Kaatsspel Esplanade Groote Wedstrijd Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. Sin die niet te vrede met dat eerste schelmstuk nog bovendien den broeder van die ongelukkige, welke hem eene eerherstelling had gevraagd, in tweege vecht doodde. Br.*. Fontuinas is gevlucht om zich aan zijne al te wel verdiende straf te on trukken. Nu, de Fransche vrijmetselaars moe ten hem als een hunner beste en vol- maakste leden aanschouwcu om hem aan 't hoofd eener Logie te stellen... Neen, de liberalen verbergen hunne helden niet; zij vereeren, ze en verheffen ze tot in de wolken. Zondag avond, toen de zoo welgelukte Bokkenfeesten waren ten einde geloopen, zegde ons een vriend Wij durven wedden dat Dendergalm zondag schrijven zal dat het een ellendige fiasco is ge weest. En wij antwoordden c Kwade ge woonten zijn moeilijk om laten en wij mogen er ons dus aan verwachten. En inderdaad, Uendergalm van zondag 11. bekladt eene gansche kolom om zijne bitterste gal uit te braken, aan ziju ver kropte spijt lucht te geven en pogen ie doen gelooven dat de heugelijke Bokken feesten totaal zijn mislukt geweest. Al dat beleedigend en honend gewa- vel en gezeever van Dendergalm weder leggen ware, even als tegen een oven mond om 't meest willen gapen, zotte- mans werk. Immers "t vat heeft weêr eens uitgege ven wat het inhoudt, en van eene slin kende stokvischton kan men toch geen rozenwater tappen. Wat meer is, wij hoeven niet te doen uitschijnen hoe overheerlijk, hoe deftig en hoe geestdriftig de feesten zijn afge- loopen duizende onzer medeburgers die ze bijgewoond en gezien hebben, weten dat Dendergalm hier weêr eens door par tijhaat is aangedreven geweest om wetens en willens te liegen en te beleedigen. Maar laat ons eens onderzoeken of Dendergalm zich in zijn eigen gewavel geen duchtige kaakslag toediend. Om de waarheid getrouw te blijven, zegt hij, moeien wij zeggen dat het vuurwerk niet slecht was (wie zal het betalen en de markt de» avond» van volk krloel- de. Hel was een ellendige fiasco en des avonds krioelde liet op de markt van volk, dat, naar eigene bekentenis van Dender galm, aan de feestelijkheden deelnam. Knoop dat aaneen Maar er was geen geestdrift onder de menigte, bemerkt de liberale schrijvelaar. Omdat het katholiek publiek dal zich ter markt bevond zich deftig en waardig gedroeg en niet huilde, tierde en tem plate gelijk zeker liberaal volkske, was er geen geestdrift! Dus, volgens Dendergalm, moet men de beest spelen, of er is geen geest drift. Houd dien geestdrift voor u en uwe vrienden, jongen, ge zijt bedankt voor de pensen. iMaar nog meer en dit om te bewijzen wat vertrouwen de jannen die Dender' galm aaneenflanzen wel weerd zijn Tweede blad, tweede kolom, leest men gelijk wij het hooger aanhalen liet vuurwerk was niet slecht en des avonds krioelde de markt van volk. Dus 't valt nimmer te betwisten op de markt krioelde het van volk. Maar eene kolom daarneven, in 't ver slag over eene avondfeest ten lokale Concordia, medegedeeld door een wer kend lid, treft men 't volgende aan en weder trekken wij markt- waarts om het grrrroot vuurwerk en den grrrrooten stoet te zien van het Bokkenfeest. Op de markt is het onmogelijk door het volk te dringen er i» geen. Dus in de eene kolom krioelde het op de markt van volk en in de kolom daarneven was er geen volk. ter merkt, Stelt u voortaan eerst 't accoord "Wijsneuzen dan zult gij toch zoo leelijk den vuilen niet bakken Ziedaar de weerde van al 't gewavel en gezeever van Dendergalm Ons inzicht was hiermee onze bemer kingen te eindigen, doch om aan onze geachte medeburgers eens te laten oor- deelen welke opvoeding de schrijver van hooger bedoeld verslag genoten heeft, willen wij er nog 't volgende uil knip pen en gevolgd van eenen stoet van minstens zestig schreeuwers. Al deze godvruchtige mannen, vrouwen en kinderen, aangespoord door de dich terlijke opschriften, huilden bokken deuntjes en karamellenliedjes om de genezing te bekomen van hunnen deken. Niets wordt nog door de liberale socia listische persschavuiten geëeibiedigd!... Zou men niet zeggen dat die schrijve laar in den afgebroken Radijzengang bet levenslicht zag Maar laat ons onze bemerkingen hier staken, en herhalen wij 't Vat geeft uit wat bel inhoudt Nog een bemerkingsken nogthans Dendergalm, vraagt Wie zal het vuur werk betalen 1 Het zijn wel de zaken van Dendergalm niet, maar wij zullen hem zeggen dat dezen het betaald hebben die ook de brooden aan onze arme medeburgers hebben gegund. Wij zullen er ook nog bijvoegen dat de algemeenc rekening der onkosten met een te kort sloot en dat de leden der inrichtende Commissie er voor gezorgd hebben. Wees dus zeer gerust, Dendergalm, 't peerd van de stad is sedert lang ver kocht; ge weet wel dat bruin peerd daar dat ten tijde der liberale heerschappij zoo schromelijk veel makrons binnenspeelde dat er nooit voorraad genoeg voorhanden was. Ten dien tijde mocht wen wel eens de vraag stellen Zou dit of dat soms niet in makrons... herschapen worden i M. Eeman, zegt Dendergalm, ver- klaart dat de liberalen 26 jaren zorg- vuldig de kiezerslijsten bewerkt heb- ben. Wat kaakslag voor Denderbode, roept hij uit, die zoo dikwijls geschreven heeft dat onze vrienden van dit nazicht niets kenden. Om in de strenge waarheid te blijven zou M. Eeman er moeten bijvoegen heb ben: op hunne manier. En inderdaad, 't was op hunne manier dat zij de kiezerslijsten nazagen.... Ge tuigen hiervan de vetkregene uitslagen. Dendergalm leidt uit de woorden van M. Eeman af, dat hij aan Den Denderbode eene logenstraffing heeft willen geven. Dat is, eenvoudig eene dwaze veronder stelling; M. Eeman weel zoowel dan wij welke dommigheden de beruchte kiesko- mi leitjes begaan hebben. Wij willen kortbondig zijn en verkla ren dat wij alles houden staan wal wij over de ezelarijen der liberale kieskomi- teiijes hebben geschreven en wij dagen U, Dendergalm, uit, er een enkel puntje te kunnen van wederleggen Die, ezela rijen zijn immers spreekwoordelijk ge worden Dendergalm schrijft verder nog Zoo men dit jaar het kieswerk niet gedaan heeft, dat heeft voor oorzaak onze overtuiging dat hel cijussielsel geleeld heelt. Maar waarom heeft de bediende of lie ver de reklamant van 't liberaal komi- teitje even als vroeger jaren, ten stad- huize een exemplaar van de kiezerlijsten gevraagd en niet afgehaald Het cijussielsel heeft geleefd, zegt gij. Wat weet ge daarvan?.... Weet ge wat stelsel de meerderheid der Kamers welke bij de herziening onzer Grondwet moet beslissen, zal aannemen Liberaal gewavel en gezeever weêr, Dendergalm! De rede waarom men het nazicht der kiezerlijsten op liberale manier heeft moe ten slaken is genoegzaam gekend. Wie weet niet dat de liberale Alliantie zoo niet ontbonden dan toch naar de knop pen is Er bestaat zelfs geen bestuur meer; niemand wil de bestuurders die zich terugtrokken vervangen. En daarbij Dendergalm,\olgens uwe eigene bekente nis, verbokkelt de liberale partij hier zoo geweldig dat gij er alarm over klept. De gematigde liberalen zegt gij, gaan naar de katholieke partij over.de anderen naar T socialismus, terwijl de overigegen hunne ziel voor geld,gelijk onder welken vorm,aan de katholieken verpassen. De belangen van 't liberalismus zijn hier thans toevertrouwd aan een rommel zoo van politieke springers die sleik naar 't socialismus overhellen, jannen zonder kennissen, zonder invloed en de rest, en die 't voorwerp zijn der zwanzerijen hun ner eigene vrienden. Ziedaar waarom men het nazicht der kiezerslijsten heeft laten varen Ziedaar, Dendergalm, eene partij die geleefd heeft Ziedaar wel onbetwistbaar eene partij wiens le- venslampje als een lichtmaadje is uitge- vonkt CLUB DE XXX. ten voordeele van de Arme ZONDAG 8 NOVEMBER 4891, om 2 ure namiddag, tusschen de 2 overwinnende partijen. Aalst, Spaens, tegen Thollembeek, Vanderhouderlinge. Hp" Zie Notarieële an- noneen op de 4C bladzijde. Koninklijke Harmo nie. Ter gelegenheid zijner naam feest hebben de werkende Leden onzer Koninklijke Harmonie aan den heer Senateur Charles Liénart, Ondervoor zitter, een aandenken willen schenken van de plezierreis naar Parijs, welke zij dezen zomer aan hem te danken hebben gehad. Dit aandenken bestaat in de por tretten in lichlteekening van den heer Liénart en van al de leden welke de ple- zierrijs raeê maakten, geplaatst in eene sierlijke gesneden vergulde lijst, 't ls een voortrelelijk stuk, in een woord, een meesterwerk 't welk de verwondering heeft verwekt van al wie het aanschouwd heeft. M. Van den Eynde, de overwinnaar van den velocipendenwedstrijd, te Brus sel, weigert den match, hem voorgesteld door M. Hautvasi, den winnaar van den tweeden prijs, aan te nemen. Vreeselijke ontdekking. Versmoor de de prooi der ratten geworden. Voor bijgangers zagen zaterdag morgend rond 9 ure in het kanaal der Groendreef te Brussel, eene vorralooze massa vlotten. De politie werd onmiddellijk verwittigd. Tien minuten later trok men uit het ka naal rechtover de Sportstraat het lijk op van eenen metser. Dit scheen ten minste tc blijken uit zijne kleeding. Dit was vreeselijk om aanschouwen. De ontbinding had het onkennelijk ge maakt, bovendien was het lichaam ge deeltelijk door ratten vernield. De knaag dieren hadden het bijzonder gemunt op het gdaat dan niets menschelijks meer aanbood. Men weet niet of men zich hier voor een ongeluk ol eenen zelfmoord bevindt. Een zonderling rijtuig werd zaterdag morgend op de Kruidtuinlaan te Brussel ontmoet eeu driewielig rijtuig, gevoerd door twee heeren die als stoker en ma chinist figureerden want dit rijtuig werd door stoom voortbewogen.Het reed stilletjes aan, de nog al sterke glooiing van de laan al,gevolgd door eene menigte huilende en tierende ketjes. Spoorwegongeval. Zaterdag mor gend om 4 ure, werd de tramwachter M., in de Noorderstatie te Brussel, door een nianceuvreerend lokomotiel omver ge worpen en de twee beenen boven de knie afgereden. De machinist had wel het ge vaar gezien, doch te laat, hij had den tijd uiet cm zijne machien in te houden. Het slachtoffer, wiens toestand wanhopend is, werd op eene berrie naar St. Jans- hospilaal gedragen. —.Een valsche prins Albreclit. Een onderzoek is door de overheid der krijgsschool geopend over de volgende feiten Eenige dagen geleden waren de leerlingen dier school naar Waterloo ge gaan, voor praktische studie; eeuigen besloteu, om eens ferm te lachen, dat een van hen de rol van prins Albreclit zou spelen; zij gingen eene hoeve binnen waar degene die de rol vervulde, door zijr.e makkers met grooten eerbied beje gend werd en waar allen lekker smulden. Als 't oogenblik van betalen daar was, gaf degene, dien men aan den boer als prins Albrecht had aangeduid, een nickel van 10 centiemen en trok er statig uit De pachter kon zijne oogen niet geloo ven. Nocntans over de zaak nadenkende, vond hij dat er iets moest achter zitten, en schreef aan den graaf van Vlaanderen. De daders van die kolossale klucht zouden het leelijk kunnen bekoopen. Peerden in den storm. Donderdag namiddag, meldt het Fondsenblad, is de stoomer Spindrift, kapitein Gilles, van Londen, te Gent aangekomen. Te Londen bad men, in houten stallin gen op het voordek, 13 peerden opgeh den. Deze peerden waren gedeeltelijk be stemd voor MM. Callaert en Tavernier, twee gekende peerdenkooplieden dezer stad. Op zijne reis, had de stoomer te kam pen met een allerslechtste weer.De wind zweepte de baren gevvildig in de hoogte en de boot werd gelijk eene nootscbelp heen en weer geslingerd. Door dit aanhoudend klimmen en dalen, rechts en links overhellen van den stoomer, vielen de peerden onophoude lijk omver dit maakte de arme dieren woedend en zij begonnen, met zooveel geweld te stampen en te slagen, dat de houten beschotten, die hen van elkander scheidden, aan splinters vlogen. Het stampen en slaan werd nu met meer hardnekkigheid voortgezet, want thans koelden de peerden hunne woede niet meer op houten planken en kepers, maar op hunne reismakkers. De man, die aangesteld was de peer den op te passen, durfde de arme dieren niet naderen. Toen nu de stoomer in kalm water kwam ging men zien wat er was voor gevallen. Men opende de stallingen en het bloed kwam er uitgestroomd. Vier peerden lagen tevenloos ten gronde uitgestrekt twee anderen leefden nog, doch lagen nevens elkander, met gebroken pooten en verbrijzelden kop. Een zevende peerd was zoo erg ge stampt en verminkt, dat men het, bij de aankomst van den stoomboot, heeft moeten afmaken. Van de 13 peerden zijn er dus 7 dood Ziedaar een peerdengevecht in zonder linge voorwaarden. Groole Brand. Dijnsdag mor gend, kort na zes ure, werd de stad Gent op den noordkant verlicht door eenen grooten vuurgloed. Er was brand uitgeborsten bij den heer La Rocque, graanhandelaar in den Ham. n. 23. Het vuur moet van in den nacht ge smeuld hebben, want toen de vlammen door het dak sloegen stonden de maga zijnen in gloed van onder tot boven. De pompiers zijn onmiddelijk ter plaats gesneld. Het gevaar is groot, want daar dichtbij zijn de ruime houtmagazijnen van den heer Cloostermans. Op de St-Jorisbrug, Steendam en Boo- de Toreuplaats was de hitte zoo groot dat de toeschouwers er voor moesten wijken ook vlogen de vuursprankels in menigte al over de huizen. De vlam, gedreven door den wind, die uit het Westen blies, lekte het dak der brouwerij Dierman, die groot gevaar liep. De pompiers beijveren zich om dit ge bouw te bevrijden. Om 6 3/4 ure komt nog een stoom spuit ter plaats. Ook komt eene brigade gendarmen aan die de toeschouwers op afstand houden. Gezien van op de Sl-Jorisbrug de magazijnen zijn ladgsheen de Beke gele gen heeft de brand een groolsch doch tevens akelig uitzicht. Om 7 ure waren e magazijnen reeds ten gronde afge brand, doch uit de puinen stijgen nog immer hooge vlammen op. Op het Steendam wordt men als he1 ware verblind door de asch die in over- groote hoeveelheid nedervalt. Eene breede rookwolk drijft boven de stad. De toren van het Belfort is als in dichten devel gehuld. Wij vernemen later dal ook de hout- magazijnen van den heer Cloostermans uur hebben gevat. De pompiers richtten nochtans spoedig eene lans op de vlam en doofden aldus dit begin van brand uit. Een scheepje met zemelen dat voor de brandende magazij nen lag, heeft men van bij den aanvang der ramp verder opgetrokken. Alweer een kerkdiefstal. 't Gaat goed in Antwerpen. Men zou zeggen dat de bende van 't Zoerselbosch haar hoofd kwartier hier iieeft opgeslagen. Men herinnert zich nog op welke stoutmoedige manier over anderhalf jaar dieven langs den kant van den St. Jan in St. Jacobskerk waren gekomen. Nu hebben zij het op dezelfde wijze langs de Lange Nieuwstraat gedaan. In den hoek naast de poort slaat een pissijn, daar opstappende zijn de dieven op den muur geklommen, hebben het ijzeren netwerk doorgesneden dat de ge schilderde raam beschut eu toeri een ge heel glas uitgekapt en dit, gelukkig zon der het te beschadigen opzij gezet. Door de opening zijn zij binnen op de kap van eenen biechtstoel gestapt en van daar was het hen niet moeielijk, om langs liet beeldhouwwerk naar beneden te komen. De kerksluiter had 's avonds te voren met zijnen hond de ronde in de kerk ge daan en, om 's morgends bij het openen spoepig licht te hebben, zijne lanteern laten staan bij de deur, langs waar hij moest binnenkomen. Dat was natuurlijk de dieven in de hand gewerkt. Bij het licht van de lanteern konden de dieven nu het Mariabeeld van zilverwerk, als kroonen, scepters, drui ventres, rozekrans, enz, berooven. De dieven stolen ook een gouden me daillon dat bijna onzichtbaar het beeld van hel H. Hart versierde, verbrijzelden de relikwieën van Antonius, stolen 5 of 6 ex-votos en braken drie offerblokken open; aan een vierde werden pogingen gedaan, doch zij gelukten hier niet in. Dat het dezelfde dieven waren,die over anderhalf jaar hier diefstal pleegden, wordt bewezen door het feit dat zij de offerblokken, die zij toen niet konden open krijgen, nu onaangeraakt lieten. Het was de kerksluiter, die de ont dekking van den diefstal deed, toen hij de lantaarn niet meer op hare plaats vond. Het deficit door den gevluchten gecretrris van Hautes-Wihéries gelaten bedraagt 50,000 fr. Het verlies is echter gedeeltelijk gedekt door het huis, dat hij bewoonde en door de koopwaren, die hij in het magazijn beeft. Het weldadigheids bureel verliest 700 fr. doch eene waar borg van 900 Ir. dekt dit verlies. Een notaris verliest 1000 fr. en de muziek maatschappij al wat zij bezat. Op jacht. De jacht brengt ons jaarlijks de schrikkelijkste gevolgen der onvoorzichtigheid van vele jagers. Nu weêr lezen wij dat de zoon van M Hauchamps, van Binche, die den weizak voor zijnen vader droeg, door een bosch- ke ging, terwijl een der jagers op den loer stond. Deze laatste zag de bladeren bewegen en, denkende dat er een reebok was, schoot en trof den ongelukkigon zoon. M. Hauchamps ontving de lading in de zijde en viel zwaar gewond neer. Men snelde hem ter hulp en geneesheeren werden geroepen, doch deze wanhopen den gekwetste in het leven te zullen behouden. De onvrijwillige oorzaak van dit onheil, een bijzondere vriend van het slachtoffer, verkeert in de grootste wanhoop. Tïst Lollepeer aan zijn zoon Beminde zoon, Den laatsten brief, waarin gij ons op nieuw geld vraagt, hebben wij niet ont vangen. Moeder zendt u eene nieuwe broek, gemaakt van een mijner oude. In den linkerzak zult gij een vijf franksluk vinden, dat u buiten mijne wete gezonden wordt. Gebruikt goed uw geld en leer wel, want zijt een ezel en ik ben Uw vader, Tist Lollepeer. P. S. Als gij nog om geld schrijft gelijk in uwen laatsten brief, moogt gij dat zoo vlakweg niet vragen, want ik ben fel doof en verschrik mij te hard als ik het lees. KERKELIJKE STATEN. De paus en den 2 oclober. Aan den Univers wordt uit Rome gemeld, dat de Paus een uitvoerig verhaal van hooge beteekeriis gereed heeft gemaakt van de gebeurtenissen te Rome op 2 october. Dit stuk zou reeds voor eenige dagen openbaar .gemaakt zijn, maar om diplo matieke redenen is de openbaarmaking uitgesteld. Het is eene onweerlegbare uiteenzetting van den oorsprong, het karakter en de beteekenis van de bedoel de gebeurtenissen. Leo XIII somt al de beleedigingen op, waaraan de 11. Stoel heeft bloot gestaan. Alles schijnt aan te duiden, dat de revo lutie in Italië besloten is den H. Stoel af te sluiten van de katholieke wereld. In elk geval zijn de gebeurtenissen van 2 october een overtuigend bewijs van de onmogelijkheid van hel samenzijn der twee souvereine machten te Rome. Tengevolge van dien nieuwen toestand zal de Paus, tot het uiterste gebracht, zich verplicht zien zoodanige maatrege len te nemen, als hij noodig zal achten om zijne onafhankelijkheid en de vrijheid der katholieke wereld te verzekeren. De openbaarmaking van dit stuk zal nu weldra plaats hebben. SPANJE. De kleine koning en de oude monnik. De dagbladen deelen de volgende episode mede uit de laatste reis naar Burgos van de koningin regentes van Spanje en de jonge koning Alfonso XIII. Bij het bezoek der koningin-regentes en hare kinderen aan het klooster van Milaflores, had een aandoenlijk incident plaats. De vorstin had per telegraaf aan den Paus gevraagd dat de moniken gedu rende haar bezoek voor eenige uren zou den ontslagen worden van hunnen eed van altijddurend stilzwijgen. Die gunst werd door den H. Vader toegestaan voor 4 uren. Een der oudste karthuizermonikeri, paler Juan, die 92 jaren telt, bemerkte den kleinen koning, nam hem in zijne armen en zegde tot de koningin Ik heb Carlos IV gekend en had nooit gedroomd lang genoeg te zullen leven om Alfonso XIII te zien.» De kleine vorst, eerst eeuigzins uil zijn lood gesla gen bij het zien van den ouderling, was echter spoedig op zijne duizend gemak ken en luisterde belangstellend naar den grijsaard. Zoon van edele koningen,zegde deze, dat God u in den weg der deugd geleide voor zijne glorie en den voorspoed van ons welbemind Spanje.Ik zal u niet meer zien. Weldra zullen mijne beenderen in het graf rusten en in T stof vergaan waaruit zij gekomen zijn. Herinner u de woorden van een ouderling. Wees een goed Spanjaard eu uwe onderdanen zul len u zegenen. Ik geef u mijnen zegen als een priester, die er zich elk oogenblik aan verwacht van het wereldtooueel te verdwijnen. Vaarwel, mijn zoon, en dat de hemel u bescherme De koningin-regentes, hevig ontroerd door de woorden van den ouden monik, kuste zijne handen en verzochi hem te bidden voor haar en hare familie. PEKZIE. De juweelen van den Shah. De kamer, waarin de juweelen van den Stiah van Perzië worden bewaard, is 20 voet lang en 14 voel breed. De daar geborgeu kleinooden worden op eene weerde van 180 h 200 millioen trank geschat. Men vindt er groote schalen, gevuld met peer- len, robijnen en smagraden. Vooral merkweerdig is de oude Perzi sche kroon, waarvan de uiterste versie ring een robijn is ter grootte van een kiekenei. Ook ecu gordel met edelge steenten, van een gewicht van 18 pond en twee sabelscheeden, van elk zes mil lioen frank weerde, trekken de aandacht. Er is voorts eene scheede, geheel met edelgesteenten bedekt, die allen de grootte hebben van een vingertop. Een turkoos van 3 tot 4 centimeters doorsnede, een honderdtal smarag met een bovenvlak van 1 3/4 centimeter, een andere, die de grootte heelt van eene walnoot, waarop de namen van al de vorsten ziju gegraveerd, in wier bezit de steen is geweest, zijn hoogst merkweer dig. Men viudt in de schatkamer van den Shah één perel van zeldzame grootte, die alleen op eene weerde van 7 ton gouds wordt geschat. GEZONDHEID AAN ALLEN eruggegeven zonder Medecijnenzonder purgalie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmecl, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte spijsvert- ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wranghedcn,u hartklopping, slijmerighbedei- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, teering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uili geputheid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bjj het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. ïOO.OOO genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. H. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin dc Bré- han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 63,476de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, sleehte spijsverteering maag- en zenuwpijnen,zwakheid en nachtelijk zweten N. 99,625. Avignon 18 April i876. De Reva lenta van Du Barry heelt mij op 6i jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geenc beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontklecden, met maagpij nen dag en nacht en akelige slaaploosheden. Tegen al e deze kwalen, waren alle remedien even krachte loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N. H Genezing N. 98,614. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuw prikkelingen en langmoedigheid alle di» kwalen zijn verdwenen onder den weldoenden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te EynanjasiFrankrijk.) N° 54,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra kingen. N° 46,270 M. Roberts van eene longver- teering, met hoest, spuwen, verstoptheid en doofheid van -25 jaren. N. 49,522 M. Baldwin, van de vol- komenstc uitputting, werkeloosheid der blaas en dei edematen ten gevolge van overdaad der jeugd. M. Gauthier, fe Luzarches van eene hardnekkige versioptheid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, vai longontsteking met bloedspuwing en hardnekkige! heest.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2