Een en ander. Nieuw Hospitaal. Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. "VI/at twee letters ver mogen. Een arm schoolmeester, uit eene Hollandsche gemeente, ontving eenige maanden geleden eene depeche uit China, waar zijn oom vele jaren ge leden naartoe gereisd was. Die depeche luidde Oncle mort miliionnaire. De onderwijzer, wiens toestand al niet heel schitterend was, stond als verstomd, zijn oom stierf miliionnaire en hij was, dit wist hij, eenig erfgenaam. Met de depeche in de hand doorliep hij het dorp men deed eene omhaling en bracht geld genoeg hijeen voor eene reis naar Shang-Hai, van waar de depeche verzonden was. Hij zou bij zijne terug komst alles dubbel en dik teruggeven Gedurende zijne afwezigheid maakte men alles tot eene feestelijke ontvangst Doch wie schildert de verbazing zijner dorpsgenooten, toen de man over eenige dagen armer dan ooit terug kwam. Te Shaug-Ha'i had meu hem te verstaan gegeven dat de twee letters 11, door den telegrafist in de depeche waren gezet in plaats van de letters SS. Het moest zijn missionnaire. Nog ééne. De vrije liberale meisjesschool van Florenville, zoo iets in denaard der vrijdenkersschool van Sint Amandsberg, is {gesloten uil hoofde van geldgebrek. Het is de eerste vrije geuzenschool niet die sterft van Anne-Mie, anders gezegd van bloedeloosheid. Nog onlangs hebben wij hetzelfde gezien op Meuleslede. Ipdien de vrijdenkersschool van den Berg liet langer uithoudt, 't is dank aan de ondersteuning van eenige plaatselijke hoogmoedigen, die er een middel in zien om hunne politieke plannen te doen zege pralen. 't Is ongetwijfeld niet met de bijdragen één frank per man van zekere Gentsche gemeenteraadsleden, dal die kweekschool van socialisten het leven houdt. Over 't algemeen zijn de liberalon edel moedig zoolang zij de middelen uit de Staats- of Gemeentekas kunnen halen. Wat .hun eigen geldkoffer betreft, dat 'blijft zorgvuldig gesloten. (Fondsenblad). (Men verzoekt ons het volgende ver slag te willen meêdeelen.) Verslag door den heer Doktor FRANS CLAUS, Gemeenteraadslid, aangeboden aan de bijzondere Kommissie door den Stedelijken Raad aangesteld voor het onderzoek van de zaak der oprichting van een nieuw Hospitaal. mijnheer en, Wij zijn door den Gemeenteraad als raadgevende Kommissie aangesteld,om de goede, de gezonde, de echte plaats op te zoeken en aan te duiden, tot het oprech ten van een Nieuw Hospitaal, Onge- neesbaren- en Moederhuis. Onze huidige gebouwen, tot bovenge noemde diensten bestemd, zijn te eng, slecht gelegen en onder menigvuldig oogpunt onvoldoende, ja, zelfs hoogst gevaarlijk. Zulks wierd, onder andere, onwederlegbaar bewezen, in den schoot der Plaatselijke Geneeskundige Kom missie, ten jare 1884. De redetwist be sloeg verscheidene zittingen. In den grond, moest men het onmisbaar ééns zijn over de slechte en betreurenswaar dige voorwaarden van Stadshospitaal. Maar.... de groote beweegkracht, het geld, ontbrak om een nieuw, goed en ge zond Hospitaal op te bouwen eu de zaak, na een oustuimigen strijd te heb ben verwekt, sliep helaas zachtjes in... Met spijt, zag men een beklagenswaardi- gen toestand voortduren. Bij 't begin van dees jaar, ter gelegenheid eener vraag van onze Godshuizen om het Ongenees- baren-huis te mogen vergrooten, kwam de hygiënische kwestie onzer ziekenhui zen voor goed te berde in den Gemeen teraad. Zij werd nogmaals van nabij be studeerd, door bijzondere kommissiën ge keerd, gedraaid eo gewikt en gewogen... En, openhertig, plechtig riep men uit, dat alle verbeteringkosten nutteloos en af te keuren warenen hetprojekt van nieuwe, ruime, gezonde gebouwen rees nu over heerlijk op. Gelukkiglijk hadden wij nu voor bestierder van stads-geldmidde- len, een man wiens iever en vlijt voor verfraaiing, gezondmaking onzer stad, voor behulpzaamheid aan lijdenden en ongelukkigen zich niet laten zoeken. Mijnheer Leo Gheerae.rdls vond en ont wikkelde een plan van geldwezen, dat ons toelaten zou, niet alleen de ver fraaiing en bevoordeeliging der Stad zelve daar te stellen, maar al die schoone werken,.deze laatste jaren door 't katho liek Bestuur verricht, te bekroonen door een overheerlijk maar ook uiterst nood zakelijk werk van echte menscbenliefde van ware christelijke liefdadigheid. Hij aanvaarde hier den hartelijken dank welke steeds in de ziel der arme zieken voor hem opwellen zal. Het ontwerp van een Nieuw Zieken huis en Moederhuis was geboren. En liet wicht was eventjes kloek en struis, en toonde maar zoodra nu niet te willen sterven. Op de bewerking van den Finan- tie-Schepen betrouwende, namen Gods huizen en Gemeenteraad het edele voor stel aan en, van dan af, wedijveren bei de Besturen, om het schoone en noodige ontwerp te verwezenlijken. I Daarom ook, Mijnheeren, zijn wij hier vandaag vergaderd, om met raad eu daad aari dit groote werk mede te helpen en wel bijzonderlijk om eene goede, ruime, gezonde plaats te zoeken, op dewelke de nieuwe en hygiënische Gestichten, korte lings uit den grond zullen rijzen. Om te dien einde, zooveel mogelijk,het mijne bij te dragen, vraag ik u de toela ting u eenige diesaangaande overdenkin gen mede te deelen, en durf daartoe uwe meest welwillende oplettendheid inroe pen. Alhoewel alle welkdanige woonhuizen in goede hygiënische voorwaarden be hoeven gebouwd te zijn, is er nochtans eene bijzondere woonplaats, welke onder hygiënisch oogpunt, bij uitstekendheid, alle die voorwaarden in zich vereenigen, moet. Inderdaad, zoolang hij daarin ver blijft, bevindt zich de mensch in vermin derden physiologischen toestand zijne uitwerpsels of drekstoffen, en tevens al de voorwerpen met hem in aanraking, zijn ten grootere deelo toch, vervoermid dels van ziekte verwekkende kiemen. Die woonplaats is hel HOSPITAAL. Een slecht gebouwd en slecht gehou den Hospitaal of Gasthuis, is de bron en oorsprong van talrijke en verschrik kelijke ziekten. Daarentegen is het alge meen herkend, dat de goed geplaatste Hospitalen, die met een de noodzakelijk vereischte voorwaarden van gezondheids leer bezitten, zooveel bijdragen tot de genezing, als de geneeskundige tusschen- komst zelve. Daarom ook, overal, heeft men pogingen aangewend, om de grond regels daar te stellen, volgens dewelke het opbouwen en hot beslieren der Hos pitalen moet geschieden. Deze kunstleer is hedendaags in hare grondstelsels ge vestigd. De verschillen die men, bij het bezoeken van verscheidene onlangs goed ingerichte hospitalen aantreft, maken veeleer eene varianteuit. Men mag luidop zeggen, dat de kwestie van het gezonde Hospitaal, voordeelig aan de ge nezing der zieken, en de overdraging van besmettelijke ziekten belettende, den dag van heden is opgelost tot een punt dat aan de volmaaktheid rakend is. De eerste voorwaarde is eenen grond te kiezen ruim en uitgestrekt, gezond, droog, aan lucht en licht overvloedig ge naakbaar en genoegzaam verwijderd, om later in een min of meer volkrijk kwar tier niet te worden ingesloten, door het aangroeien der Stad. De tweede voor waarde is, de gebouwen op gezegden grond zoodanig en zoo wijd van elkaar te plaatsen, dat elke zieke uit de beschik baar gelatene plaats zooveel voordeel mogelijk, trekken kunne. Welke is dan, vraagt Michel Levy, (Hygiène publique et privée, 2° vol. p, 524) de best geschikte plaats, tot op- bouwen der Hospitalen De statistiek der overlijdens van degene midden der bevolkte sleden opgericht, bewijst ge- noegzaam hoe gevaarlijk deze ligging is. Alle hospitalen brengeneene samen- hooping van bevolking mede. Deze verwekt dan ook, onvermijdelijk op min olmeer hoogen graad, devererge- rende en barende ziekten-aansteking met al hare gevolgen, te weten ver- zwaring der ziekten buiten het Hospi- taal geboren, en ontwikkeling van bij- zondere kwalen, zooals typhuskoorts, kropziekte, bloedvloeiingen, wonden- verrotting, -roos, verzwering der won- den, enzGeeft dan in ruime maat alle goede voorwaarden aan het Hos- pitaal. Indien de lucht onvoldoende, indien de lucht slecht is, wat juist het- zelfde uitmaakt, dan zult gij door geen hoegenaamd middel, de sterfte in der- gelijk Hospitaal verminderen. De Hospitalen moeten dus gebouwd worden, verre van de samenhoopin- gen der bevolking, in den omtrek der steden, op halven wege der hellingen van gronden, om alzoo tegen uitwase- mingen van lage eu vochtige plaatsen bevrijd te zijn. -- En indien het onmo- gelijk ware, de hospitalen buiten de steden en verre van haar te bouwen dan toch zoeke men. in een weinig bevolkt kwartier, eene hooge, ruime en vrije ligging, verwijderd van fabrie- ken, van vestingen en wallen, van moerassen, slachthuizen, van den boord der rivieren, van de Kerkhoven, enz. Dat is te zeggen in juist tegen - overgestelde voorwaarden van deze, waarin ongelukkiglijk, maar al te veel onzer Hospitalen zich bevinden. (Vervolg bij naaste.) Aalst. Beieraar. Onze Stedelijke Raad heeft in zitting van maandag 11. den heer Karei De Metle, Beieraar der stad benoemd. A^alst. Gouden Bruiloft. Maan dag II., Verloren Maandag, vierden Karei Bombeeck en Francisca Van Nu/fel, werk lieden, wonende op den Geeraardsberg- schen steenweg, hun vijftigjarig huwe lijksfeest. Om 10 ure werd iu onze Sint-Martinus- kerk eene Mis van dankbaarheid gelezen welke de Jubilarissen met hunne kinde ren, kleinkinderen, verdere bloedverwan ten (een tachtigtal ongeveer) en geburen bijwoonden. De Jubilarissen werden in rijtuig naar de kerk en terug naar hunne woning gevoerd alle de familieleden en geburen in rang volgden het rijtuig. De huizen der wijk waren meestal bevlagd en des avonds was er verlich ting. Sottegem. Een slachtoffer van j het boulangism. Zaterdag morgend vond men op den ijzerenweg, op twee kilometers van de statie, lusschen de ki lometers 22 en 23, een welgekleeden heer liggen die van den trein "n. 687 ge vallen was. Hij was iu bezit van een reiskaartje van Rl sel naar Brussel. In zijnen val had hij zich erg gewond aan het hoold. De statieoverste van Sot- tegem ging den gekwetste om 8 ure ba len in het wachthuisje van den baan wachter waar men hem voorloopjg bad overgebracht. De gekwetste werd naar liet hospitaal overgebracht waar een doc- toor hem verzorgde. De gekwetste verklaarde van den trein gevallen te zijn daar hij het deurtje geo pend had om aan eene natuurlijke be hoefte te voldoen. Het volgende echter doet veronderstellen dat hij gepoogd heeft zich van het leven te brengen. Hij had meer dan 200 fr. op zich alsook koepons van den Franschen Noorden spoorweg en een uittreksel van een dag blad, waarin er spraak was van bet Neue Munster Tageblatt en van het boulangism Twee kaarten deden kennen wie hij was: Leo Gouriet. wonende te Parijs, boule vard de Strasbourg, 12, en is ondervoor zitter van de Ligue des Patriotes der Seine of is het geweest. Hij scheen kalm en onderworpen doch om drie ure namiddag bracht hij zich met een klein mes dertien steken toe in de richting van het hart. Men verbond zijne wonden en men bracht hem voor het oog dat hij zulks niet doen mocht. Dat was echter vruchteloos want een weinig later trok hij de verbindsels af eu heropende zijne wonden. Men deed hem dan het dwanglijf aan. Hij bracht eenige woorden uit welke deden verstaan dat hij meende vervolgd te zijn door eene onzichtbare politie of onzichtbare vijanden. Op ondervragingen weigerde hij te ant woorden. Men denkt dat men te doen heeft met een geval van waanzin sprui tende uit de politiek. Zijne vrouw is per telegraaf verwittigd geworden. Sedert zondag morgend wei gert hij te spreken. Zijn toestand blijft bedenkelijk. Godveerdegem.- Degen- darmen De Groote en Van Thielen, der brigade van Soltegem, zaten zondag aan tafel iu de woning van den burgemeester, toen eensklaps een vuurschot weerklonk eu eene lading schroot door het venster raam drong. De Groote werd erg aan het hoofd ge kwetst; de tweede gendarm en nog twee andere personen werden gewond door de glasscherven. Men heeft vermoedens op personen, die een half uur te voren tot de gendar men gezegd hadden Wij zullen u vin den, omdat zij in overtreding genomen waren van het politie-regleraent op de herbergen. De gendarmen hadden politie gedaan om de herbergen te doen sluiten. Het parket van Oudenaarde is met 2 wetsdoktors naar Sottegem gekomen, om een onderzoek in te stellen. De wonden der gekwetsten zijn gelukkig niet gevaar lijk, behalve die van De Groote, welke nog al erg zijn.Zijn hoofd draagt de eene wonde tegen de andere. Moord te Gent. Waarlijk de ver leden week zou wel de bloedige week mogen heeten. ten minste voor Gent. Eene nieuwe misdaad werd zaterdag ge pleegd; hopen wij dat de reeks nu voor goed zal ten einde zijn. De genaamde Marla-Theresia Bauwens 40 jaar oud, wonende Herderstraat, 33, die van haren man gescheiden leefde, is zaterdag, rond den middag, bij liet verla ten van de katoenfabriek van den heer Tollenaere, Drongenschen steenweg,aan gerand geworden door haren man, Jozef Vergauwen, 42 jaar, op logiest in de Mo- lenaarstege. Deze heeft haar verscheidene messte ken toegebracht in den hals en aan het hoofd; alhoewel hare wouden niet ge vaarlijk zijn, is zij na eene eerste verzor ging door doktoor Van Meenen naar het gasthuis overgebracht. De heer politiecommissaris Lombard was spoedig ter plaats, Vergauwen is ter beschikking van den prokureur des ko- nings gesteld. Hij is nog maar onlangs uit het gevang gekomen, waar hij eene maand straf had gedaan om zijne vrouw mishandeld en met den dood bedreigd te hebben. Sedert zijne straf had Vergauwen, bij genaamd den Argentijn in de Herbergen welke hij bezocht,dikwijls zijne doodsbe dreigingen herhaald en gezegd, dat hij maar zou tevreden zijn, als zijne vrouw dood was. Hel slachtoffer heeft een twintigtal steken en sneden, die wel erg zijn, maar haar leven niet in gevaar stellen. Het slachtoffer zou misschien den dood niet ontsnapt zijn, ware niet een brou wersgast onverschrokken op Vergauwen toegesprongen om hem zijn mes te ont rukken, waarin hij gelukte. De brouwers gast hield den misdadiger vast tot de komst der politie. Ons denkt dat die man verdient beloond te worden voor die daad van moed en zelfopoffering. Zinneloos geworden. Zaterdag morgend, rond 8 ure, waren de werklie van 't arsenaal te Gentbrugge, getuigen van een zonderling feit. De genaamde Domien S.., werkman, is plotseling zin neloos geworden. De ongelukkige moest als naar gewoonte het bureel reinigen, eensklaps nam hij den hoogen hoed van den depotoverste, zette dien op maakte zich vervolgens zwart, waarbij hij begon te dansen dat het een aard had. Maar weldra ging het tot razernij over hij sloeg, schopte en wierp met alles wat hij onder de handen kon krijgen. Zijne woede keerde zich dan tegen het bureel hij verbrijzelde alles tafels, stoe len, enz. Het taiëltapijt heeft hij vervol gens met zijne tanden in duizend stuk ken getrokken. Er zouden stellig ongelukken gebeurd zijn, waren er niet een zestal werklieden gekomen die den zinnelooze hebben kun nen binden om hem vervolgens per rijtuig maar het hospitaal te brengen. De genaamde Steenweg, wonende in de Damstraat, te Brussel, keerde zater dag nacht dronken huiswaarts. Op zijne slaapkamer gekomen, opende hij het ven ster om versche lucht in te ademen. Hij verloor 't evenwicht en viel op de straat, van eene hoogte van 12 meters. Voorbijgangers namen hem eenige mi nuten later op. De ongelukkige had den schedel geklo ven, en do twee beenen verbrijzeld. Men heeft hem oogenblikkelijk naar het St. Pietershospitaal gevoerd. Zijn toestand is wanhopig. Eene gansche reeks moorden. Tij dens de kermis te Rotselaar kregen ver scheidene personen twist in het koffie huis, In de Warande. V. de zoon van den patroon, wilde tus- scbenkomen. Een der ruziemakers brach- hem eenen steek toe met eenen ponjaard vervolgens stak hij eenen persoon, die aan eene tafel was ingesluimerd. De moordenaar verklaarde dat hij zijne broe ders in het gevang wilde vervoegen. Een jachtwaker van den burgermeester van Hauward, is donderdag morgend vermoord gevonden langsheen het bosch. Een inwoner van Tremeloo heeft eenen persoon derzellde gemeente, welke zijne peren wilde stelen, doodgeschoten. DUITSCHLAND. Het tweegevecht in Duitschland. Een afgevaardigde van het Center de graaf Sctimissing - Kerssenbrock wiens naam binst den Kulturkamp gemengd was in de kwestie der tweegevechten komt in Westfalen te sterven. De graaf haJ eene hevige redevoering uitgesproken tegen het tweegevecht in hei leger en tegen de hatelijke verplich ting voor de officieren, in tweegevecht te gaan als zij beroepen worden. Men deed hem opmerken dat zijne 2 zonen officieren in de lijfwacht, de meest aristokratieke troep van het duitsche le ger,hem voorzeker zouden verloochenen. Des anderendaags maakten de twee officieren eene verklaring openbaar in dewelke zij, evenals hun vader, het tweegevecht veroordeelden, en zegden dat zij zouden weigeren te vechten indien zij in tweegevecht beroepen worden. Denzelfden dag kregen de twee officie ren, die zich op bijzondere wijze onder scheiden hadden in den oorlog van 1870-71, op bevel van keizer Wilhelm I hun ontslag. Dat feit bewijst dat het militarism het zedelijk gevoel ontneemt, zelfs aan de vorsten die er zich op roemen kristen te zijn. De duitsche bladen, de dood van den graaf meldende, herinneren aan dat feit en prijzen den vader en de zonen die den edelen moed gehad hebben hunne loop baan aan hunne godsdienstige overtui ging te slachtofferen. SPANJE. Nog de overstroomingen. Omtrent het getal personen, die in den nacht van 12 september door de overstroomingen der Amarguillo zijn omgekomen, worden verschillige cijfers opgegeven. Een dagblad stelt het getal dooden op 1215, terwijl een ander verzekert dat het de 500 niet te boven gaal. De statistiek zal later wel het juiste cijfer bekend maken. Het getal verwoeste huizen te Consue- gra bedraagt, zegt men, 809. De meeste waren echter armoedige huisjes. De militaire overheid heeft te Con- suegra ovens gebouwd om brood te bakken. De ex-voorzitter der Kamer,M. Martos, die afgeveerdigde is van het district Orgaz, waartoe de diepbeproefde stad behoort,heeft een zijner zoons naar Con suegra gezonden, om geldelijke hulp aan de meest lijdenden te verleenen. Veertien personen zullen terechtstaan wegens het stelen van voorwerpen uit de puinhoopan en wegens het schenden van lijken, door ze te berooven- Het perscomiteit te Madrid heeft 5000 pesetas naarAlmeira gezonden. Laatst zijn nog vier huizen aldaar inge stort, die door het water ondermijnd waren. De studenten van Barcelona hebben reeds 14,000 pesetas verzameld. De openbare inschrijvingen breiden zich te Madrid eri in provinciën uit. De minister van binnenlandsche zaken is naar Almeira en Consuegra vertrok ken. Volgens telegrammen van Consuegra is de gezondheidstoestand uitmuntend. Levensmiddelen zijn er in overvloed. Al de lijken zijn begraven. Do Franciskaner monikken schatten het getal op duizend. De burgemeester van Consuegra begroot de aangerichte schaê op 12 millioen pese tas. ITALIË. Een erg geval. Fransche Pelgrims mishandeld.Men seint uil Rome Vrijdag, rond half een 's namiddags, bezochten een vijftigtal Fransche pel grims het Panthéon. Een pelgrim schreef op het boek der bezoekers welke dichtbij het graf van Viktor Emmanuel geplaatst is Dood aan Viktor EmmanuelEen andere schreef«Leve de Paus Koning» hierbij spuwde hij op het boek. Beiden werden aangehoudeu.Zij zullen aanstonds geoordeeld en naar de grens geleid wor. den. De pelgrims zijn geslagen en door d woedende menigte geworden. Een Franschraan die in een rijtuü voorbij reed werd gekwetst. Verscheidene betoogingmakers doorn liepen de stad en schuifelden achter d{ pelgrims. Vele pelgrims zijn van gevoelen dat dt twee mannen die zich op het' graf vat Viktor Emmanuel aan hoogergenoemdi daad overleverden niets anders zijn dai twiststokers. Bovenstaande werd overgeseind doo? de Agence Havas, doch een tweede tele gram, rechtstreeks uit Rome ontvangeu, verzekert daternoch gespuwen is gewor den op het register der bezoekers van he; Pantheon, noch dat er opgeschreven is Dood aan Viktor Emmanuel. Alleen is er door een Franschmano} gezegd boek geschreven Leve de Paw, Dit alleen is voldoende geweest, on eenige heethoofden tegen de pelgrims op te ruien. Een aantal oproerige artikels denzelf den dag in een drietal radikale bladet van Rome verschenen, en die het feit er; overdreven, droegen niet weinig bij oo het grauw tot betoogingen aan te zetten Talrijke groepen woeste Italianen heb- ben huilend, tierend, schuifelend en roe pend de straten der eeuwige stad door- looperi. Voor het Hotel de Rome en het HtAi Marini alvvaar de Fransche pelgrims ge logeerd zijn, kwamen de oproermaker! eene vijandige betooging houden. Zij dwongen zelfs de hotelhouders de Italiaansche vlag le hijschen. Drie personen zijn aangehouden. De bediening van de mis door dea Paus op den 29 September, was de in drukwekkendste plechtigheid die sinds de bezetting der hoofdstad door de Itali- anen in 1870, aldaar gezien werd. Eeni onafzienbare menigte was bijeenge stroomd, waaronder vele pelgrims uil verschillende landen; de pauselijke stoel was schitterend. De italiaansche pelgrims waren reedsge- zegend toen de fransche binnenkwamen, gevolgd door de Oostenrijsche, de Beier- sohe, de Bosnische, de Hongaarsche en de Spaansche. Toen zij binnentrokken, duizenden bij duizenden, hieven zij hel Oremus pro Pontifice aan en in zware et breede golven vervulde het gezang d: ruime gewelven van de kathedraal van St. Pieter. Een portret van Cesar Borgia. Prins Borghese heeft aan baron de Rothschild het portret verkocht van Cesare Borgia door Raphaël, hetwelk een der p was van zijne galerij. Rothschild heeft 600,000 fr. betaald voor dat portret. Om het gejammer der Romeinen, dm zeker niet zal achterblijven bij het verne men van dien verkoop te beletten, heeft de prins den Raphaël vervangen door vier schilderijen,welke zich tot nu toe in zijne bijzondere vertrekken bevonden een werk uit de jeugd van Lotto, eene Krui siging van Fiorenzo di Lorenzo, een H. Stefanus van Francia en eene Madon na van Lorenzo di Credi. AMERIKA. Een ondernemer van schipbreuken. —Dj Amerikanen hebben eene nieuwe soort van sport uitgevonden. In de badplaats Bar Harbor namelijk, heeft een gewezen zeekapitein eenige oude booten gekocht, waarmeê hij schipbreuken inricht. Hij gaat met een der booten in volle zee en stuurt het vaartuig dan op den terugweg op eene klip. En die liefhebberij brengl hem heel veel geld op, want iedereen, die mee gaat, betaalt daarvoor; boven dien wijst de kapitein vooraf de plaats van de schipbreuk aan hem, die daarvoor een dollar betalen wil. Voor de schipbreukelingen worden reddingsmiddelen gereed gehouden.maar dit verhindert niet, dat er toch wel eens ongelukken gebeuren. Evenwel zijn er natuurlijk velen, die door het denkbeeli van gevaar worden aangetrokken en er geerne een paar dollars en een nat pat voor over hebben om ook eens schip breuk te lijden. GEZONDHEID AAN ALLEN eruggegeven zonder Medeciinen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spjjsvert* ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,u hartklopping, slijmerighhedei- brakingen, spuwingen, afgaDg, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiii geputlieid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lcver, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bjj het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, t In bovendien het voedsel bjj uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. 100,000 genezingen jaarlijks er onder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- ban, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, slechte spjjsverteering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. 09,625. Avignon 18 April 1876. —De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken,

De Denderbode | 1891 | | pagina 2