LANDBOUW. Liberale lastertaal. Minderheden. Werkstaking te Lokeren. Siut-Josephskerk. Allerhande nieuws. Het Satyriaclie blad, de Kladderadatsch wordt door het gerecht van het protestantsche Duitschland ver volgd, om den spot le hebben gedreven met het H. Kleed van Trier, waarvan het de afbeelding gegeven heelt op eene on eerbiedige manier. Moest men in het katholiek België met dezelfde gestrengheid te werk gaan tegen de bespotters van onzen Katholieken Godsdienst, voorzeker ware er geen enkel liberaal blad, hoe gematigd ook, in België te vinden, dat niet nu en dan eens met moeder Justicia zou af te rekenen hebben, en dat nog voor aanvallen van veel ergere soort. Regen- en voratmakers. De Yankees gaan voor niets meer achteruit. De Amerikaansche regenmakers zullen, na hunnen aanvankelijke» bijval, hunne pogingen tol weerverbetering voortzetten. Zij hebben 's zomers in eene zeer drooge streek van Texas regen gemaakt nu gaan zij in den herfst vroege nacht vorsten voorkomen, door op kunstmatige wijze wolken te maken, welke het uit stralen van warmte uit den aardbodem moeten beletten. Waar gaan wij naar toe Vliegenvanger. Ook de vliegen zullen zich niet aan de macht der elektriciteit kunnen onttrekken. Er is namelijk een elektrische vliegenvanger uitgevonden, bestaande uit eene reeks van draden, gespannen op een bord, in verbinding mnt eenekleine indruktieklos, welke in werking gebracht wordt door een paar scheikundige elementen. Wan neer eene ongelukkige vlieg eenen der draden aanraakt, ontvangst zij eenen schok en valt dood tusschen de draden, het veld vrij latende voor eene volgende. Zaterdag, zondag en maandag laatst had te Brussel de eerste groote prijskamp plaats, tot verbetering der belgische vee rassen. 't Gedacht is lofweerdig, de 'schikkin gen waren heel wel genomen en alles was goed ingericht. Benevens den eigenlijken prijskamp prijkten in de voorzaal der tentoonstel ling eene volledige verzameling verbeter de werktuigen voor Melknijverheid en verders een leerzaam Museum van Land bouwonderwijs, ingericht door de zorgen van den heer Proost, algemeenen Inspec teur van Landbouw. Eene belangrijke verzameling van nut tige boeken, tabellen, kaarten, lichtprin- ten, landbouwbladen, enz. geschikt voor het vakonderricht,verders, de tuigen voor melkonderzoek en ontleding van 't Stads- laboratorium van Kortrijk, de bijdragen van den heer Fr. D'Hont, bestuurder van gemeld laboratorium, tabellen van onder richt nopens het aanleggen en zaaien der weilanden,synoptische tafels der ontwik keling van het landbouwonderwijs in België, enz, verwaardigd door den heer ingenieur De Vuyst, in een woord, een kabinet, nuttig en aangenaam, welk een ieders aandacht trof en wel bezocht werd. De melknijverheid ook was hier verte genwoordigd tweemaal daags ;badden boter- en kaasbereidingen plaats telkens opgeluisterd door leerzame voordrachten over het vak door hoogst bevoegde man nen. Zes behendige melkboerinnetjes doen de bewerkingen, soms al eens in de brandende zon onder 't glas. Wellicht ontbreekt er, voor zulke omstandigheden een eenvoudig uniform aan dit jeugdig element, ten eiDde 't een of T ander toilet te vermijden dat met dergelijke bezighe den wat al te strijdig is. Nu de veeprijskamp In 't geheel 383 stuks ingeschreven en goed drijhonderd aanwezig. Ons oud Vlaamsch ras, in 't algemeen beschouwd, was verre vangansch zuiver en onverbasterd in de eerste afdeeling voor te komen. Veel schoone en prachti ge dieren, waaruit een herd-book of stam register mag worden opgemaakt. Spijtig, va» den anderen kant, dat men hier ook al in de verscheidene prijskampen het vreemd bloed geriekt en zelfs met eerste prijzen ziet doorgaan. Meer dan eens vond ik mij genegen en menige kenner was 't met mij—om den eenen ol andere familieboom eens in onderzoek te vragen. Zulk is jammeren onaangenaam. Het Vlaamsch-Casselsras.in de tweede afdeeling.is hoogst merkwaardig.Delheer D'Hondt-Verheust, der melkerijschool van Wevelghem komt er hier klinkend door. Van Hollandsch en Durhams ras staan er weinig doch schoone dieren. Onder anderen een Durbammer stier onder Nr 302, die met recht en reden stond te treuren om den smaad hem aangedaan. De kenders meenden dat hij verplaatst was uit den box daarneven waar de eerste prijs stond aangeplakt. Wij bepalen ons aan deze rassen van plaatselijken intrestjenkel de geschilderde Jerseys en de lieve bretonsken willen wij vernoemen. Deze bevielen voornaam aan Juffers en Damen. Wij uiten hier echter nogmaals den wensch dat de beoordeeling van koeien op gevorderde wijze, als in Engeland, moge geschieden. Ninove heeft het zoo gedaan kan dit te Brussel ook niet geschieden Tenslotte lol en eer aan de inrichtende Maatschappij. Edel en lofweerdig is hun doel en ongetwijfeld bekomen zulke po gingen van jaar tot jaar meer en meer bijval. Agricola. Op eersten October aanstaande opent het klooster der Zusters te Gijsegem eene huishoudingschool voor meisjes van den buiten, onder toezicht van het Staatsbe stuur. Juffer Van der Schueren, gediplo meerde leermeesteres van de melkerij school van Wevelghem en van de lande lijke huishoudingsschool van Tuckelhau- sen (Beieren), zal er de lessen van mel- kerij, dierenkweek, en gezondheidsleer geven.Verders zullen benevens de Vlaam- sche en Fransche talen alle vakken wor den aangeleerd die met de latere levens wijze der boerendochters overeenstem men moeshovenierderij, keuken, hand werk, boekhouden, rekenen en sparen. De leerlingen zullen al de praktische oefeningen te doen hebben welke zij be tamelijk kunnen verrichten. De leergang duurt één jaar. De school bezit een volle dig materiaal voor de melknijverheid en kaasvervaardiging. Hopoogst. Men schrijd uit Poperighe Sinds eenige dagen is het hoppepluk- ken veel aan gang. De plant, die eenen rijken oogst beloofde, heeft deerlijk door hel slecht weêr der laatste weken gele den. Het huidig zomerweer, echter, doet veel deugd aan de verachterde hoppe velden en zij, die zich in liet plukken niet overhaast hebben, sloegen den nagel op den kop. De hoppevelden zijn in de laatste dagen dank aan eene flinke zon, zeer toegeno men en de oogst is in hoeveelheid en meer nog in hoedanigheid verbeterd. De roode dorphopdie een 14tal dagen met de witte stadshop in rijpheid verschilt, profileert natuurlijk het meest \an dit telaat gekomen zomerlje en zal derhalve een goeden oogst opleveren. Jammer genoeg dat de prijzen heel laag zijn en niet geneigd schijnen om veel op te slaan onze zoo erg beproefde boertjes zouden anders heel zeker met den hoppeoogst hun beentje wat rech ten iets dat wij hun van ganscher harte wenschen. Even als de andere liberale vogels van alle kleuren zang, heeft Dendergalm ook zijn deuntje geschuifeld over Het groot nieuws in 't land van Waas Een pastoor die opgesteken is met eene non uit het kloos ter en met al het geld van talrijke lieden, enz., enz. Maar wat is nu de waarheid, de onbe twistbare waarheid De E. H. Pastoor van De Clinge, eene parochie aan de Hollandsche grens gele gen, bouwde aldaar over zeven jaar, een gesticht waar zieken,ouderlingen, weezen, tegen uiterst lagen prijs, onderkomen, verpleging en onderhoud vonden. Zijn gansche persoonlijke fortuin, meer dan 400,000 fr. offerde de E. H. Pastoor aan dit werk van liefdadigheid op doch dit was niet voldoende en hij zag zich gedwongen eene leening te doen tot behoud van zijn gesticht. Gansch uitgeput als hij was, verkeerde hij weldra in geldverlegenheid en het was hem dus onmogelijk de intresten zijner leening te kwijten. De E. H. Pastoor had een oproep kun nen doen aan de christelijke liefdadig heid, oproep, welke in ons Vlaanderen nooit te vergeefs wordt gedaan hij kou zich tot zijne eerzame familie en talrijke vrienden wenden welke hem uit zijnen genepen toestand zouden geholpen heb ben, maar uit schaamte echter wegens de mislukking zijner te grootsche plannen, zegt De Neuzensche Courant, een Hollansch proleslantsch blad,heeft hij steeds gezwegen voor iedereen en door zijne verwijdering heeft hij aan de commères (wij zeggen: liberale helhon- den) gelegenheid gegeven tot allerlei ongegronde onderstellingen en laster- praatjes. De E. H. Pastoor vluchtte doch niet met eene non, gelijk de liberale schrijve- laars beweren. Geen schuldeiscber nochtans zal er iets bij verliezen. Zijne broeders en zus ters eischen de eer van de schulden te betalen die hij ten voordeele der armen en ongelukkigen gemaakt heeft. Overi gens de som is betrekkelijk gering. Men merke wel dat de E. H. Pastoor van De Clinge, een voorbeeldige priester is. welke aller achting en eerbied heeft verworven; hij leefde met de uiterste zuinigheid en in zijne pastorij kon, gelijk de hooger aangehaalde Neuzensche Cou rant zegt «geen blind paard schaê doen». Ziedaar de waarheid, de onbetwisbare waarheid! Wij dagen alle de liberale rare vogels en bijzonderlijk Dendergalm uit er iets te kunnen of te durven van af te wij zen. In deze zaak hebben de liberale schrij- velaars, of liever, lasteraars weêr eens hun best gedaan. Ja, weêr eens hebben zij gelogen en gelasterd uit haat tegen God, tegen de Kerk, tegen hare Geeste lijkheid, weêr eens hebben zij gepoogd de faam van een eerlijk eu liefdadig man te bezwalken, weêr eens hebben zij ge toond dat zij den naam van helhonden maar al te wel verdienen De dweepzieke Denderbode, gaat 't blad uit de Vooruitgangstraat voort, wil van de verklaring zijns konfraters vol strekt niet hooren. Bij hem heeft de politieke haat alle beginsel van rechtvaardigheid wegge jaagd, bij hem heeft alles plaats gemaakt voor: Wij, wij alleen, en niemand anders!» Tot hiertoe hebben wij nog niet be merkt dat onze konfrater Het Land van Aelst,* ons bedoeld schrijven in iets weet tegen te spreken. Wij zullen het dan nog maar wat afwachten. Onderwijl zullen wij aan Dendergalm vragen wat hij zoo al denkt over de libe rale bestierders van Antwerpen, Brussel, Gent, Luik, Bergen, Doorriijk, Namen, Hasselt, enz., enz., die, sedert jaren en jaren, meester zijn en altijd geweigerd hebben eri nog blijven weigeren dat de katholieke minderheid aldaar in de Wel- dadigheidsbesturen vertegenwoordigd weze. Achttien jaren waren de liberalen hier te Aalst meester en nooit dulden zij dat de katholieke minderheid in iets verte genwoordigd was. Maar zeg eens Dendergalm Zijn die liberale bestierders dan ook dweepzieken bij wien de politieke haat alle beginsel van rechtvaardigheid weg gevaagd heeft Staan die liberale bestierders ook prin ciepen voor die te kort bomen aan hunne rolle van den werkman in alles, overal en altijd te bevoordeeligen Wanneer die liberale bestierders ver klaren wij willen geen toezicht in Hos- picië en Armbureel, toonen zij zich dan ook vijandig te zijn aan maatregelen welke de ongelukkigen bevoordeeligen kunnen Beklaagt gij ook. Dendergalm, die dwaasheid en koppigheid dier liberale bestierders en betwist gij hen het rechi van zich vriend der werklieden te noe men. omdat zij juist datgene veroor- deeien wat deze ongelukkigen zou moeten bevoordeeligen Allons, Dendergalm, een woordje ant woord, maar ge zult voorzeker weer zwijgen omdat, om consequent te blijven met uwe bemerkingen tegen ons, Dender bode, gij 't gedrag uwer liberale vrienden der groote steden zoudt moeten veroor- deelen, ten ware dat gij het beruchte Cela dépend des cas Dat is volgens, van heerke Bara zoudt in acht nemen en beweren dat 't gene goed en rechtveerdig is in de steden waar de liberalen mees ter zijn, slecht en onreehtveerdig wordt daar waar uwe katholieke tegenstrevers aan 't bewind zijn Dendergalm is 't accoord, zegt hij, met onzen confrater Het Laed van Aelst over de noodzakelijkheid van de vertegen woordiging der minderheden in onze Hospiciën en Armbureel gingen, beneven de edelmoedige pogin gen van hunnen burgemeester, hebben geen voldoende uitslagen bekomen en...., al de wevers zijn bepaald doorgezonden. Onvermijdelijk gevolgen, armoede en ellende. En toch, kan men, de hand op het hart, onvoorwaardelijk die werklieden veroordeelen? Is het niet waar dat sedert eenige jaren het loon voortdurend inge krompen wordt Blijft het leven noch- thans niet even duur, blijven de nood wendigheden van het bestaan niet altijd dezelfde En mag men het dan wel zoo hoog opnemen dat de werklieden eens de stem verheffen en spreken voor het hunne, voor het brood van vrouw en kin deren Voorzeker en de meeste werklieden be grijpen de moeilijkheden niet, waarmede de nijverheid sedert eenige jareriheeft te kampen, en zij aanzien wel eens voor uitbuiterij wat enkel een onvermijdelijke voorwaarde is om recht te blijven. Doch, wordt «hot groote aanbod van armen ook soms niet de bazis van het werkloon? En gebruikt men soms niet dit argument Ik kan werkvolk krijgen aan minderen prijs zooveel ik wil Het andere orgaan geeft de welklieden ongelijk en zegt dat zij beter deden met in der minne te onderhandelen, dat zij toch, ondanks het zoogezegde slechte werk nog gemiddeld 14 fr. per week kunnen winnen, dat hun toestand nog zoo beklagensweerdig niet is, enz. Wat is hiervan nu waar Een brief aan een blad van Brussel meldt dat de werklieden over het alge meen te Lokeren op de schandaligste wijze geëxploiteerd worden, nooit een stukje vleesch kunnen eten en zelfs niet ge noeg kunuen winnen om de nieuwe werkmanswoningen met een stukje grond welke welkelijksch fr. 1-50 aan huur kosten, te kunnen betrekken en ellendige krochten van 75 centiemen per week moeten bewonen. Ook zou het stelsel der banmolens, dat is het betalen van hel weekloon in win kelwaar, nog op grooten voet bestaan. Wat er van zij, de toestand is van we- ge hooger hand een onderzoek weerd. Dendergalm bejammert en stort over vloedige tranen over 't lot der op wacht geld gestelde onderwijzers, die onschul dige slachtoffers, die door het katholiek ministerie met eene nieuwe maar erger woedende razernij vervolgd worden, p Om aan te toonen dat de officieele renteniers zoo zeer niet vervolgd worden en de genomen maatregel zoo onreeht veerdig niet is als Dendergalm hel voor stelt, willen wij fiier meêdeelen wat Le Nord een blad dat verre is van katholiek te wezen,over de kwestie denkt. Opgelet dus Men raakt hier enkel de onderwijzers die in staat zouden zijn eene plaats te vinden, maar die blijkbaar met kwaden wil te werk gaan en geen andere plaats zoeken die liever stillekens-aan willen leven met niets te doen dan te werken. Ieder geval is met zorg onderzocht en na zeven jaar moet men bekennen dat men het goevernement niet kan beschuldigen van onwelwillendheid. De oude onder wijzers, onbekwaam hun brood te winnen, worden in hun wachtgeld behouden, totdat het oogenblik gekomen is hen op pen sioen te stellen. Men kan redelijkerwijs niets meer verlangen. Wat denkt u daarvan, Dendergalm Veel is er dezer dagen reeds gespro ken over de werkstaking, die te Lokeren onder de wevers en hairsciieerders van twee fabrieken uilgebersten is. Wij laten hier de inlichtingen volgen, die door de plaatselijke weekbladen van de twee partijen meêgedeeld worden. Ziehier wat het katholieke blad De vrije Stem zegt Sedert een paar weken zijn de hairsnij- ders van M. P. D'haens in werkstaking. De rede is eene nieuwe vermindering van loon. M. D'haens wil zekere soort van vellen maar 2,50 fr. de honderd be talen. die elders 2,65 betaald worden.De werklieden verklaren die nieuwe vermin dering, waarbij zij ten hoogste 10 fr. in de week zouden kunnen verdienen, niet te kunnen aannemen. M. D'haens wil niet meer geven en daarop hebben de hairsnijders het werk laten staan. Deze laatslen hebben eene soort van weêr- standskas gesticht,die hun toelaat eenige weken werkeloos te blijven. De anti-socialistische bond van Gent, die den toestand ter plaatse is komen onder zoeken, verklaart de hairsnijders in hun recht en heeft dezen een hulpgeld gezon den van 400 franks. Een tweede werkstaking is deze week uilgebersten onder de wevers van het fabriek van M. Van de Putte. Deze geven voor reden dat het garen dat zij te verweven krijgen, sedert eenigen lijd van zulke moeilijke hoedanigheid is, dat zij nauwelijks 6 tot 8 fr. in de week kunnen verdienen. Herhaalde malen hebben de werklieden getracht in onderhandeling te komen met den patroon, doch hunne po- Maandag heeft gelijk wij het zondag 11. aankondigden de plechtige inwijding 60UIU.,, onzer St-Josephskerk plaats gehad.Reeds in Australië gespeeld worden van alwie Concert in den Katho lieken W erkmanskring. Het Concert Zondag II. gegeven door den kring Caritas van Antwerpen is op de overheerlijke wijze ten einde geloo- pen. Het muzikale deel vooral viel in den smaak van 't talrijk publiek en dit bewees de geestdriftige toejuichingen welke aan de heeren muziekanten ten deele vielen. Het tooneelkundige ge deelte des programmas genoot even veel bijval. Het drama De Verzoening en het blijdspel De Gemeenteraad van Battendonck werden meesterlijk opge voerd. Het drama deed menige iranen aan veler oogen ontglippen even als 't blijspel hartelijk deed lachen, 't Was, in een woord, eene voortreffelijke en kunstrijke avondfeest welke gausch ter eere strekt aan de heeren Leden van Caritas. Schrikkelijk drama. Eene ver schrikkelijke gebeurtenis heeft de ge meente Wetteren in opschudding ge bracht. Vrijdag avond omstond er een twist tusschen twee broeders die aldra tot vechten oversloegen. Een derde broeder kwam er tusschen om" de gemoederen tol bedaren te brengen, doch een der twee eersten greep een kapmes en bracht er den tusschenkomenden broeder eenen kap mede toe. Daarna in woede ontstoken vloog hij op zijnen anderen broeder toe en gaf hem met het kapmes vijf slagen. Het slachtoffer werd verscheidene tan den uit den mond geslagen en kreeg eene doodelijke wonde aan het hoofd. Men heeft den ougelukkigeo in ster vensnood naar het gasthuis overgebracht; de geneesheeren hebben verklaard dat er geene hoop overblijft het slachtoffer te redden. De dader is gevlucht. Het derde Kongres der Belgische volapükisten beeft zondag te Gent plaats gehad. Afgevaardigden van de klubs van Antwerpen en Blankenberghe waren er aanwezig ook eenige volapükisten uit verschillende gemeenten waren opgeko- men. Om 40 4/2 ure begon de openbare zit ting in een der zalen van de verkoopzaal voor notarissen. De heer Rosseau gaf eene belangrijke voordracht over het nul van Volapük.Hij bewees dat eene wereld taal zeer wel mogelijk is. Is de muziek geen soort van wereldtaal Een wals, In Leipzig gedrukt, zal zoowel in België al! vroeg in den morgend werd de plechtig heid door't gebrom der kanonsaangekon- digd. Al de huizen der parochie waren met vlaggen en wimpels versierdde nationale driekleur was met het pause lijke geel-wit vermengd. De kerk was buiten en binnen prachtig en lieflijk op getooid nooit zagen wij iets beter gelukt. Rond 8 4/2 ure begon Z. H. Mgr Stille mans de veelvoudige ceremoniën der inwijding en zij waren slechts na 44 ure voltrokken. De plechtige Mis ving om 44 4/2 ure aan en werd gezongen door den E. H. Willems, Pastoor der parochie. Eene tal rijke menigte geloovigen woonde ze bij. De zangers der kerk hebben zich, naar 't oordeel van muziekkenners,uitmuntend van hunne taak gekweten. Aan 't banket te dezer gelegenheid aan geboden namen meer dan 420 genoodig- den deel. Het concert des avonds op St-Joseph- plein door onze Koninklijke Harmonie en verdere feestelijkheden lokten eene talrijke menigte daarwaarts. Onnoodig bijna te zeggen dat onze Koninklijke Harmonie door de heerlijke uitvoering van verscheidene muziekstukken hare faam waardig bleef. De zichten door de tooverlantaarn en eleotrisch verlichte fontein vielen in den algemeenen smaak en strekken tot eer van den vervaardiger den heer Jan Hofman. De feestelijkheden eindigden om 9 1/2 ure. 2J»jarig .Jubelfeest. Op 30 October aanst. is het 25 jaren geleden dat onze Stad aan de klauwen van 't maconniek liberalismus werd ent- rukt, in andere woorden, dat wij verlost werden van den liberalen kwelduivel. Onzes dunkens is het wenschelijk dat dezen heugelijken dag herdacht worde. Twee der achtbare gekozenen van 4866, de heeren Van Wambeke, Burge meester en baron Bethune P., Schepen, maken thans nog deel van den Gemeen teraad en wij rekenen het als eene plicht voor ons, katholieken, het zilveren jube- feest dezer beide moedige strijders zoo plechtiglijk mogelijk te vieren. Talrijke oude Bokkenrijders stellen voor eene Commissie te benoemen tot regeling dezer zilveren jubelfeest en wij treden hunnen voorstel bij. Op dan, oude Bokkenrijders en Katho lieken, allen aan 't werk, oud en jong moet meê vieren KONINKLIJK BESLUIT. Bij koninklijk besluit van 44 Septem ber is een eerste hulpgeld van 5,000 fr. verleend aan de stad Aalst, om haar de kosten le helpen dekken van het bouwen eener vaste brug over de monding van den ouden Dender, te Aalst. muziek geleerd heeft. De heer Brees las een goed waarin hij iedereen aanspoorde om voor Volapük te werken De heer De Hoon gaf lezing van eenige artikels van Dr Winkler uit Haarlem 's Avonds vereenigde een feestmaal vriendschappelijk al de Volapükisten. De genaamde Frans Engels en P, Braeke. te Destelbergen, beide werkzaam aan den ijzerenweg Antwerpen-Gent, hebben vrijdag eene moedige daad be gaan, welke allen lof verdiend. Eene op hol zijnde vaars, welke reeds een eind wegs de spoorbaan had gevolgd en welke er niet heel gemakkelijk uitzag, hebben zij met gevaar huns levens legen- gehouden en gebonden, derwijze, dat het woedende beest op eene naburige hoeve is kunnen gebracht en afgemaakt worden. Met het hollende dier te willen grijpen, heeft eerstgenoemde eenen zoo hevigen stamp ontvangen dat hij bedlegerig is. 't Is dank aan den kloeken moed dezer twee bedienden, dal er geene grootere ongelukken te betreuren zijn, want kort daaropvolgend moest er een trein voor bijrijden. Men zegt dal het dier hoorndol was. Ontploffing te Brussel. Bijna op hetzelfde oogenblik dat de lijding der mijnramp van Fourchies werd toegezon den, werd uit Brussel eene ontplof fing gemeld, die eveneens verscheiden slachtoffers gemaakt had, waaronder een doode. Deze ramp had plaats in de Anneessens- straat op eene bovenverdieping, waar zekere vrouw Devries met hare dochter woonde, in het huis van M. Flament, horlogiemaker, die den naam had ook min of meer aan electriciteit te werken. Tot nu toe kan men de oorzaak der ontploffing nog uiet bepaald vaststellen, daar het onderzoek ze eerst vandaag zal kunnen oplossen, Wat er van zij, de ramp heeft verschei dene slachtoffers gemaakt, onder andere M. Van Capellen, vader van den kapitein, die over veertien dagen te Merxem door den stoomtram overreden werd en van den officier, die drie maanden geleden in het kamp van Beverloo verongelukte. M. Van Capellen kwam juist op het oogenblik der ontploffing voorbij, en de instortende muren vielen hem op ho' hoofd. Haastig werd hij er onder uit gehaald en verzorgd, doch na een kort maar ver schrikkelijk lijden gaf hij den geest. Onder de andere slachtoffers telt men den horlogiemaker Flament, Madame Devries met hare dochter, en de gasbe- werker. Een beenhouwersgast, die even als Van Capellen voorbij het huis kwam op het oogenblik der ontploffing is ins gelijks gekwetst, doch niet genoeg om eene bestendige verzorging noodzakelijk te maken. Een dramatisch tooneel had kort na de Ons Stedelijk Bestuur ontploffing plaats., komt het magazijn der heeren Cumont M. Van Capellen kwam juist naar huis, aan te koopen, gestaan in de Bierstraatmet de kwittancie in den zak^vaiute nej het zal afgebroken worden tot verbree ding dezer straat. grafeniskosten zijns zoons, welke hij had gaan betalen.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2