LANDBOUW. Een en ander. Staats middelbare Tuin en Landbouwschool te Gent. De toelatingsexamens tot de afdeelingen der school zullen dit jaar plaats hebben den donderdag 1 October te 9 uur 's morgens. Er zijn twee afdeelingen, de eene voor tuinbouw, de andere voor landbouw. In beide afdeelingen wordt het onderwijs in het vlaamsch ol'in het fransch,ua ver kiezing der belanghebbenden gegeven. Ziehier de voorwaarde van toelating Om in de school te worden toegelaten moet men zestien jaar oud zijn den 1° Oc tober van het jaar der inschrijving, de noodige kracht bezitten om regelmatig al de tuinwerken uit te voeren en aan liet examen voldoen. De Minister van Landbouw kau de toe lating geven om één jaar vroeger te wor den aangenomen. De jonge lieden die zich tot hel examen willen aanbieden moeten de aanvraag doen aan den bestuurder der school,Nor- raaalschoollaari, 15, te Gent, vóór 25 September en hem overhandigen 1° Een uittreksel van hun geboorteakte; 2* Een getuigschrift van goed gedrag afgeleverd door het gemeentebestuur hunner woon plaats; 3° Een getuigschrift van gezond heid afgeleverd door eenen genees heer. Dit laatste stuk moet gelegali seerd zijn. De examens zijn mondelings en schrif telijk en worden gedaan door de leeraars der school, onder voorzitterschap van den bestuurder en in het bijwezen van een afgevaardigd lid der commissie van toe zicht en bestuur. Die examens loopen over het algemeen 1° Eene oefening van schrijven en spelling; 2° Een eenvoudig opstel; 3° Vragen over rekenkunde, me triek stelsel inbegrepen; 4° Eene lezing om uil te leggen; 5° Begrippen van alge- meene aardrijksleer en nationale geschie denis. (Medegedeeld). De maatschappij tot verbetering van het vee in België, richt tegen zaterdag f9 September en de twee volgende dagen, haren eersten nationale» prijs kamp in van voortleelende hoornbeesten, in het Park van den vijftigsten Verjaardag te Brussel. Deze prijskamp, van groot belang voor de landbouwers, is verdeeld als volgt het zoogenaamd inlandsch ras. hel ras van Condroz, der landen van Verviers en Herve en het Ardeensch, Jurassisch en Kempisch ras. Een groot getal prijzen, verschillend van 200 tot 25 fr., benevens vele meda- lies in verguld zilver, in zilver en brons, zijn bestemd voor eigenaars der bekroon de dieren. De belgische kweekers verwachten den besten uitslag van deze belangrijke tentoonstelling, die zeer volledig zal zijn, daar de praktische melkscholen ingericht worden in de groote halle van den Vijf tigsten Verjaardag eri zullen werken gedurende de drie dagen van den prijs kamp. Om het programma en alle inlichtingen te bekomen, kau men zich wenden tot 10 September, den dag waarop de in schrijving zal gesloten worden, in de Koninklijke straat 20, te Brussel, het sékretariaat der maatschappij. Boternijverheid. Om zich een gedacht te maken van het belang dezer nijverheid, moeten wij te binnen brengen dat er 900.000 melkkoeien zijn in Nederland. Een derde melk wordt ge bruikt in natuurlijken staat. Men mag dus denken dat de melk van 600,000 koeien gebruikt wordt voor boter en kaas. Eene koei geeft doorgaans 3000 liters melk per jaar doch dit cijfer verandert naar gelang het voeder dat zij krijgt men rekent dal het verschil gaal van 2500 tot 6000 liters Men rekent dat eene hollandsche koei 100 kilogrammen boter per jaar geeft wat een totaal vertegenwoordigt van 60 millioer. kilos. De opbrengst hiervan mag er op 72 millioen geschat worden. De hollandsche boter heeft vier uitwe gen 1° het binnenland, 2° de koloniën 3* België en 4° Engeland. Bet inlandsch verbruik beloopt 17 mil lioen kilogrammen. De overzeesche hol landsche bezittingen zijn eene belangrijke uitvoeringdoch deze is verminderd sedert daar de deensche en de kunstma tig gemaakte boter werd ingevoerd. De Friesche boter gaat naar Londen zij gaat door voor de beste. Na deze ko men in hoedanigheid die van Drenthe, Overijsel en Gelderland. De 600,000 koeiën, wier melk voor boter en kaas gebruikt wordt, geven 7 f/2 eerste kwali- - teit melk, 3 1/2 gewone en 2 1/2 mindere- Holland zendt 50 millioen kilogrammen natuurboter naar Engeland en 4 millioen naar België. De uitvoer naar Duitschland heeft weinig te beteekenen. Ook brengen Engeland en België in Holland boter ler markt zoowat I 1/2 millioen kilogram. U© Peuple, het socialistenblad van Brussel, meldt dat het komiteit van den nationale» Bond der Belgische mijn werkers zondag aanstaande zal bijeenko men om schikkingen te nemen tot het houden, binnen kort, van een nationaal kongres van mijnwerkers- Altijd inaar kongressen, zooals men ziet. Vaag dlï© liberale vuilig heid weg. De Lmüerneeen vuil blad van Parijs, dat zich tusschen de uit gaven bevindt,welker uildeelinu in Belgie verboden is, had een niewen titel aange nomen Père Boom, eene domme zin speling op den naam van den achtbaren minister van ijzerwegen, om alszoo on danks hel verbod van den minister toch uitgedeeld te worden. Het parket van Brussel heeft vrijdag en gister al de nummers van het blad in beslag genomen. Dit is gehandeld zooals hel zijn moet. Uitvindingen. De kleinste uitvindingen zijn niet altijd de minst winstgevende. De uitvinder die het gedacht kreeg het uiteinde van de potlooden te voorzien van een metalen buisje.dat een stukje gomme bevat, heeft daarmeê 300 duizend fr. ge wonnen. Deze die uitgevonden heeft op den hiel der schoenen een metalen plaatje te leg gen om de sleet le verminderen, won 1 millioen en 250 duizend frank en de uil vinder der schaatsen op wielekens won vijf millioen. Miljarden lucifertjes. Europa, vasteland en eilanden er onder begrepen, verbruikt of verbrandt dage lijks twee miljard lucifertjes. Gesteld dat hel ontsteken de kleine tijdruimte van eenen sekond inneemt en wij zijn overtuigd dat het hoogst moeilijk zou zijn het op korteren tijd te doen is men dagelijksch in Europa 555,000 uren bezig met het ontsteken van lucifertjes.400,000 kubieke meters hout en 420,000 kilos phosphoor worden jaarlijks verbruikt lot het vervaardigen van 730 miljard lucifer tjes, die jaarlijks in Europa verbrand worden. Middel tegen de hootdpi jn. Snij eenen citroen in tweeën en leg de stukken met den platten binnenkant op de slapen van den lijder; bind ze er vast op bij middel van windsels die verschei dene malen rond het hoofd gaan. De hoofdpijn houdt oogenblikkelijk op. Dat middel is, naar men zegl, het doel matigste dat men vinden kan. Het stilt niet alleen de hoofdpijn voortkomende van de gele koorts, maar ook deze welke de polderkoorlsen medebrengen. Het ge neest ook de gewone hoofdpijn en de zoogenaamde schele hoofdpijn. Of dat nu alles zeker waar is, kunnen wij niet verzekeren. Doch liet middel is goedkoop en gemakkelijk om beproeven. Mochten de belang- of pijnhebbenden er goed bij varen. «Fupitei*. Er is eene ster welke de oude sterrekundigen den naam «Jupi ter hebben gegeven. Die Jupiter is eene dwaalster, die nu eens dichter en dan eens verder van de aarde verwijderd is. Nu juist bevindt die dwaalster zich op den kleinsten afstand van de aarde afstand die nog altijd tot eenige millioe- nen uren beloopt doch de glans van Jupiter is nu zoo groot dat zij alle sterren in den omtrek achterhaar laat. Alle avonden, als 't klaar weer is, kan men zulks bestatigeri. RECHTERLIJK KRONIJK. Drama te Etterbeek.Men herinnert zich dat een jager te voet in het begin van meert, nabij de kazerne van Etter beek, eenen persoon doodde, die hem, terwijl hij met een jong meisje stond te spreken, aanrandde en het meisje mis handelde. De soldaat was daarop naar de kazerne geloopen om zijne bajonnet te halen en hiermee den aanrander eenen steek toe te brengen, die den dood voor gevolg had. De krijgsraad had den soldaat tot 5 jaren opsluiting en degradatie veroor deeld, doch het hoogermilitaire hof heeft dit vonnis veranderd in drie jaren ge vangenis en een jaar correctiestraf. Allerhande nieuws. Programma van 't Con cert welk zal gegeven worden dooi de Koninklijke Maatschappij van Harmo nie op Donderdag f0 September 1891, om 8 ure 's avonds, onder het bestuur van M. F. L. Van den Bogaerde. 1° Sweizer marsch. Wlinq. 2e Marche Egyptienne. Stauss. 3° LeReudez-vousde chasse. Rossini. 4° Le Moulin de la Forêt noire, arr. par V. li. Bogaerde. Eilenberg 5° Andante de la 3* symphonie Haydn. 6° Un Trait d'union, potpourri, Panne. Klokke 1 koel and. Wij ontvingen Zondag het eerste nummer van een nieuw katholiek vlaamsch dagblad verschijnende te Ninove. Wij heeten Klokke Roeland welkom in onze rangen daar wij overtuigd zijn dat de katholieke en vlaamsche zaak in haar een koene voorslaander zal vinden. Het Katholiek Con gres is Dijnsdag te Mechelen geopend onder voorzitterschap van den heer Victor Jacobs, Volksvertegenwoordiger van Antwerpen. Talrijke hooggeplaatste geestelijken en wereldlijken woonden de pontificale mis bij welke om 10 ure door Mgr Goossens, in de metropolitaan- sche kerk van Sint-Rombaul gezongen werd. Rooborst. Wal als eene zeldzaamheid mag vermeld worden is dat één koppel kanarievogels van den heer statieoverste alhier, dezen zomer 22 jongen hebben opgekweekt welke nog allen in leven zijn. Dat is zooveel te meer opmerkensweerdig daar dit jaar bijzon der noodlottig is geweest aan de kana rievogels; overal zijn het meerendecl dei- jonge vogeltjes gestorven. Op zondag 27 september zal de jaar- lijksche betooging der oud-strijders van 1830 plaats hebben te Brussel, met de deelneming van een groot aantal maat schappijen. Deze zullen op het oogenblik van het vertrek van den stoet op dc Groote-Markt eene herinneringsmedalie ontvangen. Sedert eenigen tijd werden er in de onvoltooide huizen der voorsteden en der afgelegen straten van Brussel talrijke diefstallen van zink en lood gepleegd. De politie heeft thans eene talrijke bende ontdekt, waarvan zekere Kleine Louis een der voornaamste aanleiders is. Deze is met nog twee anderen, ware bandieten, door eene nachtpatroelje aangehouden. Op liet oogenblik dal zij werden wegge bracht, werden de agenten, die hen ge leidden, bijna door eenen sneltrein overreden. In den nacht van zaterdag tot zon dag vermaakte zich een kloekgebouwde kerel op den Bergschen steenweg, te Brussel, met eenen grooten blauwen steen rond te zwaaien, van de soort waarmede men de plankieren omzoomt. De heer politiekommissaris Dubois,van Curegem, begal zich ter plaats met drie zijner agenten. Op het zicht der politie geleek de kerel een razende. Hij zwaaide maar immer zijn vreeselijk wapen rond en zou de agenten voorzeker eene kwade poets gespeeld hebben hadden zij hem moeten naderen. Gelukkiglijk kon een hunner hem langs achter aanvatten en hem ten gronde werpen. Om dezen woe denden zinnelooze naar het politiebureel te brengen en hem de dwangbuis aan te trekken, waren er acht personen noodig. De man leed aan eenen aanval van deliri um tremens, veroorzaakt door het over tollig drinken van sterken drank. Het is een dokwerker, Guillaume D., genaamd 24 jaar oud en wonende op den Bergschen steenweg. Aftruggelarij per telefoon.De kerel, die reeds zooveel slachtoffers maakte, met te vertellen dat hij telefoonbediende was,heeft verledene weck twee personen uit de Reindersstraat, te Antwerpen, beet genomen. Hij kwam in een buis waar men logist houdt, vroeg daar verblijf, zeggende een hooge plaats bij den telefoondienst le bekleeden en ging 's avonds met andere logistgasten ter ruste. 's Morgends sliep hij nog toen deze laalslen naar hun werk gingen. Een weinig later ging hij ook uit doch kwam niet meer terug. Toen de logistgasten 's avonds daarop volgende weer op hnnne kamer kwamen vonden zij hunne koffers opengebroken en er 125 fr. uitgestoten. Diefstallen van zilverwerk te Antwer pen. De dieven kennen geene vacantie integendeel, 't is gedurende dien tijd dat zij hunne oneerlijke nijverheid op groo- tere schaal dan gewoonlijk uitoefenen. In den nacht van zaterdag op zondag hebben zij in verschillige huizen van de Leopoldslei eene groote hoeveelheid zilverwerk gestolen, bij de volgende personen Bij M. Sohr, in n. 96 hebben de die ven al de meubelen van de benedenver dieping en de kelderkeuken doorzocht. Daar de bewoners afwezig zijn kan de huisbewaarder nog niet vaststellen wat er gestolen is. Bij M. Richard Boeking, in n. 98 daar nevens, hebben de dieven eenen soeple pel van 50 fr. weerde, 12 couverten van 300 fr., 6 koffielepels van 30 fr. en 2 ser vetringen van 40 fr. weerde, gestolen. Al die voorwerpen zijn geteekend R. B. In het nevenstaande huis n. 100, bij M. Vidal hebben zij niets kunnen ste len, en bij M. Blom jn n. 92, hebben zij een zwart zijden parapluo knnuen robbe ren. Zondag nacht hebben de dieven een minder aristocratisch kwartier bezocht, namelijk den Koraalberg, waar zij ten nadeele van eenen hollandschcn kaashan delaar, uit verschillige beurzen 1200 Ir. in geld wisten te rooven. Ziehier eenige bijzonderheden over het schrikkelijk ongeluk, dat te Diest verleden week heeft plaats gehad. Woensdag avond,rond 9 ure, bemerkte een werkman, Vansweevelt genaamd,die huiswaarts keerde,iw de woning van den heer Matthys neven de herberg Iden Molensteen, op eene bovenkamer eene ongewone flikkering. Denkende dal er brand omstaan was, deelde hij zijn vermoeden mede aan den baas uit den Molensteen-, en zich voorzien hebbende van eene ladder, konden zij zamen bestatigeri dat wezenlijk bet vuur in eene slaapkamer van gemeld buis was uitgebroken. Eene ruit uitslaan, het ven ster openen, in de kamer dringen en het vuur uitdooven was het werk van eenen oogenblik. Maar dan vertoonde zich aan hunne oogen een schrikkelijk schouwspel. In eenen hoek lag een klein kindje te schreeuwen en nagenoeg in 't midden der kamer lag de meid, Ther. Aerts.eeue 64jarige vrouw met brandwonden over dekt.Vansweevelt bracht met behulp van den heer Vanluyten het kindje en vervol gens de vrouw Aerts, langs het venster beneden en de twee slachtoffers werden naar 't gasthuis overgebracht, waar zij aan de zorgen der geneesheeren werden toevertrouwd. De oude vrouw is in den nacht aan de gevolgen harer wonden overleden. De heer Matthijs was met zijne echtge- noote naar den cïrk gegaan, hij bad de dienstmeid laten slapen gaan en bet kind neven haar iu 't bed doen nemen en de petroollamp brandend in 't midden dei kamer op den vloer geplaatst. De meid moet opgestaan zijn en de lamp omge worpen hebben en zoo, schijnt bet,is net ongeluk gebeurd. Drama te Waterloo. Niet verre van Hougoumont, de bekende hoeve, die in den slag van 1815 eene zoo groote rol speelde, staat eene andere hoeve be woond door het huisgezin Bernier. Een zoon des huizes. 26 jaren oud, was over twee mahnden uit een zinneloo- zengesiicht gekomen, waar hij verzorgd was geweest voor eene ziekte, die geen gevaar meer scheen op te leveren. Eensklaps kwam de kwaal vrijdag terug, met veel meer hevigheid dan zij ooit geweest was. De ongelukkige viel zijnen vadar aan, en bracht hem ver schillige messteken in bel hoofd toe. Het geschreeuw van den aanrander en zijn slachtoffer wekte de aandacht van het personeel der hoeve, en de dienst boden snelden ter hulp. Nu nam de zin nelooze een geweer en schoot op al wie durfde naderen. Twee knechten werden zwaar gewond. De zinnelooze vluchtte schaterlachend de deur uit eu het veld in. De wonden des vaders zijn niet doode- lijk, maar een der knechten is reeds be zweken, eene vrouw met verscheidene kinderen in armoede achterlatende. De andere hee/t door eeri loodkorrel een oog verloren. De arme, onverantwoordelijke moor denaar, is door de politie aangehouden en voor goed opgesloten. Een jonge metser, zekere Meurant van Bergen, die den nacht doorbracht in bet buis van een jong meisje, werd daar verrast door den vader dezer 1 latste. Meurant greep eenen revolver en loste verscheidene schoten op den man, die gevaarlijk gekwetst werd, zoodat men voor zijn leven vreest. Meurant. en bet meisje zijn op de vlucht doch werden later aangehouden. Krach te Binche. De zaak der bank van Binche heeft in het land een overgrooteri indruk gemaakt, des te meer daar meest al de schulJeischers kleine burgers en buitenlieden zijn. De val der bank was sedert eenigen tijd voorzien, den 18 Augusti beeft de algemeene vergadering der actiehouders de ontbinding der maatschappij uitge sproken en het ontslag aanveerd van den gérant, Paul Bernier. Deze beeft nu den 28 dierzelfde maand de plaat gepoetst, met eene vrouw (niet de zijne) en ver schuilt zich naar het schijnt in Grieken land. Het parket heeft de zegels gelegd en de boeken in beslag genomen. Een vluchtig onderzoek heeft reeds voor verscheidene honderd duizenden vervalschingen doen ontdekken. Hel schijnt ook zeker dal de gevluchtte eene aanzienlijke som heeft meêgenomen. Men denkt evenwel dat te nog te stor ten gelden der aandeelhebbers voldoende zullen zijn om de schuldeischers schade loos le stellen, zoodat het toch enkel de actionnarissen zijn, welke door den krach zouden te lijden hebben. (Andere berichten.) De gevallen bank werd gesticht met een kapitaal van 5,000,000. verdeeld in 3000 acties van 1000 fr. welke voor bet grootste gedeelte in handen van liberalen zijn. Bernier, de gevluchte, behoorde lot de fine fleur van het liberalism, die in vroe gere kiezingen als candidaat tegen de conservatieven optrad. Hij was met eene deftige jonge vrouw getrouwd, die hem onlangs betrapte in zeischap van degeoe, met welke hij thans gevlucht is, Het bedrag van hel deficit is nog niet gekend, maar het is stellig dat Binche alleen er meer dan anderhalf millioen bij verliest. Het is het Comptoir d'escompte van La Louvière, dat het parket verwittigd heeft, en eene klacht tegen Bernier indiende. De Bank Bernier is thans door de rechtbank van Charleroi in failliet ver klaard. Men noemt familien, die er het geheele vermogen bij verliezen. Mevr. Pourbaix. de echtgenoote van den gewe zen burgemeester, verliest, voor haar deel alleen, 250,000 fr. De liberale partij van Binche en om trek is door deze krach terneergeslagen. Immers het valt op te merken dat reeds vijf of zes groote mannen, tot het libera lisme behooreude, gedurende de laatste jaren, galen in de maan kapten en in val- lende sterren veranderden, zegt de Cour- rier. j Kind levend verbrand. Een be klagenswaardig ongeluk heeft de familie Buschet, Donkerstraat, te Verviers, in 'i rouw gebracht. Zaterdag avond had mad. Buschet drui- f ven aan hare twee kinderen uitgedeeld; Jozef 3 jaar oud. had het papier in han den waarin de druiven geweest waren, i Terwijl zijne moeder een oogenblik den rug gekeerd had, hield de kleine het pa pier boven de petrollamp die op tafel stond. Het papier vatte vuur. De kleine verschrikte ervan en liet het brandend I papier los dat op zijne lichte witte klee- deren viel. In een oogenblik was de knaap door de vlammen omringd. Op het geroep der moeder snelden de geburen toe en bedekten hel kind en de moeder, wiens kleederen ingelijks vuur gevat hadden, met wollen dekens. Ondanks de spoedigste zorgen die het kind toegediend werden, is de kleine 's nachts overleden. Mad. Buehet heeft slecht eenige lichte brandwonden bekomen. HOLLAND. Hel onweer en de vogels. Het onweer van donderdag heeft in de vogelwereld eene kolossale verwoesting aangericht. Te Deventer werden er onder eenen enkelen boom 445 vogelen gevonden, die door den hagelslag waren gedood. Hier moet het onweer ook op ver schrikkelijke wijze gewoed hebben. Al wat in het veld stond werd totaal verwoest en hoveniers zagen hunne broeikassen vernielen cn planten in stuk ken hagelen. FRANKRIJK Dc mannen der Commune. Men meldt den dood vin Okolowitz, die in 1871 generaal der commune was. Te dezer gelegenheid is het wel eens aardig eenige dier groote mannen te rug in het geheugen onzer lezers te roe pen. Dombrowski, een andere Pool, werd gedood op de barrikade der rue Myrrha, den 25 mei. Zijn broeder kon vluchten, evenals Wroblo vski. De andere generaals der commune wa ren Wetzel, Bergeret, Cluzeret, Henry, Duval, Eudes. Duval, gevangen genomen, werd dade lijk dood geschoten. Henry, even als Duval te Chatillon om singeld werd naar Versailles gezonden. Hij doodde den sergeant, met zijne bel waking gelast en vluchtte naar Australië, waar hij zich waarschijnlijk nog bevindt! Van Wetzel weel men niets. Eudes, de aanleider der aanhangers van Blanqui, stierf als aannemer van openbare welkenen millionnair. Bergeret stierf als photograaf. Cluzeret is gedeputeerde van den Varen voorname verdediger van den Bloemen handel. Onder de kolonels der commune weet men slechts het lol van de volgenden. Goit, de aanstoker van der Gijzelaars- moord, stierf als boekhouder bij eenen wijnkoopman. Razona, stierf in 1878 te Geneve en Lui lier, nu onlangs in Panama. Rosselly stierf als gedeputeerde. Flourens werd gedood. Rossel gefusil leerd. Lisbonne bleef zijn geheel leven tooneelspeler. Brunei werd onderwijzer te Londen. Megy stierf in een hospitaal in Coiombie. De bevelhebber va» het peloton dat den aartsbisschop van Parijs fusilleerde leeft nog. Hij is werkman houtdraaier. Van al die oproerige officieren zijn er dus slechts vier die de verdiende straf ondergingen. Boschbranden. Nadeie bijzonderhe den.) In Frankrijk heeft onlangs in de nabijheid van Bordeaux, een hevige boschbrand gewoed, waar omtrent thans nadere berichten zijn ingekomen. Het aantal slachtoffers is bij den brand groo- ter geweest dan men vermoedde en too- neelen hebben daarbij plaats gehad, die waarlijk doen schrikken. Terwijl iedereen bezig was te behou den, wat men meende te kunnen behou den, hoorde men plotseling tusschen het geknetter der vlammen hartverscheuren de kreten. Op een smal pad bevonden zich zeven personen, Dignat en zijn vrouw. Cass en zijn vrouw. Dupart en zijue zusters, 17 en 14 jaar, en Cazenave. De wind blaasde sterk uit 't zuidwes ten plotseling draait hij. jaagt de vlam men in de richting van de personen, en bult dezen in een reusachtige» rookko lom. Alle zeven laten zich ter aarde vallen, drukken 't gelaat in 't zand om door den rook niet te worden verstikt. Als de vlammen voorbij getrokken zijn, staat niemand op. Men vindt zeven lij ken. Een Spanjaard is levend verbrand eenige passen afstand van de mannen, die hem trachten te redden. Een zestigja rig man, die, vermoeid van 't werk, zich te slapen had gelegd naast zijn gereed schappen, werd door 't vuur verrast. Hij dacht nog tijd te hebben zijn gereed schappen te grijpen, doch verstikt door den rook zonk hij neêr om niet meer op te staan. Nog het onweer op donderdag- De storm van donderdag heeft zich over geheel Frankrijk ontlast. Uit vela plaatsen hebben wij berichten voor ons, die er gewag van maken als van een or kaan, vergezeld van zwaar onweder, dat aar, verscheidene personen het leven heeft gekost. Eene menigte siraten tc Parijs stonden door den aanhoudenden slagregen hoog onder water, dat de voor de koffiehuizen staande tafeltjes en stoe len meêsleepte. Twee werklieden, die aan den arbeid waren in de riolen van den Boulevard Malesherbes, werden, zoo als wij meldden, door het bij stroomen binnen dringende water overvallen. Hunne wan hoopskreten werden gehoord maar voor dal het mogelijk was hun hulp te bieden, waren de kreten reeds verstomd. Zwermen van ratten, in de riolen, door het water bedreigd, zag men op verscheidene plaatsen boven de aard! komen, een heenkomen zoekende in will kels, en waar al niet. Met bessems ei stokken ging men toen dat gedierte t lijf. Het was in zijn soort een vreeslij! schouwspel.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2