van MEUBELS van BOOMEN ZAAILANDEN AFSPANNING EIGENDOM j Engelsche Billard. TE VERKRIJGEN UIT TER HAND TE K00P! ENGELSCHEN BILJARD Groote prijskamp op den BAK Philemon LIEBAUT-IIUYSH IN, MEUBELS. KOEPOKINENTING Eu .iiioti op Niliebureel LANDROUWERSALEM WOONHUIS MET GROND 5 WOONHUISJ ES, HUIZEN" HUIS ZAAILANDEN In den lunnel Chicchac te Verviers, is ten gevolge van het breken der as van den laatsten wagon, eenen trein gedeelte lijk ontriggeld. De sporen zijn uit den grond gerukt. De dienst der andere trei nen werd door de belemmering van de baan vertraagd. Er zijn geenc ongeluk ken. De Influenza. In verscheidene plaatsen van bet kanton van Virton meldt men eenen aangroei van de Influenza. Do gemeente Torguy, wiens ligging nochtans zeer voordeelig is, wordt bijzonderlijk beproefd. Meer dan het derde der bevol king is van de kwaal aangedaan. In som mige huizen zijn al de bewoners ervan aangetast. Men hoopt niettemin dat de kwaal niet zoo doodelijk zal zijn als in 1889. Practisch, altijd practisch. De Amerikanen hebben de afschuwelijke tournure, die onze dames zoolang ont sierde,vervangen door een vouwstoeltje, dat onder de kleeren hangt en den gang hoegenaamd niet hindert. Komen zij nu in eenen winkel, waar het wachten te lang duurt, dan hoeven de dames slechts te bukken om het stoeltje den vereisch- ten vorm te geven en zij kunnen zitten zonder dat iemand haar eenen stoel presenteert. FRANKRIJK Sic transit gloria.... Boulanger. In de bureelen van den Berg van Bermhar tigheid te Parijs, heeft men sedert eeni- gen tijd verscheidene borstbeelden van Boulanger ter beleening gekregen, die verpand worden door vroegere partijge- nooten, welke ontgoocheld of in ellende gevallen zijn. Er zijn er omtrent twintig, alle in brons. De Berg wil niets leenen op plaasterenbeelden, daar die geen eigen lijke weerde hebben, maar liet brons is 3 frank de kilo getaxeerd. Builen de borstbeelden zijn er ook verscheidene medaillons waarop de generaal is afge beeld iri uniform, met een'grooten mantel op de schouders en al zijne decoraties. De Berg geeft 15 frank op het borst beeld en slechts 3 frank op het medail lon. Vreeseltjke zelfmoord. Zekere Gourdoux, mijnwerker van Cnampagnac, die sedert drie dagen aanhoudend iri dronkenschap verkeerde, heeft zich Woensdag gezelfmoord door eene dyna- mietkardoes in zijnen hals te doen ont ploffen. Het hoofd van den rampzalige werd tegen den zolder zijner woning De zelfmoordenaar is vader van drie kinderen. De dood van eenen Reus. De Gourrier de Lyon meldt dat een reus Lépy genaamd, die zich te Lyon eene zekere populariteit had verworven als worstelaar, zich onlangs naar Toulouse had begeven. Verscheidene worstelaars dezer stad welke jaloersch waren over zijnen bijval, besloten in gemeen overleg hem een slecht kwart uurs te doen bele ven. Zij wachtten hem zekeren avond in eene afgelegene straat af, waar zij zeker waren hem te ontmoeten en vielen hem aan. Niettegenstaande zijne.reuzenkracht bezweek Lépy onder de overmacht, en eenige uren later vond men hem ter aarde, het lichaam doorboord met elf messteken. In het hospitaal dezer stad overgebracht, is hij er donderdag laatst overleden. De zaak Rayonne. Zooals reeds wordt gemeld, volgens den Avenir de Bayonne, dat de Bisschop, die de predi katie van eenen pater Jesuit bijwoonde, dezen zou onderbroken hebben op heftige wijze, omdat hij beweerde dat de Paus de houding van Mgr Gouthe Soulard goedkeurde. De Gazette de France bestreed echter do juistheid der woorden, welke den Bisschop werden toegeschreven. De Bisschop is den predikant niet in de rede gevallen maar heeft na de predi katie eene toespraak gehouden, welke niet geleek aan die door den Avenir de Bayonne hem in den mond gelegd. De betrokken Bisschop logenstraft zelf die tijding in de volgende bewoording a BAYONNE, 1 dec. Maandagavond is in de Avenir de Bayonne een hatelijk artikel verschenen, dal de woorden van den predikant en van mij geheel ver draait. Ik loochen het bericht geheel en al. -j- Francois,'Bisschop van Bayonne. Van welke cnweerdige middelen maakt de liberale pers toch gebruik Brandrampen te Bordeaux. Het stadhuis te Bordeaux is Woensdag ge deeltelijk door brand vernield. Het. vuur ontstond in de bureelan boven die van den burgelijken stand en niet verre van de archieven en het secre tariaat. Al de papieren welke veel belang ople verden zijn gered, maar de zalen van den burgerlijken stand en de schoone trouw zaal zijn erg door het water beschadigd. Een politieagent en een pompier zijn erg gekwetst. De schade bedraagt omtrent 300,000 frank, zij is gedekt door 17 verzekerings maatschappijen. Dat is nu de vierde brand welke sedert 1860 in hel stadhuis van Bordeaux uitbreekt. De oorzaak van den brand schijnt te zijn,het te veel stoken in sommige schou wen. De grootte raflinade Michelot-Lanne- longue, Thêbaux en Ce, is Donderdag morgend insgelijks de prooi der vlammen geworden. Door den overgrooten voor raad suiker gevoed, sloegen de vlammen hoog boveu de reusachtige fabriek, den geheelen omtrek met een somberen gloed verlichtende.De brandendesuiker stroom de in de straten. Door wonderen van kiachtdadigheid gelukte men er in de machienkamer te behouden en bet vuur te beletten door te dringen in de nlkoolmagazijnen, maar de geheele raffinade is vernield en eene groote hoeveelheid koopwaren is do prooi der vlammen geworden. De verliezen bedragen 700,000 frank 151 werklieden zullen thans zonder werk zijn. Een schandaal. Men zal zich nog herinneren dat verscheidene jongelingen van Lourdes en omstreken, behoorende tot zeer goede familien, aangehouden werden wegens hel in brand steken eener onbewoonde villa, na er eenigen tijd feest te hebben in gevierd. De onschuld dier jongelingen is thans erkend en zij zijn na eene lange voorloo- pige gevangenzitting in vrijheid gesteld. Jonge brandstichter. Een 14jarige knaap, is aangehouden op bevel van het parket van Pont-Audemer,onder beschul diging van brandstichting. De knaap heeft bekend sedert vier jaar dertien branden te hebben gesticht. Zijn grootvader is insgelijks voor de zelfde misdaad door het assisenhof ver oordeeld geweest. Dom Pedro. De berichten over den toestand van Dom Pedro zijn heden minder geruststellend. Graaf de Matta Maïa verlaat het ziekbed van den ex- keizer geen oogenblik meer en de ge- neesheeren Charcot en Bouchard bren gen hem verscheidene bezoeken per dag. Volgens hunne voorschriften moet de keizer de volledigste rust genieten en mag hij niemand ontvangen. DV1TSCIILAND. s' Keizers redevoering. Van de aan spraak die de keizer gehouden heeft bij de onlangs plaats gehad hebbende beëediging der rekruten van de garde te Potsdam, geeft een provinciaal blad hans den volgenden tekst Rekruten Gij hebt thans ten aan- hoore van dienaren van God en voor dit altaar mij trouw gezworen. Gij zijt nog te jong om de ware beteekenis van het geen zoo even gesproken is te begrijpen. Maar streeft in de eerste plaats er naar om de u gegeven voorschriften en lessen altijd op te volgen. Gij hebt mij trouw gezworen dit, kinderen mijner garde, beteekent dal gij nu mijne soldaten zijt. Gij hebt u aan mij met lijf en ziel ver bonden. Er bestaat voor u slechts één vijand, en deze is mijn vijand. Bij de tegenwoor dige socialistische woelingen kan het gebeuren, dat ik u beveei uwe eigen bloedverwanten, uwe broeders, ja, uwe ouders ueêr te schieten, hetgeen God verhoeden moge. Maar zoo neen, dan moet gij mijne bevelen zonder morren opvolgen, enz. De Freisinnige Zeitung zegt naar aan leiding hiervan Wij kunnen van onzen kant niet gelooven, dat de keizer gespro ken heeft heeft, zooals wij hier vermeld vinden. Hier is blijkbaar een groot mis verstand. Nu echter het bovenstaande openbaar is gemaakt, achten wij eene spoedige logenstraffing uit militaire bron dringend raadzaam. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 ,8 Vrouwelijk lü HUWELIJKEN. D. De Wacn, tabakb., met Tb. Possé, tw. L. Van Overstraetcn.tw. met C. Wauters, tw. P. Kieckens, dagl. met J. Van Miegem, tw. A. Ducaju, bed., met V. Vernimmen, b. z. OVERLIJDENS. Ph. Van den Borrc, bed. 3!) j., Schoolstraat. p. Van den Bremt, m. Bcrlengè, dagl. 32 j., Schaarbeke M. De Vogelacr, vr Felix, z, b. SI j., Schaarbeke. J. Van den Abeelc.wed. Adam, z.b. 83j„ Mjjlbcke S. Van Goethem, wed. Janssens, z. b., 83 j., Mijl- beke. J. De Goed, wed. Maesschalck, z. b. 94 j., Schaarbeke. J. Van VVeyenhergh, wed, De Nil, z. b. 00 j.. Zonnestraal. V. Moortgat, wed Paelinck, z. b. 63 j., Mijlbckc. F. De Wolf, wed. Meersman, lierb. 83 j-, Klapstraat. M. De Nrcf.vr. Vermeulen, 46 j., Postweg. C. Baplez, vr. De Schryver, z. b, 28 j., Kcpellestraat.—E. De Smet, m, Van de Steene, bed., 49 j., Molenstraat. 6 kinderen onder de jaren. Te beginnen van heden af is de inschrij- vingslijst van den prijskamp opden Eneelschen billard open. bij den beer Jan Pannemans, u Café de l'Univers, Esplanadeplein. Inschrijvingsprijs fr. 0,50. De prijzen zullen tentoongesteld worden. ten Bureelevan Den Denderbode Cours complet do Gymnastiquo educative, par P. Cooreman, prix fr. 5,00 Petit Cours de natation, par p. Cooreman, 0,50 Ha cure d'oau, par Seb. Kneipp, 5,50 Comment il faut vivro, par Seb. Kneipp, 3,50 Catholiquos Allomandspar Kanncngrcscr, 3,50 Un euro allemand extraordi naire, par Seb. Kneipp, n n 0,75 Le dogmo du Furgatoi.o, par le Père F.-X. Scbouppe, 2,50 SACERD0S rite inslitutus, etc., auc- tore P. Adulpho Petit, S. J., series altera. 1.00 Eenen schoonen llofslcdegrend te Aalst- Scbaarbeke, komende van voren aan de Scher- rcslraat en van achter aan de Osbroekslraat, groot ongeveer 69 aren, gedionstig voor Nijverheidgestichten en voor hel bouwen van Werkmanswoningen. Zich te bevragen bij den heer G. SCHEER- L1NCK aldaar. Stad Aalst. G-RCCFS ??.I-SZ op den Vooruit Een Regulateur ter waarde van 35 franks. Bij M. Alexander De Vos, Gravenhof, Brusselschestraat. 3 schoone Zokhorlogiën, (Remontoirs), en it schoone Pijpen, bij August Kieckens, in den Zwarten Leeuw, le Aalst, Hopmarkt. Inleg 20 centiemen lotmsgeval. Koperslager en Pompmaker, Brusselschestraat, n° 26, Aalst, rechtover de Klapstraat, heeft de eer de Herbergiers te berichten dat er bij hem te verkrijgen is, het nieuw systeem van linnen en gebronsde bierpompen, door de wet aangenomen Tinnen buizen van fr. 2/25, 2,75 tot 3,00 Tinnen bierpompen van 46 tol 22 franken- Bronzen bierpompen van 15 tot 18 franken. Huis P.-J, Lombxerts, meubelmaker, Leopoldslraal, 1, achter hel oud-Stadhuis, VALST. Alle soorten van MEUBELS, als bedden, lavabos, nachtafols, stoelen, coulisse-tafels, ronde tafels, enz enz in acajou, notelaar, kerst-laar en andere soortcD van bout. Zeer gematigde prijzen. STAD AALST, De Burgemeester en Schepenen, brengen op nieuw ter kennis van het publiek, dat hel Co- mileil van Koepokinenting, ingericht in deze Stad, te rekenen van MAANDAG 7 DECEMBER AANSTAANDE, zal zetelen ten Stadhuize, in de kleine trouwzaal, alle MAANDAGEN om 3 ure namiddag, ten einde over le gaan tot de koste- looze koepokinenting en hcrinenting, bij mid del van pokstof op 's menschenarm ingezameld van al de personen die zich lol dies zullen aanbieden. De getuigschriften van dezewerkingen zullen den volgenden MAANDAG afgelexerd worden aan al de personen, bij dewelke deze eenen goeden uitslag opgeleverd hebben. Gedurende gaasch het jaar, ter uilzonderiug van de maanden Juni, Juli en Augusli, zal er eene bolooning van eenen frank per persoon uitgeloofd worden aan al degenen die den goe den uitslag van de inenting zullen hebben laten bestaligen. Het Comiteit zal voor zooveel het hem mo gelijk is, kosteloos do pokstof verschaffen aan de Geneesheeren der Stad en van hel Arrondis sement Aalst, en in geval van beerschende pokziekte, aan de Geneesheeren der Provincie, die er aanvraag zullen van doen. De aanvragen moeten toegestuurd worden aan M. LAC0MPTE, Doktor le Aalst, Pontstraat. Gedaan eu afgekondigd den 5 December 1891 De Burgemeester en Schepenen, VAN WAMBEKE. De Secretaris, Edm. SCHEERL1NCKX. Stad Aalst. Bond der Katholieke Bekwaamheidskiezers. Luisterrijk avondfeest op Stadsschouwburg den Heeren Leden en hunne huisgenoten aangeboden door de TOONEELAFDEEL1NG op Zondag 13 December 1891, om 61/2 ure's avonds stipt. blijspel in één bedrijf, door Jan Geertsen. Kluchtspel in één bedrijf, door X..„ Enz., enz. De Katholieke Kiezers vreemd aan den Bond hebben toegang mits een inkomgeld van 50 centiemen per hoofd ie betalen.—Dc kindereu onder de veertien jaar worden streng geweigerd. Besluur der Registratie en Domeinen. De Ontvanger der Domeinen, te Aalst, zal op Maandag 7 December 1891, om 10 ure 's morgens, openbaarlijk verkoo- pen 95 schoone volwassene Olmen Boomen, staande langs den steenweg van St-Niko- laas naar Geeraardsbergen, op het grond gebied der gemeenten Gijsegem en Hof- stade. De Boomen moeten binnen de 3 maan den van den steenweg geweerd zijn. Betaling binnen de zes maanden, mits borg. Onkosten 10 °/0 en 2 fr. per lot voor putgeld. Men zal beginnen te Gijsegem, aan paal 9, tegen de herberg 'l Menleken. Loof le velde te koop. bij de gebroeders Uyllersprot, te Aalst, Gee- raardsborgschen3teenweg. Bij uitscheiding van bedrijf. VEA'D I TIE Landbouwersalem, Beetwortels, Strooi en Loof te velde, enz. TE AALST, POSTWEGSTRAAT. Ten verzoeke en ten hove van jufvrouw weduwe Franciscus Tolleneer Cobbaert, op MAANDAG 21 DECEMBER 1891, om 12 ure slipt 's middaags onder de direktie van den Zaakwaarnemer Louis Bue- kens. Bij uitscheiding van bedrijf. "Venditi© van MEUBELS 5 Koeibeeslen, Beetwortels, Hooi, Strooi, enz. te Aalst, Zoulstraatpoort, ten ver zoeke en ten hove van den heer Franciscus Van Campenhout, op Maandag 14,Ien De cember 1891, om 9 ure stipt voormiddag, onder de direktie van den Zaakwaarne mer Louis Buekens. De Beestialen zullen om 1 1/2 ure na noen opgeroepen worden. Bij gedwougene onteigening Openbare "Verknoping van een en twee Perceelen LAND ONDER DENDERIIAUTEM De Notaris VAN 0UDENH0VE in verblijf te Donderhaulem, zal krachtens vonnis verleend door de Burgerrechlbank van Audenaarde in date 18 November 1891, ten vervolge van Mijnheer Modest De Mette, huisschilder, wonende te Aalst, tegen Pieter-Joseph De Luyck, zoon Amand, zonder gekende wetlige woonplaats, ter hieronder gestelde zitting, en ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Ninove, openbaarhjk verkoopen de volgende Goederen Eerste Lol. Den vollen Eigendom van een huis met Afhangen en Giond, tc l'enderhantcm ter Stichelen, gekend ten kadasler sektie A, nummers 1384b en 1386a, groot 7 aren 70 centiaren, palende oost dc weduwe Roelandt, zuid de weduwe De Nul, west August Van Impe, noord de Sticbelenbaan. Tweede Lol. Den naakten Eigendom van 17 aren 30 centiaren Land, gelegen tc Don derhaulem, op het Herdersvcld, gekend ten kadaster sektie A, nummer 1196b, palende aan de kinderen Schollaert, do erven van wij len den Notaris Maes. zuid de Surttenmeer- schen, noord verscheidene. D6rde Lol. Den naakten Eigendom van 9 aren 70 centiaren Land, gelegen te Dender- hautem, op bet Schoonaerl, aangewezen ten kadaster order sektie A, uummer 1521a, pa- bende aan de kinderen Van den Steene, aan Donalus Sieuaert, zuid verschillige, welk perceel doorsneden mol den Voetweg N. B. De Goederen bescheven onder bet tweede en derde lot behooren in vruchtge bruik aan Jan-Baptiste Van der Hoeven, wedu wenaar van Anastasia De Luyck, landbouwer, woonende te Denderhauiem. EENIGE ZITDAG Woensdag 16 December 1891. Om 2 ure namiddag ter gewone Zittingszaal van het Vredegerecht te Ninore. MERKWAARDIGE VENDITIE t© Denderhautem. De Notaris VAN OUDENHOVE vcrblijvendo te Denderhautem, zal ten verzoeke van de nage- noemde eigenaars op Maandag 7 December 1891, cm 9 ure 's morgens, openbaarlijk ver koopen A. Namens Mijnheer Lefevere de ten Ilove, ei genaar te Gent 30 koopen kanadas te Den derhautem in de Oliemeerschen. B. Namens de weduwe De Putter-Moreels, te Denderhauiem Verschillige koopen kanada3 en olmen, aan hare hofstede wijk Vossel. C. Namens de erven Van Landuyl, le Den derhauiem 12 koopen kanadas omtrent hun ne hofstede, achter de kerk. D. Namens Charles-Louis De Dier, te Dender hautem 3 kanadas aan zijne hofstede, nabij de kerk. E. Namen3 de kinderen De Coorde, te Den derhautem 1 olio, 1 esch en 1 kanada aan hunne hofstede, nabij dc Dorpplaats. F. Namens Victor Roclandl,\.& Denderhautem: 3 kanadas aan de beek, op den wijk Terlmd ;o. G. Namens de erven Popclcmon,eigenaars te Scherpcnheuvel5 kanadas, "2 csschen, 1 olm cn 1 beuk, aan hunnen eigendom, wijk Hoen derboek. H. Namens het Armburee'der Stad Aalst1° 6 kanadas in den wijk Daal, aan de hofstede bewoond door Domicn Sayman. 2* in kanadas in den wijk Stichelen, aan den meorsch in ge bruik bij Amindus Dc Leeu. 3e 1 kanada in den wijk Stichelen, aan hel land in gebruik bij Victor Sermcnt 1 Nameus Charles Kiekens, te Denderhautem: 6 kanadas, 9 olmen, 5 abeelen aan zijnen meersch in d' Helle. K. Namens Charles Schuttyser, te Denderhau tem 3 kanadas aan eenen meersch, op den Uricsch. L Namens Jan Joseph Cobbaert, to Dender hauiem 24 scbhone kanadas, rechtover zijne hofstede op den wijk Knibberboek. Alle dezo boomen zijn van zuiveren opwas, verscheidene hebben eenen omtrek van 2 me ters lot 2 meters 30 centimeters cn door de nabijheid der steenwegen, staan zii allen zeer gemakkelijk voor het vervoer. Men zal vergaderen om 8 1/2 ure 's morgens Ier herberg van Gustaaf De Winter, te Ninove, in de Oliemeerschen, om aldus de venditie om 9 ure stipt aan le vangen en volgens de voren staande orde voort te zetten. Men zal verborgen ter herberg De Sa- moen, bij Jozef Cobbaert, le Dendcrhantem, wijk Knibberboek. ledereen zal moeten voorzien zijn van het vereischle ongeld en bel bewijs leveren eener goede borg of kommand. OPENBARE VERK00PING van zeer goede te Smetlede. Be Notaris DE GHEEST te Aalst, zal m-t ge win van palmslag en gelagen in hetopenbaar verkoopen, de volgende Goodcren gebruikt door Petrus Brys, te weten GEMEENTE SMETLEDE. Eerste Koop. Een perceel Land. groot 16 aren 05 centiaren, zijnde de oosthelfl van meerdere, gelegen op het Thienrodt. gekada streerd wijk A, nummer 629,met eene grootte van 15 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan de wederhelft, ten zuideover den Los aan Petrus Brys, ten weste aan jufvrouw de we duwe Pannokoeck-Van Cauter en ten noorde aan de kinderen Do Paepe. Tweede Koop. Een perceel Land, groot 63 aren 95 centiaren, ook gelegen op Thien rodt, gekadastreerd wijk A, nummer 654, met met eene grootte vau 64 aren 70 centiaren, palendo ten ooste aan de straal ten zuide aan den heer Notaris Moens,ten weste aan jufvrouw Maria Van den Abeole en ten noorde aan den heer Camiel Schockaert. Verdeeld in oost en weslhclft. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 15 Dpcembcr .891 Verblijf id 29uccemoer i»»i. Ten 3 ure namiddag ter herberg van Amand De Pauw, te Erondegem, aan den Gentschen- steenweg. Bij uilscheiding van bedrijf. Openbare Terkoopin/; van de alombekende genaamd S3 2£31SCC1£, TE AALST. De Notaris DL GHEEST. te Aalst, zal me' gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen STAD AALST. De alombekende herberg en afspanning genaamd De Meidoom. le Aalst, aan de Zoulstraatpoort, groot in gronde 8 aren 64 centiaren 97 ntilliaren, verdeeld in drij loten volgens plan, waarvan exemplaren le bekomen zijn ten kantoore van boven- genoemden Notaris, Keizerlijke Plaats, nummer 33. Te zamen gebracht fr. 45,600-00. Definitief verblijf zonder intrek Dijnsdag 8 December 1891. Ten 5 ure namiddag ter voorschreven herberg DE MEIBOOM, bij jufvrou wen Van Cleemputte. Venditie van BOOMEN XE LEDE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal namens het Bestunr vatt het Bureel van Weldadigheid der Slad Aalst, op Dohderdag 10 December 1891. ten 1 uur nanoen, slipt, binnen de ge meente Lede, ter nagcmelde plaatsen, in het openbaar verkoopen, de volgende schoone Kanada Boomen, te weten Ten cersto 33 koopen op eeuen Bosch, in de Reebroeken, gebruikt door Frans Boulon. Ten tweede 8 koopen aan het land, in de Coolensheide, aan de Doorubeek, gebruikt door Egidius Helon en anderen. En ten derde: 13 koopen aan eenen meersch, te den Soligem, gebruikt door Charles-Louis Schollaert Gewone kouditiën en tijd van betaling, mits borg. OPENBARE VERKOOPING van Lochting en Bouwgrond, XE VI I De Notaris DE GHEEST tc Aalst, zal namens de Beaturendo Commissie der Hospiciön van Aalst, op MAANDAG 7 December 1891, ten 4 ure namiddag, ter herberg Hel Paviljoen, bewoond door M. Emiel Van dc Maele, te Aalst aan do Groote Markt, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, te weten Aalst-Scbaarbeek Drij woonhuisjes met grond en hof gansch omringd van muren gestaan en gelegen ten voorhoofie aan de Ledekassei groot volgens meting 14 aren 24 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummers 917a, 917a/b, 918a, 918a/bis, palende ten ooste aan de erven Van Geem, ten zuide aan jufvrouw weduwe Do Pelsmackcr, ten weste aan den voetweg en daarover aan de erven van M. De Coen vander Noot en ten noorde aan de I.odekassei. Verdeeld in 2 deelen. Hel eerste bevattende de 3 woonhuisjes met een deel van den hof, te zamen groot 9 aren 37 centiaren Hei tweede deel bevattende het overige van den hof groot 7 aren 87 centiaren. Aalst-Hcrtshaag. Drij perceelen bouwgrond te zamen heb bende eene oppervlakte van 8 aien gelegen le Aalst, in het nieuw kwartier van de Herts haag, gekadastreerd wijk D, deel van nummer 917b, uitmakende de boeken der Violettestraat en van de nieuwe straten gevende op deze leste. Verdeeld in 12 loten volgens grondplan op bezondere plakbrieven aangeduid. HUIS mei HOF t© LEDE, ÜVieuwstraat. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Huis zijnde eene van ouds wclge- klandeerde herberg en winkel, gestaan le Lede, Nieuwstraat, legen het Dorp, groot 4 aren 15 centiaren. Instel, Dijnsdag 8 December Ver blijf, Donderdag 17 December 1891. Telkens om 4 ure namiddag, ter le verkoopen herberg Het Commerciehuis.» bewoond door M. Bekaert-Willockx. Verltooping van te Aalst, Lange Zoutstraat. De Noluris BRECKPOT te Aalsl, zal op Maandag 21 December 1891 om 2 ure na middag, ter zittingszaal van het Vredege recht te Aalst, openbaarlijk verkoopen 1° Een huis le Aalst. Bewoond door Mijnheer Jeau De Ridder. 2° Een huis le Aalst neven bel voor gaande. Bewoond door Mijnheer De Saedeleer-Redant. 3° Een huis te Aalst. Bewoond door Mijnheer Ph, Van Styvendaele. IV. B. Er zal geencn S1101» zitdag plaats hebben. le Aalst, aan de Werfkapel. Dc Notaris Breckpot te Aalst, zal opeu- baarlijk verkoopen Een schoon huis met erve te Aalst, ach ter de Werfkapel. Bewoond door de verkoopster Dame wed. Michiels. Instel 9 Verblijf 23 December 1891. Telkens om 4 ure namiddag, bij Mad* wed. Roelandt le Aalst, Keizerlijke plaats. Studie van den Notaris Breckpot te Aalst. VFiXDITIE van 170 schoone Kanadaboomen en 120 koopen Schaarhout te Meldert. Op Maandag 14 December 1891, om 8 uren voormiddag, tc vergaderen bij Aloysius Willems le Meldert, hoogstraat. TE WICHELEN. De notaris Breckpot, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 1° 24 aren Land te Wichelen, op Zeven Dagwand. 2° 30 aren 80 centiaren Land te Wichelen,^op d' Elsbrug. 3° En de west helft van 36 aren 90 centiaren Land le Wichelen, genaamd den Belleman. Voorschrevene goederen gebruikt door M. J. B Impens te Wichelen. Instel, Dijnsdag 8 Verblijf, Donderdag 17 B^ember 1891. 'lelkens om 3 ure namiddag ter esla- rainet v Het Commercie Huis, bij M. Bekaert-Willockx, te Lede, nieuwstraat. Verkooping van LAND TE MELDERT. De Notaris Breckpot te Aalst, za* openbaarlijk verkoopen 1. 42 aren 87 centiaren Land, op het Zwanenveld. Gebruikt door Benoit Nuelant. ingesteld fr. 1900. 2. 48 aren 60 centiaren Land, aan de Putstraat. Gebruikt door Louis Van Ransbeeck en Petrus Fieremans. ingesteld fr. 2250 3. 20 aren 90 centiaren Land, aan de Putstraat. Gebruikt door Petrus Fieremans. ingesteld fr. 800 vJrbUjk IS December 1891 Telkens om 3 ure namiddag, bij de kinderen Goossens, te Meldert, Dorp. De Notaris D© I»auw te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen, ter Estaminet A l Esplanade, bewoond bij den heer Guillaume Van Cauwenbergh, te Aalst Derde zitdag Dijnsdag 8 December 1891, om 2 uren namiddag. I. Een huis te Aalst, in de Geeraards- bergschcstraat, groat 1 are 10 centiaren bewoond door den heer Jan Verbeke. Gebracht op fr. 3700.00 II. Een huis en poort, te Aalst, in de Brabandstraat, groot 85 centiaren be woond door den heer Jan-Baptisla Malthys. Gebracht op fr. 2250,00 III. Ken huis te Aalst, in de Braband straat, groot 60 centiaren bewoond door Jufvrouw Weduwe De liirnpe. Gebracht op fr. 2100.00 IIII. Eenen meersch, le AaUt-Scliaar- beke, aan den weg van Aalst naar Erera- bodegem, genaamd c Den Pontbeig, met eene grootte van 3 hectaren 86 aren 50 centiaren. Gebracht op fr. 30,000,00 OPENBARE VERKOOPING van eenen bestaande in vier werkmansbuizen, met stagi© ©n Lusthof, TE AALST. Du Notari3 £EMAN,le Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en met de pleegvormen der wet van 12 Juni I8t6, openbaarlijk verkoopen Eenige koop. - Vier Werkmanshuizen en met fruitboomen wel beplanten hof, gestaan en gelegen to Aalst, nabij de Moorselschebaan, groot 8 aren 84 centiaren, palende ten ooste mijnheer Fievet-Nooy, ten zuide jufvrouw Maria Van Mol en den heer Ilippoliet Menens ten wosle over hot baantje verscheidene en ten noorde de erven van mijnheer Frans Eeman. ZITDAGEN Instel Zaterdag 5 in Verblijf id. ij j December 1891 Telkons om 3 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, aan de Groote Markt.

De Denderbode | 1891 | | pagina 3