DE SPION. Politieke toestand te AALST. Een Liedeken van plaisance. Volle Aflaat Kaatsspel Club XXX Allerhande nieuws. Het is onbetwisbaar dat de oude libe rale partij zichtbaar om zeep gaat. Hier te Aalst vooral ligt het liberale kraam deerlijk ten gronde geslagen. De liberale Associatie is gevallen om niet meer op te staan. Het Komiteit heeft zijn ontslag genomen en niemand wil optreden om het te vervangen 't is een leger zonder opperhoolden dat onbe twistbaar moet verbrokkelen. Die toe stand wordt toegeschreven aan de hou ding der radikalen en vooruitstrevers met wien het leven voor de behoudsge- ziuden onmogelijk is geworden. Een zeker deel onzer Aalstersche libe ralen zijn tot het radikalismus overge gaan en verbroederen reeds met de soci alisten. Die verbroedering valt niet te loochenen, want, hebben wij niet gezien dat zij hun lokaal bereidwillig afstonden aan Vooruit van Gent en de Maralskring van Ledeberg om hier feesten te geven en voordrachten te houden? Nog meer, zagen wij Vooruit ook niet de opening der winterfeesten aankondi gen van den liberalen Werkmanskring, Vooruitgang door 'f Werk En Dendergalm Blijkt het uit tal rijke artikels van dit bladje niet dat radi kalen en socialisten alhier gelijk elders bondgenoten zijn De liberale partij is hier dus deerlijk verbrokkeld. De behoudsgezinde liberalen, 't is te zeggen, dezen welke onze hedendaagsche instellingen willen bewaren, zijn hier te Aalst niet talrijk genoeg om bij de kiezin gen optelreden. Indien zij behoudsgezin- den willen blijven, zullen zij zich met ons, katholieken,moeten vereenigen, en met ons den strijd voeren tegen den gemeenen vijand. Zoo verre staan de politieke zaken hier te Aalst en dat op 't oogenblik dat de ka tholieken, de behoudsgezinden, de 25e Verjaring vieren van hunnen roemrijken zegepraal in de Gemcentekiezing van 30 October 4866. In zulke omstandigheden durft Dender galm stoutweg schrijven Dat de Bokke- partij luide feeste. zij zingt haar doodslted. De liberale associatie heeft reeds sedert verscheiden maanden haren zwanenzang gezongen en pas maar op, Dendergalm, kortelings zou het wel uwe beurt kunnen worden, want men verzekert ons dat gij hoogst gevaarlijk aan Anne-Mie lijdt. Uet volgende Lied komt ons door een vriedenhand, ter gelegenheid van de Hokkenfeest, met verzoek van inlas- sching, toegezonden te wordeu Wijze Fan den Koekoek. I. Waarom, o vrienden, vieren w'hier Een bok Waarom wordt zooveel eer gedaan, Als aan den leeuw der vrijheidsvaan, Den bok, den bok, don bok (bis.) II. 't Is vijf-en-twintig jaar geleên. O weè Ons Aalst droeg armoede in haar leên Gedwee 't Was armoê niet, 't was dwinglandij, Toen eensklaps sprong een redder bij, Een bok, een bok, een bok. (bis.) III. Hij was hun eeuwig tergen moê, Die bok Hij riep de liberalen toe Met wrok Uw rijk weze uit, gij moet van kant «'k Wil meester zijn in 'l Denderland,» Als bok, als bok, als bok.(bis.) IV. Het toornig woord vond wederklank Bij 't volk Men nam den bok uit nood en dank Als tolk. De Bokkenrijders sprongen op Zij sierden met een rank van hop Den bok, den bok,den bok. (bis.) V. 'k Wil er met mijn bijltje bij, Zei Byl i z'Onlzien ons in de slavernij Als dweil Ik wil noch dweil, noch slaaf zijn, ik;* i Maar vol van hoop en zonder schrik, Een bok, een bok, een bok. VI. Toen trok Mijnheer Adolf naar huis Zoo blij Als droeg hij 's Pausen eerekruis Op zij Zijn Denderbode moest gereed Hij zwoer daarin een trouwen eed Den bok, den bok, den bok. (bis.) VII. Do Dendeibode trok dan voort In 't land Hij vond voor pillen van zijn soort Kala<nt. Maar 't waren bitter pillen, dat, Want ja ze kwamen uit uw gat, O bok, o bok, o bok (bis.) VIII. 't Is vijf-en-twiutig jaar geleên Alreê Ons Aalst draagt welstand in haar leên, Hoezee De vrijheid heerscht met kristendeugd, En 't viert nu al vol eer en vreugd Den bok, den bok, den bok. (bis.) P. Cnudde. (i) Tijdgenooten zullen deze strophe verstaan aan jongeren zal ik echter zeg gen dat de stichter van den Denderbode eene bijzondere rubriek toewijdde, zijne Pillekens, aan de afranseling van zijne politieke tegenstrevers, die zijne bittere pillekens niet goed konden slikken. G. Z. J. C. A. J. M. J. F. C. C. in de kerk der Anne Claren Coletinnen. Ter gelegenheid der Gedurige Aanbid ding van het Allerheiligste Sacrament des Autaars, Zondag 23 October. Orde der Goddelijke diensten 's Morgens, ten 6 ure, de eerste Mis. 's Namiddags, ten 3 ure, Lof met Te Deum. 25evervolg. X. DREIGEND GEVAAR. Toen men zich van Jenkins gevaarlijk bijzijn ontlast had, zulteden de twee booten forsch met roeien do. r, cn hadden zij weldra liet midden der rivier weder bereikt. Kerst hoorde men nog het geschreeuw van moord 1 wecrg3imcn, daarna weid alles wederom stil. Toen Jenkins zog dat zijn schreeuwen niets mocht batcD, begon bij over het gevaarvolle van zijn toestand 11a tc denken, cn hij oordeelde het dus voorzichtig zijne woede voor het oogenblik maar te verkroppen. Is het niet wreed hem zoo alleen achter te la ten vroeg Maude, welke gedurende dit tooneel 2ich niet had vertooud. Zal hij nu niet moeten om. komen Och, wees maar met bezorgd voor here, ant woordde men haar, hij zal binnen kort wcér in de kolonie zijn.cn als wij hem bij ons hadden gehou den dan zouden wij morgen vroeg, bij het opgaan der zon, op ccne andere plaats gelegen hebben. Dank God, dat wij van bem af zijn. Esplanadeplein. ZONDAG 25 OCTOBER 1891. GROOTE BESLISSING. Om 11/2 ure namiddag. Audegem (Van Ieghem) tegen Thollem- beek (Van Ouderlingen.,) Botermarkt. Heden zaterdag werden 880 klonten boter ter merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 6151 kilogr. Beiaard. Bij het ter pers leg gen vernemen wij dat onze nieuwe beie raar zich heden zaterdag om zeven ure 's avond voor de eerste maal zal laten hooien. Hij zal beginnen met het Vader- lannsche lied La Brabanconne, klingelen en verder nog andere arias, waarbij de marsch van den heer F. L. Vanden Bogaerde. Morgen Zondag om 10 4/2 ure zal de Mis van Dankbaarheid en Te Deum door beiaard geklingel aangekondigd worden. De hoop dat onze beieraar tergelegen heid onzer Bokkenfeesien eene trioraf- inarsch zou klingelen,in ons nummer van Donderdag uitgedrukt* zal dus verwezen lijkt worden. $W[^Wij roepen de aandacht in op het programma der feestelijk heden aan 't hoold onzes blads. Er zijn veranderingen toegebracht aan de maat regelen betrekkelijk den Lichtsloet. I.uisterrijkAvondfeest gegeven door de Ileeren Meesters der Zondagschool, ten profijte van de kinde ren der school, op Maandag 26 October 1891, om 6 ure 's avonds stipt in het lo kaal des katholieken Werkmanskrings: Korie Zoutstraat. Ingang 25 centiemen. Maar hij heeft ons bedreigd Wel, Maude, dat is juist het aardigste van de grap. Hij heeft ons bedreigd I Peter Jenkins is er de man wel naar om die bedreigiugen ten uitvoer tc brengen. Maude antwoordde bier niet op, zij ging naar haar vertrekje cn dacht lang na over hetgeen er gebeurd was zij dacht misschien min - der aan Peter Jenkins dan aan Monowano's zon derliugc verschijning. Zij hadden zoo slil mogelijk de kolonie verlaten, in de meening dat deze Indi aan op dat oogenblik ver in de bosschen was, cu daar komt hij eeusklaps, midden in den nachl. naast de booten zwemmen cn verwijdert zich even geheimzinnig. Doch voor hij heenging had hij onbegrijpelijke woorden gesproken, die grootc onheilen voorspelden. Deze woorden waren haar niet ontgaan, cn zij wist dat het geen praatjes wa ren. Zij kon eene gedachte aan verraad niet onder drukken. Het geheimzinnig waas, dat den Indiaan omgaf, was volgens haar slechts een middel 0111 e geheimzinnig plan tegen de kolonie ten uitvoer brengen. Ziju raad om cr uaor terug tc keeren, kwam baar verdacht voor. Hij wist dat men eene ontzaglijke bende wilden achter zich had gelatci en ongetwijfeld ware het cenc zeer stoutmoedige daad geweest, hen opnieuw voorbij te trekken. Het kostte Maude Buriand veel, om zulk een denk beeld op te vatten van hem, voor wien zij zooveel liefde had gekoesterd, doch de taal van verstandige ervaren mannen noodzaakte baar cr toe. Haar Wij roepen de aandacht in van het publiek op valsche vijffrankstukken, die men tracht in omloop te brengen. Zij zijn van lood en verzilverd en goed nage maakt. Men heelt er ons een getoond met de beeltenis van Louis-Philippe en het jaar 1845. Gysegem. Zondag 25 Octo ber aanst. zal Mgr. Van den Berghe, in de parochiale, kerk van Gysegem, het II. Doopsel toedienen aan den jeugdigen Makwama, oud 6 jaar en aan den jeugdi gen prins Mavambo van Kimpamballa, twee Congoleezen welke in 't Geslicht van den H. Aloysius, bestierd door den E. II. Van Impe, worden opgevoed. Maandag avond rond 7 ure, is er te Grootenberge (bij Zottegem) brand ont staan in het hof, toebehoorende aan Eug. Van Melckebeke en door hem bewoond. De stallingen en schuur, geheel de oogst alsook een tilbury, zijn vernield. Met de hulp der gebureri, heelt men het huis kunnen bevrijden. De schade is nog al groot. Volgens geruchten wordt de brand aan kwaadwilligheid toegeschreven. Het Gentsch tramway schandaal. Ziehier nadere inlichtingen over de be sprokene ontvreemdingen. De bestuurraad der tramway-maat- schappij is niet onmiddellijk overtuigd kunnen worden van de plichtigheid des verdachten. Verwittigd door den boekhouder der tramway-maalschappij. die 's zondags naar Brussel was gegaan om de beheer ders dezer maatschappij te spreken, en hun, met bewijzen in de hand, te over- tuigeu dat er ontvreemdingen waren ge pleegd, werd de beschuldigde, woensdag dus drie dagen nadien, near Bnussel ont boden door den afgeveerdigden beheer der. De beschuldigde, die het volle vertrou wen der beheerders genoot, wist de ge vallen, door den boekhouder aange klaagd, zoo goed te weerleggen en dien heer vau zijne onschuld te overtuigen, dat hij 's avonds terug naar Gent keerde in 't bezit der stukken, waarin hij be schuldigd werd. Twee dagen nadien, vrijdags, werd de boekhouder-aanklager door den raad van beheer ontslagen, zonder dal een tegen strijdig proefonderzoek werd gedaan. De beschuldigde werd zeil gelast den beschuldiger op straat te zetten. Daags nadien, zaterdags, verscheen het parket ter plaats en begon een onder zoek. Er worden den onttrouwen beambten twee feiten ten laste gelegd. De bijdragen van eenige abonnenten werd op het ontvangstenboek niet ge schreven en twee kasseiers, die hoege naamd niet bestonden, werden aauge- teekend, als winnende een paar honderd frank per maand. Op die wijze wist hij zich eene rente van 4 tot 5000 fr. per jaar te verzekeren. Tot nu toe weet men niet waar de voortvluchtige zich schuil houdt. (Fondsenblad.) Wie wel bemint, Kastijdt zijn kind. Die spreuk uit Van Alphens kinder versjes was door eene genlsche vrouw wat te veel naar de letter genomen. Dinsdag voormiddag, rond 44 ure, speelde een 45 tot föjarige jongen,Frans Moentjes. met een klein broerij'e of zus- terke in de Stoppelstraat. Hij liet echter hel kindje zitten en verwijderde zich. waarschijnlijk om met andere kinderen te gaan spelen. Zijne moeder, dit gewaar wordende, liep hem achterna met eenen bessemsteel sloeg naar hem, en trof hem op het hoofd, zoodat het bloed uit de wonde vloeide. Zij had nog een mes in de hand de jongen dreigde de vrouw er mee of vreesde de jongen ervoor wilde het haar afnemen. De vrouw trok hem het mes door de hand, zoodat de vingers van den jongen geheel doorsneden zijn. Men heelt hem naar het hospitaal over gebracht. Een boom in vollen bloei. Wan neer men uit Gent langs de Zuidstalie verlrekt, ziet men in een der talrijke werkmanshuisjes, wier kleine tuimjes langsheen de spoorbaan liggen, een ker senboom in vollen bloei, terwijl de twee of drie andere boompjes die naast hem staan, reeds geheel bladerloos zijn. In den hof van den heer L. Govaert, hoofdonderwijzer te Pelegem-bij-Deinze, is in dit jaar een struik Turksche tarwe gegroeid, die eenen wondertros draagt, bestaande uit 42 afzonderlijke trossen, waarvan 7 zeer volmaakt, en gansch be laden met(zijn geheel volwassen korrels. De middentros meet 22 centimeiers en de anderen 48 centimeters. Dit natuurwonder, dat elk die hel aan schouwt met verbazing slaat, is bij hoo- ger genoemden heer alle dagen te zien. Men weet dat de liberale gemeente besturen de spreuk In Vlaanderen Vlaamsch gewoonlijk over het hoofd 2ien.Zoo lezen wij in de Gazette van Gent. De gemeenteraad onzer stad moest eenen afdeelingsoverste benoemen voor den dienst der werken. Men zegt dat er een ingenieur is benoemd, die geen woord vlaamsch kent. En nochtans zal deze afdelingsoverste door den aard zelve zijner bediening met de bevolking gesta dig moeten in betrekking komen. 160 kilometers per bicycle. Zon dag aanstaande zal een wedstrijd per velocipede plaats hebbon, uitgaande van Brussel, om langs Antwerpen, Heren- thals en Leuven rond, naar Brussel terug te keeren. Deze weg zal in omtrent 40 uren afge legd worden, dus zal men eene gemid delde snelheid moeten aannemen van 46 kilometers per uur, iets wat niet overal mogelijk zal zijn. Immers, de weg langs de Willebroecksche vaart is zeer moeilijk, zelfs gevaarlijk, daar men op vele plaatsen slingeringen moet maken tusschen het water en de boomen, waar van daarenboven nog de wortels den grond ongelijk maken. De controleurs van den wedstrijd zul len zich bevinden 4e aan de brug van Boom 2e aan den Zwarten Leeuw (Zui derlei) te Antwerpen 3e aan de brug n°26 4e te Hnrenthals 5" te Aarschot 6e te Leuven (café Mathieu) 7* te Ter- vueren 8" te Gaoenendael9' in Ter- kamerenbosch. Eene oude zeventigjarige dame te Brussel is in hare woonkamer, stervend van honger gevonden, nadat zij in vier dagen niet geëten had. Een dokter deed haar een weinig vleesch nat inzwelgen cn dit schonk de arme oude eenige kracht terug. De vrouwen uit de buurt namen namen verder de zorg op zich en op dit oogenblik is zij buiten gevaar. Een drama in den Dierentuin te Ant werpen. Een schrikkelijk drama heeft dinsdag rond den middag plaats gehad in den Antwerpschen dierenduin. De bestuurraad had, sedert eenige da gen, besloten eenen zijner schoonste Atlasleeuwen te koppebn met eene over heerlijke leeuwin welke de dierentuin nog maar onlangs heelt aangekocht. Dinsdag dacht men het oogenblik ge komen te zijn om do twee dieren bij el kander te laten. In de laatste dagen, waren zij zeer kalm geweest en alles scheen naar wensch te zullen gaan. Ongelukkig zou men bitter teleurgesteld worden. Nauwelijks was de scheidingsdeur, die de twee leeuwenhokken van elkander deelt, geopend, of de leeuw en de leeu win werden, elkaar bemerkende, door schrik en vrees, maar tevens door woede aangegrepen. De leeuw gaf een sprong voorwaarts en liet een vervaarlijk gebrul hooren, de leeuwin van haren kante deinsde achter uit, toonde hare tanden en maakte eene beweging als was zij bereid haren heer en meester op het lijf te vliegen. De toeschouwers zagen op dit oogen blik wat er ging gebeuren, men liep rie ken, pinhaken en vleesch halen, doch te laat. De leeuw,zijne woede niet meer mees ter zijnde, had eenen wonderlijk hoogen sprong gemaakt en zich op den rug der leeuwin geworpen. Het schouwspel was angstwekkend. De klauwen der beide wilde dieren drongen in elkanders vleesch en, onder hel gehuil en gebrul der twee diervor- sten, gutste het bloed der worstelende dieren in het rond, de akeligheid van het tooneel werd nog vergroot door het ge brul der andere wilde dieren, die in het zelfde gebouw waren opgesloten. Het gehuil geleek een helscb gedruiscli dat de omstander met schrik beving en als liet ware onbeweeglijk aan den grond nagelde. Na eene korte worsteling van eene" minuut, lag de leeuwin levenloos ten gronde en de zegepralende leeuw rustte zegevierend op hel lijk zijner overwon nen koningin. De leeuw had zijne beide klauwen in de^'muil der leeuwin gestoken en haar kop en keel opengescheurd. Een schoenmaker, van St-Truiden. die nog een oud kistje van zijne over grootouders bezat, dacht dat het van geene weerde was, en begon het tot brandhout in stukken te slaan. Aan den kant van het slot gekomen, vielen er in eens zilveren en gouden muntstukken uit, allen met nog een goed leesbaar op schrift en over de 200 jaren oud. Kunt ge me niet een tand trekken Tandarts Zekerlijkt ga daar maar zitten, vadertje. Welke is liet die; goed, eu met één ruk wns de tand er uit. Hoeveel Twee frank maar voor jou. Wat, twee frank Dat is me veel te duur. Mijn barbier heeft me er ook eenen getrokken dat kostte maar een kwartjeendat was heel wat anders,hoor! Hij moest mij ten minste door zijnen heelen winkelsiepen eer hij den tand er uit bad Man (de kamer binnenstormende). Gauw, ga er dadelijk uit. Vrouw. Wat is er Het huis staat in brand en als wij een oogenblik aarzelen, verbranden wij. Gauw uw leven hangt er van af. Ja, ik kom oogenblikkelijk ik moet eerst even de kamer nog wat opschikken dat ze erwat fatsoenlijk uitziet als de pompiers komen. Want die vrouw van den kommandant is toch zulke kwatong 1 hart kiople hevig als zij dacht aan het nog af tc leggen gedeelte der reis. Zij voorzag een ongeluk; dit denkbeeld kon zij niet van zich afwerpen, en zij vond slechts kracht in het gebed, hetgeen zij tot Hem richtte, in wiens macht het stond hen tc be schermen. Zij bad nog toen de slaap hare oogen sloot. Toen zij wakker werd stond de zon reeds hoog aan den hemel en hel weder was prachtig. Aan heide zijden was de rivier met groote, weelderig bloeiende boomen omzoomd en het struikgewas hing neer in den irisschcn dauw. Er heersclitc eene diepe stilte, en liet liefelijke der eenzaamheid verspreidde zich in al zijne heer lijkheid. Hier cn daar liet eene opene plek hun een denkbeeld vormen van dc onmetelijke woes tenij, die zich voor hen uitstrekte. Eene menigte vogels vlogen hoven de vaartuigen, en hun vroo- lijk gefluit hoorde men cp den gchceicn oever. Maar niets behalve de tegenwoordigheid der reizigers, dat aan ccnig menschelijk wezen deed denken, trof het oog. De beschaving was over deze woestenij getrokken, zonder cr eenig spoor achter te laten, en echter was deze laodslrcek boschrjjk en dc bodem niet zeer dor. Niettemin wisten dc reizigers, dat er in het woud, dat zich om hen uitstrekte, zich veel men- scheiijkc wezens ophielden. De Iloodhniden door snuffelden hetbet afgaan van een karabijn cn liet gebak van den tomahawk stoorde menigmaal FRANKRIJK Een Maconniek huwelijk. De vrijmet selaars secte verbergt haar doel niet meer, namelijk den katholieken gods dienst door eenen anderen te vervangen De Rappel van Parijs bevat de beschrij ving eener huwelijksplechtigheid, vol trokken in den Grand Orient de France welke eenvoudig eene naaping is van het christen-huwelijk. De plechtigheid, welke gisteren in den Grand Orient voltrokken werd, on der het voorzitterschap van br. Edm. Lepelletier, bijgestaan door br. Lagache, lid van den raad der orde, was zoo een voudig dat het de vrijdenkers, die de vervanging van den ouden godsdienst door eenen nieuwen vreezen, geheel zal gerust stellen. De jonge echtgenooten defileeren, go- volgd van ouders en vrienden en verge zeld van hunne getuigen,onder het stalen gewelf. Zij zetten zich daarna op de voor hen gereedgemaakte zetels. Na eene aan spraak van den president werd 't woord gegeven aan br. Lagarigue, redenaar van de loge TEmancipatiou en Willemsens, in naam vau het maconniek weczenhuis. Daarop werd in naam der loge een over- groote bloemtuil geschonken aan de bruid, alsook eene berinneringsmedalie, geschenk van twee andere loges. Kleine bloemtuilen werder aan de dames gege ven. Alsdan gaf de president de ringen van de echtgenooten, die gewisseld wer den, en na dat de president de bruid in naam van al de loges der wereld omhelsd had, liep de plectigheid onder 't spelen eener huwelijksmarche ten einde. Deze plechtigheid heeft op de aanwe zigen een al te goeden indruk gemaakt, opdat het voorbeeld niet nagevolgd wor de. Het maconniek huwelijk is een zware slag voor de routine, het vooroordeel en het clericalism. Zooals men ziet,is de godsdienst,welke de loge wil invoeren, enkel eene dwaze naaping van bet katholicism. DUITSCHLAND. Voorzichtig met wapens. Het ongeluk kige dwaze spel met schietwapens, heeft dezer dagen te Hersfeld (Hessen) weêr een treurig ongeluk veroorzaakt. Een man wilde daar op de markt een geweer koopen. Hij nam er een op, be zag het en legde, daar hij meende dat het ongeladen was, schertsend aan op een troep spelende knapen. Daar klonk plot seling een schot. Een zevenjarige knaap viel dood neer an een andere jongen van de kalmte van deze bosichen. Een zacht koeltje rimpelde 't water, en een paar zeilen op eiken boot bracht ze zonder hulp van riemen snel voorwaarts eindelijk konden de man nen zich aan eenige rust overgeven. Sommigen sliepen, andereu praatten cn bewonderden het fraaie tooneel, dat zij voor oogen hadden. In dien frisschcn morgenstond lag eene opwekkende be koorlijkheid onwillekeurig geroeide men er den invloed van. Men vergat reeds den schrik van den nachl, iedereen was verheugd en vervuld met blijde hoop. Door den wind voortgestuwd, dreven dc booten snel voort. Des namiddags bemerkten zij een vaartuig, stroomopwaarts drijvende. Sommigen meenden eerst dat het Indianen waren, maar weldra zag men dat men met vrienden te doen had. Men nam op het vaartuig eene zekere onrust waar, maar bij na op hetzelfde oogenblik scheen de bemanning zich gerust te stellen, cn gaf een ongeduldig ver langen tc kennen om met hunne broeders to kun nen spreken. Niels dat twee vreemdelingen spoediger bijeen brengt dan de gedachte aan algemeen gevaar,maar het broederlijk gevoel is nog spoediger kenbaar, wanneer zij tol dezelfde natie behooren dan is hunne vriendschap inniger en duurzamer. Een oogenblik later dreven de drij vaartuigen naast elkauder, eu men sprak op de vriendschap- acht jaren werd zoo zwaar gekwetst, dat bij weldraoverleed.Verder werd een man zwaar gewond aan den arm an eene vrouw bekwam ernstige wonden in de zijde. Dwaze wedding. Te Iserlohn in eene herberg ging men weer eene van die dwaze weddingen aan die gewoonlijk slecht afloopen. Een jongeling hield slaande dat bij vijf minuten lang bier zou drinken, reebt- streeksch van de kraan. De wedding werd aangenomen en weldra lag hij on der de ton met den mond aan de kraan. In 't begin ging het goed, maar twee mi- ninuten later werd hij doodsbleek en bewusteloos. Men moest hem wegnemen en thans ligt hij doodelijk ziek tengevolge vau eene ontsteking in bet onderlijf. De Kroonprins. Het schijnt den kleinen duilschen kroonprins niet aan gevoel van eigenweerde te ontbreken. Het knaapje neemt iedere gelegenheid waar om zijne broerkens zijne meerder heid te laten gevoelen. Onlangs werd keizer Wilhem in zijn werk gestoort door het geschreeuw van de kinderen, dia in eene aangrenzende komer aan het speler, wareu. Hij deed toornig dp deur open en vroeg wat de reden was dat huilen. Wel, riep het veelbelovend despootje, ik heb hun eens laten voelen wie hier kroonprins is. Ze wilden mij niet ge hoorzamen. Best, mijn jongen, was het ant woord. maar nu zal ik u ook eens toonen wie hier keizer is. RUSLAND. De toestand. Berichten uit Odessa aan de Daily News melden, dat de voor uitzichten voor den volgenden oogst allerongunstigst zijn tengevolge der maandenlange droogte. De boeren laten het beploegen van bun land achterwege en de groote grondbezitters verklaren dat er geen winter tarweoogst zal zijn, wanneer er niet ten spoedigste regen komt. Inmiddels is de graan-uitvoer gestaakt In de pakhuizan liggen 440,000 quarters opgehoopt. De Duitschers koopen maïs op, welke in de plaats van rogge uitge voerd wordt. Volgens de Moskauer Zeitung loopt het gerucht, dat de uitvoer vangboekweit en gerst verboden zal worden. De Borsen Zeitung meldt echter dat het gerucht, als zou er plan bestaao tot het verbieden van den uitvoer van tarwe haver en aardappelen, ongegrond is wal tarwe betreft. Ook voor haver en aard- appelen is er voor het oogenblik nog niet tsebesloten, en in de regeeringskringen schijnt de meening veld te winnen dat het niet wenschelijk is den graauuitvoer te belemmeren, dewijl het doel, het da len der prijzen, er waarschijnlijk toch niet door bereikt zou worden. Moord op den spoortetg. Men schrijlt uit Warschow, dat een reiziger der 1' klas, groote grondbezitter van tegen Warschau, dinsdag avond ver- moerd en bestolen is geworden in zijn kompartiment, tijdens de reis van War schau naar Sosnowice. Volgens de inlichtingen door den trein- wachter gegeven, zou de misdaad begaan zijn door twee mannen die aan de statie van Piotirkow, het kompartiment van voornoemden heer waren binnengestapt en die verdwenen waren, na het plegen der misdaad. Men seint uit Riga, dat het gouver nementshotel en 400 huizen aldaar in brand staan. De bluschdienst is spoedig ingericht doch tot nu toe doet de brand felle vor dering. De schade is onberekenbaar. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 44 HUWELIJKEN. E. Muylaert, landb. met M. De Cock, land. C. Van Hauwermeiren, bez m. Waulbier, bez. J.Camu, kaaiw met J.Frauck, tw. A, Dc Waegeneer, houtz. m M. De Goet, dagl. M. De Gendt, smid, met M. Jacobs, naaister, OVERLIJDENS. C. Van Mossevelde, bed. 37 jaar, Scbaarb. 7 kinderen onder de 7 jaren. pc ijke wijze. De eerste vraag der nieuwaangeko- Dicnen was natuurlijk Hoe maken het de Indianen Ze zijn zeer onrustig, antwoordde Mordaunt, Den vorigen nacht hebben wij er eenen talrijken troep bemerkt. Als ge niet door hen gezien wordt, dan zijt gij de lastigste plaats door. En hoe maken zjj het naar den kant, dien wij opvaren. Daar is 't niet zuiver, antwoordde een der mannen op nadrukkelijken toon. Gij wordt van nacht bepaald aangevallen. llebhen zij u ook aangevallen Niet openlijk, omdat ze gezien hebben dat wij hen durfden afwachten, maar z|j hebben verschei dene keeren verraderlijk op ons geschoten. Wij hebben er ook een groot aantal gezien, die tus schen de boomen langs dc rivier slopen, zoodat wij aan ons aanzienlijk getal ons behoud te danken hebben. Meent gij dat zij ons niet ongehinderd zullen laten t Ik geloof stellig dat zij u zullen aanvallen, waarom ik u dc grootste omzichtigheid aanraad vooral is het noodig dat gij u door hen niet onver hoeds op het lijf laat rallen. Het zij zoo als wij het onderspit delven, zullen zij wel weten met wie zij te doen hebben gehad, wjj sterven met het zweerd in de vuist. Dan is uw vooruitzicht minder duister. Dc 30 Indianen durven geen gerecht beginnen doch draag zorg, dat zt u niet door list vangen. Wij zijQ gepraaid door lieden, welke ons te kennen gavcu, dut zij in nood waren, maar wij hebben ons niet opgehouden om te zien, of het waar was. De nacht zal, naar alle waarschijnlijkheid, even donker zijn als de hel, de Roodhuiden, die vreesachtig zijn, zullen zeker van de duisternis gebruik maken om u eene poets te spelen. Laat niemand gaan slapen, en roei behoedzaam door. Morgen vroeg, zooals ik u zeg, zult gij tot een gevecht in staat moeten zijn. Het spijt mij, dat gij eene vrouw bij u hebt. Juist om haar hebben wij deze reis onderno men anders zoude ik er niet lang over nadenken om met u terug te keeren. Als om de woorden van dezen vriend, die bun zooveel onheil voorspelden, meer nadruk bij tc zetten, veranderde bat weer plotseling. In plaats van uit denzelfden hoek te komen, blies de wind van alle kanten in de zeilen, die onbruikbaar cn afgonomen warden. AI kouder en kouder werd de lucht, en het gehuil van den storm weergalmde in het woud. In een oogenblik was dc hemel met zwarte wolken bedekt, die snel voorbij dreven dc vogels fladderden angstig rond. De golven bruisten onstuimig, en weldra was liet water met takken bedekt, die door den wind werden afge rukt. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1891 | | pagina 2