedwongen waren aan de werk staking deel te nemen,fr.l,25 geven,trots 0,05 centimen uitleg, trots zes weken bestaan en uit onze kas, van ons geld Vurige toejuichingen begroetten zijne redevoering. Na de vergadering liet zich een schoon getal nieuwe leden inschrij ven en de menigte scheidde op waardige wijze uiteen. Medegedeeld De Katholieke Vakvereeniging heeft in algemeene vergadering van Zondag namiddag, M. Alexander Van de Velde, werkman, tot haren Voorzitter gekozen. Talrijke nieuwe leden werden aange nomen en onder anderen eenige werk lieden die hunne oogen hebben geopend en het socialistische kaïnp hebben ver laten. Allerhande nieuws. De werkstaking is nu geëin digd, en al wat zij heeft voortgebracht is voor de eenen verlies van dagloon en voor een 90tal anderen verlies van hun werk. De werkloozen ontvingen zondag 6 fr. en min uit de wederstandkas. Deze som werd hen bebandigd op de meeting ter Hoogstraat, door de vooruitstrevers of mannen uit 't Matroosje. Volgens geruchten zondag avond in omloop, zouden een groot deel der werk lieden van de Vereenigde Garentwijnde- rijen des anderendags opnieuw in werk staking gaan. Geen enkel werkman ont brak, en nogihans hadden dc socialisli sche leiders mi zekere vooruitstrevers al gedaan wat mogelijk was om eene nieuwe werkstaking te verwekken. Zondag namiddag predikte een lange magere vooruitstrever in een estaminet nabij de reizigersstatie, de noodzakelijk heid der werkstaking aan om tot ver meerdering van dagloon en het algemeen stemrecht te geraken. Zijne woorden vonden voor't oogenblik weinigen ingang bij de aanwezige werklieden. De heeren Van Ghyseghem-De Kegel en Van den Bossche en Cle, hebben verschei dene hunner wevers weggezonden om reden dat zij tot de socialistische ver eeniging toebehooren. De socialisten beweren dat het een aanslag is op de vrijheid van denkwijze.... Is de werkge ver misschien nimmer vrij als werkman te behouden en aan te nemen wie hij verkiest Wanneer een werkman uit hoofde zijner socialistische leerstelsels wordt weggezonden, blijft hij vrij zijne denkwijze te behouden of te laten varen. Zijne vrijheid van denkwijze is dus niet gekrpnkt. Aalst. Wij vernemen met genoe gen dat de toestand van M. Jan Van Mossevelde, landbouwer en koopman in kolen, Gentsche Steenweg, betrekkelijk voldoende is. Men weet dat deze heer maandag korls na den middag, in de Zonnestraal, van zijnen wagen is ge len en overreden werd. Aalst. Gouden bruiloft. Maandag vierden de echtelieden Francies Liebaut-De Roesbeke,(schaliedek ker en witter,) hun jubelfeest van SOjaren huwelijk. Al de huizen der Hoogstraat waren bevlagd en aan de woning van het Jubel - paar was een fraai met bloemen en loover versierd portaal opgerichi. Om 9 ure werd er eene Mis van dankbaarheid gece lebreerd in onze Sint-Mariinuskerk, wel ke door alle de. familiebeden werd bijge- woond.Talrijke bloemenruikers en korfjes werden aan de jubilarissen geschonken. Des avonds voerden eenige muzieklief hebbers verscheidene vroolijke arias aan hunne zoning uit. Aalst. Sïnt-Josephs kerk. De plechtige Wijding onzer Sirit-Josephskerk door Z. H. Mgr. Stille mans zal plaats hebbeu op Maandag 21 September aaust. De plechtigheid der wijding zal begin nen ten 8 ure en de Mis ten 11 ure. Uit Dendermonde, 1 sept. De nabijgelegen gemeente Berlare werd over een paar dagen in opschudding ge bracht, door de aankomst van het parket van Dendermonde. Zekere Marie R. woonachtig te Berlare-Donck, was ver dacht van kindermoord. Marie D. R. loochende eerst hare misdaad, doch ein digde met alles te bekennen. Zij had haar kind verworgd en liet lijkje, op ver ren afstand van hare woning, in eenen gracht gelegd en met blaêren overdekt. Daar werd inderdaad het vermoorde kindje gevonden. De ontaarde moeder werd aangehouden en naar de gevange nis van Dendermonde gebracht. Verleden donderdag was men te Wetteren bezig aan de Scheldewerken eene kuip toe te pekken, om ze dan te water te laten. Zekere S. Claes, wilde beneden de ladder gaan om de kuip wat te verplaatsen, daar hij zijnen pekpot niet gemakkelijk op de stelling plaatsen kon. In het beneden gaan schoof de ladder weg, zoodat zijne beenen door de spor ten scholen, waardoor hij achterwaarts neersloeg en gansch den ziedende pekpot over zich trok. Hij bleef bewusteloos hangen. Zijn vader die insgelijks op de stelling zat, het gevaar zijns zoons ziende, liet zich van de stelling glijden, redde hem uit zijnee neteligeu toestand en duwde hem gansch in de Schelde. Men stelde met afschrik vast dat de zoon gansch hel aangezicht, armen, han den en beenen verbrand had. Naar huis gedragen, en na de zorgen van den ge neesheer ontvangen te hebben, viel hij in een koortsachtigen slaap. Vrijdag morgend was hij iets beter, maar gansch zijn lichaam is eene ver schrikkelijke brandwonde. De geneesheer verklaart dat hij er met de pijn zal van af komen. - Twee broeders verdronken. Over dii ongeluk vernemen wij de volgende nadere en meer juiste bijzonderheden Op liet eilandje van den Kraanpoel na men de wandelaars «enige ververschin- gen, waarna een viertal een tochtje te water deden met het roeibootje. Hier zij iu ft voorbijgaan gemeld, dat de Kraanpoel een vijver is die eene op pervlakte beslaat van 22 hectaren. Van de overigen, die op het lommer rijke eiland bleven, waren er twee die een voetbad namen en rond het eiland in het water liepen. Zij wisten echter niet dat er eene zwemkom beslaat, waarvan de helling gemetseld is, Daar het water boog slaat, zullen zij dat metselwerk niet bemerkt hebben. Een hunner op hel metselwerk treden de, schoof uit en viel in de zwemkom. Zijn makker wilde hem helpen en sprong hem achterna. Die kom is echter meer dan twee meters diep. Onmiddellijk kwamen de andere Broe ders toegesneld en wilden hunne mede broeders ter hulp springen de eerw, vader overste had aide moeite der wereld om zulks te beletten, hetgeen wellicht het aantal slachtoffers zou vermeerderd hebben, want niemand van de broeders kon zwemmen. De bootjesvaarders hadden ook het ongeluk van verre bemerkt en roeiden uit al hunne krachten naar het eiland, doch toen zij aankwamen was het te laat. Na de lijken opgetrokken te hebben is men van het ongeluk aangifte gaan doen te Béllem daar echter vernam men dat de Kraenpoel op Aalter ligt, en dat het dus de overheden dier gemeente waren, die moesten verwittigd worden. üe politie heeft zich ter plaats van het ongeluk begeven en liet parket verwit tigd. Vrijdag morgend waren de heeren der wet ter plaats, doch konden enkel bestatigen dat er een ongeluk gebeurd was. De lijken der verdronkenen zijn zooals wij zaterdag reeds meldden, door den koster van Bellem in huis genomen. Zaterdag voormiddag werden zij te Bellem begraven. De plechtige lijkdienst had plaats ten 9 ure. Een lange vasten. Ziehier eene zeldzaamheid die melding verdient. Bij den landbouwer P. Saex, te Bassevelde, wijk Hooge Vorst,werd er verleden week eene hoender onder eenen tas stroobos- sen gevonden. Zij was gansch uitgeput, doch zij leefde nog. Hoe zij daar onder was geraakt wist men niet, altijd zeker is het dat er vijf weken verloopen waren sedert deze stroomijt verplaatst werd. Het arme dier was dus heel dien tijd zon der eten noch drinken geweest. Als het uit zijnei benauwden toestand werd verlost, kon het nog een einde ver weg vluchten, doch dan is het blijven liggen. Men heeft het kieken nog twee dagen gevoed met een weinig brood in de melk geweektevenwel op den der-

De Denderbode | 1891 | | pagina 2