Dweepzucht. Toch, toch! Een en ander. Wetgevende zittijd. Katholieke Werkmanskring. Luisterrijk Avondfeest, Allerhande nieuws. Revalenta Arabica. Het stelsel van M. Beernaert is cene onrechlveerdipheid voor de geuzenpartij zegt Dendergalm en hij is partijganger van 't algemeen stemrecht dat erger nog de geuzenkiiek zou loetakkelen. Tegenstrijdig arme jongenwaar is toch uw heldere geuzengeest gebleven Met genoegen stapelen wij de staaltjes van blind (analismus van 'i blad uit de Vooruitgangslraat op een.Het draagt zorg zijne inborst zooveel mogelijk voor de nog wankelbaren onder verbloemende wendingen en holklinkende uitdrukkin gen te verduiken. Zijne dweepzucht ver bijstert zijn helder verstand en schande- ren geest en geeft hem soms onderschei dingen in die shylock zeker nooit zou gevonden hebben. In België verkracht minister Van den Peereboom de Grondwet met aan de postbedienden te vragen of zij den noo- digen tijd hebben om hunne godsdien stige plichten te kwijten. In Üuilschland mag men op de politie- bureelen de geloofsbelijdenis van den inschrijver vragen zonder dat daariu eenig kwaad bestaatTwee matenbeste man, gij zijl aanklever van 't gekend barasch spreukje: dat is diens volgens. Men zou nog kunnen vragen waarom onze achtbare minister dien omzendbrief heeft rondgezonden Die reden moet men nogmaals bij het vorig geuzenbesluur gaan zoeken. Men kent de strekking van 't vermaard scho len enkwest, men weet ook hoevele geuzenbesturen van het armgoed onge- lukkigen dwongen tegen hun geweten naar de scholen zonder God te zenden De walgelijkste feiten beslaan. Welnu in al de takken, in al de ver- schillige vakken van 't bestuur bestond dien zelfden dwang en bijzonder in 't bestuur van den postdienst. Katholieke jongelingen werden stelselmatig afge wezen, geuzen alleen benoemd die zorg hadden, uit diepe erkentenis voor hunne hooge beschermers, de rare katholieke gezellen te bewaken, te bespieden en over te dragen hun het leven onmoge lijk te maken, dierfden zij nog hunne godsdienstige plichten vervullen. Hierin werden die Pourbaix deftig door hunne overheid bijgestaan,'! was voor hen eene goede noot, die tot opschuiving oneindig veel bijdroeg,een braven weloppassenden jongeling aan de blinde partijzucht der geuzen te hebben geslachtofferd. Zulks werd nooit vruchteloos gedaan en velen hebben aan die lage rol van Pourbaisien hunne maatschappelijke toe stand te danken. Onder duims werd men bespied en verraden. Met f884 sloeg weer het tijdstip der vrijheid aan. Om de kleine postbedien den te laten weten dat zij eenen kloek moedigen beschermer in hunnen minis ter zouden vinden, stuurde M. Van den Peereboom den omzendbrief rond. Hij wilde daar door de vleugelen snuiken van zekere bedienden die zouden gene gen zijn de rol te herbeginnen die slechts onder een geuzenbesluur mogelijk was De vrije Belgen dulden geen slavenjuk lijk dat waarvan ons 't schoolenkwest een staaltje heeft gegeven zij zijn geen aanklevers lijk Dendergalm van het ver plichtend en verwereldlijkt onderwijs. gen, hij heeft wat hem toekomt, want zegt Dendergalm voor de macht moet het recht buigen Gij beweert volksgezind te zijn, Den dergalm, 't is eene fijne demokratie die de schanddaden van de zwaarste dwin gelandij wettigt. Hoe dwaas uw stelsel 's, heeft La Fontaine in zijne fabels lang getoond. Lees eens de wolf en het lam. Hoe kunt gij in een zoo demokratieke wereld zulke dwaze dwingelandsche, middeleeuwsche leerstelsels volhouden. Alles is goed niet waar, Dendergalm, als het u maar i:> uwen haat tegen den ka tholieken Godsdienst voldoening geeft, gij juicht vrijmetselarij en socialism toe, omdat beiden op niets anders uit zijn dan op het godsdienstig gevoel in de herten uit te dooven dat alleen eene samenleving mogelijk maakt. De artikelen van Dendergalm over de kloosters zijn geëindigd fijneren zeever is er nooit met meer toupet uitgekraamd. Op de bemerkingen die wij over zijn kraaien neerschreven, antwoordt hij het volgende Denderbode heeft die harde waarhe- den (o waarheden!) niet kunnen slik- ken en antwoordt gelijk een onnoozel kind dat op heeler daad betrapt wordt. Niets weet hij te antwoorden tegen onze beweering (geen waarheid dat de kloosters de wet verkrachten met te bezitten, de kloosterlingen hunnen eed van gewillige armoede (o theologant verbreken met te erven en de Paus zich - boven den Staat stelt met le leeren hoe men in kwestie van nalatenschap de burgelijke wetten moet verschalken alles ter meerdere eer en glorie van God en Onze Moeder de H. Kerk. Daar hangt het spek, slimmerik Waar hebben wij ergens beweerd, Dendergalm, dat de kloosters met de wet kunnen bezitten als de doode hand niet bestaat De kloosters bezitten het recht van bezitting is hen door de macht der baïonnetlen ontnomen T is dus eene wetsverkrachting. Dat. is eene daadzaak. Blijft de vraag nu, slimmerik,of die bezitting zelfs tegen de wet rechtveerdig is, of zij kan gewet tigd worden Van die vraag hebt gij zooveel schrik als de duivel van 'l wijwater Voor u is het bezitten der kloosters onrechtveerdig omdat het tegen de wet is, want anders wat kunnen dan uwe artikelen beleekenen Welnu welke wet heeft dat bezitten onrechtveerdig gemaakt Eene wet opgesteld door de Sansku- lotten en uitgevoerd door de mach» der baïonnetten en voor deze moet de Kerk buigen; 'tzijn uwe eigene uitdrukkingen Ziet gij niet welke gevolgtrekkingen daaruit voortvloeien Een sterke doet onrecht aan een zwakke deze mag zich geenszins bekla- Naar men uit Brussel meldt zal onze achtbare Vertegenwoordiger, M. Woeste, kortelings een werkje uitgeven, ten titel hebbende Is België aan Duitschland verkocht Naar 't schijnt zou dit werkje op ver zoek van Z, M. den Koning geschreven zijn. Ongetwijfeld zullen de liberale hel honden weêr eens aan 't blaffen gaan. Men leest in de Patrie van Brugge De Koning die, ingezien het schoone weder, nog eenige weken te Oostende meende te blijven, is den 21 October laatstleden plotseling vertrokken. De majordome ontving des morgends bevel het reisgoed in te pakken, 's middags was men op weg naar de hoofdstad en om 2 ure stapte men af aan het paleis van Brussel, alwaar die plotseling terug keer iedereen verbaasde. In strijd met zijne gewoonte had Z. M. geen afscheid genomen van de personen welke hij, in die omstandigheden, ge woonlijk spreekt. Wat was er dan gebeurd Waren er slechte lijdingen uit Brussel of uil deu vreemde Neen. Men had aan den Koning eene gewichtige zaak van wijnpotterij geopen baard. De zaak was aan 'i licht gekomen op eene nogal zondeilinge manier. Op zeke ren dag ontving een heer van Brussel een pak behelzende vijf banknoten van 4000 frank. Verwonderd over die toezending, door iemand die hem nipts schuldig was. vroeg hij uitlegging. Men antwoordde hem. 't Is het gebruik.De eene ontvangt 23,000 fr, de andere 15,000, 10,000 of 5,000. Er komt u 5,000 fr. toe, in uwe hoedanigheid van De Brusselsche heer weigerde het aan bod, de zaak werd ruchtbaar gemaakt en kwam aan de ooren des konings. Z. M. die gaarne juist ingelicht is over zulke kiesche zaken is naar Brussel te ruggekeerd om bet fijne woord dezer historie te vernemen. Hopen wij dat de plichtigen zullen gestraft worden ondanks het spreekwoord Kleine dieven doet men stroopen, Groote dieven laat men loopen. Pastoors. Een geuzenblad komt er tegen op,schrijft Het Fondsenblad dal men den eerw. heer Verriest,pastoor van Wacken, briefwisselend lid der Vlaamsche Akademie zou benoemen. Er zijn,volgens den geuzenschrijver,pastoors te veel in die geleerde vergadering en met verachting roept hij uit Zoo'n akademie of een klooster komt op het zelfde uit Stellig is het dat er in geheel het Vlaamsche land weinig letterkundigen te vinden zijn, die de bekwaamheid hebben van de eerw. heeren Claeys, Gezelle. Daems en van wijlen deu eerw. heer Schuermans. Als nu onze priesters en katholieken verdienstelijker Vlaamsche letterkundigen zijn dan de Brusselsche Joelioessen, wat kan de Akademie daar aan doen Vooruit deelt den tekst meê van de Stemrecht-Marclie, die de socialisten zin gen en waarmee zij propaganda hopen te maken. Om te doen zien wat die vreedzame socialisten in den bol hebben, nemen wi hier eenige regels uit dat meesterstur over Wie kan paap en lyran doen verdwijnen Het Stemrecht Wat is voor hen een der grootste pijnon Hel Siemreeht Dus vooruil voor dit Recht Maar blijft steeds aan 't roode vaandel g'hecht. Wie kan paap en lyran doen verdwijnen Het Stemrecht De liranen zijn de vorsten, de grooten de fabriekanten. Ziehier wat er met de eigendommen zal gebeuren Aan ons straks uwe kerk en kasteelen En 't Stemrecht Wie kan slehts onze wonden nog beelen Het Stemrecht Dus vooruitvoor dit Recht Maar blijft steeds aan 't roode vaandel g'hecht. Aan ons straks uwe kerk en kasteelen En 't Stemrecht Alzoo hopen de socialisten met het algemeen stemrecht, de hand te leggen op allen eigendom, die der burgerij niet uitgezonderd Eene brusselsche maatschappij had erleden winter verscheidene concerten met uitnoodiging gegeven, waarop zegt men, verscheidene stukken vari verschil lende schrijvers \varen gespeeld, zonder toelating. De maatschappij der schrijvers eischt voor den vrederechter 250 Irank schade van den voorzitter en den secre taris der gedaagde muziekmaatschappij. Deze laatsten beweerden niet verant woordelijk te wezen en wilden alles ten laste leggen aan den muziekbestuurder, die de programs opmaakte. Het vonnis zegt. Jat de stukken zonder toelating der schrijvers zijn gespeeld en er dus scbade is, dat de muziekbestuurder slechts de zaakgelastigde is van hel bestuur der feestinrichtende maatschappij en dat door het onderteekenen der uitnoodigingen de voorzitter en de feeslbesluurder verant woordelijk zijn en de schade moeten be talen. Dit vonnis is ook geldig voor de too- neelmaatschappijen. WETTELIJKE BESLUITEN. Bij koninklijk besluit van 15 october zijn aan de volgende gemeenten orizes arrondissements hulpgelden toegekend, voor werken aan de buurtwegenis Herzele 100. Grimmingen, Onker- zeele en Idegem 293. Leeuwergem 50. Elene 70. Goefferdinge en Over- boelare 36C0. Aalst 1500. Moorsel 200. Herzele 200. Erondegem 1000. Eene Mis van den H. Geest werd op verzoek van den Katholieken Kring van Brussel, in de Sle Gudelakerk, om 10 ure, gezongen.De heeren ministers, en talrijke Senateurs en Volksvertegenwoordigers waren aanwezig. Senaat.De hooge Vergadering ging onmiddelijk over tot de samenstel ling van 't bureel. Werden benoemd Voorzitter, II. graaf de Morode-Wes- terloo Ondervoorzitters ln M. baron 't Kint de Roodenbeke, 2n M. Simonis Sekretarissen, !n M. baron P. Betbune, 2n M. Tereelin Kwestors, MM. baron Pycke de Peteghem en Willems. Volkskamer. De Vergadering ging insgelinks over tot de samenstelling van 'l bureel. Werden benoemd Voorzitter, M. De Landtsheere; Onder voorzitters, ln M. Tack, 2" M. Van Wam- heke Sekretarissen, MM. Anspach, de Merode, De Sadeleer en baron Snoy. In hunne toespraken handelden de Voorzitters der beide Kamers over de herziening der Grondwet welke in dezen zittijd zal plaats hebben. De Kamer, zegde de heer De Landts- heere, is thans in staat gesteld een der gewichtigste vraagstukken, misschien het gewicluigsie, dat sedert Belgie's onafhankelijk beslaan aan hare debat- ten werd onderworpen,te onderzoeken, t Deze zittijd moet en zal de zittijd der Grondwetsherziening zijn. Deze verklaring verwekte eene zekere beweging onder de leden. STAD AALST. op Zondng 1 li November ten 6 ure 's avonds stipt, door de heeren Meesters der Zondagschool. Programma 1. Opening KOOR. 2. EEN UUR IN DE KAZERNE, blijspel in één bedrijf, door D. D. Demakteau. 3. EEN VLAAMSCHE SCHOOLMEESTER onder het schrikbewind, Tooneeisehets met Zang in twee bedrijven, gevolgd van een Slottafereel, door Silvester. Ingang langs de Zonnestraat. RECHTERLIJK KRONIJK. Maatschappijen opgepast. M. Smees- ters, bijgevoegd vrederechter te Brussel, heeft een vonnis geveld, dat zeer gewich tig is voor de maatschappijen die feesten inrichten. Zie Notarioële an noncen op de 4C bladzijde. Jaarmarkt van Sint-Mar tinus. Nog nooit was onze Jaar- merkt zoo flauw als heden. Nergens in de straten is er volk te zien, alleen op de Paardenmarkt en op de Veemarkt be merkt men eenige groepjes. Er waren ter merkt gebracht 24 peerden ten meerderen deele kajutten een twintigtal viggens; 305 hoornbees ten van alle slach on grootteen een tien tal geiten. De hoornveemarkt was dus tamelijk wel voorzien maar de verkoop liet wat te wenschen. Wij herhalen thans weêr wat wij vroe ger reeds hebben doen bemerken, dat het eenige middel, volgens ons, om onze winterjaarmerkt er op te beuren, te doen aanwinnen is van ze altijd te houden op den Zaterdag vóór en na den Sint-Marti- nusdag volgens den II fNovember valt. Aalst. Eene meeting wer-I bier maandag in de' Zaal Concordia gehouden ten voordeele van 't algemeen stemrecht. De sprekers ware de socialist Milio en advokaat De Bruyn, een vooruitslrever, beide van Gent. Een honderdtal socialisten en liberalen waren tegenwoordig. Men bemerkt meer en meer dat de meerderheid onzer liberalen openlijk naar 't socialismus overhelt.Hoe zou men bet anders kunnen uitleggen, als men ziet dat zij het lokaal der liberale Oude Carde en van den liberalen Wcrkmans- kring ter beschikking der socialisten stellen niet alleen om het algemeen stemrecht te verdedigen maar ook om tevens hunne helsche leerstelsels tegen de samenleving te verspreiden. iValst. Diefstallen met braak. ln den nacht vrijdag tot zaterdag jl. wer den in de Bergestraat, n° 8, Mijlbeek, gestolen 5 brooden en 5 ledige balen. De die! heeft een venstertje uitgebro ken en is langs daar binnengedrongen. In den nacht van maandag tot dijns dag werden gestolen te nadeele der Weduwe Van Nuffel, wonende op den Brusselschen steenweg, hoek der Berge straat,Mijlbeek 5 hennen, een vcchters- liaan en 9 volwassen konijnen. De haan behoort toe aan den heer Vanderschueren, brouwer. De dieven, want alles doet ver moeden dat ze ten minste getweeën waren, hebben langs buiten den muur van 't kiekenhok uitgebroken ter hoogte van 1 m. 40 cent. De schelmen moesten dus met de ligging en 't verkeer des huizes goed bekend zijn, om juist in 't kiekenhok te kunnen breken. De daders dezer beide diefstallen zijn tot hiertoe onbekend. Een ploegbaas, De Schrijver, is za terdag morgend in de statie te Geeraards- bergen, onder een koopwarentrein ge vallen. De trein is over hem heengereden zonder hem te raken.De man had slechts onbeduidende kneuzingen en hij was doorweekt van petrool, want hij droeg juist twee kruiken met dat gevaarlijk vocht, toen hij getroffen werd. Gelukkig nog dat er geen brandende kolen op hem gevallen zijn, want dan ware hij mis schien verbrand. Eene bijzondere commissie van onderzoek heelt volgens Chemposlel, de twee volgende maatregels voorgesteld, ten einde het aantal ongelukken op den spoorweg te verminderen 1. de bedien den zouden allen verplicht zijn leeren schoenen met platte hielen te dragen2. hel zou aan alle bedienden verboden zijn klakken te dragen met oorkleppen, welke hen beletten het rijden der aankomende treinen bij tijds te hooren. De bestuurder der vuurwerkfabriek uit de Ruysbroeckstraat te Brussel, had sedert eenigen tijd in dienst zekeren C. die lang in Amerika verbleven had en verscheidene talen sprak. Vrijdag zond M. Maes, de patroon, hem naar Doornik om eene som van 8000 fr. te ontvangen. De bediende kweet zich van zijne taak, doch bracht het geld niet naar Brussel. Waarschijnlijk is hij een verkeerden weg ingeslagen en terug op weg naar Ame rika. Ten nadeele van M. S., beenhou wer, te St-Gilles, heeft men bij middel van braak een diefstal van papieren, gou den en zilveren geld gepleegd, ten bedra ge van 5000 fr. M. S. was ten 5 ure uitge gaan en ten 8 ure thuis gekomen. Het is gedurende dien tijd dat de diefstal ge pleegd werd. Het gestolene kwam voort van een onlangs getrokken erfdeel. Het gevonden Iii7id van Merxem. Men schrijft uit deze gemeente De moeder van hetkiud, dat op 3 no vember laatstleden in het eiken boseh nabij het fort te Merxem door eene vrouw gevonden werd, is ontdekt. Dr Van Aertselaer van Merxem, die het kind onderzocht had, bemerkte dat het reeds de pokken was ingeënt. Dit was voor hem een klaar bewijs dat het wichtje in 't gasthuis te Antwerpen was ter wereld gekomen, want daar is het de regel dat al de kinderen van de eerste dagen af ingeënt worden. De ouders in 't algemeen doen hunne kinderen op zoo een jeugdigen leeftijd niet inenten. Hij deelde aanstonds zijne vermoedens aan de politie meé, en deze haastte zich langs dien kant een onderzoek in te spannen. Al de onwettige geboorten welke het gasthuis dezer stad sedert eene maand plaats hadden, werden opgenomen, en welhaast viel de moeder in handen der politie. Deze is eene jongs dochter A., her komstig van Brasscbaat, oud 26 jaar, dienstmeid, wonende in de Van Bloer- slraat, alhier. Zij deed weldra volledige bekentenissen. Het kindje is geboren op 23 october en was dus pas 11 dagen oud; zij had het in het bosch neêrgelegd op 2 november, ten 9 ure 's avonds. Het arm wichtje heelt dus daar den ganschen nacht geleden lot 's anderendags namid dag, toen de vrouw het ontdekte. Het is reeds haar derde kind. De vrouw is aan gehouden terwijl zij zich in een Café- chanlant bevond, en werd ter beschik king van 't gerecht gesteld. Croote brand te Lokeren. Zondag morgend, kwart voor zes ure. is hier een schrikkelijke brand uitgeborsten in de olieslagerij en bloemmaalderij van MM. Gustave, Romain en Hector Thuys- baert. onder de firma P. J. Thuysbaert. Welhaast stonden de vier verdiepingen dezer uitgestrekte fabriek in volle vlam. Aau blussohen viel niet meer te denken maar men moest de aanpalende stallin gen, de remise» en bijzonderlijk de bu- reelen en het woonhuis beschermen want moest dit laatste in brand komen, dan was er veel vrees voor het neven staande huis en de magazijnen van de firma J. L. Boelens, en zoo verder voor de gansche Statiestraat en de spinnerij der gebroeders De Moor. Het vrijwillig pompierskorps was spoe dig ter plaats met de stoomspuit en twee handpompen doch ongelukkig de eerste en wel de bijzonderste, kon in den be ginne niet in werking gebracht worden, De kleine handpomp uit de statie werd ook aangebracht. Eenige pompiers en behulpzame bur gers hebben op de aanpalende daken plaats genomen om deze gedurig nat te maken en de talrijke vuurglensters uit te dooven. Het zomerhuis aan de fabriek van MM. De Moor had reeds vuur gevat, maar hun werkvolk aldaar op hunne hoede, doofde zulks onmiddellijk uit. Eensklaps stijgt eene angstkreet onder het volk Het dak der woning van M. Gustaaf Thuysbaert schiet op twee plaat sen le gelijk in brand. Gelukkig de stoom spuit geraakt in gang, en in eenige oogen- blikken is het vuur aldaar uitgedoofd. Onderlusschen zijn de pompiers van Dendei monde die men per telegraaf had gevraagd, ook met eene stoomspuit toe gekomen en hebben tot vier ure 's namid dags, wanneer alle gevaar was geweken, hunne dappere en welwillende medehulp verleend. De oorzaak van den brand is onbekend. Men had zooals naar gewoonte tot mid dernacht in de fabriek gewerkt. Alles is verzekerd door de maatschap pijen De Vereenigde Eigenaars en St. lli- chiel, van Brussel, gezamentlijk voor de som van 390,000 fr. De geestelijke en burgerlijke overhe den zijn van den beginno tot bet einde van 't gevaar ter plaats geweest. Het is betreurensweerdig dat door deze ramp wederom 50 lot 60 werklieden ge durende langen tijd zonder broodwinning zullen zijn, en de winter staat voor de deur. FRANKRIJK Het congres der mijnwerkers. Het congres dèr mijnwerkers in liet Noorder- departement heeft besloten de volgende eischen aan het oomiteit der koolmijnen van Pas-de Calais voor te leggen. 1. Rechtveerdiger verdeeling van het loon; 2. Een gemiddeld loon van fr.5,50! 3. De herinrichting der hulp- en pen sioenkassen 4. Acht uren werk 5. Her aanneming der werkliê, welke tijdens de werkstaking hun ontslag hebben gekre gen. De afgeveerdigden wachten het ant woord der maatschappijen tegen toeko menden zondag. Indien dit antwoord ongunstig is,zullen zij de algemeene werkstaking uitroepen, en het syndicaat zal eenen oproep richten tot al de leden van Frankrijk. Stoute dief. Over omtrent eene maand werd Mad. B... die in de rue des Cloys te Montmartre een klein huisje bewoont, het slachtoffer van een belang rijken diefstal. De dief had het volgende briefje achtergelaten. Ik heb bij u niets anders gevonden dan cene horlogie en eene som van 60 fr., maar zoodra het koud wordt kom ik terug. En de dief heeft woord gehouden hij is verleden Donderdag bij Mad. B. terug gekeerd en thans is hij er in gelukt de hand te leggen op eenen zorgvuldig verborgen zak, welke 10,000 fr. in goud stukken bevatte. In tranen badende kwam Mad. B. eene klacht indienen bij den commissaris barer wijk. Toen zij terug thuis kwam vond zij weer eenen brief van den dief, waarin deze zich verontschuldigde over het verdriet dat hij haar veroorzaakte het schrijven eindigde met de woorden, o Vaarwel, of tot weerziens wanneer ik geknipt word.« GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder Medecijnen, zonder purgatie, zonder kosten door het aangename gezondheidsmeel, Du Barry van Londen genaamd Veertig jaren onveranderlijke goede uitslag, gene zende verstoptheden, maagziekten, slechte sppvert- ringen, maag- en buikpijnen, slijmen, winden, zuree den, wrangheden,n hartklopping, slijmerighhedei- brakingen, spuwingen, afgang, loop, kolieken, leering, hoest, asthma, verkoudheid, beklemdheid, duizelig heid, benauwdheid, bloedsopdrang, zenuwkwalen, sla peloosheid, droefgeestigheid, suikerpis, zwakheid uiti geputlicid, bloedarmoede, bleekzucht, al de ontstelte- nissen, der borst, keel, adem, stem, loozen, blaas- lever, nieren, ingewanden, slijmvlies, hoofd en bloed als ook alle ontstekingen en alle koortsachtige geur bjj het opstaan, of na zekere gevaarlijke schotels, ajuin en ook z. of sterke dranken, zelfs na den tabak, 't In bovendien het voedsel bij uitmuntendheid dat alleen ter in gelukt alle de ongevallen der kindsheid te on- wijken. ïOO.OOO genezingen jaarlijks eronder be grepen deze van Z. M. Keizer Nicolaas, van wijlen Z. II. Pius IX, van dame de hertogin van Castlestuart den hertog van Pluskow, dame de markiezin de Bré- han, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, M. de geneesheer professor Routh enz, enz. Genezing N. 65,476de E. H. pastoor Compar- van 18 jarige maagziekte, sleehte spijsverteering maag- en zenuwpijnen,zwakheid cn nachtelp zweten N. 99,625. Avignon 18 April 1876. —De Reva lenta van Du Barry heeft mij op 61 jarigen ouderdom genezen van 20 jaren verschrikkelijk lijden. Ik was van de verschrikkelijkste benauwdheden aangedaan, zoodanig dat ik geene beweging meer kon maken, noch mij aankleeden, noch ontkleeden, met maagpij nen dag cn nacht en akelige slaaploosheden. Tegen al e deze kwalen, waren alle remedién even krachte loos gebleven, de Revalenta heeft mij volkomen gereed Borrel, geboren Carbonnetty, Bessemstraat, N li Genezing A'. 98,614. Sedert jaren leed ik aan verlies van eetlust, aan slechte spijsverteering, aan aandoeningen, van het hart, der nieren, der blaas, aan zenuwpnkkclingen cn langmoedigheid alle di ze kwalen zijn verdwenen onder den weldocnden invloed van uwe goddelijke Revalenta. Leo Peyclet, onder wijzer te Eynan?as(Frankrp.) N» 54,292. Dame Marie Joly, van vijftig jaren verstoptheid, indigestie, zenuwaandoening, slaaploos heid, asthma, hoest, winderigheid, krampen en bra- kingen. ,v 46,270 M. Roberts van eene longver- teering, met hoest, spuwen, verstoptheid en doofheid van ï5 jaren. N. 49,522 M. Baldwin, van de vol- komenste uitputting, werkeloosheid der blaas en der cdematen ten gevolge van overdaad der jeugd. M. Gauthier, te Luzarches van eene hardnekkige vors.optlicid, verlies van eetlust, verkoudheid en bron chitis. De vrouw van den heer Meier van Volvie, van een longontsteking met bloedspuwing en hardnekkigen hoest. Verslag van geneesheer Itouth, oppcrheelmeester vau 't vrouwen- en kinderen hospitaal den Samaritaan te Londen. Natuurlijk rp aan onmisbare bestanddee-

De Denderbode | 1891 | | pagina 2