TE GOED. Een en ander. Waar gaan we naartoe? Dendergalm van 29 november. Meer pastoors om het volk in domheid en slaafschheid te honden; meer gendarmen om de toenemende strafbare feiten en misdaden te beteugelen. Dat gaat altijd saam: hoe meer pries ters, hoe meer gendarmen. a Dat bewijst hoe de hemeldragonders het zedelijk peil van 't volk beoogen. In het maatschappelijk vraagstuk zegde hij, had het gebeden prevelen,liet litaniën zingen, met een woord, de godsdienst niets te zien. Dit was zijne antwoord op onze artikels. Hij verwachtto alles van eene demokratieke inrichting de fijnaard, van den invloed der wetgeving op de vraag en twist tusschen kapitaal en ar beid te slissen. Eene wet ging alles lier- temperen, de zeden veranderen, enz.enz. Nu, zondag 6 december doet hij een rondkijkje op de politiek der bewarende partij om ze natuurlijk te beknibbelen. Hij schrijft 5° Drinkt gij te veel men steekt u de doos in of ge betaalt weer al eens voor M. den minister het geen evenwel niet belet dat de openbare dronkenschap alle dagen toeneemt. Dus, Dendergalm veroordeelt de wet op de dronkenschap en verbrijzelt zijne eigene thesis dat de wetten de zeden van een volk hervormen kunnen. Over eenige dagen riep Dendergalm op alle tonen zegevierend uit. Maak uwe centen gereed het land is in den krot, alleen de verbazende bonis van onzen onovertrelbaren geuzenmeester Graux kunnen het land nog redden. Wekelijks bazuinde hij over de dakken uithet land zit in de klem van 't kleri- kalism, ons land vaart naar den afgrond en toch blijft gij, liberalen ingeslapen. Dendergalm raasde van te kort,van lee ningen, van Graux-lasten die aan M. Beernaart allen toelieten de twee einden van 't jaar aaneen te knoopen. Gedurende het beheer van 't geuzendom wierden bijna al de werkmanshuisgezin- nen in het hoofdgeld gestoken. Op ónze dorpen zou men ze met hon- derde tellen kunnen die door M. Graux in de schatting gesteken waren. En nochtans M. Graux behoort tot de partij die zich werkmansgezind durft noemen Toen de katholieken weêr aan het be stier kwamen wierden allengskens al die hoofdgelden door werkmansfamilien aan de schatkist uitbetaald, afgeschaft. In 't geheel om 1,500,000 fr. Dit was praktische werkmansgezindheid en die is,beter dan hooge woordenkrame rij, door het volk begrepen. Door de wet van 9 oogst 1889 op de werkmanswoningen wierden 68,595 ont- slagingen van hoofdgeld toegestaan. Volgens de redevoering van onzen eersten minister beliepen de lasten van M. Graux die stelselmatig 14 millioen per jaar meer uitgaf dan hij ontving, tot 12 millioen. Nu, M. Beernaert heeft in 't algemeeu op d'eene wijze of d'andere, die lasten, voor 11,847,000 fr. verminderd. Wat gewordt er dan van die fameuze beweegrede van Dendergalm zonder de lasten van M. Graux zou M. Beernaert nooit een te goed hebben mogen aantee- kenen. Het is waar nieuwe lasten zijn inge voerd maar die beloopen maar tot frank 3,500,000. De buitengewone uitgaven, de moei lijkheden van den toestand hebben het te goed van onzen eersten minister wat verminderd maar toch is de staat der schatkist zeer voldoende want de begroo ting is met eenparige ;stemmen, zonder bemerkingen aangenomen. Provinciaal Bestuur van Oost-Vlaande- ren. Openbare Leergangen over de Hoefsmederij. BERICHT. De open bare leergangen over de hoefsmederij, jaarlijks, ter Rijksveeartsenijschool te Cureghëm-bij-Brussel, gegeven, zullen, in 1892, plaats hebben de 17", 24" en 31° Januari7°, 14", 2tn en 28' Februari; 6n, 13", 20" en 27» Maart, ten 11 ure 's morgens. De 'hoefsmeden die deze couferenciëu begeerén bij te wonen, moeten zich vóór den 1" Januari aanstaande bij den heer Bestuurder der gezegde school, laten in schrijven en aanduiden of zij den fran- schen of den vlaamschun leergang zullen volgen. (Staatsblad van den 20 November 1891, nr 324.) Tweewieler. In Oostenrijk beeft men eenen tweewieler vervaardigd uit aluminium, een metaal dat men zeer goedkoop kan be'werken, zoo het schijnt, en dat lichter is dan hei water. Dus zou een tweewieler in aluminium zevenmaal min wegen dan eenen in ijzer of staal. Zonderlinge wedding. Een Amerikaan, Cook genaamd, heeft weken geleden met de Literary society van Boston, eene wedding aangegaan Je reis rond de wereld te doen, zonder één cent te verleeren. Cook was reeds lot in Berlijn geraakt,* waar hij thans door de politie gevat eu tot eene maand gevang is veroordeeld om de rekening van zijn hotel niet te willen betalen. Zijne maand gevangenisstraf zal hem waarschijnlijk een beter plan laten vin den om zijn ontwerp uit te voeren. Hophandel. De dagbladen deelden dezer dagen hel handelsverdrag meê 'twelk ons land met Duilsoliland kom», te sluiten en eerst daags aan de goedkeuring onzer Wetge vende Kamers gaat onderworpen wor den. Bij de waren die hier uit Duilsoli land vrij,zonder eenig inkomrecht mogen ingevoerd worden, treffen wij onder an deren aan die Hop. Van den anderen kant zien wij dat de Belgische Hop bij den invoer in Üuilsch- land met een recht van 14 mark, 't zij fr. 17,50 per 100 kilogr. brutogewicht, wordt geslagen. Heden betaalt men 25 fr. zij dus voor de toekomst eene vermindering van fr. 7,50 per 100 kilogr. De belangen van de hopteelt en des- zelfs handel gaal dus opnieuw miskend en geslachtofferd worden ten voordeele van zekere nijverheden, eu indien wij aan zekere geruchten mogen gehoor leenen, onder anderen van de garennijverheid en bezonderlijk van de metaalnijverheid. Wij zeggen hier luidop:dat is eene on- betwisbare onrechlveerdigheid... Wie zou er durven houden slaan dat het geene onrechtveerdigheid is de Duit- sch9 Hop hier vrij van alle recht te later, invoeren,terwijl de Belgische Hop bij den invoer in Duitschland met een recht van 17,50 fr. wordt geslagen Duitschland overstroomt ons met zijne Hop van mindere kwaliteit, en dit is de ondergang, 't is de dood van de teelt en den handel der Hop in onze streek be werken. Waarom de Duitsche Hop ook niet bij den invoer in ons land, met een recht van fr. 17,50 belast Welke reden mogen er dan toch wel be staan om onze Hopteelt en deszelfs han del door de Duitsche concurrentie te doen verkwijnen Wij hopen dat onze achtbare Senators en Volksvertegenwoordigers de stem zullen verheffen tegen deze onrechtveer digheid, tegen deze dwaasheid. Reeds menigmaal hebben zij hunne gevoelens hieromtrent laten kennen; ja, in meer dan eene omstandigheid hebben zij de belangen der landbouwers en hau delaars krachtdadig voorgestaan. Wij hebben de overtuiging dat zij ditmaal ook niet zullen achteruitwijken want, gelijk M.Van Wambeke, het in zitting van 28 Aprii 1887, zoo wel zegde a De vrijhandel is eene teleurstelling, als uwe geburen hetzelfde stelsel niet aannemen. Onze grenzen openlaten voor den handel als onze naaste gebu- ren de hunne voor ons sluiten, is eene fopperij die ons zonder genade moet ten onder brengen. Drinkwater. Het is onbetwistbaar dat onzuiver of door dierlijke stoffen bezoedeld drinkwa ter hoogst schadelijk is voor de openbare gezondheid, daar het dikwerf de kiemen van de eene of de andere besmettelijke ziekte in zich bevat. Vele steenpuiten leveren slecht, ja, soms ongebruikbaar drinkwater omdat zij te ondiep zijn en er daardoor de be zoedelde vochten van beirpulten.rioolen, sterfputten en walerloopen te ge makkelijk kunnen indringen. In onze Stad bestaan er talrijke putten die ongezond water leveren en dit vooral in de volkswijken. Meest al de stadspom- pen zijn verdwenen, omdat het water der putten door de gas is bedorven. In 't belang der openbare gezondheid zou ons Stadsbestuur voor goed en ge zond drinkwater moeten zorgen. Het Stadsbestuur van Kortrijk levert ons onder dit opzicht een voorbeeld dat verdient nagevolgd te worden. Aan de verbinding der Brug- en Proost dijstraten heeft gezegd Bestuur een Abys- sinaanschen put laten boren door M. Michiels van Wetleren. Deze put werd geboord tot 26 meters diepte, 't is te zeggen, tot eene diepte die bevrijd is van alle schadelijk doorzijpen van vochten voortskomende van de aardlagen, die, gelijk wij het hooger zeggen, reeds be zoedeld zijn door beirputten, rioolen, sterfputten, waterloopen, gas, enz. Deze put levert overvloedig water van de beste hoedanigheid, vrij van alle scha delijk bestanddeel, gelijk het beslatigd is geworden door M. D'Hondt, bestierder van het scheikundig laboratorium aldaar. Wij roepen hierop de bezondere aan dacht in van onze Stedelijke Raadsheeren en bezonderlijk van de heeren Schepenen Gheeraerdts en Borreman. Onzes dunkens is bel noodzakelijk hier te Aalst, ook eenige dezer putten in de verschillige kwartieren te laten boren. Dit zou natuurlijk eene geldelijke opof fering noodzaken, maar in 'i belang der openbare gezondheid mag men zou nauw niet zien. En daarbij die putten zouden allen in '1 zelfde niet moeten voltrokken worden. Die maatregel zou bij alle onze medebur gers goedkeuring vinden,want zij zouden het als eene nieuwe weldaad aanschou wen, bij al de anderen te voegen welke zij reeds aan ons Katholiek Bestuur te danken hebben. WETGEVENDE KAMERS. Senaat. De hooge Vergadering na tiet verslag over verschillige verzoek schriften gehoord te hebben,ging over de algemeene beraadslaging over 't wetsont werp 't welk bet legercontingent bepaalt voor 1892, en 't welk aangenomen werd met 33 stemmen tegen 4 en 3 onthoudin gen. Verder beraadslaagde het Senaat over de begrooting van Oorlog. D© Volkskamer hield zich bij voorduring onledig met d« algemeene beraadslaging over de begrooting van wegen en middelen. MM. Coremans en Tach spraken ten voordeele der nijver - heidstokerijen en graaf de Merode ten voordeele der landbouwstokerijen. M. Dumont heeft bewezen dat men dan alleen de grondbelasting zal kunnen verminderen wanneer de herziening der Grondwet een voltrokken |feit zal wezen eu staafde door menigvul dige voorbeelden, bevestigd door M. Car- tuyvels dat het vee nu heden beterkoop is dan vóór het heffen van een invoer recht op 't vreemd vee. KIESKRONIJK. Bij de senaatskiezing te Charleroi zul len de conservatieven niet opkomen. Bond der Katholieke Bekwaam heidskiezers. De Avondfeest van zondag 11. lokte een talrijk publiek naar onze Stedelijke Schouwburgzaal. De beide tooneelstuk- ken Een Erfdeel op den neus, en Een jood op 't politiebureelwerden meester lijk opgevoerd ook vielen de geestdrif- tigste toejuichingen den heeren too- neelisten ten deel. De heeren Geeroms Leo, Mertens Albert en Kiekens, verdie nen een bijzondere melding hun spel was ongedwongen, hunne gebaren na tuurlijk, hunne uitgalming vlaamsch, on berispelijk,in een woord,nog nooit zagen wij hier liefhebbers beter dan zij hunne rol vertolken. Wij willen natuur lijk niet zeggeu dat de overige heeren tooneelisteri hunne taak niet voldoende hebben volbracht, integendeel, wij bren gen hen eene welverdiende hulde wij hebben bestatigd dat zij allen de noodige hoedanigheden bezitten om door vlijt en studie de volmaaktheid te bereiken. Allerhande nieuws. Aan <1© nieuw© inschrijvers voor gansch 't jaar 1892, zal DE DEM> DERBODE, t© rekenen van 3 tot 31 December aanst. kosteloos toegezon den worden. üfilïtielicliting van 1892. De lotingen voor de militie lichting van 1892, zullen in 't arrondisse ment Aalst plaats hebben op de volgende dagen 27e kanton, maandag 1 februari, om 10 ure, ten gemeentehuize, te Lede. 26® kanton, dijnsdag 2, om 10 ure, ten gemeenlehuize, te Moorsel. 25' kanton, woensdag 3, om 9 ure, ten stadhuize van Aalst. 35e kanton, donderdag 4, om 9 Ij2 ure, ten stadhuize van Geeraardsbergen. 34® kanton, vrijdag 5, om 1 uur, ten gemeentehuize van Idegem. 32® kanton, zaterdag 6, om 1 uur, ten gemeenlehuize van Sottegem. 55e kanton, maandag 8, om 9 1/2 ure, ten stadhuize te Ninove. 31® kanton, dinsdag 9, om 10 ure, ten gemeentenhuize van Steenhuyse. 29e kanton, woensdag 10, om 2 ure, ten gemeeutenhuize van Haeltert. 36e kanton, donderdag 11. om 9 1/2 urp, ten gemeentenhuize van Meerbeke. 50° kanton, vrijdag 12, om 1 ure, ten gemeentenhuize van Herzele. 28' kanton, zaterdag 13, om 10 ure, ten gemeentenhuize van Oordegem. Land van Riem. Op zondag aanst. 20 dezer zal het zoo gunstig gekend Gjxelschap eene buitengewone vertooning ter Stadsscbouwburgzaal ge ven. Een drama Michel Angeloeen blijspel De duivel op 't dorp en 't zoo lustig zangspel Lischen en Fritzchen zullen opgevoerd worden. Prijzen der plaatsen Benedenplaatsen 1° rang fr. 1,50; 2° rang fr. 1,00, Boven- plaatsen 1® rang fr. 1,00; 2° rang fr. 0,50. Bureel om 5 ure. Gordijn om 5 1/2 ure heel stipt a. w. i. 2 De heer Georges Scailquin, bedien de ie Sottegem, welke het ambt van sta tie-overste waarnam, heeft zondag mor- gend eene moedige daad bedreven. De trein van Kortrijk stoomde de statie binnen. Een landbouwer van Burst die met den trein moest mederijden, kwam uit de wachtzaal geloopen an ging voor zeker vermorzeld worden, de machien was slechts nog eenen stap van hem verwijderd, zonder den zeldzamen moed des heeren Scailquain, die niet aarzelde hem achterna te springen en hem geluk kig nog in tijds van de baan kon trekken. Het slecht weêr. Ofschoon doode en zwakke boomen, slechte schouwen, muren, enz. reeds door de stormen der vorige maand waren omverre geworpen, heeft het slechte weder van de laatste da gen nog schade genoeg aangericht. Te Brussel lieeft een zware boom het dak van een gebouw verpletterd Te Alsemberg is de kerktoren gedeel telijk afgevallen. Het ijzeren kruis door boorde hel dak vau eene der kleine beu ben. Te Thielrode heeft naar men zegt de bliksem den klepel der klok doen smel ten Te Dendermonde was geheel de statie onder water geloopen. lu de waalsche provinciën hebben de stormen en het onweêr veel schade ver oorzaakt en in Luxemburg.... ligt een voet sneeuw. Aardige winter, inderdaad. Alweêer een studentenschandaal. De Indépeiulance, die anders niet gauw kwaad van de studenten zal zeggen,meldt dat zaterdag een tweehonderdtal studen ten, die naar een bal gingen, opdeFon- tainasplaats moeielijkheden melde politie hebben gehad, ter oorzake van eene bagarre, welke vóór de balzaal ontstaan was. Een agent der tweede wijk kreeg stok slagen. Een andere werd mishandeld en ecu werkman werd ernstig gewond. Geheimzinnige zaak. De politie van St. Gillis en hel parket van Brussel onderzoeken op dit oogenblik eene zaak, die tot nu toe nog met liet grootste ge heim omringd is, en stof geeft tot de zonderlingste geruchten. In de Frankrijkstraat te St. Gillis is op de eerste verdieping de woldepot eener fabriek van Verviers. Paar woonde een magazijnier, Theodoor Lemorl. Het venster zijner kamer gaf uit op de Serine. Toen maandag morgend de werklieden kwamen, vonden zij zijne kamer en bed vol bloedsporen. Een keukenmes lag op den vloer, doch Lemort was verdwenen. Wat is hier gebeurt? Is Lemort ver moord of door het venster in de rivier geworpen. Is hij zelf in het water ge sprongen, na gepoogd te hebben, zich met tiet mes te zelfmoorden Men weet het niet. Opzoekingen in de rivier hebben geen uitslag opgeleverd. Op de kamer vond men de kleeren van Lemorl,uitgenomen zijne broek en hemd. Het schijnt dat de magazijnier reeds een paar malen dronken; was thuis ge komen en dat de huismeesteres, ?;die t magazijn verhuurde hem daarover aanmerkingen had gemaakt. Een vreeselijk ongeluk is zaterdag namiddag, rond 4 1/2 ure, op de Muink- kaai te Gent, voorgevallen. Een genaam de Pieter Vermeulen, 19 jaar oud, koet sier van den kamioen der heeren De Coster en Rousseau, wilde van zijnen bok springen om zijn paard te stillen dat verschrikt was. Hij struikelde echter, viel ten gronde en de wielen van het zware voertuig reden over het linkerbeen van den onge- lukkigen jongeling en vermorzelde het kuitbeen en het scheenbeen. Onmiddellijk opgenomen en in hel buis des heeren Vanderhaeghen gedragen, heeft Vermeulen aldaar de eerste zorgen ontvangen, welke zijn toestand vereisch- ten en is vervolgens naar het hospitaal overgebracht. Maandag namiddag, rond 2 ure, was Karei Verhé, oud 38 jaren, wonende Gelukstraat te Gent, bezig met een vat wijn van eene kar te lossen voor het buis van zijnen patroon,de lieer de Reu, wijn koopman, Korte Pénitentenstraat, toen hij achterover vielen het vat hem terecht kwam op het hoofd,dat vermorzeld werd. De ongelukkige was op den slag dood hij laat eene weduwe met 6 kinderen achter. Vrijdag avond, om zes ure, is eene wintervlaag Thielrode komen overval len. Het weerlichte en donderde geweldig en zoodanig dat dit onweer veel schade aan de kerk teweeggebracht heelt. Een groot aantal schaliën en sleenen zijn weggerukt benevens beeft de donder drie gaten in het gewelf veroorzaakt daarbij heeft hij eene pilaar in de kerk op zijde gewrongen de klepel der klok, verzekert men ons is gesmolten. Voor 't laatst heeft het onweer bet neêrslagen des grafkelders van den bur gemeester Claesseus, zaliger, veroor zaakt. Aanhouding. Over drie jaar werd te GKeluvelt, in Wesl-Vlaanderen een meisje van 12 jaar op den openbaren weg aangevallen en verworgd. Men vond bet lijk van bet kind in een bosch lig gen. Driemaal werd een man als de vermoe delijke pleger van den moord aangehou den, doch telkens moest men hem bij gebrek aan bewijzen loslaten. Verleden week verklaarde een werk man aan eenen politieagent dat zekere B. een zijner werkgezellen, hem had doen verstaan dat hij den moordenaar van het kind was. Die verklaring werd door andere per sonen bevestigd en B, werd aangebe den. Het is dezelfde persoon, die vroeger reeds aangehouden werd, doch dien men losliet, op het zeggen van eenen kleinen jongen, welke beweerde eenen anderen man in het bosch gezien te hebben. De politie-kommissoris van Meenen heeft reeds zeven getuigen ondervraagd. 't duidelijk De 17-jarige dochter Smalders, die eenen manslag cp haren vader pleegde, verlustigde zich, volgens de getuigenis van verschillige personen, in Fransche boeken, uitblin kende door hunne zedelooze strekking en schandalige prentjes. Is 't duidelijk genoeg Moet dit feit geen strenge wenk zijn voor hen, die zich niet schamen der gelijke lezing aan te bevelen of die de Vlamingen beschimpen wanneer deze beweren dat onze letterkunde, Goddank vrij van dergelijke ongeluksboeken is ge bleven Voorwaar, de moordaanslag-Smalders is eene verschrikkelijke les voor alle Franskiljons, voor alle verspreiders van Fransche schriften en Fransche denk beelden De borstelfabriek van Sichem is vrijdag avond door den bliksem in brand gesteken en gedeeltelijk vernield. De schade is zeer aanzienlijk. Een jongeling van Charleroi had zaterdag avonJ den trein genomen van Doornijk naar Bergen en zeer vermoeid zijnde, had hij zicli op de bank te slapen gelegd. Schielijk ontwaakte hij door den druk eener ijzeren hand die hem de keel als in eene vijs toeklemde. De jongeling sprong recht en zag een persoon voor hem slaan die een ponjaard in de hand hield en hem dreigend toeriep Geef mij geld of ik vermoord u. De jongeling ver loor zijne koelbloedigheid niet. Hij stiet zijnen aanvaller op zijde en sprong op de baan zonder zich te bezeeren. De trein had zijnen gang verstild daar hij de statie van Blaton ging binnenrijden: De jongeling was middelerwijl opge sprongen en in eenen adem naar de sta tie geloopen, waar hij gelijktijdig met den trein aankwam. Op zijne verklaring werd de vreemdeling aangehouden on ondervraagd. Het is een Franschman. Hij verklaarde zoo gehandeld te hebben om den jongeling vrees aan te jagen. Hij is opgesloten. Te Ch&telet i3 de stoomketel van eenen mijnput gesprongen. Ijzerwerk, gruis en kokend water vlogen in alle richtingen en de stoker werd zwaar gekwetst. De slag was zoo hevig dat op 150 meters afstand de ruiten der huizen berstten. Uit Hasselt wordt aan een Aut- werpsoh blad gemeld, dat de influenza er groote verwoestingen aanricht. Er zijn niet minder dan 700 gevallen, op eene bevolking van 14,000 inwoners, Donder dag namiddag, van 4 lot 7 1/2 ure, waren er drie berechtingen. De toestand is dus wezenlijk onrustwekkend. Ouderdom van vogels. Volgens den Eleveur worden vele vogels, zooals de arend, de zwaan en de raaf, meer dan honderd jaar oud. Men weet dat de pape gaai, de reiger, de gans en de pelikaan 60 jaar oud worden, de pauw 25, de duif 20, de kranvogel 20, de vlasvink 25, de goudvink 15, de leeuwerik 13, de meerl 12, de kanarievogel 24, de f'ezant 15, de lijst'T 10, de haan 10, het roodborstje 12 en het winterkoninkje slechts 3 jaar. Samenwerking. Vier land- loopers ontmoetten elkaar voor de eerste maal sedert langen tijd. Zij vormden twee groepjes van twee personen. Wel, zegde de eene groep, wat doet gij liê voor den kost tegenwoordig Ha, wij zijn geassocieerd Kees doet de peerden verschieten en als ze dan op loop gaan houd ik ze tegen.De beloo- ning van den voerman deelen wij samen. En gij... bedelt gij nog altijd In 't geheel niet... wij werken voor eenen tandmeester. Wij zoeken ruzie op de merkt, brengen de boeren aan 't vech ten, zoo dat ze elkanders tanden in stuk ken slaan en de tandentrekker betaalt ons een percent op de cliënten, die wij hem zoo bezorgen. HOLLAND. Het einde dek wereld. In Neder- derland worden bij duizenden boekjes verspreid, waarin met onbegrijpelijken ernst de voorspelling wordt gedaan en uit den bijbel bewezen dat op 11 april 1901 de wereld zal vergaan Men drijft den onzin zoover te bewijzeD, dat de Anti-Christ niemand anders zal zijn dan., prins Louis Napoleon, kolonel van een russisch regiment in den Kaukasus Maar het zotste is, dat een aantal men- schert, die deze vodden (van toelichtende gravuren voorzien) ontvangen hebben, en ernstig door verschrikt zijn. Het geheele damespersoneel van een winkelier te Rotterdam is van schrik zoo ontsteld geworden, dat men den dokter heeft moeten roepen. Wat gaat de menschelijke dwaasheid toch ver FRANKRIJK Dubbele miseaad. Nabij Périgieux, in de gemeente Bassislac, zijn Zaterdag nacht de echtgenooten David vermoord. Metsers, die 's morgends naar hun werk gingen, vonden beiden op de straat lig gen, niet ver van hunne woning, alleen met een hemd gekleed. Men denkt dgt zij door de moordenaars in hunnen slaap verrast zijn en gepoogd hebben te vluch ten. De vrouw was dood, maar de man ademde nog. Niettegenstaande de beste zorgen kon men er niet in gelukken hem tot bewustzijn te brengen, zoodat men geen de minste inlichtingen over de mis dadigers heeft. Zijn toestand Is wanhopig Diefstal is de drijfeer tot de misdaad. Later wordt er gemeld, dat ook de man overleden is. Hij heeft niet meer kunnen spreken. ITALIË. Dbama in eenen biechtstoel. Te Novara zat de eerw. kanonik Marchetti Vrijdag in zijnen biechtstoel, toen eens klaps een man, in priester verkleed,voor den biechtstoel verscheen, het voorhang sel wegrukte en den geestelijke met een scheermes eene breede wonde in den bals toebracht. De eerw. h. Marchetti wrong den aan valler bet mes uit de hand, waardoor hij ook nog eene erge wonde aan de hand bekwam. Hij gelukte er echter niet in den moordenaar aan te houden, die spoedig de vlucht nam eu nog niet ge vonden is.

De Denderbode | 1891 | | pagina 2