Land- en tuinbouw. Kaatsspel Esplanade Groote Wedstrijd Allerhande nieuws. lijker het is zelve van allergrootste noodzakelijkheid. Een machinist op den ijzerenweg, die geen onderscheid kan maken tusschen do groene ot roode signalen, kan oorzaak zijn van de wreedste ongelukken. Wie huivert er niet, bij het herdenken van 'l ijselijk ongeluk iu de statie van St- Mandé. 't Is doctor Libbrecht, oogmeester te Gent, die door het bestuur der spoorwe gen gelast is al de kandidaten, die een goed exaam hebben afgelegd, nopens het gezicht te onderzoeken. Dit geschiedt te Brussel, in de lokalen van het bestuur der spoorwegen. Het onderzoek of de oogen goed de kleuren onderscheiden, is geheel een voudig. Aan den kandidaat wordt een ge- heele bundel stalen vau gekleurde saai voorgelegd. Al de kleuren, en de ver- schilligc veranderingen in ieder kleur, zijn daarin samengemengeld. De kandi daat krijgt last al de groene of al de roö stalen uit te zoeken en op eenen hoop te leggen. Velen weten zeer goed de kleu ren te onderscheiden doch anderen kunnen daarmeê geenen weg sommige kunnen volstrekt niet onderscheiden tus schen groen en rood dan andere, meest deze van den buiten, kunnen wel het groen scheiden uit de andere kleuren, maar dolen als zij met het rood moeten beginnen. Oefening baat zeer weinig. M. Lib brecht, die bijzondere studiën over de oogen gedaan heeft te Berlijn, Weenen en Utrecht, en die veel ondervinding heeft, verklaart dal hij personen weet die het daltonisme hadden en die zich vier jaar lang hadden geoefend om onder scheid te kunnen maken tusschen rood en groen, zonder hierin eenen stap voor uit te zijn gegaan. Als het bestuur van den spoorweg on der zijne kandidaten-bedienden zulke personen aantreft, die anders bewijs ge geven hebben van de beste bekwaamheid dan worden deze te werk gesteld daar waar de gebrekelijkheid van het gezicht niet miskomt. Werk. der oude postze gels. Dinsdag was het juist een jaar geleden dat men te Sint-Truiden het plan opvatte, in den Congo een kristen dorp te stichten, door middel van ge bruikte postzegels, welke binst de 3 jaar moesten vergaard worden. 40 miljoen postzegels in drie jaar De onderneming was stout het wellukken scheen twijfelachtig, onmogelijk. Den 2 Februari was een komiteit inge richt en men begon propaganda te maken Daar er van dien dag tot 3 Novenber 1893, zijnde do sluiting van den vastge- stelden lijd, 1000 dagen zijn, moest men om die som te bereiken, eiken dag min stens 40,000 postzegels inzamelen Dit was veel en nochtans is men er in gelukt. Op beden is dit getal zelfs reeds overtroffen. Behalve zeer schoone en tevens zeld zame verzamelingen, is het komiteit reeds in 't bezit van H miljoen postzegels. Men mag dus met verzekering de toe komst inzien en zeggen dat, met de edelmoedige medewerking der talrijke beiftveraars, wier getal nog immer toe neemt, het inrichtend komiteit den 5 November 1893 de 40 miljoen postzegels zal bezitten en de som van 10,000 fr. zal kunnen verwezenlijken, welke noodig zijn lot slichting van het kristen dorp. De eer van dit .schoon ontwerp komt toe aan de kinderen der Maatschappij van den II. Johannes Berchmans, eene matig- heidsvereeniging voor de jeugd, werk dat door Z. Hoogw. den bisschop van Luik zoo warm werd aanbevolen. Thans houdt men zich bezig met het zoeken der noodige fondsen, om hun een lokaal te bouwen er zijn daar 30,000 fr. t.oe noodig. Indien alle beieveraars van het werk der oude postzegels hun stui vertje wilde storten aan deze maatschap pij, zouden zij in 1893, in het lokaal zelve der Maatschappij van den H. Joannes Berchmans, de tentoonstelling der post zegels kunnen zien, waaraan zij zoo breed hebben medegewerkt. Men zende de postzegels en de giften aan den eerw. heer Voncken, voorzitter van het komiteit en aan den eerw. heer Desonay, voorzitter van het lokaal. Ko miteil in het Groot Siminarie te Luik. De misdaden en wets overtredingen te l*ai*ij». De poliliekommissarissen der Fransche hoofdstad hebben eenigen tijd geleden bevel gekregew eene statistiek op te ma ken der misdaden en wetsovertredingen, welke sinds de laatste 10 jaar in hunne wijk plaats hadden. Thans is deze statistiek verschenen. In de wijk Montraartre beloopt het totaal tot 24,390 in de wijk der Enfants Rouges had men er 11,183 aan te stippen. Het middencijfer der misdaden en overtredingen is per wijk 1800'sjaars, Wanneer men dit getal vermenigvuldigt door de 80 wijken komt men lot het ver bazende cijfer van 144,000 misdaden per jaar, zonder de kleine zaken mede te rekenen. Komaan, franskiljons, den hoed af voor dit schoone Parijs. Ongetwijfeld staat gij in stomme be wondering voor dit Eden der Europee- sche beschaving. De prijs eener viool.— Een Stradivarius, die de dngteekening van 1715 draagt, is te Munich voor de ge ringe som van 16,625 frank verkocht. 't Is voor niet als men het beeft De fruitboomkweek. In een artikel van het landbouwblad la Belgiqtte Horticole el Agricole wordt ge zegd Ik heb aan M. Luycx, vrederechter te Halle, eenen boomgaard te Waanrode getoond die in 1886 de schoone som van 4300 fr. opgebracht heeft. Dit was de oogst enkel van 83 appelboomen die zelfs geene hectare grond bekleeden Ik stem toe dat zulks eene buitenge wone opbrengst was in 1880, maar de pachteres heeft nog aan M. Deudon d'Heysbroeck, die zelf groote aankwee- ker is, herhaald dat zij in zeven opvol gende oogsten voor 14,700 fr. appelen verkocht had. Sedert dien, voegde de verstandige pachteres er bij, hebben talrijke geburen er aan gehouden boomgaarden gelijk de mijne aan te leggen en 't is een geluk voor de streek. Inderdaad gij moet niet gelooven dat de nieuwe kweekerijen die ik in de ge buurte zie oprijzen mij mededinging aan doen, integendeel acht ik dal wij op die wijze een middenpunt van den fruithan del aanleggen, door de ernstige kooplie den in ons gewest te roepen. Bovendien hoemeer men planten zal, hoemeer de prijs zal afslaan. Hoe meer fruiten men voortbrengt, hoe meer dezelve zullen gezocht worden en hoe beter men ze zal betalen. Hedendaags zijn al de goede hofsteden omringd van uitgestrekte boomgaarden hedendaags is overal veel meer fruit en de prijs in plaats van te verminderen, slaat gestadig op door den gemakkelijken verkoop. Belgie bezit overigens groote uitwegen en elk jaar vermeerdert den uitvoer naar den vreemde. RECHTERLIJK KRON1JK. Maandag 16 en dijnsdag 17 november aanst. zullen voor het Hof van Assisen onzer provincie moeten verschijnen 1° L.-J. Van Hauwermeiren, oud 18 jaren 2* A. Van Hauwermeiren, oud 16 jaren, beide landbouwers te Gijsegem, beschul digd van moedermoord. De eerste zal verdedigd worden door M. O. Perrier, de tweede door M. O. Schellekens, advo- kateu te Dendermonde. De Courrier de Bruxelles geeft verslag over een proces dat hangende is tusschen de brusseiscke logie in de rue du Persil en den huurder van liet Lucashuis een eigendom der logie door lusschenper- soon. De huurder,die van zijn huurceel heeft moeten afzien, heeft zich niet te beroe men over les amies philanlropeswant hij zegt voor 60,000 fr. door hem benadeeld te zijn. De bemiddeling is mislukt en men zal pleiten, maar ziehier eenige woorden die goud weerd zijn M. S. (de huurder) heeft eene over eenkomst gehoopt, zegde hij, omdat wij vrijmetselaars zijn en dat vandaag niet meer de vrijmetselaars meester zijn, maar dat er recht is voor iedereen. Dat doet nadenken. Voor 1884 was het niet de justieie die meester was, maar... de vrijmetselaars Hm. hm D6 burgerlijke rechtbank van Luik beeft zekeren Strauss veroordeeld tot het betalen van 2500 fr. schadeloosstelling aan den eerw. heer pastoor Cartuyvels, om deze in zijn blad gelasterd te hebben. De eerw. heer Cartuyvels mag daaren boven het vonnis doen afkondigen in 4 dagbladen, tot een beloop van 800 fr. Strauss moet ook het vonnis in zijn eigen blad opnemen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. De E. H. J. Heynssens, bestuurder der Zusters van Liefde te Brussel, is pastoor benoemd van St-Jozef te Geut, CLUB DE XXX. ten voordeel© van de Arme ZONDAG 8 NOVEMBER 1891, om 11/2 ure namiddag, tusschen de 2 overwinnende partijen. Aalst, Spaens, stegen Thollembeek, Vanderhouderlinge. Zie ÏVotarioële an- noncen op de 4Le bladzijde. Botermarkt. Heden zaterdag werden 878 klonten buter Ier merkt ge bracht, wegende te samen ongeveer 7016 kilogr. Land van Riem. Heden zondag 8 November, zal 't zang, tooneel en letterkundig Gezelschap, eene eerste luisterrijke vertooning, ter stadsschouw burgzaal, geven. Wij laten bier 't programma volgen 't welk eenen hoogst aangenamen avond stond Iaat verhoopen 1. Lechantdesétudiantsmarch H.Witmeur 2. Het omgevallen Zoutvat, blijspel in een bedrijf 3. Petite Berceuse, A. Van Elewyck. 4. Het Badmeisje, tooneelspel met zang, in een bedrijf door De Meyer-Roelandts. 5. Estudiantina, wals E. Waldteufel. 6. De Stoel van Napoleon, blijspel met zang in een bedrijf door Nestor De Tiére. Bureel om 5 ure. Gordijn om 5 1/2 ure heel slipt. Prijzen der plaatsen. Benedenplaaisen le rang fr. 1,50 2° rang fr. 1,00. Bo- venplaatsen 1* rang, fr. 1,00 2e rang, fr. 0,50. Xieuw garenfriek. Het Fondsenblad van Gent en Het Handelsblad van Antwerpen, zeggen dat het vast be slist is dat alhier een nieuw garenfabriok gaat opgericht worden. De heeren Broockx en C°, de gekende Engelsche nijveraars, zouden gronden aangekocht hebben op 't grondgebied der gemeente Ilofstade, omtrent de herberg Den Keizer, aan de grensscheiding dezer gemeente met onze stad Aalst. Dat gerucht is hier meer dan een jaar en half verspreid en schijnt op niets ern stig te berusten. Personen die noglhans wel zouden moeten weten of er op de aangeduide plaats gronden verkocht zijn aan de Engelsche firma, weten van niets. Zoo verzekert men ons ten stelligste. Wij moeten er nog bijvoegen dat ook van over een jaar en half werd gezegd dat de gebouwen binnen de drij maanden zouden voltrokken wezen. Eene vraag tot afstand van 30 aren grond op de Hertshage, tot oprichting van een fabriek of magazijn is dezer dagen aan 't Stadsbestuur gedaan ge weest. Naar alle waarschijnelijkheid zal het voorzeker voor de Engelsche firma Broockx en C° niet wezen. Lede. Bij den heer Joannes De Cremer is gegroeid een monster van een prorikappel, wegende 55 pond, 1 meter 40 dik. De plant heeft zoo maar eene vrucht kunnen opbrengen. Het gouvernement heeft eene toe lage van 5000 fr. beloofd voor het inrich ten van een grooten velocipedenwed- strijd,welken het toekomende jaar tijdens de nationale feesten zal plaats hebben. Ziehier den voorloopigen wegwijzer Antwerpen (Vlaamsch Hoofd), Beveren, St-Nicolaas, Gent, Aalst, Brussel, Leu ven, Luik, de vallei der Ourthe, Roche- fort, Dinant, Hoei, Leuven, Tervueren, Brussel. M. de minister van spoorwegen heeft op straf van wegzending de post bedienden verboden de meeting bij te wonen, welke heden zondag te Brussel gehouden wordt, M. Willemaers, procureur des ko- nings, beveelt in eenen omzendbrief aan de commissarissen van politie, eenen on- verbiddelijken oorlog aan de souteneurs. Indien men geloof mag hechten aan de woorden van la Nation zou er spraak zijn, de zaak der diefstallen in hei stad huis van Brussel in den doofpot te stop pen. Eenige leveranciers, aan welke te veel betaald werd, hebben aangeboden terug te geven wat hun niet wettig toekomt. Voor Meeus is het zeer wel mogelijk dat er een bevel van niet vervolging wordt gegeven. Er zou dus zelfs niet eens een burgerlijk proces gevoerd worden. Groote diefstal van schilderijen te Brussd. In de Kleine Noordstraat wonen M. en Mej. de Meester, bioeder en zuster, in een hotel, dat rijk gègar- nierd is met schilderijen en allerhande kunstvoorwerpen. De eigenaars bewonen een buitengoed en een portier van zekeren ouüerdom en redelijk doof, bewaakt alleen het huis. Woensdag kwamen M. en Mej. de Meester terug te Brussel. Zij bemerkten dat vele schilderijen en ,<eene groote hoe veelheid zilverwerk verdwenen waren. M. de Meester vond in eenen hoek van een der salons nog eenige schilderijen en zilveren voorwerpen, ingepakt, alsom fneêgedragen te worden. Men zag dat de dieven voornemens wa ren dit alles te komen weghalen. De politie, richtte een hinderlaag iu, maar de dieven, zeker lont riekende, zijn niet meer teruggekeerd. De diefstal moet over eenige nachten zijn gebeurd de portier heeft niets ge hoord. Er is voor circa 80,000 fr. gesto len. Over eenige jaren heeft men ten na- deefe der zeilde eigenaars, iwee van de meestgekende kunstliefhebbers der hoofd stad, voor 300,000 fr. schilderijen gesto len. Verscheidene Brusselscbe duiven- liefhebbers dresseeren hunne gevleugelde reizigers op nachtelijke wedstrijden. Wat zonderling is, zegt de Indépendanceis dat de duiven, wanneer men des nachts de korven opent, in 't geheel niet opvlie gen. Men moot ze er met de hand uitne men en in de lucht werpen. Op eenen af stand van drie of vier mijlen van het hok, vinden zij dit zoo spoedig en zoo gemak kelijk als over dag. Gaat men echter ver der, dan blijven zij het opkomende dag licht afwachten. Woeste vrouw. Het huisgezin der echtgeuooten Van den B. woonachtig in de Steenstraat te Brussel, wordt veel door het slechte gedrag der vrouw ge stoord. De man, ofschoon aan eene vreeselijke ziekte lijdend, is een eerlijke en vlijtige werkman. De vrouw is eene verstookte geneverdrinkster. Wanneer Van den B. dinsdag avond te huis kwam, vond hij zijne vrouw dron ken ten gronde liggen. Hij maakte haar hierover eene opmerking, doch de vrouw welke schielijk woedend werd, greep een strijkijzer en bracht er haren man ver scheidene slagen mede toe op het hoofd. De arme zieke viel badend in zijn bloed ten gronde. Men heeft hem in eenen bedenkelijken toestand naar het hospitaal overgebracht, Een nijveraar van Anderlecht heelt belangrijke ontvreemdingen ontdekt, len zijnen nadeele gepleegd door eenen meestergast. Hij hield zijn boek in dub bel en schreef veel hooger dagloonen in, dan hij aan de werklieden betaalde. Ook de prijzen van sommige koopwaren, met welken aankoop hij gelast was, werden door hem merkelijk verhoogd. De ont vreemde sommen bedragen meer dan 50,060 fr. De plichtige is gevlucht. 'i Gebeurt nog al veel dat de boeren hunne boter rechtstreeks bij den koop man leveren iu de eene of andere herberg zonder die op de markt te stellen. Donderdag laatst liet aldus een boer zijne mand in eene herberg te Oudenaar de, wat alleen, terwijl hij eenige bood schappen ging doen, in afwachting dat de koopman haar zou ledigen. Als hij terug kwam, was de mand we?. Eene be hendige diefegge was er mede vertrok- kee, en had de boter reeds verkocht en geleverd. Gij kunt denken boe bedrukt de bestolene op zoek ging. De mand bevatte 16 kilos boter. Ecluer vond hij nog al gauw de ledige mand terug, die door de diefegge iu den brand was gelaten,terwijl zij met het geld was opgetrokken. Doch daardoor ook geraakte de politie, die spoedig verwittigd werd, nog al gauw op 't spoor, en de diefegge werd op den Einddries aangehouden. Zij was nog in 't bezit der ontvangen som, beloopei.de tot 40 fr. Proces-verbaal is opgemaakt. Boer- kens, opgepast Geknipt.Een kluchtig voorval had dinsdag avond plaats. Een dief was op de Kortrijkschestraat te Gent, iu eenen bak kerswinkel gedrongen.Nedergehurkt ach ter den toog, maakte hij zich bereid om de lade te ledigen, wanneer eene vrouw den winkel binnentrad. De dief, welke zijne koelbloedigheid niet verloor, vroeg aan de vrouw wat haar beliefde en stelde haar de gevraagde waar ter hand. De vrouw verwijderde zich doch deed bij haar vertrekken de bel rinkelen. Hola nu ging de dief het kwaad krijgen. Inder daad de bakker kwam voor en vond den dief nog achter den toog staan. Na den nieuwmodschen bakker eens duchtig het meel uit den frak te hebben geklopt, le verde men hem over aan de politie. Men meldt uit Zwijnaarde Zekere Constant De Wilde, werkman, heeft bij de laatste premietrekking der aandeelen van de stad Brussel het groote lot van 1 ('0,000 fr. gewonnen. Zeldzaamheid. Als een bewijs der groote vruchtbaarheid van het land van Waas dient gemeld te worden, dat de heer Emiel Van Pottelsberghe de la Pot- terie te Exaarde, een ramenas gewonnen heeft die het groot gewicht van ongeveer 4 kilos had. De stad Brugge geeft aan het land een schoon voorbeeld van vaderlands liefde. Den 14 november, patroonfeest des konings, zal gevierd worden met een Te Deum, wapenschouwing, fakkeltocht, verlichting, niet alleen van de offieieele, maar ook van de particuliere gebouwen. In den nacht van 30 op 31 October had in de gemeente Hoves-bij-Edingen eene dubbele moordpoging plaats, ge volgd van diefstal. De pleger en zijne me deplichtigen zijn thans aangehouden. Het is eene internationale bende leurders,die papier,pennen, naalden en anderen rom mel verkoopen. De een is een Rus, de tweede een Ootenrijker, de derde een Elzasser en de vierde een Luxemburger. Allen zijn naar de gevangenis van Bergen overgebracht. Hel opheffen van het huis te Hal. is naar wensch gelukt. Men heeft het onzaggelijkc gewicht, 640,000 kilos,drie- en-twintig centimeters hooger geplaatst. De muren hebben geene enkele berst gekregen. Het gebrek aan werk in de metaal nijverheden te Bergen, eene ware crisis, welke men doorworstelen moet, maakt dat vele koolmijnen ontzaggelijke stocks bezitten. De mijn van Noirchain heeft een stock van meer dan 1000 wagons, welke geene koopers vindt. Daar deze mijn niets voortbrengt dan fabriekkolen, zal men betere tijden moeten afwachten en voorloopig de mijn sluiten. Een kasteel in brand. Het schoon kasteel van den hertog de Fernand Nunez, te Dave, om zijne schilderachtige ligging gekend door al de toeristen die in de Maasvallei reisden, is door brand verwoest. Dit kasteel was het middenpunt van eene prachtige heerlijkheid, met toren tjes en kanteelen, dreven en bosschen. Over een vijftiental jaren zou er vol gens het zeggen der republiekeinsche bladen eene vergadering van bonapartis- ten gehouden zijn, hertog de Fernand Nunez zag zich verplicht dit gezegde te logenstraffen en dit maakte een einde aan de geruchten. De linkervleugel van dit gebouw is ge heel verwoest, doch de schilderijen en een gedeelte der meubelen werden gered. De gemeente Dave bezit geene brand spuit. De hertog eD zijne familie zijn naar Parijs vertrokken. Men denkt dat de brand ontslaan is door hel heel stoken der calorifère. De bezitters van eene lijsterjacht te Philippeville, waren sedert eenigen tijd niet weinig verontweerdigd, ziende dat de vogels die 's nachts in hunne strop pen gevangen werden,regelmatig 's mor- gends gestolen waren. Zij wilden den strooper afvangen en stelden zich op den loer. Niet lang duurde het of zij zagen den dief aankomen. Strop voor strop werd door hem geledigd. De jagers snel den toe en legden de hand op.hunnen jachtwachter. Men ziet van hier wat ge zicht deze trok. Er heeft te Luik eene schoone be tooging plaats gehad ter eere van den eerw. h. Cartuyvels, ter gelegenheid der veroordeeling van het gekend schimp- blad. FRANKRIJK Een lijk zonder hoofd. Woensdag voormiddag rond half twaal, ging M. Dierekx, bediende bij den meubelfabri kant Vacheresse, in de rue de Charonne, 27, in den kelder om er eene kist te halen. Het gedeelte van den kelder waar al dergelijke dingen geborgen worden, ligt ten eindevan een langen overwelfden gang. Toen hij aan het einde van den gang kwam bemerkte hij op den grond uitge strekt bet geheel naakte lijk van eenen man. Het deksel eener kist, dat op de borst was geplaatst en tegen den muur leunde, verborg het bovengedeelte van hei lichaam en het hoofd. M. Dierekx nam bei deksel weg en sprong verschrikt achteruit. Het hoofd was juist aan de schouders afgesneden. De bediende liep aanstonds terug naar boven om zijnen baas van zijne vreeselijke ontdekking te verwittigen. Men wilde hem eerst niet gelooven, maar eens in den gang afge daald was men spoedig overtuigd. Een voorbijgaande polilie-agent werd met het gebeurde in kennis gesteld en tiij ging spoedig den politie-commissaris de mandoodgevrozen was. verwittigen. Deze kwam, verge/eld van j ITAI IF zijnen secretaris, en na de eerste vast- stellingen seinde hij naar den prefect van politie. Het parket werd verwittigd en de prokureur der republiek gelaste den onderzoeksrechter, M. Atthalin, met het onderzoek der zaak. De magistraat, vergezeld van zijnen j met ketting, in een goud gevat peerlen halssnoer en eene gouden broche met peerlen ingepakt in een klein koffer. Op hare reis van Berlijn over Posen, zette de Dame baar koffer een oogenblik neer in de wachtzaal, 2C klas te Posen. Slechts een oogenblik verloor zij het uit oog en toen zij het wilde terugnemen was liet verdwenen. Een dief had van de gelegenheid gebruik gemaakt om er meê op den loop te gaan. Naar alle waarschijnlijkheid heeft deze den inhoud van het koffer gekend en had hij de dame reeds van Berlijn af ge volgd. De broche is verkocht aan zekeren Karl Hoffmand, door eenen zoogezegden handelsinspecteur Studzinski. Hij had volgens de verklaring van Hoffmann vele horlogies, kettingen «n ringen bij zich. Studzinski sprak gebroken duitseh. Men denkt dat bij lid is van eene interna tionale dievenbende. DoodgevrozenDat iemand in Oc tober dood vriest is zeker wel iets zeld zaams. Op den morgend van 1 november heeft men op den weg tusschen Sotern en Turhismuhle, den öOjarigen briefdrager Drumm van Nohfelden vinden dood lig gen. Uit liet onderzoek is gebleken dat Tweegevecht met messen. Donderdag heeft te Rome een Amerikaansch twee gevecht plaats gehad in de bosschen van la Rocca, tusschen den graaf Bertazzoli en den heer Galderoni. De twee tegenstrevers hebben met het griffier, begaf zich naar de rue de Charon- mes gevochten, totdat zij gansch uitgeput ne met M. Goron en M. Descouts, wets- waren beiden verloren overvloedig veel doktor. Volgens den geneesheer dagtee- bloed uit talrijke ernstige wonden, kent de dood van den nacht van maandag Hun loestaiKj is zeer erg men heeft tot dinsdag. De onthoofde lag op den llen naar iiel gasthuis overgebracht, rug, zijn linkerbeen was op zijn recht q0 re(jen van het tweegevecht was gesteund, de armen lagen neven liet eene persoonlijke zaak wellicht weder- hchaam en de handen waren toegenepen. om kwestie van eer! Geen spoor van verwonding was op het lijk,dal van eeu 20jarige jongeling scheen j noe Damaarscn ie zijn, te vinden. Dc beenen zijn mager, ZWITSERLAND maar de spieren der armen zeer ontwik- j keld. j Verbetering van het geneesmiddel De handen bewijzen dal hij zich met Koch. - De hoogleeraar Klebs, te Zurich, zwaar werk bezig hield. Volgens de ge- i maakt in de laatste aflevering der Medi- neeslieeren is hij eerst verworgd en dan j zinische Wochenschrift de belangrijke me- onthoofd. Verder bleek uit het onder- j dodeeling openbaar, dat de werkelijk zoek der plaatsen, dat de onbekende 1 gezuiverde tuberculine van Koch Klebs vermoord is in eenen kelder van M. Halt, j maakt er tuberculocidine van— geheel on- die sedert 15 October ongebruikt was. In schadelijk en nooit koortsverwekkeud is dien kelder, gelegen aan den ingang van en in korten tijd eene verbetering in den den gang rechts, vond men eene groote I toestand van lijders aan tuberculosis te- bloedplek.Daar het bloed op de flesschen i weegbrengt. Koorts en nachtelijk zweet was gespat, die zich daar bevonden, be sluit men daaruit dat de jongeling daar onthoofd is. De moordenaars,zij moeten met tweeëu geweest zijn, hebben alsdan het lijk ge houden op, de eetlust en het gewicht van het lichaam nemen toe, enz. Bij omstreeks dertig zieken, die Klebs met zijne tuberculodicine behandelde, beeft zich geen nadeelige nawerking ge bracht in den gang, waar liet zeer lang op«Mibaard. Klebs verklaart, dat de na- had kunnen liggen zonder ontdekt te j deelige stoffen in Koch's ruwe tuberculine worden. Om daar te komen moesten zij eerst trappen op dan weêr trappen algaan. Op al die trappen heeft men bloedsporen gevonden. Naast het lijk heeft men eenen riem en eene koord gevonden de riem behoorde ongetwijfeld aan het slachtoffer en met de koord -zal men hem denkelijk ver moord hebben. Men heeft in den kelder opsporingen gedaan om bet hoofd terug te vinden. Zij zijn echter vruchteloos gebleven. Het onderzoek der misdaad werd met die eerste vaststellingen begonnen. Voor eerst moeten de moordenaars in het huis bekend zijn, want men kan niet aanne men dat zij op goed geluk een huis zijn binnengedrongen om er hunne misdaad te plegen. Dat is zooveel te zekerder, daar het niet gemakkelijk is 's nachts in dat huis binnen te dringen. Hebben zij nu het slachtoffer elders vermoord en zijn zij het lijk daar komen verbergen, in de hoop dat tiet daar niet spoedig zou ontdekt worde? Dat is wei nig waarschijnlijk. Het vervoeren van een lijk in die zoo druk bezochte wijk, vooral op een maandag avond, is niet mogelijk. Ziehier wat waarschijnlijker is De moordenaars hebben hun slachtoffer onder een of ander voorwendsel in het huis der rue de Charonne gelokt zij hebben hem verworgd en, begrijpende dat, zoo bun slachtoffer herkend werd,zij zouden verdacht worden wegens de betrekkingen die zij er meê hadden, heb ben zij hem onthoofd. Wat hebbeu zij met het hoofd gedaan De politie is overtuigd dat zij het in de kleeren van den doode hebben gewikkeld en in de Seine geworpen, die niet verre van daar is. In alle geval is bet noodza kelijk zoo spoedig mogelijk de identiteit van het slachtoffer vast te stellen, om de moordenaars te vinden. Men zal dus vooral de verdwijningen sedert den dag der misdaad onderzoeken. Het hoofd is ontdekt geworden. De vermoorde is zekere Boutry, meu belmaker, oud 22 jaar. De moordenaar heeft bekentenissen gedaan, 't is een oudveroordeelde genaamd Joseph Vau- bourg, oud 33 jaar. Beiden bewoonden Parijs. Ten half zeven is het lijk naar het doodenbuis gebracht. DIJITSCHLAND. Belangrijke diefstal. Een belangrijke diefstal van brillanten en gouden voor werpen houdt thans de politie van Ber lijn bezig. Eene rijke dame kocht bij de gebroe ders Friedlander een kostbaar in goud gevat brillanten halssnoer en een met brillanten bezette armband. Elk juweel lag in eene zwarte duos met den naam der firma de twee doozen werden samen met eene gouden dameshorlogie alkaloïde waren, die vóór hei verbruik verwijderd moeten worden, opdat alleen de bacillendoodende stof albumose overblijft. OOSTENRIJK. Veelbelovende knaap. In liet dorp Rlobodko-Dolna, in Galicie, sloop de boerenknaap Jozef Rewucyi in de slaap kamer zijner ouders ouders en viel met eene bijl op hen aan. De vader stierf aan de bekomen wonden, die de [zoon hem toebracht de moeder is, hoewel zwaar gekwetst, nog in leven. Na zijne daad nam de ellendeling de vlucht hij werd echter door een gen darm aangehouden en naar de gevange nis overgebracht. Op weg daarheen sprong hij van eene brug in de rivier, de gendarm sprong hem achterna en haalde hem, in weerwil van zijn verzet, op het droge. RUSLAND Groote hongersnood. Het russische gouvernement stelt alles in 't werk om op de hoogte te komen van den voor raad in tarwe die voor handen is, de behoeften der bevolking, de vooruitzich ten van den winteroogst enz. Eene commissie van onderzoek is inge steld om in de geteisterde districten te gaan zien wat er het best kan gedaan worden voor de hongerlijdende bevol king. Tusschen de maatregelen die men denkt te nemen is. er een, voorgesteld door de bestuurders der gevangenissen en welke bestaal hierin, dat men de por ties der gevangenen zou verminderen met eon derde, hetwelk men zou uitdee- leu aan de hongerlijdenden. Dit zou nog al veel doen, want er zijn ongeveer 100,000 gevangenen per dag te onderhouden in Rusland. De Novosti bevestigt dat de typhus heerscht tusschen de hongerlijdende bevolkingen van Ziwilks en Sadnnsk en dat de gouverneur maatregelen genomen heeft om de uitbreiding der ziekte te beletten. 14 Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. J. Ringoir, schoenm., met J. Donckers, kl- V. Van dor Haegon, tw. metC. Baeyens» tw. J. Mergan, landb., met P. De Coninck» landb. G. Derde, broodo., met M. Peelers, dienstm. V. Amant, dagl met M. Nerinckx, dagloonsler. OVERLIJDENS. A. Mertens, schipper, 16 j., overl. te Den dermonde. A. De Bock, vr. Gbysbrecht, z.b. 49 j.Postweg. 3 kinderen onder de 7 jaren.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2