LANDBOUW. Allerhande nieuws. Volle Aflaat ziekte tot arbeidsstaking gedwongen, ter hulp te komen. Den 10 Februari van dit jaar bekrach tigde de Opperschout van Parijs, de reglementen dezer maatschappij, welke door M. G. Faguiez weêrgevonden en uitgegeven zijn geweest. De werklieden die van de voordeelen van het deelgenootschap wilden genieten betaalden een inkomrecht van tien stui vers zes deniers en eene wekelijksche bijdrage van eenen denier. De zieke werklieden ontvingen wekelijks drie stuivers om hen in staat te stellen zich geheel en al te herstellen. De onderstand der zieke leden bleef weg, als de achterstellige bijdragen tien deniers overtroffen. Ziedaar wel de maatschappij van on- derlingen bijstand, welke onze eeuw stel lig meent uitgevonden en ingericht to hebben. Neen, er is niets nieuws onder de zon. Van alle kanten verneemt men dat naburige gouvernementen maatregels willen nemen tegen de zwijnerijen in geschrift en print, die uit het buitenland worden ingevoerd. Te Bern houdt zich het congres met die vuiligheid bezig. Wal glorie voor Frankrijk, dat ieder eerlijk land eenen dam tracht op te wer pen "tegen zijne... beschaving van van daag. Nog eenigen lijd.en ge zult een gezond heidscordon, gelijk ter weering van de veepest, rondom Frankrijk getrokken zien. Granen. Er heerscht tegen woordig op de Autwerpsche markt eene buitengewone levendigheid in den graan handel en dit zoowel voor den invoer als voor den uitvoer. Een voorbeeld In de laatste acht da gen, zijn er niet min dan 235,000 hektoli- ters tarwe, welke van langs alle kanten was aangebracht, daarbij nog werd ver kocht 32,000 hektoliters rogge, 58,000 garst en 15,000 hektoliters haver. Integendeel hebben wij ontvangen 553,628 hektolit. tarwe, waarvan 69,000 uit Oost-I ndie. 338,000 uit de Vereenigde Staten, 142,000 uit den Donau, 74,000 hektoliters garst, 120,000 hektoliters rogge en 242,000 hektoliters haver. Een telegram uit New-York meldt, dat aldaar de oogst buitengewoon goed gelukt is. In de Vereenigde Staten schat men hem op 2 miljard minots, dat is 54 mil jard kilogrammen, een minot of bushel is gelijk aan 27 kilogrammen. X© Xrïer. De toeloop van bede vaarders naar Trier vermindert niet. Ge heel ons Luxemburg zal er heengaan. Eiken dag brengen bijzondere treinen uit die provincie van 7 tot 800 uit de ver schillende gemeenten van een kanton, naar de Moezelstad. Men betaalt onge veer 5 fr.voor de reis en vertrekt 's mor gens vroeg, men komt tamelijk laai in den nacht terug. De treinen bestaan alleen uit 3e klassen en de pastoors zijn aan 't hoofd hunner parochianen. Deze nemen hunne mond behoeften mede. Men kan zich niet verbeelden hoe ge sticht die menschen terugkeeren, wan neer zij het H. Kleed onzes Heeren gezien hebben.De zieken alleen krijgen toelating het aan te raken, maar daartoe moeten zij voorzien zijn van een getuigschrift des geneesheers, of van eenen brief huns pastoors. Men verhaalt reeds verscheidene gene zingen, welke door deze daad van gods vrucht bekomen zijn. Eene vrouw van Meix-le-Tige (kanton Messancy) heeft plotseling hare stem terug bekomen, die zij sedert 3 jaar verloren had, tengevolge eener keelziekte. Het feit is mij bevestigd door een ge neesheer, die de familie behandelt en die burgemeester is eener nabij gelegen ge meente. Dit feit en verscheidene andere van denzelfden aard, bevestigd door echte getuigenissen, zullen in eene bijzondere uitgave verhaald worden. (Handelsblad.) De voordeelen van liet trapwiel. Dikwijls hebben wij hooren redetwisten over de voor of na- deelen der trapwielen op de gezondheid. Daarover komt in een parijzerblad, eene belangwekkende studie van dr Guimbail voor. Hij geelt den voorkeur aan den tweewieler Met den driewieler moet men niet zoo als met den tweewieler, gedurig zijn evenwicht betrachten; men is gemakke lijker gezeten de spieren der beenen en der armen wel in 't werk gesteld, maar het lichaam zelve verricht bijna niets. De tweewieler integendeel eischt de oefeningenvan al de spieren des lichaams de armen, de beenen, de rug- en borst- pezen alles werkt mede om beweging en evenwicht in gang te houden en het val len te beletten. De dokter houdt staande dat ziekten uit die oefening kunnen voort spruiten tenzij voor de vrouwen, aan wien men het trapwiel moet verbieden Het overwicht van den twee- op den driewieler is dus bewezen. Maar deze laatste is nogthans nuttig voor menschen van rijperen leeltijd, wien het niet moge lijk is nog andere oefeningen aan te gaan "Die oefening brengt, meer dan men denkt, de heilzaamste uitwerksels ie weeg; zij verlicht en verzwakt de knie schijven, de dijbeenen, de voetpezen, die anders bij weinig in beweging zijnde lieden op zekeren ouderdom stijl en stram worden,bijzonderlijk in de groote steden. Deze halen dus dubbel voordeel uit het trapwiel; hun bloed verkloekt en hunne verzwakte spieren bekomen eene nieuwe sterkte en spaukracht. KONINKLIJK BESLUIT. Bij koninklijke besluiten van 23 Sep tember zijn aangesteld als Voorzitter der koophandelsrechtbank van Aalst, de heer F. Cumont,handelaar; rechter, de heer T. Moens, nijveraar; bijgevoegde rechter, de heer G. Bostcels, fabrikant, allen te Aalst. Een nieuw© aardappel. De heer Van der Weg, landbouwer te Nieuwebildzyl, in Friesland, heeft eene nieuwe aardappelsoort, die volkomen, of zoogoed, aan deaardappelplaag weder staat. Terwijl overal de aardappels reeds lang zwart en dood zijn, staan de Nieuwe Gele van den heer Van der Weg, nog zoo groen als klaver. Overjaar had hij eenen akker, voor de helft beplant met de gewone soort, welke men in Friesland jammen noemt, en de andere helft met Nieuwe Gele. Deze laat- sten brachten driemaal zooveel op als de gewone soort de jammen. In 4889, een goed aardappeljaar,brach ten de Nieuwe Gele het dubbele op van de oude soorten. Het toeval is dit jaar de nieuwe soort zeer gunstig geweest. Te midden op eenen akker met jammen beplant, en die geheel dood zijn, staat een struik met prachtig groen te prijken. Hel is een Nieuwe Gele die onder de jammen is ver sukkeld en met deze geplant. Onnoodig te zeggen, dat van verre en bij bezoekers komen, om de aardappels van den heer Van der Weg te bewonde ren. Het hoeft ook niet gezegd te worden, dat elkeen van die Nieuwe Gele plant- aarpappels wil voor toekomende jaar, hoewel de heer Van der Weg ze zeer duur, aan 40 gulden21 frankden hekioliter verkoopt. Daar de heer Van der Weg eralzoo 13 hektaren heeft geplant,zal hij er een rond sommeke van ontvangen. Maar nu, waar heeft de heer Van der Weg die wonder- en kostbare aardappel- soort gehaald Die vraag stelt zich elkeen, die belang stelt in den aardappelkweek. Hij heeft ze nergens gehaald hij heeft ze gekweekt uit het zaad. De heer Van der Weg is een geleerd man, een denker, of, gelijk men bij ons zegt, een zoeker. Hij heeft gezocht en heeft gevonden Doch hoeveel moeite en zorgen dat ge kost heeft, is niet te zeggen. Vooreerst wilde de heer Van der Weg goede zaad appels of aardappelballen verkrijgen. Daartoe klopte hij, bij kalm weer, als de aardappelen bloeiden, het stuifmeel uit krachtige bloemen en bracht dat met een penseel op andere krachtige bloemen over. Zoo verkreeg hij buitengewoon schoone aardappelballen ot zaadappels. Deze werden voorzichtig fijn gestampt en de pap ol het moes aldus bekomen, werd gespoeld door eene zeef, tot dat alleen het zaad nog overbleef, dat zorg vuldig bewaard werd. 't Volgende jaar werd dit zaad gezaaid en goed verzorgd het bracht knolletjes voort ter grootte eener erwt, dat zijn zaailingen waarvan men bejaarde menschen, alhier soms nog hoort spre ken. Het volgend jaar werden deze zaailin gen geplant en brachten aardappels voort welke zeer schoone plantaardappels of plantgoed leverden. Van dan af weerstond de nieuwe soort opperbest aan de plaag. De heer Van der Weg heelt gewacht zijne ontdekking bekend te maken totdat hij er eenen grooten voorraad had, om velen ie gerieven. Hij is echter overtuigd dal de Nieuwe Gele door gedurig voortgeplant te wor den, zullen verzwakken en aan de plaag onderhevig worden en dat zij van jaar tot jaar min weerstand zullen bieden aan de ziekte. Hij vindt het dus noodigdat er gedurig nieuwe soorieu uil het zaad gekweekt worden en hij meent dat zulks wel het beste middel zal zijn om de verwoestin gen der aardappelplaag te voorkomen. K. Arel. (Fondsenblad.) G. Z. J. C. Amen. J. M. J. F. C. C. in de Kerk der Arme Claren Collettinnen. Zondag 4 october, feestdag van den H. V. Franciscus. De diensten zullen geschieden als volgt: Om 6 ure, de eerste Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot na het Lof. Om 8 ure, de Hoogmis. Om 3 ure, Sermoon, door den Eerw. Pater Kallenjesuïet en daarna het Lof. STERFGEVALLEN. Wij vernemen het overlijden van den eerw. heer D. B. De Sadeleer, pastoor van Berlare, die sedert 4874. met iever en zelfopoffering deze parochie bestuurde. Zijoe gedachtenis zal er in zegening blij ven. Men meldt uit Zonnegem het overlijden van den heer Karei De Clercq, Burge meester dezer gemeente. IJzerenweg. Onze uurtabel der ijzerenwegen is met de meeste zorg verbeterd geworden. Buiten de afge schafte zomertreinen is er geeue merk bare verandering te bestatigen. Haeltert. Tusschen Zondag en Maandag nacht zijn er dieven in de kerk vau Haeltert binnengedrongen en hebben gepoogd al de offerblokken te rooven. De offerblok van den H. Lauren- tius alleen hebben zij kunnen openkrijgen en daar hebben zij zoo iets van 10 centie men gevonden. De dieven hebben verder vruchteloos beproefd in de Sakrisiij te geraken en aldus eenige schade aan muren en houtwerk aangericht. Vervalste bitterpeeën. De suikerij- tabrikanten hebben een petitie naar M. den minister van landbouw gezonden,om diens aandacht in te roepen op den toe stand waarin zij zich bevinden tegenover de fransche fabrikanten, welke de suikerij in poeier vrij naar België invoert, terwijl zij voor hunne verzendingen in korrels een recht van 4 fr. per 100 kilos betalen moeten. Nu schijnt het dat de suikerij in poeier, die hier ten lande schier uitsluitehjk ge bruikt wordt, op verscheidene manieren vervalschl wordt, met bestanddeelen, die voor de gezondheid nadeelig zijn. De inzenders der petitie vragen dat het gouvernement een wederkeerig invoer recht op de ingevoerde suikerij zou stellen. Op eene bevolking van 177,026 in woners worden er te Brussel slechts 35,442 inwoners aangetroffen die ver klaard hebben alleen het fransch te ken nen, terwijl er nog 40,464 worden ge vonden die anders niet kennen dan vlaarasch 90,404 inwoners spreken de twee talen. Men mag dus iu ronde cijfers zeggen, dat Brussel 141,000 vlaamsche inwoners telt, 29,000 en 6000 geboren Franschen. Het parket van Brussel zet zijnen veldtocht tegen de zedelooze bladen onverpoosd voort. Zaterdag namiddag hebben de leden van het parket in eenen boekwinkel op de Anspachlaan een aan tal exemplaren der verbodene fransche bladen in beslag genomen. Bij de aan komst van de fransche post heeft men ook de pakken der parijzer bladen onder zocht. Aftruggelarij. Aanhoudingen. De brusselsche bladen maken melding van eene aftruggelarij op groote schaal gepleegd door eenige personen, die velo- cipeden kochten op crediet, mits betaling van eene zekere som per week, en deze dan als occasies tegen verminderden prijs aan den man brachten. Twee der voornaamste betichten zekere H. en L. bestuurden de oneerlijke opera ties, doch zij handelden met de hulp van verscheidene medeplichtigen. De koopliê, bij welke zij de velocipeden kochten, eischten natuurlijk eene waar borg. Hiervoor hadden zij eenen persoon gevonden, een minderjarige zoon van goede familie, die met veel bereidwillig heid die waarborgen voor rekening van zijnen vader teekende, Een der bedrogen koopliê heeft echter de bedriegerij ontdekt en de politie er raeê bekend gemaakt. De voornaamste plichtigen werden aangehouden. Zij worden ook nog van andere aftrug- gelarijen verdacht. Zij zouden namelijk onder belofte van groote intresten, bij middel, van valsche notarieele acten.zich verschillige sommen hebben doen over- handelen. De afgetruggelde sommen bedragen 100 tot 150,000 Ir. Drukperefeegt t© Gent. Ongeluk. Verscheidene slachtoffers. Het feest der drukpers, gegeven met de meêwerking der gymnastiekmaat- schappijen, de troepen en het muziek korps der weesjongens, had duizende personen naar de gronden van de Heir- nesse gelokt en elkeen verwachtte zich aan veel geestdrift, toen eensklaps een enstig ongeluk de feestvreugde kwam storen. Het kwart voor 4 ure hoorde men van den kant eener estrade, waarop rond de 2000 menschen gezeten waren, eens klaps een hevig gekraak, overstemd door een vreeselijk geschreeuw. Die estrade, omtrent 200 meters lang was opgericht door de aannemer Stevens van Ledeberg. Deze had bij het begin van feest gezien dat de estrade, ten gevolge van den zanderigen grond, min of meer afweek en aanstonds had hij zich gehaast met zijne werkliê de steunsels te verster ken. Op het oogenblik der instorting bevond hij zich met een zijner werkliê onder de estrade. Men begrijpt in welken toestand de ongelukkigen onder die ontzaggelijke massa mensehen en planken werden uit gehaald. Ook duurde het niet lang ol M Stevens gaf den geest. Zijn werkman is zeer gevaarlijk ge kwest en men vreest voor zijn leven. Men telt nog minstens een dertigtal andere slachtoffers, waaronder verschei dene zeer erg. Onder de aanwezigen, die met gebroken beenen werden opgeno men, telt men mad. De Coninck, moeder van den muziekmeester van 't 1* linie, MM. Moerman, vader en zoon, Antheunis, Willequet, officier van het garnizoen, enz. Verscheidene dames vielen in bezwij ming. Er hadden aandoenlijke looneelen plaats. Al de aanwezigen, die niet ge kwetst waren, zochten hunne bloedver wanten, hierin bijgestaan door de over heden, welke alles deden om de gemoe deren tot kalmte te brengen. Deze laatste zaten op eene bijzondere estrade en zijn alzoo aan het ongeluk ontsnapt. De soldaten van het 1* linie hadden de grootste moeite om het volk tegen te houden, dat het terrein wilde overweldi gen, en alzoo do wanorde vergrooten. De policie zond draagbaren.De genees- heeren, bij middel van trompetsignalen bijeengeroepen, verpleegden de gekwets ten en deze werden door de ambulancie- wagens vervoerd. Het getal gekwetsten bedraagt bij nade re opname twee-en-dertig. Velen hunner mag men toch enkel als gekneusd beschou wen. Goddank mag men zeggen. Het had verscheidene honderden kunnen bedra gen. Verscheiden hunner zijn zeer ernstig gewond. Voortdurend worden valsche geruch ten verspreid over den toestand van de slachtoffers der ramp van zondag 11. Dinsdag meldde men dat een vijfde slachtoffer, maandag om 11 ure, overle den was. Wij hebben dadelijk inlichtingen doen inwinnen en zi n gelukkig onze lezers te mogen verzekeren, dat er tot nog toe maar een slachtoffer overleden is, name lijk de heer P. Stevens. De overige gekwetsten zijn allen veel beter. Mevrouw De Couinck een der erg ste gekwetsten, i3 verzekerde men ons ten haren huize, volkomen buiten gevaar. Een bevoegd persoon verzekert dat de estrade, die maar bestemd was om 2000 personen te bevatten, overrompeld is ge worden door de personen der tweede plaats, en dat er op het oogenblik der ramp 4000 personen op de estrade aan wezig waren. M. Stevens, die het verhoog had opge timmerd en er den dood onder vond, laat eene weduwe achter met zeven kinderen, waarvan de meesten nog zeer jong zijn. Uit nadere inlichtingen nopens het overrijden van den statieoverste, van Nederbrakel, blijkt dat deze voor den sneltrein van 9 ure is gaan staan en zich heeft laten vermorzelen. Er wordt niet gezegd waaraan die wanhopige daad toe te schrijven is. De ongelukkige had rond 7 1/2 ure de statie van Nederbrakel verlaten en scheen opgeruimd als gewoonlijk. Men dacht dat hij eene wandeling in het veld ging doen zooals gewoonlijk. De naam van den ongelukkige is Char les Cornelis en niet Vereecken hij laat eene weduwe met 3 en niet met 5 kinderen achter. moordpoging. Te Elewyt nabij Mechelen pleegde zekere Cornelius Populeu, oud 26 jaar, werkman in 't ar senaal van den ijzerenweg der voorenge- noemde stad, eene moordpoging op zijne echtgenoote Louisa Vermeulen ook 26.jaar oud. Het slachtoffer bekwam bij middel van een landbouwluig aldaar haarkrui geheeten, 32 wonden aan 't hoofd en bovendien een messteek in den buik. Haar toestand is hopeloos. Cornelis was slechts sedert twee maanden getrouwd met Louisa. Het huwelijk was verre van ge lukkig te zijn de man is van zeer kwa den aard, jaloersch en zeer gevaarlijk in in gezelschap. Dikwerf was er ruzie in het huishouden omdat Louisa hare ouders ging helpen, die landbouwers zijn en neven haar woonen. Cornelius ver bood haar dit on zegde zelfs zekeren dag haar te zullen vermoorden of het huis barer ouders in brand te steken, indien zij hare ouders bleef behulpzaam zijn. Des avonds wanneer Cornelius van zijn werk terugkeerde nam hij hel avond maal bij zijne schoonouders 't gene zeer voordeelig was voor 't jong huwelijk. De moordenaar is door de gendarmerie aan gehouden. Het spel in de badplaatsen. De Patrie zegt dat het parket van Brugge in het begin van verleden maand een nach telijk bezoek heeft gebracht in de salons van eenen gesloten kring, waar gespeeld werd, zonder de voorgeschreven regelen van het spel in acht te nemen. Hetzelfde blad meldt dat de onderne mers der spelen in den Kursaal van Oos tende,eene winst opstrijken van 1,200,000 fr. Men meldt uit Bergen.dat een deur waarder opnieuw beslag gelegd heeft op het materieel der mijn Helle et Bonne. De vuren zijn niet aangestoken en de werk lieden, welke meenden aan don arbeid te gaan, zijn opnieuw naar huis gezonden Eene der voornaamste fabrieken van geëmailleerde potten en keukengerief, te Gosselies, heeft Zaterdag hare werkhui zen gesloten. Drie honderd arbeiders zijn hierdoor zonder werk. De val yan de Société internationale de Construction, van Luik, dreigt eene wezenlijke ramp te zullen worden. Het zijn ongelukkiglijk de kleine burgers, die voor de 10,000 acties inschreven, welke er het meest door te lijden zullen hebben M. Rolin-Jaequemyns, die deze maat schappij beheerde,heeft er heel de fortuin zijner echtgenoote bij ingeschoten. De gewezen minister zal waarschijnlijk het land verlaten. Stierenkoersen te Spa. Dat de stierenkoersen niet zoo vermakelijk zijn als men wel zou meenen, blijkt uit het verhaal van een dergelijk tooneel, als volgt meêgedeeld. De torèador Quintas, die met Juan Laborda eenen stier bestreed, werd her haalde malen op den grond geworpen. Het woedende dier trapte hem, maar Quintas kon opstaan, doch viel weldra opnieuw. Nu wilde de stier hem met zijne horens doorboren, doch Juan Laborda snelde hem ter hulp. De stier viel nu den nieuwgekomene n. Deze wilde over de leuning van de renbaan springen doch dit gelukte niet. liet dier wierp hem ten gronde, terwijl Quintas de aandacht van den stier meen de af te leiden. Eindelijk kon men er in gelukken, den stier in zijn hok te lokken en het publiek dat in den groolsten angst dit tooneel aanschouwd had, gaf luide zijne onte vredenheid te kennen over het inrichten van dergelijke wreedaardige voorstellin gen. Een molen afgebrand. Maandag nacht heeft een geweldige brand eenen meelraolen te Hoei in assche gelegd. Rond middernacht ontdekten de gebu- ren het vuur op den builzolder en in eenen oogenblik stond het heele gebouw in brand. De millioenen gensters be dreigden de omliggende eigendommen en het weezen- en godshuis. Men heeft enkel de menschenlevens kunnen redden. Al het overige is ver-< nield. De schaê bedraagt 150,000 fr. De molen bewerkte 40 tot 50 zakken bloem per dag. Hij werd bewogen door het water der Hoyoux, de rivier die Hoei besproeit. FRANKRIJK 15 Personen vergiftigd. Over acht da gen stierf te Ireglamase een kalf van zes maanden, toebehoorende aan de weduwe S., tengevolge eener zonderlinge ziekte, Zonder het oordeel van eenen veearts in te roepen en om het dier niet geheel verloren te laten gaan, nam Mad. S. het vleesch en diende het 's avonds op aan hare werklieden. Allen aten ervan met veel eetlust, maar weldra kregen zij hevige ingewandspijnen, brakingen en koortsen. Allen moesten zich te bed begeven, i zijn zeer gevaarlijk ziek, de andere bete ren, maar zeer langzaam. DUITSCHLAIMD. Gevaarlijke luchtreis. Een gevaarlijke luchtreis hebben MM. Riedel en Bohlman onlangs in Brunswijk gemaakt. Hel stij gen had snel en ongehinderd plaats door het uitwerpen van ballast bereikte de ballon weldra eene hoogte van 3000 meters. Niettegenstaande er in de hoogere lucht lagen zeer veel wind was, besloot Bohl- raann toch met een valscherm af te dalen, De scherm sloeg echter tegen het schuitje aan, en tengevolge van een daardoor ont staan gebrek ging hij niet open en t" gescheurd, 20 voet ouder den ballon han< gen. Bohlmann zweefde tusschen hemel en aarde als de valscherm losraakte, was hij verloren. Riedel trok Bohlmann zachtjes zoo ver op, dat hij zich aan het schuitje Kon vast klampen, en liet den ballon snel dalen. Na 5 minuten kwamen beiden behouden op den grond terug. KERKELIJKE STATEN. Belgische bedevaarders te Rome. Een lid der Belgische bedevaart te Rome,zond het blad Le Moniteur de Rome, waarin het volgende te lezen staat Een eerste trein der Belgische bede vaarders is te Rome aangekomen binnen eenige dagen zal de tweede trein, die eenen omweg doet langs Napels,Sorrente en de vallei van Pompei, insgelijks in de eeuwige stad zijn. De Belgische bedevaart is,als altijd, zeer talrijk en telt in hare rangen de leden der voornaamste familiën dezer edele natie, zoo verkleefd aau de katholieke zaak. Aan 't hoofd der Belgische jeugd be vindt zich Mgr Cartuyvels, de achtbare onder-rector der katholieke hoogeschool van Leuven, die lang te Rome gewoond waar hij vele vrienden telt en het beste aandenken heeft achtergelaten. Mgr Cartuyvels heeft er aan gehouden zelf het puik der Belgische jeugd aan den H. Vader voor te stellen. Het comiteit der beêvaart staat onder het voorzitterschap van M. Emiel Vroo- nen, provinciaal raadsheer en M. Cyriel Van Overbergh, advocaat, met M.Armaud Tniery, advokaat.als algemeen sekretaris. De Belgische bedevaarders verblijven in het Hotel de Rome op het Corso, het welk door de zorgen der eigenaars, M Giuseppo Silenzi, een der schoonste slichten van Italië geworden is. Alvorens in de eeuwige stad aan te ko men, hebben de Belgische bedevaarders onder het geleide van Mgr Cartuyvels reeds de heiligdommen bezocht van Mi* laan, Venetië, Padua, Bologna, Florencié en Assise. Allen genieten de beste gezondheid zijn zeer voldaan over hun verblijf Italië. Zij blijven eene week te Rome, zullen het geluk hebben door den H. Va der ontvangen te worden en zijne mis bij ie wonen. Daarna keeren zij langs;Pisia en Genua, Milaan, de St. Gothardlijn en Zwitserland naar hun vaderland terug. Wij zijn gelukkig hen alleu welkom wenschen in de Eeuwige Stad.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2