ZAAILANDEN van BOOMEN AFSPANNING B. Schouppe-Van Der Taelen, Te koop. Te huren. LANDBOUWERSALEM WOONHUIS MET GROND BOOMEN MEUBELS 5 WOON'HUISJES, HUIS VENDITIE van ZAAILANDEN HUIS met HOF KANADABOOMEN Men zegt dat hij eenen post van clown zoekt in eenen cirk. Volgens de Réforme droeg Hermann Zeitung eene plakkaart bij zich, luidende als volgt Attentie Geen Sequah. Bulletin Gearriveerd HERMANN ZEITUNG. De beroemde koffer-reiziger, die van Weenen naar Parijs en van Parijs naar Amsterdam in eenen koffer als snelgoed aan zijnen impresario te Amsterdam ge- expedieerd was. Sneeuw. Was het verleden jaar niet, dat Sinte-Katrien met een wit kleedje kwam Nu, wij hebben geweten waar om. 't Is niet te hopen dat wij dit jaar weer de gevolgen van dit droevig voorteeken dragen. Te Antwerpen sneeuwde het zondag nacht. In de provincieën Luik en Brabant dijnsdag. Uit Aarlen schrijlt men dat het een voet dik gesneeuwd lag en in de omstre ken van Carlsburg en Paliseul sneeuwde het dinsdag zoo erg, dat men geene vijf stappen verre kon zien. En zeggen dat wij verleden week op een zachten winter hoopten, omdat men ons een levenden meikever aanbracht, in eene gemeente van Vlaanderen de zwa luwen nog rond den kerktoren vlogen en de mieren boven den grond werken In den Borinage. Gelijk tijdens de werkstaking in onze mijnstreken de naburige lauden er bij profiteerden, zoo zien wij thans omgekeerd in den Borinage eene buitengewone bedrijvig heid ten gevolge der werkstaking in Pas- de-Calais. Onze nijveraars en mijnwerker ;doen hun best om voordeel uit dien toestand te trekken en de zuiderburen, hunne" vroegere cliënteel weêr te onttrekken. In normalen toestand verzenden de groepen van F'lénu en Warquignies 9000 ton per dag. Zelden bereiken zij de 10,000 ton, ten ware zij de stocks moe ten benuttigen, zooals dit thans gebeurt. Welnu, van den 19 tot den 24 liepen de dagelijksche verzendingen van 12 tot 15,000 ton. Gelukkig is er geen gebrek aan spoor- wegmaterieel. Slechts een enkele maal kwamen de gevraagde waggons te laat, doch die moeilijkheid heeft opgehouden en alles gaat thans zijn regelmatigen gang. Esneux. Nog Somer. Diefstal van 50,000 frank. De beruchte bende So mer, na eerst eenen diefstal te Luik ge pleegd te hebben, heeft nu opnieuw eenen goeden slag gedaan. Het is Esneux die nu het bezoek dier schelmen ontvangen heeft. Rechtover de statie, bevindt zich de villa van den heer Raze-de-Groulard, nijveraar. De bende is langs het keldervenster in huis gedrongen. Na een gat in de trapdeur gezaagd te hebben om den gren del te kunnen wegschuiven, zijn de schelmen in het bureel gedrongen waar zich de brandkast bevindt. Zij hebben er een gat in gekapt en er al de waarden, eene som van 7 tot 8000 fr. en al het zilverwerk, uitgenomen. Geen het minste gerucht is door de bewoners der villa gehoord geweest. Het is slechts 's morgens dat de diefstal ont dekt werd en men gewaar werd dat men het bezoek gekregen had van den onvind- baren Somer. De diefstal beloopt tot meer dan vijftig duizend frank. Men had gemeend Somer te Brussel aan de Noordstatie aan te houden, doch 't was mis. De heer onderzoekrechter Mechelinckx heeft nauwkeurige inlichtingen aan de politie van Brussel gegeven ten einde den beruchten schelm Somer op te zoeken, die volgens de bekomen aanduidingen door dien rechtsgeleerde ontvangen twee dagen te Brussel heeft verbleven. Naar het schijnt is Somer er in gelukt naar Mechelen over te steken, zonder dat men hem bemerkt heeft. De politie dezer stad heeft het parket van Brussel verwit- ligd dat Somer in eene herberg gezien geweest is, in vrouw vermomd; hij droeg eenen zeer langen zwarten mantel. Hij rook erg naar den tabak dat is hetgeen de aandacht van den herbergier verwekt heeft. Somer was vergezeld van de vrouw bij wie» hij sinds eenigen tijd woont. P. S. De dieven die te Esneux dien ge wichtige» diefstal pleegden waren ten getalle van drie. Zij zijn er niet in gelukt de brandkas op te lichten, die zonder ge weld geopend is en zonder hel minste spoor achter te laten. Zij hebben voor 15,000 fr. titels en 10,000 fr. in goud, banknoten en zilver medegenomen. Men heeft de zekerheid bekomen dat de dieven deelmaakten van de bende Somer. Naar het schijnt zou Somer thans te Antwerpen verblijven. De politie houdt een oog in 't zeil. Daar zit eene vlieg aan de lamp, De kunstschilder Schram, van Hasselt, zoo vertelt de Onafhankelijkegaat des nacht? om twee ure, na een vroolijken avond, vergenoegd naar huis. Op straat wordt hij aangesproken door eenen heer, die een stevig glas schijnt gedronken te hebben, en dientengevolge wat zwaar van rong is. Pardon, meneer... kunde gij schui felen O ja, gaf de schilder lachend ten antwoord, dat kan ik wel, zonder daar om in dit opzicht een artist te zijn... Dan zoudt ge me een groot ge genoegen kunnen doen. 'k Woon name lijk daar en als ik wat laat thuis kom, dan schuifel ik O, daar zit eene vlieg aan de lamp, en dan gooit men vrouw den sl sleutel naar beneden. Nu is men tong 'n beetje z zwaar en 'k kan niet scbui schuifelen. O, als 't anders niet is, met genoe gen zegde de schilder, en hij trad nader bij en schuifelde vlak voor het huis: O, daar zit eene vlieg aan de lamp. Nauwelijks hadden de eerste noten weerklonken, of wezenlijk werd boven eene raam opengetrokken en de schil der kreeg den inhoud van een waschkom op het hoofd. Tegelijk weêrklonk een krijschend vrouwenorgaan Daar dronkaard, da's voor u Papier en stroo. In Amerika ver zamelt men den afval van katoen, dat op het veld reeds sedert lang is blijven liggen of in de fabrieken bijeengevaagd is om er eene stof van te maken even stevig en vast als steen, welke stof dan ook tot het bouwen aangewend wordt. Dit bouwmateriaal wordt uitwendig bestreken, waardoor het voor regen en wind ondoordringbaar wordt. De Amerikanen verkiezen die stof boven steen en timmerhout, omdat zeg gen zij, eene papieren woning in de helft van den lijd gereed is en slechts het der de van den prijs van een steenen huis kost. Daarenboven is eene zoodanige woning voortreffelijk tegen het vuur be stand, De balken en gebinten worden ver vaardigd van.... stroo. Dit kunsthout is zeer hard en duurzaam het wordt door samenpersing van het stroo verkregen, en door eene oplossing welke de vezels doordringt,verder gehard en tevens moei- lijs brandbaar gemaakt. Deze soort van timmerhout kan zeer goed bewerkt worden men za?°t en schaalt het als gewoon hout. Verf en ver nis houden er beter op dan op dit laatste, terwijl het ongevoelig is voor den invloed van de temperatuur, voor vochtigheid, zonneschijn en regen. FRANKRIJK De werkstaking. Uit het gebied van Pas-de-Calais wordt heden geen enkel incident gemeld. In het Noorden heerschte eenige woeling. Sedert maandag komen te Roubaix en te Tourcoing talrijke zendingen kolen aan uit Belgie en Duitschland. De bijgevoegde statie tusschen die twee steden is opge kropt. Uit Lens wordt gemeld dat de mijn werkers ontevreden zijn, omdat het co- miteit der mijnen in zijne vergadering van donderdag zijn derde scheidsrechters terzei verlijd heeft aangeduid als zijn eer ste. Zij denken dus met de mijnwerkers niet te zullen overeenkomen, zegt men. Er is ook bericht gekomen dat de werk staking is uitgebroken in de mijn der maatschappij Douchy. Uit Arras meldt men dat 4 werklieden» betrokken in de onlusten van Méricourt, tot twee en drie maanden gevangenis zijn veroordeeld. Te Denain hebben gevechten plaats gehad tusschen werkstakende en niet- werkstakende mijnwerkers. Twee perso nen zijn aangehouden. De mijnwerkers van de kolenbekken der Mure hebben de werkstaking ge stemd, zoo bericht men uit Grenoble. Te Lyon is donderdag het nationaal mijnwerkerscongres geopend. Uit Saint Etienne seint men De So- ciété Stephanoise der mijnen van Mor.t- hieux, gezegd Do mijn aan de mijnwer kers is bepaald ingericht. Later wordt nog bericht dal te Lour- ches en Douchy groote benden werksta kers rondloopen, die de arbeiders, welke naar het werk gaan, bedreigen. Ingevolge die feiten hebben de werklieden den ar beid neêrgelegd. Het getal werkstakers te Douchy beloopt 1300. In het Hospitaal. De politie heeft zekeren Haumoud, 51 jaar oud.ex-zieken- diener in het hospitaal Lariboisière, aan gehouden. Toen hij nog dienst deed in- net hospitaal belaste Haumond zich met de boodschappen der zieken, en deze gaven hem geld om een en ander te kno pen. Sedert omtrent eene maand had geen enkele zieke iets van hem gekregen, en hij weigerde het geld weêr te geven dat hem hadden toevertrouwd. Haumond heeft alles bekend. RUSLAND» Nog de ramp van Borki. Zooals men weet is indertijd aan den keizerlijken trein eene zoogezegde ramp overkomen te Borki. Hoe dit ongeluk, dat eenvoudig een anarchislischen aanslag was, kon gebeuren op eene spoorweglinie geheel met soldaten afgezet, heeft men nooit recht kunnen begrijpen. Ziehier wat den correspondent van de Koln. Zeitung daar over schrijft. Van af Losowo reed de keuken-wagen vóór den wagen eetzaal. Een nihilist deed in den eersten dienst als koksjongen. Toen hij wist, dat het keizerlijk gezin aan tafel zat, wierp hij eene bom onder dat rijtuig. De kap van den wagen werd weg geslingerd en de kleine gsootvorstiri Olga op de baan geworpen, maar als door een wonder bleef ieder ongedeerd. Die koksjongen was niemand anders dan Padlewski, de pool die te Parijs den russischen generaal Seliwerstrow dood de, omdat deze hem op het spoor was. Zooals men zich zal herinneren, werd Padlewski in Duitschland aangehouden, en aan de Russische regeering uitgele verd Wal er sinds dien van hem is gewor den, is onbekend men hoort er niets meer van. AMERIKA. Tijdingen uit de maan. Indien het volgende verslag, overgenomen uit de Atlanta Const it ion juist kan worden aan gemerkt, is er op de maan iels heel merk- weerdigs gebeurd. Van groot belang zou het daarom zijn te vernemen, zegt the Newcastle Weekly Chronicle, of het daarin vermelde ook elders is waargeno men. Prof. J. L. Ray. van Ashland (Virginia), die door zijne groote telescoop verscheidene maanden achtereen nauw keurig de omwentelingen op de maan bespiedde, is op eens voor den dag ge komen met de wonderbaarlijke ontdek king van verschrikkelijke vulkanische uit- berstingen op de maan. Bij hem stond het sedert eenigen tijd vast, dat er leven op de maan was; a Toen ik, zegt deze professor, in den nacht van 22 juni laatst onze eens zoo stille en zedige moeder Luna met groote aandacht aanschouwde, werd mijn sterk vermoeden, mijne overtuiging plotseling bewaarheid over hare geheele opper vlakte, zooals deze zich aan ons oog voordoet, was eene ontzaggelijke werk zaamheid waar te nemen. Plekken, die tot nu toe aanzien werden als grijze vlak ten, bleken thans in wezenlijkheid groote zeeën of wel eene gesmolten massa ie zijn. Immers, ik zag verbazende uitge strektheden, oogenschijnlijk watervlak ten, door het maangebied geslingerd en neerkomen op 10Ü0 engelsche mijlen af- stands van de plaats waar zij werden opgenomen. Verder zag ik, dat verschei dene hooge bergen in het niet verzonken, dat de geheele maan onophoudelijk werd heen en weer gezwaaid, en dat alles, wat zich daarop bevond, aan eene verschrik kelijke beroering onderhevig was. Met schrik sloeg ik dit wonder uren lang gade, totdat de verwarring eindelijk bedaarde en door eene doodsche stilte scheen te worden vervangen. Ik ben er volkomen zeker van, dat de maan bij deze gelegenheid verscheidene graden uit hare loopbaan is geslingerd gewor den, zoodat zij nu wel twintigduizend mij len dichter tot de aarde is genaderd. Wel ken invloed dit nu op den natuurlijken loop der dingen zal uitoefenen, kan ik zooals te begrijpen valt, onmogelijk voor spellen. Maar aangezien de omwenteling der maan hare oorzaak vindt in eene Macht, die onze machten in de onmete lijke ruimte slingerde, aangezien zij hier voortdurend door de aarde wordt aange trokken. aangezien deze gestadige aan trekkingskracht vermeerdert naar gelang de afstand vermindert, zoo is 't bestaande evenwicht tusschen de beide krachten ver broken. Doorliet verbreken der eenstemmige werking zal de maan ten slotte met een onnoemelijk geweld neervallen en vree- selijk zal de verplettering zijn, die deze val teweeg brengt. Zoo zou dus in de toekomst kunnen worden verwacht eene toekomst, die niet verre kan xijn dat maan en aarde zich vereenigen en weer éen geheel vormen, zooals eenmaal het geval was, ver terug in de geschiedenis van het heelal. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 7 HUWELIJKEN. D. Pirron, broodb. met B. Boel, landb. B. Tallier, vuurstok. met E. Saeys, tw J. Roelandl, stcenk. met C. Malbieu, br. F. Lièveviauw, meeslerg. met R. Lenoir, z ber. OVERLIJDENS. M. Van Thienen, wed. Van den Bossche z ber. 84 j Molenstraat. Fr. Bombeeck, m. Droesbeke, z. ber. 62 j Peperstraat. J. Van Geem, wed. De Saedeleer, dagl. 77 j. Schaarbeek. V. Van Damme, z. ber. 24 j. Koolstraat. M. De Rouck, wed. Van Crom- brugghe, gepension. 68 j Graanmarkt II. Rolliers, z. ber. 76 j. Vischmarkt. Fr. Meert, m. Van Cauwenbergh, kuiper, 46 j. Zoutstraatpoorl C. Meert, vr. De Sadeleer, z. ber. 62 j. Maan3traat. J. De Smet wed. Baeyens, z ber. 52 j. Mijlbeek. 6 kinderen onder de 7 jaren. Huis te buren. Te Aalst, Vaartslraat, IN.6, voor de conditiën zich te bevragen bij jufvrouw vander Noot, zelfde straat,N. 8. Bouwgronden uit ter liantl te Koop tc Aalst, Statieplaats en Nijverheidstraat Zich te bevragen bij den Notaris BRECKPOT te Aalst S7, LANGE ZOUTSTRAAT, AALST. KR UIDENIERSWAREN met i December aanstaande. Opening in zijne nieuwe woonst, zelfde straat, N. 3, nabij de Groote Markt. Oud huis DE VYLDER-BAUWENS, bijgenaamd Noöl. bij Joseph VAN DER BIEST, Nieuwstraat, nummer 84, te Aalst. 2 schoone Tilburys, eene gentsche ressort karre voor 4 mannen en eene schoone Birouchette, zoo. goed als nienw. Loof Ie velde te koop. bij de gebroeders Uytlersprot, te Aalst, Gee- raardsbergschen3tecnweg. Eene welgeklandecrde herberg, zijnde Het Brussels Hof, ge3taan te Aalst, aan dc Botermarkt. Laatst bewoond bij den heer Victor Van den Eynde. Zich te begraven bij den heer L. BURNY ANTHEUNIS, brouwer, te Aalst, Vischmarkt. Bestuur der Registratie en Domeinen. De Ontvanger der Domeinen, te Aalst, zal op Maandag 7 December 1891, om 10 ure 's morgens, openbaarlijk verkoo- pen 95 schoone volwassene Olmen Boomen, staande langs den steenweg van St-Niko- laas naar Geeraardsbergen, op het grond gebied der gemeenten Gijsegem en Hof- stade. De Boomen moeten binnen de 3 maan den van den steenweg geweerd zijn. Betaling binnen de zes maanden, mits borg. Onkosten 10 °/0 en 2 fr. per lot voor putgeld. Men zal beginnen te Gijsegem, aaD paal 9, tegen de herberg 'f Meuleken. OPENBARE VERKOOPING van zeer goede te Smetlecle. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Twee zeer goede perceelen Zaailand, gele gen te Smetlede, op de Tienrode, gekada streerd wijk A, het eene onder nummer 649, met een grootte van 15 aren 80 centiaren en het andere onder nummer 654, met eene groot te van 64 aren 70 centiaren, beide gebruikt zonder termijtFdoor Petrus Brys. ZITDAGEN VeS Dijrg Sj December 1891. Ten 3 ure namiddag ter herberg van Amand Do Pauw, te Erondegem, aan den Gentschen- steenweg. Bij uitscheiding van bedrijf. "Venclitï© van MEXJBEL® 5 Koeibeesten, Beetwortels, Hooi, Strooi, enz. te Aalst, Zoutstiaatpoort, ten ver zoeke en ten hove van den heer Franciscus Van Campenhout, op Maandag 14,ien De cember 1891, om 9 ure slipt voormiddag, onder de direktie van den Zaakwaarne mer Louis Buekens. De Beeslialen zullen om 1 1/2 ure na noen opgeroepen worden. Bij gedwongeno onteigening Openbar© Verkooping van een en twee Perceelen LAND ONDER DENDERHAUTEM De Notaris VAN OUDENHOVE in verblijf te Denderhaulem, zal krachlens vonnis verleend door de Burgerrechlbank van Audenaarde in date 18 November <891, ten vervolge van Mijnheer Modest De Mette, huisschilder, wonende te Aalst, tegen Pieter-Joseph De Luyck, zoon Amand, zonder gekende wettige woonplaats, ter hieronder gestelde zitting, en ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Ninove, openbaarlijk verkoopen de volgende Goederen Eerste Lol. Den vollen Eigendom van een Huis met Afhangen en Giond, te Denderhantem ter Stichelen, gekend ten kadaster sektie A, nummers 1384b en 1386a, groot 7 aren 70 centiaren, palende oost de weduwe Roelandt, zuid de weduwe Dc Nul, west August Van jmpe, noord de Slichelenbaan. Tweede Lol. Den naakten Eigendom van 17 aren 30 centiaren Land, gelegen te Den derhaulem, op het Herdersvcid, gekend ten kadaster sektie A, nummer it96b, palende aan de kinderen Schollaert, de erven van wij len den Notaris Maes. zuid de Surltenmeer- schen, noord verscheidene. Derde Lot. Den naakten Eigendom van 9 aren 70 centiaren Land, gelegen te Dender- hautem, op het Schoonaert, aangewezen ten kadaster order soklie A, nummer 1521a, pa- bende aan de kinderen Van den Sleene, aan Donatus Sieuaert, zuid verschillige, welk perceel doorsneden mol den Voetweg N. B. De Goederen bescheven onder het tweede en derde lot bebooren in vruchtge bruik aan Jan Baptiste Van der Hoeven, wedu wenaar van Anastasia De Luyck, landbouwer, vvoonende te Denderhaulem. EENIGE ZITDAG Woensdag 16 December 1891. Om 2 ure namiddag ter gewone Zittingszaal van het Vredegerecht tc Ninove. MERKWAARDIGE VENDITIE t© Demlerhaulein. De Notaris VAN OUDENHOVE vorblijvendo te Demierhaulem, zal ten verzoeke van de nago- noerade eigenaars op Maandag 7 December 1891, cm 9 ure 's morgens, openbaarlijk ver koopen A. Namens Mijnheer Lefevere de ten Hove, ei genaar te Gent 30 koopen kanadas tc Den derhaulem in de Oliemeerschen. B. Namens de weduwe Dc Putler-Morecls, to Denderhaulem Verschillige koopen kannda3 en olmen, aan hare hofstede wijk Vossel. C. Namens do erven Van Landuyl, te Den- derhautem 12 koopen kanadas omtrent hun ne hofstede, achter de kerk. D. Namens Charles-Louis De Dier, te Dender haulem 3 kanadas aan zijne hofstede, nabij de kerk. E. Namens de kinderen De Coorde, te Den derhaulem 1 olm, 1 escb en l kanada aan hunne hofstede, nabij de Dorpplaals. F. Namens Victor Roelandt,te Denderhaulem: 3 kanadas aan de beek, op den wijk Terlmd jo. G. Namens de erven Popelemon,eigenaars te Scherpenheuvel5 kanadas, 2 csscben, 1 olm en 1 beuk, aan bunnen eigendom, wijk Hocn- derbcek. H. Namens het Armburcel der Stad Aalst1° 6 kanadas in den wijk Daal, aan de hofstede bewoond door Domicn Sayraan. 2* 1» kanadas in den wijk Stichelen, aan den meerscb in ge bruik bij Amandus De Leeu. 3" I kanada in den wijk Stichelen, aan bet land in gebruik bij Victor Serment 1 Namens Charles Kiekens, te Denderhaulem: 6 kanada3, 9 olmen, 5 abeelen aan zijnen meersch in d' Helle. K. Namens Charles Schutlyser, to Dcnderhau- tem 3 kanadas aan eonen meersch, op den Driesch. L Namens Jan Joseph Cobbaert, la Dcnder- hautem 24 scbhone kanadas, rechtover zijne hofstede op den wijk Knibberhoek. Alle deze boomen zijn van zuiveren opwas, verscheidene hebben eenen omtrek van 2 me ters tot 2 meters 30 centimeters en door de nabijheid der steenwegen, staan zii allen zeer gemakkelijk voor het vervoer. Men zal vergaderen om 8 1/2 ure 's morgens ter herberg van Gustaaf De Winter, te Ninove, in de Oliemeerschen, om aldus de venditie om 9 ure stipt aan te vangen en volgens de voren staande orde voort te zotten. Men zal verborgen Ier herberg De Sa- moen, bij Jozef Cobbaert, te Denderhantem, wijk Knibberhoek. ledereen zal moeten voorzien zijn van het vereischte ongeld en bet bewijs leveren eener goede borg of kommand. Openbar© Verkooping TE HOFSTADE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op de volgende dagen, in het openbaar verkoopen de nagemelde Boomen, te weten D. Op Maandag 30 November 1891. KTen 12 ure 's middags,namens Mad Lefebvre te Blaesvelt, 22 koopen kanadas, aan haren meersch te Hofstade, aan den watermolen, op den Bocht, in gebruik bij Octave Malfroid. Namens Mijnheer Leon Gheeraerdts, te Aalst aan den Watermolen in gebruik bij Mijnbeer Louis Parem en aan eenen meersch daar nabij op den Molenkauter, 30 koopen Kanadas en 2 wilgen. Gewone konditien en tijd van betaling mils borgstelling. Bij verandering van woonst. Venditie van schoon© te Aalst, aan de Groote Markt. De Notaris DE GHEEST te Aalst,zal op Dijns dag t December 1891, om één ure nanoen, te Aalst, aan de Groote Markt, in het openbaar verkoopen Coulisse tafel in acajou, buffet, kachels, spiegels, portemanteaux, bedstoelen, lavabos en nachttafels in kerselaar en in acajou,wollen matrassen, kleerkassen, zetels, toile cirée, ta pijten, biblioihêque, 2 wiegen,stoelen,kuipen, groote en kleine keukentafels, alsmede eene hoeveelheid keukengerief. Gewone conditiën en lijd van betaling mits borgstelling. Venditie van BOOMLN XE LEDE. Do Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens het Bestunr van bet Bureel van Weldadigheid der Stad Aalst, op Dosderdag 10 December t89l, ten i uur nanoen, stipt, binnen de ge meente Lede, ter nagemelde plaatsen, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone Kanada Boomen, te weten Ten eerste 33 koopen op eeuen Bosch, in de Reebroeken, gebruikt door Frans Boulon. Ten tweede 8 koopen aan bet land, in de Coolensheide, aan de hoornbeek, gebruikt door Egidius Helon en anderen. En ten derde: 13 koopen aan eenen meersch, ie den Soligem, gebruikt door Charles Louis Schollaert Gewone kondiliën cn tijd van betaling, mits borg. OPENBARE VERKOOPING van Lochting en Bouwgrond, XE AALST. De Notaris DE GHEEST tc Aalst, zal namens de Besturende Commissie der Hospiciëu van Aalst, op MAANDAG 7 December 1891, ten 4 ure namiddag, ter herberg Het Paviljoen, bewoond door M. Emiel Van do Made, te Aalst aan de Groote Markt, in het openbaar verkoopon, de volgende goederen, te weten Aalst-Scbaarbeek Drij woonhuisjes met grond en hof gansch omringd van murer. gestaan en gelegen ten voorhoofde aan de Ledekassei groot volgens meting 14 aren 24 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummers 917a, 917a/b,918a, 9I8a/bis, palende ten ooste aan dc erven Van Geem, ten zuide aan jufvrouw weduweDe Pelsmaeker, ten weste aan den voetweg en daarover aau de erven van M. Do Coen-vander Noot en ten noorde aan de Ledekassei. Verdeeld in 2 deelen. Het eerste bevattende de 3 woonbuisjes met een deel van den bof, te zamen groot 9 aren 37 centiaren Het tweede deel bevattende het overige van den hof groot 7 aren 87 centiaren. Aalst-Uertshaag. Drij perceelen bouwgrond le zamen heb bende eene oppervlakte van 8 aien gelegen te Aalst, in hel nieuw kwartier van de Herls- haag, gekadastreerd wijk 1), deel van nummer 917b, uitmakende de boeken der Violelteslraat en van de nieuwe straten gevendo op deze leste Verdeeld in 12 loten volgens grondplan op bezondere plakbrieven aangeduid. Bij uilscheiding van bedrijf. Openbare Verkooping van de alombekende genaamd 33 1£S-3CG1£, XE AAI-8X. De Nolaris DE GHEEST. te Aalst, zal met gewin van palmslagen gelagen in bet openbaar verkoopen STAD AALST. De alombekende herberg en afspanning genaamd De Meiboom, te Aalst, aan de Zoutstraatpoort, groot in gronde 8 aren 64 centiaren 97 milliaren, verdeeld in drij loten volgens plan, waarvan exemplaren le bekomen zijn ten kantoore van boven- genoemden Notaris, Keizerlijke Plaats, nummer 33. Te zamen ingesteld fr. 15,500-00. ZITDAGEN Instel, Dinsdag 17 November ,<>q. Verblijf, Dinsdag 1 December Ten 5 ure namiddag ter voorschreven herberg DE MEIBOOM, bij jufvrou wen Van Cleemputte. le Aalst, aan de NVerfkapel. De Nolaris Breckpot te Aalst, zal open baarlijk verkoopen Een schoon huis met erve te Aalst, ach ter de Werfkapel. Bewoond door de verkoopster Dame wed. Michiels. Instel 9 Verblijf 23 December 1891. Telkens om 4 ure namiddag, bij Mad| wed. Roelandt te Aalst, Keizerlijke plaats. Studie van den Nolaris Breckpot te Aalst. 170 schoone Kauadaboomen en 120 koopen Schaarhout te Meldert. Op Maandag 14 December 1891, om 8 uren voormiddag, te vergaderen bij Aloysius Willems te Meldert, hoogstraai| TE WICHELEN. De notaris Breckpot, te Aalsl, zal open baarlijk verkoopen 1° 24 aren Land te Wichelen, op Zeven Dagwand. 2° 30 aren 80 centiaren Land te Wichelen, op d' Elsbrug. 3° En de west helft van 36 aren 90 centiaren Land te Wichelen, genaamd den Belleman. Voorscbrevene goederen gebruikt door M. J. B. Impens le Wichelen. Instel, Dijnsdag 8 nprpmhpr ,uqi Verblijf, Donderdag 17 Uecember Telkens om 3 ure namiddag ter esta- minet v Het Commercie Huis, bij M. Bekaerl-Willockx, te Lede, nieuwstraat. Verkooping van LAND TE MELDERT. De Nolaris Breckpot te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1. 42 aren 87 centiaren Land, op het Zwanenveld. Gebruikt door Benoit Nuelant. 2. 48 aren 60 centiaren Land, aan de Putstraat. Gebruikt door Louis Van Ransbeeck en Petrus Fieremans. 3. 20 aren 90 centiaren Land, aan de Putstraat. Gebruikt door Petrus Fieremans. Verblijf; fS December im- Telkens om 3 ure namiddag, bij de kinderen Goossens, te Meldert, Dorp. t© LEDE, Nieuwstraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalsl, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis zijnde eene van ouds welge- kïaiideerde herberg en winkel, gestaan le Lede, Nieuwstraat, tegen het Dorp, groot 4 aren 15 centiaren. Instel, Dijnsdag 8 December Ver blijf, Donderdag 17 December 1891. Telkens om 4 ure namiddag, ter le verkoopen herberg Het Commerciehuis, bewoond door M. Bekaert-Willockx. Bij verandering van woonst Openbare Verkooping De Notaris BRECKPOT te Aalst zal openbaarlijk verkoopen Een schoon nieuw opgebouwd huis met hof, te Aalst Schaarbeke, Karre- broekslraat, groot circa 5 aren 50 centi aren. Bewoond door den verkooper M. Se- verinus Fosselle. Ingesteld fr. 2700,00 Instel 26 November. ,ÖQ. Verblijf 3 December. löyi- Telkens om 3 ure namiddag ter esla- minnet liet Gisthuis bij M. Livinus Fosselle te Aalst, Ponslraat. VENDITIE VAN 75 koopen te Lede en Gijsegem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Maandag 30 November 1891 verkoopen: om 12 ure te middag. 65 koopen aan eene partij land, ge naamd den Engelbosch, aan eenen meersch genaamd Beekveld, aan eene partij land genaamd den Doorn en in den Brakenhaag. En om 3 uren namiddag te Gijsegem, Hoek, 10 koopen.

De Denderbode | 1891 | | pagina 3